Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.942216, vloženo 31.05.2016 23:37:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Protikuřácký zákon
Kdo se na něj taky těší? ;)
 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.06.2017 15:52:56
Jsem kuřák. Vždy jsem ale chodila kouřit pouze do hospody. Do kuřácké hospody. Nikdy jsem neobtěžovala nekuřáky; nekouřila jsem na veřejnosti, zastávkách, před školama, školkama, na hřišti, ale vždy jenom v té kuřácké hospodě. Nikde jinde. A proto mě tady tento zákon s prominutím ale dost nakrkl. A moje reakce? Já jsem neobtěžovala, ale začnu a začnu velmi rychle. Začnu kouřit tam kde budu moct, rovnou pod oknama, těsně u zastávky atd. A jestli uvidím, nekuřáka sedět na zahrádce, tak ho osobně v zubech donesu do těch nekuřáckých prostorů, co si tak vybojovali!!! A bejt hospodskýma, udělala bych totéž. Protože tržby vždy držely kuřáci a nikoliv nekuřáci. Mne nikdo nenutil nikdy lézt do nekuřáckých prostor a obtěžovat, ale přísáhám - začnu a budu bezohledná až to bude třískat dveřma. Dále bych ráda, aby vláda, zakázala jezdit autem všem nekuřákům. Vadí jim cigarety a kouř, tak jim musí vadit i výfuky z aut. A protože chtějí být strašně moc zdraví ti nekuřáci, takže chodit pěkně pěšky, žádné auto!!! Když už tak už!!
Smajlík  ZUZ
04.06.2016 08:08:42
Funnyeyes: ale ta tvá úvaha se zastavila v půli cesty. Pokud má platba vystihovat rizikovost životního stylu, tak by se mělo zrušit závislost platby na příjmu. Proč mám já přispívat na léčbu kuřáka víc než kuřák sám, jen kvůli tomu, že mám nadstandardní příjem.
A v tu chvíli se celý systém zhroutil.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
03.06.2016 22:28:52
Siola: přečti si pořádně, co jsem psala dříve. A ještě jednou, pro jistotu. Psala jsem, že nejsem pro protikuřácký zákon v nynější podobě, protože nic nevyřeší, kuřáci akorát začnou chodit kouřit ven, založí se kuřácké kluby a podobě, plus bude o jeden zbytečný zákon více.
Navrhovala jsem místo toho masivní zdražení cigaret a zpoplatnění léčby chorob, za které si závisláci (kuřáci/ alkoholici/ feťáci, ať v tom chudáčci čadiči nejsou sami) mohou sami.
Sportovci si většinou platí nadstandardní pojistky.
A co se týče jídel bohatých na sacharidy... Povídejme si o tom, jsem přesvědčena, že o sacharidech toho vím mnohem více, nežli Ty. Všechny sacharidy nejsou zlo, to je jen další módní vlna, podobně jako když zdraví lidé omezují ve své stravě lepek.
Zlo je špatná životospráva a ano, jsem pro to, aby lidé obézní taktéž na léčbu svých potíží přispívali ze svého.
Smajlík  Funnyeyes Žena88 Kategorie
03.06.2016 14:33:59
Funnyeyes: plancáš k sobě hrušky s jabkama. Nastavení plateb a doplatků mezi jendotlivými nemocemi je věc zdravotnictví a pojištění. Ne toho zda se smí kouřit v restauracicích.

Ale když zůstaneme u toho tvého nesmyslu, tak budeš stejně tak požadovat, aby si sportovci platili veškerá svá ošetření a jsi pro zákaz tuků, cukrů a na sacharidy bohatých jídel?
 Siola Muž45 Kategorie
03.06.2016 10:41:29
Neřešil bych, madam zde oznamuje své nemoce a chtěla by aby kuřáci platili víc, jenže k tomu nemá dostatečné argumenty a to je celé.
Ale to je normálně u takovýchto lidí.
 jhniw
03.06.2016 09:47:49
Siola,MS-fanousek:
Ještě jednou. Já nikde nepsala, že srovnávám dvě stejné nemoci, to jste si dosadili VY a teď se to strašně snažíte ohnout, aby to pasovalo na vaše teorie.

Já popisuji nemoci. Jedna nemoc je bez zavinění, bez přičinění daného člověka, kdežto ta druhá je způsobena debilitou kuřáka. Jaktože léčba nemoci, která by ani vzniknout nemusela, kdyby člověk nekouřil je plně hrazena, kdežto nemoc, které člověk předcházet nemůže vyžaduje úhradu ze strany pacienta?
 Funnyeyes Žena88 Kategorie
03.06.2016 08:45:07
Funnyeyes: kuřák se stejnou nemocí jaku máš ty si ji hradí úplně stejným způsobem. A když začneš kouřit, budeš mít stejné podmínky jako on.

To bychom se mohli stejným způsobem dívat na sportovce. Chirurgie a ortopedie jsou plné lidí, kteří si něco udělali při sportu. Horská služba v sezonně vyjíždí v podstatě denně. To jsou také vyhozené nehorázné peníze jen kvůli rizikové kratochvíli lidí. Proč se se stejným odsudkem nedíváš na sportovce? Nebo na kolegy cukrovkáře druhého typu, kteří si mnohdy za svou nemoc mohou taky sami? Takže budeme danit cukry, tuky a na sacharidy bohatá jídla? Budeme zavírat McDonaldy a veřejně dehonestovat tlouštíky?
 Siola Muž45 Kategorie
03.06.2016 08:02:14
Funnyeyes: pokud by měl kuřák stejné probléomy, jako ty, bude na tom stejně.
Pokud bys onemocněla třebas rakovinou plic bude tvá léčba hrazena stejně, jako léčba kuřáka.
Myslím si, že srovnáváš dvě odlišné věci a demonstruješ na tom něco, co není.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
02.06.2016 23:05:48
Siola: Nepsala jsem stejné onemocnění, to sis do mého textu vmezeřil sám.

Já jako diabetik (DMI. typu- genetická mutace nezaviněna životním stylem, můj imunitní systém likviduje tělu prospěšné buňky- Langerhansovy ostrůvky, nezřídka se přidá také k likvidaci štítné žlázy. Počti si, nejlépe na odbornějším webu, anebo mi napiš, vysvětlím detailně, pokud máš zájem.), abych mohla žít jako zdravý člověk musím doplácet za diagnostické proužky do glukometru. Jedno balení má takových proužků 50, ideálně by se člověk měl měřit alespoň 3x denně, jednou za 14 dní tzv. velký profil (před každým jídlem, dvě hodiny po něm a 2x v noci). Nějaké množství dostanu na pojišťovnu zdarma, co vyčerpám nad limit, hradím plně sama. Jedna taková krabička vyjde na cca 400 Kč, samozřejmě záleží na značce glukometru.
Pokud chci využít možnosti hladinu cukru v krvi měřit kontinuálně (24/7 se senzorem na těle, posílá data do inzulínové pumpy a pomáhá reagovat na výkyvy), vyjde mne jeden takový senzor na 1200 Kč. Garantovanou výdrž má 7 (!!!) dní, je to ale neocenitelný pomocník zejména u dětí, dekompenzovaných diabetiků nebo třeba těhotných, kdy se reakce těla na inzulín prudce mění (a zejména v těhotenství je perfektní kompenzace klíčová, pokud je hladina cukru trvale zvýšená, miminka bývají větší, porod je komplikovaný a mají zhoršenou poporodní adaptaci). Od pojišťovny mám nárok na 4 "výkony" zavedení senzoru, to v praxi znamená, že můj lékař musí na své vlastní náklady senzory pořídit a mně jej "nechat" zavést. Což si ne každý diabetolog může dovolit, pokud je tento lékař součástí nemocnice, má prakticky smůlu. Jakýkoliv další senzor taktéž platím sama, plně.

A teď mi řekni, jaktože já musím tohle všechno sama hradit, když jsem neudělala vůbec nic pro to, abych si svou nemoc způsobila, kdežto kuřák s nemocí, ke které se vesele prokouřil se takto na hlavu stavět nemusí a je mu léčba zacvakána přes pojišťovnu?
Musím podotknout, že příjem mám dostačující a zvládnu si hradit tyto výdaje, ale ten princip mne prostě štve, protože zrovna má nemoc není žádná sranda a pokud něco dlouhodobě hnojíš, není to vidět hned, ale střádá se to a vrací i s úroky v podobě dost nepříjemných sekundárních komplikací.
 Funnyeyes Žena88 Kategorie
02.06.2016 15:09:46
Funnyeyes: Cigarety jsou masivně zdražovány již léta. Výrobní cena cigaret je pár korun, vše ostatní jde státu. (Kde jsou ty doby, kdy krabička cigaret Partyzánka stála 1,60Kčs?!) Kuřáci sytí státní rozpočet, a svou socialistickou léčbu bohatě zaplatí v daních.

Navíc svým víceméně dobrovolným skonem v nižším věku pomáhají udržet státní průběžný důchodový systém v chodu.

Spíš to vypadá, že stát půjde ve šlépějích tohoto zákona, a tu zdaní a omezí tučná jídla, tu zdaní rychlé občerstvení, tu zakáže alkohol v restauracích, tu zkomplikuje riskantnější sporty. Vše bude dopňovat kecy o starosti o zdraví svých poddaných.

Když k tomu vymyslí ještě nějaké komplikované procesy k získání třeba tučného jídla, na suchu nezůstanou ani státu zpřátelené firmy tento servis poskytující. (Třeba takové tukové lístky, kterých bude každý fasovat v množství nepřímo úměrném jeho hmotnosti, a které bude muset předkládat při nákupu tučného jídla, budou řádově lepším kšeftem než stravenky.)
 Sta67 Muž28 Kategorie
02.06.2016 12:35:49
Jé další slepička co by zakazovala podnikatelům a remcala do čeho nemá. Tak tupí lidí se jen tak nevidí :) ale povětšinou jsou to ženy. to se dá celkem chápat
 uienw
02.06.2016 11:09:20
Funnyeyes: pokud nebudeme brát v potaz, že kuřák si za svou léčbu platí vyšším odvodem spotřební daně, můžeš nám prosím ukázat nějaký příklad, kdy léčení stejného onemocnění nekuřák platí peníze navíc, zatímco kuřák ne?
 Siola Muž45 Kategorie
02.06.2016 10:43:24
Jéé, vítej zpět:)

Diskusi jsem nečetla, čekám, že kuřáci se tady vehementně obhajují a prostě "potřebují" ty své smrady brát jako své právo a potřebu (není to potřeba, je to závislost a měli by se léčit, než se zabijou) a chtějí, aby nekuřáci seděli nejlépe doma na zadku kvůli tomu, že nejsou debilní a neničí si zdraví něčím tak hnusným.

Na protikuřácký zákon bych se těšila, pokud by byl postaven tak, aby něco vyřešil. Což v aktuálním znění není, kuřáci se z hospody vyvalí do ulic, založí se kuřácké kluby a nepomůže to ničemu.
Já bych byla pro masivní zdražení cigaret a veliké znevýhodnění kuřáků stran odvodů zdravotního pojištění a hrazení léčby způsobené jejich debilitou (opakované bronchitidy, rakovina...), jenže to se nikdy nestane, protože z prodeje tabáku profituje stát hodně.

Protože je opravdu na hlavu postavené, když člověk, který si za své zdravotní problémy nemůže musí platit peníze navíc, aby byl zdravotně v pořádku a měl svou nemoc pod kontrolou, kdežto kuřák dostane veškeré léčebné prostředky zdarma.
 Funnyeyes Žena88 Kategorie
02.06.2016 10:27:41
Ježek second edition: argument jsem ti napsal dáno před tím. Tím je svoboda podnikání, svoboda volby a zákon nabídky a poptávky. Ty jsi proti tomu akorát postavil "já chci (rozuměj já mám právo na) nekuřáckou restauraci".

Omyl, bodlináči, nemáš. Že to nejsi schopný akceptovat je jenom tvůj problém.
 Siola Muž45 Kategorie
02.06.2016 10:15:12
Jdujenkolem: Neříkej dvakrát! Ve Venezuele už to tak mají, a krachující podnikatele zavírají do vězení, nebo je nutí na své živnosti prodělávat, aby bylo naplněno „právo“ zákazníků. A pro EU je Venezuela velký vzorem.

Hpdd: Byly doby, kdy libertariánství existovalo a fungovalo. Doby, kdy v USA ctili ústavu, která říkala, co všechno vláda dělat nesmí. Státní zaměstnanci byli dva, a platili si to ze svého.

Ba dokonce i anarchokapitalismus fungoval. Třeba na Divokém Západě. A byla tam zločinnost tak nízká, že jim může závidět i leckterý venkovský kraj, kde lišky dávají dobrou noc a zloději kradou jako straky.
 Sta67 Muž28 Kategorie
02.06.2016 07:46:31
Sta67: Libertariánství bude vždy jen sen. Nikdy to nebude realita. Ani ve Spojených státech, kde se mimochodem "odklání" peníze taky ve velkém.
 Hpdd
02.06.2016 06:16:24
To je úsměvné, jak několik z vás píše, že si chcete jít někam večer sednout a není kam, že se všude kouří.

Uvědomte si, že na "sednout si někam" není žádný ústavní nárok. Takových dvojic jsou tisíce a tisíce, které žijí někde v odlehlých vesnicích, kde třeba není hospoda vůbec žádná. A co mají dělat oni? Jaký zákon vymyslet, aby si měli taky možnost "jít si sednout"?

Pochopte už, že hospody a restaurace jsou jen částí všech služeb, které se zde nabízejí. Na tyto služby nikdo z nás nemá žádné PRÁVO. Vy máte právo pouze tuto službu využít nebo nevyužít. A jestli je zrovna poskytovatel služby daleko od vašeho bydliště, tak s tím nic nenaděláte. Jedině že byste začali tu službu nabízet vy. Zkuste to.
 Jdujenkolem
02.06.2016 01:09:19
Vzhledem k tomu, že je diskuze o naprostém h...., tak ani nemá cenu argumentovat někomu, kdo je na úrovni komunisty, ne -li hůř.
 letmý polibek zpět Žena27 Kategorie
01.06.2016 23:26:28
Ježek second edition: pajzl až na půdu kde mají k jídlu jen utopence a tláču s cíbou bude smrdět vždycky, ale civilizovaný podnik pro civilizované lidi je jiná káva. Mýlíš se že to kuřáci nevnímají (malba, nábytek, oblečení, vlasy, to všechno načichne v závojích dýmu za pár minut), nebo to vnímáš schématicky jako kikiwhite, že kuřák = neandrtálec (ne že bych takové existence popíral, já jen že to určitě není norma nebo průměr). Chodím do suterénního baru bez oken, kde se nekuřáci nevyskytují (protože tam všichni bez výjimky hulí) a nenačichneš tam, jen je tam kvůli vzduchotechnice chladněji.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 20:45:24
Ježek second edition> záleží na vzduchotechnice, tady u nás se přes oběd nekouří a mé oblečení nikde ničím nenačichá.

Hpdd> :-D
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
01.06.2016 19:56:05
Hpdd: Libertariáni nebudou nikomu násilím nutit svobodu.

Většina státistů se svobody bojí. Nechápe, že kdyby vládli libertariáni, mohli by si státisti společně vytvořit finanční úřad, vybírat si mezi sebou daně, vytvořit důchodový úřad, a vybírat na průběžný důchodový systém, platit si navzájem dávky v nezaměstnanosti atd.
 Sta67 Muž28 Kategorie
01.06.2016 19:53:33
>MS-fanousek
Ono se tam nemusí kouřit v době oběda, ten smrad je tam pořád, jen v menší koncentraci. Každopádně kdyýž odtamtud vylezeš, tak jsi celý načuchlý. Kuřáci to asi tolik nevnímají jak jsou zvyklí, asi už potřebují větší "dávku" aby to zaregistrovali, ale je to tak. Já třeba nechci být celý den ve věcech načuchlých kouřem. Z mého pohledu je tedy zákaz kouření přes oběd téměř k ničemu.

>Siola
Aha, takže ani pokus o argumentaci z tvé strany? Smutné.
Mimochodem - vážně toužíš po Mc plastových šidítkách na vrcholu českých hor?
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
01.06.2016 19:47:06
Sta67: Tak ať libertariáni uchopí moc násilím, převratem. Vadila by míň libertariánská junta než jejich stěžování si na vše.
 Hpdd
01.06.2016 19:44:16
MS-fanousek: Přítel má v práci volno jen 30 minut na oběd, od 10:45 - 11:15 jenže problém je ten, že nejbližší restaurace je 1,5 km od jeho pracoviště, takže mu dělám svačiny .... na jídlo za stravenky do restaurace může až po skončení prac. doby . Též je nekuřák a kouř mu vadí i když on nemá ani astma ani alergii . I tak mě prostě štve, že spolu nemáme kam na večeři když chceme, páč všude se hulí :-( Pak celou noc prokašlu i když si vezmu 3 prášky a nateču jak při chřipce - krk, oči. Vadí mi to, že my jako nekuřáci nemáme možnost nikam jít a i když se nekouří v době oběda, tak stejně se tam jinak hulí a je to tam cítit, takže mám potíže tak jako tak.
 poruchaosobnosti
01.06.2016 19:18:16
poruchaosobnosti: u vás fakt existují restaurace, kde se podává menu a v době oběda se tam kouří? Nebo jen trošku kecáš ;-)
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
01.06.2016 19:00:29
Pro ty co říkají, že nekuřáci tam nemají lést, když jim vadí kouř - http://ekonomika.idnes.cz/zprisneni-pravidel-pro-stravenky-dro-/ekonomika.aspx?c=A160531_2 - 15833_ekonomika_neh - - co máme tedy s těmi stravenkami dělat? Navíc to bych nikdy nesměla nikam do restaurace, páč u nás není jediná nekuřácká restaurace a v Klatovech také o žádné nevím ( jen o jedné co má kuřácký a nekuřácký prostor ) a jelikož jsem astmatička a navíc s alergií na tabák tak mi cigaretový kouř způsobuje záchvaty kašle a kolikrát se nemůžu ani nadechnout. Takže dle vás my nekuřáci nemáme chodit do restaurací jen, pže vy tam chcete kouřit ? :-( Nezdá se vám to trošku jako diskriminace a omezování nás nekuřáků ?
Smajlík  poruchaosobnosti
01.06.2016 18:17:09
kikiwhite: Nejde o předzvěst novodobé totality. Totalita už to dle definice je:

Totalita je politický systém, jehož vládnoucí skupiny neuznávají žádné meze své pravomoci a snaží se regulovat všechny aspekty veřejného a soukromého života.

Protikuřácký zákon regulující jeden aspekt soukromého života v soukromých prostorech je jen maličkým střípkem této mozaiky.
 Sta67 Muž28 Kategorie
01.06.2016 17:54:17
Sra67 - Aha, takže ono jde o přezvěst novodobé totality, která se krok po krůčku chystá v zemích EU....tak ještě že jsme to odhalili...


letmý polibek zpět - Ale tenhle zákon těší jen hlupáky, takže asi tak no.
..................
Ale tenhle zákon ŠTVE jen hlupáky, takže asi tak no. - to umím taky napsat, argument jak Brno, fakt...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 17:42:49
Hpdd: Libertariáni chápou, že demokraticky moc v zemi plné lidí naočkovaných socialistickým a státistickým myšlením neuchopí.

kikiwhite: To, že jinde, kde totalitu neměli 40 let, jsou v jejím novodobém zavádění napřed, neznamená, že se je musíme snažit dohnat.
 Sta67 Muž28 Kategorie
01.06.2016 17:16:36
Ne, mám ráda svobodu v určitejch mezích a tohle už není svoboda.
Ale tenhle zákon těší jen hlupáky, takže asi tak no.
 letmý polibek zpět Žena27 Kategorie
01.06.2016 16:51:37
hudhw - pěkný a hodnotný příspěvěk do diskuze, děkuji..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 16:39:04
Jo a ty nějak těm podnikatelům pomáháš? šoupej nohama paní učitelko, kecat blbě by ti šlo, víš kulové o podnikání a někomu bys do toho kecala? hm, tleskám.
 hudhw
01.06.2016 16:34:10
Ježek second edition: tak narážíš na pajzly. No a? Kde vidíš problém? To je, hochu, otázka nabídky a poptávky. Taky si nestěžuju, že na vrcholu českých hor nejsou McDonaldy.

Nekuřácký podnik nená žádné tvoje právo, které můžeš násilně vymáhat na ostatních. Protože pak se objeví Ježek third edition který bude tvrdit, že jde večer na pivko a potkává samé elitářské kavárny, kde si nemůže zapálit. A jsme v kruhu. Což je možné normální, když ježci spí v klubíčku, ale nech si o takových řešeních opravdu jenom zdát.
 Siola Muž45 Kategorie
01.06.2016 16:29:48
>Siola
Kdyby to byl nesmysl jak tvrdíš, pak by se mi nestávaly takové věci jako že jdeme třeba večer městem, chceme si někam sednout a potkáváme samé pajzly. Když těch pajzlů potkáš 6 za sebou tak se na to prostě a jednoduše vykašleš. Alespoň já byl slušně nasraný a nestalo se mi to jednou. Nejhorší je že do každého z nich musíš vlézt abys zjistil že je nevyhovující. jediné jak se to dá obejít je naplánovat si konkrétní podnik, který člověk zná, ale to nejde vždy. Jsem zvědavý co mi na to povíš když tvrdíš že je to nesmysl.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
01.06.2016 16:25:33
Odpočinek:

Tak ten je spjatý s tvým útočným a demagogickým stylem diskutování, takže nějaký tvůj heroický boj za má práva ho těžko změní.
 Angelus Lapsus Muž21 Kategorie
01.06.2016 16:24:26
VelkýSmutnýKyj : Tak to leda - dostat echo. No větrat a sundavat žaluzie ani není třeba, stačí, když tam při kontrole nejsou popelníky a nikdo nehulí - striktně nekuřácké prostředí. No uvidíme, jsem na to na vandrech docela zvědavej.
 Fritzland Muž42 Kategorie
01.06.2016 16:19:26
ankap: Je fakt bizarní, když se zrovna ty oháníš slušností ke druhým. Ty, který jsi už několikrát dostal ban za urážky ostatních diskutujících.
Smajlík  Vegas Muž28 Kategorie
01.06.2016 16:18:39
Fritzland: No podplatěj někoho, kdo jim řekne, kdy přijede komise. Třeba ten starosta nějaký kontakty bude mít. Na pár dní nebudou kouřit, vyvětraj, sundaj ty žlutý žaluzie, nechá si to tam zkontrolovat a pak si tam zase vlezou a celej rok si tam zas budou v klidu čoudit :D tam choděj stejně pořád stejný lidi, takže by se domluvili.
Ale je fakt, že by to šlo i bez zákonů, nařízení atd. Sice by to trvalo dýl, ale bylo by to nenásilně.
 VelkýSmutnýKyj Muž24 Kategorie
01.06.2016 16:14:58
Angelus Lapsus: ten tvůj pichlavý pociteček, o který ses se mnou nevím proč potřeboval podělit
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 16:13:47
Odpočinek:

Co mě přejde?
 Angelus Lapsus Muž21 Kategorie
01.06.2016 16:11:16
Angelus Lapsus: zkus to nějak přežít, protože až se postavím za tvá práva a svobody, ačkoliv se mě nebudou přímo týkat, určitě tě to přejde
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 16:09:59
kikiwhite: podepisuješ nesmysl, tento problém vyřešily dvě instituce. Nazývají se kuřácká a nekuřácká restaurace. Není třeba toto poměrně vyvážené jídlo kořenit buzerací.
 Siola Muž45 Kategorie
01.06.2016 16:07:50
Ježek secon edition - Pokud jsou kuřáci ohleduplní, uvědomují si důsledky svého jednání a berou ohled na ty, kterým jejich jednání může vadit, tak nevidím důvod k tomu je omezovat. Problém je v tom, že mnoho kuřáků (stejně jako nekuřáků v jiných ohledech) ohleduplní nejsou. Bohužel nějak všeobecně neohleduplné lidi selektivně postihovat neumíme, tak to v tomto případě bohužel odnesou ti slušnější s většinou těch neslušných.

................

...přesně to jsme měla na mysli, podepisuji:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 16:03:44
Ježek second edition: hospodských znám víc, ale podrobnější debatu jsem vedl jen se dvěma, oba dobří kamarádi - jeden z nich vybudoval podnik v lázeňském městě a nakonec ho raději pronajal - a bylo to právě kvůli obstrukcím z legislativy, týkajících se vybavení kuchyně - podnik typu sportbar (obrazovky se sprtovními kanály, šipky, fotbálek, 8 druhů piva, cca 60 míst plus zahrádka) kde chtěl studenou kuchyni rozšířit o malou pec na pizzu a rychlovky z grilu si fakt nemůže dovolit investovat do kuchyně 1,5 mega.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 16:03:39
Odpočinek:

Páni. Po přečtení této diskuze a po přečtení tvých textů u diskuze „Náboženská konverze" mám pocit, že máš nějaký problém, který ti brání normálně diskutovat.
Smajlík  Angelus Lapsus Muž21 Kategorie
01.06.2016 15:59:37
Odpočinek - No, to jsi musel napsat, hodně přínosné....
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 15:58:09
kikiwhite: necpi sem na stůl svoje pohlaví, nejsi doma
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 15:53:46
Odpočinek - tak nic, tohle nemá cenu, naprostá netoleranace k jinému názoru...přijdeš mi jako docela zlý člověk (i když chvilku jsem si to nemyslela)...tohle mě fakt už nebaví..pořád jsi v osobní rovině...proč mi ty neřekneš, co děláš, já tě také psychologicky rozeberu....

Třebas ankap je jenom hloupý, ten za to nemůže... což ty asi nejsi, ale čiší z tebe něco zlého, když máš potřebu takhle pořád urážet ženskou...teď jsi to dokázal...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 15:50:06
kikiwhite: Lidi jako ty se nesmí tolerovat. Nacismus, socialismus, různé diktatury dokazují, že i myšlenka omezování něčí svobody je nebezpečná a proto se nesmí tolerovat.

Není žádné "ty máš jiný názor, ale je to OK"

není, tvůj názor je prostě odporný a ohavný.
 ankap
01.06.2016 15:49:02
>MS-fanousek, Odpočinek
Mluvil jsem s několika bývalými hospodskými. K ukončení podnikání nikdy nevedla buzerace ze strany státu ohledně nařízení co smí a nesmí. Je ale fakt na statistický vzorek je to málo.

>Fritzland
Pokud jsou kuřáci ohleduplní, uvědomují si důsledky svého jednání a berou ohled na ty, kterým jejich jednání může vadit, tak nevidím důvod k tomu je omezovat. Problém je v tom, že mnoho kuřáků (stejně jako nekuřáků v jiných ohledech) ohleduplní nejsou. Bohužel nějak všeobecně neohleduplné lidi selektivně postihovat neumíme, tak to v tomto případě bohužel odnesou ti slušnější s většinou těch neslušných.

Jen pro zajímavost. Před časem jsem se zde dozvěděl o povinnosti provozovatelů pohostinských zařízení hned u vchodu označovat zda se jedná o kuřácké či nekuřácké zařízení nálepkou či cedulí viz http://www.riz.cz/gn0sx Myslel jsem si, že doposud jsem to jen přehlížel, ale nebyla to pravda. Zaměřil jsem se na to a opravdu většina podniků, které jsem od té doby navštívil, toto ozbačení neměla. Jak mám tedy vědět kam lezu dřív než tam vlezu?
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
01.06.2016 15:48:36
kikiwhite: Znovu opakuji, ty jsi nenapsala ani jeden skutečný argument, proto já nemusím psát žádný argument. Takže tvoje "ty jsi král diskuze" a pod. narážky jsou úplně mimo.

A jinak to, že tě urážím je naprosto v pořádku. Lidi tvé úrovně si prostě zaslouží aby s nimi ostatní jednali takto.

Ty se nedokážeš chovat zdvořile k druhým tím, že jim chce brát svobody. Ok, nebudu se k tobě chovat zdvořile a dám ti najevo, že jsi prostě kus krávy.

Je to naprosto OK chování, zcela adekvátní.
Smajlík  ankap
01.06.2016 15:48:00
kikiwhite: ale ten zákon neodstrkuje nakuřáky na okraj. on je z toho okraje, cpe na ulice.

Musím teda říct, že ten argument, že tvá kamarádka je neohleduplnej kuřák mne teda úplně dostal. Já mám zkušenosti hodně opačné. Asi sem nearazil na kuřáka, který by po případné žádosti nereagoval pozitivně.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
01.06.2016 15:47:03
kikiwhite: ber to jako zpětnou vazbu, že z tebe vane něco šíleně odpudivého a ne jako urážku v osobní rovině v nějakém tebou samou samotinkou viděném pokusu nahradit jí argumenty - těch tu zazněla spousta a ty je jen okázale ignoruješ a myslíš si, že to nějakým svým "já dovedu respektovat cizí názor" přikryješ, ačkoliv tvé chování je přesně opačné. Není nic horšího než situace, kdy je pravda bez moci a moc bez pravdy - proto bys z autoritativního postavení nemohla na mé děti ani dýchnout - a jasně že náctileté nemusíš učit utírat si zadek a říkat dobrý den, ale výchova osobním příkladem a názory kantora (průvodce vzdělávacím procesem) na ně funguje pořád, jako na každého.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 15:45:28
ankap - teeda.. teď jsi mi to nandal!

Jsi král diskuze!
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 15:44:18
kikiwhite: Mimochodem. Když se v nějaké hospody kouří, tak tam jako kuřák nepůjdu. Jestli někde prodávají shnilé ovoce, tak tam nepůjdu a nekoupím si ho. Jestli nejsem spokojený s Alzou, tak tam nepůjdu a půjdu třeba do Datartu.

Jestli se mi nelíbí nějaký film, nepodívám se na něj. Ne, nebudu chtít, aby přijel Sobotka na bílém koni a schválil nějaký zákon, kde se budou točit filmy jaké chci já a všechny prodeje elektro budou prodávat to, co chci já atd.

Nejsem totiž retardovaný blb, abych si neuměl např. pročíst recenze na nějaký výrobek či hospodu a nejít tam, když mi ostatní doporučí, že to tam není dobrý.

Vím, že tohle egoisti a lidi posedlí sami sebou to nikdy nedokážou pochopit.
 ankap
01.06.2016 15:44:13
VelkýSmutnýKyj : No to si právě nemyslím, protože i ta putyka v zapadákově je vedena jako podnikání a tohle bude jedno z pravidel. Stejný jako nutnost mít záchod atd. Takže pochybuju, že se na kontrolách budou zavírat oči. Ty by možná zavřel místní starosta, ale sotva někdo z hygieny ...
Jenže jak to obejít ? :)
V Praze se určitě kouřit nebude nikde, co se stane s pajzly typu Dejvická nádražka - no bude záležet na lokalitě - některý asi padnou, ale padly by stejně, i když později. Jak říkám, dnešní generace je zodpovědná a cílevědomá a divoký bary devadesátejch let mizej konstantní řadou i bez protikuřáckýho zákona, takže to ten proces maximálně o trochu urychlí.
 Fritzland Muž42 Kategorie
01.06.2016 15:40:05
kikiwhite: Ale božičku, jaké chceš argumenty, prosímtě? Zatím jsi jen napsala kopu kravin typu "mně to připadne normální, že se nekouří v restauracích" či "mají to tak v jiných státech EU" a podobné prázdné fráze jejichž hodnota je naprosto nulová.

Jestli chceš druhé lidi omezovat, tak jsi prostě jen komunistická svině, nic víc.

A jinak furt opakuješ to slovo - ohleduplnost. Neohleduplné je cpát druhým svůj názor formou zákonů a zakazovat někomu něco. Co si vůbec o sobě myslíš? Proč si myslíš, že máš morální právo někomu něco zakazovat? Si myslíš, že jsi chytřejší, než všichni ostatní? Určitě musíš být velice oblíbená úča - vsadím se, že tě 3/4 tvých studentů brutálně nenávidí a titulují tě mezi sebou nějakou super přezdívkou.

Např. "ta s pískem ve va*íně"
Smajlík  ankap
01.06.2016 15:39:53
Odpočinek - aha, tak už zase osobní rovina a invektivy jen proto, že mám jiný názor i zkušenosti...myslela jsem že toto již máme za sebou...a už zase jarmark..no tak nic....myslela jsem, že normálně diskutujeme...na toto nemám co napsat...

Navíc učím AJ na SŠ a tam děti FAKT už nevychováváme, to je opravdu zvrácená představa, že by třeba angličtinář ty 19 letý "děti" nějak nebezpečně životně ovlivnil:-)

Spíš je důležitý, jaký je kdo metodik a NE, co si myslí o kouření...a už je to zase o mně...tak nic..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 15:36:18
kikiwhite : Nevím až úplně nakolik jsem typický kuřák ... ale ano - považuji se za typického kuřáka a kupodivu moc negativních zkušeností nemám. Kupříkladu teď jsem byl na jednom docela "zrůdným" festivalu a i když tam bylo hodně lidí vylitejch jak dogy tak u dětí nikdo nekouřil.
Taky je pravda, že jsem asi 2 roky nekouřil a i když si zase myslím mám "normální závislost" tak po několik hodinách v hospodě žádný nepřekonatelný nutkání kouřit nepociťuji. Znám lidi, kteří ano, ale spíš převažují ti, kteří s tím problém nemají. Kupříkladu na zastávkách jsem nekouřil ani když to zakázané nebylo. Obecně je kouření docela dost démonizováno a spíše než fyzická závislost je silnější ta psychická - potřeba dělat něco s rukama. Ale to bych odbočil. Každopádně já znám spíše ohleduplné nekuřáky.
No ale kouření dřív - není to tak dávno co byly prodávány cigarety s reklamou, že jsou vhodné na astma a poručík Colombo kouřil snad i v nemocnici :) Negativní dopady na zdraví nezlehčuju a kouřit je zbytečné. Ale kupříkladu co se týká aut - přes všechny "zaručené" systémy co pohlcují emise ... co bude asi tak škodlivější - jít pět minut za někým kdo má zapálenou cigaretu a nebo jít pět minut z Pavláku na Karlák kde tě během té doby mine asi tak 500 aut ? Není to úplně košer přirovnání, protože auta mimo toho, že smrdí jak kanál nám také slouží a pomáhají při nejrůznějších činnostech, takže omezit je nikoho nenapadne. Což cigarety ne, to, že uvolňují stres je jen proto, že si na nich člověk vytvořil závislost. Hysterie je na obou "stranách". Ale spíše mi přijde vzácná. Vyjma netu tedy :) V reálu výjimečně potkám šíleného nekuřáka, který "umírá" jen když na protější straně frekventované ulice projde někdo se zapálenou cigaretou a stejně tak výjimečně potkám kuřáka, kterému by vadily nekuřácký hospody.

Ale ty štamgasty na venkově fakt lituju. Stejně tak provozovatele oněch putyk. Snad se najde něco co týhle generaci umožní dožít v klidu ve svý čtyrce s půlitrem patoku a cigárem v hubě.
 Fritzland Muž42 Kategorie
01.06.2016 15:34:06
ankap - taky se s tebou o svých zkušenostech nebavím, bavím se s Odpočinkem, který je pro mě partnerem k diskusi...ty NE..

Diskutuji alespoň s trochu inteligentními lidmi...s méně obdařenými jedinci mě to opravdu nebaví...a je mi jedno, co si o tom myslíš...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 15:30:37
kikiwhite: už toho nechej, prosím tebe - nějaká tvoje kamarádka na VŠ před dvaceti lety není dnešní většina kuřáků, panebože, v té době bylo normální že hromada rodičů měla popelník na kuchyňském stole i při servírování oběda dětem a nebyla žádná výjimka vidět kojící matku s cigárem v hubě. Jsi prostě zastydlá sto let za opicemi a hrozně ráda bys proti někomu bojovala, tobě bych vážně mé děti do třídy nesvěřil ani omylem.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 15:30:07
ankap - no, moc jsi to nerozsekl....

Tak slabé a nicneříkající, že na to ani nemám co napsat (no, spíš se mi nechce, neboť mě to neinspiruje)...zvlášť ten první "argument"je opravdu uzemňující...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 15:25:04
kikiwhite: Tvůj pocit a tvoje zkušenost jsou ale všem u prdele. Objektivní výpovědní hodnota tvých zkušeností je nula nula nic.
 ankap
01.06.2016 15:23:32
To Fritzland: Nemyslím si, že v těch zapadákovech by ten zákon někdo vymáhal. To už v těch pajzlech v Praze si to umím představit, to už by pak záleželo i na tý lidskosti. Alespoň kdybych já to měl vymáhat po těch stařících, tak bych si připadal jako idiot.
 VelkýSmutnýKyj Muž24 Kategorie
01.06.2016 15:22:41
Odpočinek - Ok, ale já mám jiný názor i zkušenosti...mnoho lidí, co jsiu v životě normálně ohleduplní, jak jde o kouření, je jim všechno jedno nebo nějak ztrácejí soudnost...

Že ty se stýkáš s ohleduplnými lidmi, přece neznamená, že většina kuřáků je ohleduplných...ostatně kdyby ohleduplní byli, žádný zákon by se nikdy nemusel ani vytvářet, protože by každý kouřil jen doma nebo tam, kde to nemůže nikoho obtěžovat...a pochopitelně to tak není...

Např. má kamarádka ještě na VŠ - fajn holka, ale v hospodě mě vždy dostala tím, jak si cigaretu držela nahoře postraně hlavy, těsně vedle mé (a to věděla, že jsem nekuřák) a když jsem začala ten kouř odhánět, vždy se ji to tak jako dotklo a pronesla něco ve smyslu - "nepruď apod...takto to prostě je...kuřákovo heslo " tak kouřím no, jen se z toho ostatní neposerte, však vy to nějak vydržíte..."

Můžeš mít jiný názor, ale toto je MÁ zkušenost a MŮJ pocit..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 15:22:34
"PROČ V JINÝCH STÁTECH EU TO V POHODĚ FUNGUJE?"

- Protože cílem je omezit něčí svobodu takže z pohledu těch, co chtějí omezovat to "funguje", ano :)

Jinak jsem si všiml, že čím nižší IQ, tím větší potřeba pořád brát do pusy "ty jiný státy EU"
 ankap
01.06.2016 15:19:38
kiki: "Žádný hospodský si NIKDY v hospodě (no, možná ve středověku) nemohl dělat, co chce - VŽDY musel dodržovat velkou řadu norem, předpisů a poch. i zákony. Takže stejně jako doposud bude dodržovat normy, předpisy a zákony."

- Taky nikdy neměl svobodu.

"Stejně jao si nikdo nemůže otevřít podnik, kde bude prodávat třeba shnilé - neboli zdraví škodlivé maso (ooo, jaká újma na svobodě!:-), tak si nebude moci otevřít podnik, kde bude zdraví škodivý vzduch."

- Ano, stejně tak nemá svobodu prodávat shnilé ovoce. Jsem rád, že to chápeš.

Já mám zase svobodu nekoupit shnilé ovoce. Nejsem totiž retard, abych ho kupoval.

"Mně to přijde úplně logické, normální a žádnou újmu na tom, že hospodský si nemůže dělat prasárny, jaké chce, nevidím."

- Jasně, je úplně logické omezovat něčí svobodu.
 ankap
01.06.2016 15:16:31
Angelus Lapsus: Provozování kuřácké restaurace není nic "bez ohledu na ostatní"

Jinak diskuze hezky ukazuje, jak jsou Chiwa a kikiwhite neskutečně hloupí lidé.
 ankap
01.06.2016 15:15:38
kikiwhite:

Já když tuto oblíbenou frázi slyším, tak by mě trefilo - "normální je nekouřit"

V tom případě je normální nepít alkohol, nejezdit na kole, nelézt na skály, neprovozovat adrenalínové sporty atd., atd.

Ještě si pamatuji další priblblou frázi militantních nekuřáků, že dítě se nenarodí s cigárem v ruce. Ale na to stačilo reagovat, že mimino se nenarodí se sklenicí vody v ruce, s byciklem v ruce a vlastně se nenarodí oblečené.Rychle přišli na to, že budou muset vymyslet jinou blbost a to výše uvedené je jedna z nich :D
 jatitoreknutak
01.06.2016 15:08:45
kikiwhite: možná máš nějaké statistiky ohledně "většiny" o které mluvíš, ale v mém okolí žádný bezohledný kuřák není už jen proto, že se s bezohlednými lidmi nestýkám, lhostejno jestli kouří nebo ne. Kdyby můj kouř někde venku táhnul někam na lidi, automaticky bych se přesunul po větru nebo úplně jinam - a kdyby něčí kouř táhl na mě, ozval bych se. Slušnost a ohleduplnost nemá s cigaretami nic společného, je to povahou a výchovou, a tu prostě žádný zákon nedožene, ani kdyby s vámi zlomyslnými a škodolibými postsocáky dláždili ulice.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 15:07:37
Jaká je představa ideálního světa těch sociálních inženýrů, kteří tvrdí, že lepší svět se vybuduje pomocí zákazů a likvidací? Jak podle nich bude vypadat ideální svět po všech zákazech?
 Siola Muž45 Kategorie
01.06.2016 14:59:06
Fritzland - v hodně věcech ti dávám za pravdu, i já si myslím, že to ty hospody moc nezasáhne, protože jak píšeš, hodně z nich je už nekuřáckých a nebo, stanou-li se nekuřáckými, neuškodí jim to - hlavně proto nechápu tu šílenou hysterii a ano, trochu zlomyslně a škodolibě jsem položila tuto otázku do diskuse...

A proč já sama tento zákon spíše schvaluji? Beru to jako další přiblížení se tomu celosvětovému trendu, že "nekouřit je normální" a tak jakoby odstrčení kouření na okraj společnosti...

Ty sám jsi třeba slušný kuřák, ale stále si myslím, že většina kuřáků bezohledných JE, a kdyby něbyly žádné regule, kouřili by VŠUDE - na zastávkách, v kanceláři, v buse a bylo by jim ÚPLNĚ JEDNO, co ostatní... vychází to z podstaty - jejich závislost je silnější než sociální cítění...proto tento zákon principielně schvaluji..

Jen příklad - byli jsme na festivalu v MB, mnoho lidí tam sedělo na dekách, dost namačkaných na sebe...taky hodně dětí apod...a co myslíš - vedle nás, před námi atd..nějací ohleduplňáci hulili jednu za druhou a bylo jim úplně jedno, že to jde přímo na nás a poch. i na jiné nekuřáky, na děti...tohle je v pohodě?? Kouřit v davu lidí?? A TOHLE jsou prostě většinoví kuřáci! Je jim všechno a všichni u pr... ale běda, když se jim sáhne na jejich pohodlíčko a svobodu kouřit každému do obličeje, to se můžou zbláznit....je mi to strašně proto srsti!
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 14:41:21
Odpočinek : Tak ono na místě kde prouděj cyklisti obvykle už stojí nekuřáckej podnik, protože majitel zareagoval na to, že tento typ zákazníků preferuje nekuřácký prostředí. Protože jsem za poslední rok začal nové jezdit na kole a obrazil půl republiky, tak jsem si toho všiml :)
Jinak si myslím, že ten zákon se nedotkne ani nekuřáků - a to z toho důvodu, že podniky typu Dejvická nádražka/vesnická putyka s ubrusy z roku 1900 stejně ta nejvíc křičící skupina nekuřáků navštěvovat nebude :) A představa, že na jejich místě vyrostou luxusní nekuřácké restaurace "na úrovni" je nesmyslná - to by tam už dávno stály. Tyhle podniky prostě stojej na místech kam chodí určitej typ lidí - "zevláci" v pajzlech v Praze a starý štamgasti v zapadákovech na vesnicích. Nic novýho tam nevyroste, nemělo by to zákazníky, ty podniky pouze zaniknou. Zanikli by časem stejně. Ale teď ještě oberou pár důchodců o radost ze společnýho setkávání.
Kuřáci ve velkých i malých městech jsou flexibilní - mladší generace - ti to prostě neřešej.
Ale lidi, kterým je 60, 70 let a jsou zvyklý po šichtě nebo v důchodu si zajít na pivko na tom cigáru v hospodě prostě lpěj.
 Fritzland Muž42 Kategorie
01.06.2016 14:34:34
kikiwhite:
Že v jiných státech to v pohodě funguje?

http://zpravy.tiscali.cz/britske-puby-zanikaji-rychlosti-ctyri-podniky-za-den-zvrati-pivni - -katastrofu-novy-zakon-251507 -

Tradiční britské puby jsou v ohrožení. Mohou za to vysoké ceny piva, konkurence supermarketů i zákaz kouření ve veřejných prostorech. Zatímco proti posledním dvěma příčinám se bojuje těžko, ceny piva by mohl snížit nový zákon a rozmach minipivovarů, píše agentura AFP.

A víš že v Rakousku se stále v hospodách kouří, jo? On to člověk málokdy v rádi nebo TV slyší. Tam říkají jen to, co se někomu hodí
 jatitoreknutak
01.06.2016 14:31:43
Každý hospodský kterému jde o kšeft (tedy všichni) si všimne, když mu někdo nakoukne do lokálu, zavětří, nasadí zhnusený obličej a odejde - a s ním zmizí v dohledu i jeho peněženka. K tomu žádný zákon (a dohlížitele na něj, a dohlížitele na ty dohlížitele...) nepotřebujeme.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 14:28:24
Fritzland: souhlas, i jako kuřák jsem dával nekuřáckým prostorám přednost a také říkám, že společnost si s takovými věcmi poradí tlakem poptávky sama. Když se někde parta cyklistů zastaví na chmelový ionťák, pochopitelně se dusit nechtějí, ale hospůdky které žijí jen z místních tohle prostě zabije, pokud liteře tohoto zákona beze zbytku dostojí.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 14:25:28
kikiwhite: odkud čerpáš informace pro to tvoje "nic se neděje"? Já četl několik několik zpráv a studií a všude se hovoří o mnoha tisících zavřených hospod. Namátkou si vybavuju toto (http://www.iea.org.uk/sites/default/files/publications/files/Briefing_Closing%20time_web. - pdf) -

Posoudit realitu můžu už teď. Mám hodně zákazníků z řad hospodských a vím co říkají. Stejně ta, vidím, že polovina hospod v okruhu 15km už za poslední dva roky zavřela.

Hpdd: snažíme se bojovat hlavně za vás. To co ty vnímáš, jako kňourání je důrazné varování. Protože až s evyplní to před čím varujete, tak to oderou hlavně ti co nadšeně tlaskají.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
01.06.2016 14:20:51
kikiwhite: promiň, z tebe jsem téma dělat nechtěl. Vysvětli mi prosím, proč
a) se ty osobně těšíš na protikuřácký zákon a
b) jestli skutečně myslíš vážně to, že tu v diskuzi žádné relevantní argumenty proti nezazněly
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 14:20:15
Těch 5 % je občas nějaká zbloudilá parta vysloužilejch trampů. A co teď s tím ... mluvil jsem o sociálním cítění. Ano, těhle lidí je mi líto a pokud tedy má stát potřebu zasahovat do procesu, který tím směrem stejně samovolně směřuje, měl by aspoň pamatovat na těch pár lidí a umožnit jim, aby si v důchodu mohli večer jít sednout s cigárem do putyky kam choděj celej život. Oni už tu moc dlouho nebudou a mladá generace už je zase poněkud jiná.
Honit si svoje spravedlivý ego na pár vesnickejch strejcích mi přijde totiž opravdu přehnaný.
 Fritzland Muž42 Kategorie
01.06.2016 14:19:24
Ahoj, dovolím si zde vystoupit jako doslova prototyp netvora - kuřáka a podívat se na věc čistě subjektivně. Netvora proto, že každý hon na čarodějnice, kde se lidé pro co největší zjednodušení přehledně škatulkují, je tak veden. Kouřím cca. 10 cigaret na den v dlouhodobém průměru. Doufám, že to je relevantní, byť tuším, že jako průměrná spotřeba kuřáka je brána asi krabička/den.
Žiji převážně v Praze nebo se pohybuji na horách a tudíž většina podniků, které navštěvuji jsou nekuřácké. Horské chaty a penzióny jsou nekuřácké takřka všechny, výjimečně mají ještě oddělené prostory. Důvod je jasný - majitelé zjistili, že většina návštěvníků to tak chce. A žádný zákon k tomu nepotřebovali. Zda mi to vadí ? Nikoli. Nějak jsem nad tím nikdy nepřemýšlel. Když mám chuť na cigáro, jdu ven. Což se neděje moc často, protože jak si jednou znavenej sednu po treku do knajpy jsem už línej chodit ven :)
Co se týká Prahy - i zde se začínají rozmáhat nekuřácké podniky a i zde chodím převážně do nekuřáckých. Většinou tam mají lepší pivo :) Ale je skvělé mít možnost volby a když člověk chce vyrazit do Dejvický nádražky na pořádnej patok ze starejch trubek a k tomu vypálit krabičku na mejdanu jako za mlada. Ovšem myslím, že těmhle podnikům zvoní hrana. Ne kvůli nekuřáckému zákonu, ale proto, že dnešní mládež je příliš zodpovědná, ambiciózní a kariéristická než aby tento druh zábavy a putyk vyhledávala, takže budou postupně mizet - nebudou mít návštěvníky. Vývoj na principu poptávka - nabídka jde prostě kupředu a nemyslím, že by do něj musel stát zasahovat. A to říkám jako člověk, který má určitě daleko k pravicovému smýšlení, naopak mám spíše sociální cítění.
Propaganda lidi zaslepuje a vykresluje kuřáka jako zrůdu, málem kriminálníka a totálně bezohledné individuum jehož jediným zájmem je otrávit všem živočišným formám celou planetu ... realita je ale poněkud jiná. Lidé se nedělí na kuřáky a nekuřáky, vegany a masožravce ... občas vznikají zábavné situace, když vegan - kuřák na demonstraci pokřikuje na kuřáka - masožravce a na jiné demonstraci, třebas proti zákazu kouření, se oba dva sejdou na stejné straně - absurdní. Lidem chybí empatie a lidský přístup, namísto hádek, agrese, netolerance a naschválů. Bohužel, taková je asi lidská přirozenost.
Chci tím ale poukázat na to, že řadového - běžného kuřáka nový zákon nijak nepoznamená. Většina kuřáků totiž v pohodě chodí do nekuřáckých hospod a nevidí v tom problém.
Ani si nemyslím, že by poznamenala většinu podnikatelů ve větších městech a že by se konal nějaký hromadný krach hospod. Sotva.
Kikiwhite působí svojí prezentací nejen zlomyslně, ale docela i zle. V tom ale může internet mást.
Ale dost možná by jsi byla ráda kdyby mě tenhle zákon zasáhl a znepříjemnil mi život - "To jsme jim to nandali !"
To se sice v mém případě nestane. Ale někomu se ten život opravdu znepříjemní - vesnice Horní Zapadákov a stará skomírající čtyřka kde 95 % návštěvníků tvoří místní štamgasti ve věkovém rozmezí 60 - 80 let.
 Fritzland Muž42 Kategorie
01.06.2016 14:17:59
Odpočinek - promiň, ale vůbec nepíšeš argumenty, jen balast a balast, byl bys dobrý politik...

Já jsem svého času podnikala cca 8 let (a ne ve sféře vzdělávání), tak mě prosím nepoučuj o soukromém vs státním sektoru (pozn. ve státním školstvím jsem cca 8 let a učím cca od zač.studia na VŠ, tedy asi od 20 let (nemám aktualizovaný věk, ale je mi 40), z toho plyne, že většinu času jsem buď podnikala nebo byla "IČAŘ".

A fakt nechápu, proč se bavíš o mně....
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 14:10:05
kikiwhite: můj názor že učitel je poslání a učitelka diagnóza jsem tu neventiloval - jen říkám, že lidé nedotčení komerční sférou nemají absolutně šajn jak těžké je v té bobtnající byrokracii nejen obstát, ale i trochu normálně žít a fungovat, vy z neziskového sektoru a státních služeb jste vážně jak padlí na hlavu. Tvé totalitářské jájínkovství je podle mě ve výchovném procesu nebezpečné a že si to bereš osobně, to už je tvůj boj.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 14:00:29
Odpočinek - Ptala jsem se - proč TAM TO FUNGUJE a tady BY NEMĚLO (nezávisle na tom, zda je musíme kopírovat či ne)...
Odpovědel jsi mi jen částečně a promiň žádný zásadní argument jsem tam nenašla...že některé hospody zkomírají - a na západě snad ne? Že se u nás hůře zakládají firmy (to je možné a jakou to má souvislost?) - velmi slabé argumenty, proč by tady měla nastat apokalypsa a jinde je to v pohodě..

Opět jsi mě přesvědčil, že na tohle odpověď nemáte - prostě fakta jsou fakta...

a když končí argumenty začínají osobní útoky, dost nízké a primitivní - všimni si, JÁ TĚ OSOBNĚ NEURÁŽÍM kvůli jinému názoru, proto jsem určitě mnohem vhodnější kandidát k učení než lidi jako ty...umím přijímat cizí názory a diskutovat o nich...učitel by například neměl nikoho ponižovat a přecházet do osobních útoků, což ty bys asi nedokázal...

Navíc, já o tobě vůbec nevím, co děláš, tak proč do této diskuze taháš MOU profesi, já tady taky nesoudím vhodnost tvé osoby k tvé profesi...je to nefér a trapné...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 13:48:18
Jsem si jistý, že spousta majitelů malých hospůdek prostě zavře a budou mít svatý pokoj. Váš milovaný Bureš vám řetězec malých pohostinství otevírat nebude, blázni, a Ovar si stejně bude dál čadit kde ho napadne.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 13:45:24
kikiwhite: odpovím otázkou - okolní (směrem na západ) státy jsou v oklešťování svobod daleko před námi - musíme je kopírovat ve všem? Zakážeme kapesní nožíky jako leckde? Odzbrojíme slušné lidi jako leckde? Reálný problém vidím v tom, že velká spousta malých podnikatelů už mele z posledního a jen se jim kontinuálně nakládá na hrb další a další zátěž - nemám přesné srovnání s legislativou evropských států, ale za oceánem máš založenou firmu za deset minut, styk s berňákem je jednodušší než jednoduchý, nemusíš vyplňovat desítky statistických výkazů ročně... Nevím na co si tu hrajeme - a přidávám se k dalším níže, že některé charaktery by skutečně neměly při výkonu profese přicházet s mládeží do styku, zašlápnout v dětech svobodomyslnost (navíc bez jakéhokoli argumentu) je strašně jednoduché a škody z toho nedozírné, zvlášť když my už mladší nebudeme a brzy bude všechno co se týče našeho života jen v jejich rukou.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 13:44:52
Libertariáni, vážně. Proč si pořád jenom stěžujete, proč nejdete do té politiky, proč se nesnažíte uchopit moc? To vaše kňourání každého jenom obtěžuje. Jste něco jako komunisti, žádný argument na vás neplatí, máte svoji víru a to vám k životu stačí.
 Hpdd
01.06.2016 13:44:25
kikiwhite: Ty na mě působíš trochu zlomyslně.
Smajlík  kolombo Muž99 Kategorie
01.06.2016 13:40:31
MS-fanousek - většinu hospod to nezabije, chlastat lidi nepřestanou, jako nepřestali v jiných státech, to jsou kecy...a konečně - na příkladech jiných států už bylo mnohokrát dokázáno, že toto (hromadné apokaliptické zániky hospod apod.) prostě není pravda...i když si to myslíte...ale realita a fakta jsou víc, než vaše domněnky...

Koneckonců za chvíli tu realitu budete moci sami posoudit, tak pak můžeme pokecat.. kdo měl pravdu a tak:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 13:35:24
Všichni co říkáte, že hospody budou krachovat - pořád máte plno argumentů a na všechno odpověď, ale ještě snad nikdy mi nikdo nedal žádny argument nebo odpověď na to - PROČ V JINÝCH STÁTECH EU TO V POHODĚ FUNGUJE? A nějaký extrémní zánik restauraci nebyl zaznamenán...
Odpovězte mi na toto, ale prosím bez pindů typu: "Nemusíme se po každém opičit apod.." - to není argument..

Proč to všude může fungovat a u nás ne a je z toho MEGA problém (totalita apod. kecy - takže ty státy, kde to funguje, jsou totalitní?? To snad ne..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
01.06.2016 13:26:55
sjxss - výborný argument, jsi mě úplně uzemnil ba přímo rozsekal!:-))
Smajlík  kiwhite - nepřihl.
01.06.2016 12:54:01
Možná bych častěji začal navštěvovat hospody a restaurace, když by byla nálada. Jinak je mi to jedno. Venku si můžou vykuřovat, jak chtěj :)
 VelkýSmutnýKyj Muž24 Kategorie
01.06.2016 12:36:39
MS-fanousek: Obávám se, že to je úkol státu.

Stát je územní monopol na použití násilí. Z definice. Alespoň té od Maxe Webera.
 Sta67 Muž28 Kategorie
01.06.2016 12:16:48
Sta67: je strašná škoda, že podnikatelé nemůžou odmítnout platit daně, když je stát poškozuje :-) Je úplně na palici, že si platíš bandu úředníků, kteří vymýšlí, jak ti uškodit. A jako bonus si často platíš i konkurenci.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
01.06.2016 12:15:35
Aaltox: je to opatření, které velmi pravděpodobně na malých vesnicích zabije hospody ve jménu vyššího dobra. To není úkol státu.

kikiwhite: každé další omezení je špatné.Stát neví lépe než občané, co občané chtějí. Jak dlouho budeme ty hospodské zkoušet co vydrží? Já teda v mizících hospodách újmu vidím.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
01.06.2016 12:01:50
Souhlasit s takovým totalitním zákonem jen proto, že nejsem kuřák, je krátkozraké. Každá totalita začínala tím, že zakazovala to, co většina lidí neměla ráda.

Každý z nás jsme někdy součástí menšiny. A když se teď nepostavíme za kuřáky, příště něco zakážou nám.

Není na škodu si připomenout verše Martina Niemöllera:

Nejdřív přišli pro komunisty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.

Pak přišli pro Židy,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.

Pak přišli pro odboráře,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.

Pak přišli pro katolíky,
a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.

Pak přišli pro mě

a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.
 Sta67 Muž28 Kategorie
01.06.2016 11:57:26
kikiwhite - nepřihl.: Oni o koze a ty o voze

Tady přeci nejde o to, jestli po schválení protikuřáckého zákona hospodští tento budou dodržovat nebo ne. Jasně že budou jako i jiné platné normy a zákony.

Tady je hádka o to, zda vůbec má takový zákon existovat.

A když vidíš vše logické, tak jistě uvidíš logicky i zavřenou hospodu tam, kde dřív byla otevřená kuřácká. Sice si tam nic nedáš, ale ten skvělý pocit, že jim bylo to kouření zakázáno ti uděl moc dobře, že?
 tyjsitroubachroust
01.06.2016 11:39:57
kikiwhite - nepřihl.: guláš je nejlepší den odleželý - což se ale nesmí - a to byl jeden z prvních impulzů k založení soukromých klubů jako je tento
http://www.faunapark.cz/08-soukromy-klub-mastal.htm
Jestli máš ve svém okolí někoho kdo se hýbe v pohostinství, promluv si s ním o tom, jak pitomé regule už v tuto chvíli existují, a především jak jsou šíleně drahé, třeba takové bezdotykové vodovodní baterie stojí několikanásobně víc než ty, které máš doma. Myslím si, že tohle prostě nic nevyřeší a přinese to víc škody než užitku - kromě toho že tím řada provozoven skončí, hodně se jich přesune do stínu, kam na ně žádný živnostenský odbor, hygienická stanice, finanční úřad atd. atd. vůbec nedosáhnou. Je to prostě nedomyšlené.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 11:37:59
kikiwhite: Když bude někdo prodávat shnilý maso, tak o tom asi zákazníci vědět nebudou. To by si většina nekupovala. Ale v hospodě všichni vědi, že dejchaj kouř z cigaret. Maj možnost odejít jinam.
Takže tohle je újma na svobodě.
 kolombo Muž99 Kategorie
01.06.2016 11:33:14
Učitelky mívaj často takovýhle ehm. názory, už jsem si zvyknul, nemaj žádné dobré argumenty, jen prostě papouškujou něco plus navíc to chtěj a tečka.

Fakt by mě zajímalo proč je tolik učitelek "hloupých", asi fakt sedí přísloví, kdo neumí učí.
Smajlík  sjxss
01.06.2016 11:30:16
Omezení svobody je to, že si hospodský nemůže dělat, co chce?? To si musíte dělat legraci!:-)
Žádný hospodský si NIKDY v hospodě (no, možná ve středověku) nemohl dělat, co chce - VŽDY musel dodržovat velkou řadu norem, předpisů a poch. i zákony. Takže stejně jako doposud bude dodržovat normy, předpisy a zákony.

Stejně jao si nikdo nemůže otevřít podnik, kde bude prodávat třeba shnilé - neboli zdraví škodlivé maso (ooo, jaká újma na svobodě!:-), tak si nebude moci otevřít podnik, kde bude zdraví škodivý vzduch.

Mně to přijde úplně logické, normální a žádnou újmu na tom, že hospodský si nemůže dělat prasárny, jaké chce, nevidím.

Souhlas s Odula!
Smajlík  kikiwhite - nepřihl.
01.06.2016 11:27:46
MS-fanousek: dobrá pointa s vesnickými hospodami, pro ně je takový zákon úplně odtržený od reality, tohle bude opravdu poslední hřebíček do rakve, viz rok starý článek ze serveru ceska-justice.cz http://goo.gl/MWEGWG - a ve finále to odnesou všichni, včetně nekuřáků, finančních úřadů, hygienických podmínek... Kocourkov na druhou.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 11:24:52
Nechapu, proc se z toho dela takove haloo .. lide, co si mysli, ze kdyz si clovek nemuze zapalit v hospode, prip ze si o tom nemuze sam rozhodnou hospodsky, ze z toho je skoro totalita, mi prijdou smesni.

Je to proste opatreni, ktere omezuje uzivani jedne z drog .. a podnikatel ma toto verejnopravni omezeni dodrzovat stejne tak, jako dodrzuje jine predpisy verejneho prava jako je treba hygiena ..

Zkratka vztah podnikatel stat neni a nikdy nebyl ze sve podstaty soukromopravni a neplati zde zadna autonomie smluvni vule, nybrz je to vztah verejnopravni ..
 Aaltox
01.06.2016 11:08:34
Přijdu po túře do hospody a ejhle. Sice nekuřácká, ale nemají tam teplá jídla!
Chci Svijany a oni mají jen Gambrinus!
Dám si tedy jedno pivo a dávám mu dvacku a on že stojí 25!!!

No lidi takhle to přeci nejde. Musíme schválit nový zákon, aby ta služba odpovídala mým představám! Co si myslí ten hospodský? Že si bude ve své hospodě dělat co chce?!
 Jdujenkolem
01.06.2016 10:35:05
petalon: Tak by mělo bejt v navigaci výběr Nekuřácké. Co slovo restaurace evokuje, to je ale spíš subjektivní. Sice se mně to slovo nelíbí, asi nikdy sem ho neřek, ale prostě s kouřením tam nevidim souvislost.

Když už by se to muselo dělit, tak ať se teda kuřáckým řiká prostě hospoda/pohostinství a nekuřáci ať si nechaj restauraci. Stejně to slovo neni ani z češtiny, tak se aspoň tyhle bojovníci proti kouření vyčleněj.
Smajlík  kolombo Muž99 Kategorie
01.06.2016 10:18:11
kolombo: když cestuji po ČR a chci se někde najíst, tak z mapy nebo z auta nepoznám jestli je daná restaurace nekuřácká nebo je načichlá smradem z cigaret. Za další, slovo restaurace ve mě evokuje dobré jídlo. Pravda, v ČR je to úsměvná představa, protože většina restaurací vaří srajdy, hlavně aby to moc nestálo. Nic to nemění na faktu, že do restaurací by se člověk měl jít především dobře najíst a smrad z cigaret k dobrému jídlu rozhodně nepatří. Podniky kde se člověk chce jít ožrat nebo zkouřit nazývejme putyky, nálevny, výčepy atd., ale ne restauracemi! Čeština je dostatečně bohatý jazyk.
 petalon.
01.06.2016 09:58:07
petalon: No slovo restaurace přímo vylučuje kouření, že jo. Ty bys měl ty zastánce zákona reprezentovat ;-)
Smajlík  kolombo Muž99 Kategorie
01.06.2016 09:50:41
No to je zas argument jsme poslední, bébé nemůžeme se opičit, to je zas argument, jak prase
Smajlík  huikol
01.06.2016 09:48:03
ČR je buranov plný zaplivaných putyk 4. cenové, kde vrcholem gastronomie je smažák. V tomhle kontextu chápu, že hospodští, kteří nedokážou nabídnout víc než levné pívo mají strach, že přijdou o své velevážené hosty. Takže tam ať si klidně kouří, ale ať to nese název smradlavá putyka, ať mají všichni jasno už z dálky.
Pokud někdo svůj podnik chce nazývat restaurace, tak by se tam striktně kouřit nemělo. Jsme jedna z posledních zemí v Evropě, kde je kouření v restauracích povoleno.
 petalon.
01.06.2016 09:38:51
Chiwa: kdyby nebylo kouření v zájmu společnosti, tak je zakázané.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
01.06.2016 09:13:39
Kdyby vydali povolení na potkání zavraždit každýho kripla s cigárem v hubě na veřejným místě, tak by to bylo lepší.
Takhle z toho akorát budou mít některý podniky řadu nepříjemností :/
 Einherjar Muž19 Kategorie
01.06.2016 09:09:51
Asi takhle :) Vše je řečeno a vše naprosto sedí
http://hrebicek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=344844
Smajlík  miwe
01.06.2016 09:05:18
ancap:

Pokud tě to částečně uklidní (já vím že ne), tak bych měl téměř jistě stejný názor i v případě, že bych byl kuřák, tedy že by mě to omezovalo. Já totiž moji svobodu nevidím v možnosti dělat si cokoliv bez ohledu na ostatní lidi (ano, jsem „komouš“, nemusíš to psát).
 Angelus Lapsus Muž21 Kategorie
01.06.2016 09:01:04
Chiwa:
"Stát má přece právo občany omezit pokud je to v zájmu společnosti. Když například zakážeme prodej drog, dětské prostituce nebo prodej alkoholu nezletilým, tak se taky jedná o omezení podnikání?"

Směšuješ jablka a hrušky. Prodej drog, dětské prostituce a alkohol nezletilým je zakázaný.
Prodej tabákových výrobků a kouření zakázáno není. Prodej je zakázán opět pouze nezletilým

Byla by jiná věc, pokud by stát zakázal výrobu a prodej tabákových výrobků. Ale tak tomu není.

A co je podle tebe "zájem společnosti"? Co třeba ten zmiňovaný alkohol? Je v zájmu společnosti, aby lidé pili alkohol? Je v zájmu společnosti, aby se sportovci zraňovali na sportovištích jen pro svoji zábavu? Je v zájmu společnosti, aby se lidé přejídali a byli obézní? Je v zájmu společnosti, aby si kdokoliv kdykoliv nastartoval své auto, jel kamkoliv a znečišťoval tím vzduch nám všem?

Jen abys byl tak vstřícný v případě, že se nějaký zákaz dotkne tvých zájmů a ne abys pak řval něco o svobodě a demokracii.
 Jdujenkolem
01.06.2016 08:58:07
Logicky: Co se týče klubů nebo koncertů, tak obecně je stanovena jakási hladina zvuku v decibelech, která se musí dodržovat. Oni prostě nesmí překročit tu optimální hladinu, který by byla pro sluch škodlivá. Hlasitá hudba je tedy nepochybně škodlivá, ale od určité míry, kdežto cigarety jsou škodlivé v jakémkoliv množství. Přece nejsi tak hloupý, abys tohle nepochopil.
 Chiwa Muž28 Kategorie
01.06.2016 08:52:01
Vítám jakékoliv omezování kouření. Mně osobně například vadí, že kuřák léčící se s rakovinou plic zabírá v nemocnici lůžko jinému pacientovi, který je jakkoliv zdravotně indisponován aniž by si za to sám mohl. Jinak se musím smát tomu, že v souvislosti se zákazem kouření jsou někteří lidé schopni mluvit o omezování podnikání a podobně. Stát má přece právo občany omezit pokud je to v zájmu společnosti. Když například zakážeme prodej drog, dětské prostituce nebo prodej alkoholu nezletilým, tak se taky jedná o omezení podnikání? Skutečně omezujeme provozovatele restaurace pokud projde tenhle zákon? V tom případě ale provozovatele restaurace omezujeme i tím, že ho ze zákona nutíme dodržovat hygienické předpisy a spoustu dalších věcí. Klidně ať nám do karbenátků rozemele krysu - přece ho nebudeme omezovat nějakými hygienickými nařízeními. Je pravda, že u nás ve městě je v každé hospodě nekuřácká místnost, ale abych do ní vstoupil, tak musím nejdříve projít to smradlavou kuřáckou místností.
 Chiwa Muž28 Kategorie
01.06.2016 08:49:13
Hpdd: Úplně optimální by bylo kdyby daně neexistovaly.
 Ankap
01.06.2016 08:08:43
Ještě jsem něco podotknout. Asi mi dají místní uživatelé za pravdu, že například máme vysoké daně, tím pádem je méně peněz pro samotné občany, aby mohli využít peníze sami. Takže určité omezení svobody.

Takže pokud stát zakáže kuřbu v restauracích, lze to brát tak, že je to kompenzace za to, že občané mají následkem výběru daní málo peněz na založení vlastní nekuřácké hospody.

Prostě stát vezme občanům na daních tolik peněz, že musí některé věci "vyřešit" za občany, jelikož ti jsou daněmi oškubaní a mají málo peněz. Takže řešením je uchopit moc a doufat, že se mocí nezměním a nastolím lepší pravidla. Na tohle by se měli soustředit libertariáni, nikoli na stěžování si, co že ten stát zase zakázal, zreguloval a jak nám sebral daně.
Smajlík  Hpdd
01.06.2016 08:00:57
Dalším logickým krokem musí být zákaz hlasité hudby na diskotékách a koncertech. Když tam přijdu s přáteli, tak se přes hlasitou službu neslyšíme, tuž nás ta hlasitá hudba obtěžuje. A já mám svá práva!
Kromě toho je průkazně dokázáno, že hlasitá hudba poškozuje sluch. Tzn. že zákaz diskoték a koncertů je i v zájmu péče státu o zdraví svých občanů.
Kdo si chce hlasitou hudbu přesto poslouchat. Ať si koupí sluchátka a doma si poslouchá, jak se mu chce.
 Logicky
01.06.2016 07:56:36
Hpdd: jasně, že to je omezení i tvojí svobody. Když něco může a nemusíš a zákon ti to zakáže, omezí tě to. To, že to nevnímáš nebo ti zrovna tenhle zákaz nevadí, na tom nic nemění.
Jinak mi vadí většina omezení, protože si myslím, že trh by tyhle věci vyřešíl lépe. A úplně nejvíc mi vadí nově zaváděná omezení ve jménu vyššího dobra.

Odpočinek: Mnohem pravděpodobnější je, že hospody zaniknou a vzniknou "kluby". Zaniknou pracovní místa, stát vybere méně na daních a jinak bude stejná sestava dělat stejné věci co dříve.

odula: ve velkých městech a rekreačních centrech se asi moc nezmění. Poměrně hodně obyvatel této země, ale bydlí v prdelích, kde hospody pravděpodobně vymizí úplně. Ale tak daleko asi nevidíš ;-) Jinak to cos napsal je příznažné "Každá chvíle, kdy my kuřáci nekouříme, je pro nás prospěšná. ". Tak proboha nekuř vůbec .....
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
01.06.2016 07:48:48
Je to nesmysl. A srovnávat se s jinými státy? Chceme mít u nás všechno stejné jako v jiných státech? A proč vlastně? Donutíme Británii, aby jezdili vpravo, aby to měli také stejné?

Stále nechápu, co vadí nekuřákům na výběru. Každý si může vybrat, zda půjde do kuřácké nebo nekuřácké hospody. Nebo taky nemusí jít do žádné a může si chlastat doma.
proč vadí výběr a chceme mít jen jednu možnost? Nechápu.
A to, že si to přeje většina lidí? Udělejme referendum, kdo je pro, aby pivo v každé hospodě stálo max. 20 korun, aby se v každé hospodě muselo povinně vařit několik jídel, aby, aby, aby a pak to uzákoňme, pokud bude většina lidí pro. Máme přeci demokracii, ne?
A myslíte že většina lidí bude proti?
 Jdujenkolem
01.06.2016 07:48:38
"Argument, že chci nekuřáckou restauraci a v okolí žádná není, a proto je nutné přinutit kuřáckou restauraci, aby se stala nekuřáckou, je stejný jako argument, že v okolí je pouze dámské kadeřnictví, já ale chci pánské, takže mám právo to dámské kadeřnictví přinutit, aby se stalo pánským."
Smajlík  ancap
01.06.2016 07:39:17
Já ne, protože nejsem sebestředný komunistický hovado, který si myslí, že svět musí být podle něj. A jelikož netrpím mentální retardací, dokážu nevstupovat do hospod, kde se kouří, ne tam vlíst a křičet, jak jsou ti kuřáci bezohlední. Stejně jako jsem vegetarián a nemám potřebu líst do masny a křičet, že mám nějaký právo na podnik, kde není maso.

Jinak se ztotožňuji zcela s tímto pánem, který vyvrací úplně prvotřídně všechny nesmyslné argumenty typu "žiji na vesnici a není tu nekuřácká hospoda" apod.

http://www.mises.cz/clanky/slunickove-restaurace-bez-koure-1646.aspx

Dále souhlasím s uživatelem Odpočinek, juicjko, MS-fanousek, recepce.

Je mi na blití z uživatele Angelus Lapsus (omezení svobody co neomezuje mě je OK... vůbec nejde o princip, takže si klidně budu lhostejný k právo drůhým. Ale až něco zakážou mně, tak budu všude brečet, jak je svět nefér).

Hpdd: Ano, povinnost mít záchod je omezení svobody. Nemělo by to být povinné. Pokud někdo v hospodě nemá záchod nebo v nálevně, tak do jeho podniku (v rámci konkurenčního boje) nepůjdu a půjdu tam, kde ho mají. Ano, protože opět připomínám, nejsem retard a stát mě nemusí tahat za ručičku.

odula: Jistě, že není nic špatného na omezení osobní svobody... Wait...

A jinak to, že to mají v Itálii nebo kdekoliv jinde je zcela naprosto irelevantní - nedělá to z omezení svobody nic jinýho.
 ancap
01.06.2016 07:37:34
maso911: Asi tě zklamu, ale taková povinnost existuje. Pro bufet asi ne, ale pro hospodu ano. Takže prosím libertariány, aby se k tomuto vyjádřili.
 Hpdd
01.06.2016 07:01:42
Klid: českej prezident není kretén? Kým pak teda je, když se chová jako kretén?
 Siola Muž45 Kategorie
01.06.2016 06:56:30
Zrovna jsem si zapálila cigárko, přesto ale - vážně se divím, že zákon ještě stále neprošel. Po tolika letech, co zákon platí téměř v celé EU, jse si nevšimla, že by restaurace například v Itálii a UK zely prázdnotou. Nemyslím, že se vyprázdní restaurace u nás, jen budou zase o trochu kulturnější, což není na škodu. Kouřit se zajisté bude ve venkovních prostorech restaurací, prodlouží se letní sezona, zvedne se obrat při prodeji plynových ohřívačů (tip na kšeft roku 2017). Venku se bude sedět nejspíš i během zimy, vždyť jaképak jsou u nás v poslední době zimy :-) Nevidím nic špatného na protikuřáckém zákoně. Každá chvíle, kdy my kuřáci nekouříme, je pro nás prospěšná.
 odula Žena58 Kategorie
01.06.2016 05:20:53
Já to kouření prostě nesnáším z více důvodů takže jsem pro i když nemám úplně čisté svědomí zda tím někoho neomezuju ale ta nenávist ke kouření je silnější.
 kolo
01.06.2016 02:42:20
Já si myslím, že do této záležitosti by politik vůbec neměl strkat svůj zkorumpovaný rypák.
 recepce Muž55 Kategorie
01.06.2016 02:16:24
Hpdd: takova povinnost neexistuje, znam plno hospod naleven a bufetu bez zachodu (dokonce jich bude asi vetsina).
 maso911 Muž99 Kategorie
01.06.2016 01:28:43
stadion: díky, detaily nesleduju, ale koumáci si stejně nějak poradí a ve finále to odnesou... ;)
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 01:24:20
Odpočinek: to těžko - ten návrh obsahoval podmínku, že kuřárna bude max. 25% celkové veřejné restaurační plochy.
 stadion Muž37 Kategorie
01.06.2016 00:46:02
Především jsem zvědavý na českou vynalézavost, v ochcávání zákonů jsme mistři. Ti kdo se dnes těší, už je vidím jak se budou radovat, až vlezou do knajpy, kde bude kuřárna s dvaceti stoly a osmdesáti židlemi, a hlavní nekuřácký prostor bude mít čtyři místa k stání u nějaké police v chodbě.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
01.06.2016 00:41:51
Není to omezení MOJÍ svobody

(Aby bylo jasno, jak jsem to myslel, MS-fanoušku. Ale tohle je jen takové pošťouchnutí. Jde mi hlavně o tu druhou část - povinnost mít v nálevně záchody.)
 Hpdd
01.06.2016 00:38:42
MS-fanousek: Není to omezení mojí svobody, ty libertariáne nebo co jsi zač. Omezení svobody už je jenom to, že musíš mít v nálevně záchod. Tohle ti třeba nevadí?
 Hpdd
01.06.2016 00:38:29
Myslím, že zrovna teď by měli řešit jiné věci než kuřáky.....
 Rigel Muž23 Kategorie
01.06.2016 00:32:22
kikiwhite: kdyz ti nevadi zpusob jakym bude schvalen, tak se tes.
 maso911 Muž99 Kategorie
01.06.2016 00:12:52
kikiwhite: kdo se těší na omezení svobody? To bych taky rád věděl.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
01.06.2016 00:06:57
Já taky :) Začnu zase chodit do jazzových klubů, pokud to ovšem podaří těm šmejdům prosadit
 LUF Muž99 Kategorie
01.06.2016 00:04:41
*jste jak vymletí, spíš vymletá :)
 juicjko
01.06.2016 00:03:43
Na tuhle blbost se těší jen sobci, co rádi kafraj lidem do podnikání, nikdo vás tam nenutí lézt, jsem jak vymletí, fakt.
si založte podnik, když si myslíte jak je snadný podnikat a kecat lidem do života, jestli to neprojde, tak fakt bouchnu šampus, jo a jsem nekuřák :)
Smajlík  juicjko
01.06.2016 00:00:01
Odpočinek : mluvíš o sobě? jsi kretén?
 Klid
31.05.2016 23:58:59
Já, ale na ten totální. Kuřárny by se jako všechno v Čechách začaly obcházet - vypadly nám dveře z futer apod.
 stadion Muž37 Kategorie
31.05.2016 23:53:31
Nekouřím a do hospod chodím zcela výjimečně, takže mě tento zákon zase tolik nebere, ale spíše ho podporuji, takže jsem rád, že tentokrát už pravděpodobně projde. Ale že bych se těšil, to je asi trochu moc silné, těším se na jiné věci :)
 Angelus Lapsus Muž21 Kategorie
31.05.2016 23:53:11
Klid: proč máš dojem že mluvím o prezidentovi?
 Odpočinek Muž52 Kategorie
31.05.2016 23:51:17
Odpočinek : český prezident je kretén??? není ti hanba trochu?
 Klid
31.05.2016 23:49:23
Pointou diskuze je jako co? Tvá hloupost? :D asi jo
Smajlík  lolike
31.05.2016 23:44:55
Ač zánovní nekuřák, vůbec nevím na co se lidé těší, kromě maloměstsky post-socialistického "to jsme jim to nandali" s tím podivně schizofrenním adorováním Ovara a současnou ignorací toho, že si ten kretén klidně a bohorovně zapálí i v jasně nekuřáckých prostorách. Zákony popírající realitu běžného života stejně nefungují, s takovými změnami se musí přijít zdola, výchovou ke slušnosti.
 Odpočinek Muž52 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč