Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.751307, vloženo 09.09.2013 09:50:43 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Frankfurtská škola, neomarxismus
Nejprve co to vlastně ona Frankfurtská škola je. Šlo o Ústav pro sociální výzkum, který vznikl při univerzitě ve Frankfurtu okolo jistého Maxe Horkheimra, plný neomarxistických filosofů a sociologů. Učení této školy nebylo založeno jen na učení Karla Marxe, ale i Sigmunda Freuda, Ericha Fromma a dalších. V tomto institutu nešlo ani tak o politiku a boj, jak nám to předvedl marxismus východní v Rusku, Číně a dalších zemích. Frankfurtská škola vyvinula tzv. západní či kulturní marxismus neormaxismus) a stala se základem pro vznik Nové levice a politické korektnosti.
Východní marxismus dělá oběti z proletářů a tyrany z buržoazie. Západní kulturní marxismus to dělá podobně. Zde je úhlavním tyranem bílý heterosexuální muž, hlava rodiny. Ten je považován za nejvyššího utlačovatele a utlačovaní jsou tedy černoši, ženy, děti, homosexuálové, bisexuálové, feťáci etc. (tady už možná začínáte vidět jisté podobnosti s dnešní realitou) Tím zlem je pak bílý muž - představitel západní civilizace, jejíž hodnoty jsou z principu špatné a je potřeba od nich lidi osvobodit (zde vidíte další odraz v naší všední realitě - západní civilizace upadá a mění se, o tom nemůže být pochyb).Ideologie někdejší frankfurtské školy byla v podstatě následující:

-Rozpad tradiční rodiny. Mít hlavu rodiny je chyba, výchova a formování dětí k obrazu svému je chyba a dětem je potřeba dát svobodu ve všech směrech.

-Konec náboženství. Náboženství je z principu autoritářské a proto je potřeba ho zničit, je potřeba jeho zánik, musí se nahradit materialismem a ateismem.

-Překroucení západní kultury. Západní kultura je chybou, je třeba ji radikálně předělat, je třeba narušit všechny její základní pilíře a vytvořit kulturu novou.

-Podpora etnomasochismu, kdy se člověk stydí za svou bílou barvu kůže. Smazávání rasových rozdílů, naprostá netolerance k jákémukoliv rasismu či diskriminaci.

-Ovládání školství, zbavení škol jakékoliv autority, školství předat součást samotné výchovy dětí. Samozřejmě státnímu školství.

Na tomhle Frankfurtská škola fungovala zhruba do 60. let (v tu dobu už byla masově rozšířená v západní Evropě i USA). 60. léta se svými hnutími a celkovým narušením autorit byla pro F. školu doslova žněmi (hippies, nezávazný sex, drogy, rebelství) a od této chvíle má myšlenka neomarxismu stále větší vliv. Tohle jsou historická fakta. Jen takový krátký úvod před diskusí samotnou.

Takže jak myslíte, že si neomarxismus vede? Vidím to tak, že v současném ZÁPADNÍM světě je převládající a vládnoucí ideologií. Srovnejme body výše s reálným stavem v západním světě v současnosti:

-Tradiční rodina umírá. Svazky homosexuálů jsou legální už prakticky všude, adopce dětí homosexuály bude do 10-15 let legální také prakticky všude. Svobodných matek je jako nikdy v minulosti, rozvodem končí dobrá polovina manželství. Více na západ se začíná rozmáhat filosofie nulové autority v rodině - někde už jsou zakázány fyzické tresty, včetně facky. V Británii se začíná rozmáhat zabavování dětí za naprosté banality, jako je třeba právě facka. Možná si pamatujete na případ, kdy byl matce zabaven syn za to, že dvakrát za život dala synovi za trest na zadek vařečkou (matka se s tím svěřila psycholožce, která informovala sociálku, která okamžitě dítě vzala. Později ho soud vrátil http://zkracovatko.cz/0HECt9) To celé je samozřejmě narušování autority rodičů.

-Náboženství soustavně upadá už dlouho, tady neomarxisté moc práce nemají. Úpadek náboženství ani podle mě nebude způsoben činností neomarxistů, je způsoben šíří vzdělávání, technologiemi atp.

-Západní kultura upadá, je narušena a v současnosti nám tu vzniká jakýsi paskvil vycházející ze svobody a demokracie ovšem paradoxně operující s tím, že větší svobody a demokracie se dá dosáhnout větší centralizací moci a zákazy a regulacemi. Být silný je dnes špatné - proto je lepší všechny silné srazit dolů, ať jsou na úrovni těch slabších a slabší se tudíž nemusí cítit tak mizerně (školní uniformy, progresivní zdanění atp.). Upozorňovat na jakékoliv nebezpečí ze strany imigrantů, nedejbože dokonce sexuálních menšin je dnes veřejná sebevražda. Viz politická korektnost.

-Etnomasochismus je v naší kůži dnes fest zažraný a to především mezi mladými. Křesťanství je vykreslováno jako největší zlo (ačkoliv nijak moc nevybočuje od takového islámu, hinduismu, animistická náboženství jsou jednoznačně krutější), bílý muž jako krvežíznivý dobyvatel, západní civilizace jako mor, který krutě vyvražďoval indiány (je jedno, že ti se vzájemně vyvražďovali už stovky let předtím), černochy (je irelevantní, že do otroctví evropanům černochy prodávali zase jiní černoši) Araby (je nepodstatné, že oni sami vpadli do Francie, ovládli celý Balkán a řádili i na Moravě). Nejhorší na tom všem je, že někteří lidé z toho, že jejich předci někdy někde někoho zabili, vyvozují svůj vlastní pocit viny a na základě této nesmyslné emoce volají např. po větší imigraci.

-Školství je dnes překrouceno, nemá žádnou autoritu. Horší ovšem je, že školství si na sebe bere i část samotné výchovy, která má náležet rodičům. Ve školách jsou tudíž dnes různé programy na podporu tolerance vůči homosexuálům a etnickým menšinám, na podporu ekologismu atp. Nejde o vyúku, jde čistě o výchovu. Možná jste slyšeli o tzv. základních kompetencích - kompetence, které má mít každý občan po ukončení školy. 1 z nich je kompetence občanská, kterou učitelé na školách mají dětem vtloukat do hlavy v podstatě státní propagandu.

Nejde podle mě o žádnou konspirační teorii, nejde o žádné velké žido-bolševicko-iluminátsko-zednářsko- delfíní spiknutí než mě z toho někdo obviní. Žádné spiknutí v tom nevidím stejně jako nevidím spiknutí ve vzniku komunismu, křesťanství, nebo demokracie. Je to prostě určitý soubor myšlenek a názorů, které se pomalu ale jistě stávají vládnoucími.

Tak co si o tom myslíte? Já tohle všechno vidím. A vy? Co si o tom myslíte? A kam podle vás západní civilizace směřuje?
 sorryzadelku Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.09.2013 17:48:55
podobné články na http://www.white-media.info/clanky.html

já to taky vidím a souhlasí ms tím.. Nová levice podporuje menšiny apod.. multi kulti sranec
 ubozamilow Muž69 Kategorie
09.09.2013 16:08:23
sorryzadelku: No, a dnes ti komunističtí revolucionáři z 60. let sedí v Evropské komisi, a rozhodují o osudu Evropy. Tak jim vlastně ta revoluce vyšla…
 Sta67 Muž28 Kategorie
09.09.2013 13:00:44
Sta67: Ekonomické otázky nejsou mým hřištěm. Tam tolik jasno nemám, ovšem lze s tebou souhlasit - sílící tendence neomarxismu se více méně překrývají se sílícími tendencemi v ekonomice - jen o několik let opožděně.

To máš pravdu. Není žádnou záhadou, že tzv. studentské hnutí se rekrutovalo z dětí pocházejících z komunistických rodin. Ani Pražské jaro nemělko být žádnou revolucí - jen výměnou mocenských skupin.
 sorryzadelku
09.09.2013 12:54:37
sorryzadelku: kulturní marxismus a extrémně levicové smýšlení v ekonomice jdou většinou ruku v ruce.

Ono se stačí podívat na naše komunistické disidenty. Režim je nesnášel ne proto, že by měli odlišné názory na řízení země. Právě naopak, měli většinou názory velmi podobné. Jediné, čím se lišili, bylo to, která vyvolená skupina bude určovat, jak mají lidé žít, a kdo je odborníkem na ekonomiku.
 Sta67 Muž28 Kategorie
09.09.2013 12:43:45
Sta67: Protože hodně lidí má bordel v tom, co je vlastně levicové a co pravicové. Další potíž je v tom, že neomarxismus kašle na ekonomiku, neomarxismus je kulturním marxismem.
 sorryzadelku
09.09.2013 12:34:43
Když tady píšu já, že dnešní Evropa a USA je v podstatě socialistická (nebo spíš fašistická) prolezlá levicovou ideologií, tak mi skoro všichni odporují.
 Sta67 Muž28 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk