Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
PanTrumpetka
A hlavy těch dvou sahaly až k nebi a hlava toho, kterého vedli za ruku, přesahovala nebesa. I slyšeli hlas z nebe říkající: "Kázal jsi zesnulým?" A od kříže byla slyšet odpověď: Ano.

Index důvěry:
21

Má k rozdělení:

7

4

Pohlaví: muž
Věk: 41
Ve zpovědnici působí od: 12.05.2020 11:22:25
Číslo profilu: 107809
Naposledy se přihlásil: 18.09.2020 09:01:23
Poslední rozhřešení dal: 03.09.2020 21:06:13
Doteď napsal rozhřešení: 307
Bodování aktivity: 5 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 958
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   zobraz
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha
22.08.2020 16:59:39
Positive plus:
Viz Jan 8, 41-45
22.08.2020 16:44:22
Positive plus:
Ano, farizej, buddhista, satanista, či militantní ateista...

Jste jedna rodina, máte jednoho otce...
18.08.2020 10:13:35
bilej tygr:
Ještě jednu zajímavou náhodu jsem ti chtěl napsat. Kdysi jsem v rámci pracovních povinností (a později i mimo ně) vedl takový klub, původně ekologický, pak jsem z něj udělali spíš tábornický. A chodil tam nějakou dobu jistý Pavel Žalio. Potom po pár letech bydlel s mou dobrou kamarádkou (jen spolubydlel, jinak spolu nic neměli, pokud vím), takže jsem se s ním potkával, když jsem u ní byl na návštěvě - stěžovala si občas, že je děsněj bordelář a holky po něm musí všechno uklízet. A ještě později na mě na ulici pokřikoval, že Ježíš mě miluje...
Zmiňoval ses o něm, že ho potkáváš v Brně...
16.08.2020 09:14:14
bilej tygr:
Tak děkuji za plamínek Ostatně i ty si ho zasloužíš za tvou důkladnou znalost náboženské problematiky a vypracované příspěvky. A i za to provokování Positiva, protože to všechno hádání je dobrou inspirací k vlastnímu přemýšlení.
12.07.2020 19:56:31
PanTrumpetka:
Jediný a pravý Bůh má mnoho jmen: Hospodin, Elohim, JHVH, Jehova, Hašem, El, a mnoho - mnoho dalších. Tyto jména si vymyslel on sám, a předal je lidským prorokům pomocí Ducha Svatého a ti jej zapsali do Jeho autobigrafie, která pravda byla mnoho let většině obyvatel nedostupná v jejich rodném jazyce, to se ovšem nedávno změnilo ... zkrátka a dobře - všechno jde přesně podle Božího plánu.
11.07.2020 17:53:29
Ty jsi hříšná mrdka ( ):
Hospodin - to je jako co?? Nějakej ožrala z hospody??
Jestli chceš operovat s Biblí, proč se vyhýbáš používání jména, které Bible uvádí jako skutečné jméno pravého Boha?? Proč místo toho nadáváš Bohu do hospodského ožralý?? Katolickej kokote!
02.07.2020 07:41:51
Vesmy97:
Děkuji za plamen, tady máš taky jeden, kolego antikriste. :D
13.05.2020 23:11:35
PanTrumpetka:
"Prakticky nikdo" není to samé co "vůbec nikdo" - to jen pro pořádek.

"Já jsem nepopřel existenční neurózu, i když by chtělo definovat, co to vlastně je. Každý to můžeme chápat jinak."
No ten výraz pravda není úplně správný, to přiznávám. Spíše by se mělo říci noogenní neúroza, či moderněji noogení úzkost. Termín tuším zavedl V. Frankl (nejsem si jistý, možná to byl i někdo před ním), který postuloval že existenciální krize nebo problémy, které označoval jako "duchovní" mohou zapříčinit neurotické(úzkostné) potíže - například depresi. A založil terapeutický směr s názvem logoterapie, kde se zaměřuje právě na smysl života a věci s tím spojené.
A není žádným tajemstvím, že náboženství na noogení neurózu docela dobře zabírá - dokonce bych se nebál říci, že často s mnohem lepšími výsledky, protože v kostce není tak komplikované jak logoterapie a pro mnoho lidí je to ta nejpřímější a zároveň i intuitivní cesta, jak si vrátit do života pohodu. Ok, proti tomu nic, ale je třeba si uvědomit to, že samotný fakt, že náboženství mnoha lidem pomůže od vleklých a nepříjemných úzkostných stavů, nijak nesouvisí s jeho obsahovou pravdivostí . Víra prostě léčí i v případě, kdy objekt víry reálně neexistuje - toto je spolehlivě dokázano studiem placebo efektu.

"Spíš jsem to myslel, že ty máš tu neurózu také, jenom si to nemyslíš.", kdybych měl neúrozu, tak o tom vím - to se nedá nějak "utajit". Taková věc je možná víceméně jen u psychóz - tam opravdu často lidé neregistrují, že se u nich rozjela psychóza a všimne si toho až jejich okolí.

A za domací úkol si dostuduješ, kdo nebo co, je tzv. Bůh mezer
13.05.2020 22:27:21
Positive plus:
Já jsem to myslel tak, že když někdo několik let o něčem intenzívně přemýšlí, tak těžko se pak sděluje jednoduchým způsobem dál. I Bible má hodně stran.
To není Bůh mezer, ale právě mezery jdou zaplněné spoustou myšlenek a závěrů.

'Jinak je "hezké", jak jsi nejdříve popřel existenční neurózu a v dalším příspěvku ji následně potvrdil. Pak se nemůžeš vůbec divit, že ti tu prakticky vůbec nikdo nerozumí.'

Nikdo nerozumí - mluv laskavě za sebe. Já jsem nepopřel existenční neurózu, i když by chtělo definovat, co to vlastně je. Každý to můžeme chápat jinak. Spíš jsem to myslel, že ty máš tu neurózu také, jenom si to nemyslíš.
13.05.2020 21:44:17
PanTrumpetka:
"Těžko se to dá vysvětlit." - ano, tomu se říká Bůh mezer. Některým lidem přináší velkou úzkost, když si uvědomují, že na některé věci nemá lidstvo odpověď a co víc -dokonce se předpokládá, že určité záležitosti zřejmě nepůjde osvětlit nikdy. Další věc, co tyto jedince velmi znepokojuje je nestálost lidského poznání - stále se něco zpřesňuje, vyvrací ... co platilo včera, dnes může být jinak - takový člověk se v tom ztrácí a touží po nějaké jistotě, po nějakém pevném bodu, kdy se prostě řekne - je to takhle a takhle a tak to prostě bylo, je a bude a tím to hasne jednou pro vždy.

Je více než pravděpodobné, že s tímto kdysi bojovali i pisatelé Bible (a stejně tak i developeři konkurenčních náboženských systémů) a proto si vymysleli všechny ty intuitivní pohádky o stvoření světa v sedmi dnech, a podobně. A aby pohádka dobře zafungovala, doplnili to notickou, že Bůh je zkrátka věčný ... bez konce a začátku - to kdyby do toho náhodou někdo chtěl rejpat a ptát se po prvotní příčině Boha Ze záhady počátku světa se tedy stala záhada počátku Boha, o které má ovšem správný věřící zakázáno přemýšlet, protože to by už snad hraničilo s rouháním. V konečném důsledku je ale věřící spokojen, protože ona pohádka o stvoření dostatečně ukojila jeho obsesivní touhu po nutnosti znát odpověďi na otázky, na které z vědeckého hlediska neexistuje jednoznačné vysvětlení.

...

Jinak je "hezké", jak jsi nejdříve popřel existenční neurózu a v dalším příspěvku ji následně potvrdil. Pak se nemůžeš vůbec divit, že ti tu prakticky vůbec nikdo nerozumí.
13.05.2020 19:28:27
Positive plus:
Souvisela, ale takto jsem si to neuvědomoval. Byl jsem člověk světa, který hledal úspěch ve světě, jako ty.
Postupně se deprese stupňovaly.
Musel jsem přemýšlet o životě a světě a z toho mi vyplynulo, že nějaký stvořitel musí existovat, protože jinak by nebylo to, co je. Těžko se to dá vysvětlit.
Až teprve po delší době, když jsem slíbil Bohu, že podle Něj budu žít, tak Bůh mě vyslyšel a uviděl jasně, že Bůh existuje a jedná. A v Novém zákoně uviděl jasně pravdu.
13.05.2020 19:07:36
PanTrumpetka:
"ne, to jsem uvažoval podobně jako ty," - aha, takže - mám tomu rozumět tak, že příčina tvých depresí vůbec nesouvisela s absencí objektivního smyslu života, pocitu marnosti a zmaru z vlastní smrtelnosti?
13.05.2020 18:42:47
Positive plus:
"pokud jsi stejným způsobem uvažoval před svým uvěřením, není se příliš co divit, že tě zastihla existenční neuróza" - ne, to jsem uvažoval podobně jako ty, dokud mi nebylo dáno uvěřit v existenci Boha.
13.05.2020 18:33:42
PanTrumpetka:
"Bez vstání Ježíše opravdu nemá život smysl, protože jednou skončí..." - to je dost zásadní defekt myšlení a pokud jsi stejným způsobem uvažoval před svým uvěřením, není se příliš co divit, že tě zastihla existenční neuróza, kterou jsi si následně vylečil četbou pohádek o své vlastní nesmrtelnosti, která se bude odehrávát v utopistickém světě bez hříchu, bolesti a utrpení.

https://www.youtube.com/watc h?v=biClvJQi8jQ

Hračky, ze kterých dítě vyroste nebo je rozbije mají svůj účel a svůj smysl, i když nejsou z hlediska vesmíru věčné. Věci vznikají a zanikají, tak to prostě je - s tím nic nenaděláme. Před sto-padesáti roky tu nikdo z místních diskutérů nebyl a za dalších sto-padesát let to bude stejně tak.
Oukej - pokud někomu víra v židovské pohádky pomáhá být veselejší ... jako proč ne. Jenže ono to má dost často velice nehezké konsekvence a zrovna ty jsi hotovou výkladní skříní toho, jak ošklivě se může náboženský fundamentalismus podepsat na lidském psyché.
13.05.2020 16:47:40
Positive plus:
Modrou si teď vybíráš ty, ale ještě se to dá změnit. to Bylo jen takové podobenství.
"po čem jejich ego tolik prahne: věčnost vlastního vědomí - věčnost vlastního Já." - to já beru tak, že když to nabízí Bůh a říká, že to bude dobré, tak o to mám zájem, ale jinka, jde mi o odchod z tohoto světa, ale tady můžu ještě něco vykonat pro Pána Ježíše Krista a pomoci lidem, tak to má smysl.

Bez vstání Ježíše opravdu nemá život smysl, protože jednou skončí... A co potom? NIC!?
Pachtit se kvůli něčemu světskému a pak umřít... Přemýšlej.

13.05.2020 11:39:32
PanTrumpetka:
Já vím - vybral sis tu modrou ... vybral sis sebeklam. Pochop ale, že jsou na světě i lidé, kteří byť pravdu o tomto světě neznají (ve skutečnosti ji nezná nikdo), tak se ji aspoň snaží poctivě hledat. Tohle ale o fundamentálních křesťanech říci rozhodně nelze - ti se uzavřeli do ulity fantazijních příběhů z dávných časů a v této ulitě očekávají iluzorní druhý příchod Tesaře, který jim přinese to, po čem jejich ego tolik prahne: věčnost vlastního vědomí - věčnost vlastního Já. To je to, oč v křesťanství běží - na čem to celé stojí a na čem to celé padá, neboť je psáno:

"Jestliže mrtví nevstávají, jezme a pijme, neboť zítra zemřeme."

V této jediné větě se rozkrývá to, jak moc těsně je spojen pocit smyslu/účelnosti vlastní exitence s nejhlubším lidským strachem - strachem ze ze smrti ... strachem ze zániku vlastního vědomí. A křesťanství touto jedinou větou nastoluje falešné dilema, že pokud Ježíš z toho hrobu tehdá nevstal, lidský život obecně nemá ten nejmenší smysl a to nejlepší, co se nakonec dá udělat, je propadnout nezřízenému způsobu života v trudném očekávání definitivního zániku vlastního ega.
13.05.2020 02:02:20
Positive plus:
Konečně. Vítej.
"Jsi tu proto, že něco víš, ale neumíš to vysvětlit. Jen to cítíš..." atd.
Vybereš si červenou nebo modrou?:
https://youtu.be/tZ4OQVXDYmM
"(pamatuj si, já ti nabízím jen pravdu)"
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk