Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.874389, vloženo 30.04.2015 09:13:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jídla v nemocnici=hnus, co říkáte?
Strávila jsem den v nemocnici a byla jsem v šoku! To, co dávají k jídlu nemocným lidem, kteří především potřebují vitaminy a kvalitní živiny, aby tělo mělo sílu se vykurýrovat, to by nežral ani dobytek! A ne, nejsem rozmlsaná! Snídaně a večeře téměř nemlich to samý, kus bílýho pečiva a k tomu tavenej sýr nebo paštika, oběd rozbředlá instatní bramborová kaše s opečeným kusem gojhaje! Shit! A poslední jídlo v půl 5 večer! Takže paní vedle mě, co dřív než o půlnoci neusnula, by byla prosím pěkně 15 hodin bez jídla (kdyby taky neměla něco svého), než ráno donesli "snídani." Přijde mi naprosto absurdní a paradoxní, jak všude v médiích vám odborníci cpou, jak je důležitá kvalitní strava a jak by se na ní nemělo šetřit, a jak by člověk měl sníst aspoň půl kila zeleniny denně, a kritizují špatně se stravující lidi, jak si zadělávají na obezitu, tlak, cukrovku, atd (a mají pravdu)...a pak vám přímo v nemocnici nacpou tyhle hnusy? Jediná zelenina za celý den tři kolečka okurky jako "zeleninová obloha" k tomu nechutnýmu obědu. Obden jabko nebo pomeranč, toť veškeré ovoce! Ptám se, kde jsou kvalitní bílkoviny, vláknina, vitaminy a prostě všechno, co tělo potřebuje?
Po dvou dnech tohoto "stravního režimu" jsem řekla dost, tohle si dejte prasatům (pokud to teda budou žrát) a naštěstí hodný manžel mi tam nosil pořádné kvalitní jídlo. Ale všichni tuhle možnost samozřejmě nemají! Když člověk leží v nemocnici, tak si logicky sám jídlo připravit nemůže a když nemá nikoho, kdo by mu vařil a jídlo nosil? A musí tam ležet třeba měsíc? Tak to je teda potom síla!
Jistě, všechno je o prachách, kde na to mají vzít? Mimochodem, tento můj pobyt v nemocnici proběhl ještě v době, kdy se za pobyt v nemocnici platila stovka denně! Takže za 700 korun českých akorát podrážděné zažívání, nulová energie, vyčerpanost...no neberte to!
Zajímá mne, jaké máte zkušenosti s jídlem v nemocnici vy, a jaký na to máte názor. Napište, co nejnechutnějšího jste jedli v nemocnici.
Rejpalové (typu buď ráda za péči jakou máme, jeď si do Afriky, kde nemají ani paralen, tam teprv uvidíš žalostné podmínky) si mohou své rejpání ušetřit, ano, já nežiju v Africe, ale v civilizované zemi (aspoň doufám), tak očekávám tomu odpovídající podmínky.
 trubentka Žena29  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.05.2015 15:49:03
V roce 1996 jsem byl se zápalem plic v malé nemocnici, která dnes už v této podobě jako nemocnice nefunguje. Vyvařovali nám tam, dokonce nám upekli křupavé kuřátko a to mě postavilo na nohy! Takže s tebou souhlasím, i když mám jinou zkušenost - nemocní kvalitní stravu potřebují!
 Kesho Muž49 Kategorie
30.04.2015 23:26:08
cellar door: tvl tak tohle cpou už i těhotnejm, to je konec snad! O potřebě kvalitní výživy v těhotenství tady žádnou přednášku dávat nebudu, to ví každé malé dítě, že těhotná potřebuje ještě vydatnější stravu. To už je snad skoro na žalobu za poškozování zdraví! (pro nechápavé rejpaly: ironický vtip!)
 trubentka
30.04.2015 22:00:53
Jako těhotná jsem strávila asi sedm týdnů v nemocnici, takže plně chápu tvé rozčarování. Mně tam každou chvíli někdo něco nosil k jídlu, protože ty jejich jídla se fakt nedaly. Ke snídani každý den úplně to samý - pečivo s něčim na namazání, k tomu Melta, popř. kakao (ale to nemělo s kakaem nic společnýho). Obědy šílený, až na polívky, který jsem si nemohla nikdy vynachválit. Ty byly luxusní, poctivý - úplně jak z jiného světa. Hlavní jídlo bylo vždycky tuhý maso, UHO a pokaždý jiná příloha (rýže/rozvařený těstoviny/rozvařený brambory). V omáčce vždy plavaly kusy nějaké podivné hmoty. K večeři zase pečivo, sem tam Lipánek (zlatý hřeb dne) a jablko.
Fakt to byla haluz.

Ale stejně na to ráda vzpomínám, Apolinář má prostě svoje kouzlo.
Smajlík  cellar door Žena29 Kategorie
30.04.2015 19:23:44
Ježek second edition: Jo a k té čisté vodě můžeš celý den tlačit jenom suché rohlíky a zajisté ušetříš i mnohem víc peněz.
 prožeru dvě kila
30.04.2015 16:01:33
>doma
Žádnou kupovanou vodu, kakao ani čaje nepotřebuju. Piju čistou vodu z vodovodu (u nás máme dobrou tak proč ne?) a nebo k pečivu mléko. Právě si ušetřila 26Kč.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
30.04.2015 15:45:58
Taky jsem to slyšel. Naštěstí jsem neměl "pžíležitost" , to sám vyzkoušet.
 lopezz Muž38 Kategorie
30.04.2015 15:45:41
Taky si lidi dávejte bacha na rentgeny. Třeba vám udělají rentgen zubů, na tělo dají rentgenový oblek, ale už vám nic nedají na ochranu štítné žlázy na krk. Musíte si vše hlídat sami.
 gnmghm
30.04.2015 15:27:30
Votrapa: ale to je prostě obchod, kdyby jsme jedli kvalitní stravu tak jsou nemocnice poloprázdný a farma průmysl neexistuje. S těma důchodcema jak to někdo psal, že si něco zlomí a už odsud nevyleze to jsem taky viděl na vlastní oči. Radši tam nikdy nechodit.
 spíkr
30.04.2015 15:22:03
No něco na tom je, já byl darovat krev a potom řekli ať nikam nechodím chvíli si sednu a ať se posilním, dali mi rohlík s kafem.. takovej zabiják xD tak jsem jim to nechal a šel pryč.
 spíkr
30.04.2015 13:39:04
To ví každej, že v nemocnici je jídlo, z kterýho by onemocněl i zdravej, a naprosto nelogickej denní režim (zbytečný buzení brzo ráno, cpaní práškama na spaní apod.).
Do nemocnice má smysl chodit, když chce člověk umřít, ne se nechat "léčit".
 no comment
30.04.2015 13:30:42
doma
Aha. No v restauracích seženeš slušný oběd za 60 korun. Ne super oběd, ale je to pořád lepší než to, co dostaneš v nemocnici. A ta restaurace se snaží vydělat, proto je v ceně započítaná i marže, a to v nemocnici není, a nejen to, nemocnice je ještě dotovaná ze státních peněz a vyvařuje v takovém objemu, že cena vstupů je zákonitě nižší než v restauracích. Z toho mi vychází, že slušný oběd, který v nemocnici většinou slušný není, nestojí víc než těch 60 korun. A za čtyřicet korun dva rohlíky k snídani a jeden taveňák a totéž k večeři je trochu drahá sranda.
Perlivé vody, občerstvení a vše tomu podobné si musí pacienti kupovat sami, často v předražených bufetech a obchodech poblíž nemocnice, nebo uvnitř nemocnic.

P. S. Chodím na obědy do restaurací, kde mají obědy za 55 až 70 korun a je to velmi dobré jídlo a není ho málo.
 Masturbujuvpoli
30.04.2015 12:59:41
Masturbujuvpoli: No tak to je vtípek, že se dá udělat kvalitní jídlo za 100 Kč na celý den. Jenom 3 dcl hrnek kakaa (tj. mléko a ten prášek) vyjde na cca 8 Kč, jak jsem to nedávno přepočítávala. 1,5 litru neslazené neperlivé minerálky stojí cca 10 Kč a ještě k tomu tak dva půllitrové čaje bez cukru (abychom měli cca 3 litry tekutin denně), to je dalších 8 Kč, takže dohromady to je 26 Kč jenom za pití, to tam ještě ani není jídlo. Samozřejmě někdo ty suroviny ještě musí do té nemocnice dovézt, připravit, roznést pacientům, umýt nádobí etc., takže si tam připočti i mzdy těch zaměstnanců a pak si spočítej, kolik by tak mohla vyjít kvalitní strava na jeden den v nemocnici.
Za 100 Kč na den se nenajím ani
 doma
30.04.2015 12:25:28
Někde to je prý i dobré, ale většinou si lidé stěžují. Za ty peníze to není nic moc.
Mně se moc líbil a líbí argument bývalého ministra zdravotnictví z TOP09, Leoše Hegera. Říkal, zcela vážně, že pacient, který platí stovku v nemocnici, platí nejen za jídlo, ale platí také energie, které by jinak musel platit doma. To mi přišlo od vzdělaného člověka poměrně dost hloupé, protože pak můžu protiargumentovat, že ty energie bude nemocnice platit tak jako tak, ať tam ten pacient je, nebo není, protože jsou obsazeny vždy všechny pokoje. A také je nutno dodat, že takový pacient bude kromě poplatku za pobyt v nemocnici platit nájem, přestože v bytě kvůli hospitalizaci nebyl.
Stovka je podle mě dost na to, aby jídlo za něco stálo, náklady na uvaření jednoho oběda, housku a sýr s knídani a k večeři rozhodně nejsou po rozpočítání sto korun. Nechci si stěžovat, lidi mají zdravotní péči docela slušnou a hodně na zdravotnictví doplácí stát, ale když už někdo argumentuje tou stravou, tak ať za něco stojí.
 Masturbujuvpoli
30.04.2015 12:23:21
"Po dvou dnech tohoto "stravního režimu" jsem řekla dost, tohle si dejte prasatům (pokud to teda budou žrát) a naštěstí hodný manžel mi tam nosil pořádné kvalitní jídlo."

Na tohle pozor, dá se to říct i jinak a slušněji. Jinak se manžel může dozvědět, že se záhadně objevily komplikace, může si chystat parte a ty budeš jen součástí ústní lidové slovesnosti, jak někdo šel do nemocnice se zlomeným palcem a oni ho tam zabili.

Víš, co je potřeba k tomu, abys mohla dělat zdravotní sestřičku, co to obnáší? A víš, jací lidé studují zdravotní sestřičku a proč? Mluva, vystupování a obecněji mentalita mnohých jedinců si nezadá s vyučenými tzv. dlaždiči. S jistým rádoby trollovacím přikrášlením se jedná o póvl. Póvl, který neměl na víc a takové poznámky si může brát smrtelně osobně.
Smajlík  Dobrá ráda
30.04.2015 12:09:34
Mě spíš štve, že jsem si chtěl v nemocnici připlatit za kvalitnější jídlo (a ubytování) a nikdo mi to neumožnil.
 leafroller Muž45 Kategorie
30.04.2015 10:43:36
fdghdbh: pravda! S přesolenym jídlem nemam zkušenost, ale další věc: není snad milionkrát omílaný: nadměrné solení zvyšuje tlak, a tak předeším lidi, co už ho maj vysoký, omezte solení! A pak v nemocnici, kde povětšinou leží starší lidi, co už na tlak berou léky, dostávaj takovouhle stravu! Nemožný snad tohleto už! Takže jim tlak hezky stoupne, takže jim předepíšeme další léky na něj a pojišťovno plať! Na tohle peníze jsou, ale když někdo chce jen kvalitní jídlo, tak to ne, to jsi rozmazlenej, na to už peníze nejsou! DO NEBE VOLAJÍCÍ!!!
 trubentka
30.04.2015 10:34:13
Jako fakt lidi, ty polívky třeba, to je žlutá voda smíchaná s nekvalitním tukem, tak mastné, že když beru do jídlonosičů, tak to doma umývám jarem někdy i natřikrát. V tom plavou (pro forma) malé kousky zeleniny. Pokud je polívka se zásmažkou (moukou, jíškou), tak tam toho nasypou tolik, že do zítřejšího dne polívka v lednici ztuhne v kaši. Samozřejmě jsou polívky dosti slané.

Ale je mi jasný, že v kuchyni asi není rozpočet na normální jídla, ale fakt by se někdy vedení kuchyně mohlo zamyslet a odstranit alespoň ty nejhorší prohřešky.

Bramborová kaše z prášku - něco tak hnusného, že to nikdy nejím. Nevím, proč to pořád nazývají bramborová. Kuřecí maso, to jsou většinou odřezky ze staré slípky. Všude cpou nějaké párky a další levné uzeniny, které s masem mají málo společného a v žaludku vám to leží půl dne. Nemluvě o hnusotách, které furt strkají na jídelníček, jako například játra nebo dršťky, no, asi je to levné. A nemluvě o používání levných (a vysoce nezdravých) tuků a olejů.

Není snad možné ani z mála peněz uvařit něco, co by člověka neodpuzovalo?
 fdghdbh
30.04.2015 10:32:56
Někdy tam náhodou mívají dobrá jídla :) Tys tam nejspíše byla v nesprávný čas :)
Smajlík  Masemeno Nasaku Muž23 Kategorie
30.04.2015 10:31:11
ifka: já s tebou v podstatě souhlasím, a samozřejmě vím, že na to jídlo prostě peníze nejsou, opravdu jsem tady nechtěla rozvíjet diskuzi na téma: kde vzít peníze na zdravotní péči? (jen tak na okraj: ne, nelíbilo by se mi, kdyby mi z platu strhávali další peníze navíc, líbilo by se mi, kdyby si je strhli všichni, kdo za stopadesát klacků měsíčně chrápou deset hodin týdně ve sněmovně, to by peníze byly opravdu hned, a kdyby se nehradila zdravotní péče lidem, co si zdraví sami dobrovolně poškozují, nebo kdyby neměly pojišťovny drahý sídla, kdyby vůbec fungovala jenom jedna pojišťovna...to je jen pár "nápadů" kde vzít peníze, nemyslím zrovna jídlo v nemocnicích, ale třeba na všechno, na co jsou skutečně potřeba a na co se nedostává...ale konec diskuze na tohle téma, to stejně nikdo z nás tady nevyřeší, bohužel).
 ifka
30.04.2015 10:24:05
Emma33: ne, promiň, v tomhle se opravdu nepoznávám! Mimochodem, co všichni máte s tím trapným a nelogickým argumentem: v nemocnici nejsi v interhotelu/pětihvězdičkovym hotelu? Přečti si níže, jak jsem reagovala na poznámku ifky o pětihvězdičkovym hotelu, znova už to psát nebudu.
Já rozhodně ve špitále netrávím dovču (nebo si myslíš, že to byl jako můj výmysl se jít na týden "válet" do nemocnice?!).
Tohle je taky typický přístup lidí, co celkově na tu zdravou stravu kašlou (a proto jim jídlo tam třeba ani nevadí, protože jsou zvyklí)...hlavně, že mám drahé léky, drahé vyšetření, atd, strava není důležitá. Ale to je velkej omyl, ono by kolikrát stačilo upravit to jídlo a tyhle drahý léky a pobyty v nemocnici by vůbec třeba nebyly potřeba, víme! Jenže ono je mnohem jednodušší říct: nemám na to, nebaví mě to, nemám čas přemýšlet a jídle, radši spolknu drahou tabletu (kterou mi zaplatí pojišťovna=ostatní lidé) a jsem spokojený!
Než se do mě zase pustí nějaký další moralista: ano, vím, že všechny nemoci se jídlem nevyřeší a drahé léky jsou skutečně potřeba!
Mimochodem, nebyla jsem tam 1 den, ale týden (ano, na začátku zpovědi jsem to napsala špatně, dál už ale je patrné, že to byl týden, no to je v podstatě jedno, to jen tak vysvětlenou).
 trubentka
30.04.2015 10:16:25
trubentka: Hele, když se ve vládě navrhuje zvýšit odvody na zdravotní pojištění, tak lidi kvičí, proč by měli odvádět ze svého platu ještě víc peněz na zdravotnictví. Živnostníci, kterých je v naší republice tak 20-25% odvádí do zdravotnictví úplnou almužnu, a to doslova. Chceš lepší jídlo v nemocnici? A líbilo by se ti, kdyby ti zaměstnavatel z tvé mzdy strhával každý měsíc o 300 Kč víc na zdravotní pojištění, abys pak v nemocnici mohla mít lepší jídlo? To, že si za pobyt v nemocnici zaplatíš 100 Kč za den neznamená, že máš automaticky nárok na kvalitní jídlo. V některých zemích fungují příplatky za nadstandardní péči i ve veřejných nemocnicích, u nás to neprošlo... Stav našeho zdravotnictví je dost příšerný, sestry i doktoři odcházejí pracovat do Německa nebo do Rakouska, kde mají podstatně vyšší platy. Jídlo je jedna z posledních věcí ve zdravotnictví, které by se měly řešit. Pokud ti vadí v nemocnici nekvalitní jídlo, tak je pro tebe opravdu nejlepším řešením zaplatit si tu soukromou kliniku.
 ifka
30.04.2015 10:02:14
No asi takhle, já, jako skutečně těžce nemocná osoba, která když musí do nemocnice, není to jen tak z prdele, nebo vlastního přání, ale proto aby mi zachránili a zkvalitnili život, za tu almužnu, kterou platím za pobyt v nemocnici (počítám samozřejmě i to, co platím pojišťovně, což je také absolutní hovno oproti tomu, co léčení pacienta skutečně stojí), chci radši dostávat kvalitní léky, kapačky a podstupovat drahá vyšetření, než žrát k obědu stejk s oblohou a večer si nechávat servírovat druhou večeři i když nejsem diabetik jen proto, že netáhnu včas spát (což je mimochodem další velmi důležitý apsekt zdraví a zotavování-chodit brzy spát). Pokud ty to máš opačně a radši si budeš ve špitále vyžrávat a trávit dovču, než se tam léčit, OK, ale pak tam nemusíš ani lézt, protože zbytečně zabíráš místo lidem, co jim záleží na jejich zdraví a ne pohodlí a pak se tam kvůli rozmazleným kravkám jako ty dostanou později, než by bylo třeba.
A nebo jak tu už někdo navrhoval, zaplať si soukromou kliniku, kde ti udělají, co ti na očích uvidí, ale počítej s tím, že to bude stát opravdu hóóódně prachů. Pokud na to nemáš, nebo nechceš dát, tak drž hubu a krok, nebo dál angažuj manžela, když nevydržíš pár dnů, nebo přesněji jeden den, bez komfortu (to co popisuješ totiž jí velké množství lidí o běžně doma, protože na víc nemají). Ale fakt nechtěj, aby s tebou inteligentní lidi, co mají přehled o financování zdravotnictví (která jak už tu taky někdo podotkl se nemůže zlepšit, protože není z čeho brát, když lidi víc neplatí-penízky se nevykouzlí sami, víš), nadávali na to, že se nemáš ve špitále jak v interhotelu. Zvlášť když ti skutečně nemocní mají v nemocnici fakt jiné starosti, než řešit, co dostali k obědu, nebo v kolik jim přinesli večeři. To řeší jen zdravá hovada, kterým hovno je. Tak co, poznáváš se v tom?
Smajlík  Emma333
30.04.2015 10:02:08
fdghdbh: Ano, o těch víkendech v nemocnicíh jsem už taky slyšela. Anebo v noci. Když už člověk musí do nemocnice, tak největší šance přežít má ve všední den dopoledne a odpo.
Galganka: pozor pozor, neřekla jsem ani slovo o nějaký "šikaně" sestřiček z mojí strany (naopak já samozřejmě moc dobře vím, že ony jsou ty poslední, kdo za tenhle bídný stav může). Nikoho jsem tam neprudila, jediný, co jsem řekla bylo, že jsem se se po těch dvou dnech zeptala, jestli tam bude takový jídlo pořád a když řekly, že ano, tak jsem řekla, že už to jíst nebudu, ať mi už nic z toho nenosej, že manžel mi donese.
ifka: pětihvězdičkový hotel, to si děláš legraci, promiň, ale kvalitní živiny a zdravou stravu nepovažuju za "pětihvězdičkový" hotel, já sama mám příjem dvacet klacků hrubýho a dokážu si z toho udělat opravdu kvalitní jídelníček! Nevyžaduju nějaký mořský plody, lososy, lanýže a kdovíjak drahý jídla (což by byl pětihvězdičkovej hotel), ale stravu, kterou zdravotníci lidem v médiích tolik nutí a o které tolik přesvědčují, že není drahá, že se vyplatí (a je to pravda!).
 trubentka
30.04.2015 09:58:49
Moje mamka v nemocnici vaří...
Nechci se jí zastávat, vím jak to jídlo chutná, ale ono vařit několik stovek jídel denně pro pacienty a lékaři, víte kolik brambor by se muselo během dopoledne oškrabat na tolik obědů?? A to tam jsou ve čtyrech jen... to se pak nedivím, že to udělají z prášku, tu kaši ..ale myslím, že existují i nemocnice, kde to není tak strašné....
Smajlík  Dcera kuchařky
30.04.2015 09:57:31
podobná zkušenost. Také se pacientům dostává, vzhledem k jejich zdravotnímu stavu nevhodného jídla. Když celý den ležíte, není zrovna vhodné jídlo fazolový guláš a když jste po operaci břicha, není vhodné jídlo smažený hermelín.
 Rewell
30.04.2015 09:49:17
mam stejnou zkusenost, nedalo se to zrat, doslova. obcas bylo neco celkem OK, ale celkovy pocit z toho mam ten, ze nejlepsi jidlo dne byla snidane - houska s marmeladou.
 3dddd Muž40 Kategorie
30.04.2015 09:47:45
Je to o prioritách. Možnost zajištění kvalitního celodenního stravování s rozpočtem na jídlo pacienta a den, kterými nemocnice disponují je neřešitelný rébus.
Možnosti jsou v podstatě dvě:
1. Výrazná spoluúčast pacientů (což bylo veřejností několikrát odmítnuto)
2. Omezení lékařské péče a přelití peněz do nezdravotnických výkonů jako je např. stravování
Samozřejmě možnost třetí je zvýšit výdaje na zdravotnictví, což s sebou nese zvýšené náklady pro plátce ZP (tedy pro většinu lidí a firem).
 Votrapa Muž Kategorie
30.04.2015 09:45:46
Na Slovensku to v tejto oblasti tiež nie je žiadna sláva. Bol som na dlhších pobytoch v jednej známejšej bratislavskej nemocnici v krátkom čase na dvoch rôznych oddeleniach, takže som si mohol urobiť také porovnanie oddelení v prístupe ku pacientovi.
Kým strava bola tam aj tam biedna, raňajky o pol 8, obed o pol 12, večera o pol 6, potom až do rána nič, málokedy bola "druhá večera" o pol 9 večer, a to zdravotná sestra urobila zväčša nejaký puding zriedený vodou! takže jeho výživovú hodnotu si viete predstaviť. Vtedy som opúšťal nemocnicu vychudnutý na kosť, ale do značnej miery ma vtedy ovplyvnilo ochorenie.
Na druhom oddelení bola nielen otrasná strava, ale aj prístup zdravotného personálu k pacientom bol zlý (myslím, že by sa niektoré tamojšie zdravotné sestry mohli uchytiť ako dozorkyne v koncentračných táboroch). Napríklad: Smeny zdravotných sestier sa menili zhruba o pol 3 nad ránom (každá mala za úlohu sledovať telesnú teplotu každého pacienta, čo je zas prirodzené), a tak všetci pacienti mali budíček o tej pol tretej nadránom, lebo sestrička nebola ochotná počkať.... A o tom prístupe k ľuďom počas dňa ani nehovorím. Otrasné zážitky z tohto oddelenia sa mi ešte aj teraz niekedy vracajú v snoch.
Smajlík  Fajnšmeker1989 Muž29 Kategorie
30.04.2015 09:45:40
Nemocnice ale není pětihvězdičkový hotel, abys tam měla denně prvotřídní jídlo, 500 g čerstvé zeleniny, kvalitní bílkoviny a vitamíny. Počítá se s tím, že lidé si tam vezmou i nějaké svoje jídlo nebo že jim to jídlo z domu někdo donese. Jestli chceš lepší stravu v nemocnici, tak můžeš příště zkusit nějakou soukromou kliniku.
 ifka
30.04.2015 09:38:31
Ano, je to tak, jak to popisuješ. Alespoň v jedné nemocnici a nemocniční jídelně, která patří Agelu. Hlavně ti starší lidi jsou chudáci. Naprostý nedostatek zeleniny. Přesolené polívky. "Bramborová" kaše z prášku - teď to dávají aspoň 3x týdně, naprostý hnus, někdy je ke všemu přesolená. Používají levné tuky. Apod. Možná je to v Praze jinak, nevím, ale tohle je absolutní hnus.

Ono vůbec, ty nemocnice, to je něco dost hrozného. Když si nějaký starý člověk zlomí krček, tak po pobytu v nemocnici jede většinou do nějaké léčebny, kde by se měl rehabilitovat a rozpohybovat. Jenže tam jen furt leží a cvičení má chvíli tak jednou denně a o víkendech ne, naprosto nedostatečné. Ten starý člověk tam jen dále ztratí svalovou hmotu a už to vůbec nemusí rozchodit a rozpohybovat se, někdy rovnou na invalidní vozík tak musí.

A vůbec, v nemocnicích jsou nejhorší víkendy. To je většina lékařů pryč a provádí se jen nejzákladnější procedury, je v podstatě "volno". Když tam máte nějakého starého člověka, tak kvůli tomu může třeba i umřít, když se nějaká procedura nebo operace přeloží až na pracovní den, protože o víkendu je spíše poloprovoz.

Opravdu, tu situaci s víkendy jsem zažil už dvakrát (u příbuzných nebo známých). Hlavně ať se nikomu z Vás nepřitíží o víkendu!
 fdghdbh
30.04.2015 09:20:17
...žiadny humus som v nemocnici nejedla... ale ak tam chodia takýto veselý ľudia, tak už chápem, prečo sú sestričky stále zamračené a namrzené... čarujú z mála, makajú ako draci a ešte sa musia pozerať na nevďak...
 Galganka Žena27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


SMOKIE – prosinec 2018 – největší hity se symfonickým orchestrem – 6 měst Česka.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk