Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.968722, vloženo 01.11.2016 13:05:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč věřící ...
Znám lidi, kteří věřící nebyli a věřit začali, ale neznám nikoho, kdo odmala věřící byl a přestal věřit. Možná tací jsou, ale rozhodně jich bude menšina. Osobně si nemyslím, že by víra byla tak suprová, že "jednou zkusíš a už nikdy nic jiného", takže čím to je?
 nemo33 Muž49 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.11.2016 10:50:01
Těch lidí kteří se podívají na svoje vlastní názory s nadhledem je skutečně menšina. Ať už jde o názory na fotbal, společnost, politiku, nebo názory na existenci boha...
 ovce z obce Muž23 Kategorie
01.11.2016 20:28:02
5AN3: Kdyby mi teď někdo podal nezvratnej důkaz, že Ježíš neexistoval, nijak by to se mnou neotřáslo, přestože v Evangelia věřím. Pro mě jsou podstatné právě ty myšlenky, které jsou spojovány s jeho osobou a pokud by to nebyl on, pak jistě někdo další.

Exchristian: Záleží, které myšlenky z evangelií. V evangeliích je mnoho vět. Museli bychom vzít jednu věty po druhé. Některé byly dobré, některé byly špatné. Chtělo by na to téma udělat samostatný článek.
 Exchristian
01.11.2016 20:15:44
Vysvětlení je prosté - dostat rozum je těžší než o něj přijít.
 Evžen Huml Muž68 Kategorie
01.11.2016 20:01:37
znám lidi z obou táborů... mohu mluvit pouze za sebe

Co je víra pro mne?
Znázornil bych to jako život ve velkém městě, s množstvím světel, které v noci osvětlují ulice. Dejme tomu, že jsi nikdy neslyšel o hvězdách.. pak ti o nich někdo vypráví slyšíš, že prý je na obloze vidět nespočetné množství hvězd, vzhlédneš a žádné nevidíš... problikují tu a tam satelity a letadla,.. je to hloupost, nikdy jsem tu hvězdy neviděl, my víme, co ty světla jsou ve skutečnosti, nic více tam není. Ve dne slunce, v noci měsíc.

Pak se jednou octneš mimo "město", hranice, ve kterých žiješ, jsi vzdálen světel, které ti brání v pohledu a hle, obloha je plná hvězd... nemusí ti nikdo nic vykládat, nepotřebuješ, aby tě někdo poučoval, vidíš a ta záře se ti jednoduše vrývá do každé části tvé bytosti.

No zkusit vykládat ve městě to můžeš, někdo se půjde podívat, jiný tě odmítne,... smysl to má tehdy, když tvůj život proměněn tím, co jsi viděl a ostatní tuto změnu vidí... žiješ životem člověka, který hledí na krásu hvězd. Lze se také vrátit navždy do města... a zapomenout.. možná to byl jen přelud, mámení,.. sen? A pak, je tu tolik lidí, kteří žijí ve městě a tvrdí, že hvězdy jsou a přitom ti chtějí zamotat hlavu, ve skutečnosti ti přivedou jen pod svítící lampión.

Víra každého je odrazem v jeho životě, v malých věcech i velkých. Strom se pozná po ovoci... ne vše, co se za hvězdy považuje, hvězdy skutečně jsou.
Nechť se přesdvědčí každý sám.

Kéž všichni naleznou a uvidí "krásu hvězd" :)
Smajlík  JoYoS Muž28 Kategorie
01.11.2016 19:10:56
Já si myslím, že náboženství tu jsou i proto, aby se taky lidé zamýšleli nejen nad potravou, živočišnými potřebami a hmotnými statky, ale hledali cestu, smysl bytí, kam směřovat, proč tu jsou a zamýšleli se i nad tím, co nelze uchopit. Ano, pro mnohé je Bůh berlička, pomůcka, placebo, jak lépe překonat krizi, špatné období, války, úmrtí někoho z blízkých přátel, ale hlavní přínos v minulosti mělo v zastavení "masakrování dalších i nevinných lidí, dětí", že není třeba trestat, mstít se "oko za oko, zub za zub", vždyť zlo a zlé lidi potrestá Bůh. Dobrá myšlenka, bohužel se zase zvrtla a naopak Křižácké výpravy měly ve středověku na svědomí tisíce a tisíce jiných.

Když budu mít nějakou svoji ideologii, kterou budu chtít prosadit a strhnout k ní davy, tvoření "zázraků" je nejúčinnější technikou, způsobem, jak kýženého docílit. Je už jedno, zda za pomocí technologií nebo podfuku, divadla a herců, kteří provedou "zmrtvýchvstání". O to tu nakonec ani nejde, prioritní je prosadit danou ideologii. Třeba právě tu "lásku a odpuštění", zastavení kolotoče masakrování dalších a dalších nevinných.

Jiří Mák a jeho videa: Podle mě je i irelevantní to, kdo nás stvořil, zda Bůh, mimozemšťané nebo příroda. Podstatné je, že jsme tu a s tím bychom měli něco dělat, abychom tu byli i za tisíc, dva tisíce i více let a měli se dobře, žili v "ráji", aby se lidé nezabíjeli, neokrádali, aby si neškodili a nedělali naschvály, naopak si pomáhali, vážili si života, měli úctu ke všem živým tvorům a měli se rádi. Nemusím kvůli tomu chodit po vodě ani uzdravovat dotykem, to už tu bylo. Kdyby mi teď někdo podal nezvratnej důkaz, že Ježíš neexistoval, nijak by to se mnou neotřáslo, přestože v Evangelia věřím. Pro mě jsou podstatné právě ty myšlenky, které jsou spojovány s jeho osobou a pokud by to nebyl on, pak jistě někdo další. Nevěřím, že na cestu "lásky a odpuštění" by přišel jenom on, jenomže on byl ten první, kdo šel touto svoji cestou.
 5AN3
01.11.2016 17:28:25
Náboženství ti dokáže dodávat sílu mentální a podle toho jaké zvolíš tak tím směrem dostaneš mentální sílu. Nevím jak to pořádně vysvětlit
 Perun
01.11.2016 16:52:12
No s vírou se žije lépe jak komu. Mě se lépe s vírou nežilo. Dobrá byla akorát ta iluze posmrtného života, že jsem věřil na nějaký přechod do nebe. Ale všecko ostatní bylo stresující. Nějaký psychopat (Bůh), který je věčně naštvaný a kterého si musíš usmiřovat - viz bible. A potom vliv dalších neviditelných bytostí, démonů, satana, to nebylo příjemné. A hledání souvislostí. Tohle udělal Pán, tohle udělal satan. To je psychárna. Náboženství je psycho. Jestli to je pro někoho komfortní, tak pro mě ne. K tomu podvody, vybírání desátků, tedy peněz. O blahodárném vlivu na psychiku moc nevím. To si zase vybíráš z bible jen to, co se ti hodí. Jsou tam verše, kde je vyobrazen bůh jako starostlivý otec, ale na jiných místech je zase naštvaný psychopat sadista. Proto, že bibli psalo mnoho lidí a každý měl jinou představu o bohu. Tedy, že by náboženská víra přinášela jen pozitivní vlivy na psychiku, to nemohu potvrdit. Jak komu. Znám lidi, co kvůli náboženské víře skončili v psychiatrické léčebně.
 Exchristian
01.11.2016 16:40:18
Já jsem z katolické rodiny. Z takové té "na vrch huj a vespod fuj". Tj. na venek katolík, když se to hodí do krámu, ale jinak skutek utek. A myslím si, že takových je většina katolíků.
Já tedy věřící nejsem.
Před dvěma lety jsem poznala holku, co je praktikující katolička se vším všudy. Drží půsty, jezdí do Říma, když se tam něco děje, je biřmovaná, denně se několikrát modlí, o bohu pořád mluví.
Bohužel, taky to člověku pořád cpe.
Díky ní jsem pochopila o co jde. Myslím si, že kdo je opravdu věřící křesťan má o hodně lehčí život, než ti co nejsou. Oni všechny věci, které se jim dějí považují za boží vůli a nemá cenu se kvůli tomu trápit, nějak zvlášť to řešit atd. Protože Bůh to tak chce a on ví, co činí. S každým člověkem má svůj záměr a tak je v podstatě jedno, jestli se ten člověk o něco snaží nebo ne. I těžké životní zkušenosti si tímhle omlouvají a poručí to do rukou Božích a je to. Myslím si, že tato životní filozofie je velmi úlevná a osvobozující. Normálně se člověk něčím trápí, užírá, pořád řeší, co třeba udělal špatně, ale oni ne. Nebo jen do jisté míry, pak to poručí pánubohu. Taky zpověď a třeba bohoslužba v kostele určitě působí velmi blahodárně na psychiku. Ne nadarmo říkaly babičky, že se jdou do kostela posilnit.
Bohužel, myslím si také, že je to velmi šikovná vymývárna mozku.
Prostě, když to shrnu, řekla bych, že s vírou se žije snáz, než bez ní a proto většina lidí víru obvykle neopouští.
 Karin
01.11.2016 16:20:39
Záleží ovšem jak velký ten tlak je a s jakými argumenty se ten dospívající člověk setkal.
 Exchristian
01.11.2016 15:41:39
Jsem křesťanka a vím, že spousta lidí byla vychovávaná k víře, věřili v Boha, modlili se apod., ale ve 13, 14 přestali. A není jich málo.
 sgvweerg
01.11.2016 15:30:10
7MK7: Vidíš a už jenom děláš propagandu. Jsi zfanatizovaný stejně jako muslimové, nebo jako byli nacisté nebo jako byli komunisti. A ještě si myslíš, že za svůj fanatismus půjdeš do nebe, viď?
 Exchristian
01.11.2016 15:26:15
No bible ho vykresuje zcela jasně :) , takže ano, vidím.

A nejen jako historickou postavu, ale jako živého Spasitele, přišel, aby nalezl to, co bylo ztraceno; obnovil před našimi zraky naši skutečnou hodnotu - k čemu jsme tu vlastně na zemi byli stvořeni.
 7MK7
01.11.2016 15:20:32
7MK7
„Věřím v Ježíše Krista,
jako věřím, že vyšlo slunce,
nikoli jen proto, že ho vidím,
ale proto, že díky němu vidím všechno ostatní.“
7MK7

To první ti věřím, to druhé je právě fabulace. Proklamace. Nevidíš žádného Krista. Vidíš pouze text Bible a máš u toho své pocity. To je všechno, co máš.
 Exchristian
01.11.2016 15:10:21
Jestli to měla být podpora a povzbuzení tak promiň. Špatně jsem to pochopil.
 věřící
01.11.2016 15:01:09
„Věřím v Ježíše Krista,
jako věřím, že vyšlo slunce,
nikoli jen proto, že ho vidím,
ale proto, že díky němu vidím všechno ostatní.“
 7MK7
01.11.2016 14:57:27
věřící: Tady se jedná o mojí životní cestu, o hledání které není vůbec ukončené a nikdy asi nebude. Ale pokud to chceš brát jako útok na svoji víru, nebo nevíru. Prosím.
 JA12
01.11.2016 14:45:30
JA12:
Znamená to že ti křesťani nestačí a chceš prudit i ateisty ? Nic divného ani neobvyklého.
 věřící
01.11.2016 14:33:27
Udělal jsem nové video o tom, jak jsem poznal křesťany a jak je vnímám.
https://www.youtube.com/watch?v=q95KrEjFbWg
 Exchristian
01.11.2016 14:17:55
Byl jsem od malička vedený ke katolické víře a to způsobilo, že jsem to začal nenávidět, nenáviděl jsem chození do kostela, modlení a všechny ty nesmysly. Ještě jako malý. Dokonce mě nutili i chodit na náboženství odkud mě nakonec vyhodili, protože jsem akorát narušoval to co se snažili v dětech budovat. Když jsem pak trochu vyrostl začal jsem se považovat za ateistu a dělal jsem všechno proto abych zesměšnil něčí víru.
Jenže když jsem ještě více povyrostl, zjistil jsem, že jsou věci na které ateistická společnost prostě nemá odpovědi a když, tak vychází opět z nějakého náboženství, které se sami snaží popírat. Začal jsem se o to opět zajímat a i díky několika až mystickým zkušenostem jsem v sobě boha opět našel. Netvrdím, že je to přesně ten křesťanský bůh a už vůbec, že bych chtěl mít opět něco s katolickou církví. Ale za ateistu se už nadále považovat nemohu a musím říci, že mi taková existence přijde smutná až marná.
Smajlík  JA12
01.11.2016 14:15:08
Bylo by krásné kdybys měl pravdu. Kdyby žádný křesťan neztratil svou víru a předal jí dětem. To by byl opravdový ráj na zemi.
Exchristian:
Nežiješ náhodou v opravdickém ráji, mimo tenhle svět ?
 Zachariáš
01.11.2016 14:02:15
Petr Kristl rozebírá Bibli, speciálně příběhy ze Starého zákona. Dělá to velmi vtipně.
https://www.youtube.com/watch?v=iCwLKKbLYkc
 Exchristian
01.11.2016 13:59:27
nemo33: pokud by existovala vyšší moc, tak to ještě neznamená, že by to bylo jakoby jedno centrum. Představa boha jako vousatého dědy je samozřejmě úsměvná.
Kdybych vnímání člověka přirovnal k zrcadlu, tak by se poznání dalo popsat takto. Existuje právě to co existuje. Ale v rovném zrcadle je jen odraz okolí zrcadla pod určitým úhlem, pro zjednodušení 180 stupňů. To, že obraz části existence prostoru kolem zrcadla se v zrcadle neodráží ještě neznamená, že to neexistuje.
Dalo by se přemýšlet do hloubky, např. o tom, jak mohly vzniknout atomy atd. Ale jelikož úvahy nelze ověřit, tak zůstanou teorie.
 Gandalfff Muž Kategorie
01.11.2016 13:59:24
A nebo zajímavá videa ohledně konfliktu nábožewnství a ateismu dělá Lukáš Balabán https://www.youtube.com/channel/UCIHmJaTFX42WronaXVETAhA
 Exchristian
01.11.2016 13:57:01
Dobrý den, já jsem přesně ten případ člověka, co věřil až do mých 43 let. Skoro rok jsem nevěřící. O tom se vůbec nemluví, na netu jsou jen videa od lidí, co uvěřili. Všichni propagují jen Krista, třeba i moderátorka Daniela Drtinová. https://www.youtube.com/watch?v=61aUSQY8dkc

Já jsem odešel od křestanů a důvody budu postupně dodávat. Zatím jsem udělal jedno video, postupně tam dám další https://www.youtube.com/watch?v=H48Dk3xijqY

Je třeba dělat osvětu i v tomto směru. Naše veřejnoprávní média straní jenom věřícím a církvi. Ateisté nemají prostor. Přitom ateistů má být většina v republice.
 Exchristian
01.11.2016 13:51:08
2EJF: To je taky jedna z věcí, co se chci dozvědět, jestli je moje doměnka správná. Já soudím podle svého okolí, o žádné oficiální statistice nevím.

Gandalfff: Ve vyšší moc věřím i já a podle mě obrat od boha v podobě vousatýho dědy k bohovi = vyšší moc nastal vývojem. V době, kdy se létá do kosmu těžko někdo uvěří, že na obláčku sedí nějaký strejda a sleduje nás, ale původní představa taková byla (kolik je obrazů jak bůh shlíží z nebe na zem). Vyšší moc existuje, je to příroda. Ale příroda nemá žádné ústředí, odkud by se vše centrálně řidilo, to je složitý systém, který, aby fungoval, tak musí mít nějakou samoregulaci.

povidali ze mu hrali: Myslím víru ve smyslu náboženství. Tedy víru v boha.
 nemo33 Muž49 Kategorie
01.11.2016 13:32:40
A z čeho soudíš, že takových bude rozhodně menšina? Já to mám totiž zase naopak a více znám lidí, kteří v dětství byli vedeni rodiči k víře, věřili, ale jakmile se u nich vyvinulo kritické myšlení, věřit přestali. Znám jen málo lidí, snad jen jednoho, kteří by nevěřili a pak věřit začali.
 2EJF
01.11.2016 13:22:57
Ještě to doplním(rozvinu). Jsou např. lidi, kteří věří tomu, že jsou dána nějaká pravidla vyšší moc (např. křesťanské desatero) a při porušení pravidel bude daný člověk vyšší mocí nějak potrestán, buď během života popř. jeho duše posmrtně. Ale jsou např. lidi, kteří věří v nějakou vyšší moc, ale nepřemýšlí o tom, zda jsou touto mocí dána nějaká pravidla v životě.
Jsou např. lidi, kteří věří v takzavou karmu, tedy zákonitost příčiny a následku v duchovní sféře. Tedy že nějaký jedinec (duše) při špatných činech jakoby nabírá negativní energii a při dobrých činech pozitivní. A výsledný efekt by se dal přirovnat třeba k míchání barev. Čím víc černé, tím více je tmavá výsledná barva, čím víc bílé, tím více je světlá výsledná barva.
 Gandalfff Muž Kategorie
01.11.2016 13:18:45
Představa boha nebo bohů (vyšší moci) je u různých lidí různá. To, že ty nikoho neznáš, ještě neznamená, že takoví lidi neexistují. Navíc, jsou lidi, kteří věří, že nějaká vyšší moc existuje, aniž by nad tím nějak konkrétně přemýšleli, nebo tu vyšší moc nějak nazývali.
 Gandalfff Muž Kategorie
01.11.2016 13:12:30
tak to je dost široká otázka, každý něčemu věří,...

co si pod pojmem věřící představuješ?
 povidali ze mu hrali
01.11.2016 13:10:42
Nebude to spíš výchovou, kulturou v rodině? Jestli to byla praktikující rodina, je možné, že potomek třeba teda už do kostela chodit nebude, nebude se před obědem modlit, nic to ale nemění na tom, že tu víru tak nějak v sobě prostě stále má a projeví se třeba tak, že náhle nechá (k údivu přátel, kteří by to do něj nikdy neřekli ) pokřtít své novorozené potomky.
 Hodislava Žena42 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč