Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.752612, vloženo 16.09.2013 08:37:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Podle čeho vybrat práci?
Ahoj, už zase buzeruju s těma samejma tématama pořád dokola já vím, koho to sere nechť neodpovídá.

Podle čeho jste si vy vybrali zaměstnání?
Na základě nabízeného příjmu.
Na základě toho co jste chtěli dělat.
Na základě toho co jste byli schopni dělat.
Nebo ste dokonce odpovídali na všechny inzeráty?
Nebo ste to udělali vylučovací metodou a vyřadily jen to co nechcete dělat?

Splňuju kritéria na jednu pracovní pozici a na tím směrem orientované životopisy jsem odpověděla. I když se mi zdálo, že není problém v tom aby mě přijali, přesto jsem se nedostala ani na pohovor. Takže se mi zdá, že hledat jednu pozici je marná snaha, protože se vždy najde někdo lepší. Nebo snad má člověk opravdu napsat do životopisu věci co neumí jen aby zaujal? Nejsem ten typ co se přeceňuje, spíš podceňuje takže prostě nevím na co si můžu dovolit odepsat a na co ne.

Jako bonusová otázka - na jaké inzeráty ohledně práce zásadně neodpovídáte?
 *chivavinka Žena23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.09.2013 19:03:18
medrolletka: jojo, možnost výběru je tu vždy
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
16.09.2013 18:05:20
Ehm...on má dneska někdo možnost si vybírat? Něco mi uniklo?
p.s.nepočítám machry s pěti titulama, x lety praxí na vysokých postech a hovořící plyně 5 jazyky
Smajlík  medrolletka
16.09.2013 17:26:30
Když jsem chodila na pohovory přes inezráty na prac. portálech - vždy jsem prošla pár kol, a stejně se vždy našel někdo s lepší praxí, s lepší školou, apod.

Když jsem rozeslala náhodně meily na firmy v mém okolí, tak se mi jich pár ozvalo, a v jedné firmičce za chvilku už budu rok a spokojená.
 baj d véj Žena99 Kategorie
16.09.2013 14:14:40
A zkoušela ses ptát po známých, zda o nějakém místě vědí? Ona je to sice pitomá otázka, ale já takhle našla práci sestřence. Už rok hledala něco lepšího, a tohle jí vyšlo. Navíc firmy vždy radši vezmou někoho, o kom mají aspoň nějaké informace (byť zprostředkované) oproti totálně neznámým. I ze slušného a vzdělaného člověka se může po měsíci vyklubat totální sociální ignorant, který rozvracuje kolektiv.
 Majka
16.09.2013 14:04:30
Na základě toho co jste chtěli dělat.
Na základě toho co jste byli schopni dělat.
 vancr Žena Kategorie
16.09.2013 13:30:09
*chivavinka: asi je tam někdo, kdo splňuje to, co požadují a má ještě něco Navíc, nějakou přidanou hodnotu...nebo nevím, čím by to mohlo být. Ale jak říkám, já mám zatím v tomhle fakt dost štěstí. I ta současná práce bya hodně (nejenom) o štěstí. Holt asi musíš vytrvat, nic jiného ti neporadím...nebo si nechat od někoho poradit a nenechat se odradit:)
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
16.09.2013 13:09:25
ilustrace: Pěkný. S tím co jsi říkala o tom že chtějí SŠ a né VŠ už jsem taky slyšela od známejch. Holt nechtějí platit velký prachy. Já si taky nedokážu představit, že bych měla do životopisu lhát, ale opravdu mě pak naštve, když splňuju všechno co si oni vypsali, že mě nepozvou ani na ten pohovor. To už pak opravdu nevím co chtějí aby v tom životopisu bylo. A s motivačním dopisem jsem se taky snažila, myslím si docela dost a ještě jsem pro každej inzerát vymejšlela novej a výsledek nula. :-P trošku mě to irituje, tak se snažím najít co dělám špatně nebo co by se dalo udělat lépe.

A k tomu emailu, taky jsem si udělala novej email protože ty starý byli takové zkomoleniny, jenže moje jméno má dost lidí takže takové to Jméno.prijmení@email.cz u mě nešlo, takže i tak mám zkratku, která se asi líbit nemusí. :-D
 *chivavinka Žena33 Kategorie
16.09.2013 13:00:20
Na základě toho co jste chtěli dělat.
Na základě toho co jste byli schopni dělat.

Já jsem měla ale zatím dost štěstí - současná práce je výsledkem 4. nabídky, kterou jsme našla a i ty předchozí byly jedny z prvních. Ale primárně jsem hledala práci, kterou CHCI dělat a odpověděla jsem i na inzerát hledající editora (z čehož se vyklubala naprostá šílenost, takže jsem pohovor vcelku rychle ukončovala) administrativní pracovnice (dvakrát - a dvakrát se mnou slušně vyběhli - nesplňujete požadované vzdělání, hledáme SŠ, ne VŠ - spadla mi čelist)
V CV jsem si nevymýšlela, protože jsem posera a bála jsem se - a bojím se, že by se na to brzo přišlo. Podle me hodně záleží i na tom, jakým stylem je psanej motivační dopis nebo na tom, jaký má dotyčný mail - odpovídat na inzerát z mailu macik84 asi nebude zrovna košer :)

A zásadně jsem neodpovídala finanční poradce nebo jakoukoliv práci na zóně. Zóna je můj postrach, noční můra.
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
16.09.2013 12:14:45
Samir: K čemu je informace jak tam vypadají budovy? A jak lze vybírat podle lidí, když většinu na pohovoru nepoznáš? Neber to tak že bych to chtěla zpochybňovat, spíš mě to upřímně zajímá, protože kolektiv je pro mě důležitej, ale myslím že se k němu člověk na pohovoru jen tak nedostane.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
16.09.2013 11:46:19
Vybíral jsem podle vzdálenosti, kolik mi dají peněz, jací jsou tam lidé, podmínky, poloha firmy, rozsah firmy (velikost), jak vypadají budovy apod...
Smajlík  Samir Muž33 Kategorie
16.09.2013 11:40:41
MS-fanousek: :-D no taky dobrý. To určitě napiš, jsem zvědavá na každou "zkušenost".
 *chivavinka Žena33 Kategorie
16.09.2013 11:06:34
já budu asi trošku atypickej :-)
Po střední sem šel na výšku, která mně totálně zklamala. Po prvním semestru sem to zabalil a domluvil si civilku u zákazníka firmy X pro kterou sem na střední dělal.
Po civilce sem nastoupil u firmy X. Začínal sem tam jako holka pro všechno, postupem času sem dal do kupy útvar (vytvořil pracovni postupy, směrnice, vybral a zaškolil lidi), který se následně staral o zákazníky.
Pak sem tam zůstal jedinej, kdo věděl jak vůbec fungují vytvářené programy. Tím pádem sem přešel do úvaru vývoje a prošel přes programátora, analytika až k hlavnímu analytikovi.
Zhruba po deseti letech se tam nastěhovali do vedení oddělení ingové. Protože sem z historických důvodů byl podřízen přímo řediteli, vznikaly konflikty. Byl sem jedinej kdo odmítal tvrdit že moderé kolečko je červený trojúhelník.
Když to začalo ohrožovat mé zdraví, odešel sem a založil vlastní firmu.
Práci sem si vybíral vždy podle toho co mně bavilo, ale bacha má to úskalí .... lehce se staneš workáčem.

Lepší než řešit inzeráty je vybrat si firmu, kde chceš dělat a zajít tam.
Personalistům chodí tuny životopisů a šance zaujmout je malá.
Zrovna mi asistentka oznámila, že je ve druhém měsíci, takže už se těším na výběrovku :-D :-D Můžu ti popsat zážitky z druhé strany online.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
16.09.2013 09:50:29
Máš pravdu. Nezbývá než se obrnit trpělivostí a úspěch se dostaví. Zkoušej to dál a dál, jednou to vyjde.
Smajlík  Mjunda Muž46 Kategorie
16.09.2013 09:49:51
Kdybych si měla hledat, hledám na základě příjmu v kombinaci s tím co mě baví.

Naštěstí si mě našli ještě před tím, než jsem práci začala aktivně hledat.

Ovšem v životopisu bych si nikdy nevymýšlela. Za prvé to v mých oborech dost dobře nejde a ihned by to vyšlo najevo. Za druhé nároky typu "minimálně pět let praxe" stejně většinou přehlédnou, když jsou praxe jen dva roky, ale jsou dobré reference a požadované vzdělání a dovednosti.
 Majka
16.09.2013 09:47:18
Mjunda: No obejít firmy kde vím, že hledají moji pozici by mi problém nedělalo. Takhle jsem nesla životopis i do téhle práce i když jsem jen dala životopis a šla pryč, ale myslela jsem si že bude pohovor. Takže to by šlo, jenže já jsem z HK a práci teď kvůli budoucímu stěhování hledám v Praze, takže jen tak si tam zajet rozdat životopis by bylo docela složité. V tomhle případě se mi hodí, že to lze udělat přes internet. Každopádně co bych asi nedala je jít se zeptat do firmy, kde předem nevím, že mají volná místa. To by mi přišlo hloupé.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
16.09.2013 09:43:39
*hmmmm*: Mzdová účetní a finanční účetní je značnej rozdíl a nejsem moc podnikatelskej typ, takže ŽL není nic pro mě.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
16.09.2013 09:43:38
Možná by pomohla přímo osobní návštěva firmy. Najít v sobě zbytky odvahy, vzít do ruky životopis a osobně ho odnést. U velkých firem ti asi poví, ať to tam necháš, že se ozvou. U menších se ale můžeš dostat až k vedení či majiteli. Třeba uděláš dojem a zkusí to s tebou.
Já bych k tomu odvahu hledal nelehko. Přesně se vidím, jak tam jdu plný odhodlání a optimismu. Jak se přibližují dveře, zpomaluji a svět začíná černat, nic není tak snadné jak se mi ráno zdálo.... Zpátky odcházím buď zvesela, nebo s jasným vědomí, že už nikdy....
Smajlík  Mjunda Muž46 Kategorie
16.09.2013 09:40:16
No pokuď dobře zvládáš učetnictví proč to nezkusíš na ŽL?
 *hmmmm* Muž44 Kategorie
16.09.2013 09:34:56
*hmmmm*: No asi to bude jak říkáte. Jsem mzdová účetní + administrativní práce, odepsala jsem na inzeráty, kde jsem splnila vše co požadovali a ani jsem se nedostala k pohovoru, což mě docela štve, takže pak si říkám na jakej odepsat, když nevyhovuju těmž, kterým bych měla vyhovovat. :-P Ale když už předem vědí koho tam dosadí, to je pak věšení bulíků na nos. :-P

Mjunda: No tak třeba na jobs je systém že tam zadáš svůj životopis a oni tě můžou kontaktovat. Nemyslím, že by museli čelit požadavkům a prosit, protože tam si člověk napíše co chce. Takže samozřejmě, když budu chtít plat 20 tisíc tak to tam napíšu a když jim to nevyhovuje tak ani neodepíšou. Ale asi je takovej systém jen pro ty vymakaný lidi a né pro takové jako já. :-)
 *chivavinka Žena33 Kategorie
16.09.2013 09:25:51
Jistě i ty můžeš nabídnout své služby potenciálním zaměstnavatelům. To ale bude fungovat jen u míst, kde nikdo nechce dělat.
Zaměstnavatel nechce být tím, kdo žádá. Chce být tím, kdo rozhoduje a kdo určuje podmínky. Kdyby žádal on, byl by ve špatné pozici a musel by čelit požadavkům toho, koho "prosí".
Tento systém funguje u vysokých manažerských pozic, kdy pracovní agentury přetahují a přeplácejí specialisty, aby je dostaly ke svým chlebodárcům. To se ale týka jen malé skupiny lidí, nás se to asi netýká.
 Mjunda Muž46 Kategorie
16.09.2013 09:17:39
No víceméně dělám to co mě baví a hlavně to umím. Jasně kolikrát musí člověk vzít práci která je momentálně k dispozici. Nevím sice co Ty děláš, ale v drtivé většině mluví výsledky z predešlých zaměstníní. Jak psal Mjunda většinou jsou místa předem daná pro rodinu. Jak jsem dělal VPP tak byl vyhlášen konkurz na místo na MU a já věděl do předu kdo to dostane jen se udělala fraška pro lidi. Jasně každý psal testy jak magor a mohl mít sebelepší výsledek a stejně se tam nedostal.
 *hmmmm* Muž44 Kategorie
16.09.2013 09:12:50
Mjunda: Mě by asi víc vyhovoval systém - zadat svůj životopis a ať si rovnou zaměstnavatel vybere, jestli chce nebo nechce. Tohle vnucování se, je mi takové nepříjemné. Zvlášť, když si stejně nakonec vybírají jen zaměstnavatelé.
Smajlík  *chivavinka Žena33 Kategorie
16.09.2013 09:11:26
Přesně to si myslím :-)
Smajlík  Mjunda Muž46 Kategorie
16.09.2013 09:10:07
Mjunda: No docela jsi mě potěšil. :-D Každopádně pak je teda zbytečný se těma inzerátama extra zaobývat a rovnou poslat životopis tam, kde bych chtěla pracovat a buď to výjde a nebo ne.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
16.09.2013 09:06:42
Kritéria v inzerátech jsou vždy naprosto přehnaná. Má to ten účel, že personalisty neotravují ti, kteří na to nemají a jednají se skutečně schopnými a sebevědomými lidmi. Už tím, že na takovou nabídku odpovíš, dáš jasně najevo, že si věříš a že na to máš. Nikdo nikdy nesplní zadaná kritéria na 100%. Úspěch uchazeče je daný především slušně zvládnutým pohovorem, na což se dá docela dobře připravit. Pokud uchazeč ví, čím se firma zabývá a má aspoň všeobecný přehled o dané problematice, je na půli cesty k vítězství. Dnes, v době internetu, to je mnohem snadnější. Před pohovorem se pár desítek minut věnuj informacím o firmě a věnuj svůj čas všeobecně i teorii pohovorů. Mysli na to, že personalisté bývají provokatéři, kteří očekávají i odmítnutí nesmyslných otázek. Vše hraje svoji roli.
To, že jsi se nedostala ani k pohovoru, nic neznamená. Místo prostě obsadili předem domluveným uchazečem a řízení bylo vyhlášeno jen naoko kvůli dodržení jakési etikety. Pro klid svědomí zkontroluj životopis, ale myslím že to nehrálo roli.
 Mjunda Muž46 Kategorie
16.09.2013 08:56:11
Mjunda: No a jak tedy moc hledět na to jaká mají oni kritéria? Jinak finanční situace je taková, že nechci bejt bez práce a bez peněz, takže lepší něco než nic. Na druhou stranu, zase nechci dělat za méně, než mám v nynější práci. Já nevím asi bych měla bejt průbojnější a opravdu odepsat i na inzeráty, kde nějaké kritérium nesplňuju a třeba budu mít štěstí. :-P
 *chivavinka Žena33 Kategorie
16.09.2013 08:48:27
Asi bych nejprve hleděl na to, co jsem schopen dělat. Z takto zúženého výběru se na přední místa dostane to, co bych chtěl dělat, poté to, co by mi příliš nevadilo. Až na konci jsou práce, kterých jsem sice schopen, ale nebaví mě.
Velkou roli by ve výběru zcela jistě hrálo to, zda je pro mne situace kritická a práce je nezbytná v co nejkratší době. Asi bych šel dělat i méně lukrativní práci, ale vehementně bych se snažil najít něco lepšího.
Píšu "asi bych" proto, že v současné situaci by mi asi nevadila žádná práce, ale to je spíše otázka momentální životní situace nefinančního rázu :-D .
 Mjunda Muž46 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč