Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.767117, vloženo 25.11.2013 10:21:04 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Je lepší záloh. na ext. disk nebo CLOUD?
Co myslíte? Moc tomu nerozumím, šlo by tedy formou diskuze poradit v tomto nezkušenému člověku či doporučit nejlepší způsob? Předem se omlouvám za možná nejapné či nejapně položené otázky:-)
Mám doma velký externí disk, který mi zazálohuje data v urč. dobu, musím k němu být ale aspoň jednou za čas připojena, což je pro mě celkem probém na to pořád myslet, když používám zásadně jen ntb, který neustále přenáším z domova do práce a naopak, doma ho ne pokaždé večer použiji a externí disk mi stojí na psacím stole a prostě se k němu nepřipojím - nechce se mi na to neustále myslet.

Nebylo by praktičtější ukládat si to někam na ty CLOUDs, že bych se nemusela nikam k něčemu pevnému připojovat a prostě by se mi ta data pořád nějak on-linově ukládala (na netu jsem skoro pořád)?

A poradili byste mi, kde je to nejlepší (ty "cloudy"), kolik to stojí a jak se to celé vůbec provádí? Je má představa, že si třeba přidám do ntb fotky a někam se napojím a ono se to autom. zazálohuje, správná? Nebo že si to dokonce samo kontroluje, jestli něco nového nezazálohovaného nebylo přidáno?:-)

Díky moc za radu, budu ráda za každý názor či zkušenost a ještě jednou se omlouvám za stupidně znějící otázky:-)

Co je dle vás prostě nejlepší a nejjednodušší pro lidi, kteří na to zálohováni nechtějí pořád myslet?:-)

 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.11.2013 19:48:00
Externí disk je tvůj. Musíš se o něj starat. Když ho ztratíš, pes ti ho zahrabe na zahradě, přejede ti ho parní válec nebo odnese povodeň, a ty ho budeš potřebovat, máš po datech. Jak si ho ohlídáš, tak moc budou data bezpečná.

Cloud je cizí. Sice nepotřebuješ investovat do disku, a musíš platit jen za větší objemy, ale provozovateli nebo policii může rupnout v bedně, a máš po záloze. (Naivkové, kteří měli své jediné zálohy na MegaUploadu, by mohli vyprávět!) Bezpečí tvých dat tam hlídá někdo jiný. Možná schopný, možná lempl. Ty to můžeš vylepšit nahráváním šifrovaných souborů, a věřit, že šifrovací algoritmus nikdo nezlomí.

Ideální je oboje kombinovat, a mít zálohu svého cloudu. Pokud tě vyplaví povodeň, máš zálohu v cloudu. Pokud cloud zruší, máš zálohu na polici.

Netajné věci, které často potřebuji, mám na všech strojích, a zálohuji do cloudu (a z těch strojů pak na disk.

Obsáhlé věci mám v několika zálohách na různých médiích (ext. HDD, DVD-R, DVD-RAM, CD-R,…), poučen nákupem ze série vadných DVD, které všechny po půl roce odešly téměř najednou! A na různých místech! Pokud přijde povodeň nebo požár, nepomůže ti, že jsi měl v šuplíku tři kopie.

Malé, tajné a často potřebné věci (hesla, čísla účtů,…) zašifruji silnou šifrou chráněnou silným heslem, a teprve pak nahraji do cloudu. A navíc mám opět zálohované kopie.
 Sta67 Muž28 Kategorie
25.11.2013 16:32:00
Pouzivam 'Box', a synchronizovany sw ktery prenasi data z pc. zdarma.
 gazzapo.
25.11.2013 15:17:05
Neutrino - tak to se doma podívám:-). Zatím moc děkuju.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
25.11.2013 15:05:34
kikiwhite: zásadní je, jestli má konektivitu na připojení k síti (Ethernet - konektor RJ-42). Pokud má jenom USB, tak pro jeho připojení k síti je potřeba ještě něco dalšího.
 Neutrino Muž26 Kategorie
25.11.2013 15:01:58
Neutrino - no, já nevím, jestli mám HDD k tomu určený, nejsem teď doma, abych napsala značku a typ HDD, ale je to HDD asi za 2500 - 3000, myslím že 1 nebo 1,5 TB a má různé funkce (dostala jsem ho od otce), že tedy sám zálohuje, komprimuje atd...ale musím se k němu občas fyzickyy připojit, což já fakt nejsem schopna pravidelně dodržovat...znám se, tak hledám něco víc přes "éter":-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
25.11.2013 14:54:56
kikiwhite: aby šel extHDD připojit k routeru, tak by ten router musel mít USB - to skoro nikdy nemá. A i pokud náhodou má, tak rychlost je opravdu špatná, tohle řešení jsem svého času provozoval, a rychlost přenosu dat na disk byla okolo 2,5 MB/s. Otřesně pomalé. Tady to chce zainvestovat do něčeho lepšího. Buď koupit nějaké zařízení k tomu určené, nebo třeba postavit souborový server ze starého notebooku.
 Neutrino Muž26 Kategorie
25.11.2013 14:48:31
Votrapa - "Ještě by u tebe stálo za úvahu připojit externí hdd přímo k (wi-fi) routeru přes USB. To není investice nějak velká (pokud ještě takový router nemáš) a pak by bylo zálohování hračkou (v podstatě kdykoliv se připojíš k domácí síti, tak můžeš zálohovat). "

To mě velmi zaujalo - to by šlo?? Doma mám wifi a router a myslím, že velmi slušný externí HDD, to by byl super:-)..jako že bych se nemusela pak k tommu HDD připojovat nebo jak by to fungovalo? Díky moc.

Jinak citilivá data nemám - jde mi hlavně o fotky a o dokumenty, hlavně materiály na učení AJ, takže žádné extra tajnosti:-)

Jinak děkuji zatím všem za názory:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
25.11.2013 13:33:45
Já volil domácí server. Mám, ho ještě z doby, kdy se s NAS nedalo rozumně pracovat.
Já osobně bych data cloudu nesvěřil. Představa, že moje data budou někde (bůh ví kde) a já budu věřit, že o ně nepřijdu nebo se k nim nedostane někdo nepovolaný mne neláká.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
25.11.2013 13:27:04
Jsem ke cloudu obezřetný, ale vysloveně bych se mu nebránil.
Ale nedával bych tam hodně citlivá data a pak je dobré mít hodně rychlou internetovou konektivitu (často bývá dost zaříznut upload). Rovněž záleží na objemu dat, dá se najít cloud prakticky zdarma na 25, 50GB ale na větší objemy již něco bude stát. Někdo to řeší i pořízením tzv. NAS úložiště, které má doma/v práci. Velmi zjednodušeně se jedná o "chytřejší externí disk", který současně slouží i jako server pro zálohování a můžeš na něj nahrávat/přijmat data i na dálku přes net. Je ale nutné dobře nakonfigurovat (zabezpečení).
 Charles Muž49 Kategorie
25.11.2013 12:23:18
Každé má své výhody. Nevýhodou cloudu je nutnost být stále on-line a mít zároveň rychlé připojení k internetu. Cloud může být dobré řešení, ale data důležitější než nedůležitá bych tam jinak, než v zašifrovaném TrueCrypt kontejneru opravdu neukládal. Navíc pokud se jedná o nějaký free cloud, ta se může stát (dokonce to může být přímo v podmínkách, že si majitel toto právo vyhrazuje), že majitel službu s okamžitou platností zruší bez náhrady.

Naproti tomu klasický externí disk je doma, jde používat i bez internetu, pod dozorem.

Já osobně za dobré řešení považuji domácí NAS, což je vlastně takový malý cloud, akorát v domácí síti (a za určitých podmínek - veřejná IP adresa - přístupný i z internetu). Tam je jedinou nevýhodou, že kvalitní hadrware není zadarmo.
 Neutrino Muž26 Kategorie
25.11.2013 12:03:20
Sejde se tady spousta uživatelů, kteří budou vykřikovat něco o velkém bratrovi... Nicméně já si myslím, že cloud je celkem OK, pokud to nejsou nějaká extra citlivá data a pokud na to máš internetové připojení (uploadovat několik GB může být docela porod).
V cloudu vidím poměrně zásadní výhodu a to je několikanásobné zálohování, takže se těžko stane, že ti data zmizí - přece jenom externí disk se klidně může pokazit.

Ještě by u tebe stálo za úvahu připojit externí hdd přímo k (wi-fi) routeru přes USB. To není investice nějak velká (pokud ještě takový router nemáš) a pak by bylo zálohování hračkou (v podstatě kdykoliv se připojíš k domácí síti, tak můžeš zálohovat).
 Votrapa Muž Kategorie
25.11.2013 10:46:53
Acronis umí zálohovat sám ve stanovenou dobu a nemusí se na to myslet. Jinak jsem na tom asi stejně jako JedenChlap.
 Dalek Muž99 Kategorie
25.11.2013 10:24:57
Já jsem starší a tudíž asi konzervativní. Já zálohuji na externí disk.

1. Nemám dobrý pocit, že bych měl "někam" ukládat svá data, i když tam nemám nic vyloženě citlivého.

2. Pokud dojde k nějaké poruše systému, tak umím celkem dobře Acronisem obnovit z té zálohy, ale netuším, jak bych obnovoval z nefunkčního PC přes NET
 JedenChlapPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč