Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.282363, vloženo 01.02.2008 11:50:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Máte rádi HROMADNÁ univerzální přání?
Opět prosím přečíst celé, aby zase někdo nahlídnuvši pouze do prvních několika řádek nezačal rozhořčene nadávat a při tom říkal to samé, co já. DĚKUJI:-)

Mám na mysli taková ta většinou ne příliš osobní přáníčka typu: "Hezké Vánoce přeje ten a ten s rodinou?", o kterých víte, že je obdrželo ještě dalších x desítek známých dotyčného?
Kdy stačilo jen ťuknout na odeslat hromadně a už to jelo?

Já vím, že je to v této době velice frekventované, ale na druhou stranu mi to přijde hrozné, neosobní, studené. To za dob posílání pohledů jste dotyčnému prokazovali úctu alespoň tím "úsilím", které obnášelo poslání pohledu (a hlavně pohled byl jen a jen pro něj), ale jedno ťuknutí na tlačítko mobilu, to už moc úsilí nedá..
Já osobně blížší přátelům takováto přání neposílám, neb mi to přijde skoro až urážlivé (můj pocit, nemůžu za to), abych mé nejlepšé kamrádce napsala nějaké "bezpohlavní" předtištěné přání. Naopak to bohužel ale vždy neplatí a tato "mustr" přání dostávám občas i od nich. Specielně od jedné, které vždy píšu dlouhou sms jen pro ni, s oslovením atd. a ona mi na to pošle Hezké Vánoce - a případně nějakou tu kýčovitou básničku:-). Ale už ji tak beru a nezazlívám jí to:-).
Neříkám, že jsem nikdy neposlala přání hromadně, ale pokud mám jen trochu času, snažím se pro každého vyťukávat originál, vždyť to je přece to nejmenší, co můžeme v dnešní bezdopisové době pro naše kamarády udělat, že jim napíšeme něco aspoň trochu osobního. Vždyť přece stačí oslovení a pár slov, patřící jen tomu dotyčnému..A je ztoho hned něco jiného, než předtištený "mustr"..ano, ten sám o sobě může být veselý, ale vědomost, že ostatní 50 lidí dostalo stejný jako já, jeho hodnotu dle mě dost snižuje..

Můj dojem je, že NĚKDY toto v masovém měřítku dělají lidé, kteří si budují ohromnou síť známých, všem se chtějí zalíbit, pro všechny být ti milí atd..Ti by to osobně psát poch. nestihli - tak posílají krásné miloučké "mustříky" třeba pro 100 lidí a "index oblíbensti" jim takto hned stoupne. Neříkám, že to z těchto důvodů dělaji všichni, to ne! Někteří lidé to dělají v dobré víře a vůbec o tom takto nepřemýšlejí (viz ta moje kamarádka)..Ale u některých mi to opravdu přijde jako snaha udělat co "nejširší záběr" a nabrat tak plus body..
(Pro jistotu zdůrazňuji že u jen NĚKTERÝCH mi to ta tak přijde, aby se podle Zp zvyku nezačalo hned nadávat, neboť si někdo diskuzi pořádně nepřečte).

Jo a ještě jedna věc - výmluva na čas je opravdu jen výmluva - každý tĚch pár sekund (minut) může obětovat, já o Vánocích např. mám fakt frmol (neb mám dítě, veliký dům atd., takže jako všechny matky:-) a stejně si ten čas na přání najdu, stejně jako dřív si naše maminky našly čas na psaní hromady pohledů ručně..ty to měly ještě o hodně "horší"

Nestálo by za to se nad tím trošínku zamyslet, tahle doba mě takovými věcmi dost štve..

Takže co vy? Jak jste na tom Vy a přání?
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.02.2008 01:57:45
Univerzály mám nerad, ani na ně neodpovídám. Naopak osobní přání ohromně potěší - když mi přišlo k Vánocům přání ať mám stále dostatek nafty a Startek tak to bylo sice možná nevánoční, ale vysoce osobní a opravdu mě to potěšilo, protože ten autor(ka:-) ) mě má prostě prokouknutýho.

Kámoška to povýšila k dokonalosti a dokázala napsat univerzál (pozvánka na její oslavu), kterej vyzněl osobně, dokonce říkal (každýmu z těch dvaceti) že právě on tam bude nepostradatelnej, dokonce to zvládla formulovat unisex. Když se to profláklo tak to bylo docela trapný :-)

A jinak trošku odskok od tématu, ale takovej dopis anebo pohled - to je přece něco. Už pěkných pár let taham ze schránky jenom faktury a slženky, ale bejvaly časy kdy jsem se těšil a celej den dumal, jestli na mě zrovna dnes večer až přijdu domů vypadne dopis.
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
01.02.2008 22:13:00
Není nad to dostat od známých nějaké originální přání.
Až od nich dostanu Antrax či dopisní bombu, budu mít opravdodou radost.
 Mrtvý zombík
01.02.2008 20:43:28
mám stejný názor. takové to veselé vánoce a šťastný nový rok je sice klasika, ale mně se to nelíbí, je to jak jsi řekla neosobní a v podstatě dáš najevo že je ti dotyčnej tak trochu ukradenej, ne? třeba letos jsem si fakt dala práci a i když jsem psala přání k vánocům třeba jen přes icq, každému jsem ho napsala "na míru". stejně tak přání k narozeninám a jiné..
 greeny socks Žena23 Kategorie
01.02.2008 20:03:56
Tohle mi připadá trapné. Občas takové přání dostaneme od jedněch známých z Kanady. Je to neosobní a než něco takového posílat, tak raději nic.
 Researcher Muž81 Kategorie
01.02.2008 16:22:35
Vidím to přesně jak ty. Když UŽ někomu chci popřát ( moc často se to opravdu neděje, resp. takových osob, kterým bych přál moc není ), tak radši vymyslím nějakou krátkou "blbost", než abych kopíroval extrasupr-milý-vtipný-cokoliv přání...
 hurrican3 Muž20 Kategorie
01.02.2008 16:16:14
Kdysi jsem to taky psal, ale už ne. A taky mi to přijde neosobní
 Jarinek1988 Muž22 Kategorie
01.02.2008 15:01:17
Nemám to rád a žádná přání nepíšu, přijde mi to trapné. Buď se s tím člověkem stýkám a tedy mu to můžu říct osobně a nebo se s ním nestýkám a v tom případě nevidím důvod, abych vtěřil na Vánoce.
 Blackshield Muž26 Kategorie
01.02.2008 13:39:16
Záleží na tom jak často se vidíte a jaký máte vztah. Člověk by měl svoje přátele brát takové jaké jsou. Když mi někdo pošle formální pozdrav tak jsem v první řadě rád že si na mne vzpomenul. Znám i lidi se kterými o sobě nemusíme vědět několik let vůbec a když se sejdeme tak je nám spolu velice dobře. Líp než s tetičkami které by každého samou láskou snědly a člověk s nimi musí jednat jak diplomati na Blízkém východě a stejně se vždycky urazí a pak vyčítají nebo pomlouvají. Pošli pěkné přání těm kteří si na takové věci potrpí a ostatním třeba jen Tobě taky. Za tu básničku bys jí bod k dobru připsat mohla.
 MrSally
01.02.2008 13:11:09
Neřeším to, nedělám to.
 Zildjian Muž41 Kategorie
01.02.2008 13:09:39
gibraltar2000 - že ty "takový hovadiny neřešíš" fakt není norma..spousta lidí je, jak vidíš, řeší (a je to tak dobře), takže to evidentně není jedno..

..jestli k tomu nemáš co říct, vždyť se nemusíš vyjadřovat;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.02.2008 13:05:28
Já to taky neposílám. Většinou ani originální, ani neoriginální. :-)
 McGruderová Žena21 Kategorie
01.02.2008 13:05:02
Já je moc ráda nemám právě proto, že to přání není určené jenom mě a připadá mi to takové neupřímné, jako kdyby mi to někdo poslal jen proto, aby mě měl "odbytou". Když mi dotyční nenapíšou žádné přání, tak to vyjde nastejno.
 Jeer Žena Kategorie
01.02.2008 13:02:33
Ježíš není to jedno?
Takový hovadiny fakt neřeším
Detail
 gibraltar2000 Muž20 Kategorie
01.02.2008 12:55:31
Každýmu píšu originální přání, kýčovitý básničky nikdy. Nejhorší je, když dojde několikrát nějaká básnička, nebo něco podobnýho a dole je jen změněný jméno.
To samý platí u osobního přání, vždycky tam musí být trochu originality.
 vesničan Muž22 Kategorie
01.02.2008 12:47:08
Alpine - jinak co to je za kravinu s tou odporovací spojkou?:-) To jsem tam měla napsat A? Hm, to by znělo fakt skvělě..ten odporovací poměr vyjadřuje postoj mluvčiho...to bys pak ALE nemohl použít nikdy, u žádné věty..třeba -\" udělal, jsem si večeči, ale sním si ji později\" taky se nevylučuje, neodporuje si udělat věčeři a sníst si ji později, podle tvé logiky..

Má věta byla přesně podle logiky - Třeba : \"je hezká, ale hloupá\" - to si podle tvé logiky taky neodporuje - každý může bý zároveň hezký a hloupý.. a to ALE je tam v pořádku...stejně tak můžou ty sms být ferkventované, ale neosobní - tj. frekventované a zároveň neosobní..

Kdyby to bylo podle toho, jak jsi to pochopil ty, muselo by se ALE zrušit..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.02.2008 12:46:15
ja posilam hromadny maily a smsky. Ale ted auplne nejblizsim jsem si to zatim nedovolila, to by me asi urvali hlavu, kdyby v hlavice mailu videli desitku dalsich a byli zklamani. Ja ocenim kdyz to je neoriginalni, nehromadne, jen pro me.
 qqqqq
01.02.2008 12:45:33
Dobrá diskuze. Abych pravdu řekla, u mě hromadné rozesílání přání nehrozí. Není to ale až tak úplně ze šlechetných důvodů, jako spíš proto, že já neodesílám přání ani osobní. Když mi někdo napíše, odpovím. Jinak s tebou souhlasím, nemám ráda rádobyvtipné básničky a bezobsažné věty.
 Heb dä Latz Žena71 Kategorie
01.02.2008 12:33:18
Jo, jo, taky se mi evidentně hromadně poslaná přání nelíbí - berou pocit výjimečnosti.
 Unrealik Muž40 Kategorie
01.02.2008 12:26:33
Jo a ještě musím dodat - po x letech, kdy si lidé nějak zvykli, že nepíšu žádné smsky a maily, se musím pochlubit: letos jsem utržila rekordně nízký počet těchto pro mě nehodnotných věcí - snad jen 4 x sms a 2 x mail.
 Colorlight Žena35 Kategorie
01.02.2008 12:25:48
Alpine -
"neb mi to přijde skoro až urážlivé (můj pocit, nemůžu za to), abych mé nejlepšé kamrádce napsala nějaké "bezpohlavní" předtištěné přání." - musíš citovat celé - urážlivé ve smyslu, že bych to měla NAPSAT, MŮJ pocit...ale když to dostanu, tak se poch. neurazím, viz text o mé kamarádce, max. me to trošku mrzí..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.02.2008 12:25:02
Naprosto s Tebou souhlasím!
Letos jsem napekla větší perníková srdíčka, ozdobila polevou (dá-li se ten počin nazývat ozdobením :o), v obchodě koupila takové ty malé jmenovky na dárky, kam se dalo napsat malinké přáníčko. Přivázali jsme to mašličkou k těm srdíčkům, celá rodina se tam podepsala, malá dvojčata jsem tam podepsala já.
Dobré bylo, že jsme to tvořili společně s klukem, bavilo ho to a byl na to taky patřičně hrdý!
PS: Všechna ta PFka vypadala zhruba stejně, jako hromadný mail :o))) Ale lidé si je pochvalovali, hodně je to v této e-mailové době vzalo...
 Colorlight Žena35 Kategorie
01.02.2008 12:21:11
No, mně přijde, že je jinak řečeno, že si člověka někdo neváží, když píšeš o neúctě a "přijde mi to skoro až urážlivé".
 Alpine Pro
01.02.2008 12:19:38
Neposílám smsky k Vánocům ani na Novej rok, jen když mi přijde něco jó vtipnýho a líbí se mi to, tak to pošlu těm nejbližším, ale ne jako přání, ale aby je to pobavilo.
A rodině hromadně pořád posíláme tištěný přání, většinou si je děláme doma na počítači sami.
 ilustrace Žena33 Kategorie
01.02.2008 12:14:32
Alpine - technické poznámky přecházím, ale k těm přáním - já něřekla, že když mi někdo pošle mustr přání, tak si myslím, že si mě neváží, to není jádro mé úvahy (viz to o mé kamarádce atd..), psala jsem o svém pocitu a jak vnímám tyto sms já a o tom, že je většinou ani nevytvářím..
Nelíbí se mi ta neosobnsot a to tak zůstane...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.02.2008 12:10:20
Já přeju k Vánocům apod. tím nejobyčejnějším způsobem. Třeba Veselé Vánoce přeje Ondra, toť vše.

Mně přijde jako blbost jádro tvojí úvahy, a to že někdo podle formy jednoho přání bude usuzovat na celý můj vztah k němu: jestli si ho vážím, opovrhuju jím apod. Takovéhle uvažování máš ale společné s většinou ženksých - z jednoho pohledu (a teď nemyslím papírového) děláváte bůhvíco apod.

Nepřijde ti jako projev pohrdání, když tě někdo zdraví neustále "Dobrý den"? Nechtěla bys, aby to jednou bylo "Dobrého dne přeji", pak "Krásný den vinšuju", pak "Hezký den přeji, milá paní" atd.? :))

(Ještě dvě technické poznámky.
Mustr je z něm. s Muster = vzor. Muster přání jde říct, ale posílat někomu mustříky, to ne. Ty totiž neposíláš ty formičky na přání, ale obsah těch formiček.
Zadruhé - ale je odporovací spojka. "Já vím, že je to v této době velice frekventované, ale na druhou stranu mi to přijde hrozné, neosobní, studené." Nijak si neodporuje, že něco lidi dělají často a současně je to neosobní apod.)
 Alpine Pro
01.02.2008 12:08:29
na Vánoce mi chodí taky milion pět smsek s básničkama
já básničky moc neposílám, protože většinou na tu SMSku dám odpovědět a napíšu něco sama
ale když objevím něco, co je jak dělaný pro nějakou osobu, tak to pošlu
moc jsem se nad tím nezamýšlela, vždycky mi udělá radost když si na mě někdo vzpomene
 LilyRejoice Žena21 Kategorie
01.02.2008 12:07:33
celesta - jo jo, to je ono - být jedna z mnoha a ještě k tomu okatě, to prostě není příjemné..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.02.2008 12:04:26
Přání přátelům a rodině děláme každý rok doma všichni, už několik let ve stejném duchu, pokaždé jen s trochu obměněné, posíláme poštou. Dohromady je toho vždycky tak 50 kusů.
 všechno je jinak Žena32 Kategorie
01.02.2008 12:04:10
Vzhledem k malému okruhu lidí, kterým přání posílám, píšu přání osobní a adresná. Zpátky se mi bez vyjímky vrací to, co jsi popsala. Vyvolává to ve mě pocit, že ty lidi mají asi tak tisíc kamarádů a já jsem jen jedna z mnoha.
 celesta
01.02.2008 12:02:40
Rainbow - ale jo, mě to taky potěší, ale stejně mi to přijde odflinknuté..ale je fakt, že mnohdy je to proto, že to těm lidem an nedocvakne, nemají třeba fantazii a co o já vím..jedná se o můj pocit a názor..Takže já to nedělám, ale jsem spíš světlá výjimka..a poch. se za hromadné přání neurážím:-)

A s těmi pohledy - jo, tak toje super:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.02.2008 12:00:35
Já mám jenom pár přátel okolo sebe a většinou nic neposílám, ale dojdu si za nima osobně, posedět, popovídat... Psát si bezduché přání formou sms, která se hromadně odešle všem, mi tak jako tobě příjde takové zvláštní, ne-li blbé, když už, tak alespoň ať ten, kdo to posílá má víc verzí... A známým, kteří bydlí daleko pošlu dopis nebo přání, ale psané vlastní rukou, né koupené, protože mi třeba od jedné babičky vždy příjde předepsané přáničko: Hezké vánoce a šťastný nový rok přeje: a ona se tam jen podepíše... To mi příjde taky neosobní a divné, ale s tím už mnoho neudělám...
Smajlík  pan Mobil Muž10 Kategorie
01.02.2008 12:00:06
Já tohle moc neřeším. Kupuju předtištěná přání a většinou to dopadne tak, že je nějak pozapomenu odeslat, takže nakonec sms nebo volání ( to u bližších přátel). Ale už nějak nevnímám, jestli mi odepíšou něco vlastnohlavně nebo nějakou kolektivní krávovinu a nikdo z mých známých a přátel tohle nikdy neřešil.
Jedna moje kamarádka si pravidelně dochází pro přání ( což se vyvine v jakousi předoslavu vánoční) , protože ví, že zapomínám:)
 Lenička Máchová Žena45 Kategorie
01.02.2008 11:59:30
Já většinou vyrábím přání doma, takže jsou rozhodně originální nejen textem...
 Kateřina Terezie Žena25 Kategorie
01.02.2008 11:59:00
No já Vánoce neslavím protože si myslím že je tam jen faleš. Třeba když se dva příbuzní úplně nesnáší a na Vánoce se tváří že je všechno ok a říkají si "Mám tě moc rád!" a většina lidi nedává dárky protože chce udělat radost ale protože MUSÍ aby nevypadaly jako idioti a sobci co myslí na sebe, i když třeba jsou tak dárek dát musí protože jak by to vypadalo kdyby nedali dárek že?
Stejně tak je to i přáním, dojde ti nějaké kravina od někoho tak pod to napíšeš svoje jméno a dáš "Odeslat všem!" a máš to z krku a pak do večer trpíš dalších několik stejný sms které ti přijdou i od lidí které neznáš a pod.
Je to hrozně falešné i materialistické.
Já radši Vánoce neslavím a lásku k němu projevu stále ne jen přes svátky vánoční.
Smajlík  Tvůj nepřítel Muž Kategorie
01.02.2008 11:57:36
Kamarádkám, kterým přeju osobně už před Vánoci, když se sejdem, mi připadá zbytečné něco psát. Pár let zpět jsem psala ráda, vymýšlela jsem svoje texty. Loni jsem si řekla, že nebudu mastit kapsy operátorům a neposílala jsem nic. Letos plánuju, že budu psát pohledy. Dostali jsme loni od sestřenky a udělal radost.
Myslím, že lidi, kteří posílají univerzální přání, chtějí druhým udělat radost a taky to dělají ze slušnosti, aby to nevypadalo, že na ně nezapomněli. A třeba nemají náladu vymýšlet něco "originálního". Vždyť co je originální... je tam vždy skoro to samé, veselé Vánoce, bla bla bla.
Mě osobně potěší cokoli, moc přání nedostávám a když, tak vymyšlené. Málokdy opsané. Ale jak říkám, přání pomocí SMS jsou zbytečné.
 Rainbow Star Žena20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2