nezralezelenejablko:
Ahoj micku
koukal jsem, ze jsi se nekde vyjadřovala k astralnimu cestovani, pochopil jsem, ze mas za sebou nejake uspesne pokusy. Neznas nejake lidi kterym se také dari se kterými by se dalo podelit o zkusenosti (popr s tebou ;))? Ja se ACeckem zabyvam uz přes deset let, vystupu mam za sebou desitky (spis stovky), ale ze bych to za tu dobu mel nejak od kontrolou, nebo se dostal na mista kam chci ja, ne kam me to hodi se rict neda, bohužel na všech forech se resej samy blaboly a clovek se nic nedozvi.
Dik
|
Plzeňský hochštapler:
já studuju biologii, tudíž pro mě vnímání rovná se mozek.
____
Až budeš studovat chemii, bude pro tebe vnímání atom?
Co má společného vnímání s vlastnictvím?
Že se to rovná pro tebe neznamená, že to tak je.
s tímto axiomem ti možná bude dávat lepší smysl to, co jsem napsala.
____
Ano, dává mi to smysl, máš omezené myšlení, a svádíš to na obor.
Promiň, ale jako jeden z mála tu právě ty "sračky" píšeš.
____
Že to tvrdíš neznamená, že to tak je.
jestli některé tvé výrazy výše v Sosarianově profilu má být humor či nadsázka, omlouvám se, ale nechápu.
____
Jo, jsi dost nechápává. Pilně studuj, nic jiného ti nezbývá.
P. S. Používání cizích slov z tebe chytřejšího člověka neudělá.
|
Plzeňský hochštapler:
Odpovídat mi můžeš do profilu. Dovoluji ti to.
|
Plzeňský hochštapler ( ):
Do Sosarianova profilu jsem ti napsal jak moc se mýlíš. Filozofii raději odlož a věnuj se tomu, co ti jde lépe.
Vypadás solidně, hodně solidně. Jen se příště foť v něčem jiném než v pyžamu a učeš se.
Znuděnej (to je ten bloklej, co tu jako jeden z mála nepíše sračky, protože není idiot a má vzdělání)
|
Astfgl:
No určitě je správné ten argument chápat tak, jakože ta zvířata se už někdy v minulosti s člověkem setkala a dospěla k názoru, že je lepší, když se od něho budou držet dál, ale už bych se bál na základě toho tvrdit, že lidé vyhubili většinu příslušníků jejich druhu. To mi připadá jako trochu neadekvátní tvrzení jenom na základě toho. Dokonce jsem nedávno četl názory některých archeologů, kteří zpochybnili, že lidé aktivně lovili např. mamuty v nějaké hojnější míře.
|
Astfgl:
No dobře - mně se právě zdál dost přesvědčivý už ten první, ale vyjádřím se teda i k ostatním. U těch koster s poraněními od šípů a podobně si myslím, že dost záleží na kontextu, v jakém je daná kostra nalezena. Pokud se jedná o nález provedený během výzkumu nějakého pravěkého lidského sídliště, pak je nepochybné, že jsou to zbytky potravy tehdejších lidí. Ale o tom jestli se toto v nějaké větší míře týká i osamocených nálezů vymřelých savců, třeba těch zamrzlých v Sibiřském permafrostu, se přiznám, že nemám podrobný přehled. No a k tomu poslednímu argumentu - strach z člověka zvířata určitě měla a mají, protože je to jeden z predátorů, ale strach sám o sobě podle mě nic nedokazuje. Zebry mají taky strach ze lva a přece je lvi zatím nevyhubili. Je to prostě přirozená reakce na někoho, kdo mě chce sežrat, ale to ještě neznamená, že když sem tam někoho z mých soukmenovců sní, tak hned musí vyhubit celý můj druh.
|
Astfgl:
No geografická shoda s tahem lidí ještě nemůsí být důkaz. Větší logiku mi dává opravdu změna klimatu - ne že by vymřeli díky klimatu samotnému, ale vymřeli v důsledku změn, které oteplení vyvolalo. Na většině území Evropy a Severní Ameriky totiž začaly odtávat ledovce a prostředí se náhle stalo obecně obyvatelnějším než před tím. To spustilo vlnu migrace živočišných druhů (včetně člověka) z jihu na dříve zamrzlý sever, čímž hodně utrpěla původní fauna severu, protože se dostala do konkurenčního boje, na který do té doby nebyla zvyklá. Proto se vymírání neodehrálo globálně po celé zemi, ale postihlo hlavně severní polokouli, která se po tisíciletích zalednění začala zelenat. Člověk, jako jeden z nově příchozích, v tom nejspíš taky odehrál svoji roli, ale určitě nebyl hlavním hybatelem vymření těchto savců.
|
Milé děvče:
Ahojky, děkuju snažím se o ně starat, místo kondicionéru používám masku, nechávám ji dlouho působit, rozčesávám jemně, barvím jen odrosty, používám spreje na rozčesávání atd
|
mysshka123:
ahoj míčku moc děkuju za zprávu v profilech snad někdy tu lenost a hektičnost překonám a začnu si dělat životní poznámky pravda je, že to radí v každý knížce o sebevzdělávání ale pořád na to nemám nějak chut a odkládám to na pak O
nicméně se mi moc líbí tvoje rady a minimálně podvědomí si z nich určitě něco veme
ps: moc sympatická slečna na fotce ;)
|
Darwinista:
resp tady http://bio.natur.cuni.cz/~flegr/ctvrtky/ historie.php?skrok=2007/2008 hned ta první přednáška.
|
Darwinista:
http://bio.natur.cuni.cz/~flegr/ctvrtky/ audio/2007Z_01a_Grim_Flegr.mp3
Docela zajímavá diskuze na toto téma, poslouchám ted čtvrtky na viničné.
|
Darwinista:
Flegrovou novinkou je to, že se tak děje jen v malé populaci a jen v určitém, plastickém období, pak evoluce zamrzne.
|
Darwinista:
Jinak teda vím že asi napíšeš že Flegr práce Darwina a Dawkinse kritizoval hned na několika stánkách, považuje svůj pohled za revoluční a určitě na jeho pohledu hodně revolučního je, ale když si přečteš "sobecký gen" budeš jeho učebnice taky vnímat maličko jinak.
|
Darwinista:
Až ted jsem si všimnul co si psala 24.10.2011 20:21:30 - Tak jsme pořád v kruhu, četl jsem jak "o původu druhů" tak "sobecký gen" ten dokonce ve dvou vydáních tak Flegrovu zamrzlou evoluci.
Psala jsi "no ale teď se zjišťuje, že s tím přirozeným výběrem to tak žhavé nebude. " - tak přirozený výber v širokém slova smyslu samozřejmě platí pořád, jen je víc mechanismů a fungují i jinak než to viděl Darwin, což se ale není čemu divit když si vezmeš na jaké urovni byla tenkrát ekologie (vznikla až 7let po vydání "o původu druhů), která s evolucí a jejími mechanismy uzce souvisí a na genetiku si lidé museli ještě dlouho počkat.
"A ješě nakonec jedna věc: Myslím si, že studovat evoluční biologii bez toho, abys něco věděl o filosofii vědy, je docela na nic." - jsou daleko důležitější předměty pro pochopení evolučních mechanismů - např výše zmíněná ekologie a genetika ale i matematika.
Nějaké přednášky z tědech filozofíí jsem si sáhnul z biosouborů a nepřijdou mi moc užitečné, spíše kolikrát až předdarwinovské (nebrat doslova ) , ale neznám je všechny tak je možný že se mýlím, to proberem u piva. Ty jsi nějak filozoficky zaměřená že evoluci vnímáš spíše jako filozofický než biologický problém?? Ne že by to bylo na škodu, o to víc se na pivo budu těšit.
|
Jekyll contra Hyde:
Mno, nelpím na něm a za vadu to nepovažuji.
|
Jekyll contra Hyde:
Spíš jen ironická a lehce cynická, ale jak to působí z dálky, to nevím
|
Havran Popelavý:
Tak ono všecko začalo tím filozofováním, ale jak říkáš, když někdo řeší něco co je vyřešeno, je to neštěstí Kde studuješ?
|
Darwinista:
OK
|
Darwinista:
Tendle týden ne ale ten další už jo.
|
Darwinista:
Já jsem též nekuřák a mrtvá ryba je nekuřácká, jestli sis to ted nespletla s chodovarem.
|
|
|