Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.839979, vloženo 04.11.2014 07:35:52 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Obscedantno-kompulzívna porucha
Mňa by zaujímalo, ako ľudia s touto poruchou riešia otázky spojené s osobnou hygienou, napr ak je na záchode a po vykonaní potreby sa potrebuje utrieť a umyť, nemá potom strach z tých baktérií, ktoré má na zadku?
 Fajnšmeker1989 E-MAIL:   Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
04.11.2014 18:21:16
gazzapo.: Co člověk, to unikát. Pro psychické poruchy to platí dvojnásob.

Strach z infekcí většinou nemá formu OCD (chybí tam kompulze, ani rouška jim ve strachu neuleví), ale mnohem častěji jde o fóbii.

Fóbie z pohlavních nemocí je opět jinou diagnózou (také poměrně častou). A ta velmi často způsobuje neschopnost intimního styku.

Naproti tomu obsese hygienou je klasická OCD: nadměrné mytí představuje obsesi, pocit čistoty po umytí kompulzi (uvolnění tlaku vyvolaného obsesí). Tuto formu OCD občas doprovází štítivost (tedy odpor k jakémukoliv fyzickému kontaktu). V případě ženy, který znám já, se paralelně s OCD vyvinul vaginismus. Takže nesouloží. A její obsese se týká jen toho, co vezme do ruky a do úst. Takže třeba věci, které jí vypadnou z rukou, nechává ležet, protože by se musela dotknout nečisté země. K uklízení má odpor, protože musí brát do rukou nečisté věci, což ani v rukavicích moc nezvládá. Nejí věci, kterých se dotkla rukou, pokud nebyla právě umytá.

A zpět k otázce: V případě této osoby předchází použití záchodu náročná příprava: obložení záchoda papírem. Po použití záchodu následuje náročné mytí: po malé potřebě 2 minuty inzenzivního mydlení, po velké potřebě 5 minut či více.

Jsou ovšem lidé, kteří se dostali až na desítky minut, používání chemické dezinfekce, a v průběhu mytí musí alespoň jednou umýt i baterii umyvadla, protože se jí dotkli neumytýma rukama.

Vím o lidech, u kterých se naopak tato forma OCD vyvinula do chorobné uklízivosti: dokud není byt jako klícka, nedojde ke kompulzi.

A také o lidech, jejichž OCD nemá naprosto nic společného s hygienou, ale třeba s vypínáním spotřebičů při odchodu z domu, zamykáním bytu, anebo s něčím zcela jiným.
 Sta67 Muž28 Kategorie
04.11.2014 15:19:41
STA- to neni pravda a pises nesmysly. tyka se vseho, i nemoci prenasene vzduchem kdy dotycny nosi rousku, meri si teplotu apod. a soulozi sice min ale soulozi. to te asi naka stetka vyfakovala protoze se te chtela zbavit. ja znala dva s OKP pomerne osobne ;-) a jednu spolubydlici. vsichni tri sukali.
 gazzapo.
04.11.2014 11:35:12
Tato porucha (obsese hygienou) se vztahuje většinou jen na ruce a ústa. Nicméně často vůbec nesouloží, protože se štítí lidí.
 Sta67 Muž28 Kategorie
04.11.2014 10:33:14
A mě by zajímalo, jak to mají se sexem, vždyť je to takové nehygienické...
 taky zvědaváPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk