Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.751505, vloženo 10.09.2013 08:56:35 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Problém - hodná tchýně
Jako obvykle nemám žádnej vážnej problém a trochu se nudím, každopádně v poslední době se tak nějak zamýšlím co s tím.

S přítelem prozatím plánujeme co a jak v bytě chceme. Samozřejmě nám do toho kecá každej, všichni z mé rodiny i z přítelovy. Což je asi normální?

Jenže, já svoji rodinu ukočíruju v tom, že jsou věci co si chceme udělat po svým i kdyby to mělo bejt špatně, protože prostě vztahy u nás v rodině jsou jiný, takže můžu dát rodině jasně najevo, že prostě jsou některé její názory které nehodlám brát v potaz.

Pak je ale na řadě přítelova matka. On je tak trochu mamánek, ale asi ani né v tom špatným slova smyslu, ale spíš v tom že si s matkou dobře rozumí a to ani není divu ani já s ní vesměs nemám problém. Opravdu pro nás oba dělá hodně. Jenže on je v tom tak trochu ten kámen úrazů. Prostě ona chce aby náš byt byl hezkej, jenže v tom co je "hezký" se prostě rozcházíme. Já nejsem ten typ co by prostě musel mít barvy ručníků podle barvy koupelny atd. Radši si koupím x věcí co se mi líbí ať už jsou jakýkkoliv a pak se tam budu cejtit jako doma, než si koupit něco co "ladí" ale mě se nelíbí.

No a teď co s tím? Samozřejmě bysme měli jí odkázat do patřičnejch mezí, ale zase nechci narušit ten "přátelskej vztah" nevděčností. Myslím si, že ty meze by jí měl určit přítel, ale mám pocit že on to nezvládne, takže zatím to je tak že on prostě souhlasí s tím co ona říká a já neřeknu nic, protože by to bylo zbytečný. Na druhou stranu se z toho pak necitím zrovna nejlíp, protože zase chci aby bylo po mém, nebo spíš aby to vzešlo z dohody mě a partnera a né z toho co chce ona.

- no na konec je to docela dlouhý.

Takže do diskuze mě zajímá:
Jak se "vypořádat" s hodnou tchýní.
Jak se "vypořádat" se zlou tchýní.
(samozřejmě myslím matku vašeho přítele i přesto, že ste se nevzali)
Prostě mě zajímají vaše zkušenosti s vašima tchýněma ať už jsou nynější či budoucí.
 *chivavinka Žena23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
10.09.2013 17:02:34
toník: Samozřejmě, že pro přítele to taky nebude jednoduché. Bude se chtít zavděčit oboum. Ale holt si musí rozmyslet s kým hodlá bydlet. Jinak samozřejmě všechno co jsme doposud rozhodli, bylo rozhodnutí naše společný. Já zase nejsem typ co by si to všechno rozhodoval sám, jen chci aby to bylo tak jak si určíme my a né ona. Akorát její názor je mu asi holt bližší a já se s stím budu muset smířit.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
10.09.2013 16:27:58
Takových ručníků není nikdy dost. Jestli Vám chce koupit pár sladěných tak se k nim vždycky dá přikoupit nějaká šílenost a třeba na to upozornit i předem. Nebo si to objednat kdyby někdo vyzvídal jaký dárek má pro Tebe koupit.
Napadla mne ale jedna taková věc. Co si asi ten přítel v různých situacích myslí doopravdy a také jestli to vůbec ví. Aby neskončil sám jako ručník rozervaný dvěma sveřepými amazonkami dřív než si stačí nějaký názor udělat. Aby jeho jedinou touho nebylo Vás obě poslat někam hodně daleko.
Na budování domova by se měl pokud možno aktivně podílet také. Pokud mu to není jedno.
Smajlík  toník
10.09.2013 16:14:04
Děkuj bohu, že máš hodnou tchýni, buď na ní milá, klidně s ní o věcech diskutuj, a pak si to udělej po svém. Myslím, že to přežije :-)) Není potřeba si nějak nahlas vymezovat hranice, ono se dá leccos naznačit i bez dlouhých řečí.
 celesta
10.09.2013 14:31:49
Moje tchýně byla skvělá, ale taky jsem s ní musela trošku bojovat o některá pro mě důležitá rozhodnutí. Problém byl navíc znásoben tím, že jsem se přistěhovala do jejich domu, ve kterém navíc bydlela ještě její tchýně, se kterou zase tak trochu válčila ona.
Pokorně jsem tedy vyslechla rady jak mé tchýně i pratchýně, všechny jsem posoudila jako přijatelné, ale pak jsem to stejně udělala po svém. Zvykly si obě, i když měly tendence leccos předělávat, ale když to dávalo smysl, nechala jsem to tak, a když ne, tiše a bez řečí jsem to zase změnila opět podle sebe. Cesta pasivního odporu docela funguje.
Důležité je se tomu umět zasmát a nedělat z malichernosti problém:-)
Dnes už tu nemám ani jednu z mých milých stařenek, a už si pomalu ani nevzpomenu, o co jsme tenkrát "válčily", protože to nebylo vůbec důležité. Vím jen, že mi ty babči chybí, a že mi je všechno tady v dobrém připomíná.
 odula Žena58 Kategorie
10.09.2013 13:44:57
Acnelka-L: :-) no očividně jsi drsná :-D Já si to prostě nechci rozházet s tchýní z čistě praktickejch důvodů. Bude to mít ke mě kousek a nechci abysme si navzájem dělali peklo. Samozřejmě, zatím to tak ani není, ale nechci to ani způsobit. Jelikož se stěhuju daleko od mé rodiny, tak přítel a jeho rodina bude to jediný co budu mít kdybych něco potřebovala v novém prostředí a nevěděla si rady. Možná jsem srab, ale nechci si něco zbytečně stěžovat.

Každopádně klobouk dolů, očividně si to svoje umíš bránit.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
10.09.2013 13:40:45
chivavinka- ne, když jsme se viděly naposled, tak jsme se málem porvaly. A to myslím vážně. Bránila mi ke vstupu do hospody, kterou jsem rok vedla jako provozní s tím, že je to hospa jejího syna, který byl v t době v Austrálii.. Došlo i na dost hrubý fyzický kontakt. Ne doslova rvaní se...
 Acnelka-L Žena33 Kategorie
10.09.2013 13:36:12
Acnelka-L: Nu dobrá, ale chceš říct, že potom spolu normálně vycházíte? Já mám totiž pocit, že by to tu "dobrotu" jaksi zničlo a stalo se z toho no jo ta holka je ale nevděčná. A to já být nechci.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
10.09.2013 13:32:10
chivavinka- mě když přišla bývalá tchýně na návštěvu a měla problém s tím, že v dřezu je špinavý hrnek od kafe a příbor, tak jsem jí jasně řekla, že pokud přišla koukat na to, jak mám či nemám uklizeno, tak boty má na špinavé podlaze v chodbě a dveře jistě najde...Té sklaplo tak, že do konce návštěvy ani nepromluvila. Tohle si nedovolí říct ani moje máti, protože moc dobře ví, jaká jsem.
 Acnelka-L Žena33 Kategorie
10.09.2013 13:18:23
Acnelka-L: To není že bych se bála, ale prostě nestojím o to koukat na ten její zhnusenej ksicht, když řeknu svůj názor. Jako samozřejmě ve výsledku to stejně bude podle toho jak budu chtít já s přítelem, ale jde už jen o ten princip toho poslouchání, že kamkoliv dem tak prostě slyšíš a tohle by se vám tam hodilo, a tohle byste si mohli koupit atd. Prostě je to vyčerpávající.

Ale jak tak koukám, tady je to samej hrdina, co hned pošle tchýni až bůch ví kam. :-) By mě zajímalo, jaká je zkutečnost. Já prostě nejsem typ co lidi, který jsou k němu více než hodný, pošle prostě jen tak do prklančic. Samozřejmě, můžete to říct i slušně, až na to, že to bývá bez efektu. Zabere to tak na pár dní a pak se jede znovu nové kolo.
Smajlík  *chivavinka Žena33 Kategorie
10.09.2013 13:10:46
Já bych jí normálně řekla, že bydlet v tom bytě budeš ty a přítel, tudíž si ho zařídíte podle vlastního vkusu. Tohle fakt nechápu, že se bojíš ozvat. To si mám do koupelny na.rat zelený kachle jen proto, že jí se to líbí?
Já svoji budoucí tchýni ještě neznám a bude trvat hodně dlouho než ji poznám. Dělí nás od sebe cca 2 hodiny letu, takže jsem v klidu. To samé má přítel s mojí mamkou- 2 hodiny letu ale na opačnou stranu :D
 Acnelka-L Žena33 Kategorie
10.09.2013 10:47:45
Já se kdysi dávno kvůli názoru na výchovu dítěte držel s tchánem pod krkem a kdyby tam náhodou nebyl jeho syn, tak to dopadlo hodně špatně.
Ale od té chvíle klid a pohoda. Některým lidem je prostě potřeba vymezit hranici, za kterou už nemohou.
 PepaZdepa
10.09.2013 10:45:01
Jen si vezmi slovník a podívej se, jaká česká slova začínají na "tch". Kromě tchána a tchýně už jen tchoř.
 nemel hovadiny Muž Kategorie
10.09.2013 10:39:20
nemel hovadiny: :-D tak tohle mě rozesmálo.

Mjunda: To je potěšující zpráva, nejsem v tom sama. :-D
 *chivavinka Žena33 Kategorie
10.09.2013 10:35:40
*chivavinka: to není hloupost, to je evoluce. Mám to úplně stejně a myslím, že ostatní taky.
Smajlík  Mjunda Muž46 Kategorie
10.09.2013 10:33:00
Slovo tchýně je složenina z tchoře a svině, takže "hodná tchýně" je protimluv.
"Jak se vypořádat..." - slušně, diplomaticky, ale nesmlouvavě.
 nemel hovadiny Muž Kategorie
10.09.2013 10:20:40
Já vidím dvě možnosti:
1. Buď ji to odkývat a udělat si to stejně po svém
2. Nebo ji natvrdo říci, že si to chceš udělat po svém, ať ti do toho nekecá.
 Votrapa Muž Kategorie
10.09.2013 10:20:19
Zkusmo: Tak očividně to zní jednoduše. Na druhou stranu to může ranit její "city" a samozřejmě že když budu od ní bydlet kousek si to s ní nechci rozhašteřit.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
10.09.2013 10:06:51
*chivavinka: Stačí slušně říct, že si to uděláš po svém. :) A pak si to také po svém zařídit...
 Zkusmo
10.09.2013 10:05:11
Mjunda: :-D no jo tak to uvidíš. Jako asi je to vždycky nakonec stejný. Samozřejmě vím, že spousta názorů našich rodičů jsou třeba i dobré, ale prostě já si ty "boty" chci udělat sama a pak si to klidně několikrát předělat, ale to vědomí, že jsem si k tomu došla sama je prostě pro mě důležité. Asi jsem holt hloupá. :-D

Zkusmo: No tak problém třeba bude v tom, že já nejmám styl žádnej. A když řeknu, že na nějaký lazení kašlu, tak mi řekne že to není pěkný. A prostě to bude kolotoč. Na druhou stranu když si zařizujeme naše bydlení, nevidím důvod v tom, proč bych já měla jí říkat své názory a už vůbec je obhajovat. A myslím si, že kdybych jí řekla že mě její názor nezajímá, že to bude hodně nevděčné.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
10.09.2013 09:50:38
Asi bych zkusila trochu popřemýšlet, proč máš takový problém říct tchýni svůj názor. Pokud je to hodná ženská, tak přece není problém ji s úsměvem říct, že máš fakt jiný styl než ona, ale že děkuješ za rady.
 Zkusmo
10.09.2013 09:47:11
Je vidět, že generační problém je nezničitelný, tchyně zůstane tchyní a je jedno, jestli je to pro snachu nebo pro zetě :-D. Docela by mne zajímalo, jestli bych dokázal být "lepší" až se děti vdají a ožení.
Smajlík  Mjunda Muž46 Kategorie
10.09.2013 09:43:55
Mjunda: No jo asi máš recht, že bych to měla ignorovat, na druhou stranu nechci aby se to dopracovalo tak daleko, že bude mít pocit, že pro svýho synáčka lépe navaří a podobně. :-) Zatím to vypadá všechno tak nenuceně, jakože jen říká svůj názor, ale ten způsob jak to říká. :-P Jinak Taková normální rodinka :D ta mě vždycky bavila a je fakt že Eduard to měl v malíku :-D
 *chivavinka Žena33 Kategorie
10.09.2013 09:31:09
To chápu. Taky jsi nekonfliktní typ s vlastním názorem. Takoví lidé to mají moc těžké. Já jsem byl s tchyní a s tchánem jeden čas docela na kordy, takže k nám moc nechodili (aspoň když jsem byl doma), a to to mají pěšky opravdu těch 10 minut. Teď vycházíme celkem slušně, ale nechodí k nám ani tak. Děti jsou u nich stále, to jim stačí. Naštěstí :-D. Takže mají informace od ženy a od dětí, a to dost přesné. Občas se stává, že i mně chtějí vnutit nějaký ten názor, ale já ho ignoruji. Jsou to věci, které pro mne nejsou vůbec důležité, tak je snadné to odkývat a zapomenout. No uznej, může být pro zbyteček mého žití důležitý třeba počet žárovek v místnosti, když se jim tam zdá být tma? Mě to vyhovuje a měnit to nebudu. Nebo barva podložky před vanou? Má pravdu, je stará, ale na mé nohy stále dobrá. Když bude manželka chtít, koupí jinou, já jí v ničem nebráním, ale zatěžovat se tím nebudu. Zplodil bych ještě spoustu příkladů, jak se tchyně stará o naše blaho, ale ty je znáš sama.
Jsi - li s mužem šťastná, nenech si to pokazit. Já se naučil to ignorovat a nikdo s tím nehne. Docela si připadám jako Eduard Cupák ve starém seriálu Taková normální rodinka, jistě znáš. Zhlédni znovu, odkaz na stáhnutí klidně pošlu, pobaví to i inspiruje.
Smajlík  Mjunda Muž46 Kategorie
10.09.2013 09:12:56
Mjunda: No jenže ona bude bydlet sotva 20 minut pěšky od nás a to možná s tím časem přeháním, možná je to kratší doma a jedna stanice metra. Prostě se obávám, že nakonec to bude vše podle ní a to já nechci. Příteli jsem to říkala, samozřejmě on to ani tak moc nevidí a hlavně ani neví jak ji odkázat na ty meze. Jako moje matka je příšerná tchýně a od ní budem 150 kiláků daleko takže to bude v pohodě, ale já bych chtěla mít klid i od tý hodný, přece se nestěhuju do vlastního aby mi pak "mámu" dělal někdo jinej. :-P Prostě mě to tak nějak děsí.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
10.09.2013 09:09:06
Jakmile manželka začne větu slovy "máma říkala", prchám pryč nebo se úplně vypnu. Tchyně není špatná, spíše naopak, jen by neměla "říkat" tak často...
Tak jako ty vůbec neřeším co se k sobě hodí a co ne, u nás to řeší výhradně tchýně a je to úmorné. A to u nás byla za 5 let co bydlíme ve vlastním domku na delší návštěvě snad 3x. Naštěstí to má dost daleko, celých 900m (slovy: devětset metrů). Přesto perfektně ví, co by se nám kam hodilo, co nám ve výbavě nesmí chybět a co všechno si musíme koupit. Spoustu věcí nepotřebujeme jen proto, že je nemáme, a s tím se prostě nehodlá smířit.

Trochu přeháním, vím. To jen abys věděla že v tom nejsi sama :-D . Zvykám si, většinou podobné debaty nevnímám, ale jednou za čas mne to přesto velmi naštve, musím pryč a vztek rozchodit. Nejsem hádavý typ, tak to takto budu mít asi do konce života (naštěstí ne moc dlouho).
 Mjunda Muž46 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk