Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.972937, vloženo 28.11.2016 13:54:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jaký máte názor na EET?
Nevím, jestli to tu v poslední době nebylo, ale zajímal by mě názor lidí na Zpovědnici na toto.
Mně se EET sice osobně (zatím) netýká (tedy myslím to tak, že já osobně nemusím evidovat tržby, jinak se to týká vlastně každého), ale sleduji diskuze a jistou hysterii okolo tohoto nového zákona a je to docela zajímavé.
Je spoustu důvodů, proč jsou lidé, podnikatelé, majitelé restauraci apod. proti - udávají spoustu dobrých i špatných důvodů, ale pořád mám takový vnitřní pocit, že ten pravý důvod těch, kteří jsou proti, je, že opravdu pro ně bude daleko těžší krátit tržby, zisky atd. a celkově budou muset podnikatelé a živnostníci být daleko disciplinovanější.
Co si o tom myslíte?

 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.06.2020 17:28:28
No názor na EET jsem si za ty cca 4 roky ještě vlastně ani neudělala. Ale zjistila jsem jednu věc, a to, že když si na to budu pořád jenom stěžovat, tak budu akorát naštvaná a nešťastná. A naopak, když se s tím naučím žít, bude mi líp, takže jsem pořídila pokladnu, nastudovala tady https://leeto.cz/uctenka info o účtenkách a co všechno musí obsahovat a prostě jedu jedu.
 Dagmar
12.04.2017 14:29:17
Dobrý den, sháním novou eet pokladnu. Máte někdo zkušenost s nějakou stránkou kde pořídím? Děkuji
 Karla28
30.11.2016 21:33:21
"A ty mne budeš poučovat o argimentačních faulech. Vtipe :-D :-D :-D "

Signifikantní pro celou diskuzi a komentáře MS-Fanouska. Druhý předloží konkrétně o které argumentační klamy jde, on se spokojí jen s obviněním (nepřímým) druhého, že se jich ten druhý dopouští též. No jo, co chtít od kecálků, co se ohánějí známými.
Jedna babka povídala...
 Min pacholík č2
30.11.2016 21:31:27
Budu, protože se jich, na rozdíl od tebe, nedopouštím. Jen používám tvé metody, abychom se společně nasmáli tomu, jaký jsi kecálek.

Pokud jde o ty známé či podnikatele, jen malá ukázka:
http://praha.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A161130_112757_praha-zpravy_nub&vlakno=81 - 972964 -
http://praha.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A161130_112757_praha-zpravy_nub&vlakno=81 - 974212 -

Zřejmě jsou to lháři, pravdu říkají jen známí MS fanouska a MS fanousek sám, který během vysedávání u zpovědnice obíhá desítky zákazníků denně a tahá z nich názory na EET :-D
Chudák, musí šířit svá moudra o "svobodě" na webu pro puberťáky, kam skoro nikdo nechodí a trochu schopný diskutér se objeví jednou za den.
 Min pacholík č2
30.11.2016 16:30:49
Min pacholík č2: A ty mne budeš poučovat o argimentačních faulech. Vtipe :-D :-D :-D
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
30.11.2016 16:20:40
"To, že tam je střet zájmů a neměl by tuto činnost vykonávat je, bohužel, téma k jiné diskusi. "

To by potom nemohl dělat ministra nebo poslance nikdo, vždy existuje nějaký střet zájmů, vždy může někdo ovlivňovat ve svůj prospěch nebo ve prospěch svých blízkých.
O střetu zájmů u Babiše se vědělo, lidi ho přesto volili, dá se to vykládat tak, že jim ten střet zájmů nevadí. Jako jiným nevadí Zeman na hradě, Kalousek v Posl. sněmovně, Sobotka jako premiér, ČSSD jako vítězná strana a tak dále. Pětině voličů Babišův střet zájmů nevadí. Voliči mají možnost se vyjádřit v dalších volbách a spočítat to těm stranám, kteří s Babišovou stranou šli do koalice a umožnili, aby se Babiš stal ministrem. Pokud se tak nestane, lidem tento střet zájmu nevadí natolik, aby volili jiné strany, kde ke střetu zájmu nedochází.
 Min pacholík č2
30.11.2016 16:15:50
"Ano. Zavírají kvůli EET. Jak to vím? Zeptal sem se. já se se svými zákazníky bavím. "

Když nevěrný manžel tvrdí, že je své manželce věrný, je jí věrný, protože to říká.

"Lidi kteří chodili do hospody se teď budou scházet jinde."

Ano, budou se scházet jinde, a co? Pro ekonomiku to vyjde nastejno. Nebo to vyjde lépe, když budou chodit tam, kde daně odvádějí.
Žádná přidaná hodnota hospody neexistuje, neblábol nesmysly.

"A je potřeba zmínit, že vesnice bez hospody a bez obchodu umírá."

Napíšeš do diskuze nesmysl, který vydáváš za fakt, máš za to, že je to tedy fakt.
Tvou omezenost ti na jednu stranu závidím (život je pak pro konkrétního jedince jednodušší), ale když si představím, že by mě jako omezence viděli i neomezní lidé, tak mě ta závist rychle přejde.

P. S. Končící podnikatelé začnou znovu, od nuly, aby zakamuflovali, že za předešlé roky, za které je možné je ještě kontrolovat, neodváděli daně. Jak to vím? Už se to totiž děje.

P. P. S. Každý má právo se svobodně rozhodnout, zda bude či nebude podnikat. Podmínky jsou všem známé. Není možné, aby někdo podnikal (nebo dělat cokoliv jiného, neplatí tojen pro podnikání) a protože se mu nelíbí podmínky, tak si to dělal po svém a omlouval to vysokými daněmi, vysokými odvody, přínosem pro vesnici nebo nějakou přidanou hodnotou.
 Min pacholík č2
29.11.2016 23:48:35
Sta67: Dobře, babiš v pozici ministra financí, ne v pozici podnikatele. To, že tam je střet zájmů a neměl by tuto činnost vykonávat je, bohužel, téma k jiné diskusi.
 Funnyeyes Žena88 Kategorie
29.11.2016 23:04:27
Funnyeyes: Babiš nekálí do vlastního hnízda. Skupina Agrofert, jako dodavatel super- a hypermarketů, na tom vydělá. Navíc jeho jediná maloobchodní aktivita, řetězec Parky's, spadá pod výjimku.
 Sta67 Muž28 Kategorie
29.11.2016 21:45:57
Myšlenka došlápnout si na daňové podvody je veskrze dobrá a záslužná, každopádně nevím, zda EET je zrovna ten správný nástroj,a lespoň v této podobě.

Už celá analýza nebyla do důsledků promyšlená, ať už co se týče funkčnosti, tak použití ve všech možných případech transkací a bezpečnosti (hezky o tom bloguje např Michal Špaček). Vznikl z toho tedy chaos, kterému málokdo rozumí, instrukce jsou napsány tak, že běžný pracovník na to potřebuje minimálně pětihodinové školení a zejména v e-commerce je to zoufale děravé a nedořešené, protože se například nemyslí na platební agregátory všeho druhu, ať už se jedná o klasické platební brány (PayU, PayPal, GoPay), anebo metodu kup teď, zaplať potom (Twisto).
Stejně tak je obtížné upravovat uskutečněné objednávky- což je věc, se kterou se průměrný e-shop setkává velice často-, dosud se jednalo jen o editaci obejdnávky v administraci e-shopu (případně propis do IS), vystavení opraveného dokladu a zbytek vyřešil účetní v době, kdy se posílaly náležité doklady za dané období FÚ. Teď se to bude muset dít hned, vystornovat originální platbu, vystavit opravný doklad, znovu jej zaslat s již správnými hodnotami a vyplnit "maximálně" user-friendly formulář. Stejně tak vratky, ty jsou ještě debilnější.

Vzhledem k tomu, že u větších e-shopů se právě o vratky a celkově zákaznický servis nestarají kvalifikovaní účetní, ale převážně brigádníci, bude to velmi veselé.

V reálném světě vidím také spoustu problémů, zejména proto, že počítačová a všeobecně těchnická gramotnost většiny populace není valná (zeptej se všech, co někdy dělali v jakémkoliv zákaznickém servisu, ať už se jedná o internet, software, hardware). Zákazníkovi to může být jedno, ale ten prodavač bude v knedli.

Myslím si, že v důsledku to bude skvělé pro velké podniky a likvidační pro ty menší a střední. A nadále bude EET od podnikání odrazovat, což je škoda, protože legislativa v ČR už tak není podnikatelům nakloněna.

Taktéž si myslím, že poroste podnikání "načerno", kdy podnikatel bude získávat zakázky per huba, nebudou existovat účtenky, peníze půjdou z ruky do ruky a daně se neodvedou. Takže si Babiš tak trošku kálí do vlastního hnízda.
Smajlík  Funnyeyes Žena88 Kategorie
29.11.2016 21:36:26
Ministerský pacholík: Ty se mi asi zdáš. Tak zkusme to rozebrat logicky.

Lidi kteří chodili do hospody se teď budou scházet jinde. I kdyby měli stále stejnou "spotřebu", tak stát vybere méně, protože bude chybět ta přidaná hodnota hospody. Navíc, jako bonus bude mít stát nezaměstnaný personál hospody, který se v mých uváděných případech většinově přemístí do předdůchodů a důchodů. Takže místo lidí, kteří státu občas něco dali nebo aspoň byli na 0, tu máme lidi, které budeme plně živit.

Co se nakupování týče, tak ano. Lidi si budou muset nakoupit jinde. Takže si asi zajedou do Kauflandu. A i když koupí to samé co dříve, tak to opět nepřinese nic navíc.
A je potřeba zmínit, že vesnice bez hospody a bez obchodu umírá. Umírající vesnice není zdrojem prosperity státu.-)


Ano. Zavírají kvůli EET. Jak to vím? Zeptal sem se. já se se svými zákazníky bavím.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
29.11.2016 06:25:44
"A víš proč to to nemůže přinést zvýšený výběr? Protože ve svobodné společnosti stát nemůže tento boj vyhrát. Já třeba od svého souseda za nábytek nikdy doklad nebudu chtít. A na tyhle prachy se stát nikdy nedostane. To by musel by každého člověka opatřit kamerou a mikrofonem a vyhodnocovat veškeré obchody ve společnosti. "

Přinese to zvýšený výběr, ti s EET, kam budou chodit zákazníci, kteří si najdou jiné obchody a jiné hospody, totiž budou daně odvádět z toho, co předtím prodali ty končící hospody a obchody.
Na ty prachy za nábytek se stát nedostane, ale o prachy za nábytek tu nejde, že, když se bavíš o hospodách a obchodu na vesnici. Jak se tomuhle argumentačnímu faulu říká? Klamná analogie. Ale nejsi jediný, třeba ankap si s tím vystačil v celém komentáři :-)

Jinak, než začnu v práci pracovat (nebojte, mám pracovní dobu od půl sedmé), to s tím důsledkem je taky dobré. Zavírají, je to důsledek EET. A jak to víte? Není důsledkem něco úplné jiného, co se důsledkem stává jen díky zavedení EET?

"MS: dalším krokem bude zrušení fyzických peněz a zavedení daně z bankovního pohybu. Takže sousedovi za nábytek budeš moct dát jen pytel brambor, který jsi dostal od sousedky za to, žes jí přeinstaloval systém na počítači, který ona dostala za... "

Tohle je argumentační klam šikmá plocha.
Že to máte vy, rádoby ostřílení diskutéři, zapotřebí ;-) Tohle píšou o argumentačních klamech na wiki:
Argumentační klam (též řečnický trik nebo argumentační faul) je v řečnictví takový výrok, jehož smyslem je porazit či přesvědčit oponenta bez ohledu na pravdivost zastávaných názorů. Podstatou argumentačního klamu bývá nenápadné porušení pravidel logického důkazu, působení na emoce místo na rozum, případně obojí. Argumentační klamy bývají oblíbenou součástí argumentace propagandy a manipulátorů.
 Ministerský pacholík
29.11.2016 06:15:58
"My volíme vlastní cestu a chceme si to zkusit. V naší vesnici za doby této vlády zavřela hospoda a od 1.1. zavírá obchod. Desítky z mých zákazníků končí s podnikáním kvůli EET. Na cestě do práce už na více než 10-ti hospodách visí nově cedule k pronajmutí.
To jsou reálné důsledky EET. Žádné nadvýběry to nepřinese a bude to bilančně výrazně negativní. "

Opravdu? A kam budou chodit zákaznící těch zavřených hospod? To najednou, ze dne na den, zmizí poptávka? To nebudou chodit lidé, kteří chodili do toho obchodu, jinam? Přestanou nakupovat? Nebo si těch šest rohlíků a dva lahváče k televizi koupí jinde?
 Ministerský pacholík
29.11.2016 06:11:54
"Myslíš s levicovým odpadem tvého typu, co píše "stejně jsem došla k závěru, že každej, kdo je proti EET je zloděj" "

Ono to není tak úplně od pravdy. On málokdo z podnikatelů nahlas řekne, že je pro, když je tolik lidí, co by Babeše nejradši zabilo. A těch pro EET není málo. Taková konkureční výhoda, kterou získá podnikatel tím, že rok po roce krátí daně, není zanedbatelná. A konkurence nic nezmůže. Oznamovat na finančáku domněnky nemá smysl, tam mají kromě toho jiné páky jak z daň. přiznání vyčíst, že něco nehraje, a když krátí daně dejme tomu pět podnikatelů z patnácti na trhu ve tvém oboru a kontrola přijde ke dvěma, tak jsou to tři, co si s tím zbytkem dlouhodobě vytírají zadek, protože ten zbytek odvádí tak, jak má. A EET je páka právě na ty nepoctivce a proti EET jsou nejvíc právě nepoctivci. Takoví ti vyhrožovači z Facebooku, co hrozí zavřením restaurace, zdražením o dvacet korun za jídlo apod. To je hysterický řev potrefeného podvodníka. Ti ostatní podnikatelé jsou buď zdravě naštvaní, nebo to vítají. Znám takové. A ti ostatní z diskuzí, to je stádo, které je proti Babišovi a EET je další záminka. Ve skutečnosti jen opakují fráze, aniž by o problematice něco věděli. Konec konců, nikdo je nenutí podnikat, nikdo je nenutí neodejít jinam, a nikdo je ani nenutí si to své zboží zdražit, aby vyrovnali náklady, které prý s EET mají.
Je zvláštní, že stejní lidé, kteří v diskuzích o kouření nebo zavírání obchodů o některých svátcích argumentovatli tím, že nikdo nikoho nenutí chodit do zakouřených hospod nebo nikdo nikoho nenutí pracovat v řetězcích za kasou teď neargumentují stejně. A jsou to stejní lidé, stejná jména, pamatuje si je, diskuzi o kouření totiž zakládala taky kikiwhite :-) Jak stejný argument o nenucení nikoho najednou nenachází užití, když jsou ti, kteří tento argument používají, na druhé straně sporu.
 Ministerský pacholík
29.11.2016 05:58:08
"U tebe zřejmě na základě skutečností zjištěných při místním šetření rovou zahájili kontrolu, a poté doměřili daň. "

Tu určitě nedoměřili na místě, správce daně nemá po záhajení kontroly kam spěchat. Spěchá ke konci roku a se zahájením kontroly, po 1. lednu nemůže zahájit kontrolu za rok, za který mohl zahájit ještě v tom prosinci.

"samotné kontroly jsou u hospodských kvůli čachrům ty nejsložitější, "

U fyzických osob jsou mnohem složitější kontroly ve stavebnictví a v nákladní dopravě, to jsou účetnictvím skoro právnické osoby, hospodští jsou proti tomu nic. Finty restauratérů jsou známé a není nic těžkého získat při úmyslném nedodání evidence co je potřeba, jen to pár týdnů trvá, než se získá co je potřeba. Je jich ale strašně moc a zkontroluje se jen zlomek.
 Ministerský pacholík
29.11.2016 05:40:06
"Největší daňové úniky jsou pak u velkých firem směr zahraničí. Ty mají své týmy poradců, kteří jim daně "optimalizují"."


Odvody firem, které jsou řízené ze zahraničí, někdy z tzv. daňových rájů, do zahraničí, nejsou daňové úniky, a není na to potřeba týmu poradců. Jde o zcela legální záležitost, nikoliv daň. únik.
Největší daňové úniky jsou u DPH, žádný směr zahraničí. Největší podvody s DPH se provádějí přes tzv. karusely, které mají na svědomí jednotlivci či skupinky, nikoliv velké firmy, není na to potřeba žádných poradců.
Šedá ekonomika, drobní prodejci, stánkaří, zmiňovaní provozovatelé restauračních zařízení mají bohužel na daňových únicích velký podíl, viz Zprávy o činnosti Finanční správy, kdyby tomu tak nebylo, nebyla by EET potřebná.
K těm řečem, že to odnesou ti malí a střední podnikatelé - s těmi ostatním Fin. správa a Celní správa každoročně "bojuje" a snižuje úniky o miliardy. Není nic špatného na tom bojovat s daň. úniky na všech frontách.

Přečetl jsem si od tebe všechno a máš to volaké pomotané v mnoha jiných tvrzeních, ale nebudu se pouštět do žádných větších akcí. Na MF už nedělám, teď je mým šéfem ministr Chovanec, a ten kope za jiný oddíl, ne za Babišovo ANO.

EET bude, víc vám neřeknu.
 Ministerský pacholík
29.11.2016 05:15:05
"Mě by jen zajímalo, kde zjistili, že vyberou až o 18 miliard navíc. Jako z čeho konktrétně toto číslo vzali? Nějak mi to nejde do hlavy.... "

Na základě doměrků na dani. Je určitá částka, která se v průměru každý rok vybere. Kontroly se nedají dělat u všech subjektů, dělají se jen u zlomku. Z toho se zjistí, pochopitelně ne trojčlenkou, jsou to složitější výpočty, kolik přibližně by se mohlo vybrat navíc. Velmi zjednodušeně řečeno, vychází z toho, kolik průměrný subjekt neodvádí na daních tím, že nevystaví účtenku, nezahrne platbu do účetnictví.

" nikde ve světě zavedení EET výběr daní nezvýšilo, tvrdí-li někdo opak, tak lže. "

Všude na světě zavedení EET výběr daní zvýšilo, tvrdí-li někdo opak. lže. Lžeš.
Aspoň do té doby, než předložíš údaje o výběru daní před zavedením EET a po zavedení EET.

"FÚ již v dnešní době mají dost možností jak kontrolovat a velmi tvrdě postihnout ty, o kterých mají podezření, že daně neplatí/krátí. Stačí tzv. místní šetření a doměření daně přes tzv. pomůcky, proti kterým není odvolání."

Podezřelý je každý subjekt, nelze kontroly provádět u všech. Co znamená velmi tvrdě postihnout? Doměřit daň, kterou měl subjekt zaplatit tak jako tak a k tomu připočíst penále, které někdy platí ten, který vede účetnictví? To je teda hodně tvrdý postih, to bych si jistě jako subjekt, ke kterému přijde kontrola jednou za dvacet let, pro příště rozmyslel, jestli budu odvádět daně nebo je krátit.
Místní šetření není daňová kontrola a přes pomůcky se doměřuje až když není subjekt schopen unést důkazní břemeno, ne dřív. Odvolání se je možné proti každému rozhodnutí, když dojdou odvolání, je zde soud.
Přečti si Daňový řád, stojí necelou stovku a jsou v něm pro podnikatele užitečné informace. Třeba co se týká odvolání, místního šetření atd.
 Ministerský pacholík
29.11.2016 04:26:45
Viz:
http://www.danovykonzultant.cz/reserse/2-afs-186-2015-43

Kdyby nebylo možné odvolání, tak by nebylo možné toto: NSS také aproboval relativně krátkou lhůtu pro doplnění odvolání v situaci, kdy měl poplatník následně možnost odvolání doplňovat a odvolací důvody rozšiřovat. Odkázal na princip úplné apelace uplatňovaný v rámci odvolacího řízení a aproboval tedy postupné doplňování odvolání, případně i dalších podání.

U tebe zřejmě na základě skutečností zjištěných při místním šetření rovou zahájili kontrolu, a poté doměřili daň. Samotné místní šetření toto neumožňuje.
Podlepomůcek se nedoměřuje proto, že si to někdo vezme do hlavy, to je polsední možnost, když subjekt není schopen dokazování. A pro tvou informaci, dle pomůcek se právě doměřuje u hospodských, kteří záhadně přicházejí o účetnictví nejčastěji. Nejčastěji se také vztekají proti EET, nejčastěji kvůli EET končí, i v tom Chorvatsku, nejčastěji tvrdí, že musí zdražovat až dvojnásobně, a tak by se dalo pokračovat. Je zřejmé, proč se tomu tak děje. Protože neplatí na rozdíl od ostatních slušných podnikatelů daně a neplatí je takovým způsobem, že tím staví konkurenci do nevýhodné pozice. Jen dobře, že budou takoví vykukové z trhu pryč a zůstanou ti poctiví. Ona se ta nepoctivost neprojevuje jen krácením daní, ale třeba rozléváním pokoutně vyráběným chlastem.
 konečnějedenmetr
29.11.2016 04:13:17
Charles: Četl jsi na blozích rozhořčených, kteří jsou proti EET, že? :) Když se někdo ohání přesnými čísly, ať ta přesná čísla doloží. Přesná čísla, ne články, kde někdo píše totéž co ty.
V Chorvatsku klesli podnikající ve stravování o čtvrtinu až třetinu, v jiných oborech nikoliv. Čímpak to asi je? Jestli se nikde na světě díky EET nevybralo víc, ale ani méně, tedy přibližně stejně, přestože v Chorvatsku ve stravování klesl počet firem o přibližně třetinu, tak je vidět, že se na daních více vybralo. Jen počet těch, kteří daně platí, se snížil. Jinými slovy, daně se odváděly stejně, jen těch nepoctivců, kteří konkurují těm poctivým a těm především škodí, ubylo. Což je pro trh jen dobře.
Pokud jde o finančáky, tak ty nástroje mají, ale u hospod se to místním šetřením nezajistí, samotné kontroly jsou u hospodských kvůli čachrům ty nejsložitější, místní šetření je k ničemu a samotné kontroly jsou náročné, na to také hospodští spoléhají.
O tom co vím nebo nevím máš stejně ponětí jako o tom jak to chodí v hospodách.
Pro tvou informací, nedoměřuje se na základě místního šetření, to zákon neumožňuje, doměřuje se po zahájení daňové kontroly. Odvolat se lze, není důvod proč by se nešlo odvolat proti doměrku na základě pomůcek a proti jinému doměrku to možné bylo.
 konečnějedenmetr
29.11.2016 03:26:56
konečnějedenmetr:
Opakuji NIKDE ve světě zavedení EET zvýšení výběrů daní nepřineslo.
A rovněž znovu opakuji FÚ má dnes dost možností, jak krácení daní postihnout - tj. udělat místní šetření (budou si zapisovat tržby a porovnají s doklady o nákupu) a pak porovnají jednou za čas s tím, co vykáže podnikatel za rok. Bude-li větší rozdíl mohou výši tržeb natvrdo stanovit sami dle tzv. pomůcek proti kterým není odvolání. Mně tohle tzv. místní šetření, když jsem měl prodejnu, ale i v jiném podnikání prováděli několikrát.
Tohle ale evidentně nevíš.
Smajlík  Charles Muž49 Kategorie
29.11.2016 02:06:14
Měli by stejnou tržbu jako doposud a muselí díky EET vykázat několinásobně vyšší, abych byl správně pochopen. To je případ těch, co daně neplatili tak, jak měli. Proto jsou tak naštvaní a proto tak řvou. Nevědí co si počít, jak zakamuflovat, že předtím ty daně neplatili jak měli. Buď musí skončit, nebo to nějak zakamuflovat, a to nepůjde lehce. Nebo mají třetí možnost, podat daň. přiznání za předchozí období a zackvata tu daň tak, jak ji zacvakat měli. Jinak jsou po podání daň. přiznání přespříští rok zralí na kontrolu za 2015 a 2016, nevím jestli i 2014 jde. A i to ukončení činnosti je rizikové, jakmile po zavedení EET ukončí činnost hospodský, je zralý na kontrolu také. Jistě na min. financí už vytvářejí modely, podle kterých se určí, které končicí subjekty si mají vzít finančáky na paškál.
Proč bych jako prosperující firma končil jen kvůli blbému EET, které mi sice zkomplikovalo na chvíli život při zavádění a je nákladem na víc a celkově mě štvalo, ale stále mi stojí za to, abych ve své živnosti pokračoval? Odpadnou ti nejméně schopní co přežívali a pak ohromné množství těch, co neplatili daně.
 konečnějedenmetr
29.11.2016 01:53:46
Kdyby mnozí z této diskuze, často asi podnikatelé, kteří brojí proti EET, viděli, jak to chodí v mnoha firmách a hlavně hospodách, tak by podle mě rychle otočili. Podnikatel co platí daně, nebo rozumně optimalizuje daň. základ (rozuměj šulí na daních v rámci mezí), je oproti těm co optimalizují způsobem že platí tak čtvrtinu toho co mají, je v hrozné nevýhodě.
Proč zavírají malé hospody na vesnicích a proč nejvíc řvou právě hospodští, kdežto ostatní podnikatelé jsou jen naštvaní? Protože kradou jako straky a do nákladů chlast a žrádlo nedávají, při cenách v hospodách se mi to vyplatí, mají na každé flašce nebo kilu masa několit stovek až tisícovku do kapsy.

Nakoupím deset flašek chlastu po třech stovkách na fakturu a dalších deset v akci za dvěstěpade. Při ceně panáku je to vejvar na flašcedvojnásobek až trojnásobek, dle chlastu. Z toho daň pochopitelně neodvedu. Stejně tak z jídla, objednám na fakturu a pak koupím osobně v obchodě. Přijít na to může jedině finančák při kontrole když si obešle dodatavatele a podnikatel záhadně ztratí fakturu, při soukromých nákupech, např. v Makru na někoho jiného, to finančák nemá jak zjistit. Takhle se to dělalo doteď a někteří hospodští byli v nevýhodě oproti těm, co platili směšné daně. Teď už v nevýhodě nebudou. A proto ti zloději, kteří daně doteď neplatili, tak kvičí. Nejvíce se šulilo v hospodách, tak kvičí hospodští. Řeči o nutnosti zavírání jsou jen zástěrka. Zavřít musí, kdyby nezavřeli a měli stejnou tržbu jako dosus, upozornili by na sebe finančák, ten by jim udělal kontrolu za předchozí dva roky a byl by doměrek. Proto zavřou, ten rozdíl oproti jiným rokům totiž bude v roce 2017 extrémní. Nepoctiví řvou a zavírají, ti poctiví se smějou.
 konečnějedenmetr
29.11.2016 01:41:50
Podle řvaní hospodskejch, kteří prý musí kvůli EET až dvojnásobně zdražovat nebo končit, je to správná věc. Nikde jinde než v hospodách se totiž nekrátí tržby a nešulí stát na daních tak moc, proto najednou musí končit nebo zdražovat. No jo, když někdo na fakturu nakoupí deset lahví od každého chlastu za rok a vedle toho ještě dalších dvacet, které do nákladů nedá, a prodej tržbu z panáků strčí do kapsy, a teď to možné nebude, tak už to podnikání nebude taková sranda.

Jako podnikatel jsem proti z principu, pár tisíc výdajů navíc, víc práce atd., ale jako podnikatel co platí daně tak jak má jsem pro. Konečně bude muset cálovat i konkurence.
 konečnějedenmetr
29.11.2016 01:21:54
EET je přípravný krok k Elektronické Evidenci Pohybu Osob. Kdo nic špatného nedělá, nemá se čeho bát, že ANO.
 Sta67 Muž28 Kategorie
28.11.2016 22:40:40
Nevím a vůbec tomu nerozumím. Nikdy jsem legálně nepodnikal. Veškeré příjmy mimo klasický pracovní poměr a ofiko brigády, jsem měl jinak vždy na černo. Politice nerozumím a tuším jen velice okrajově o co jde, popsat vlastními slovy bych to ale nedokázal.
Zaregistroval jsem to pouze vzhledem k tomu, že spousta přátel podniká. A neznám ani jednoho kdo by nenadával jak špaček.
 Fritzland Muž42 Kategorie
28.11.2016 22:04:44
Myslím si, že to zase postihne jen ty poctivce a ti co podváděli dosud, si zase cestu nějak najdou. A samozřejmě si na tom spousta lidé namastí kapsu.
 andělka
28.11.2016 21:44:54
Jsem zásadně proti.
1/ nikde ve světě zavedení EET výběr daní nezvýšilo, tvrdí-li někdo opak, tak lže.
A proč zavádět něco co nic nepřinese, jen buzeraci (které je v ČR versus podnikatelé i tak dost) ?
2/ postihne to zejména ty nejmenší, starší. Ti nemají žádné systémy, vše budou muset koupit. Někteří nemají ani internet. A zaškolení bude pro ně ještě horší než ten vlastní náklad. Určitě jich nemalý počet skončí na pracáku a stát jim bude platit dávky.
3/ FÚ již v dnešní době mají dost možností jak kontrolovat a velmi tvrdě postihnout ty, o kterých mají podezření, že daně neplatí/krátí. Stačí tzv. místní šetření a doměření daně přes tzv. pomůcky, proti kterým není odvolání.

4/ naprosto neodborně připraveno - Babiš má sice o sobě vysoké mínění, ale v tomhle je naprostý diletant - stačí dohledat rozbory jaké komplikace to přináší třeba elektronickým obchodům, což on vůbec netušil, proto je na poslední chvíli aby si zachránil triko z toho chce vyjmout. Doporučuji třeba článek Patrika Zandla
http://www.lupa.cz/clanky/jak-eet-dopadne-na-e-shopy-bude-se-zdrazovat-komfort-poklesne/
5/ ještě k eshopům - dopadlo by tvrdě na naše, ale třeba na velké zahraniční typu Amazon ne. A ten z Německa (často i s dopravou zdarma) obsluhuje ČR.
6/ tvrdilo se, jak náklady na zavedení budou kolem 50 mil. a ejhle blížíme se 400mil (a to není konečná) a to velká část zadána bez výběrového řízení

Největší daňové úniky jsou pak u velkých firem směr zahraničí. Ty mají své týmy poradců, kteří jim daně "optimalizují". Když už, tak na tohle by se mělo více zaměřit a ne buzerovat malé. Když to trochu přeženu, když malí budou občas trochu šidit, tak obvykle vydělané peníze utratí v české ekonomice, takže se víceméně neztratí... Plus je nutné připomenout Lafferovu křivku.
 Charles Muž49 Kategorie
28.11.2016 21:01:03
Mě by jen zajímalo, kde zjistili, že vyberou až o 18 miliard navíc. Jako z čeho konktrétně toto číslo vzali? Nějak mi to nejde do hlavy....
 mrmk1 Žena23 Kategorie
28.11.2016 16:29:47
kaiten: ono je to ještě srandovnější než si myslíš. ono to není 250 tis zisku, ale tržeb.

Těch 250 tis znamená u běžného OSVČ s výdajovým paušálem 100 tis ke zdanění. To je 15 tis daně. Sleva na poplatníka je 24.840. Takže tu je zásadní otázka. Proč by si nějaký OSVČ domlouval s FU paušální daň, když nemusí platit žádnou daň?
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
28.11.2016 16:09:29
Mimochodem, považuji se za slušného člověka, takže si od malého živnostníka nikdy účtenku nepřevezmu.
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
28.11.2016 16:00:14
Tuto věc můžou podporovat jedině lidé kteří nevědí o co jde, nebo lidé morálně invalidní, tedy s morálkou na úrovni nacistů či bolševiků například. Takovým lidem se lidově říká svině.
Pokusím se vysvětlit věc tak, aby ji pochopil i člověk, kterého se to zdánlivě netýká.

Řekněme že jste zaměstnanec s měsíčním příjmem 2000-20000kč čistého(realita některých živnostníků).

Protože někteří zaměstnanci nejsou úplně poctiví, nevyužívají pracovní dobu na 100%, občas se flákají, někteří i melouchaří, poslanci i v pracovní době chlastají(pardon, těch se to netýká...), a páchají spoustu jiných nepřístojností, zavedeme systém který podmínky narovná a bude spravedlivě měřit všem.

Zavedeme přístroj, který nebude stát nic a zdarma bude i jeho provoz. Tak pravil Bureš.
(ve skutečnosti bude stát 8-25 000,- a měsíční náklady minimálně 1500,-. To je realita u mnoha živnostníků)
Ten systém vám sníží příjem tak o 20%, tedy se váš příjem sníží na 1600-16 000,- měsíčně(opět realita některých živnostníků)
Budete muset tak 200x za den zadat do šmíráka nějaký kód a když se spletete jednou, hrozí vám pkuta pro začátek jen srandovních 20 000,-(opět realita)
Po krátkém čase zjistíte že jste si nepořídili optimální systém, tedy změna a další náklady.
Řekněme že párkrát do roka máte nějakou větší akci, kdy si můžete třeba i něco víc vydělat. Původní šmírák je na provozovně, vy ale potřebujete obsadit další třeba tři místa. Tedy další desítky tisíc výdajů, nebo na přivýdělek zapomeňte.

Znám paní, která si do malého bufetu pořídila nejlevnější vhodný systém za 18000,- jenže vytisklé účtenky se po pár měsísích vyšisují, tak po dohodě s FÚ si pořídila kopírku a každou účtenku kopíruje, aby ji mohla zavést do účetnictví.

Uvědomte si, že spousta lidí s těmato zařízeníma neumí pracovat, nemají internet, nemají ani mobil( opět realita), co s nima?

Bureš pravil že žádní živnostníci končit nebudou a nebude je to nic stát.
(Ve skutečností na dvoře pivovaru Budvar bylo před třema týdnama několik desítek vrácených výčepních zařízení od živnostníků kteří končí. Mluvím o jednom menším pivovaru.)

Nedovedu pochopit, že se najdou lidé kteří toto svinstvo jsou schopni podporovat.

Nemluvím o dalších aspektech, některé byly zmíněny pode mnou. Tedy razantní maření svobod, záporná bilance státu, násobně vyšší náklady živnostníků než bylo avizováno atd.
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
28.11.2016 15:45:07
Tak jsem si zašal procházet starší články...

"Netušili jsme, kolik druhů podnikání u nás máme,“ řekl Andrej Babiš minulý týden.

...a tohleto nám dělá ministra financí.
 kaiten Muž56 Kategorie
28.11.2016 15:39:44
Bude to jako se vším v ČR. Velká hysterie a za pár let poběží vše po staru. Vzpomeňme na boj proti schwartz systému nebo bodový systém u řidičů. Změnilo se něco? Vyhodí se spousta peněz, lidi budou nas*aní a výsledek nula.
 nemo33 Muž49 Kategorie
28.11.2016 15:37:41
Checht... tak právě čtu o sporu mezi Babišem a Sobotkou o EET.

Babiš navrhuje změnu - aby podnikatelé se ziskem do 250k ročně mohli platit místo EET jen paušální daň. Vypadá to, že si Andrej zjistil potenciální vliv EET na přízeň svých voličů a začal couvat. Nyní se tváří jako zachránce drobných podnikatelů před svým vlastním dítětem.

Nicméně dohadovat se o změnách tři dny před ostrým startem je donebevolající prasárna. Prý řídíme stát jako firmu - kdyby někdo v mé firmě jednal jako babiš, už by druhý den nemusel do práce, protože tohle bych bral jako vážné porušení pracovních povinností.
 kaiten Muž56 Kategorie
28.11.2016 15:28:35
Vadí mi na tom hlavně to, že to není zdarma. Muset platit za hlášení, které po mně vyžaduje zákon, je skandální. Zvlášť když ty peníze údajně jdou do firmy paní Babišové. Jinak proti myšlence samé nic nemám.
 leafroller Muž21 Kategorie
28.11.2016 14:33:50
>ankap

Aha.
 Angelus Lapsus Muž21 Kategorie
28.11.2016 14:33:27
Angelus Lapsus: "Proti samotné myšlence v základě nic nemám" - to bys měl, protože ta myšlenka je zcela ohavná.
 ankap
28.11.2016 14:33:02
bilej tygr: tak teď jsi mne fakt rozesmál. Ty vůbec nepřemýšlíš nad tím co politici říkají, co?
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
28.11.2016 14:32:55
bilej tygr: Být proti EET a na základě toho volit socany je teda ta největší kravina, jakou jsem tady kdy četl.
 ankap
28.11.2016 14:31:40
kikiwhite: Myslíš s levicovým odpadem tvého typu, co píše "stejně jsem došla k závěru, že každej, kdo je proti EET je zloděj" ? Jo, naprosto povznášející.
 ankap
28.11.2016 14:31:16
Proti samotné myšlence v základě nic nemám, ale realizace mi zatím nepřijde úplně šťastná, hlavně co se týče prezentace EET. Teď se uvidí, jak to bude fungovat ve skutečnosti a zda to přinese tolik miliard, kolik A. Babiš odhadoval.
 Angelus Lapsus Muž21 Kategorie
28.11.2016 14:28:41
Já jsem byl taky už trochu hystericky proti a dokoce jsem přemýšlel, že v příštích volbách budu snad volit sociální demkracii a ne svoje oblíbené zelené. Už jsem na zpovednici psal - pro mne osobně by to byl takn a 50% krok zpět k totalitě. Svržení komunismu pro mě znamenalo, že můžu aspoň částečně financovat své záliby formou podnikání a být tak zároveň prospěšný druhým. Např. minulý rok jsem vydělal 5000 Kč (slovy pět tisíc). (Byly ovšem roky, kdy to bylo i víc...) Kdybych si měl kvůli těm pěti tisícům pořizovat nějakou EET, tak se na to pochopitelně vykašlu a budu dál riskovat, že mě Babiš zatkne. A dál budu žít v neustálém strachu - jako za komunismu.
Naštěstí to snad zruší pro tak málo výdělečné podnikatele, jako jsem já - takže aspoň osobně se mne to už nebude týkat.

Ale další důsledek bude, mimo jiné, zdražení většiny služeb. Takže zase jen zvýšení vykořis'tování obyčejných lidí státek a velkými podniky.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
28.11.2016 14:28:19
ankap - to je tak povznášející diskutovat s někým na úrovni!
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
28.11.2016 14:27:34
MS: dalším krokem bude zrušení fyzických peněz a zavedení daně z bankovního pohybu. Takže sousedovi za nábytek budeš moct dát jen pytel brambor, který jsi dostal od sousedky za to, žes jí přeinstaloval systém na počítači, který ona dostala za...
 kaiten Muž56 Kategorie
28.11.2016 14:22:00
Problematiku potírání šedého podnikání řeší v mnoha zemích různě. Dokonce existují země, které nápady, jako EET odmítly, protože by zničili malé podnikání na vesnicích.
My volíme vlastní cestu a chceme si to zkusit. V naší vesnici za doby této vlády zavřela hospoda a od 1.1. zavírá obchod. Desítky z mých zákazníků končí s podnikáním kvůli EET. Na cestě do práce už na více než 10-ti hospodách visí nově cedule k pronajmutí.
To jsou reálné důsledky EET. Žádné nadvýběry to nepřinese a bude to bilančně výrazně negativní. A víš proč to to nemůže přinést zvýšený výběr? Protože ve svobodné společnosti stát nemůže tento boj vyhrát. Já třeba od svého souseda za nábytek nikdy doklad nebudu chtít. A na tyhle prachy se stát nikdy nedostane. To by musel by každého člověka opatřit kamerou a mikrofonem a vyhodnocovat veškeré obchody ve společnosti.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
28.11.2016 14:19:17
kikiwhite: Přestaň se chovat jako kráva.
 ankap
28.11.2016 14:18:08
ankap: ty jsi tak bystrý a jak jsi mi to nandal!
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
28.11.2016 14:16:24
kikiwhite: Ano, přesně jak říkám, troll
 ankap
28.11.2016 14:15:46
ankap - Po..er se:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
28.11.2016 14:13:36
Někdo si myslím, že kikiwhite je opravdu nějaký prvotřídní troll. Někdy si říkám, že člověk prostě nemůže být tak blbej, aby žral babišovy kecy.
 ankap
28.11.2016 14:11:07
kikiwhite: To je super přístup "co nadělám... šílet nebudu"

Však lidem zabavovali majetky komunisti "šílet nebudu, co nadělám"

Židem Hitler zabavoval životy... však co nadělají...

Však proč by se člověk rozčiloval... o nic nejde... jen o svobodu, že...

"budu nad sebou cítit daleko větší bič, což je v globálu dobře,"

- jestli chceš bič, tak někomu zaplať, aby tě koučoval a buzeroval

ostatní s tvým socialismem neotravuj

"ačkoliv názor každého podnikatele je ovlivněn právě tím" - Prostě člověk musí vítat eet, nebo je určitě zloděj...

Bože, komunistické kombi kikiwhite a hádalka je fakt mazec :)
 ankap
28.11.2016 14:09:52
K EET bych se vyjádřil, ale slušně to moc nepůjde. Postavit celou kampaň na tom, že je to nástroj na potírání šedé ekonomiky je čirá zhovadilost.

Současné spory o podobě a fungování jsou odrazem tragického myšlení politických elit. Pár desítek podnikatelkých subjektů pojde a někdo si namastí kapsu.

Už se nemohu dočkat doby, kdy s autem vyjedu z garáže a mýtná brána před barákem mně automaticky strhne prachy za užití vozidla a vjezd na pozemní komunikaci.
Smajlík  Pääkallonpaikka Muž82 Kategorie
28.11.2016 14:07:47
Jsem poctivej blbec a stejně jsem proti.
Kroky státu vedou k tomu, že se čím dál víc vyplatí podnikat jen velkým firmám, které si můžou dovolit zaplatit přímo lidi, kteří jim budou radit s nutnou administrativou a čím dál složitějšími pravidly pro podnikání.
 makrelka Žena18 Kategorie
28.11.2016 14:07:13
Mno... zkus si EET aplikovat sama na sebe:

Vyjde zákon, že všechny peníze, co dostaneš, musíš okamžitě nahlásit Burešovi. A to do pěti minut, jen v případě výpadku internetu nejpozději do dvou dnů. Sama si musíš pořídit potřebný hardware, platit mesíční paušál, hradit připojení na net.

A hlásit musíš všechny prachy - nejenom výplatu, odměny, prémie, ale i dárek v obálce od maminky k Vánocům nebo dvacku od kamarádky, kterou jsi pozvala na zmrzlinu. A když to neuděláš, 20.000 pokuta. Pro začátek.

Jak by se ti to líbilo?
 kaiten Muž56 Kategorie
28.11.2016 14:06:40
Podnikatel v souč. době nejsem, ale dřív jsme byla a poté jsem dlouho byla OSVČ a není vůbec vyloučeno, že se k tomu zase vrátím a budu muset evidovat. Pokud se to EET na mě bude vztahovat, budu se muste přizpůsobit, co nadělám (šílet jako někteří tedy rozhodně nebudu) - a je fakt, že určitě budu nad sebou cítit daleko větší bič, což je v globálu dobře, ačkoliv názor každého podnikatele je ovlivněn právě tím, že bude vydělávat méně kvůli těžšímu či zcela znemožněnému krácení tržeb. To je prostě fakt, i když podnikatelé to nikdy nepřiznají.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.11.2016 13:59:08
1) Týká se to všech. To, že ty nejsi podnikatel neznamená, že jsi nepřišla o svobodu podnikat bez EET. Že tuhle svobodu nevyužíváš a nechystáš se je věc druhá. JE ROZDÍL MEZI TÍM, KDYŽ NĚCO NEDĚLÁŠ, PROTOŽE NECHCEŠ A KDYŽ NĚCO NEDĚLÁŠ, PROTOŽE NESMÍŠ.

2) Jestli se ti zdá OK zavést EET, protože někdo krátí daně, tak by ti mělo připadat ok např.
- Zakázat auta, protože někdo porušuje rychlost
- monitorovat každou domácnost kamerou, protože sem tam někde dochází k domácímu násilí
- zavést povinné očkování a kdo neodevzdá potvrzení od lékaře, dostane pokutu 50 tisíc.

atd.

3) Pochopitelně daně jsou krádež, takže krácení daní je zcela etické.

Jsem rád, že sem opět nezapoměna napsat komunistka Hádalka.
 ankap
28.11.2016 13:58:10
Jsem toho názoru, že v boji proti potírání šedé ekonomiky se v posledních letech v České republice dělalo velmi málo, takže opatření která by vedla k omezení daňových úniků určitě vítám. Zda bude v tomto směru EET tím pravým nástrojem ukáže čas, nicméně čísla prezentovaná ministrem Babišem považuji za příliš optimistická.
 Hádalka Žena23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč