Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.828524, vloženo 05.09.2014 13:04:45 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Svět bez sexuálního pudu - jak by vypada
Svět bez sexuálního pudu - jak by vypadal?

Zkuste si představit veeeelmi vzdálenou a velmi technologicky pokročilou budoucnost. Děti už se nerodí, je to zbytečné. Místo toho se pěstují v genetických laboratořích a k jejich vzniku je možno použít klidně i jen DNA dvou mužů, dvou žen, či třeba 10 lidí zároveň. Těhotenství už se nevyskytuje, žádná žena nechce podstupovat zbytečně toto potenciálně nebezpečné období ještě navíc s tím, že je tu velká šance, že porodí relativně velmi neschopného a neperspektivního potomka, protože v laboratořích je možno dítěti uměle naordinovat schopnosti a dispozice mnohem vhodnější.

Zároveň u lidí nějakou záhadou postupně odumřel sexuální pud. Vědci si lámou hlavu, proč se tak stalo, ale každopádně je to tak - lidé nemají sexuální puzení, sex se nepraktikuje, nikomu už nepřijde příjemný a vzhledem k prvnímu odstavci je i zbytečný. Masturbace a jakákoliv sexuální stimulace je taktéž nezajímavá a lidé při ní nic nepociťují.

A teď pointa. Jak by vypadaly vztahy mužů a žen ve světě, kde jsou ženy i muži zcela nepotřební k vytvoření dítěte a kde muži ani ženy nemají žádný sexuální pud? Existovaly by stále významné důvody k tomu uzavírat manželství a vytvářet rodiny? A co myslíte, vymřelo by postupně jedno z pohlaví, protože by bylo např. módnější být mužem? Vznikaly by ženské a mužské státy (no to asi ne :D). Jak by to prostě podle vás vypadalo bez těhotenství a bez sexu?
 boscheg Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
05.09.2014 19:18:05
boscheg: Dobře, já si prostě nemyslím, že by takhle tělo plýtvalo. Ale je fakt, že jsem zapomněl, že v Tvém světě by přirozená evoluce neexistovala, jelikož děti by se geneticky šlechtily.
 Neviditelnej Píčus Muž21 Kategorie
05.09.2014 18:58:43
Blbě se to vysvětluje, ale zkusím to. Ty asi předpokládáš, že evoluce funguje tak, že co tvor zrovna používá, to se u něj nějak vyvíjí a naopak a přetrvává to u jeho potomků. A tak jsi došel k tomu, že kdyby se vůbec nepoužívaly pohlavní orgány, tak postupně zmizí. Jenže to je omyl, evoluce tak nefunguje.
Je to tak, že každá další generace v průměru zlepšuje ty znaky, které jsou pro ni výhodné a naopak omezuje znaky nevýhodné. A je to tím, že řekněme člověk menšího vzrůstu si hůře bude shánět partnerku - to povede k tomu, že geny pro malou výšku se budou předávat méně a méně, protože se ten člověk nerozmnoží a ty geny budou v genofondu s každou další generací více a více upozaďovány, až třeba zmizí. Ty pohl. org. by sice byly zbytečné, ale jejich existence by nebyla žádnou evoluční výhodou. To co popisuješ by se mohlo stát v případě, kdyby bylo nějak v módě shánět si pouze partnery s mikropenisy a různě narušenými orgány - to by pak v populaci byly orgány s každou další generací horší a zakrnělejší a menší.

Snad jsem to nějak srozumitelně vysvětlil.
 boscheg
05.09.2014 18:45:28
boscheg: Tak jak tedy funguje? Osviť mě.
 Neviditelnej Píčus Muž21 Kategorie
05.09.2014 18:30:23
Neviditelnej Píčus: Děláš si srandu? Asgardi? Stargate? Já netušil, že ten seriál točí banda evolučních biologů.
A tak právě evoluce nefunguje vůbec, to je právě ta rozšířená mylná představa evoluce.
 boscheg
05.09.2014 18:18:07
Ty orgány by opravdu zakrněli, kdyby je nikdo nepoužíval, tak prostě funguje evoluce. Viz Asgardi ve Stargate.
 Neviditelnej Píčus Muž21 Kategorie
05.09.2014 17:57:11
Hodne zaujímavá predstava. Osobne mám viac kamarátov a všeobecne je to so ženami kríž...neviem kto by bol "cennejší" a ktoré pohlavie by vymieralo, ale asi by bolo viac čestnosti vo svete a kludu. Už v dnešnej dobe je u mužov väčšie finančné ohodnotenie, takže by sa dalo povedať, že sú potrebnejší v pracovnej sfére.
Týmto ale nedegradujem ženy, len premýšlam. Som rád, že ich tu ešte máme.
 mnd
05.09.2014 17:35:26
boscheg:
Tys fakt nikdy neviděl holku, která by byla krásná, byla by jako umělecké dílo, na které by byla škoda byť jen sáhnout? No, škoda, ale vnucovat ti to nebudu. :)
Co znamená Y proti X v praxi? Moc toho o tom nevím, jen vím, že je více náchylnej k chybám, tj. více genetických chorob (nejspíš to platí i na ty chyby získané, tedy třeba z radiace, nevím). Možná to taky ovlivňuje délku života, proto muži umírají dříve. Nejsem si jist.
 soukmenovec Muž29 Kategorie
05.09.2014 16:54:55
boscheg: Tak proč se mě ty potom ptáš proč by jim měly odumírat orgány?
 LN77
05.09.2014 16:44:38
soukmenovec: To si dost dobře neumím představit. Každopádně tomu příliš nevěřím (bez urážky).

To samo o sobě vůbec nic neznamená. Jaké jsou důsledky, co to znamená v praxi?
 boscheg
05.09.2014 16:37:13
boscheg:
Umím oddělit estetičnost od sexuality. Jsou krásné dívky, se kterými bych ale nikdy nechtěl nic mít. ;)
Kvalitnější geny - chromozomy XX místo XY, však to píšu. Mužský chromozom Y je vlastně jen poškozené X.
 soukmenovec Muž29 Kategorie
05.09.2014 16:32:50
soukmenovec: Jaké kvalitnější geny? A ta estetika je dána tím, že tě sexuálně přitahují. To by nebylo.
 boscheg
05.09.2014 16:23:36
Kdyby si lidi mohli namixovat potomky podle svého, vymizeli by muži. Ženy mají kvalitnější geny (mužský chromozom Y je vlastně poškozené X) a jsou estetičtější.

Já ti nevím, ve vyšším věku jsem si povídal víc s holkama, ale žádná sexualita v tom nebyla, prostě mi přišly zajímavější. Interakcí by nejspíše ubývalo, to je jasné, ale vazby by byly silnější.
 soukmenovec Muž29 Kategorie
05.09.2014 15:42:34
Hlavně mě zajímá, zda by vůbec nějak často docházelo k interakcím mezi muži a ženami, kdyby neměli žádné sexuální puzení. Nevím jaký pocit máte vy, ale já mám pocit, že malí kluci si hrají především s jinými malými kluky a holčičky zase s holčičkami. Obrat nastává až v pubertě a je způsoben právě tím, že na dítě začíná tlačit libido a sexuální pud.

Byl by bez sexu a těhotenství vůbec důvod, aby se muži s ženami bavili? Možná by zůstalo pár kamarádů a kamarádek, ale nemyslím si, že by to byla nějak rozířená záležitost.
 boscheg
05.09.2014 15:37:47
To je pravda. Nepotřebovali bychom ženy.
 Olson Muž27 Kategorie
05.09.2014 15:35:43
Mezi pohlavími není rozdíl jen v genitáliích, takže i kdyby lidem ohanbí nějak odumřela, stejně je tu celá řada dalších rozdílů, podle kterých se pohlaví budou lišit.
A k té pointě: Kdyby to jednou vypadalo takhle, tak si osobně myslím, že by časem vymizely ženy, nebo jich aspoň výrazně ubylo. Co si budeme povídat... muži jsou lepší téměř ve všech oborech, takže v dané situaci by asi nebylo mnoho důvodů "pěstovat" ženy.
Smajlík  Három Székláb Muž32 Kategorie
05.09.2014 14:43:54
Kezby tomu uz tak bylo
 smutná palačinka Žena27 Kategorie
05.09.2014 14:40:35
LN77: Protože je to pro tuhle diskusi nezbytné. Stvoř si vlastní hypotetickou realitu a nekaž mi mojí.
Smajlík  boscheg
05.09.2014 14:24:23
Zcela normálně.
 Olson Muž27 Kategorie
05.09.2014 14:09:12
boscheg: a proč by jim měl "odumřít" pohlavní pud?
 LN77
05.09.2014 13:27:03
LN77: Proč by jim odumíraly pohlavní orgány?
 boscheg
05.09.2014 13:21:41
No pokud by jim podle tvojí teorie jenom kvůli nerození přestal fungovat sexuální pud, tak by jim nejspíš časem stejně snadno odumřely i pohlavní orgány a žádní muži nebo ženy by prostě neexistovali.
 LN77

Akční cena

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk