Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.881130, vloženo 10.06.2015 18:39:22 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dík odmítačům očkování návrat záškrtu
A je to tu, přátelé. Před nedávnem jsem tu zahlédla vřelou antiočkovací debatu - nemohu vám tedy nepředat informaci o znovuobjevení se záškrtu v Evropě, za viníka byli označeni odmítači dětského očkování:

"Po téměř 30 letech se vrátil do Španělska záškrt, mohou za to odmítači očkování

Španělsko je v šoku. Země, kde se 29 let neobjevil záškrt má už devět nakažených. Šestileté dítě je v ohrožení života. Jeho rodiče si sypou popel na hlavu a říkají, že se „cítí strašlivě vinni“, protože uvěřili antivakcinačnímu hnutí a chlapce odmítli nechat očkovat.

Včera potvrdilo katalánské ministerstvo zdravotnictví osm nových případů diftérie, čili záškrtu. Všechno jsou to spolužáci šestiletého chlapce, který se nakazil jako první a bojoval o život. Jeho stav je nyní vážný, ale stabilizovaný, jak uvedla nemocnice v Barceloně, kde je hospitalizován. Spolužáci jsou všichni očkovaní, nemoc se u nich tedy nerozvinula, ale budou jim pro jistotu podávána antibiotika.

Návrat záškrtu vyvolal bouřlivou diskusi o povinnosti očkování. Šestiletý chlapec pochází z vesnice Olot poblíž Girona, kde žije skupina rodičů, kteří používají pouze přírodní medicínu, protože se bojí nežádoucích účinků vakcín. Podle deníku El Pais je matka „fyzikální terapeutka na homeopatické klinice“.

Matka a otec chlapce po návštěvě jednotky intenzivní péče sdělili, že jsou zdrceni a cítí se podvedeni antivakcinačním hnutím, které je odradilo od toho, aby dítě nechali očkovat. „Je to milující pár a oba se cítí strašlivě vinni“, prohlásil na tiskové konferenci Antoni Mateu, katalánský úředník, kterého bychom mohli označit jako místního hlavního hygienika. Ten také oznámil, že nechystá žádný krok, zaměřený proti těmto rodičům, tedy postih za to, že nedali dítě naočkovat, ani po nich nebude požadovat úhradu za léčbu. Postavil se ale proti antivakcinačnímu hnutí, které prý „šíří lži a působí zmatky“ tím, jak navádí lidi, aby odmítali státem doporučený očkovací kalendář.

„Je to začátek nebezpečného diskursu proti vakcinaci, který není podpořen vědeckými důkazy,“ prohlásil španělský ministr zdravotnictví Alfonso Alonso. „Neočkovat je neodpovědné,“ dodal.

Úřady se nyní snaží zabránit dalšímu šíření záškrtu, lékaři kontrolují všechny děti, které mohly přijít do styku s nakaženými.

Záškrt je infekční onemocnění způsobené bakterií Corynebacterium diphtheriae, která obvykle napadá malé děti a pak také starší osoby. Šíří přes dýchací cesty vzduchem, stačí kýchnout. Začíná jako běžná angína, tedy zvýšením teploty, bolestmi v krku, nechutenstvím, malátností. Záškrt mandlí je možno dobře léčebně zvládnout, není-li léčen, změní se v těžký zhoubný záškrt. Ten provází vysoká teplota až 39 až 40 °C, schvácenost, obtížné dýchání, zduření krku do té míry, že má stejný obvod jako hlava (tzv. caesarský krk). Zhoubný záškrt je vždy provázen komplikacemi a ty mohou vést k smrti. Následkem může být zánět srdečního svalu a obrna.

Úmrtnost neléčených pacientů je desetiprocentní, při maligní diftérii pak padesátiprocentní. U očkovaných osob nedochází k těžkým formám, je však možné nosičství.

-cik-

9. 6. 2015"


Tak co maminky a tatínkové, současní i budoucí, co chcete pro své mimísky to nejlepší, jste spokojeni?
A co vaše svědomí? Dobrý, dobrý?
 OneiOno Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.06.2015 03:31:03
Stejně plamenné a přesvědčivé řeči vyvolaly hysterii kolem ptačí a bůhvíjaké ještě chřipky, kvůli několika desítkám úmrtí se vyrobily, nakoupily a následně vyhodily vakcíny za miliardy dolarů (celosvětově).
Je směšné se domnívat, že myslící člověk může přehlédnout motivy farmaceutických firem k rozvoji svého byznisu bez nějakých humanistických skrupulí. A kdo asi platí aplikovaný medicinský výzkum, že?
 Rentiér ZZ Muž38 Kategorie
12.06.2015 00:49:00
Na každý argument si vyslechnout všechny protiargumenty a hlavně se nenechat zmanipulovat nebo ovládat strachem. A pokud se přiklánějí na jednu stranu, měli by především hledat pádné argumenty proti, protože jenom tak opravdu ověří správnost nebo nesprávnost svého přesvědčení. Problém je v tom, že spoustě odpůrců chybí vzdělání, a to nejen biologické/medicínské, ale i všeobecné, řada z nich je "pouze" vyučená. A to není kritika nevysokoškoláků, společnost potřebuje lékaře stejně jako zedníka nebo prodavačku a nikdo není výše, ale člověk bez vzdělání není často schopen myslet analyticky, vyhledávat potřebné informace a posuzovat jejich hodnotu. Na to je třeba taky myslet.

Jsem otevřená dalším podloženým argumentům proti očkování, nicméně neberu žádné urážky a řeči typu "to je blbost" bez komentáře, proč. To nejhorší, co můžeme všichni udělat, je stát si neoblomně za svým, shazovat protiargumenty bez toho, abychom si je ověřili, a hlavně mlčet a neřešit to.
 ParcialniAgonista
12.06.2015 00:47:36
Jen velmi malé procento léčiv/vakcín se dostane na trh a každé testování neúspěšného léku stojí farmafirmu velké peníze, o které daná firma přichází v momentě negativních výsledků, to však nemění nic na tom, že schválený lék/vakcína musí odpovídat přísným normám a musí všemi klinickými testy na obrovském počtu lidí projít úspěšně. Ano, stalo se v minulosti častokrát, že i lék uvolněný pro veřejnost měl vážné nežádoucí účinky, např. proslulý thalidomid, nicméně účinky léčiv jsou sledovány po celou dobu jejich používání a i testování je dnes na jiné úrovni než v minulosti (stejně jako jsme se poučili např. z leteckých havárií, díky kterým je dnes létání mnohem bezpečnější, zkrátka lidstvo se - bohužel - učí z chyb).

Někdo tady psal, že ani očkování před daným onemocněním člověka nechrání. Ano, je to pravda, kterou nikdo nezpochybňuje - ale jedná se o velmi malý počet jedinců a není to způsobeno vakcínou. Chyba je v imunitním systému těchto výjimek, který si nevytvořil účinné protilátky. Rozhodně to ale zdaleka neznamená, že chráněný po vakcíně není každý druhý, navíc nemůžete předem odhadnout, u koho vakcína účinná nebude. Po vakcinaci ale lze zjistit, zda si daný jedinec vytvořil protilátky, takže argument "stejně mu to nemusí zabrat" je zcestný. Na internetu lze velmi snadno dohledat procentuální účinnost konkrétních vakcín, stejně jako nežádoucí reakce, které se mohou vyskytnout po jejich aplikaci a v jaké procentuální pravděpodobnosti. Všechny známé informace o vakcínách jsou každému přístupné, stačí je chtít najít.

Což mě přivádí k jednoduchému příměru - každý z vás si v životě vzal nějaký lék, drtivá většina mnohokrát a někdo bere léky každý den. Stejně tak děti. Každý ten lék má příbalový leták, ve kterém najdeme stejné údaje jako u vakcín. V obou případech v letácích farmaceutické firmy uvádějí všechny nežádoucí příznaky, které se vyskytly při užívání daného léku/vakcíny při jeho klinickém testování a dodatečně se tam připisují i příznaky zjištěné i po uvolnění schváleného léku/vakcíny k běžnému užívání. Nezávisle na tom, jestli jsou příznaky spojené s užíváním a jestli se vyskytly u dvou lidí nebo u sta. Budete se možná divit, jaké hrůzy jsou tam zmíněny, a to i u obyčejných léků proti bolesti hlavy - přesto je bereme a racionálně chápete, že riziko existuje, ale je velmi nízké a přínos rizika převažuje. Stejně je to s vakcínami.

Mám určité pochopení pro rodiče, kteří se nechají znejistit antivakcinačním hnutím - každý chce pro své dítě to nejlepší a odpůrci očkování ovlivňují rodiče především tím, že v nich probouzejí strach. Tím spíš, když se jedná o lékaře. Chápu i volání po možnosti volby. Nicméně tato volba by měla být především informovaná, a to velice dobře. Postavená na pravdivých a ověřených argumentech. Rodiče by neměli slepě věřit nikomu - ani jedné straně, měli by si sami dohledávat zmíněné případy, ověřovat tvrzení v důvěryhodných zdrojích, konzultovat s vícero odborníky. Na každý argument si vyslechnout vš
 ParcialniAgonista
12.06.2015 00:45:40
Dalších 15 studií, které se spojitostí vakcinace s autismem zabývaly, žádnou souvislost nenalezly, a to ani nedávná největší studie http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=2275444 Ke dvěma studiím, které zde zmiňoval(a) AAAAq - jsem vědec, tudíž člověk, který má načteno stovky vědeckých článků publikovaných v impaktovaných časopisech, který se profesně zabývá výzkumem a dokáže narozdíl od laika posoudit, jakou mají tyto dva výzkumy hodnotu. A čistě nezávislým pohledem říkám, že jsou velmi pochybné. Těžko budu laikům vysvětlovat proč, stejně jako by mě např. odborník ekonom těžko vysvětloval složitou ekonomiku velké firmy. Problém je ale v metodice obou výzkumů, v tom, že se nelze dostat k primárním datům, ze kterých byla statistika vytvořena, v tom, že nevíme nic o předchozím zdraví živých ani mrtvých dětí, které byly ve studii použity, navíc nejsou uvedeny žádné laboratorní ani pitevní výsledky, jinými slovy neexistuje jediný nezpochybnitelný argument, že smrt dětí způsobila vakcína. A jestliže chybí jasná implikace, chybí důkaz a studie je nesmyslná, v tomto případě jde jen o "domníváme se, že by tam mohl být nějaký vztah mezi úmrtími a aplikací vakcíny, ale nemáme žádný důkaz a potřebujeme další studie". Nicméně další navazující studie jaksi nejsou, navíc tyto dvě provedl stejný kolektiv autorů, takže nebyly nezávisle ověřeny (= žádný důkaz, že nebyly zmanipulovány). O mnohém svědčí i impact factor časopisu, ve kterém byly studie publikovány (tedy jakési číslo vyjadřující vědeckou úroveň časopisu) - IF je velice velice nízký, jednoduše se jedná o podprůměrný časopis, který přijímá k publikacím vědecky podprůměrné články, které jiné časopisy na úrovni odmítnou. Nicméně pro objektivnost jsem se snažila dohledat další info o vakcíně a dozvěděla jsem se, že WHO v reakci na tyto studie provedla 6 dalších studií, ve kterých nebyla udávaná míra mortality na danou vakcínu prokázána a pohybovala se v mezích jiných používaných vakcín, jednodušeji řečeno přínosy převažovaly rizika do té míry, aby mohla být vakcína schválena k použití. A ještě jedna klíčová věc - tato vakcína se v Česku VŮBEC NEPOUŽÍVÁ.

Řada lidí je přesvědčená o tom, jaké peníze se točí ve farmacii a jak firmy mohou zmanipulovat kde co, jen aby na tom vydělaly. Opět jako vědec s medicínským zaměřením, který do mechanismů hledání a schvalování léčiv vidí, ale který zároveň není nijak napojen na farmafirmy a tudíž nemá být jak ovlivněn, říkám, že to je lež hraničící s konspirační teorií. Ano, ve hře jsou při schvalování léčiv velké peníze, nicméně schválení léčiva není v rukou žádné farmafirmy a všechny klinické studie, kterými daný lék/vakcína prošly, jsou veřejně přístupné. Jen velmi malé procento léčiv/vakcín se dostane na trh a každé testování neúspěšného léku stojí farmafirmu velké peníze, o které daná firma přichází v momentě negativních výsledků, to však nemění nic na tom, že schválený lék/vakcína musí odpovídat přísným normám a musí všemi klinickými test
 ParcialniAgonista
12.06.2015 00:43:36
Pro všechny zde diskutující: že je tento případ pravdivý a nezpochybnitelný si lze snadno ověřit na oficiálních stránkách WHO http://www.euro.who.int/en/countries/spain/news/news/2015/06/diphtheria-detected-in-spain Nebo i zagooglením v češtině - zdravotnický deník je velmi věrohodný zdroj ověřených informací v oblasti medicíny http://www.zdravotnickydenik.cz/2015/06/po-temer-30-letech-se-vratil-do-spanelska-zaskrt-m - ohou-za-to-odmitaci-ockovani/. - To jen tak na okraj pro ty, kteří raději hned popřou informace, které jim nejsou po chuti, místo aby se sami obtěžovali si je ověřit - což bohužel není známkou spekticismu, ale s prominutím omezenosti. Že se nejedná o ojedinělý případ lze zjistit například zde (zdrojem opět WHO) http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/tetanus-infection-in-ontario-child-prompts-calls-fro - m-worried-parents-1.3095824, - takže již druhý případ nakaženého neočkovaného dítěte od začátku června. A najdete další, jen to chce chtít a umět trošku anglicky, protože česká média takovéto případy z nějakého důvodu nezveřejňují, což je zarážející vzhledem k tomu, jaká vlna kritiky očkování se v Česku zvedla. Sama jsem o případech záškrtu a tetanu informovala dva dny zpátky cca 10 hlavních médií a ani jedno z nich nereagovalo zveřejněním.

Nemá smysl tady vyjmenovávat všechny argumenty pro očkování, věřím, že jste je všichni už slyšeli, stejně jako proti. Ale ráda bych upozornila na dvě věci - rozhodnutím, že své dítě nedáte očkovat, ohrožujete nejen jej, ale všechny, kteří s ním přicházejí do styku. Čím větší bude procento neproočkovanosti populace, tím větší bude riziko, že kromě svého dítěte ohrozíte na životě další. Koneckonců i ten chlapec se záškrtem nakazil 8 spolužáků, kteří ale naštěstí očkovaní byli a nemoc u nich nepropukla. Obrovské množství nemocí se šíří vzduchem včetně těch, proti kterým se běžně očkuje. V době otevřených hranic, běžného létání do všech konců světa (i třetího) a téměř každodenního pohybu v místech s vysokou koncentrací lidí v budovách či dopravních prostředcích s vlastní cirkulací vzduchu je riziko nákazy příliš vysoké na to, abychom si mohli dovolit neočkovat. Ten chlapec to odnesl doživotními následky, čeká ho transplantace srdce a celoživotní léčba. Tady očekávám argument, že očkování s sebou také přináší rizika.

A to je ta druhá věc - ano, přináší rizika. Zvýšenou teplotu, někdy horečku, otok v místě vpichu, podrážděnost - nicméně z tohoto důvodu sedíte po očkování nějakou půlhodinu v čekárně, aby mohli lékaři případnou nežádoucí reakci řešit. V extrémních případech anafylaktický šok, ovšem s takovou pravděpodobností, jako že dostanete anafylaktický šok po píchnutí včelou. Zanedbatelnou. Nicméně žádná nežádoucí reakce se nerozvine po x hodinách nebo dokonce dnech. Autismus nebyl NIKDY prokázán - Wakefieldova studie, kterou odmítači tak rádi zcestně argumentují, byla podvrh. Dalších 15 studií, které se spojitostí vakcinace s autismem zabývaly, žádnou souvislost nenalezly, a to ani nedávná největší st
 ParcialniAgonista
11.06.2015 21:30:37
Lycanthia: jistě soudružko, žádné další diskuze!
 Rentiér ZZ Muž38 Kategorie
11.06.2015 08:14:01
Fakta mluví docela jasně. Všichni odpůrci očkování, porovnejte si úmrtnost před plošným očkováním a po něm. Srovnejte výskyt černého kašle, záškrtu, tyfu atd. Můžete si rozmazleně dovolit odmítat očkování jenom proto, že většina populace děti očkovat nechá, takže nejsou přenašeči. Kdyby to očkování odmítali všichni plošně, budete spíš brečet, že se vám děti nedožily deseti let.
Jestli mi nevěříte, tak si vezměte svoje neočkované ratolesti na dovolenou do Indie, copak hezkého si přivezou.
Myslím si, že očkování proti běžným, relativně neškodným chorobám jako chřipka je zbytečnost, hysterický prodej vakcín proti ptačí chřipce apod., na kterou zemře pár jedinců a v tisku se to rozmázne také, ale na nemoci jako záškrt a černý kašel, které jsou prokazatelnou příčinou velké děstké úmrtnosti v minulosti a jejichž rpůběh rozhodně není trivilální, by mělo být očkování neoddiskutovatelné.
 Lycanthia Žena28 Kategorie
10.06.2015 23:39:39
Nejsme v komunismu aby nám někdo nařizoval a přikazoval očkování.
Smajlík  Kadimírek
10.06.2015 23:31:42
Nebulím, konstatuji, co choroby, proti kterým se očkuje, jsou zač.
Ale pravda, lidí je na světě hodně, neočkování by značně pomohlo "zemi", aby si odlehčila.
 OneiOno
10.06.2015 23:18:49
Rozčílená slepička nám tu hudruje, že nějaký dítě onemocnělo, protože nebylo očkovaný... Jenže jsou případy, kdy děti onemocní, protože očkovaný jsou. Ubulenej popis toho, jak vypadá nějakej tvůj známej po obrně, na tom nic nezmění.
Smajlík  Blp
10.06.2015 22:17:08
soukmenovec: Studie dokazující škodlivost očkování.

http://bmjopen.bmj.com/content/2/6/e001509.full?sid=5dc0d732-d103-464e-9a92-8770ae6630a5

http://bmjopen.bmj.com/content/2/3/e000707.full?sid=5dc0d732-d103-464e-9a92-8770ae6630a5
 AAAAq
10.06.2015 22:08:34
Novinám nevěřím, tam už sem četl blbostí ;-)
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
10.06.2015 20:34:31
A pro ujasnění - očkování nese samozřejmě rizika, ale jsou statisticky zanedbatelná a autismus mezi ně nepatří (respektive nic takového netvrdí žádný skutečný výzkum).
 soukmenovec Muž28 Kategorie
10.06.2015 20:30:20
A Rusko si přilepšilo lékem... No, nedávno jsem četl článek, kde ty rodiče obhajujou a viněj ty, kteří přišli s těma koninama jako s autismem... asi mají pravdu. Běžná populace neumí uvažovat a vyhledávat informace vědecky.

Hehe, já tě poznal! :)
 soukmenovec Muž28 Kategorie
10.06.2015 19:55:18
Hudson001: možná není nejlepší, ale rozhodně je tou lepší variantou. Víš kolik lidí v minulosti umíralo na nemoci jako záškrt, tuberkuloza, černý kašel, dětská obrna?

Viděl jsi někdy dítě po dětské obrně? Má teta měla dětskou obrnu v šedesátých letech, přežila a následky má na tu nemoc poměrně mírné - prakticky ji není rozumět, jak zásadní má vadu řeči + a má sníženou mobilitu a motoriku, špatně chodí a není schopná přenést šálek s kávou. Narodila se jako zdravá, pak jako několikaměsíční dítě zfialověla a bylo. Babičce zemřeli dva sourozenci jeden na záškrt, druhý na černý kašel, dědova sestra měla tuberkulozu v sedmnácti letech, přežila, což nebývalo časté, ale chybělo ji několik žeber, následky na páteři, celý život chodila výrazně ohnutá s vystouplou lopatkou, zkrátka vypadala jako by měla hrb.

Že očkování sebou prý nese zvýšené riziko autismu, no to je hrůza, fakt. Za záchranu milionu životů podstoupit takové riziko se fakt nevyplatí.
 OneiOno
10.06.2015 19:51:57
Kdo chce, ať děti očkuje - je to jeho volba. Já se kloním spíš k názoru proti očkování a tato jednotlivá zpráva není dostatečně silná na to, abych díky tomu změnila názor. Samozřejmě, že když člověk dítě nenechá očkovat, tak je určitá pravděpodobnost, že může propuknout nějaké onemocnění díky tomu, že dítě není očkované. Stejně tak jako když sedáš do auta, tak existuje určitá pravděpodobnost, že v tom autě můžeš přijít o život.
 Left wing
10.06.2015 19:31:48
Je směšný, jak se toho tolik nadělá třeba s kouřením, ale že někdo vystavuje svoje dítě smrtící chorobě, tak hned se mluví o svobodné volbě neočkovat. Jsem rád, že se to aspoň u nás vyjasnilo a neočkované dítě nesmí mezi ostatní.
 leafroller Muž45 Kategorie
10.06.2015 19:28:06
proti tomuhle antivax náboženství nemá smysl bojovat. jestli je to pravda, stejně naokonec řeknou že to rozšířily farmaceutický firmy, aby měly kšeft:-D
 meow
10.06.2015 19:27:38
pex: to, že se o tom všude píše, ještě neznamená, že nejde o informaci z jednoho neobjektivního zdroje.
 Rentiér ZZ Muž38 Kategorie
10.06.2015 19:14:09
Jaká neověřená informace, dyť se to píše úplně všude v zahraničním tisku. V ČR to vyšlo až dnes, ale první případ je už ze začátku měsíce.
 pex
10.06.2015 19:06:21
Neověřená jednostranná informace.
 Rentiér ZZ Muž38 Kategorie
10.06.2015 18:56:29
Jj, očkování je to nejlepší, soudruhu :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=8GRwfTkrAnw
 Hudson001Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


SMOKIE – prosinec 2018 – největší hity se symfonickým orchestrem – 6 měst Česka.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk