Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
theAlisha

Index důvěry:
16

Má k rozdělení:

6

3

Pohlaví: žena
Věk: 17
Ve zpovědnici působí od: 09.03.2009 14:27:02
Číslo profilu: 52057
Naposledy se přihlásil: 24.11.2014 22:52:50
Poslední rozhřešení dal: 03.07.2010 19:53:56
Doteď napsal rozhřešení: 528
Bodování aktivity: 0 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 16827
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   zobraz
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
05.02.2015 20:43:34
Saša (sasa.123@post.cz):
Ahoj,
dočetla jsem se, že jsi byla na UWC škole v Indii. Také bych se tam ráda pokusila dostat. Nevěnovala bys mi chvilku, abys mi pověděla, jaké to tam bylo? Moc děkuji!
Saša
13.04.2010 18:49:46
dum-du-dum:
Tak to je mazec, takhle vyjet už na střední, Určitě to bude obrovská zkušenost, fakt máš štěstí
S těma penězma máš asi pravdu, není dobré tahat s sebou hromady dolarů, takže něco málo pro začátek a pak z karty. Ale poraď se v bance, jsou různé mezinárdoní karty a tak, abys na těch výběrech v rupiích nezaplatila víc, než si vybereš..
A jaks říkala, opálím se, naučím se hindi a dám tečku mezi oči Hindi se určitě nauč co nejvíc, za dva roky toho můžeš zmáknout hodně a každý jazyk se hodí, zvlášť takový, co neumí každý A mě osobně se moc líbilo, jak tam chodí holky oblečené, aji jsem si jedno saree dovezla, tak si klidně nějaké kup a nos ho tam
A i když budete mít přísný režim, není problém přiletět třeba týden před začátkem roku a trošku pocestovat
A smlouvat musíš hodně, ale jen tam, kde nemají na zboží označené ceny, ty jsou pak jasné Taky mi to nešlo, ale mamka smlouvá výborně To už jsme vždycky málem odcházeli z obchodu, když teda na nás volal, že jo, že nám to za tu a tu cenu, my že ne, že i ta je moc vysoká, a když viděl, že neprodá, tak nám to za tu naši cenu dal I když i oni mají svoje hranice, pod jaké nejdou..
13.04.2010 17:40:51
dum-du-dum:
Teda, na dva roky, to máš celkem odvahu Jestli je ta škola mezinárodní, měli by to k tomu mít přizpůsobené. Co tam budeš studovat? A je to dívčí škola nebo smíšená? Přijde mi to zajímavé, jak se člověk dostane k tomu studovat v Indii..
Rupie tady moc neseženeš a v Bombaji dolary vždycky vyměníš, i s dobrým kurzem. Hlavně neudělej tu blbost co my, na letišti v Bombaji je jako první cestou k východu směnárna, kde ti poskytnou "zaručeně" nejlepší kurz. Tak jsme si tam vyměnili část peněz a o kus dál v letištní hale jsme potkali hned několik směnáren s lepším kurzem a i ve městě.. Lepší je vyměnit si vždycky jen část dolarů a až dojdou, tak si vyměnit další, rozhodně tam s tím není problém.
Ty ceny jsou fakt nízké, hlavně u potravin. Ale co si tak uvědomuju, tak jsme za ty tři týdny potkali jen jeden obchod typu naše samoobsluha, spíš hodně stánků každý specializovaný na něco. Když jsme kupovali chleba, tak toastový chleba, to vetší balení, a ten stály myslím 13 rupií (asi 5-6 korun). Třeba kopečkovou zmrzlinu bych si tam koupit netroufla, ty střevní problémy za to nestojí, spíš kdybys někde potkala nějakou balenou zmrzlinu nebo tak. Pak třeba kilo banánů stálo tak 20 rupií. Ale ti trhovci a stánkaři, jak vidí bělocha, tak nasadí třeba trojnásobnou cenu, fakt musíš hodně smlouvat. Ale třeba čokoláda nebo ostatní spíš evropské věci jsou zhruba za tu cenu jak u nás. A když si budeš kupovat nějaké jídlo v restauraci, tak hodně zdůrazni, že to nechceš pálivé, ani kořeněné, nebo ti shoří pusa Všechno, i to co tak nevypadá, děsně pálí.. V každé normální restauraci se najíš za 50-60 rupií (2O-30 Kč), na ulici u stánku klidně za 20-30 (to je tak 10Kč) a v dražší restauraci pro turisty do 200 (80Kč), což je pořád velmi slušná cena.
Teploty jsou sice vysoké, ale dají se přežít, jestli tam budeš dva roky, tak si zvykneš Mě se to líbilo, že mi nebyla zima a nemusela jsem nosit bundu ani svetr
Na ten adaptér se radši zkus zeptat té školy, přece jen je to jistota.
A určitě pocestuj, co se dá, i když by bylo lepší, kdybys jezdila ještě s někým, přece jen jako samotná holka bych asi měla trochu strach.. Do vlaku je potřeba si vždycky koupit místenku, jinak by ses mohla celou cestu mačkat hůř jak v MHD v ranní špičce.
No, mě toho určitě ještě napadne hodně, tak zas napíšu
13.04.2010 12:00:06
dum-du-dum:
Ahoj, kdopak mě asi práskl..?
Ano, byla jsem v Indii, nejen v Bombaji
Nevím na jak dlouho tam jedeš, ale připrav se na opravdu vysoké teploty. Byla jsem tam v prosinci a v Bombaji a okolí bylo přes 30 stupňů. Nicméně, žádné trička s výstřihem nebo minisukně a kraťásky, fakt se jim to tam moc nelíbí.
A připrav se na to, že je tam opravdu hodně přelidněno, hodně špinavo, hodně kravál, prostě nic evropského. A všude je spousta žebrajících dětí, i dospělých, všemožných prodavačů, rikšáků, kteří se ti budou snažit za každou cenu něco vnutit. Dost se stává, že si třeba vezmeš rikšu a on tě zaveze někam úplně jinam, nejlíp k nějakému obchodu, protože z toho má provizi.. Dobré je tvářit se hodně jistě, že víš kam jdeš, co chceš.
O očkování je lepší poradit se přímo s lékařem specializovaným na očkování do cizích zemí. Já jsem měla očkování proti břišnímu tyfu a brala jsem antimalarika, to je tam potřeba.
Zásuvky mají různé, nicméně vždycky jsme do nich ty nabíječky a podobné nějak nacpaly. Akorát mě napadá, že mají dost často jen takové ty úzké zásuvky jen se dvěma dírkama.
Co se týče peněz, mají tam hodně hodně levno, ale i tak je dobré (pokud ty ceny nejsou pevně dané) třeba na trhu nebo na stánkách smlouvat, povede se ti to na polovinu i na miň. S platebníma kartama nevím, měla jsem s sebou hotovost, v dolarech, nikde jsem nevybírala. Ale je dobré si peníze i doklady hlídat.
No, musím do školy, ale až budu mít čas tak ti napíšu pokračování Fajn by bylo, kdybys měla nějaké otázky..?
12.04.2010 15:39:16
vancr:
Jo, taky předpokládám že tam nejedeš hned dneska odpoledne.
12.04.2010 11:21:11
vancr:
Re Indie: Nešla jsem dneska do práce (nachlazení) - tak se jenom ozývám že jsem na tebe nezapomněla, a jen co tam za pár dní půjdu tak ti dám vědet.
08.03.2010 21:06:26
Funnyeyes:
Až teď koukám, že si samomluvím do profilu tak tedy nemáš zač, budu moc ráda, když přijdeš
08.03.2010 10:03:59
Funnyeyes:
Nazdárek No, naši pánové se budou okolo ohně motat už od rána (Prý "technicky zajišťovat" Pravda je taková, že mají za úkol ohniště postavit a zbytek dne už jenom dohlížet na to, aby bylo dost čaje ) a my děvčata budeme vyrážet v 15:00 od hasičské zbrojnice v Pustkovci. Letos by nám i mohlo vyjít počasí
04.03.2010 21:35:57
Havran Popelavý:
Tak dobře, snad budu mít zejtra náladu a čas, už mám něco nachystaný :D
04.03.2010 20:40:44
Havran Popelavý:
To je poprvé kdo mi napsal že se mu líbí moje praštěný myšlenky a témata, je to milé, díky
03.03.2010 13:08:14
python:
to je trochu utopická verze ale stačilo by dobře vychovat děti aby aspoň byli dobrými lidmi když už jsme ten svět tak zkazili. Myslím že to nejde najednou ve větším měřítku ale i když budu mít dvě děti a dobře je vychovám a kamarádky udělají totéž pak se ty děti daj dohromady a po x letech to může vypadat rázem všechno jinak. Mně třeba dělalo problém najít dobrého partnera pro mě. Takových dobře vychovaných je málo - a to je chyba.
03.03.2010 12:46:34
python:
Díky. No já své děti budu rozhodn vychovávat v tomhle duchu.
02.12.2009 13:37:30
Aki-kun:
Jej, ta knížka musela vypadat vážně úžasně U nás v Porubě to taky všechno nějak kvapem mizí, asi takový antikvariát moc nevydělá, no..
A věnuješ se tomu i nějak sportovně? Viděl jsem pár jakoby zápasu v lukostřelbě, a vypadalo to..no.. prostě božsky :D Jediný pohyb jakému jsem se kdy odhodlal já bylo aikido, a to už jsem nějaký pátek neprovozoval
Heh teď jsem dostal vážně chuť si koupit nějakou knížku XD.. aa mít tak peníze, zajdu si do Librexu co mám kousek před domem :D připadám si jako troska, sedím u pc a místo toho abych dělal něco do školy, projíždím internet a hruju pc hry... takhle neudělám ani prvák
02.12.2009 01:36:20
Aki-kun:
Jop. z Ostravy jsem, ale nemám na nic čas, takže jako své bydliště beru jen krátký okruh kolem svého domova, všechno co je dál za touhle hranicí nemám šanci stíhat(pokud nejsem na nemocenské jako tento týden, ale to je mi vždycky dostatečně blbě na to abych seděl u pc a nevytáhl paty z domu XD). Byly tu v okolí dva antikvariáty, oba mi zrušili, a i když vím že kousek dál je třetí, prostě nemám čas na to si tam zajít(poslední dobou jsem strašný skrblík co se času týče XD). A rozpadlé knížky mám hrozně rád. Nedávno jsem oběvil Výběr od Jeana Arthura Rimbauda, v naprosto dezolátním stavu, a byl jsem štěstím bez sebe.. ten žlutohnědý papír byl hebký jako látka, písmenka byla chvílemi světlejší a tmavší, lehce se to zozpadalo, a vonělo to časem. Prostě nádhera :D
Wow, historická lukostřelba a šerm mě vždycky fascinovaly. Ale jsem spíš ten typ co se na to jen dívá, asi bych neměl odvahu to zkusit . Přírodní materiály mám taky rád, jsou mi příjemné, i když se mi líbí i jiné věci jako například latex XD(ale hlavně ne na mě).
No, já bych si to i sám obědnal, ale přes taťku by to mělo takovou výhodu.. on totiž bydlí v anglii, a kdybych si to kupoval z Amazon.co.uk, nemusel bych platit poštovné(jak jsem se koukal u jedné knížky, to poštovné by mě vyšlo dráž než ta knížka samotná :D). Už jsem to tak kdysi udělal s jednou knížkou. Ale asi si tentokrát holt našetřím víc a obědnám to sám
01.12.2009 23:50:13
theAlisha:
Počkej...A nejsi náhodou taky z Ostravy? :D Určitě se něco najde, ikdyž teda nevím, kde tady bydlíš... Ale ono i stačí si někdy koupit takové ty strašně staré a zničené knihy v knihovnách třeba za 10 korun, nebo nějakou z antikvariátu...Je to levnější a v té malé kavárničce to má snad ještě lepší atmosféru, mít v ruce rozpadající se knihu (Ikdyž toho, kdo se o ni staral bych asi přizabila).
No, dělám historickou lukostřelbu, tak trochu fušuju do historického šermu a podobných věcí ;) a navíc miluju přírodní materiály, hlavně dřevo a kůži, takže nechat si udělat takový kožený nátepník je pro mě něco úžasného (a samozřejmě to je užitečná věc! :D )
Ono, mohla bych ti poradit takovou taktickou věc... Pokud nechceš, aby se s tvýma knihama taťka zašil na měsíc někam do kouta, zkus je objednat sám ;) Není to taková dřina :D Jenom si do přidáš do nákupního košíku (nebo přidáš na kartu - nevím, jak to na Amazonu mají), ten si pak otevřeš, vyplníš pár údajů, potvrdíš a voilá - za pár dní to máš doma ;) (většinou rychleji, než napíšou). A je to
01.12.2009 23:39:50
Aki-kun:
Wow, to musí být fajn tyhle literární kavárny ... my tady nic takového nemáme, vrcholem všeho je stará knihovna kde je všehovšudy 600 knih, z toho 500 je naprostý odpad(typu: "Jak sbalit toho pravýho"), a ten zbytek mám už přečtený. Momentálně ukecávám knihovnici aby obědnali Temnou věž od Stephena Kinga, protože to má 7 dílů a z toho každý stojí okolo 400Kč.
Wow, nátepníky a šípy? Věnuješ se lukostřelbě?
Necronomicon nebo teda aspoň něco o něm bych si rád obědnal z Amazonu, rovnou spolu s něím o Sethovi a Call of Cthulhu.. asi ukecám tatínka aby mi to obědnal, ale nevím jak ho donutit aby si to potom nečetl :D
01.12.2009 23:17:52
Aki-kun:
Tak to já jsem pravý opak :D Já si vždycky chci koupit něco užitečného, a nakonec si koupím knihy. Nemůžu za to, ale kdykoli jdu kolem knihkupectví přepadně mě neskutečná vášen přečíst všechna ta písmenka co tam jsou :D
A přesně jak říkáš, je to strašně zajímavé a prostě mě to láká. Zatím jsem tedy Necronomicon nečetl, jen jsem četl o něm. Další z knih které si koupím až si budu potřebovat koupit něco užitečného :D.
01.12.2009 23:03:06
Aki-kun:
Jop, taky jsem se na to koukal na amazonu, ale jde o to že nemám peníze, a i když je mám, tak se musím přiznat že neumím nakupovat přes internet :-X..
A jo, i Necronomicon mě zajímá
01.12.2009 22:36:48
Aki-kun:
Já bych si to taky rád přečetl, ale nemůžu se k těm knihám nějak dostat . Taky nevím jestli bych to zvládl přelouskat úplně celé, ale naštěstí existují slovníky - teď už jen ale získat ten materiál :D..
No, já se zajímám v podstatě o všechno co mě zaujme.. celkově se o esoteriku a takové věci nezajímám, ale semtam si něco přečtu, a když mě z toho nějaká věc zaujme, snažím se zjistit si toho co nejvíc hodně mě zajímají například věci co napsal Lovecraft, třeba Cthulu a podobně
01.12.2009 21:46:26
Aki-kun:
Není vůbec zač, taky bych se rád o ty věci kolem Setha zajímal víc, ale není čas a prostor Každopádně jsem strašně rád že jsem mohl pomoct ;)..
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč