Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
Sta67
Fotografie nebyla nahrána

Index důvěry:
117

Má k rozdělení:

14

8

Pohlaví: muž
Věk: 26
Ve zpovědnici působí od: 28.10.2011 15:15:07
Číslo profilu: 67519
Naposledy se přihlásil: 03.08.2020 02:59:40
Poslední rozhřešení dal: 31.07.2020 18:49:36
Doteď napsal rozhřešení: 25084
Bodování aktivity: 3 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 58757
E-mail:
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   Ještě nevyplnil
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
12.05.2020 23:18:12
Čech24:
Mohla by být konkurence i mezi státními a soukromými projekty. Ano od konce studené války se vše zpomalilo. Jedině že by začala soutěžit víc Čína proti USA.
12.05.2020 19:37:52
Čech24:
Bohužel se ty roky vývoje prom*daly. Dnes nejsou v provozu ani raketoplány. Nechává se to na soukromníkách, aby něco rozvíjeli - Elon Musk a Jeff Bezos. Je dobře, že ti něco dělají, ale od států jsem čekal víc hlavně od USA a jejich NASA. "You Promised Me Mars Colonies.
Instead, I Got Facebook." Buzz Aldrin roku 2012 na MIT v přednášce.
12.05.2020 18:20:42
Čech24:
Ahoj. Co se týká základny na Měsíci, je otázka, jak to, že Američani před 50 lety měli peněz dost na 6 cest k Měsíci. S dřevními počítači a šlo to. Dnes jsme jak rytíři 14. století, kteří slibovali ,že vyrazí na křížovou výpravu jako předkové do Svaté země, ale nikdy se neodhodlali vyrazit. Přitom ve 12. a 13. století to nebyl problém se shromáždit na krusádu.
01.04.2020 02:59:17
Sta67:
To je správně. Studie byla provedena na křečcích. Česky: http://www.osel.cz/9222-kukuricna-dieta- dela-ze-samicek-kanibaly.html
Důvodem je nedostatek tryptofanu. To, co jsem napsal, je spíš spekulace z diskuse, kterou není možné dokázat. Ale ta spekulace se přímo nabízí. Jde o látky, jejichž metabolismus je víceméně stejný u všech savců, takže lze čekat podobné efekty. Obzvláště zajímavé je na té spekulaci, že v rámci obětního rituálu se vyráběly placky právě z čirokové mouky a krve obětí.

Tvá otázka je hodně široká. Na mozek má vliv kde co, a to přesto, že se tělo velmi silně brání přísunu neuroaktivních látek do mozku. Většinu podobných látek zlikviduje monoaminooxidáza už v trávicím traktu, a z toho zbytku, který se dostane do krve, zase většina neprojde hematoencefalitickou bariérou.

A když jsme zrovna o tryptofanu, tak ten je nejen prekurzorem B3, ale také melatoninu a serotoninu. A právě kvůli němu zřejmě jeho nedostatek ovlivňuje chování.

Poněkud překvapivě vzniká v těle z tryptofanu také tryptamin dimetytryptamin, druhý nejsilnější halucinogen. Jeho účel v mozku je nejasný, ale mohl by to být zřejmě další neurotransmiter. Ten se také z potravy nedostane do mozku, alespoň ne bez inhibitorů monoaminooxidázy.

Takových látek jsou v drogách, a i potravinách spousty. Hodně je známo o dopaminu, jehož hladinu v mozku lze ovlivňovat, oxytocinu, GABA a dalších.

Ale i úplně obyčejný cukr mění psychiku, a mám dojem, že na toto téma bylo provedeno více experimentů (a také vyvolává závislost s abstinenčním syndromem).

Ovšem mozek ovlivňují i další látky. Pohybová aktivita má vliv na úroveň tělu vlastního endorfinu (a ten je návyková podobně jako jiné opiáty).

Celá trávicí soustava je propojena s mozkem autonomní nervovou soustavou, takže má možnost ovlivnit mozek i přímo (šlofík po vydatném obědě usnadní trávení).

Sociální kontakt jako takový také silně působí na psychiku. Člověk je sociální tvor. Zrovna teď je správná doba na zkoumání tohoto fenoménu.

O Wendigo jsem nic nevěděl, ale pokud tě zajímají takové fenomény, pak tě možná zaujmou historické fenomény jako ergotismus, Berserkové či appetitus maximus mortis kmene Bassarů. Tyto fenomény mohou mít leccos spojené s vědomým i nevědomým užíváním drog domorodými obyvateli.
31.03.2020 20:02:37
Quetzalcoatl009 ( ):
Eh, tak už jsem našla studie o nedostatku B3. Nicméně jestli mi můžeš doporučit nějaké studie, jak jídlo popř. prostředí ovlivňuje chování (když pominu věci zřejmé typu drogy, trauma nebo Luciferův efekt), tak budu velmi vděčná.
31.03.2020 19:48:47
Quetzalcoatl009 ( ):
Ahoj, v jednom starém rozhřešení píšeš, že u Aztéků se mohl kanibalismus projevovat kvůli kukuřici a čiroku.
Máš k tomu něco víc? Zajímalo by mě, jestli strava dokáže takhle ovlivnit chování. Trochu mi to připomíná fenomén Wendigo, co si o tom myslíš?
Jinak ptám se, protože jediné, co jsem našla jsou studie o křečcích a nějaká kniha o kanibalech a králích, ale tu si teď nepřečtu, protože jsou zavřené knihovny a taky nevím, jak moc by tam byl vysvětlen chemický faktor věci... takže promiň, že otravuji, ale nedá mi to spát.
Díky!
11.02.2020 23:53:20
Narusenyclovek:
Ahoj, nevim na koho se obratit a tak se zkusim zeptat tebe. Kdyz si zalozim web a natahnu nejaky rozumny traffic (jak ponechme stranou). Jde nejak odhadovat priblizny prijem z ruznych monetizacnich pristupu a podminky pro vyplaceni penez?
Rekneme, ze tam dam Adsense od Google, vim ze se delaji bscktesty kam to umistit pro efektiviti, ale jde mi je. o nejake obecne odhady ve smyslu, ze partner vyplaci cca X $ za tisic kliknuti a dnes se da s Adblockem, Uorigin blockem (neznam je z hlavy) dosahnout zhruba toho a toho zisku na 1000 nebo 10000 navstevniku. A to same s affiliate, YouTube Adsense, bannerem v hlavicce, PR clankem a tezbou v prohlizeci krypta? Proste nějak vzit všechny moznosti monetizace na webech a znat k ním obecne velmi hrube vzorce vykonnosti dosazene na pocet uzivatelu (ci jejich akci)?
26.12.2019 11:20:12
Nazdárek1 ( ):
Moc děkuji za odpověď, na mail napíšu. Příjemné svátky!
26.12.2019 02:22:41
Sta67:
Nazdárek1: Swingers klub poznáš většinou podle toho, že má nějaké veřejné stránky (pokud to není privátní klub), kde se dozvíš, jak to tam chodí. Těch klubů zase není tolik, a to ani v Praze.

Nicméně jako panně bych ti je nedoporučil. Klub s volným vstupem je spíš pro zkušené sexuchtivé ženy, které chtějí jít přímo na věc. Žádné mazlení, žádné něžné dotyky, o líbání ani nemluvě. Abych se přiznal, i na mne je to často dost hrrr, a někdy až nevzrušivé. V klubu se vstupem jen pro páry a ženy zase spíš čekej trojku, než že by se některý muž začal věnovat jen tobě.

Na to, aby tě tam před sexem někdo jemně připravoval a nažhavil, bych to fakt neviděl. To bys musela mít hodně velké štěstí.

Pokud máš problém s intimnějším kontaktem, doporučuji spíš nějakou mazlící akci. Pokud s mluvením, existují dotekové seznamovací akce. Sice tam nepřijdeš hned o panenství, ale alespoň se trochu „otrkáš“, případně i seznámíš.

Pokud ne, klidně zkus seznamovací klasiku. Nějaký taneční kurs či setkávání. Případně i nějaké kontaktnější taneční akce.

Nevím, odkud jsi. Pokud z Prahy či okolí, mohu ti dát na pár takových akcí kontakt. Pokud odjinud, tak mám i nějaké mimopražské kontakty. Když tak můžeš napsat na mail. Chci tady být alespoň trochu anonymní.
25.12.2019 13:22:15
Nazdárek1 ( ):
Ahoj, vidím, že se vyznáš docela myslíš, že bys mi mohl poradit? Je mi 23 a jsem pořád ještě panna, nevím, co je za problém. Asi si moc nikoho nepustím k tělu a taky jsem nikdy moc nechodila s kamarády chlastat, na maturáky jsem nechodila, prostě škola a domu, teď práce a domů. Kluků moc nepotkám. Tak jsem si řekla, že už toho mám dost, protože z masturbace se prostě žít nedá a doslova trpím. A rozhodla se jít na swingers. Ale nevím, je to bezpečný? Jak poznam, že je to fakt swingers klub a ne nějakej vrah a úchylák, co si jen chce nalákat ženský domu? A vezmou tam vůbec pannu?
Taky jsem si dala inzerát, ale zase se bojím, že narazím na někoho, kdo mě bude chtít podřezat
Vím, že to zní trapně a možná nezodpovědně, ale já jsem z toho opravdu nešťastná. Díky za odpověď.
05.12.2019 16:47:47
Sta67:
Nekdo z minulosti:

Ten pohled na inflaci, který jsi nastínil ty, je falešný. Účelem řízené inflace je likvidovat úspory, aby se nevyplatilo spořit, a více se utrácelo. Skutečnost, že nelze naspořit na stáří, vůbec není irelevantní. Naopak, je výchozím bodem mnoha socialistických experimentů.

Dalším problémem umělé inflace je deformace ekonomických signálů, tedy i celé ekonomiky. Dlouhodobé spolehlivé investice se stávají nevýhodnými, naopak se stává výhodnou krátkodobá riziková spekulace. Cena akcií se odděluje od reality. Bankovní sektor se nafukuje. (Před éro inflace pracovalo v bankách snad 5× méně lidí než dnes.)

Nehledej konspiraci tam, kde jako vysvětlení stačí prostá lidská hloupost. Neokeynesiánská ekonomická škola se stala absolutním mainstreamem, podle které se dnes řídí prakticky všechny státní měny. V minulém odstavci jsou přesně vyjmenované důvody, proč to musí způsobit krizi. Krátkodobé rizikové spekulace => bubliny na trhu => centrální banky je přifukují => když prasknou, přijde obrovská krize. Nikdy v historii nebyl hospodářský cyklus tak výrazný a zničující jako po zavedení fiat peněz.

Přečti si něco z rakouské ekonomické školy, která se nenechala zlákat leskem peněz, a stále bere peníze jen jako prostředek obchodu, a z tohoto pohledu provádí své analýzy.

Ano, kupní síla zlata je v čase pomerně vysoce stabilní. Není to sice pravda stoprocentně (nějaké kolísání tam je), nicméně rámcově to platí. Pár příkladů:
Oblek starořímnského senátora stál zhruba 1 unci zlata.
Oblek dnešního senátora stojí zhruba 1 unci zlata.
Za zlatou c. k. desetikorunu si prapradědeček mohl za císaře pána koupit jedny kvalitní boty.
Za zlatou c. k. desetikorunu si i já mohu koupit jedny kvalitní boty.

Zlato umíme vyrobit transmutací ze rtuti už dnes. Ale cena je o tolik řádů vyšší, že se o tom vůbec nevyplatí uvažovat. A tak to bude ještě hodně dlouho.

Těžba na asteroidech se dnes nevyplatí, i kdyby byl asteroid celý ze zlata. Jenže vůbec nic nenasvědčuje, že by ve vesmíru bylo zlato výrazně méně vzácné než na Zemi. Jeho těžba bude tedy stejně obtížná jako na Zemi. Ba možná náročnější, neboť moderní teorie hovoří o biogenním původu pozemského ryzího zlata (určité bakterie z nějakého důvodu vychytávají rozptýlené zlato, a v průběhu milionů let tak vytvoří zlatou žílu).

Ano, na zlato existují manipulace:
1. Většina ho leží v trezoru FEDu, čímž uměle navyšuje vzácnost.
2. Existují poměrně dobře podložené teorie, že značná část zlata, se kterým se spekuluje na burzách, fyzicky neexistuje, čímž se uměle snižuje cena.
A v jistém smyslu lze říci, že je předražené. Například iridium je mnohem vzácnější než zlato, ale je téměř stejně drahé. Stříbro je zhruba 70× levnější, ale přitom historicky to bylo 12× méně (což lépe odpovídá poměru jeho vzácnosti).

Bitcoin existuje 11 let. Pokud dožije roku 2100, bude moci být považován za bezpečný přístav. Má určité negativní vlastnosti: Malá hrstka lidí vlastní velkou část Bitcoinů; pokud tito začnou obchodovat, Bitcoin se otřese v základech, nebo si tito lidé koupí svět. Kromě toho má silně deflační povahu (vytěžených Bitcoinů bude brzy méně než těch ztracených). A kromě této deflační povahy v současnosti probíhá hyperinflace kryptoměn. A to jejich rostoucím počtem. Alternativní kryptoměny odebírají hodnotu Bitcoinu.

Účelem odříkání a nákupu je zachování nebo rozmnožení kupní síly v budoucnu. Fiat měny to nesplňují. Akcie to splňují, pokud není krize. Zlato to splňuje, pokud není konjunktura. Bitcoin to splňuje, pokud nemá problém. Nemovitosti to splňují, pokud není konfiskace. Nejlepší je diverzifikace.

Můj obor je IT. Vývoj software.
04.12.2019 23:45:50
Nekdo z minulosti ( ):
Btw: Vlastne jsou ruzne teorie. Jedna treba rika, ze aspon co se tyce poslednich temer 50 let tezko můžou rict investori, ze umí, ale proste to tak fungovalo, ale není duvod z dat vychazet i do budoucna.
Dokonce jsem videl na YT i konspirace ve smyslu, ze krize je planovana na jeden zivot a chodi jednou za 100 let a ten nejvetsi rust je paradoxne pred nejvetsim padam, protoze se v ekonomii uz nic netvori je spekuluje, coz bych rekl ze by ve vysledku mohlo platit i pro rust po krizi.. Tezko si delam na to zkratka nazor..
04.12.2019 23:34:24
Nekdo z minulosti ( ):
Sta67: HTML a CSS tam slo. Jinak pokud to neni tajne co je tvůj obor?

Tam jde o ten pohled. Podle statistiky ztratil dollar 95 % své hodnoty za 100 let, nicmene argumentace je pry irelevantni vzhledem k rostouci prumerne mzde a usporam.

Me jde o neco trochu jineho. Vim, ze prumerna mzda neni vypovidajici spis median a tak. To stejne lze rici i o metodikach CSU.

Ale nejak laicky tomu nerozumím. Ja jen tusim, ze je nějaký inflacni cyklus a inflace je redenim penez. Chci si udelat na to nejaky prakticky pohled pro nakladani s penezi. Pokud si budu kupovat mince nominalni hodnota je od doby nakupu mimo a jde o hodnotu komodity. Nebo jeste jinak, kdyz by delnik z USA z roku 1913 vytahl zlate mince odpovida ta hodnota nominalne tomu co muze delnik dnes z USA dnes pořídit z te narustajici mzdy opet stejne a nebo na tom realne vydělal a kolik.

A to byla ta druhá otázka o budoucnosti zlata. Cetl jsem pred lety kdyz me bavili jeste knihy jednu popularne naucnou knihu o nanotechnologiich, kdy Feynman tvrdil, ze nejen ze je tam dole hodne mista, ale ze fyzikove budoucnosti budou moci na zaklade toho menit strukturu hmoty. No zkratka, ze by to zlato nebylo tolik vzacne. To by vlastne platilo i o tezbe na asteroidech.

Jde mi o to pochopit souvislosti, protoze podle jine teorie je i predrazene zlato levne pokud by se obchodovalo fyzicky na volnem trhu..

Jo a pak jeste ten Bitcoin jestli nebude pro mileniali bezpecny pristav...

Proste kdyz budu prikupovat ze sve nuzne mzdy a odrikay si, tak jestli to ma smysl, ale chci si to spis udelat z vlastniho pochopeni souvislosti.
26.11.2019 23:59:20
Sta67:
Schizoidnisnilek: AIDE není na psaní webů, ale na psaní Android aplikací přímo na Androidu. Sám aplikace nepíšu, není to můj obor.

Že dolar ztratil 95% své hodnoty, tvrdí mnoho webů, které tvrdí, že oficiální statistiky inflace (podle kterých dolar ztratil tuším „jen“ něco kolem 80%, jsou manipulované. Inflaci USD nesleduji, ale když vidím, že při výpočtu inflace ČR má alkohol větší váhu než cena bydlení, a jak se index sestavuje, tak bych se nedivil ničemu.

Kdybys za Josefa II. investoval do zlatých mincí, měl bys dnes tytéž zlaté mince se stejnou kupní silou jako tenkrát. Kdybys tak učinil za starého Říma, byl bys na tom stejně (a navíc by mince měly historickou hodnotu, což mince s Josefem II. víceméně nemají). Když ty mince budeš prodávat, budeš mít v ruce koruny, které cíleně klesají o 2% ročně. Za 100 let tedy budou na sedmině své kupní síly (pokud se za celé století nic nestane, o čemž bych pochyboval, protože ve skutečnosti je koruna na sedmině za pouhých 30 let).

Nevím, kterou informaci o zlatě máš na mysli.

Jinak hodně čtu články na webu, dříve i v knihách.

A z toho ostatního: V Praze jsou různé swingers kluby, kde se orgie odehrávají pravidelně, a pak různé podniky, kde odehrávaní občas.
26.11.2019 00:48:43
Schizoidnisnilek:
A ještě by mě zajímala ta tvoje populární inflační teorie? Že dollar ztratil 97 % své hodnoty? Nemám prodávat tedy whisky, sliteček zlata, stříbrné mince od ČNB a American Eagle sběratelky? Dokonce i lego mi roste, ale fiktivně? Je chyba, že jsem neinvestoval do Josefa II zlaté mince nebo kde?
25.11.2019 23:53:15
Schizoidnisnilek:
Ahoj, měl jsem tě v hlavě požádat tě na můj projekt zpovednice do rozhovoru, kam jsem se chtěl posunout z té Adroid aplikace AIDE co jsi mi tenkrát doporučil na psaní webů do mobilu, kde jsem to patlal v mobilu asi měsíc v hospodě, ale bohužel pořád nejsem skutečný front-end developer

Ale je mi jasné, že o to nestojíš. I když mě by mě mimo IT, vědy zajímali i kam na ty orgie...

Nicméně by mě zajímalo snad ještě víc kam chodíš na některé informace? Třeba ta odpověd se zlatem v březnu 2019? Projížděl jsem si všechny cz weby bez parametru na google a ta informace o původu zlata a vývoji tam nebyla.
Já když jsme "machroval! nebo chtěl širší rámec znalostí, vzal jsem knihu, která podle mě ty články do indexu minimálně ve výsledcích na cz webech nepřekonává. Čteš taky nějaké knihy nebo to už jedeš čistě z notebooku online?

Btw: Neděláš admina na jednom konkurenčním foru?

19.09.2019 05:41:35
*Pragmatix I*:
Ahoj
Byly doby, kdy jsem tě tady hrozně moc rád četl, především tvé podnětné a vědomostmi nabité příspěvky na téma společnost, systém, současnost a minulost.
Poslední období 1-3 let se to posunulo úplně jinam (je fakt, že u mě taky) a přijde mi, že se stala nějaká fatální změna, co přeházela tvůj soubor životních hodnot a názorů.
Nedošlo v tvém životě a tím i ve světonázoru k zásadní změně tak dva tři roky zpět?
Možná se mi to jen zdá a komentoval jsi věci, kde korelujeme a poslední dobou opačně, ale spíš ne.
Každopádně i tak ti chci vyjádřit respekt a určitý dík za to tvé starší působení, kdy jsi mě svými příspěvky obohacoval.
Ps: Zkušenosti ohledně žen a sexuálních zážitků probírané v tvém profilu byly taky zajímavé počtení.
01.02.2019 04:22:50
Ježek second edition:
Kdyby sis to náhodou nepřečetl v tom původním threadu a potřeboval jsi řešit UPS, tak zkus Victron. Výborné byly i Fiskars, ale nevím jestli je ještě vyrábí.
20.11.2018 00:15:09
jentak ( ):
Zdar. Diky za trn nazor v diskuzi ohledne komunistu a skoly. Researcher mi to smaznul. Ale i tak jsem si to cetl nekolikrat. A jo. Vim ze jsem si spletl KSCS s SSM
06.10.2018 19:43:57
Zvýšintrestyjetřeba ( ):
Ahoj. Nemyslel jsem to tak, že bych byl pro trest smrti. Je sice spravedlivý, ale riziko justičních omylů je strašné. Jsem za to, aby úkladní a sexuální vrazi a vrazi děti dostávali automaticky doživotí. Je to jediná možnost ochrany společnosti. Stát svými nízkými tresty za vraždu ohrožuje životy lidí. Pokud mě chceš podpořit, nůžeš navštívit můj blog spravedlivysoud.blog.cz a podepsat petici
https://www.petice24.com/zpisnni_trest _za_vradu?s=55666581
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk