Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.729154, vloženo 06.06.2013 15:17:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Málo peněz, malý byt - ale velký PES
Diskzue níže od antičoklařky mě inspirovala prodiskutovat ještě jeden zajímavý fakt, co se psů týče.

Já osobně mám doma králíka a křečka a i to stojí nějaké peníze - krmení, očkování, počátečení výbava apod. - a dovedu se asi představit, co musí stát pes - dle mě mnohonásobně více, neb mu nestačí zrní nebo mrkev (zvlášť těm velkým potvorám:-)), veterinární péče musí být také od dost dražší naž např. u křečka:-), nemluvě o poplatcích, různých hračkách a vychytávkách pro psy, vodítkách atd.

A přesto mi přijde, že čím "chudší" rodina, tím větší pes (poch. mírná nadsázka, ale zase tak daleko od pravdy to není). Neplácám jen tak do větru. V blízkosti místa, kde bydlím, jsou magistrátní malometrážní byty, které přiděluje sociálka těm, kteří jsou potřební. A právě tito lidé mají snad skoro všichni psi.

Tak jsou na tom špatně a potřebují podporu od státu nebo ne, když v pohodě uživí psa?? A to dost těchto lidí mají ta obrovitá plemena.

Jedna rodina tam má dokonce, psa, kočku a křečky (vím to od dcery). Spíš toto je věc, kterou nechápu. Když jsem na podopoře od státu, nebo mám obecně tísnivější finanční situaci, co mě proboha může vést k tomu pořídit si obrovského psa s vysokými náklady na uživení?? Je to zkrátka podivné.

A už vůbec nechápu fakt, že do malinkého jedna plus jedna si rodina narve psa velikosti telete. To přece není normální a hraničí to se zdravým rozumem.

A od takových lidí chcete, aby vychovávali psy? Vždyť tito lidé nedokážou nést odpovědnost ani za sebe natož za psa.

Máte někdo podobnou zkušenost?

 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.06.2013 12:09:22
tak my mame teda prijem cca 70tis na 3 osoby, socialove tedy nejsme, ale ani bohaci. Mame 2 psy - 1 ma 14 let krizenec jezevcika, sni pulku male konzervy za den, piskoty a vyzivny mekky pamlsky pro bezzuby, hracek za tech 14 let nasbiral hodne, nebo jsem je usila ze zbytku, nic neroztrhal, jsou vecne :) Pak mame druhyho taky krizenec rotwailer, ovcak, dobrman, jezevcik - tak 4 roky - je maly, tak 35cm, kupujem pytel superpremiovych granuly cca 1800kc a ma to na pul roku, je to hroznej somrak, tak 1 za 2mesice dostane trosku mlicka nebo vejce, to miluje, no a pak cerstvou zeleninu, to jsou ale halerove polozky. Konzervy, ani ryzi ani testoviny uz mu nedavame, driv z nich mel prujem. Obcas dostane teda mini konzervu nebo psi salam, ale to ho nadyma.. Kazdy mesic mu koupime vepr.ucho, byci zlazu a zvykaci kartacky na zuby z prir.surovin. Hracky - kazdy mesic tak za 200 plysaka,je schopen ho rozcupovat behem pul hodiny, ale ta radost, je jako dite, takze nekupte to :) Prvni nema obojek ani voditko, chodi jen za roh panelaku a tam se vyvenci a chce dom. Druhy ma obojku vic - zkouseli jsme od stahovaku (ne retizkovych) pres obyc, ale nej je od znacky Karlie s pojistkou proti otevreni (do 500kc), jelikoz je to janek, tak obyc voditka nevyhovovali, mame to vysouvaci tusim 5-6 metru a spokojenost. Sice bydlime v panelaku, ale hned u nej mame oplocenou zahradu, kde s tim druhym jsme pokazde kdyz je volna chvile. Minimalne 1hod kazdy den. Oba jsou rozcaply gaucaci, kterym je porad ziminka. A ten druhy jak je divoky tak doma je z nej smudlik, porad mazlit, na vsechny se cpe a chrape. Myslim, ze maji vse co potrebuji.
 mametakypsa
06.06.2013 22:42:27
Já myslím, že ho ani nemají přihlášeného, nemusí ho ani chodit očkovat, a kupovat mu můžou granule z tesca...co ty víš, jak se o něj starají. A jestli si ho vzali jako štěně někde z útulku, tak ani nemuseli vědět, že to bude taková obluda.
 Milé děvče Žena22 Kategorie
06.06.2013 20:19:29
Kikiwhite, je to zajímavý poznatek, nad kterým se pozastavuju i já. Nejde mi na rozum, proč chudé rodiny chovají domácí zvíře/zvířata (míněno výhradně pro potěšení, nikoli pro užitek), když jako sociálně slabí žádají stát o podporu. I kdyby ona péče o zvíře nevyšla na víc než jen na pár desítek korun měsíčně, stále je to výdaj za věc zbytnou, kterou by měli sociální pracovníci posuzovat v neprospěch nároku na podporu. Nechápu, proč se tak neděje. Někdo by mohl namítnout, že přítomnost zvířete pomáhá potřebnému psychicky zvládat tíživou sociální situaci. S tím by se podle mě snad i dalo souhlasit, ale jen v případě, že by se jednalo o jinak skromnou a slušnou rodinu, která jinými „rozmary“ netrpí. Ovšem tak to zřejmě není: podle mého pozorování chudé rodiny netrpí nouzí o požitky z drahého tabáku, drahého alkoholu a nacházejí zvláštní zalíbení v dalších vysloveně ztrátových a neperspektivních výdajích. Navíc si myslím, že v každé záležitosti, v které figuruje domácí mazlíček, hraje dost výraznou roli kult zvířete, který se v současnosti prosazuje měrou podle mě až přehnaně vysokou.
 Yakamoz Muž28 Kategorie
06.06.2013 19:47:46
Jo pes je velká investice, pokud chceš z něho mít dobrého psa, ten náš nás stojí několik tisíc měsíčně, nejenže má dost drahé krmení, ale navíc chodí do školky a chodíme na výcvik, což taky hodně stojí. Plus několik druhů vodítek, obojky, pořád něco. Ale to je tím, že máme čv a ten potřebuje kvalitní výchovu a socializaci, pes, kterého jsme měli před ním, bernského salašnického, nestál krom toho žrádla a nějakých očkování skoro nic, nebylo třeba.
Ale pochybuju že ten kdo nemá prachy mu platí výcvik nebo nějakou školku a to krmení taky můžeš koupit nějaké šméčkové a lá euroshopper. Mě spíš zaráží, že si někdo koupí malého uštěkaného zmrda do paneláku, kterého vůbec nevychovává, nechá ho dělat co chce a terorizuje tím své okolí...
 terezaitecka Žena23 Kategorie
06.06.2013 17:57:28
jj mam stejnou zkusenost rodina v rozpadlem baraku, bez auta, pomalu nemaji co do huby a maji doma 3 velke psy ....
 ewq
06.06.2013 17:42:51
Před lety jsem znala paní, která v garsonce pěstovala sice malé plemeno, ale zato v počtu asi tak dvanácti nebo patnácti kusů. Měla minimum prostředků, takže s ní byla chvíli docela legrace, protože usoudila, že si bude přivydělávat péčí o místní seniory, kterým se poměrně nevybíravě vnucovala a slova děkuju nechci se jí jaksi vypařila ze slovníku. Jenže místní důchodci byli čiperní až běda a a řeční jako dvě bědy a navíc byli obdařeni množstvím potomstva, které po řadě stížností paní její nežádoucí aktivity rozmluvilo.
 *Loreena* Žena45 Kategorie
06.06.2013 17:15:11
oni si prostě pořídí štěně a jak maj vědět, do jaký vejšky to vyroste, když na psa s papírama nemaj prachy!
 záhada roku
06.06.2013 16:34:12
Votrapa: Máš pravdu, křečka v žádném případě nelze krmit lidským jídlem, a navíc toho "pidikřeček" sežere toho stejně jako "maxipes".
Smajlík  Votrapa je debil
06.06.2013 16:28:55
Deadbeef: Já myslel ta piplačka u veterináře... Nebo tam myslíš, že křeček není tak nákladný (když tam s ním nějaký cvok pořád běhá)?
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
06.06.2013 16:26:19
Votrapa: křečka jsem míval jako děcko a pokud si dobře pamatuju, stačil mu pytlík zrní na celý život :-) Nevím, co je na tom nákladného :-)
 DEADBEEF Muž47 Kategorie
06.06.2013 16:17:44
Myslím, že pes je větší všežravec než hlodavec, takže se klidně spokojí i s lidským jídlem co zbude (jasně, psu to neprospívá, ale to jim asi nevysvětlíš). Péče o nějakého pidi křečka může být klidně stejně nákladná a navíc tenhle typ lidí se asi s nějakým veterinářem moc zatěžovat nebude.
 Votrapa Muž Kategorie
06.06.2013 15:54:05
Podle mě je jedno, jestli je pes v 4+1 nebo 1+1 a krmení nemusí stát moc. My jsme měli psa a na veterině jsme s ním za 16 let byli přesně dvakrát.
Smajlík  kofúp
06.06.2013 15:39:32
Abys náhodou neobracel kauzalitu :-) Tihle lidé nechovají příliš nákladné psy přesto, že jsou chudí, ale naopak jsou chudí proto, že neumí zacházet s penězi a rozfofrují je na blbosti :-)
 DEADBEEF Muž47 Kategorie
06.06.2013 15:33:05
Oprava hrubky - "...mají snad skoro všichni psY.."(jako pánY):-)- teď jsem to po sobě přečetla, takže pardon:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.06.2013 15:28:27
...to je myšlenka, nad kterou se pozastavuji každou minutu...
 teh Ane5ta Žena32 Kategorie
06.06.2013 15:26:54
Furrík - křečka ne, ale králíka:-))).
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.06.2013 15:23:58
Ty očkuješ křečka?
Jinak podobné téma jsem rozpitval na svém blogu: http://www.matthias.cz/lide-co-nemysli/
 Furrík Muž23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč