Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.852109, vloženo 04.01.2015 10:30:45 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Lituji,že mi schází víra
Přiznám se,že nejvíc v mém životě mi schází víra v Boha.
Jsem ateista celý život. Ale poslední dobou opravdu závidím věřícím. Závidím jim ten pocit ,že ví že to všechno zlé je k něčemu dobré. Dokonce jim závidím i tu představu ,že na všechno nejsou sami. Že mají na koho hodit své problémy, radosti. Hodnoty života, dokonce dalo by se to nazvat i smyslem? Kdežto já jako nevěřící člověk si na všechno připadám tak hrozně sám. Chtěl bych taky začít věřit. Ale prostě nedokážu zahodit nazvěme to třeba rozumem a věřit v něco víc. Jak bych to taky dokázal když nevěřím lidem okolo sebe. Ať už jde o přátelé, rodinu a nebo potencionální partnerky.
 NevericiHonza Muž23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
04.01.2015 18:44:36
Tomáši, schází ti víra v něco nebo víra v Boha? K obojímu se můžeš dostat i teď. A bohužel znám i plno věřících, co ve své víře jsou sami a žijí tak. Na tohle si budeš muset přijít sám. Některé životní zkušenosti k určitému poznání tě mohou dovést, ale záleží hodně na tobě.
Smajlík  Lauda01 Žena41 Kategorie
04.01.2015 17:54:42
víra je že člověk věří něčemu, v něco, co není vidět

například mohu věřit, že se ze mě během cca 20 let stane člověk, kterým bych se chtěl stát, ano, věřím tomu, že budu méně sobecký a budu více milovat Boha

u víry ve vyšší bytost než jsme my je to tak, že musíš studovat a sám chtít Boha, o kterém si čteš poznat. K tomu je důležitá pokora, modlitba, prostě touha poznat...

já třeba jsem věřící ale drtivou většinu času na B zapomínám starám se o své věci a i někdy podléhám smutku, sebeobviňování místo toho abych si uvědomil že vlastně B existuje a je skutečný, má o mě zájem a je přichystaný se mi přiblížit a být se mnou. PS: nynější svět a politický systém je pouze nedokonalé a dočasné uspořádání vytvořené lidmi
 sadasdsdsd
04.01.2015 16:38:18
Pokud jsi věřící a Tvá rodina není věřící nebo Tě nechápe, tak si připadáš sám, i když jsi věřící. I plno věřících se cítí být osamělými, nepochopenými...

Víra je dar, za který se modlí, třeba tak, že se řekne: "Pane Ježíši, jestli jsi, dej se mi prosím poznat."

Taky se dá hodně věcí o víře nastudovat. I věřící se musí vzdělávat ve víře, museli absolvovat náboženství nebo katecheze, čtou knihy o víře, životopisy svatých, jezdí na poutní místa, modlí se za dar víry...

Katechismus:
http://katolicky-katechismus.cz/

Bible:
http://www.biblenet.cz/

Můžeš zajít za místním knězem a říct mu, že by ses chtěl nechat pokřtít a tomu předchází asi roční až dvouletá příprava, kdy Tě kněz vyučuje ve víře. Pokud jsi pokřtěný, tak se můžeš připravovat na první zpověď a první svaté přijímání.

Spousta věřících několik let hledala než došla k víře. Já jsem osobě naprosto přesvědčená o pravosti katolické Církve, ale předcházela tomu léta hledání, pochybností, tápání.

Možná by Ti mohly pomoci i tyto stránky:
www.jesus.sk
 to je jednoo
04.01.2015 16:16:19
Medžugorje
V Medžugorji (v Hercegovině 25 km od Mostaru) se již dlouhou dobu šesti vizionářům počínaje dnem 24. 6. 1981 dodnes (třem z nich ještě každodenně) zjevuje Blahoslavená Panna Maria, jak tady lid s láskou říká - Gospa.
Třetí den zjevení, tj. 26. 6. 1981, dala Panna Maria hlavní poselství, které v dalších zjeveních až po dnešní dobu prohlubuje.Hlavní poselství Panny Marie:
"Mír, mír, nic než mír. Je třeba, aby se lidé smířili s Bohem i mezi sebou. Je třeba věřit, modlit se a postit, litovat svých selhání a obracet se k Bohu."
Požadavky Panny Marie:
- denně se modlit růženec (radostná, bolestná, slavná tajemství)
- co nejčastěji chodit na mši svatou, nejlépe denně
- denně číst Bibli
- postit se ve středu a pátek o chlebu a vodě
- jednou za měsíc přistoupit ke svaté zpovědi
- nosit stále posvěcené předměty (medailky, křížky)
- odpuštění, obrácení, pokora, mír
- pevná víra
- modlit se 4 h denně
Panna Maria jednou řekla: „Kdybyste věděli, jak vás miluji, plakali byste radostí.“
Panna Maria řekla, že modlitbou a půstem se dá i válkám a přírodním katastrofám zabránit.
Informace o zjevení, poutích, poselství: www.verite.cz, www.medju.com, www.gospa.sk, www.medjugorje.hr
Svědectví vizionářky Vicky:
https://www.youtube.com/watch?v=2khdYsdR950
 to je jednoo
04.01.2015 13:13:43
Rozdíl je úplně jednoduchej - já přece nejsem něco vyššího než ostatní lidi. U Boha jde o to, že (pokud existuje) nad námi má moc. Každej má nárok vědět, kdo všechno je jeho nadřízený, od koho může čekat příkazy. Pokud ze sebe nadřízený dělá záhadu, pak jeho příkazy nejsou příkazy, ale buzerace. A pokud je někdo trvale buzerován, pak se mu nelze divit že např. dobrovolně ukončí svůj život, nebo že sice zůstane naživu, ale chová se destruktivně.
Arogance ještě nikdy nic dobrýho nepřinesla.
 dalsineverici
04.01.2015 13:03:50
dalsineverici: Prokazuješ snad ty všem lidem na planetě svou existenci? Miliardy lidí ani neví, že vůbec existuješ a nikdo ani netvrdí, že bys neexistoval a že nemáš právo na to, aby lidé uznali tvou existenci. :) Jsou snad lidi kolem tebe pro ostatní lháři, když tvrdí že jsi, ale zbytek světa tě neviděl? :) Jsou lidé, kteří tvrdí, že se s tím vyšším setkali, ale je to stejné jako s tebou.
 Alphalight Muž Kategorie
04.01.2015 12:54:29
Když tak teď o tom přemýšlím, docela dost jsem z toho zmatená, taktéž jak ty. Ateista jsem, v Boha jako takového opravdu nevěřím, do kostela nechodím, pokřtěná nejsem, nikdy jsem k tomuto nebyla vedená. Ale přesto nějakou víru mám. Ne víru v Boha, to ne. Ale víru v to, že tam nahoře možná někdo je, a doopravdy na nás dohlíží, ať je to kdokoliv, nebo cokoliv. Nevím, proč, ale např. víra ve strážné anděle se mi zdá reálnější než víra v samotného Boha.
Ale mou opravdovou vírou, je víra v osud. Že vše co se stalo má svůj důvod, i když mi ho hned nevíme, za pár let se nám to vyjasní. Že už, když jsme byli počati, nám byla vybrána cesta, po které budeme kráčet.
 jelen
04.01.2015 12:06:32
dalsineverici: Bůh nám o sobě nechce dát jasné důkazy. Kdyby dal lidem důkaz, že existuje, museli by v něj všichni věřit a to si on nepřeje. Dal člověku svobodnou vůli, sami se můžeme a máme rozhodnout, zda ho přijmeme, nebo ne.

Proto ten příběh o Evě a Adamovi, proto dal do ráje strom poznání. Aby i Eva a Adam měli příležitost se od Boha oddělit.
 YasminnVici Žena19 Kategorie
04.01.2015 11:46:54
Alphalight: Bůh (neboli to "něco") nemá nárok na to, abychom uznali jeho existenci (pokud vůbec existuje), dokud nám o ní nepodá jasné důkazy. My nejsme ignoranti. Naopak Bůh je ignorant, když nám zatím nepodal důkazy o své existenci.
 dalsineverici
04.01.2015 11:30:20
Každé náboženství má v jádru to stejné, vyšší existenci než jsme my, jako lidé a všechno hmotné na zemi. Věda samotná to dokazuje a ani nejmodernější technologie nejsou schopny to přesně určit, co to je a jak to změřit. Jsme prostě ještě málo vyspělí na to podat jasný důkaz na úrovni, na kterou jsme běžně zvyklý. Tato naše ingnorance přiznat si existenci nečeho bez těchto jasných důkazů, přesto že to existuje, je v dějinách lidstva neustále opakujícím se faktorem.
 Alphalight Muž Kategorie
04.01.2015 11:09:58
Myslím, že si to velmi, velmi idealizuješ. Většina věřících není o své víře úplně přesvědčena a zmítají se v neustálých pochybnostech... A je to bolestivé, protože také chtějí úplně věřit, už jen proto, že Bůh to po nich chce.
Já to tak mám také.. Tedy, nepochybuji o existenci Boha, ale o tom, co je správné, o Církvi, o Písmu, o tom, co a jak dělat... Stále dokola.

Navíc, být třeba křesťanem není úplně jednoduché. Myslím, že třeba účast na mši svaté je náročnější, než si většina lidí myslí... Dodržovat tradice, pravidelně se modlit...

Lidé nevěří aby jim to dalo nějaký pocit bezpečí. Ten jim to totiž nedá, aspoň většinou. Ale prostě proto, že chtějí hledat Pravdu.

Navíc, víra je i strach, že z nás bude Bůh zklamaný. A zoufalá naděje a přemýšlení, zda nám odpustí....

To nepíšu proto, že Tě chci odradit, vůbec ne. A možná se dost mýlím, sama v tom totiž nemám úplně jasno. Jen tě chci udržet při zemi. Je to v něčem hodně bolestivé.

Není dobré chtít nebo nechtít věřit. Prostě chtěj znát pravdu, to stačí. Ať je jakákoli.
 YasminnVici Žena19 Kategorie
04.01.2015 10:52:36
A právě proto existuje víra... pro ty slabé. Takže se vzchop, uvědom! A když už, tak si čti Buddhismus.
 Hammy Muž33 Kategorie
04.01.2015 10:49:26
Nemusíš věřit v boha v podání jakém to podávají náboženství :) Věř že není jen lidstvo a pak nic. Jako lidé přicházíme stále na nové věci. Jednou dojdeme možná i k tomu, že to něco v co většina věřila existuje skutečně je a ostatní to jen nebyli schopni vnímat. To že něčemu nerozumíme ještě neznamená že to není možné. Stejně jako lidé co potřebují důkazy lásky od toho druhého aby milovali, tak nevěřící potřebují důkazy aby věřili. Přitom ve vztazích milujeme i bez toho abychom potřebovali neustálé důkazy. Prostě věříme :)
Smajlík  Alphalight Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk