Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
Pravdivý muž
Fotografie nebyla nahrána

Index důvěry:
0

Má k rozdělení:

6

3

Pohlaví: muž
Věk: 32
Ve zpovědnici působí od: 12.01.2019 20:58:37
Číslo profilu: 105308
Naposledy se přihlásil: 24.11.2022 20:41:31
Poslední rozhřešení dal: 24.11.2022 23:13:43
Doteď napsal rozhřešení: 342
Bodování aktivity: 1 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 20019
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   Ještě nevyplnil
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knizeNovější záznamy v knize
22.08.2022 21:27:46
NegativeElectron:
Nesouhlasím. Nepřipadá mi, že chci žít lehkovážně, ale to je dost možná o definici. Provádění sexu a sexuálních praktik je snad normální, ne? Pocit ze mě můžeš mít jakýkoliv, ale z drog mám respekt. Přijdou mi zajímavé, chtěla bych je zkusit? Určitě. Ale taky mám nějaký pud sebezáchovy. Připadat si tím zajímavá a unikátní... Zajímavé to je podle mě z principu, unikátní to není. Nicméně ne, fakt bych neexperimentovala s drogami kvůli tomu, abych byla společensky klasifikovaná jako zajímavá a unikátní. Není mi 13, abych potřebovala být za každou cenu zajímavá. Z toho člověk prostě vyroste. Věci dělám z osobních pohnutek, které nesouvisí se společenským názorem na věc. Ostatně mi ani nepřijde logické dělat něco proto, aby člověk nějak společensky zapůsobil.

Obor sociální práce na fildě mi nepřijde jako pofidérní. Sociální práce je potřeba a pokud si myslíš, že ne, pak asi nemáme o čem na tohle téma diskutovat, neboť sociální práce řeší spoustu problémů moderní společnosti. Práce v neziskovkách mi nepřijde jako špatná ani podřadná. Taky to není práce, která není potřeba. Je potřeba. Například existence K-center, harm reduction programů a dalších v problematice drogových závislostí se ukázala jako velmi účinná co se bezpečnosti společnosti týče. Od té doby, co tato centra a programy existují, se hodně snížil výskyt infekčně přenosných chorob, počet předávkování se, a dalších společensky nebezpečných jevů. A to je jen příklad.

Do sociální práce taky patří péče o seniory a děti v dětském domově. Tohle je taky pofidérní práce?

Říct o práci v neziskovkách, že je to "práce" je přinejmenším urážlivé. Práce s lidmi je složitá už tak, natož práce s lidmi, kteří se ocitli ve složité životní situaci. Specificky pak práce s drogově závislými je náročná v tom, že se pracovník setká s iracionálně uvažujícími lidmi, s lidmi s duální diagnózou, halucinacemi, psychózami a dalšími. Práce s takovými lidmi je složitá. A to nemluvím o množství byrokracie, kterou stát požaduje, právě proto, že je to neziskovka a vše musí být pečlivě dokumentováno. Fakt to není "práce."

Že jsou sociální pracovníci většinou levicově orientováni, s tím se asi dá souhlasit, neboť pravicové zaměření neziskovkám zrovna dvakrát nepomáhá. Nicméně ne, osobně se za levičáka nepovažuji. Maximálně tak za centristu. Nicméně pravo-levé dělení mi stejně přijde jako zcela zbytečné. Pro mě je podstatné to, že jsem hodně liberálně založená, možná na hraně s libertariánstvím.

Jo, na psychedelikách závislost vzniká těžko. Spíše nevznikne, ale ve výsledku, když to zaženeme do extrému, člověk se může stát závislý na všem, že jo. Ale ne, běžné to určitě není.
22.08.2022 21:20:42
Nevýrazná:
Kam ty na to chodíš, to by mě v životě nenapadlo a nikdy jsem nic podobného neslyšela.

Tak za životného beru vlastně toho, který souhlasí s léčbou = spolupracující pacient.

Zlá podle mě být neumím, odměřená ano. Pokud mě pacient zklame, když v něj vložím důvěru. Příklad: Vím, že si pacientka na minulých směnách hodně všímala flexily, až si ji vytáhla, opakovaně. Udělala se opatření. Já kvůli jejímu komfortu jsem se na své směně to opatření zrušila. Slibovala mi, že už to neudělá. Udělala. Než se na to přijde, tak se navíc zamaze a je celá od krve. Takže převlékání celého lůžka, umývání pacientky, navíc třeba vím, že se mi nová flexila bude pichat dost špatně, že ji praskají žíly, že to třeba nedám na první pokus. Zbytečná práce, zbytečná zátěž pro tu pacientku. V takovou chvíli jsem odmerenejsi a vnitřně naštvaná na sebe, že jsem ji věřila.
22.08.2022 19:21:10
Nevýrazná:
Vidíš, tak se můžu zařadit mezi ně, jelikož nevím, co přesně jsem. Nepotřebuji být v nějaké škatulce.
Tak to jsem neslyšela, že by o sobě někdo říkal, to je fakt zvláštní no.

Delirium je obecně nemoc, alkohol je jeden z nespočtu příčin, které mohou delirium vyvolat. A alkohol nebývá tak častý, ale asi je v populaci nejznámější. Delirko může vyvolat různá medikace, jiná onemocnění, vůbec pobyt v nemocnici. Tady mi nešlo ani tak o tu etiologii, spíše o symptomy: agresivita (slovní i fyzická), halucinace X iluze...

Takže spíš obecně: když vyhodnotím, že by pacient mohl být nebezpečný sobě, okolí (ostatním pacientům nebo i mě), zasahuji. To je dozajista za hranou. V ostatních situacích je to hrozně individuální, ale vždy se snažím s nimi vyjít po dobrém, i když se nejedná zrovna o vzorného pacienta, který je celý blažený z mojí péče.
22.08.2022 14:23:42
Nevýrazná:
A z čeho čerpáš energii ty?
22.08.2022 14:20:46
Nevýrazná:
To je dobrá otázka. Jak kdy. Když trávím hodně času s lidmi, ráda si od nich odpočinu a jsem sama, ale i naopak. Sama jsem ráda jen nějakou dobu.

Ne každý pozná, o jakou masku se jedná, tak vymysleli originální důvody, k čemu může být určena.

Ano.

Hledání té hranice, kam až nechat pacienta zajít, jakým způsobem se bránit, není zrovna vždy jednoduché. Navíc v případě, kdy se pacient nachází v hyperaktivním deliriu a svoje počínání si neuvědomuje.
22.08.2022 13:53:31
Frank Drebin:
Nemůžu, nemám žádné kontakty na nikoho. Zkus si dát inzerát na internet. Klidně tady. Třeba se najde nějaká nasraná holka, co tě ráda nakope do koulí.
22.08.2022 08:58:40
Nevýrazná:
To máš asi pravdu, já nerozlišuji, jestli jsem introvert nebo extrovert, protože fakt nevím, kam bych se zařadila, jsem prostě já a tak nějak spokojená.

Konečně někdo, kdo si z té fotky nemyslí, že fetuju, chrápu nebo hystericky brečím (bez urážky, pokud to někdo z vás bude číst). :D

Rozhodně bych řekla změnu do plusu. Co se týče toho zdravotnictví, moje komunikační dovednosti se hodně posunuly. Na začátku jsem netušila, jak mluvit s pacienty, vše bylo nové a neznámé.
Máš pravdu, byla by pro něj těžké pracovat v takovém prostředí, ale především je to naprd pro pacienty.

Nevím, jestli člověk musí být přímo asertivní, já bych se tak nenazývala, pokud se srovnám se svým vzorem. Ale samozřejmě je tu velká míra odpovědnosti a nutnost rychlého rozhodování a samostatné i týmové práce, bez toho to určitě nejde.
21.08.2022 23:18:10
Frank Drebin:
To si vygoogluj. Ale doporučoval bych nějaké kluby, kde je sparring, takže ne třeba karate nebo taekwondo, kde se spíš cvičí sestavy ..
21.08.2022 21:47:56
Nevýrazná:
Mám tu přezdívku už skoro 9 let, za tu dobu se člověk může několikrát změnit, navíc v tomhle věku.
Častokrát se mi stalo, že si vyučující pamatovali jiné studenty, ale mě ne. V autoškole instruktor to samé, ostatní si pamatoval. Měla jsem hodně zkušeností s přehlížením, tak to taky přispělo k této přezdívce. Bohužel se za běhu nedá změnit, jinak bych už dávno měla jinou.
Nový profil zakládat nechci, stejně mě žádná originální přezdívka nenapadá. 😀 A máš pravdu - zlatá střední cesta.
21.08.2022 21:27:58
Nevýrazná:
Ahoj, proč se mě na to ptáš?
21.08.2022 21:24:51
NegativeElectron:
Víš, kolik procent lidí, kteří zkusili heroin, se stalo závislými? Odhaduje se to na 15 %. Tolik k tomu, že je to o tom, že chce člověk znovu zažít ten euforický pocit. Jako jo, chce, ale zdravá osoba se k tomu znovu neuchýlí, protože je spokojena tak, jak je. Člověk, který má nějaká traumata se k tomu ale už uchýlit může, protože je to nějaké dočasné řešení či utlumení. Člověk se nestane závislým jen tak.

Pokud jsi tou znalostí mozku myslel tyhle základní věci, jako co to dělá v mozku s hormony a podobně, tak to načtené mám poměrně hodně. Myslela jsem, že narážíš už na opravdu pokročilou neurologii, kterou k vytvoření představy o tom, jak to vlastně funguje, nepotřebuješ.

Promiň, ale své drogové zkušenosti/plány tu sdělovat nechci.

Co se té ketaminové terapie týče, tak tě to nevystřelí úplně do zadele, dají ti malou dávku. Tak akorát, aby tě to přeneslo do trochu jiného stavu mysli, ale zároveň aby se s tebou dalo efektivně pracovat. Zároveň i kvůli riziku závislosti podstupuješ vstupní sezení a prohlídky, aby se tato rizika co nejvíce eliminovala. Pokud máš problémy se závislostmi, tak na ketaminovou terapii asi vhodným kandidátem nebudeš.
21.08.2022 20:51:32
Frank Drebin:
Ahoj, nepůjde. Ta holka, kterou jsem znal, a která chodila na Musado, to už nedělá. Chtěl jsem po ní něco a napsala mi, ať už jí nepíšu, že je zadaná. Takže to musíš zkusit někde jinde. Jak jsem psal už několikrát předtím, zajdi si do nějaké fight gymu.
21.08.2022 16:10:37
leafroller:
Tak vidíš....my, když si normálně promluvíme, tak jsme vlastně na stejné straně
21.08.2022 15:55:07
leafroller:
Jsem samozřejmě pro. Ale za legálních podmínek. Žádné automatické udělování azylu, žádné automatické finanční podpory (ať už finanční, nebo třeba doprava zdarma, atd.), žádná okamžitá integrace do škol. Jednejme s nimi jako s ostatními uprchlíky. A i to se mezi obyčejnými lidmi hodně probírá a nenávist pomalu ale jistě roste.
Mně samozřejmě mnohem více vadí, že dodáváme Ukrajině zbraně, protože to se nám může opravdu šeredně vymstít.
21.08.2022 15:37:42
leafroller:
Změní nebo nezmění, to nedokážu posoudit. Nicméně je dobré ukázat politikům, že je národ nespokojený. Už jen proto, že se politikové snaží podobné akce ignorovat, bagatelizovat, dehonestovat jejich účastníky a dokonce o nich neinformovat v médiích. Každopádně jednou se lidem už povedlo něco změnit. Bylo to při masivních protestech v době opoziční smlouvy. Bohužel přišla ta změna moc pozdě a dnešek je takovým vyvrcholením zločinů opoziční smlouvy.
20.08.2022 11:04:03
leafroller:
"Chápu, ty chceš, ať se o člověka stará co nejvíce stát".....to je lež. A vzhledem k tomu, že z toho vychází celé tvé povídání, asi nemá cenu ho ani číst.
Já nechci, aby se o lidi staral stát, to v žádném případě. Ale tento stát se o lidi nejen nestará, což je v pořádku, ale svou činností jim hází klacky pod nohy. Stát likviduje lidi pod záminkou nějakého fiktivního a hlavně falešného boje proti Putinovi, který nám může být navíc úplně šumafuk.
A co se týká našich tří rodin:
1. rodina to měla spočítané výborně, všechno klapalo, dokud se do toho nevložila naše vláda (a to nejen tato, ale samozřejmě i ta předchozí) a nezačala si na úkor této rodiny (a všech ostatních) honit své bruselské PR.
U druhé rodiny chceš, aby vyházely svoje celoživotní úspory na něco co by mělo být všude levné a dostupné. Navíc chceš, aby ti lidé namísto odpočinku opět pracovali. A proč to všechno? Odpověď už jsem uvedl u rodiny 1. Nejsmutnější na tom je, že otevřeně pohrdáme lidmi, kteří tuto zemi budovali a teď by měli užívat plodů své práce.
A co se týká čísla 3, tak plat strážného se moc neliší od platu minimálního, což nepokryje ani rozdíl v cenách energií a pohonných hmot. Navíc je ta práce nesmírně fyzicky náročná, hlavně na nohy a záda, takže se nedá vykonávat dlouhodobě a nese skryté zdravotní náklady. Syn samozřejmě pracuje už dávno, protože by na studiích v Praze nebydlel a nejspíš i chcípl hlady.

Jak jsem řekl, asi žiješ ve světě, kde je všem 25 let, jsou ve vynikající kondici, mají dobré vzdělání a žádné závazky. Kdyby to bylo tak jednoduché, jak si představuješ, lidé by na to jistě přišli. Nechci, abys změnil svůj názor, chci, abys připustil, že pro mnoho lidí je současnost velmi tristní, i když za to oni sami nemohou. To je vše.
18.08.2022 10:54:10
Loca Loca:
A tobě to výběrové vadí? snad není na každou pozici, ne..nebo já nevím jak to ted' funguje
18.08.2022 08:46:16
leafroller:
Jsi legrační. Kromě toho, že nevěřím těm platům, tak tramvajáka opravdu nemůže dělat každý. Takže tu mám jinou vzorovou rodinu: Otec tramvaják, matka na mateřské s dvojčaty. Byt 3+1 na Lesné, hypotéka. Auto v leasingu. Vytápění centrální. Uděláš mi taky kalkulaci? A tentokrát i s výdaji, prosím.
A kdybys chtěl, mám další příklad: důchodci v nájmu, který stoupl na 18000 měsíčně. Prarodiče vychovávají vnučku, která přišla o matku, otec se k ní nehlásí. Vytápění centrální. Kalkulace?
A do třetice: matka tramvajačka (ať to držíme v tradici), otec právě přišel o práci, když zkrachovala pekárna, ve které 20 let pracoval a bohužel se mu v jeho věku a kondici nedaří najít novou práci. Bydlení v nájmu, vytápění převážně elektřinou. Syn právě nastoupil na vysokou na druhém konci republiky, dcera je ve druhém ročníku na gymnáziu.

Ve tvém růžovém světě asi nejsou důchodci, lidé nemají dluhy, děti a každý může vykonávat jakoukoli práci. Musí to být fajn svět. Ale s realitou to nemá nic společné.
17.08.2022 23:15:08
NegativeElectron:
Tak vnitřní prázdnota je taky nějaký problém, který drogy mohou řešit. Otázka je, proč lidé tu vnitřní prázdnotu prožívají a proč se kvůli ní uchylují zrovna k drogám. Stejně tak u nudy. U nudy pak ale záleží na tom, zda drogy užívají rekreačně, nebo se z nich stanou drogově závislí. Existují lidé, kteří drogy užívají, ale závislí nejsou. Tam je pak ten podstatný rozdíl. Zkráceně řečeno, člověk, který je v pořádku, se s velkou pravděpodobností drog ani nedotkne, nebo jen velmi zřídka, opatrně a ne tak, že by se na nich stal závislým.

Knihu jsem (ještě) nečetla. Ale ráda bych, protože zrovna Cobain je jeden z mých nejoblíbenějších osobností 20. století.

V čem mě drogy fascinují, to je dosti složitá otázka. Odpovědí mám spousta, ale jen tak z kraje – to, jak mohou být prospěšné, to, jak fungují, to, jak jsou užívány, to, jak se produkují (třeba že tucibi vzniklo na základě poptávky, ostatně jako další designové drogy), jejich historie užívání, například vývin kokainu nebo i toho ketaminu je z historického hlediska velmi zajímavý. To jak se z drog postupně stalo téma, kolem kterého je obrovské stigma a strach. Zajímá mě jejich potenciál. Baví mě i ze sociologického hlediska, jak jsou některé drogy společensky ok a jiné ne.

Přiznám se, že v neurologii v souvislosti s drogami pokulhávám. V tomto ohledu se toho mám hodně co učit, ale myslím si, že vím více, než běžný člověk, který se o ně nezajímá. A pak také záleží, o jaké drogy se jedná. Houby, tráva, alkohol, ketamin, u těch jsem si docela jistá v kramflecích, ale zdaleka nevím a všechno a už vůbec nevím všechno o všech drogách. Ale na druhou stranu jsem teprve na začátku studia a vlastně i na začátku života, takže mám fůru času na to, abych se dál vzdělávala. Z tohohle hlediska bych potom řekla, že zatím vím nejvíce o tom, jak určitě drogy ovlivňují vývin různých psychických problémů.
17.08.2022 22:46:12
NegativeElectron:
Jsou to lidé jako my všichni, akorát si prochází složitým obdobím jejich života. Drogová závislost nevzniká jen tak, vzniká z traumatu. Specificky o traumatu bych doporučila přednášky či publikace od Gabora Maté, z jeho definic a postojů vycházím. K drogám se neuchýlí člověk, který je kompletně v pohodě.

Jo, je v tom jistá fascinace narkomany, spíše jejich osobnostmi a životními příběhy. Chci jim pomáhat proto, že žijí všude kolem nás. Nejsou to jen lidé na okraji společnosti, jsou to i úspěšní lidé s rodinami. Drogovou závislostí si může procházet opravdu kdokoliv. Ráda bych byla součístí komunity, která se snaží odstranit stigma společnosti.

Další věc samozřejmě je, že mě zajímají drogy samy o sobě, nejen uživatelé.
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk