Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.779442, vloženo 21.01.2014 11:44:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak byste definovali mentální vyspělost?
Vím že to nejde definovat univerzálně, protože každý z nás je jiný,
ale něco v nás je přece jen stejné.

Pokud byste vedle sebe postavili dva kluky a dvě holky ve věku 14 a 20 let.
(a srovnávali bychom jedince stejného pohlaví)

V čem a jakým směrem si myslíte, že se jejich mentalita nejvíce liší (rozvinula) ?

(Mám na to samozřejmě vlastní názor ale nechci nikoho ovlivňovat.)
 whiteplayer3d Muž19 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.09.2016 02:33:14
Mně je 13, a naprosto nesouhlasím s tím co tu píšete, že 14 leté děti jsou drzí frackové.
Není to tak.
No, i když, z 90% to tak v dnešní době je, ale myslete prosím i na některé jedince, kteří se opravdu snaží používat mozek a respektovat starší. I takové děti v dnešní době existují, ale to vy přehlížíte, a potom se mám já divit, že všichni říkají jak jsou dnešní děti blbý..
Sám jsem nevyrůstal v dvakrát nejlepší rodině, a jelikož jsem měl přísného tátu, tak jsem měl doma režim. Rodiče se ale neustále hádali a bla bla bla, znáte to všichni moc dobře až se rozešli. Z toho jsem si odnášel různý poznatky a za těch pár let což jsou asi dva roky se stalo tolik věcí, které mě donutily začít používat svou hlavu, že to nejde ani vyjmenovat.
Takže vás žádám, pokud tohleto vůbec ještě někdo čte, abyste nás děcka neházeli do jednoho pytle, protože jsou mezi námi tací, kteří by vás mohli i příjemně překvapit.
Hezký den přeju.
 Milda
22.01.2014 14:26:57
Mentální vyspělost je opravdu těžké definovat, podle mě člověk dosáhne mentální vyspělosti, když se naučí naslouchat, argumentovat a respektovat rozhodnutí lidí poblíž, i když s nima nesouhlasí, jen poskytne menší radu.

14leté děti nejsou vyspělé ani náhodou, jsou to ještě drzí frackové. Ale 20letí lidé, i když nejsou chytří, tak se ve většině případů naučí respektovat ostatní, a to protože toho už zažili víc než tamti mrňousové.
Smajlík  sgsg
21.01.2014 15:26:14
andi: U mě je to totéž :-) Od 15 do mých 23 ...
 takytak2307
21.01.2014 12:14:35
Zvlášť v současné době 14 letá holka hledá kluka proto, aby byla cool a nezáleží jí tolik třeba na jeho vlastnostech, zároveň si myslí, že ví o životě všechno, její rodiče jsou debilní, že jí nedovolí jít na diskotéku. 20 letá by to měla mít v hlavě spíš srovnané a vědět, co chce, nebýt s někým jenom proto, aby s někým byla, být samostatná a dokázat si poradit.

Já si myslím, že už i v těch 14 jsem to měla v hlavě celkem srovnaný, nenechávala jsem se nějak strhnout okolím (i když to bylo spíš tím, že jsem byla silně introvertní). Teď se snažím nebýt ovcí vědomě a dá se říct, že mám víc pokory a porozumění pro rodiče, než jsem měla ve 14 a dál.

Co se týče kluků, tak to nevím.
 Tez92 Žena26 Kategorie
21.01.2014 12:10:47
Mentálně vyspělý je podle mě člověk,který je nezávislý na rodičích v tom smyslu, že se umí o sebe postarat sám bez jejich dohledu(to neznamená,že musí bydlet bez rodičů),ale je schopen se o sebe postarat tak,že si umí uvařit,vyprat,nakoupit...,dokáže se orientovat v základních pravidelch společnosti a slušného chování,má přiměřenou míru sebevědomí,nevytváří závislé vztahy...

já bych řekla,že i když už mi dvacet dávno bylo,tak v jistých ohledech stále zcela mentálně vyspělá nejsem
 fénix z popela Žena36 Kategorie
21.01.2014 11:59:55
Mě je 21 a co si pamutuju, tak má pořád stejné názory a takové ty důležité životní postoje jako když mi bylo 15. Tehdy jsem se snažila hlavně o seberealizaci a dnes je to úplně stejné. Akorát mám teď o něco víc životních zkušeností a vědomostí a možná už si nenechám natolik "srát na hlavu" jako tenkrát.
Smajlík  andiPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč