Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.807519, vloženo 28.05.2014 16:42:05 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Snadnější DOJÍŽDĚNÍ nebo lepší ŠKOLA??
Mám problém, ale ráda bych to pojala jako diskuzi, které kritérium z výše uvedených je důležitější. Bude to trochu delší, ale budu šťatsná za radu, názor, náhled.

Můj problém mi aktuálně mi přijde veliký, jsem skoro na prášky a nevím, jak se rozhodnout. Třeba mi vaše názory trochu pomůžou. Jde o toto:
Dcera (11let) se mi dostala na dvě gymnázia. Do Neratovic a na Gymnázium Chodovická na Praze 9. Na jedno (do Neratovic) se dostala hned, i když o prsa (hlásilo se 104, brali 60), a do Prahy na odvolání (hlásilo se 207, brali 60) z 82. místa.

A teď již druhý týden řešíme, kam půjde. Situace je velice komplikovaná, protože se budeme s manželem rozvádět a i když teď bydlíme na kraji Prahy 9 (Miškovice), odkud je dobré dojíždění jak do Neratovic (přímý vlak i bus) tak i na Černý Most (bus plus metro, nebo i přímý bus), situace s bydlením se bude v průběhu příštího roku nejspíš měnit - budeme prodávat dům a já se budu přesouvat pravděpodobně směrem k Brandýsu n. Labem ( i když ani to není úplně jisté).

A teď právě začínají ty zmatky - nestěhovat se, volím jednoznačně Neratovice, gymnázium je mi moc sympatické, milý ředitel, zástupkyně, sekretářka, všichni...mají hezké akce, výměnné pobyty, škola je velmi slušně vybavená a prostě má mnoho kladů. Panuje tam velmi příjemná a rodinná atmosféra, všichni jsou velice ochotní a vstřícní. A z Miškovic, kde bydlím teď, je spojení velmi dobré.

Oproti tomu na Černém Mostě to má tu nevýhodu, že jsem tam 2 roky učila a znám zdejší prostředí. Dobří učitelé kvůli vedení odcházejí, vyučující se často mění, atmosféra tam není dobrá, ochota zástupkyň apod. není vyloženě záporná, ale vše je přísné a komisní, zdaleka ne tak lidské jako v Neratovicích. Při přecitlivělosti mé dcery je tento fakto pro mě velmi důležitý. Také vybavení školy není moc dobré, přijde mi, že mají i daleko méně akcí apod...když si vyhledám recenze na toto gymnázium, jsou vesměs negativní, studenti zde vyjadřují velkou nespokojenost, nenašla jsem snad jediný vyloženě poztivní odkaz (i když to, že studenti nadávají na svou školu, je asi normální, nevím zda se tím vyloženě řídit). Diskuzi k Neratovicím jsem bohužel nenašla.

Nicméně po přestěhování (což také nevím, kdy přesně bude) bude do Neratovic z Brandýsa daleko horší dojíždění než na Černý Most. Do Neratovic jezdí z Brandýsa přímý vlak 1x za hodinu a občas linka integrované dopravy, která také nejede ale nijak slavně. Ale není to zase tak strašné (příklad, dcera by končila ve 13.40 a vlak jede ve 14.30, autobus bohužel až ve 3 hod podle nového jízdního řádu od září).

Oproti tomu na Černý Most jede z Brandýsa bus téměř každých 10 min, je to už téměř jako pražská MHD) a škola je zárověň na metru i u autobusového nádraží Černý Most. A vůbec tím, že je škola na metru a aut. nádraží, stává se dostupnou z mnoha míst, i kdybych pak bydlela třeba úplně jinde. Také mí rodiče jsou z Prahy a i k nim je lepší spojení, dcera je s nimi dost propojená. To je VELIKÝ klad této školy. Ale stačí to??

A CO TEĎ? Zvolit školu, ze které mám strach a nebudí ve mně úplně dobrý dojem (i když vše jsou jen spekulace, naopak může dostat dobré učitele a bude to OK), ale s velmi dobrým dojížděním z možného budoucího bydliště a i ze současného to není vůbec špatné a nebo školu, která se mi HODNĚ líbí, na kterou je dojíždění ze současného bydliště dobré, ale z budoucího horší? Co je důležitější?

Co bylo pro vás jako pro malé primánky důležitější - pohodová škola, rodinná atmosféra a nebo mít dojíždění rychle za sebou? Vadilo vám někde čekat na vlak? Co když ujede? A co v zimě a v mraze? Já vím, může počkat ve škole, ale... Neumím si to jako pražák představit, kdysi jsem sice také dojížděla na SŠ, ale bylo mi již 15 let, to mi přijde jako rozdíl....pořád si představuji tu svou "malou" holčičku, jak někde čeká na vlak a neví třeba, kam má nastoupit...chjo..

Nejabsurdnější je, že když se dostala jako první do Neratovic, byli jsme všichni šťastní, že je na gymnáziu, a nikdo nic negativního neřešil.. pak mi zavolali, že ji berou na odvolání i do Prahy a začalo martýrium. Můj otec se mnou kvůli tomu nemluví, chce Prahu jen kvůli tomu, že je to Praha, úplně šílí, že jí prý zničím život vesnickou školou apod.., i když o těch školách nic neví (naši jsou z Prahy)...kdyby jí nebyli do Prahy vzali, byl by klid a pohoda...:-(

Moc se tím trápím, bojím se, že se rozhodnu špatně a dceři nějak ublížím a bude kvůli mně nešťastná.. už teď to nemá lehké..Vím, že můžete namítnout - vždyť může přestoupit, ale to bych chtěla až jako poslední variantu. Navíc v Neratovicích je ta nevýhoda, že v primě nemají němčinu, tak by někam jinam z ní musela dělat zkoušky, v jiných gymnáziích ji většinou již od primy mají.

Jak to máte nebo měli jste vy s dojížděním? Stíhali jste jako prckové ty vesnické nebo maloměstské vlaky a busy, nevadilo vám čekání? Nebo naopak bylo pro vás důležité, že jste měli cestu MHD a pěkně rychlou a bez přemýšlení, kdy co jede...?

Ještě bych vám byla vděčná, kdybyste někdo znal jak to první nebo druhé gymnázium, nebo nějakou diskuzi, kde je něco o gymnázium v Neratovicích...napište mi PROSÍM své názory (třeba jen zprostředkované) nebo odkazy na nějaké webovky, kde je nějaké další hodnocení. Za každý názor či pohled budu vděčná..

Je důležitější super dojíždění a nebo příjemná škola (dle mě, také ji tolik neznám), kde je ale po poznání horší dojíždění?? A nebo to risknout, dát přednost lepšímu dojíždění a uvidí se?? Pomozte!
 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.05.2014 20:22:40
Od druhého stupně ZŠ jsem do školy dojížděl, jedna cesta mi trvala, pokud vlak (panťák, ev. žabotlam, dnes elefant) neměl zpoždění, zhruba hodinu. Navazující spoj, metro, pak zpoždění většinou nemělo a autobus, to už bylo horší. A to jsem bydlel na území Prahy a škola byla taky v Praze. Zase výhoda byla, že jsem se naučil psát i přes drkotání vlaku, a dělal úkoly cestou nebo se ve valku aspoň trochu učil. V dojíždění bych problém neviděl. Rozhodující podle mne je, abys dceru dala na školu, ze které si odnese nějaké znalosti, kde se nebude plýtvat časem, kde jsou dobří učitelé. Jestli to bude na Černém Mostě nebo v Neratovicích, je celkem jedno.
 Samec30
28.05.2014 18:24:39
já se taky rozhodovala, jestli dojíždět nebo mít školu přes ulici a sem ráda že sem se nerozhodla pro dojíždění. ;)
Smajlík  glukóza2
28.05.2014 17:34:37
gfdhgh - ono dojíždění je celkem krátké tam i tam (cca 30 min), jde o četnost spojů...toho se hlavně bojím...absurdně do té Prahy je vlastně to dojíždění ze současného bydliště delší, protože je to bus a ještě metro....
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.05.2014 17:34:10
Outsidová: To musíš být už solidní stařena, když za tvého mládia patřila gymnázia k prestižním středním školám. Je zázrak, že vůbec ještě žiješ. Taky obdivuju tvou schopnost zacházet s počítačem, to se u 75 a starších moc nevidí.
Smajlík  Asi tak.
28.05.2014 17:32:25
Dojížděla jsem daleko, bydlela na internátě. Domů my jel buď vlak-zastávka 3km od baráku, nebo 4x za den bus-zastávka 2km od baráku. Cesta na celé páteční odpoledne a na nedělní též, v pondělí jsem musela na bus co jel v půl čtvrté a dolítla do třídy jen tak tak.
Ti fakt máme radit, co máš dělat? Řízení života zpovědnicovou kolektivní inteligencí mě trochu děsí:D
 nejsem-vidět Žena30 Kategorie
28.05.2014 17:32:02
Outsidová - a to dojíždění, o kterém píšeš, bylo už od primy nebo od 15 let? to je dle mě taky důlěžité...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.05.2014 17:30:58
Asi ať jde do školy, kde je kratší dojíždění. A aby měla možnost být s prarodiči. Však na vyšší gympl může jít kam chce. V dnešní době je normální, že na vyšší gympl člověk může dělat přijímačky jinam. Zatím je malá, tak bych tu kvalitu školy až tak nehrotil. Důležitější o dost bude ten vyšší gympl. Aspoň pozná větší okruh lidí.
 gfdhgh
28.05.2014 17:30:18
Outsidová - to, co píšeš o odvolání, není pravda. Mám zákonnou lhůtu se ještě rozhodnout asi 4 dny a samozřejmě, že jakmile jim sdělím, že ne, mají tam další lidi, u kterých je odvolání ještě nevyřízené, tenhle systém je promyšlený, neboj..nemohla jsem vědět, že ji vezmou na odvolání, to mi sdělili téměř měsíc po přijímacích zkouškách....někomu se stane, že ho/ji vezmou na odvolání třeba na dvě školy a pak taky váhá a někde musí říct, že ne...takhle je to prostě nastavené, když se podávají přihlášky na dvě školy, vždycky někde musíš říct, že ne...a od toho ty zákonné lhůty jsou, aby se člověk mohl rozhodnout..jakmile uběhnou, řeší se další přijetí na odvolání....
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.05.2014 17:30:17
Mimo to jsem zapomněla dodat, že já na gympl taky dojížděla, jely mi tři použitelné autobusy za den, občas jsem hodinu i víc tvrdla na zastávce, v zimě i v parném létě a přežila jsem to. Doživotní trauma mi z toho nezůstalo a aspoň jsem se naučila dochvilnosti a plánování, když jsem občas hrála o minuty.
 Outsidová
28.05.2014 17:24:36
Podala jsi odvolání a Tvou dceru vzali, někdo o to místo možná hodně stál a teď kvůli Tvé nerozhodnosti bude muset jinam. Možná jsi ovlivnila život jednoho člověka na celou dobu jeho existence. Gratuluju. Na druhou stranu, za mého mládí, patřila gymnázia k prestižním středním školám a na ta dobrá nebylo téměř možno se na odvolání dostat, protože nikdo z přijatých nechtěl jinam. Jestli 22 studentů odmítlo nastoupit a dalo přednost jiné škole, nesvědčí to o tom ústavu nic dobrého.
Ať si vybere dcera, ona bude dojíždět, ona bude studovat, ne Ty. S dopravou bych se nebála, za pát let bude dojíždět na VŠ třeba přes celou republiku.
 Outsidová
28.05.2014 17:19:17
Mimovesmir - to je právě to, ona ten názor mění každou hodinu i den - jednou chce do Nera a pak zase ne, protože se pohádala s kamarádkou, která tam jde s ní...ona sama taky neví, má v tomhle dětské názory a líbí se jí celkem obě školy (neví, co vím já o té pražské škole)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.05.2014 17:17:37
To jako budeš tvé malé holčičce pořád stát za PRDELÍ? Jednou se stejně musí osamostatnit a čím dřív zabloudí na vlak tím LÍP, aspoň se takovou BANÁLNÍ záležitost naučí správně. A je úplně JEDNO, jakou si vybere školu, když je to jen o NÍ a jejím vztahu ke škole, životu, zájmům, jejím myšlení. Takže za mně LEPŠÍ DOJÍŽDĚNÍ, pokud nemáš úplně vygumované děcko. Ale když píšeš, že je PŘECITLIVĚLÁ, tak se říď podle TOHO.
Smajlík  Asi tak.
28.05.2014 17:16:49
Já třeba mám vlak radši než autobus, tak by to pro mě bylo plus.Ujetí spoje se v době puberty stane výhodou, bude se ti vymlouvat, že jí ujely spoje. Ona sama má nějak názor?
 Mimovesmir Žena32 Kategorie
28.05.2014 17:15:55
Mimovesmir - to je právě to, co ani já nevím..snad jsem se chtěla jen ujistit, že by ji "tam stejně nevzali" a mít klid...ale oni ji vzali....

S tím rozvodem nic nenadělám, je to teď iniciativa mého manžela, já se 3 roky snažila dát vše do pořádku, aby má dcera právě netrpěla...

Blbý je, že já tem gympl znám, ten v té Praze...chceš říct, že atmosféra školy, systém výuky a vyučující nejsou důležití?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.05.2014 17:12:57
Tak to nechej čistě na ni, ať si ona sama vybere.

Je stará dost, aby si to rozhodla. V jejím věku za ní rozhodovat by bylo rizikové v tom, že jakmile se tam stane problém, tak ty budeš mít na talíři, že to bylo tvé rozhodnutí, ale né její.
 baj d véj Žena99 Kategorie
28.05.2014 17:11:07
baj d véj - možná jsem se špatně vyjádřila - ono to "horší" dojíždění není delší, dělka cesty je asi nastejno, ale to lepší dojíždění je lepší v tom, že jede více busů...když jí něco ujede, nic moc se neděje...ale když jí to nebude ujíždět, je i to horší dojíždění časově v poho..tak jsem to myslela...navíc nemám ráda vlaky, tak proto mi vlak evokuje "horší dojíždění".....
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.05.2014 17:10:02
A proč jste vlastně podávali to odvolání když už měla jisté neratovice a chtěla tam? Navíc i mezi gymnázii se dá přestupovat, aspoň za mého mládí to šlo.
Smajlík  Mimovesmir Žena32 Kategorie
28.05.2014 17:08:29
To, podle čeho ty sis řekla, že je to lepší škola, jsou kritéria o ničem. Pro holku bude důležitý kolektiv, kámošky, kluci. V Praze bude lepší dostupnost nejen dopravní, ale taky tam bude mít mnohem více možností mimoškolního vyžítí - kroužky, kino, nákupy.
Bude pro ni dobré, že tam bude mít babičku s dědou. Když bude mít třeba ráno na brzo, nebo půjde večer se spolužáky ven, může spát u nich.
Pro 11ti letou holku by dle mého stejně nejlepší bylo, kdyby se její rodiče nerozváděli a nemusela se stěhovat ze svého prostředí do nějaké prdele, kde nebude nikoho znát... ale s tím asi nic nenadělá.
 Mimovesmir Žena32 Kategorie
28.05.2014 17:05:11
Osobně bych brala školu, kde je lepší spoj. Trávit zbytečně čas dojížděním by mě unavovalo.

Navíc jedná se o gymnázia. Znalosti získá více méně stejné. A bude záležet víc na ní než jen na prostředí.
 baj d véj Žena99 Kategorie
28.05.2014 17:02:51
vysokocopoto - tak proč jsi tam měl ten smajlík s pěstí?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.05.2014 17:01:31
Nikomu pěstí nedávám.
Smajlík  vysokocopoto
28.05.2014 17:00:07
vysokocopoto - a proč mi dáváš pěstí, když se tě slušně ptám na názor? Díky za tvůj, ale tu pěst nechápu...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.05.2014 16:57:16
Liio - ale to je právě super dojíždění to tvoje.., tady se o jedná o to, že to "horší" dojíždění je třeba vlak každou hodinu, cesta 30 min...co když ujede? Hlavně ráno...to o čem ty píšeš, já považuji za super dojíždění:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.05.2014 16:56:57
Nečtu to celý, ale.
Za mě určitě snadnější dojíždění, však je to jenom škola. Ještě k tomu gympl, kterej je ve výsledku stejně k ničemu. Vždy záleží na lidech, se kterýma tam bude chodit a to si nevybere. To je všechno na čem člověku, co jde na novou školu záleží. Dobří přátelé a nějak to projít. bye
Smajlík  vysokocopoto
28.05.2014 16:52:44
Já jsem dojížděla na gymnázium osm let. Cesta trvala 20 minut a autobus mi jezdil co půl hodinu. Vůbec mi to nevadilo.
 Liio Žena28 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč