Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.834273, vloženo 05.10.2014 10:44:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
PSI jsou hezcí na pohled, ALE...
Máme doma kvůli dceři zakrslého králíka. Bohužel minulý týden onemocněl a my museli po dobu jednoho týdne s ním jezdit každý večer na injekce antibiotik. Bylo to dost náročné, neboť veterinární klinika, kam jsme jezdili, je dosti vytížená a i když má otevřeno až do 24hod, v čekárně je dlouhá čekací doba. Někteří jsu objednaní, někteří ne a čeká se prostě dluho.
No a co má člověk v čekárně dělat, než tak nějak pozorovat:-). Většinou tam chodí lidé se psy (byli tam tedy i potkani, morčata, kočky, ale psi byli zastoupeni nevíce).
Ti pejsci, co tam chodili, byli roztomilí (i když já na psy moc nejsem, mám radši kočky), hezky se na ně dívalo, jak tam poslušně, někdy smutně sedí s páníčkem, někdy byli rozverní atd. Ale když se jednou jedno velké "prý 4 měs.štěně":-) přiblížilo ke mně a já si ho chvíli hladila, okamžitě mi smrděla ruka takovým způsobem, že jsem si ji musela jít nenápadně umýt:-).
No, když takhle smrdí štěňata, jak asi smrdí ti velcí psi, že? Pamatuji si, že když babička na venkově ještě mívala psa, tak ten smrděl tak už asi 3 minuty po vykoupání:-).
Ok, já to beru, je to jejich typický pach (a pejskaři ho nemusí až tak moc vnímat, jsou zvyklí, třeba jako kuřáci), ale ti pejsci tam neustále lezli po páníčcích, páníčkové si je brali na klín, mazlili se s nimi obličeji apod...já tohle tak nějak nechápu, vždyť přece pak i ten člověk musí po tom psovi smrdět (nehledě na oblečení, po kterém lezou nohy, které chodily po venku), když ten pes po něm neustále leze, skáče, oblizuje ho....ale i tohle bych jetě pochopila - páníček má třeba nějaké oblečení jen na ven se psy, po kterém psi skáčí atd. a které (snad) často pere, nebo ho nosí jen na procházky...(předpokládám že NE do práce)
Co ale nechápu už vůbec, jak můžou lidi takového velikého psa, co fakt smrdí, mít v bytě, kde se jim třeba běžně válí po gauči, po koberci, po křeslech nebo v horších případech i v posteli. Vždyť to v tom bytě musí šíleně smrdět tím psím pachem a vím, že to tak i je. Mámina kamarádka má velkého psa v malém bytě a mamka říká, že by tam nejradši chodila se maskou:-))
Jak to, pejskaři, řešíte?? Neargumentujte tím, že i např. kočce smrdí její moč či výkaly, to se dá lehce řešit samotným častým vyměňováním záchodu, to je na každém, jaké je pr..., ale JDE to řešit, neboť SAMOTNÁ kočka nesmrdí, ale psa odsmradit nejde:-), nenejvýš tak na jeden den, jestli vůbec:-)

Ještě jednu příhodu z té veteriny - byla tam boxer s paní, smutně ležel pod sedačkou a polospal. Pak tam najdnou přišla mladá dívka, asi pravá panička (ta paní byla její maminka), boxer se probudil, začal radostně vyvádět, pořád po slečně skákal a při tom pořád pokukoval po malém štěňátku vedle. Všechno ho to tak nějak vzrušilo nebo co, že začal (sakra jak to mám decentně napsat:-) ) snad ejkulovat nebo něco takového..., nebo značkovat nebo nějak upouštět moč nebo co já vím:-), ale moč to dle mě nebyla. Panička to pak měla na kalhotách, bylo to po zemi a tak, brrrr. Odvedla ho pak ven se slovy "pojď, ty úchyle":-D. Za mě psa radši ne:-).
A když, tak nějakou miniaturní čivavu nebo nějakého hlídače, který by byl ale jen venku:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.01.2015 22:01:15
vysloveně jen o nepříjemný pocit). Psa by jsem ti příliš nedoporučil - čivava se hodí jen ve specifických případech a je to už přehnanou typizací velice poznamenaný tvor a pokud by jsi uvažovala o "nějakém hlídači", tak velké zvíře žijící venku si na tebe velice obtížně vytvoří kontakt, pes je velice kontaktní a mazlení a manipulace jsou základ dobrého vztahu, navíc pokud by jsi se štítila jeho pachu a tím pádem kontaktu, byli byste ve výsledku nešťastní oba. Jako hlídače doporučuju spíš kvalitní alarm :) a jako domácího mazlíčka jen zvíře které budeš mít ráda po všech stránkách - vzhledové, povahově i pachové.

Jinak za mě - u psů se pohybuju celý život, je to i moje práce. Osobně mi neskutečně voní, zvláště někteří, ten pach je mi příjemný. Nejvíc mi "voní" malá štěňata, u nich je pach intenzivnější než u dospělého psa. Neřeším olizování, skákání, mazlení ... oblečení rozdělené nemám a nepřevlíkám ho, to by ani technicky nebylo možné. Pokud člověk nenosí jedno oblečení měsíc tak to ani lidé co nemají psa, když jdu třebas někam na návštěvu, nepoznají. Výjimku tvoří pouze alergici - kupříkladu můj zmíněný kamarád pozná, že jsem na sobě měl mikinu "od psa", ale nikoli, že by to cítil, ale jelikož se v mikině zachytí roztoči tak se u něj objeví alergická reakce na ně - samozřejmě slabší a ne nijak dramatická, ale pozná to.
Jím rukama od psa, nikdy jsem neměl žádnou nemoc z "baktérií", parazita, nic.


To jsem se teda rozkecal až mi limit ZP nestačí :) Snad to je dost srozumitelný, nic velkýho bych v tom prostě nehledal, co jeden miluje, nemůže druhej vysloveně ani CÍTIT :)
 Fritzland Muž42 Kategorie
30.01.2015 21:46:49
Tak jako pokus o FLAME jak se dnes moderně říká by to bylo docela dobré, ale reakcí kupodivu docela málo, možná kdybys to dala jako anonym tak se tady rozhoří víc nenávistná diskuze.

Pokud bych to měl brát vážně - každé zvíře "smrdí", respektive má svůj specifický pach. Ano, i ta kočka. Specifický pach je dán jednak vyměšováním kožních žláz, pachem z análních váčků atd. Jak které zvíře komu "smrdí" je pak velice individuální. Mně zrovna nevoní fretky, některé kočky, ani z králíka nejsem dvakrát nadšený. Je to dáno jednak geneticky a jednak výchovou. Pokud bude člověk vyrůstat v rodině kde je mu odmalička vštěpováno, že pes smrdí a je nečistej a po každým kontaktu s ním je nutno se vykoupat v savu (samozřejmě to zveličuji), přenese si to takové dítě i do dospělosti - bude se psů "štítit", tak jako se někdo třebas štítí hrachové kaše, protože na základce byla extrémně hnusná. Dále může mít člověk vrozený "odpor" - alergii na určitý druh pachů, to může u závažných alergií vyústit ve známé reakce - otoky apod. Mám kamaráda, kterému stačí pár minutový pobyt vedle psa v uzavřené místnosti a začíná se dusit - OPRAVDU dusit. Alergie je široké téma samo o sobě a já nejsem odborník, navíc moderní věda sama neví nakolik jsou alergie způsobovány vrozenou dispozicí a nakolik tím, že daný jedinec vyrůstá v extrémně sterilním prostředí a jeho imunitní systém si pak nedokáže poradit kupříkladu s roztoči, kteří se vyskytují v srsti každého psa. Ovšem člověk, který je alergický na roztoče ze psí srsti může často klidně v pohodě mít kočku bez jakékoli alergické reakce, protože v kočičí srsti jsou jiné druhy roztočů na které zrovna alergii nemá. A druhů roztočů, alregií a jejich kombinací je obrovské množství. Je to podobné jako u alergií na pyl nebo na jídlo - moje kamarádka se dusí pokud kvete bříza, ale jiné květy jí nevadí, kdyby kousla do jablka oteče a umře, ale pomeranče jí po kilech. A někdo jiný chcípne u pampelišky, ale břízu si užívá, zabije ho pomeranč a miluje jablka.
U pachů je to podobné - chovateli fretek samotná fretka opravdu voní, pro mě není zrovna příjemná - nemám na ní žádnou alergii, ale ten pach mi zkrátka "smrdí". Stejně tak tobě může "smrdět" pes, v tomto případě logicky čím větší pes, tím víc, nejhorší by to bylo asi u plemen typu boxer, různé druhy mastinů s výrazným přebytkem slin a zvýšenou funkcí análních žláz a pak u psů typu novofunlanďan - hodně hustá dlouhá srst, která funguje i jako rezervoár pachu.
Není mi úplně jasné proč se tím ale zabýváš. Není žádnou povinností mít rád psy, ani žádného chovat. Pokud ti nevyhovují a jejich zápach ti je nepříjemný, tak je zkrátka nevyhledávám, na ulici si jich nevšímám, přátelům se psem řeknu (slušně vysvětlím důvody), že k nim na návštěvu chodit nebudu a oni k tobě pouze bez psa. Co se týče veteriny můžeš poprosit manžela nebo to holt tu hodinu co tak může trvat čekání vydržet (pokud nemáš vysloveně alergickou reakci, ale jde vy
 Fritzland Muž42 Kategorie
05.10.2014 23:05:19
Mně můj pes voní..
Smajlík  blablam
05.10.2014 20:02:10
Šmoulová - a ty jsi asi zase hloupoučká, a patrně jsi nikdy nedržela v ruce kočku, jinak bys takovou kravinu nemohla napsat. To je jako bys nasala, že malé miminko taky smrdí:-) (protože se občas pokaká)

Jinak, já narozdíl od tebe argumentuji a na Zp jsem zvyklá, že lidi občas nejsou moc chápaví, proto ten caps lock apod. a by i ti méně chápaví pochopili:-). Ano jsem hrozně hysterická, že nepíšu věty typu LOL apod..tvá argumentační a vyjadřovací schoponosti (alespoň, co jsi ukázala zde) nejsou na kdovíjak vysoké úrovni, tak jsem radši zvolila takový styl psaní, abys pochopila:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
05.10.2014 18:04:02
kikiwhite: Ne, furt je to na LOL. Jo, i samotná kočka smrdí. Překvapivě ne jako pes, ale furt smrdí. Ale jsi skvěle hysterická, ještě něco chytrýho napiš, ať se pobavim;)
 Šmoulová Žena24 Kategorie
05.10.2014 17:25:38
Šmoulová - no, diskuzí na toto téma bylo na Zp bezpočet, nemá cenu diskzutovat s někým, kdo o zvířatech neví patrně vůbec nic, když tvrdí, že SAMOTNÁ kočka smrdí. Někteří méně bystřejší lidé mají problém rozlišit pojem "kočka smrdí" a "kočka v bytě smrdí" nebo "kočičí výkaly smrdí" a pochopí to tak, že kočce smrdí kožich.

Tvrdíš tedy, že kočka, třeba šlechtěná, která sedí v obýv. pokoji DALEKO od svého kálecího místa, a kterou vezmeš do náruče, smrdí SAMA O SOBĚ jak psí kšíry (už to přirovnání)? Nepleteš si to se s mradem, který je v bytě kvůli špatně čištěnému kočičímu záchodu?
S člověkem, který kočku patrně nikdy neviděl a ani ji neměl v ruce (podle nepřímého tvrzení, že samotná kočka smrdí), nemá cenu o tomto diskutovat. Jdi se nejprve podívat na jakoukoliv kočku (ZDŮRAZŇUJI KOČKU NE JEJÍ HAJZLÍK) očuchej ji (KOČKU NE JEJÍ HAJZLÍK ANI BYT, KDE SE VYSKYTUJE) a pak pojď diskutovat o kočkách.

Jinak diskuze byla o PSECH, ráda bych tedy slyšela nějakého pejskaře, jak řeší ty věci se smradem, oblečením apod...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
05.10.2014 15:49:48
Kočka nesmrdí, no LOL.
 Šmoulová Žena24 Kategorie
05.10.2014 12:16:03
oblečení? mám chlupy v posteli, mám chlupy na gauči, mám je v koberci... takže na kalhotech už mi zas tak nesejde. Na venčení mám vyčleněné psí oblečení, stejně tak doma jsem v něčem jiném. Ale jo, stává se mi, že mě očichávají cizí psi, protože mám dvě fenky. Ale tak mně psí tlapy nevadí, hladím i psi venku
 hubertus
05.10.2014 12:09:12
nemám ráda lidi - nic proti tobě, ale myslím, že s tím zpácháním jen psů u důchodců je to blbost. I sám ten pán (cca 45 let, dobře vypadající, s upravenou manželkou, kteří přijeli v nějkém drahém SUV) sám tomu psovi říkal "ty můj smraďochu":-)

Pes nenačichne od důchodců, pes prostě smrdí, ke stáru asi víc, to je jasné...i moje kamrádka říkala svému kníračovi občas smraďochu:-)

Ale uznávám, že někteří smrdí míň, že se to dá vydržet:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
05.10.2014 12:01:52
No vidíš, já psi třeba vůbec necítím a přijde mi, že můj pes dokonce voní. Nejen po vykoupání, ale i ze své přirozenosti. Pro mě to není pach, ale vůně. Voní mi kočky, králíci a vůbec většina zvířat.

Jediní psi co zapáchají jsou většinou ti, co žijí u důchodců na vesnici - ale jak píšu jen někteří, ne všichni důchodci a jejich psi smrdí. Ti co smrdí většinou žijí u těch věkově pokročilých důchodců od 70 nahoru, kteří nemají moc velký důchod, žijí v polorozpadlém nebo přinejmenším zanedbaném baráku nebo v chatě, všude mají 200 let starý nábytek a vybavení a smrdí takovou tou 'stařešinou'. Takže pes načuchne tím prostředím, ve kterém žije. Také většina těch jejich psů jsou voříšci s delší srstí a staříci je vykoupou jednou za rok a to ještě tím způsobem, že je pokropí jen vodou v létě na zahradě. Žádné pravidelné mytí psím šamponem pro ně neexistuje. Natož starost o jejich chrup. Místo psí stravy dostávají od důchodců zbytky od oběda (což je většinou nezdravá a odporná česká kuchyně). Zuby jim pochopitelně nečistí, takže těm psům páchne z huby neuvěřitelně.

Mě asi vyloženě nejvíc ze všech živočichů smrdí lidé. Tedy určité skupiny lidí. Od již zmíněných důchodců jednou nohou v hrobě, přes usoplený a posraný mimina a batolata až po spocený a hygienu nedodržující lidi v MHD...
 nemám ráda lidi
05.10.2014 12:00:28
ovulace - no slintání je další věc, hrozný:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
05.10.2014 11:58:33
hubertus - ok, někteří to možná necítí, někteří cítí i svého psa:-)

Ale jak to řešíte doma s gaučem, postelí atd...? A co takové to skákání na klín - neumím si představit, že jdu z práce, mám na sobě oblečení do práce a pes mi skočí na klin, na kalhoty apod...já, vím, že se to může vyprat, ale to bych musela třeba včera vyprané džíny, kalhoty, sukni prát druhý den hned znovu...takže to perete např. džíny použité jeden den hned znovu, když na nich pak chováte psa? A nebo (což je ta horší varianta a myslím, že i ta reálná) vám to prostě tak nevadí a chodíte v těch oťapkaných a opatlaných věcech třeba i do práce?
Protože na té veterině bylo úplně běžné, že přišla pěkně oblečená a "vystajlovaná" slečna a šup už měla na klíně psa, který chodil po zemi. Tak nějak se mi to ekluje, asi jsem cimprlich, ale ....vždyť vás ten pes tak jako ušourá a upatlá, když chodil po zemi....o tom smradu a hygieničnosti(myslím tím, co všechno může mít na tlapkách) nemluvě...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
05.10.2014 11:50:54
To záleží na rase. Já třeba nechápu, jak někdo může mít doma buldočka, ten fakt smrdí, slintá a chroptí.
 ovulace
05.10.2014 11:50:15
Všechno je to o úpravě... více pepře, více majoránky... Všechno lze řešit.
Smajlík  Amras Tasartir Muž35 Kategorie
05.10.2014 11:47:21
tak já to myslel tak, že necítíš zrovna toho svého psa, protože v tom pachu prostě žiješ. Cizího psa cítíš. Kamarádka toho svého smraďocha taky necítila, zatímco každej si zacpával nos.
Ale jo klidně Ti tu budu tvrdit, že moji psi jsou výjimka a nesmrdí a zrovna teď jim kožich voní po bylinkovém šamponu.
 hubertus
05.10.2014 11:43:41
Ježíš je zpátky - ne, fakt to není výsada nějakých plemen, smrdí možná na výjimky všichni. Někteří pravda víc, někteří míň.

Ale všimla jsem si, že vy, pejskaři, máte takové argumenty typu- králík taky smrdí, kočka taky smrdí - prosímtě jdi a čuchni se KE KOČCE:-) - kočičí kožich nemá žádných VÝRAZNÝ pach/smrad (pokud kočka není nemocná), to samé králík. A ano, smrdí jim nečištěné záchody, to je jasné (zvláště kočka má velmi smradlavé výkaly), ale KOŽICH nikomu z nich nesmrdí. Psův kožich MÁ ale VELMI VÝRAZNÝ PACH spíš smrad:-) A nemusítě říkat, že tomu smrdí to a tomu ono. Kdyby si nějaký nezávislý člověk, který nemá rád ani kočky ani psy zkrátka čichl k oběma, zcela objektivně by byl jistě závěr, že kočka nemá takřka žádý zápach a pes ANO. Sám ten páníček toho štěňátka mu říkal, že je to jeho smradlavý mimino, čili i pejskaři to jisitě cítí:-)

Možná jsou výjimky, které smrdí míň, a to může být i váš pes:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
05.10.2014 11:13:14
Jo mně taky psi připadají jako špíny a taky to z nich cítím.Nemám ta zvířata rád, chovají se jak otroci a tak vůbec. U kamarádů, kteří mají psa doma, to fakt je všude cítit, přesně jak říkáš. Ne že by to bylo něco příšerného, v čem bych nemohl žít, ale prostě to cítit je no.
 norfolk
05.10.2014 11:03:54
To nevím, náš pes(anglický setr) nijak nesmrdí, ani když mi z půl metru funí do obličeje..
A myje se nanejvýš 1x měsíčně a i to jen když se v něčem v lese vyválí nebo vykoupe v nějaké tůni, jinak se mu jen češe srst..

Ale naše rodina měla psy už od mého ranného dětství, takže to možná fakt nevnímám - ale ani kamarádi, kteří k nám chodili nikdy nic neříkali/nedávali nic znát a hráli si s nimi/chodili jsme s nimi ven..

Možná je to jen výsada specifických plemen nebo to byl jeden z projevů jejich nemoci nebo se o ně jejich majitelé nestarají..
Smajlík  Ježíš je zpátky Muž23 Kategorie
05.10.2014 11:01:42
hubertus: Mně teda potkani vůbec nesmrdí :))
 Maximilian Muž85 Kategorie
05.10.2014 10:57:59
Pejskaři psi necítí (pokud to není abnormální hrůza - kamarádka měla psa a toho koupali jednou ročně v Labi a to bylo fakticky hrozný, jak ten pes smrděl, ani pohladit ho člověk nemohl, až jsem to jednou psychicky nevydržel a narval ho do vany). Mně jako pejskařovi zase smrdí ostatní zvířata... králík ten mi taky páchne, fretka, potkani, kočka... každé zvíře má svůj pach a pokud si na něj zvykneš, tak ho necítíš.
Ale abys neřekla, že jsem prase, tak své psy koupu poměrně často, protože smrduté psy fakt nemusím. Ale asi to u nás taky bude cítit, když se válí na gauči i v posteli... ale jak říkám, já bych zase v bytě nesnesl tu kočku.
 hubertus
05.10.2014 10:47:49
Maxmilian - všechno je relativní:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
05.10.2014 10:46:46
Já si taky myslel, že pes smrdí, ale pak jsem jednoho dne potkal fretku a...
 Maximilian Muž85 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč