Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
Gleit
Fotografie nebyla nahrána

Index důvěry:
13

Má k rozdělení:

7

4

Pohlaví: muž
Věk: 99
Ve zpovědnici působí od: 02.01.2021 21:19:47
Číslo profilu: 108864
Naposledy se přihlásil: 29.05.2024 10:49:01
Poslední rozhřešení dal: 28.05.2024 19:10:08
Doteď napsal rozhřešení: 1747
Bodování aktivity: 0 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 5190
E-mail:
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   Ještě nevyplnil
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   skryj
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICESmajlíci:
Jeho zaregistrovaní smajlíci:
Zatím tu není žádný záznam
 
Nalezl a navštívil tyto smajlíky:
Zatím tu není žádný záznam
 

Osobní návštěvní kniha
17.05.2024 10:57:10
high on life:
Hele, těžko říct s těmi zdroji vody. Jak u nás, tak celosvětově.

Jinak chápu, jak jsi to myslel, ale tady je to rozparcelovaný na zahrádky, a každý tu má svůj minivrt a každý si sem taky na víkendy vozí vlastní vodu, prostě to není pitný. Babka, když sem asi před 15 lety aktivně jezdila tu vodu prý pila a pak z toho ÚDAJNĚ dostala vitiligo a ještě něco (nebo je to tohle, já nevim, u nás má každej druhej něco s kůží a ony tyhle autoimunitní kožní sajrajty stejně lezou i do kostí a všeho), takže bych tomu s těma dusičnanama i věřil, že je to rakovinotvorný.

17.05.2024 06:12:12
high on life:
Normálně to vypadá jako studna, ale údajně to není studna v pravém slova smyslu, prý že to není hloubková voda ale jen nějaká povrchová a laici mi tu melou, že ani nemá cenu to prohlubovat.

Dusičnany by tu měli mít ve studnách všichni a musí si to nějak filtrovat nebo převařovat, aby to nebylo zdraví škodlivý, souseda si dělala rozbor své vody, tak asi tak nějak logicky vyvodila, že dusičnany budou všude tady v těch vodách, co tu lidi mají, ať už v hlubokých studnách nebo těch mělkých, co tu mám já - normálně to vypadá jako studna, ale hloubkově to má tak metr a půl. Dole už je jen bláto. Jinak logicky - dělala si to na svém pozemku, kde si rekonstruovali barák na žití, proč by dělala rozbor na cizích parcelách. Spíš to podala tak (ale opět - její domněnka a to mě taky sere, co soused, to jiná perla, takže já už se tu řídím jen sebou), že když to našli ve vodě u nich, tak to bude asi i u nás.

Za komoušů by stačilo dobrý slovo a basa piva, dneska bych za takovej vrt dal ani nechci vědět kolik a pak ještě zjistil, že houno z toho. To jde spíš o rozbor nějakýho vzorku vody na hygienu, pokud jsem to správně pochopil, že se to tak dělá. Ale absolutně netuším.

Ale jinak jak říkám, v nouzi jsem to okoštoval a nic se mi nestalo, tak ono to taky až tak horký nebude, nakonec vyplejtváme všechny velký zásoby pitný vody a spokojíme se i s vodou z louže, lidi budou mít chvíli sračku, ale tělo si na to za chvíli zvykne a ten kdo ne, ten holt pojde.

15.05.2024 19:37:41
high on life:
Sousedka pár metrů nade mnou, kde už jsou normálně rodinné starší, nově zrekonstruované domy. Kde má asi očividně každý svou studnu a tudíž zdroj pitné vody a přijde mi upřímně dost divný, že o pár metrů níž by ta pitná voda ze studny zařídit nešla. Jako věřit se mi tomu nechce. Ale co já o tom vím, kor když jsem si sem na to ještě nepřivolal žádnýho specialistu, který by se k tomu odborně vyjádřil.
15.05.2024 19:35:35
high on life:
Já tu teď řešil jiný věci, ale-

Víš, něco o povrchový vodě? Já teď žiju v nějakým starým dole, kde se něco v 18.-19. století těžilo, někdo jinej mi teda zase říkal, že to je tak od přírody, nicméně jedná se o zahrádkařskou kolonii. Sousedka pár metrů nade mnou mi říkala, že mají studnu (tady asi není nic jako ústřední voda, jen odpady), a každý má svou studnu a že když dělávali rozbor, zjistili dusičnany, což nemí pít těhotný, malý děti a existujou na to nějaký filtry.

Zatím jsem si ten rozbor naší vody neudělal a žádnýho technika na to taky nepozval, jestli by mělo cenu tu studničku co tu mám prohoubit a normálně tam dát čerpadlo, ale všichni tu žvaní, že ne, že to nejde do hloubky a dál už nic není a já vůbec nevím, co si o tom myslet.

V nejvyšší nouzi, když mi onehdá došla voda jsem pil i to a ani sračku jsem nedostal, takže člověk je zjevně velice odolný tvor, to jen dnes musíme mít xkrát přefiltrovanou vodu, abychom se cítili dobře, ale spíš je to jen placebo.

Co ty víš po tzv. povrchových vodách?
13.04.2024 01:39:02
high on life:
Hele, chci ti poděkovat za to tvoje poslední založené téma.

Dnes pro mě obzvlášť aktuální téma, žiju na chatě, kde je něco jako studna, ale nemá to pitnou vodu, poblíž je potok. Pitný to není, každý měsíc do toho naliju litr sava, přes léto tam toho budu lejt asi víc, ať se mi tam nemnoží bakterie, sinice a podobné, co zbožňují teplo. Totiž - já to ani nemám ani pořádně zakryté.

Po pár dnech se s tím aspoň myju, teď plánuju, že si nechám udělat chemický rozbor tý vody na hygieně, není to úplně nejlevnější, ale docela by mě zajímalo, co by se tak mohlo stát, kdybych to třeba začal pít. Samozřejmě po převaření, přefiltrování apod. Nebo bych se začal regulérně p*srávat a ještě si tím přivodil nějakou chronickou autoimunitní chorobu. Kdyby zjistily, že je to v normě, asi bych zvažoval prohloubení, pročištění a měl bych aspoň "vlastní" zdroj vody, kdyby se stalo něco, co popisuješ ty.

Jinak tohle je ta největší ekologická hrozba, dochází pitná voda, neuvěřitelně plýtváme. Ani nejde tolik o nějaký mikroplasty, vypouštění srágor do ovzduší a oceánů, ale opravdu na prvním místě nám dochází zdroje pitné vody.

Ještě se k tomu chci vrátit, tak to prosím nemaž.
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč