Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.749242, vloženo 30.08.2013 09:05:36 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Porod v nemocnici
Často tu teď byli diskuze o porodech doma. Spousta lidí o tom nic neví a odsoudí to, to chápu a jelikož jsme tu o porodech doma slyšeli už dost, zajímají mě zkušenosti z porodnic.

Máte zkušenost s porodem svým či někoho blízkého? Zajímá mě, jak jste v nemocnici byli spokojeni:
S chováním personálu?
S vybavením nemocnice?
Splnila porodnice vaše očekávání?
Bylo vše podle vašeho přání nebo vás nutili do nečeho co ste nechtěli?

Pokud by to bylo možné, zajímala by mě konkrétní porodnice - přeci jen, spousta lidí tvrdí, že si člověk může vybrat kde bude rodit, takže předpokládám že by bylo dobré vědět, kde v naší republice to stojí za prd a kde je to dobré.
 *chivavinka Žena23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
06.09.2013 13:52:55
Votrapa: V Podolí už dávno nejsou plenty, ale oddělený porodní sály. To je asi hodně dávno, co jsi tam byl.
 qfFG
31.08.2013 03:04:42
Ty děti přece odnáší po porodu kvůli vyšetření, když teda není možnost na tom sále, ne proto, že si libují v odebírání dětí rodičkám...
 Tydlidá Žena32 Kategorie
30.08.2013 19:30:59
No nemocnice u nás má taky strašnou pověst a přijde mi, že porod a následné období tam proběhlo naprosto v klidu a k plné spokojenosti přítelkyně.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
30.08.2013 18:40:52
Máma nebyla, ale ona je místní nemocnice obecně negativně vyhlášená, tak to u té porodnice tolik nepřekvapí.. ale jako překvapila mě buzerace rodiček, když jsme tam za ní byli, nechci se tam nikdy dostat.
 makrelka Žena18 Kategorie
30.08.2013 16:28:10
No, mně matka říkala, že byla v nemocnici úplně vystresovaná. Hrozně se porodu bála a personál byl nepříjemnej. A ještě ke všemu jsem byla nejvíc uřvaný dítě, takže na matku všichni řvali, ať už mě konečně utiší a jí to vůbec nešlo. :D
 XCrazySlimeX Žena24 Kategorie
30.08.2013 12:09:31
Nejen porodnice ale i celá nemocnice ve Stodě stojí za starou bačkoru a nedala bych tam ani chcípnout psa.
 justify Žena25 Kategorie
30.08.2013 11:04:18
Esfir: A jakou že supermoderní technologii mají v nemocnici na rozmotávání dětí z pupečních šňůr?
Smajlík  šušeň
30.08.2013 10:57:17
Esfir: I s tou si normální lidi poradí, ten chlap co rodil ženu v autě si s tím taky poradil, takže bych z toho nedělala drámo.

královna padlých: Co jsem koukala na čtyři v tom, tak tam matka rodila císařem ale sama byla jako vzhůru takže jí dítě ukázali než ho odnesli. :-)

ilustrace: Tak předpokládám, že na přípravu toho porodního plánu jsou ty poradny, ty ti mají říct co kdy a jak bude probíhat ne? Jinak ono po porodu záleží jak je kdo fit, ale dost mamč si stěžuje na to že se tam vlastně nevyspí ani oni ani děti, že tam furt některý brečí tak je to pak psychycky náročný, takže to že je pak bez komplikací pustí domů by mohlo být i přínosem. Ale když si člověk zaplatí ten nadstandart tak je to asi jiný.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
30.08.2013 10:48:39
Nerodila jsem, ale od kamarádek nebo v rodině - všechny porody bez komplikací a krátký, nejdelší trval 3 hodiny:), personál milej, vstřícnej, žádný negativní zkušenosti - na vyžádání epidurál atd., kamarádka dokonce prohlásila, že by klidně rodila na zakázku, horší pro ní bylo následný šití, ale dalo se to prý vydržet.

Porodnice v Kadani, Chomutově, Karlových Varech. (a v Dánsku, tam to tak růžový nebylo:)

Já si myslim, že je to všechno o domluvě. Je fajn si udělat porodní plán a prostě se s nima dohodnout, co všechno chci, nechci, jak to chci, jak chci rodit, jestli chci nástřih, jestli chci klystýr, jestli chci epidurál, jestli chci mít hned po porodu dítě u sebe...atd. (samozřejmě pokud to bude bez komplikací). Spousta porodnic akceptuje vlastní porodní plán, viz i ty tři mnou jmenované. Je důležtitý, aby se o to ta maminka starala taky sama, ne že přijede absolutně nepřipravená po 9 měsísích do porodnice a bude mít pocit, že všichni ví, co by chtěla a jak.

Já bych byla za naše porodnictví ráda, protože například v Dánsku je - kromě prvního porodu - rodička v porodnici první 4 hodiny po porodu a pokud je bez komplikací, jde domů. Nikdo se tam nad nikým nedojímá, odrodí se a nazdar.
 ilustrace Žena33 Kategorie
30.08.2013 10:40:01
na svět jsem přišla císařským řezem a nejspíš tak budu jednou i rodit, takže dítě hned po porodu beztak neuvidím. Zbytek fakt zatím neřeším a ještě nějakou dobu řešit nechci.
Smajlík  královna padlých
30.08.2013 10:34:48
tak já jsem se narodil v Praze na Homolce. máma říkala, že to tam tehdy bylo děsný.. ale to bylo v 93´ teď prý patří ke špičkám. můj brácha, ročník 95 a sestra, ročník 2000 se narodili na Vyšehradech. tam už tehdy byla porodnice first class.

co můžu zhodnotit nejobjektivněji, je porodnice v Jindřichově Hradci, kde se narodil můj nejmladší sourozenec. máma měla nadstandart, takže pokoj vybavenej luxusně, čistota, příjemný prostředí. co jsem měl možnost vidět, tak velmi příjemný a tolerantní personál. samozřejmě v malém městě je to otázka známostí, ale stejně. za 600,-- mi to přijde jako směšný poplatek vzhledem k možnostem nadstandartu. snad až na tu nemocniční stravu.. ale to je asi všude stejné.. :D
Smajlík  Misik Muž22 Kategorie
30.08.2013 10:34:33
No, já se narodila v Podolí a mamka tam myslím byla spokojená. Každopádně kdybych se narodila doma, jak je to teď hrozně moderní, byla bych mrtvá. Měla jsem pupeční šnůru okolo krku.
Smajlík  Esfir Žena23 Kategorie
30.08.2013 10:30:27
Kamarádku automaticky chtěli doktoři nastříhávat. Samozřejmě protestovala jak ona tak manžel a nenastřihli nic a porod proběhl rychle a v pohodě. Po porodu jí ti idioti dítě taky hned vzali.
 sousedman
30.08.2013 10:05:46
Votrapa: No co kolegyně říkala (byla u porodu své dcery), tak říkala že byla ráda že tam byla, protože to dítě odnesli uplně někde přes chodbu někam pryč a že matka by vůbec nevěděla co kde se s ním dělá ( to pak nějaký prohození dětí není divu).

No já zase měla za to, že když je to specializované přímo jen na to porodnictví, tak že to tam bude přinejmenším 99% spokojenost. Prostě když se zabýváš jednou věcí je to lepší než když někdo dělá spoustu jinejch věcí v rámci celé nemocnice.

No pro mě by jen nějaká plenta taky nebyla ideální. Na druhou stranu s těma negativníma ohlasama máš pravdu, ale to je taky jeden z důvodů proč to píšu sem. Myslím, že matek se tady najde dost a snad se i rádi podělí o zkušenosti.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
30.08.2013 09:58:39
chivavinka: V Podolí je hlavně největší. Takže tam rodila půlka Prahy. Ale mne osobně by odradili už jenom ty porodní boxy oddělené jenom plentou. Já sice chápu, že ženský mají při porodu na starosti jiné věci než sledovat zdi, ale poslouchat jak dva metry od tebe rodí někdo další, musí být dost nepříjemné...
Ohledně toho odebírání dětí - myslím, že to se snad v současné době už vůbec nedělá. Tedy dítě se samozřejmě hned odnese, omyje, zváží, lékař ho vyšetří (většinou to vše za přítomnosti otce nebo kohokoliv kdo je u porodu s tebou) a pak ho hned přinesou zpátky.

Navíc na netu budou IMHO vždy převažovat nespokojené ohlasy - když jsem s něčím nespokojený, tak nemám potřebu to jít vypisovat někam na lampárnu. Naopak samozřejmě to je jiná věc - to má člověk potřebu se o tu křivdu podělit ;) Porodnice pořádají otevřené dny - takže ti nic nebrání si jich pár projít a udělat si názor sama. Spousta lidí z Prahy jezdí rodit do Neratovic http://www.nemocnice-neratovice.cz/ ale nedokáži posoudit, nebyl jsem tam ani na návštěvě, ale prý spokojenost.
 Votrapa Muž Kategorie
30.08.2013 09:47:33
Votrapa: Jo o tom, že rodily na chodbě jsem taky něco zaslechla, to vůbec musela bejt síla, na druhou stranu to pak bylo vlastně přirozený protože aby někdo rodičce tlačil na břicho aby to dítě už vyhupslo ven na to asi čas neměli. :-D

Průsvitná děvka: :-) je ti 17, 17let zpátky je dost dlouhá doba, zaokrouhlila jsem to, protože já přeci taky nejsem tak stará, takže je to něco mezi. :-) Ale samozřejmě pro srovnání by to možná nebylo špatný. :-) Já jen že já osobně jsem na ty porody před 20ti lety moc chvály neslyšela, ale zase tenkrát se s tím nedělalo takové haló. :-)
 *chivavinka Žena33 Kategorie
30.08.2013 09:44:10
Votrapa: No jelikož se budu stěhovat do prahy, tak jsem slyšela že porodnice podolí je tam nejlepší a vyhlášená. Když jsem pročítala nějaký diskuze tak to bylo opravdu tak půl na půl, někdo spokojenej a někdo nespokojenej tak že víckrát už by tam nešel. Tak je mi jasný, že z velký části to záleží i na osobě jak je náročná, ale i tak se člověk zajímá. V některých nemocnicích dítě hned seberou a dají ho pryč v některých si ho hned po porodu můžeš vzít k sobě k pochování a tak, ale prej to moc nemocnice nemají v oblibě.

:-D zatím mě těhotenství nečeká, ale jak to tak do budoucnosti vidím, tak se snad odstěhuju do norska.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
30.08.2013 09:40:42
*chivavinka
No já zas tak stará nejsem, takže myslím, že to zas tak mimo neni :D .. a kdyby jo, tak jen pro srovnání tehdy a teď.
Smajlík  Průsvitná děvka Žena18 Kategorie
30.08.2013 09:38:31
Mimochodem porodní asistentka dávala v mezičase k lepšímu, jak si pamatuje babyboom v letech 1970-1980, kdy ten dnešní je proti tomu čajíček. Že prý ženské rodily normálně v nemocnici na chodbě a že prý jako asistentka měla na starosti třeba tři porody současně :)
 Votrapa Muž Kategorie
30.08.2013 09:37:04
Průsvitná děvka: No porody našich maminek bych možná vynechala. Když mi kolegyně říkala, že jí holku hned sebrali, že jí byla hrozná zima a že jí dali napít teplýho mlíka, tak je to dost děsivá představa. Rozhodně o tom nemluvila jako o nejlepším zážitku, ale předpokládám, že za 20 let se to porodnictví trochu vyvynulo kupředu a že ty podmínky budou lepší. :-)
 *chivavinka Žena33 Kategorie
30.08.2013 09:36:36
Mě mamce taky hned vzali. Porod byl dost komplikovanej, převáželi ji na poslední chvíli z Přerova do Hranic, protože tam měli lepší vybavení při komplikacích, v sanitce už rodila, po příjezdu hned připojená na transfúzi krve, tata ani nebyl informován, že už jsem na světě ani jak se jmenuju. Nkdo mu ani neřekl, že mamka je na transfúzích...
 Acnelka-L Žena33 Kategorie
30.08.2013 09:36:07
Mně se třeba nelíbí v Podolí, byť nejsem žena a tak to asi nedokážu relevantně posoudit, ale ty porodní "sály", kde jsou rodičky odděleny od sebe pouhou plentou - nějak nerozumím tomu, proč se z Podolí dělá taková hogo-fogo nemocnice, mně to tam přišlo tedy dost hrozné, navíc při tom počtu těch rodiček je jasné, že ten personál tam nemá úplně čas se věnovat jednotlivým pacientkám.
Nakonec je nejpodstatnější kdy tě to chytne, protože, když to zrovna vyjde na špičku, tak to je mazec a nikdo se s tebou nemaže, zase když natrefíš zrovna na situaci, kdy tam budeš skoro sama, tak to bude v pohodě.
Osobně jsem byl u porodu v Krči a přišlo mi to v pohodě. Několik porodních asistentek, epidurál na vyžádání, lékař přítomen (preventivně) po větší část porodu, oddělené sály (tedy soukromí), pokoje přijatelné (minimálně tedy ty v rekonstruované části, možná už to dodělali celé).
 Votrapa Muž Kategorie
30.08.2013 09:30:14
Mamka říkala, že když se narodil brácha a pak ségra, že jí je hned vzali (brácha 80 a ségra 89) a dost jí to mrzelo. Když jsem se ale narodila já, tak jí mě hned dali pochovat. Říkala, že všichni byli moc milí a porod probíhal hladce. S vybavením taky byla určitě spokojená (to jen odhaduju, ale mamka neni náročná). Porod probíhal v Ústecké nemocnici :)
Smajlík  Průsvitná děvka Žena18 Kategorie
30.08.2013 09:26:45
Acnelka-L: No tak to je vůbec síla. Jako u té mamky kamarádky to bylo tak, že jí to doktor řekl - jeďte tam když budete mít stahy po 4 minutách, to už vás pak nesmí poslat pryč. To protože věděli že tam bývá plno. No samozřejmě to už měla stahy po 3 minutách, posadili ji do sanitky a vezli z HK směr pardubice. Tam ji tedy vzali, ale opravdu měla štěstí, protože mohla porodit v sanitce. :-P prostě takovej dost blbej přístup. Že se tyhle situace stávají to vím, jen u těch domácích porodů tu spousta lidí tvrdila, že v době kdy si můžeš vybrat nemocnici není porod v nemocnici žádnej problém. Což už jen tyhle situace, které si myslím, nejsou vyjímečné docela stěžují.
 *chivavinka Žena33 Kategorie
30.08.2013 09:21:17
chivavinka- to si pak může klidně porodnici vybírat celých 9 měsíců :D Mě jen zarazilo chování sestry, která když přijímá rodičku a nemá místo, tak má v prvé ředě zvednout telefon a obvolat ostatní porodnice v okolí. A ne že je v noci s bolestma pošle na slepo do jiné porodnice. Však je z další porodnice poslali hned zpět...Úžasná organizace.
 Acnelka-L Žena33 Kategorie
30.08.2013 09:16:06
Acnelka-L: No to je právě to, stejnej případ byla kamarádky maminka. Takže ve výsledku pak může rodička porodit v sanitce :-P
 *chivavinka Žena33 Kategorie
30.08.2013 09:10:05
Jo, porodnici si vybrat klidně můžeš, ale jestli tam v tu danou chvíli budou mít volno a přijmou tě, to už ti nikdo nezaručí. Kámoška s manželem takhle v noci pendlovala mezi dvouma porodnicema. Chtěla si zaplatit nadstandart, nakonec byla ráda, že leží v porodním boxu se závěsem. 2 dny....Brno.
 Acnelka-L Žena33 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč