Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.845042, vloženo 29.11.2014 15:01:57 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nemám energii
Většina to považuje za projev lenivosti. Možná to tak je, nevím. I když mi nepříjde, že bych pořád jen ležla doma a nic nedělala. Baví mě hodně věcí. Od malování po domácí práce. Ale už takových deset let mi dělá potíže vydržet u něčeho déle. Například pravidělně chodit do školy. Ani nešlo o to, že by mě to nebavilo. Šlo o to, že po třech dnech jsem se cítila absolutně na dně se sílami. Vyjít schody nebo zvednout skleničku byl těžký úkol. Když jsem byla na praxi týden s dětma na ŠvP, tak jsem se pak nemohla najíst, protože se mi vypětím hrozně třásly ruce. Ale nikdy jsem neomdlela nebo tak. Sem tam se mi stane, že únavou prospím den. Ne že bych se vzbudila a pak se válela, ale prostě třeba v šest večer odpadnu a pak se vzbudím další den v šest večer. Přitom mi to připadá jakobych spala normální dobu. A ani nedělám nějaké fyzicky náročné činnosti. Rodina to nikdy moc nechápala. Jsou spíš můj opak - taková ohněná rodina. A vlastně ani nikdo z přátel či spolubydlících to nechápali. Říkali, že jsem divná, když po škole potřebuju spát. Nebo nechci jít někam na nějakou akci, protože se cítím unaveně. Přesto tedy nejsem zapšklá a ráda si sem tam jdu zatancovat, něco oslavit, bavit se...
Na vejšce se to o něco zhoršilo. Měla jsem některé dny volné, takže to by vyhovovalo. Jenže, když máte tři devadesátiminutová cvičení za sebou, tak to je snad ještě horší. I když jsem se v noci vyspala normální dobu a pak šla na přednášku, tak nejdřív dokážu čile vnímat. Zapisovat si, reagovat, držet se logických návazností, ale pak najednou nastane zlom a začnu usínat v sedě. Nebo to ani není spánek, prostě "túúúút" najednou naprostá tma, ticho, nic nevnímám. To samé se děje, když s někým déle komunikouji. Lidé se mi rádi svěřují, ale po dvou, třech hodinách mluvení se začíná blížit "túúút" okamžik jako ve škole.
Zatím ještě nepracuji. Jen sem tam brigády. Ale dost se obávám, zda vůbec budu schopná si nějakou práci udržet.
Nevím proč to řeším zrovna teď. Aspoň se vypíšu a třeba mi někdo něco poradí z vlastní zkušenosti.
 Ulith Žena Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.11.2014 10:23:28
Chtěla jsem ti napsat do profilu, a nešlo to, tak jsem to nakonec hodila tady, proto ten příspěvek zní trochu divně :-).
Kdyby náhodou: z.flower@seznam.cz
 Ichch
30.11.2014 10:19:25
Ahoj, četla jsem tu tvoji zpověď, že nemáš energii. Myslím, že příčina je jasná a je uvedena v tvém prvním příspěvku. Podívej se na internetu na příznaky chudokrevnosti. Měla bys to řešit z tohoto úhlu. Víc víš ty a tvá doktorka - jestli jsi chudokrevná celý život, nebo jenom v poslední době, jestli se ti železo z nějakého důvodu špatně vstřebává, nejíš správné potraviny, nezabírají prášky, které jíš, nebo musíš prostě jenom počkat, než pořádně zaberou.
Řešila jsem něco obdobného..
 Ichch
30.11.2014 01:20:31
Tož to se omlouvám za nepozornost.
Prubni, zda to není ta hypothyreóza, nenech se odbejt. Jinak tuším vit.B12 souvisí s krvetvorbou (hemoglobin) i únavou. Neber to na lehkou váhu.
Jinak jsem zrovna dnes kápla na: http://www.pronaladu.cz/kde-ztracime-a-nabirame-silu/
Smajlík  krakatice
29.11.2014 22:52:01
krakatice: Ta anorexie nebyl můj problém. Tos reagovala nejspíš na elodii. Ale děkuji za odkaz. Tuto stránku věci znám. Vlastně to tak nějak všechno vím, jen nevím jak proti tomu bojovat. Navíc to moc nevysvětluje to absolutně vyčerpání např. po kontaktu s lidmi apod. Moje matka mi často říkávala, že jsem energetický upír. Tak možná proto. I když je divný, že se cítím vysátá já a ne ten druhý.
Smajlík  Ulith Žena Kategorie
29.11.2014 21:50:30
Za prvé se vymaň z anorexie. Jen ty sama na sobě poznáš, zda jsi už OK, nebo ne.
Za druhé to bude nejspíš štítná žláza. Ta únava. Nech si vzít krev, ať udělají tyto rozbory. U lékaře buď rozhodná a jednoznačná, vyjadřuj se bez jakýchkoli emocí (a to u doktora vždycky ;-))
Za třetí zkus junkout na symbolický význam svých neduhů. Třeba tady: http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/

Vím, co píšu, tvůj příspěvek jakoby byl o mně ;-)
 krakatice
29.11.2014 18:27:21
Ulith:
Už od puberty jsem byla takové melancholické stvoření....deprese jako takové přišly na VŠ. Celá ta změna, rodina a kamarádi 300 km daleko. Přítel měl školu jinak než já, takže jsem byla celé dny jen sama. Kromě toho jsem v té době zabředla do anorexie, která tomu nepomohla.... + následné léčení atd. Mívala jsem stavy na zhroucení, pocity, že už nemůžu dál existovat.
 elodie Žena25 Kategorie
29.11.2014 17:39:21
elodie: Co způsobilo tvou depresi? Jaké depresivní příhody? Pokud o tom tedy dokážeš mluvit.
 Ulith Žena Kategorie
29.11.2014 17:23:07
Mám taky podobný problém, už několik let.

Mám pocit, že jsem si to ale vypěstovala sama, dřív (na střední) jsem taková nebyla. Začalo to tak, že jsem mívala deprese (pořád mám) a osvědčilo se mi, že nejlíp pomáhá, když to zaspím. Nejdřív to fungovalo - přišla depresivní příhoda, lehla jsem si a po probuzení mi bylo líp a mohla jsem fungovat. Takže jsem si začala spánek ordinovat na všechny problémy - Máš stres? Jdi spát! Nedokážeš pohnout se seminárkou? Jdi spát! atd.

Teď jsem ve stádiu, kdy nedělám skoro nic jiného, než že spím. Nemám teď moc školy, měla bych si dělat praxi a psát diplomku, ale celé dny prospím. Když někdy musím do školy nebo něco zařídit, tak se samozřejmě vykopu ven a doufám, že mě to nějak nabudí....ale přijdu domů, zalehnu vyčerpáním a spím třeba až do večera. Nejhorší je, že si ani při spánku neodpočinu. Každou noc se mi zdají noční můry, hrozně živé. Vzbudím se a bolí mě hlava k prasknutí, jsem z toho vysátá. Takže vstanu a chvíli něco dělám a pak zase musím zalehnout, protože usínám v sedě.

Hrozně mě to trápí, ale nevím, co s tím. Život mi utíká a já ho promrhávám.
 elodie Žena25 Kategorie
29.11.2014 16:40:27
brrrrr....tak to teda si mlj pravý opak
 IWFWU Muž28 Kategorie
29.11.2014 16:31:27
IWFWU: Nene, ranní vstávání mi nevadí. Ráno je míň lidí, větší klid, ticho... Tedy kolem 5.-6. hodiny.
 Ulith Žena Kategorie
29.11.2014 16:24:02
tipujum že tě trápí totéž co mě...že absolutně nesnášíš ranní vstávání a pokud se do toho nutím, jsem přes den, hlavně odpoledne a k večeru silně unavený a vypínám a nepoužívat doping typu tři zlatoprameny s třema rumama, tak chodim spát v pět odpolende, budím se v deset a nemůžu spát do půl čtvrtý...jako tomu bylo dříve...
svinstvo
Hledám si práci, kde budu chodit bud tak na devátou a nebo budu mít samé jenom odpolední a noční, protože ranní nesnášim.
Už ve škole jsem měl s tim problémy.
 IWFWU Muž28 Kategorie
29.11.2014 15:30:18
vjoo: Ostatní to zvládají... S přehledem, nejsou unavení, nepotřebují spát, vypínat jako já. Jinak mám přítele. A jednou už jsem měla špatnou zkušenost i kvůli lásce. Onen chlapec se mnou chtěl trávit každičký okamžik, vyšťavil mě do takového stádia, že jsem onemocněla, tak jako divně. Padaly mi vlasy, třepily nehty, měla jsem teplotu 34,5-35. Neměl slitování a tak to skončilo. Fakt jsem se cítila naprosto prázdná. Teď mám vztah, kdy se spíše nevídáme, než vídáme, takže za to nemůže.
 Ulith Žena Kategorie
29.11.2014 15:24:06
Napadá mě, jeslti toho není na tebe prostě jen moc.. stereotyp..
Zamilovat se, lítáš si a hned je ti fajn, únava je pryč. :-)
 vjoo Žena Kategorie
29.11.2014 15:13:32
Honza IWFWU: :D Pšššt... Nenapadly mě lepší citoslovce, kterými bych vyjádřila signál "tak a teď se to spustí".
 Ulith Žena Kategorie
29.11.2014 15:10:51
Túúúúút :-D
Smajlík  Honza IWFWU
29.11.2014 15:10:41
vjoo: Možná je to deprese, ale zas to není tak, že bych nic nemohla neustále. Často vylepšuju domácnost, něco vyrábím, maluju... Kdybych měla depresi, tak bych to asi nedělala ráda ani občas... Krev mi odebírali, mám nízký hemoglobín, přestože beru želozo, tak se to nelepší.
 Ulith Žena Kategorie
29.11.2014 15:08:05
Není to spíš nějaká depka, kdy jsi pořád unavená, nic se ti nechce, všechno tě ničí?
Jinak určitě zajdi k doktorovi, vezme ti krev a uvidíš.
 vjoo Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč