Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.833821, vloženo 02.10.2014 17:17:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
PODOMNÍ prodejci plynu/elektřiny
Nepřestane mě překvapovat, že i teď, když se internet i média hemží příběhy podvedených lidí, různými návody "jak nenaletět", tipy, jak poznat podvodníky (resp. co podvodní podomní prodejci lidem nejčastěji říkají, aby je zmátli či přímo podvedli a přinutili podepsat novou smlouvu) si tito podomní prodejci dovolí přijít a říkat zase ty samé oblbovací věty, které byly už mnohokrát popsány??

Zrovna včera přišli dva dost agresivně vypadající chlápkové k nám a jak z učebnice o podvodných prodejcích - "jsme od vašeho dodavatele plynu (při tom na sobě měli visačky s logem úplně neznámé firmy, nikoliv Pražské plynárenské, se kterou jedinou my jednáme a která s námi veškeré věci řeší písemně) a jdeme vám říct, že vás dodavatel se chystá zlevnit o 15%, takže bychom potřebovali vidět vaše poslední vyúčtování a pak je potřeba podepsat novou smlouvu".
Byla jsem opravdu vzteklá, neboť jsem někdy okolo prázdnin měla podobnou zkušenost a problematiku si celkem nastudovala. Tak jsem řekla něco v tom smyslu, jestli si dělají legraci dovolit si na mě jít s takovouto fintou v době, kdy je toho plný internet a reakce byla vtipná. Pán se na mě podíval a celkem arogantně pronesl "Cože, mě je plný internet??"
Chtěla jsem tedy, ať se prokáží, že jsou skutečně od Pražské plynárenské a oni, že mají visačky na krku. Já na to, že je to nějaká úplně jiná forma a oni zase, že jsou přímí distributoři pracující pro Pražskou plynárenskou. Prostě oblbovací klasika, tak jak to všude popisují.
Neměla jsem už na to náladu, řekla jsem, ať jdou pryč a jsou rádi, že nevolám policii. Že když mi bude Pražská plynárenská něco potřebovat sdělit, že mi jistě napíší, jak to činili doposud 10 let a jistě dokáží zlevnit, kdyby náhodou chtěli, i bez mé inervence.
No dívali se na mě při odchodu fakt hodně nepříjemně, že jsem si ještě nějakou dobu chodila kontrolovat auto, pneumatiky a tak (bylo to u rodinného domku) :-)

Jak je toto stále možné, proč to není trestné lhát lidem do očí?? Je jasné, že tito pánové s mým dodavatelem plynu neměli společného nic, ale vsadím se, že kdybych zavolala policii, nic by se stejně nestalo.

Máte s těmito prodejci výhodnějšího odběru plynu/elektřiny také zkušenosti? Co zkoušeli na vás? Nebo nějaké negativní zkušenosti s jinými prodejci?
Já chápu, že podomní prodejce něco nabízí, může být otravný, ale když dělá jen svou práci a jen nabízí zboží Ok, ale když vám do očí cíleně lže, že je zástupcem někoho jiného a chce vidět nějaké vaše doklady, nemělo by to přece jen tak procházet. Já sama sebe ochráním, nikdy bych jim nic neukázala, ale mnoho lidí nemá ty zkušenosti a nechá se nachytat:-(
 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.05.2019 23:28:59
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
04.10.2014 11:59:40
...i ten slavný pán Horst Fuchs se od podomních prodejců nebo operátorů telemarketingu nijak neliší. Všude nám lžou, všichni lžou. Tam kde jsou peníze, tam neexistuje upřímné jednání, všichni se chovají tak, aby toho druhého co nejvíc oškubali. Chovají se tak obchodníci, chovají se tak i zákazníci. Člověk je neuvěřitelně sobecký tvor. Nedělej si ani iluze o těch "chudácích" důchodcích, co "naletěli". Mezi nimi je právě nejvíc sobců.
 nhgfvcfjhg
04.10.2014 11:55:18
Slušný pán: Velká část lidí je opravdu v tomto ohledu hloupých. Proč by si rozumný člověk s malým příjmem koupil pivo v Okay marketu za 35 Kč 0,5l, když si může to samé pivo koupit ve vedlejší večerce za 12 Kč 0,5l. Lidi nadávají jak je všechno drahé, ale levnější nechcou, i když jim to člověk donese pod nos, protože by si to museli porovnat a propočítat aby si to ověřili, a na to jsou moc líní. Vidím to tak, že Češi jsou strašně bohatý národ, který neví co s penězi, protože jim půl hodiny "studia" nestojí ani za několik ušetřených tisíc ročně. Vláda by klidně mohla zdražit energie ještě o 50%, český občan by to nepocítil.

Kvalt: Lhát nemusíš, velká část prodejců vlastně ani nelže. Říkají pravdu, ale zákazník problematice nerozumí a proto se sám uvede v omyl. Pochopí to jinak, než to prodejce řekl, protože nevidí rozdíly v pojmech. A na toto prodejci často sází. Řeknu ti pravdu, ale tak, aby se ti to v hlavě pospojovalo tak, že nabudeš mylné představy. Pak i kdyby sis to nahrál na kameru, tak u soudu nic nemůžeš, protože on řekl pravdu a tys to jen špatně pochopil.
Jinak si uvědom, že ti lžou všude, všichni lžou. Jdeš do Tesca, lžou ti, na cenovce sleva, za 17 kč, u pokladny zjistíš, že sleva není a stojí to 30 kč, obchod totiž předpokládá, že si toho při velkém nákupu nevšimneš. Jdeš do restaurace, tam ti hodí na talíř zbytky brambor co nedojedli předchozí hosti a máš "čerstvou" večeři. Jdeš na pivo, poručíš si svoje oblíbené pivo, a oni ti načepují nějakou levnou výplachovou sračku, protože na měsíc dopředu nakoupili falšované bečky od pochybného dodavatele. Zapneš TV, tam ti lžou úplně všude. Jdeš do McDonald's a chceš přesně ten hambáč co mají na plakátu, dostaneš mnohem menší rozpláclé cosi se starou zvadlou zeleninou a masem, co vypadá jak koňský "koláč". Dáš auto do servisu, mechanik ti naúčtuje 10 věcí, přitom z nich zkontroloval jenom dvě. Jdeš do textilu, kde jsou slevy až 80%, 80% slevu tam má gumička do vlasů a zbytek má tak 5-15% nebo žádnou. Koupíš si maso, u kterého je česká vlaječka. Pak zjistíš, že v ČR bylo jenom balené, ale původem je z Polska. Koupíš si 1 kg kuřete, po rozmrazení zjistíš, že 0,45 kg byla jenom voda, která tam byla jehličkama uměle vstříknuta kvůli hmotnosti. Kupuješ si notebook, prodejce ti tvrdí, že záruka je rok, i když ze zákona musí být nejmíň dva roky. Chceš si zrychlit internet od O2, bohužel u tebe není ještě dostupnost vyšší rychlosti, ale to nevadí, neřeknou ti to, smlouvu ti udělají, budeš platit víc a zrychlení nebude žádné. Každý poskytovatel slibuje garantovanou rychlost 8/12/16/36 Mbit/s, ale lže, protože většinou se rychlost nad tu garantovanou hranici ani nedostane, často klesá na několik desítek Kbit/s.
Každý, kdo s něčím obchoduje, něco prodává, tak se chová úplně stejně. Každý ti řekne klady toho, co prodává, bude je přehánět, ale nebude se ti chlubit nedostatky. Ať už je to podomní prodejce, Horst Fuchs nebo jednatel Volkswagenu. Ano, i ten slavný pán Hor
 nhgfvcfjhg
03.10.2014 23:57:54
Kvalt - tím připomínáním jsem myslel jehovisty a podobné spolky . Ty také vědí co přesně a jedině je pro člověka vhodné mnohem lépe než on sám.
Možná bych k podomním prodejcům nebyl tak jasně vyhraněný kdyby po prvním slušném odmítnutí řekli nasvchledanou a pokračovali dál. Ale to se nikdy nestane, oni jako by to neslyšeli. A to mě dokáže vytočit. Bydlím na okraji Prahy na polosamotě a i sem lezou. Pořád. Dokola. Jen ten pes je dokáže přimět k rychlému odchodu.
 Slušný Pán
03.10.2014 23:46:09
Slušný Pán: Pravda je, že kupříkladu v otázkách např. pojištění to tak jednoznačné není, tam je hrozně kliček.. Jenže tam opět jak říkáš... Člověk si vybere firmu, které věří, nebo poradce pro více firem, kterému věří, pozve si, uzavře. Jakýkoliv podomní prodej je z principu nedůvěryhodný.
 Kvalt Muž33 Kategorie
03.10.2014 23:41:54
Kvalt - v době internetu jsou naprosto nepotřební. A pokud budeš mít potřebu změnit si dodavatele věř že po telefonátu do jeho obchodní kanceláře za tebou jejich zástupce přijede kdy ty budeš chtít. Ne kdy on se rozhodne že ty budeš chtít.
Navíc ty jeho bláboly o výhodnosti malých společností jsou k smíchu. A to hodně.
 Slušný Pán
03.10.2014 23:41:20
Nepřipomíná ti to něco?
--------
Co?
 Kvalt Muž33 Kategorie
03.10.2014 23:37:07
Slušný Pán: No, každý se nějak živí, s prací to dneska není jednoduché. Mně jde o to zdůvodňování, že lidem musí lhát... Takhle jde prostě obhájit všechno svinstvo... A je to pravda, tyhle profese jsou prakticky na prd. Možná kdyby jich bylo nějaké malé množství...
 Kvalt Muž33 Kategorie
03.10.2014 23:33:44
Kvalt - všimni si že on ještě lidi považuje za uplný blbce kterým on, velký vyvolený proškolený prodejce, musí pomáhat a ukázat směr jakým mají jít. Nepřipomíná ti to něco?
Je úsměvné když člověk který je natolik neschopný že se musí živit jako podomní prodejce začne majiteli jakékoliv nemovitosti vysvětlovat něco o financích. Tomu se dřív říkalo kozel zahradníkem.
 Slušný Pán
03.10.2014 23:27:23
nhgfvcfjhg. : Důvodem, proč to zkouší přes lži a polopravdy je ten, že společnost je už tak zblblá z neustálého strašení a démonizování alternativních dodavatelů v TV Nova na zakázku E.ONu, že s lidmi jednat na rovinu prostě nejde,
----------
Tak tu práci nemají dělat!!!! Já taky nepodřezávám důchodce s tím, že to nijak nejde protože není práce a já si jen beru pár kaček. Asi je začnu bít, lháře špinavý!!!!
Smajlík  Kvalt Muž33 Kategorie
03.10.2014 23:24:41
Na mě zkoušeli to samé co na tebe.. Jen elektřina. Vyhodil jsem je z bytu.
 Kvalt Muž33 Kategorie
03.10.2014 23:19:47
nhgfvcfjhg - když budu chtít ušetřit začnu se o to zajímat sám. Vše lze vyřídit po netu. Nepotřebuji k tomu lempla který má natolik vylízaný mozek že vleze bez pozvání na zahradu domu kde jsou volně puštěné dvě fily a potom na mě na mé vlastním pozemku řve at ty obludy okamžitě odvolám. Bud si jistý že jsem s tím nespěchal.
Je to naprosto zbytečná sorta lidí, uplně k ničemu. Bez vyjímek.
 Slušný Pán
02.10.2014 23:04:28
Tuto práci jsem kdysi dělal. I když většina prodejců nejedná na rovinu, často vám na energiích můžou ušetřit spoustu peněz. Důvodem, proč to zkouší přes lži a polopravdy je ten, že společnost je už tak zblblá z neustálého strašení a démonizování alternativních dodavatelů v TV Nova na zakázku E.ONu, že s lidmi jednat na rovinu prostě nejde, vůbec by tě nevyslechly a někteří by ti ještě omlátili pánvičku o hlavu.
Srovnej ceny toho dodavatele od kterého prodejci byli s tvým dodavatelem, je dost možné, že ses statečně ochránila od slevy a tvůj dodavatel si mne ruce, jaká jsi hloupá ovečka, která mu pěkně platí velké peníze a levnější konkurenci od sebe odhání.
Podomní prodej není doménou jen alternativních dodavatelů. E.ON, RWE, ČEZ, PE, PP - ti všichni mají po celé republice stovky a stovky podomních prodejců, i když se od podomního prodeje oficiálně distancují a hází na něj špínu, jako například ten E.ON.
Když jsem pracoval pro malého levného dodavatele, plno lidí mě hned odsoudilo jako grázla, někteří byli i dost agresivní, přitom já jsem se vždy choval slušně. Pak jsem přešel k drahému dominantnímu dodavateli, kterého všichni tak strašně milují a užíval jsem si chvíle, kdy jsem právě ty hnusné lidi na jejich přání "osvobozoval" od levnějších dodavatelů, aby si mohli připlatit přesně podle svých představ.
U nás panuje představa, že kdo přešel jinam, je hlupák, co naletěl. Ale často je to právě naopak. Ti, co zůstávají třeba u E.ON a RWE, jsou právě ti hlupáci, co naletěli Nově a Primě, které na zakázku haní levnější konkurenci. Pochybuju, že sis pořádně nastudovala problematiku ohledně energií, když píšeš, jak ses "ochránila", ale vlastně ani nevíš od čeho.
 nhgfvcfjhg
02.10.2014 21:53:25
Taky už u nás byli. Přitom je to rozhodnutím našeho městského úřadu zakázáno.
 Researcher Muž81 Kategorie
02.10.2014 21:06:42
Tomisak: kamerovej záznam z toho jak se představují :-D
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
02.10.2014 20:34:05
dobrej obchodík nenechá podomního obchodníka odejít bez toho, že by si od něj něco ... cokoliv ... koupil
 Tomisak
02.10.2014 20:23:30
v domovskym městě je tahle forma prodeje zakázaná - taky už jsme takovejm říkali, že zavoláme policii. oni dělali blbý, že jako o žádnym zákazu podomního prodeje neví.. ale klidili se.
byla bych možná i pro plošnej zákaz, i když jsem jindy poměrně liberální..
Smajlík  makrelka Žena18 Kategorie
02.10.2014 20:12:51
Ale z takového jednání postihy samozřejmě plynou, jen je poměrně těžké dané jednání dokázat, a to i když dojde k podpisu "vylhané" smlouvy. Těm distributorům energie se to samozřejmě vyplatí, nedivila bych se, kdyby k tomu byli přímo školeni nějakým svým super extra výkonným manažerem. Největší chudáci jsou v tomto případě samozřejmě důchodci, úplně ti bezbranní důvěřiví lidé, kteří tyto nátlakové situace nezvládají, nejsou schopni odhalit, i přes veškerou osvětu, je to hrozné, ale je to tak.

Současně nesouhlasím s Cukr Myš, že je to záležitostí civilizace, je to záležitostí určitých společnosti, kultur, no a bohužel zrovna my v tom musíme žít.
 1ssss Žena24 Kategorie
02.10.2014 19:30:59
Zkušenost mám a už radši nic nepodepisuju, jedno spálení stačí. Umí být přesvědčiví. (A já naiva)
 kotel motel
02.10.2014 18:38:52
Jojo chodí a pořád mají dost úlovků. Mne takhle navštívili na podzim, ale já tu policii zavolal :-D
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
02.10.2014 18:03:49
Já myslím, že s tím má zkušenosti každý druhý člověk žijící v tzv civilizaci ...jen myslím, že to není znak dnešní doby, ale tohle bývalo už odnepaměti...jen asi nebyli tak oprsklí
 Cukrová Myš Žena99 Kategorie
02.10.2014 17:40:55
Cukrová Myš - no mě právě isnpiroval jeden z call centra, tak proto jsem tohle téma otevřela:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.10.2014 17:33:22
jooo..tohle k nám taky chodí...chtějí vždycky majitele nemovitosti...no a to je máma a je jako na potvoru vždycky někde pryč :))) lezou mi sem prodejci parfémů, prodejci kdejaké kraviny....no a já jelikož mám čas, tak si je vyslechnu, ať si trénují svojí řeč a pak je pošlu do řiťky... stejně to dělám i po telefonu...když mám náladu, tak dotyčného nechám vypovídat... a pak mu třeba poděkuji za chvilkové vytržení z nudy a ať zavolá, až bude mít něco zábavnějšího...
 Cukrová Myš Žena99 Kategorie
02.10.2014 17:26:38
Omlouvám se za překlepy - místo forma má být firma a místo inervence má být intervence:-))
 kikiwhite Žena37 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč