Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
bilej tygr
Co je důležité, můžeme vidět jen srdcem

Index důvěry:
415

Má k rozdělení:

30

15Pohlaví: muž
Věk: 72
Ve zpovědnici působí od: 22.08.2005 17:07:02
Číslo profilu: 19469
Naposledy se přihlásil: 02.12.2023 22:06:47
Poslední rozhřešení dal: 02.12.2023 20:18:48
Doteď napsal rozhřešení: 12054
Bodování aktivity: 1 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 175082
E-mail:
Oblíbené WWW: http://quonax.mysteria.cz
Vstupní dotazník:   zobraz
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
(do 30.01.2024)
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvníkOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
28.11.2023 20:36:56
bilej tygr:
oko: Tak to nevím.
28.11.2023 20:16:26
oko ( ):
Když nespíš tak to není sen.
28.11.2023 16:23:22
bilej tygr:
oko: To spíš bude jenom sen :-;
28.11.2023 15:50:22
oko ( ):
Co znamená, když se občas otevře někomu v noci třetí oko a zobrazují se mu hlavy lidí, jsou to jeho minulé životy ?
25.11.2023 07:31:36
Michal-222:
No, dnešní biologie je dost daleko od toho, aby mohla tvrdit, že živím organismům nějak opravdu rozumí. Je to vlastně jen posledních pár let (no, pár desítek let) co dostala do rukou nástroje umoňující se aspoň někam posunout. Dnes máme elektronové mikroskopy, takže se můžeme na pár věcí v buňkách i fyzicky podívat, máme rentgenovou krystalografii, takže když máme štěstí, dokážeme určit trojrozměrnou strukturu proteinů - bohužel je to omezené jen na proteiny, které dokáží vykristalizovat, což zpravidla vylučuje všechny proteiny na buněčných membránách, které jsou zrovna ty nejzajímavější...
Také dokážeme, když se zadaří, stanovit primární strukturu proteinů - tedy řetězec aminokyslein, jež ho tvoří, no a hlavně dokážeme přečíst (bez nějakého velkého úsilí) DNA kód. A to umíme vlastně jen pár let. Já ještě pamatuji jak se podařilo dekódovat lidský genom, někdy kolem roku 2000, byla to velká slává...
...
Ale je spousta věcí, které pořád nechápeme. Třeba to, jak mohou jednotlivé buňky jen tím, že se množí a reagují na nějaké signály zvenčí, vytvořit orgány a těla mnohobuněčných tvorů (jako jsme třeba my).
Nebo, i když víme dost přesně, jak funguje jedna nervová buňka (neuron), nechápeme, jak funguje náš mozek, a nakonec ani mozek mnohem jednodušších tvorů. A samozřejmě nechápeme, kde se v živých tvorech bere to vědomí ...
...
Na druhou stranu ale, při všem tom úsilí, co už biologové vynaložili, nebylo nalezeno nic, co by odporovalo základním fyzikálním zákonům. Pokud víme, tak vše co se v buňkách odehrává jsou jen komplikované chemické reakce, případně teda elektrochemické procesy (na těch membránách). Mnoho těch chemických reakcí dokážeme zreprodukovat i v umělém prostředí, dokážeme vyrobit i kousky DNA, nakonec i jednoduché skoro-organismy, jako třeba viry. Zatím nebylo objevené (na té molekulární úrovni) vůbec nic, co by naznačovalo, že člověk je nějaký nadpřirozený tvor. Vše se řídí těmi stejnými principy, kterými se řídí i neživá příroda. Celá lidská nadpřirozenost je, zdá se, jen v té složitosti.
25.11.2023 07:18:05
Michal-222:
Na druhou stranu, biologové definici života k životu nepotřebují, klidně se budou zabývat i věcmi, které "živé" nejsou, když to bude dávat nějaký smysl. Stejně jako fyzikové se mohou zabývat těmi živými.
Samozřejmě, když chceme tvrdit, že "živé věci mají duši" a neživé ji nemají, měli bychom dokázat dost přesně říct, co živé je a co není. Ale biologie tenhle problém tak úplně nemá.
Navíc se teda ukázalo, že všechny živé věci využívají plus minus stejné mechanismy - všechny formy života co známe jsou postaveny na uhlíku a využívají nukleové kyseliny k uchování genetické informace a proteiny k většině funkcí... To také vede na představu, že všechny dnešní formy života mají společné předky (i když to samozřejmě nelze nijak dokázat).
24.11.2023 23:52:19
Michal-222:
Jo, to je v poho.
Já jen, že uživatel Tukan má neodolatelnou potřebu reagovat na každý můj příspěvek který obsahuje slovo "věda" a já nemám moc chuť se s ním bavit, protože jeho moje názory stejně nezajímají...
24.11.2023 22:37:33
Michal-222:
"Zajímalo by mě, co říkáš na Tukanovo tvrzení, že podle fyziky "život a vědomí neexistuje". Vyrovnávají se s tím nějak přírodní vědy?"
S Tukanem se dohadovat nebudu, to nemá smysl. Ale jinak nevím nic o tom, že by věda tvrdila, že život neexistuje. Vždyť je dokonce věda, co se zabývá primárně živými organismy - jmenuje se tuším biologie. Pravda je, že je velmi těžké definovat, co je živé, a co už né. Ale biologie se tímhle moc netrápí, pro biology není tak úplně podstatné, jestli jsou viry nebo transponozomy živé nebo nejsou, je zajímá spíš, jak fungují.
...
Vědomí je naproti tomu zatím taková docela záhada, a myslím, že zatím nikdo nezná způsob jak spolehlivě poznat, jestli nějaká věc má "vědomí" nebo ho nemá. Každý ví o tom svém vědomí, ale je velmi těžké či úplně nemožné nějak zjistit, zdali má vědomí i někdo jiný.

09.10.2023 02:46:37
Svitavská ulice off ( ):
Tygře, je mi líto, ale měl bys urychleně začít léčit ten svůj politický fanatismus, který tě letos či loni popadl. A pokud chceš, aby u nás nerozhodovala naše vláda, ale někdo zvenčí, pak jsou to vlastizrádné sklony, a svůj problém bys měl radši řešit tím, že se z ČR odstěhuješ.
06.10.2023 12:57:22
IndiánekYakari (f.ales1@seznam.cz):
Snad bych to měl brát tak, že ta pohádka Yakari z televize je něco úplně jiného než youtuber SirYakari, ale díky za rozhřešení.
17.09.2023 01:17:09
Ploutvák ( ):
Ahoj, Tygře. Zdravím Tě, jsem rád, že ještě na Zpovědnici jsi, protože lidé neustále odcházejí i přicházejí, teď spíše odcházejí. Prostě je lidí na ZP méně, pamatuji si, že kdysi na úvodní stránce bylo zpovědí z jednoho dne na plnou stránku, dnes už se tam dnů vejde skoro pět. Pár let jsem tu nebyl, profily už nepoužívám velmi dlouho. Chci Ti popřát spokojenost, hodně zdraví a hodně dobrých rozhřešení
30.08.2023 21:24:40
matouch4:
Ahoj, no vždycky takové téma vzbuzuje hodně emocí :D

No, já nesmím nic doporučovat, ale mohu nasměrovat, ukázat alternativy, poradit s technickými záležitosmi např při výběru brokera atd...ale i rychle předat zdroje z kterých čerpám informace.
Klidně mi sem napiš na profil nebo na mail.

Teď jsou u investorů v USA tzv "Dog Days of Summer"....prostě jak mi říkáme okurová sezona. Až se vrátí portfolio manažeři z dovolené začne to podle mě ještě dost lítat, takže si myslím, že je na cokoliv čas do cca půlky října.

Díky a namotivoval si mě k pokračování.
03.07.2023 16:53:18
Veela:
Ahoj Tygře, zítra mám v Brně trochu na rychlo naplánovaného scuka s Ptakolebcem. Co to spojit ještě s Tebou? Píšu Ti sem, protože minule jsem psala do mailu a nevím, jestli se ztratil nebo Tě vyděsila popsaná kontroverze mé dcerky. Tentokrát budu cestovat s nejmladším synem. Klidně mi odepiš do mailu, nebo to najdu i tady. Ale na cestách zítra už toho moc nepořeším, tak spíš ještě dnes. Ztratila jsem tvé telefonní číslo (nepřesunula jsem si ho ze starého telefonu), jinak bych Ti zavolala, to je takové nejflexibilnější. Dej vědět, jestli by se Ti chtělo, ciť se v tom svobodně jako vždy
03.07.2023 11:00:19
bilej tygr:
BL79: Kdysi jsem se astrologii věnoval víc, ale už jsem to hodně zapomněl. A takové ty slohové úlohy - psát výklad horoskopu písemně - to mi nikdy moc nešlo.
Dobrý výklad by ti určitě udělala Martina Lukášková: www.transformotor.cz
Můžeš skusit taky třeba astrocentrum.cz, to ti udělá zadarmo takový ten mechanický počítačový horoskop - podle všech prvků, nejen podle slunečního znamení, nebo za peníze individuální výklad.
Kdyby ti nevadila angličtina, tak myslím docela kvalitní výklad za přiměřené peníze bys dostal na astro.com.
Nějakého aktivního astrologa bys taky asi našel na www.astrologickaspolecnost.cz
03.07.2023 10:41:13
jesterka ( ):
To neni ani muj nazor, jak dojit k miru. Kazdopadne to, ze ma nekdo jiny nazor, jeste kdyz mi umirani vadi taky, ti nedava pravo psat neco takoveho. Je to strasne hnusny a navic i arogantni povysovat svuj nazor a moralku nad nazory a hodnoty jinych a probouzet v nich vinu, kdyz to nevidi jako ty.
03.07.2023 10:23:05
bilej tygr:
jesterka: Tak se Ti omlouvám za toho viníka, už bylo dost pozdě v noci a neměl jsem dost bdělosti na hledání správných výrazů. Ona to stejně byla spíš reakce na to, co napsala Soraya.
Mně to zabíjení na Ukrajině taky hodně vadí, proto ostatně se do diskusí občas zapojuju. Jen prostě nevidím cestu k míru v tom, že se Ukrajina vzdá a nechá obsadit.
03.07.2023 07:44:25
jesterka ( ):
Ty jsi v diskuzi uz neodpovedel nebo to ani necetl, kazdopadne ti chci rict, ze se me dost dotklo, kdyz jsi me oznacil na vinika valky. Za prve to je nesmysl, jelikoz vinu za to ze se valci zadnou nenesu a s valkou naopak nesouhlasim a za druhe jsem tu nikdy neprojevila zadnou radost, kdyz se Rusku ve velce darilo nebo kdyz se neco spatneho stalo Ukrajincum, nikdy jsem ani nenaznacila, ze bych Rusku prala vitezstvi a nikdy jsem tu nevyjadrila sympatie k Putinovo rezimu. Takze opravdu nechapu, jak muzes vubec neco takoveho napsat a kde se v tobe bere tolik nenavisti, hodne me to zklamalo.
01.07.2023 14:19:05
BL79 ( ):
Ahoj, ty rozumíš horoskopům? Dokázal bys rozluštit ten můj?

Ale opravdu, jsem ochoten za to zaplatit. Těch věrohodných astrologů, kteří tomu rozumí je v ČR úplné minimum.
31.05.2023 00:10:11
Svitavská ulice off ( ):
Rád bych tě informoval, že Mira19 (kterému jsi jednou odpovídal) je fejkař.
Mimojiné jednou napsal zpověď podepsanou "Kluknar", kde psal o problémech se striptýzem a kartičkou pojišťovny, a krátce poté, již jako Mira19, ve své další zpovědi psal o svém kamarádovi, kterého tehdy poprvé nazval Kluknarem (předtím pro něj používal jen křestní jméno), a vyprávěl, že ten kamarád má potíže a že ze snu mluvil něco o striptýzu a kartičce pojišťovny.
A to je jen jeden důkaz za všechny.

Je to důmyslný a vytrvalý fejkař. Pozor na něj.
18.05.2023 19:38:47
Teadrinker:
Postupně napíšu.. 🙂🙏
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk