Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
Time To Say Goodbye

Index důvěry:
44

Má k rozdělení:

0

0

Pohlaví: muž
Věk: 0
Ve zpovědnici působí od: 28.07.2004 16:52:52
Číslo profilu: 10438
Naposledy se přihlásil: 03.12.2007 22:25:48
Poslední rozhřešení dal: 31.03.2007 16:44:08
Doteď napsal rozhřešení: 2359
Bodování aktivity: 0 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 28201
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   zobraz
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha
29.03.2007 01:54:19
libik:
Takže začneme:
Většina nejrevolučnějších vědců udělali největší pokrok mezi 20-25lety. Proč? Protože nebyli zkažení učením ostatních a prostě dokázali myslet jinak. Ano-měl jsi pravdu v tom, že byli odproštěni od klasického myšlení. Ovšem těžko říct čím. Já zase četl rčení: "Úspěšný vědec je ten, který si dokáže položit takovou otázku, na kterou je možno v dané době odpovědět"

Že na člověka působí hudba-to už bylo taky někde dokázáno-ten pocit štěstí, který pociťujeme při poslouchání, jsou ovšem pouze hormony. Žádný hormony-žádný štěstí(někde to bylo dokázáno).

Co se týká přírody a hubení: Uvědom si, že ty organismy, které do dnešní doby přežily, jsou nejagresivnější a nejsobečtější druhy, které dokázali svým monopolem vyhubit všechny ostatní a tím si zajistit svojí budoucnost. Neznamená to, že musí být útoční, ale prostě pomalým, ale jistým ovládáním většího a většího území vytlačují méně zdatné organismy podobného ražení, až je nakonec vyhubí.

Dál-zkus si uvědomit druhou stránku věci. A to je nesmyslnost existence. Před X lety se naprosto čirou náhodou nějaké chem. řetězce spojili tak ne/šťastným způsobem, že vznikl život. Naprosto nesmyslný organismus, který ovšem díky tomu, že se snažil přežít(ač neměl proč), tak prospěl. Určitě mnoho jiných organismů se nesnažilo přežít a vytvářet své následovníky-proč taky?! Vždyť je to nesmysl... Nicméně ten druh, který to dělal-přežil. A tak svojí nesmyslností začal zahlcovat tento svět. Potom se vyvíjeli složitější a složitější struktury, které byli čím dál tím víc nesmyslnější a nesmyslnější. Čili celá naše existence, všech zvířat apod. je nesmyslná. Nicméně přežili ty nesmysli, které mají tendenci přežít. A tyto organismy tady působí.
Jinak pokud je člověk kapitola sama o sobě-ve které chvíli evoluce přestal být předchůdce člověka zvířetem a začal být člověkem?
Je špatné zabít bakterii, kde jde vlastně o jednu buňku-jenom pár náhodných spojení, kde ovšem tyto spojení s určitými látkami reagují v našem těle a vytvářejí další bakterie. Je to jako mít vaničku s vodou a dole nějakou reaktivní chemickou látku. Ty tam hodíš reaktant. Jakmile dopadne na spodek, reaktivní látka vybuchne a vyhodí do vzduchu další reaktanty. A ty zase pojedou dál apod.
Je tohle život nebo ještě ne?
A pokud není tohle ani bakterie-kdy ve fázi evoluce najednou začíná život a kde ne? Nebo stačí obyčejná buňka-má právo na život? Vždyť tělo nechává umírat tisíce buněk denně jen pro svůj osobní celkový sobecký prospěch. To je správné?

Dále: Pokud fyzická stránka ovlivňuje mysl a duši takovým způsobem, jakým píšeš, tak pro mě nic neznamená, protože veškerý charakter a osobnost je uložena v mozku a zkušenostech. Pokud bych si vymazal naprosto všechny vzpomínky: tak já už nejsem já. Fyzické tělo zůstává, ale už to nejsem já. Jestli jsi četl Harryho Pottera, tak je to asi něco, jako když ti Mozkomor dá polibek.

Je ovšem možné, že celý smysl života spočívá v tom opačném, než píšeš. Možná je smyslem života nechat se vyřádit po fyzické stránce a tím naplnit i tzv. "duši".

Je sice hezký si něco přečíst, ale je to bez důkazu. Až ukážou něco takovýho na nově nebo to uvidím na vlastní oči-uvěřím že existuje něco víc, ale těžko to, co píšeš ty. Přijde mi krajně podezřelé, že by kdokoli(a že těch bláznů na světě je) nedokázal natočit video s něčím takovým, o čem píšeš ty. Nebo že se nenašel aspoň jeden jediný člověk, který by byl ochoten zalevitovat na veřejnosti...

Takže já se jdu věnovat své fyzické podstatě-jdu spát a během toho, kdy budu spát, tak mediátory vylévané vesikulami do synaptické štěrbiny nebudou filtrovat a tlumit informace a proto se mi budou zdát sny. Proč když se tohle neděje, tak se sny nezdají? Protože to záleží na fyzičnu.

A to je pro dnešek asi tak vše.
22.03.2007 14:38:22
libik:
Určitě mi to napiš na mail. Přečtu si to, budu to vnímat a nebudu si dělat předčasné úsudky, dokud si to důkladně nepřečtu, ale stejně si nedokážu představit, co by mě dokázalo vyloženě přesvědčit. Nicméně za pokus to stojí.
20.03.2007 14:22:05
libik:
Bohužel(anebo naštěstí) mi příliš mnoho věcí nahrává k tomu, abych uvažoval racionálně a nikoli tak jak ty.
Dejme tomu např. mozek a myšlení vzhledem k lidské osobnosti. Pokud by opravdu existovala lidská duše, nebylo by jí možné tak zásadním způsobem změnit pouhým fyzickým zákrokem, kterým můžeme odstranit např. agresivitu. Při správném kuchání mozku můžeme vypnout takřka jakoukoli část osobnosti.

Pokud se ovšem toto všechno řídí kolem fyzična, tak duše neznamená nic. Pokud by existovala. A to je důvod, proč na ní nevěřím. Netvrdím, že nemůže existovat něco víc, než vidíme-počínaje tou tzv."energií", kterou různí lidé léči, posílají si jí apod. Jsou dokázané případy, kdy se něco takového za dohledu odborníků povedlo. Ale pořád věřím, že to jde racionálně vysvětlit. I když zatím nevíme proč.
PS: Nebo hledání vody pomocí železných tyček-sám jsem na vlastní ozkoušel a funguje to, opravdu se mi to v jistých místech stočilo tak, jak by mělo.

Ostatně se zde nabízí otázka, kdyby to všechno bylo tak, jak říkáš-proč by se měla Země pomstít jenom já? Vždyť i ostatní zvířata a rostliny ji nemilosrdně využívají ve svůj prospěch a kdysi Země zabila 60% včech živočišných druhů(mám namysli vymření dynosaurů). Čili nemá zlost na všechen tzv."život".? Vždyť jí nic nepřináší. Akorát se to tady zamořilo nebezpečným kyslíkem apod.
18.03.2007 01:36:50
libik:
Já považuji i lidi za kus hmoty-Zemi tedy považuji za to samé.

Další důležitá věc je, že pro Zemi neexistuje ideální stav. To, že např. vyhubíme veškeré živočišstvo pro zemi nic neznamená. Je nutné si uvědomit, že veškeré zvířecto tu je proto, že byli úspěšnější, než jejich konkurenti a vyhubili je. Atomovky jsou z pohledu Země opravdu jednou z nejsměšnějších věcí, která nemá vůbec vliv. Stejně tak je např. přeceňován vliv teroristů, kteří mají k celkovému počtu zemřelých osob opravdu opět jenom směšný podíl.

Jestli někdo bude umírat po milionech, tak to budou spíše asijské a africké státy než evropské a severoamerické. Dnešní společnost stojí na jistém "vykořisťování" slabších států a čerpání z jejich surovin. Ovšem pochybuji, že někdy nějaká frakce předstihne technologie války NATO, takže bych se války z pohledu ČR ani tolik nebál.

A i co se týká celkového pohledu na člověka jako na hmotu: příliš mnoho věcí a faktorů, dnes již prokázaných, svědčí o tom, že myšlení, smýšlení a osobnost člověka závisí čistě na fyzické stránce. Např. lobotomie-pomocí fyzické stránky věci zruší agresivitu. Pokud by byl člověk něco víc, může fyzično ovlivnit jeden prvek ze základního chování a změnit ho? Pokud ano-co je potom ta tzv. "duše", která by potom neznamenala vůbec nic?

Mohl bych pokračovat, ale doufám, že to chápeš.
16.03.2007 18:19:53
libik:
Nukleární zbraně OPRAVDU neovlivní zemětřesení, je mi líto :D
04.03.2007 10:06:59
Imbaari Tamanyah:
Ahoj
Oko už je lepší (samozřejmě jsem byla doma nařčena, že jsem simulant a vymýšlím si...).
Co všechno ještě společně s masem hodláš vyškrtnout? Docela by mě zajímal takovej správnej "kosmickej" jídelníček .
U Českýho lva mi nešlo o tu soutěž, ale o ty moderátory, protože ti jsou vždycky správně praštění a celej rok se vždycky těším, co zase vymyslí. Ono je to v podstatě zajímavý v tom, že styl moderování a humoru se buď šíleně líbí a nebo absolutně nelíbí. Nic mezi tím prakticky neexistuje...
03.03.2007 20:10:30
Imbaari Tamanyah:
Ty ses tak zažral do Aštara, že se nestihneš učit španělštinu nebo co provádíš tentokrát?
Já jsem se chtěla dívat na Českýho lva, ale asi půjdu spát, protože mě šíleně bolí oko (bratr mě do něj trefil antistresovým míčkem a já jsem to oko jaksi nestihla zavřít ).
03.03.2007 12:58:30
Imbaari Tamanyah:
Ahoj
Španělštinu se uč, jazyky jsou důležitý. I když tobě se nechce ani na hokej do Moskvy, tak nevím, kdo by tě donutil jet do Španělska nebo Jižní Ameriky . K nám do třídy začne příští týden chodit Thajka (která se snaží naučit česky, ale furt se s ní stejně dá bavit jen anglicky), tak bude ve škole aspoň trochu zábava . Připojení už funguje, ale jen v obýváku a ne u mě v pokoji, takže musím pořád chodit na taťkovo PC. Snad se to brzo vyřeší.
01.03.2007 15:24:22
Imbaari Tamanyah:
Ahoj

Tak jsem zase bez netu. Taťka tvrdí, že (cituji) "wifina se posrala". Takže musím počkat, až nám přijde nová (což nebude moc dlouho trvat) a až ju taťka nainstaluje (což bude trvat šíleně dlouho ).
Dneska se stal zázrak. Dostala jsem 1 ze zkoušení z dějepisu (což je téměř nemožný, protože jakmile vidí, že někdo něco umí, tak ho zastaví a dá mu nějakou sviňáckou otázku). Já jsem se totiž nedala - když mě přerušila, tak jsem pokračovala dál. Takže jsem jí pořád skákala do řeči a nenechala ju klást doplňující otázky .

No nic, já se jdu učit fyzičku
03.02.2007 08:12:51
chegevara:
poslal jsem ti slunce, neřeš to, těš se.
03.02.2007 07:52:28
chegevara:
31.01.2007 14:14:40
Livi:
...
31.01.2007 14:05:06
Livi:

26.01.2007 00:45:19
alien-nepřítel státu:
No, mě by zajímalo hlavně, jak jsou na tom se sportama Tam snad leda ten PES.
Jinak najít v ČR někoho, kdo ohledně sportů na poči něco umí, je skoro nemožné, všichni jsou zmutovaní shitama od EA a držení turba.Takže asi dík za ten PES, i když taky nic moc.
Mě to zajímá, protože projekt tohoto druhů rozjíždím, ale právě sporty a kdybys věděl o nějakejch záznamech zápasů nejlepších fotbal, hokej, basket,, tak bych se podíval.
Ono všechny tyhle pořádný soutěže jsou většinou bohužel jen v bojovkách nebo strategiích.
alien
26.01.2007 00:08:44
alien-nepřítel státu:
Hele, to o pozici pc her, hráčů a zápasu v J. Korei, máš k tomu nějakej dobrej odkaz?Je to až tak, nebo jsi tomu přidal?
alien
10.01.2007 16:14:52
Livi:


(ha, stihla jsem to)
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč