Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.975665, vloženo 15.12.2016 13:02:29 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Charisma
Toto slovo tu i dnes několikrát padlo. I Wikipedie se přiznává je to termín obtížně definovatelný (v psychologii), tak to zkusme takto: Asi každý uzná, že J.P.Belmondo charisma měl. Otázky zejména pro dámy:
1) Měl by ho i kdyby byl malého vzrůstu?
2) Měl by ho i kdyby byl plešatý?
3) Měl by ho i kdyby měl kulatý obličej s malou pusou?
4) Měl by ho i kdyby chodil v obleku s kravatou, řádně upravený?
5) Měl by ho i kdyby místo uličníků hrál seriózní pány?
6) Měl by ho i kdyby se neustále mračil?
7) Měl by ho i jako bezdomovec pod mostem (myslím, že by jím byl, ne, že by ho hrál)?
8) Měl by ho i kdyby měl velké břicho?
9) Měl by ho i kdyby byl celkově tlustý?
10) Měl by ho i v sandálech s ponožkama?
Nemusíte odpovědět jen ano - ne, můžete vyjádřit třeba v procentech kolik by ho měl v daném případě. Samozřejmě všechny otázky jsou míněny tak, že krom toho co je v otázce by byl úplně stejný.
Případně můžete doplnit, co by mu charisma sebralo.
 nemo33 Muž49 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.12.2016 19:12:47
To co je vzácné to má charisma
Smajlík  Sebenenávist Muž21 Kategorie
15.12.2016 17:35:29
srfhbnyedr: No a ještě k tomu skoro 30 let ženatý :-), takže jsem bez šancí. Ale děkuji, tvoje odpověď je velký posun. Já jen chci zjistit, co nejkonktétněji co to vlastně je.
 nemo33 Muž49 Kategorie
15.12.2016 17:21:33
Jeslti se bojíš, že charisma je o exteriéru, tak zrovna Belmondo se mi fyzicky nelíbí...

1) Malí kluci jsou roztomilí
2) Znám i kluky, kteří skórujou byť mají pleš
3) Jen kousek a byla bych s takovým chodila
4) To záleží, jestli se choval ležérně, nebo jako by měl v řiti pravítko
5) Záleží na podání uličníka a na podání seriózního pána... Jsou trapní uličníci a páni bez humoru, obojí špatně
6) I takoví se najdou, ale záleží na kontextu
7) Rozhodně
8) Ano
9) Ano
10) Možná (celkové vzezření a chování..?)

Takže... Jsi upjatý ošklivý tlustý plešoun, co se neumí chovat a nemá peníze a potřebuje si vypočítat své šance?
 srfhbnyedr
15.12.2016 15:04:14
tak figuru v 70. letech neměl k zahození, ale obličej dost děs. ale charisma vychází zevnitř. přeučil nebo saudek jsou docela hrůzy, přesto charisma maj. moje ženské v rodině zas byly paf z charizmatu komorouse a halíka.


jako charisma obecně... ten člověk je svůj, sebejistý, zaujme, nepřetvařuje se a zároveň to není všecko, protože obyčejný hulvát charisma nemá. musí tak nějak brnkat na tvoji strunu, že si řekneš jo, to je ono, ten/ta má ale charisma. jak píšou pode mnou, toho člověka poznáš prakticky okamžitě. a nejen ty. jakmile vejde, ostatní se ztiší, zaměří na něj svou pozornost a naslouchají. I když nic neříká. to je charisma. charismatický člověk přirozeně vzbuzuje zájem a je ti dobře v jeho blízkosti. rád se jím necháš vést.

třeba já jednou potkala tak neskutečně charismatického rumunského bezdomovce.. na sobě špinavé hadry, malý a zanedbaný, ale hrdý a oči mu zářily a když vyprávěl, dával do toho srdce..
 tekíla
15.12.2016 13:56:07
Hodislava: No to mi řeklo hodně, dík. Bude v tom asi i něco víc, protože já vím co chci, znám svou cenu, nikdo mě nezná a přesto charisma nemám :-D, ale jo, řeklo mi to hodně, dík. Já samozřejmě taky vím, kdo charisma má a kdo ne a taky nedovedu přesně definovat co to vlastně je, ale dost často se s ženami neshodnu v názoru. O někom si myslím, že na něj baby poletí a baby říkají "ani náhodou" a naopak.
 nemo33 Muž49 Kategorie
15.12.2016 13:46:43
Za mě - charisma, stejně jako třeba sex-appeal, je něco, co oslovuje většinu osob stejným způsobem, ale je to něco, co vnímáš, aniž bys byl schopen přesně definovat, o co se jedná - sebevědomí, vystupování, řeč těla. Charisma poznáš minutu po tom, co dotyčný vstoupí do místnosti (přeháním, ale jenom trochu)
 kaiten Muž56 Kategorie
15.12.2016 13:44:11
Oba účinkují ve filmovém dílečku, které by bylo možné ocenit jako podřadné - Tříska reklamu (na Budvar), Vydra komentuje kuchařskou show. Nicméně Tříska se mi v té reklamě ztotožňuje s jeho určitým životním rozhodnutím - stojím si za svým a nebudu souhlasit se vším, když nesouhlasím, říkám NE (nesouhlas s politickým uspořádáním , odchod ze země) - kdežto u Vydry mi přijde, že to moderování pokleslého pořadu vzal prostě jen kvůli tomu, že nějak potřebuje splatit své dluhy. Což mu nevyčítám, lépe když si na ně nějak vydělá než aby dlužil. Tříska si vesměs chrání soukromí, nemá potřebu být viděn všude, vybírá si. Neexistuje, aby hrál v béčkových slátaninkách a už vůbec ne v nekonečných seriálech. Na druhé straně nemá potřebu machrovat a klidně vezme štěk ve filmech svých kamarádů. U Vydry bylo jednu dobu převydrováno, a to nejen v bulvárních časopisech. Ale hlavně v těch rádobyzábavných show a seriálech. Prostě Tříska ví co chce, zná svou cenu, pečlivě si vybírá, aby to stálo za to ...a nemachruje.
 Hodislava Žena42 Kategorie
15.12.2016 13:41:54
Ne, myslím si, že i vnímání charismatu je individuální záležitost... resp vždy se najde někdo, komu dotyčnej bude nesympatickej... viz můj příklad s obtloustlým kamarádem - byl fajn, ale já nikdy nechápala, co na něm ostatní vidí :D :D
 BloodyElf Žena28 Kategorie
15.12.2016 13:29:33
No příliš jsme nepostoupili :-), zkusím podotázku 2:
Myslíte, že ten, kdo má charisma ho má pro každého? Nebo pro jednu ho má, pro jinou třeba ne?

Třeba Hodislavo, jak ty bys hodnotila kaitenovy typy?
 nemo33 Muž49 Kategorie
15.12.2016 13:23:28
Tříska
Vydra
 kaiten Muž56 Kategorie
15.12.2016 13:23:16
Josef Abrhám versus ... já nevím, řadová postava v nějakém seriálu, na které ani nekoukám.
 Hodislava Žena42 Kategorie
15.12.2016 13:21:25
Tak já ho znám primárně z rolí, do kterých se nějak stavěl. jako osobnost jako takovou ho snad neznám, nevybavuju si, že bych s ním někde viděla nějaký rozhovor nebo tak něco. Nicméně do těch rolí protlačil kus sebe samého, to je jasná věc. Z toho důvodu si myslím, že by bylo jedno, kdyby vypadal jinak, jinak žil, atd. teda úplně jedno ne, ale ne tak zásadně.
 Hodislava Žena42 Kategorie
15.12.2016 13:17:59
Tak jinak jmenujte jednoho českého herce, který má nej charisma a jednoho, který ho naopak nemá vůbec. Zkusme se pak podívat na to, čím se liší.
 nemo33 Muž49 Kategorie
15.12.2016 13:15:12
Sice nejsem dáma, ale domnívám se, že charisma nijak nesouvisí s žádným z bodů, které jsi vyjmenoval - takže bych řekl ano, mohl by mít charisma, i kdyby...
 kaiten Muž56 Kategorie
15.12.2016 13:06:29
Charismatický člověk může btý malý, tlustý, plešatý a já nevi, jaký - to se nedá nějak definovat vzhledem ale prostě to je člověk, kterej přijde do místnosti a každej se za nim otočí, i když neví proč :D měla jsem takovýho kamaráda - 160 cm, velký břicho, obtloustlý, kulhal, ale ženský mu skákaly samy do postele, protože jen přišel a usmál se, už se na něj všichni otáčeli a lidi k sobě přitahoval a nikdo nebyl schopnej říct proč :D
 BloodyElf Žena28 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč