Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
Pomněnka na stráni
Největším smyslem života je smysl pro humor. :o)

Index důvěry:
107

Má k rozdělení:

11

7

Pohlaví: žena
Věk: 31
Ve zpovědnici působí od: 24.10.2019 12:59:25
Číslo profilu: 106776
Naposledy se přihlásil: 27.09.2020 17:18:44
Poslední rozhřešení dal: 27.09.2020 17:21:50
Doteď napsal rozhřešení: 1495
Bodování aktivity: 9 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 3930
E-mail:
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   zobraz
Osobní statistiky:   skryj
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní statistiky:
Jeho vložené a ještě nesmazané zpovědi:
Zatím tu není žádný záznam
 
Za poslední týden vložil rozhřešení k následujícím zpovědím:
1143031 Těhotenství jako řešení? 2
ČísloNázev zpovědiVložil rozhř.

Osobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
04.09.2020 01:47:26
Máme rádi kočičky ( ):
Jak se vyřešila ta situace s koťaty?
03.09.2020 12:54:14
Fritzland:
Jasně, hlava do písku, horkej brambor. MP či obecní to řešit musí, ale to by si člověk musel stěžovat, hnát to až kdo ví kam, a ve výsledku by se stejně asi ničeho nedomohl. Je to normální nález jako cokoli jinýho, byť zvíře už podle novýho zákona není dávno věc. MP si ty koťata samo nenechá, ale buď je odveze do útulku nebo tam pošle odchyt z útulku. V tom ideálním světě.
Ale jinak - je možný zavolat i přímo útulek a zvíře jim dovézt. V krajním případě - někdy nelze jinak, když tě všichni pošlou do prdele - sebrat koťata, dojet do Pardubic, zavolat do útulku a nahlásit nález. V Pardubicích (útulky z větších měst nepojedou a nepřijmou zvíře za hranicemi města) si vymyslet místo kde jsi je tam našla a že jim je buď dovezeš nebo si pro ně přijedou. Druhá možnost odevzdat je v Pardubicích na služebně MP a opět tvrdit, že jsi je našla ve městě. Oni pak už zavolají útulek. Ve větších městech už s tímhle pochodíš. Není to sice úplně fér, ale leckdy člověku nic jinýho nezbyde. Jak jsem psal, dojet vždy do nejbližšího města (platí hlavně u psů).
Kočka není hospodářský zvíře, zemědělci s tím nemaj co dělat, utratit kočku může pouze veterinář a musí k tomu mít důvod (tady žádný není). Jistě, spousta lidí má asi pocit, že není rok 2020, ale nejspíš 1820, ovšem čím víc lidí nebude podléhat předsudkům a nebude akceptovat středověký názory, tím dřív se přístup změní.
Štěstí, že už jsou to větší koťata. To už je pohoda a během pár dnů je udáš. Někdy jsou lidi schopní vyhodit klidně sotva desetidenní koťata/štěňata, slepý, závislý na matce. I kdyby jsi někdy něco takovýho našla - neházet kotě do žita , ale použít postup s Pardubicemi. Na netu je spousta negativních recenzí na velký městský útulky, ale nejsou pravdivý. V těhle zařízeních maj možnosti a zvířata uměle dokrmují. Co jsem se já účastnil tak překvapivě vysoká úspěšnost přežití, skoro 80 %, což je super výsledek vzhledem k tomu, že nahradit uměle protilátky z mateřskýho mlíka je v podstatě nemožný.

Ať se daří.
02.09.2020 12:26:42
Fritzland:
Zdar. Jo, koťata jdou na odbyt, mládí je sexy.

Jinak pokud někdy najdeš kočku nebo psa je logickou volbou útulek. Dle zákona máš tedy povinnost ten nález oznámit a příslušný útulek (pod který spadá daná oblast) ho zveřejní na svých internetových stránkách. Druhá možnost je, že si pro zvíře přijede rovnou odchytovka nebo městská policie. Nalezené zvíře si u sebe ale můžeš ponechat až 2 měsíce a pokud se nikdo nepřihlásí, stáváš se jeho majitelem. Takhle by to tedy fungovalo v ideálním světě, realita je samozřejmě jiná, zvláště na malých obcích, kde se na tebe často každej vybodne. Když jde o koťata, je to celkem jedno, to si poradíš. Horší je když najdeš velkýho dospělýho psa, nemáš možnost/bojíš se ho někam dovézt autem a fízlové ti řeknou, že řešit to není jejich povinnost (je).
V tomhle tvém případě ale nějakej majitel existuje dost sotva. Pokud by jsi je ale chtěla co nejrychleji udat - pak útulek. Mluvila jsi o pardubickým kraji, větší útulek je přímo v Pardubicích. Pokud by jsi tam někdy potřebovala umístit zvíře tak raději říkej, že jsi ho našla ten den a telefonicky jim to předem oznam (podívají se do ohlášených ztrát, jestli ho opravdu nikdo nehledá, to se týká ale hlavně psů, ty obvykle majitelé shánějí), jinak by jsi působila podezřele. Městské útulky totiž standardně neberou zvířata od majitelů, ale pouze nalezená a člověk co tvrdí, že před týdnem někde našel koťata vzbuzuje podezření, že jsou od jeho kočky, i když ti to samo nemůžou nijak dokázat. Preferuji umístění do větších městských útulků byť městská policie má špatnou pověst, v tomhle zrovna ne. Koťata pro ně nejsou problém, naočkují, načipují a bleskově se vydají. U soukromých depozit nikdy nevíš co se bude dít, jak dlouho tam to zvíře bude, zda nebude lítat po dočaskách, financování bejvá někdy neprůhledný..
NIKDY nepřevážet nalezené zvíře do jiného než spádového útulku. Platí tedy hlavně u psů - nenaložit psa nalezenýho v Horní Dolní a neodvézt ho do Prahy. Jedna věc je omezená kapacita útulků, ale druhá je to, že pokud má to zvíře majitele tak ten ho z vesnice u Pardubic asi nebude hledat v Praze. Zvlášť pokud to je třebas starší člověk. V dnešní době internetu se sice občas podaří najít i psa, kterýho takhle někdo nepochopitelně transportoval přes půl republiky, ale je to nesmysl. Váš starosta nebo obecní policie by ti měla říct jaký je u vás spádový útulek. Jak jsem psal na úvod, často s tím oni sami nechtějí nic mít, byť je to jejich povinnost, ale spádový zařízení by znát měli. Pokud ne, musí si to člověk dohledat sám, vezme mapu a google a zadá heslo "útulek - město(kraj)" podle větších měst, která má v okolí.
To píšu jenom proto, kdyby jsi někdy našla zvíře, které si nemůžeš nechat a nebo zvíře u kterého je pravděpodobnost, že ho někdo postrádá.
17.08.2020 17:46:47
Rádce do duše:
aha, takže klasicky, děkuji
17.08.2020 14:12:31
Rádce do duše:
Ahoj Pomněnko, prosímtě, jak jsi vložila ten Tučný text do zpovědi ?
Děkuji
04.08.2020 16:48:16
Odpočinek:
To jsem rád. Ani nevím, jak jsem na Tebe tam na stráni zapomněl.
03.08.2020 06:51:38
Frank Drebin:
No to jsem opakoval pořád Fritzlandovi, ať jde ven a vytahoval jsem z batohu svůj švýcarský otevírací nožík :D Ale za to může právě Kopho, že mě ze začátku takhle zaškatulkoval a já nevím, jak se tomu v psychologii říká, ale já se pak snažil dostát tomu obrazu :D
03.08.2020 06:29:57
Frank Drebin:
Tak to byl asi Kopho, protože ten na mě hned na začátku vyjel, že vypadám agresivně a ať to na jeho ségru ani nezkouším nebo se se mnou serve, přitom mě vůbec nezajímala a já se šel bavit s x---x a Fritzlandem :D
02.08.2020 22:56:46
jeeea bejby:
No myslel jsem si to Holt zas nějaký místní šotek.
02.08.2020 22:52:42
jeeea bejby:
Tohle psal tvůj manžel, nebo jen nějaký blbý troll? To se ptám jen tak ze zvědavosti

Ta je mimo tvojí ligu dělňasi
Smajlík Tak to prrrrr
02.08.2020 20:22:51
Frank Drebin:
Zkouším na tom najít něco pozitivního a moc se mi to nedaří
31.07.2020 10:28:55
Fajnšmeker1989:
Baví ma to moc, nemôžem si sťažovať.
29.07.2020 09:11:27
Alessandra111:
Jsi vážně milá. Děkuju.
Už je to dobrý, prospala jsem se 14 hodin, relaxovala... Jsem kliďas, většinou každému dělám já tu vrbu a oporu...Jen moc nechápu, proč se nechávám poslední rok tak rozhodit...Asi to chce prostě větší odpočinek...
Konkrétněji ...popsala jsem to pod profil Marika Bobika a dpf. Není to nic tajného
28.07.2020 20:27:27
Alessandra111:
Je toho na mě tak nějak moc Jsem fakt kliďas, ale včera jsem měla těžký den, hodně těžký a potom jsem se několikrát vytočila na ZP
28.07.2020 17:26:49
Víla z paneláku:
No tak si dáváte taky celkem do těla My zase budeme kupovat byt Je to zajímavé, nikdy jsem takovou velkou "věc" nekupovala, mno ale už máme věk na něco "svého", tak se s tím tak nějak smiřuju a vyrovnávám... Teď máme takový klidný týden... Už druhý den jsme jen tak podoma, trochu na hřiště, trochu k řece...
26.07.2020 12:51:06
Víla z paneláku:
Hehe, taky děkuju za důvěru, zrovna v den, kdy se mi to s tím raděním úplně nepovedlo, to je crazy :D máme se dost fajn, jen je tohle léto jakési moc plné, našlapané, děje se toho víc než by mi asi úplně bylo milo, ale tak adaptují se na to... To je tak, když je velká rodina, tábory, jeden můj rodič 200 km na východ, druhý 200 na západ a člověk nechce ošidit ani jednoho, před létem jsme byli v karanténě a tudíž nás spousta lidí dlouho nevidělo a posílilo se to tím dalším programem... No divočina :D ale tak v rámci možností si užívám, včera jsme byli na Rešovských vodopádech, což je příjemná procházka se zajímavým cílem, zítra výjimečně nic nemáme, tak šintó chci užít naplno... ;) A co Vy, jaké máte léto? ;)
23.07.2020 08:55:52
Ptakolebec:
Zvládám to radostně.
Po třiceti letech vnímáš i komíhání na šibenici jako bezva odvaz na houpačce.

22.07.2020 18:22:50
Ptakolebec:
Podle fotek vypadají Železné hory dobře. Nikdy jsem tam nebyl. Ale mám dojem, že tam někde bydlí jeden můj oblíbený bývalý uživatel Zpovědnice.
21.07.2020 07:47:08
Ptakolebec:
Kde bydlíte vy?
21.07.2020 07:46:07
Ptakolebec:
Přestěhovat se do přírody by se nám líbilo. Ale vzhledem k těm poúrazových následkům by pro mě bylo časem čím dál těžší starat se o dům. Už jsem takhle bydlel. Je to svoboda a radost, ale zaplacená prací, kterou přeci jenom hůř zvládám.
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk