Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.718153, vloženo 20.04.2013 12:34:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zakazuje nám VĚTRAT
Zdravím, zajímal by mě váš názor najednu věc. Učím angličtinu ve večerních kurzech. Hodiny se konají v hezkém prostředí dvoupatrové vilky, která patří jazykové škole. Naše jazyková učebna je celkem malá a je nás tam i se mnou 9 lidí.

Vždy, když na hodinu přicházím, je v místnosti témšř nedýchatelno, neboť tam má hodiny ještě mnoho jiných skupin. Logicky pak otevíráme střešní okna (místnost je podkrovní), aby se vyvětralo a většina lidí by rádo větralo i pří výuce.

Ale jakmile dorazí jedna studentka (starší paní, která prý problémy se zády a po větrání se jí prý okamžitě páteř zablokuje či co), okmžitě nám větrání dost autoritativně zarazí.

Všichni lidé jsou tam slušní a něchtějí konflikty, tak okna poslušně zavřeme. Nicméně ještě v těch chladnějšíh obdobích nebyl takový problém, i když jednou tam byl tak vydýchaný vzduch, že jedna studentka se chodila vydýchávat na chodbu. Ale co teď, až nastanou vedra a my pod střechou? Minulou hodinu (čt a to bylo 25 stupňů) nám nedovolila vytvořit na chvíli průvan, protože otevřená okna pochopitelně nepomáhala a v místnosti vzduch stál). Sama měla na sobě sako a šátek okolo krku.
Ředitelka školy mi řekla, že o větrání v místnosti mám rozhodovat já, že větrat je nutnost, že ve vydýchaném vzduchu se nedá učit a a že paní mám nabídnout na záda deky, které mají v kumbále:-) (ty ona odmítla, že to ani náhodou, že by se potila)
Nicméně situace je nepříujemná, je to starší paní a nikdo jí nechce dělat naschvály - na druhou stranu ona je sama proti 8 lidem ve veřejném kurzu a naprosto samzořejmě si přisvojuje právo, zakazovat nám větrat - ona má přece záda!!

Jsem zvědavá, co budeme dělat, až nastanou vedra, ona si tam bude sedět v pohodě v saku a v šálce a my budeme umírat be vzduchu a vedrem:-)

Jak to elegantně řešit?:-) Zažili jste něco podobného?
 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.05.2013 22:34:36
Jestli jsi dostala pravomoc a svolení k větrání, tak větrejte.
Nejde se o všem dohadovat, máme demokracii a ne monarchii.
Jestli otevíráte střešní okna, není tam někde místo, kde není průvan tak velký, kde je závětří?
 v3nc0ur Muž39 Kategorie
20.04.2013 22:25:10
Deadbeefe, jsi vypasený komunistický zmrd!
Smajlík  Lelius
20.04.2013 19:04:50
Zažila něco podobného a nešlo s tím udělat nic.
 xborka Žena49 Kategorie
20.04.2013 13:27:06
Ať se tváří třeba sebeuraženěji.. V malym kolektivu je to něco trochu jinýho, tady jde ale o 9 lidí vs. 1 - jako bez pardonu bych to okno otevřela a až by si začla stěžovat, nechala bych o tom klidně hlasovat. Je to z její strany pěkně velká bezohlednost.
Smajlík  Hellenell Žena22 Kategorie
20.04.2013 13:22:49
Řekni, že vedení přikázalo větrat a že bohužel to jinak nejde a nabídni ji znovu ty deky.
 cnmjdfzjs
20.04.2013 13:18:53
"Ředitelka školy mi řekla, že o větrání v místnosti mám rozhodovat já, že větrat je nutnost, že ve vydýchaném vzduchu se nedá učit a a že paní mám nabídnout na záda deky, které mají v kumbále:-)"

Zdůvodni to klidně tak, že je to pokyn z vedení a dále se s ní nebav. Proboha, nemůžeš vyhovět každému.
Smajlík  soukmenovec Muž29 Kategorie
20.04.2013 13:17:40
matouch - jenže mi jí POŘÁD vycházeli vstříc a ona už to pak brala jako samzořejmost....takže kdž jeden odmítne větrat, jak píšeš, a oststní omdlívají vedrem či se dusí, tak to má být podle toho jednoho? Tu logiku moc nechápu..ale jak píšu, my jí pořád vycházeli vstříc, v zimě to ještě šlo, ale když minule jedna studentka choidla dýchat na chodbu, došlo mi, že je něco opravdu špatně...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
20.04.2013 13:06:44
Připrav si trochu kyseliny (stačí lžička) a sulfidu železnatého a před začátkem hodiny to všechno dej do skleničky. Paní zcela jistě změní názor na větrání.
 DEADBEEF Muž47 Kategorie
20.04.2013 13:05:58
Mohlo by se časem stát, že přijdete o 8 studentů místo o jednoho...
 Houp18 Muž99 Kategorie
20.04.2013 13:05:12
Máš právo větrat, pokud se jí tam nelíbí, má právo odejít. My se takhle věčně dohadujem ve třídě a já normálně učitelce řekla, že se mi dělá blbě a že si teda odcházim stěžovat za vedením, bejt tebou, tak se pořádně najim před hodinou a tu ženskou pobleju a řeknu jí, že to bylo z toho. (To jsem měla připraveno jako záložní plán.)
Smajlík  vonavaprostitutka
20.04.2013 12:59:08
kikiwhite: myslím, že by to stačilo tak jak píšu - jako naznačení.

Obyčejně to bývá tak, že když jeden odmítne, okno se zavírá. Jak píšeš třeba zdrav. důvody.

Když si vyjdete vzájemně vstříc, i ta paní to potom bude cítit jinak, a nakonec bude chodit sama pryč v době větrání.
 *matouch* Muž44 Kategorie
20.04.2013 12:52:33
Omluva za ty překlepy, psala jsem to s ntb na kolenou a to se mi blbe píše:-) a nečetla to po sobě...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
20.04.2013 12:46:39
matouch - my nepotřebujem chodit ven z té učebny, nám větrání neva:-)..ale tenhle postup nepomůže, až tam bude 30 stupňů:-)

Mně spíš jde o to, jak jí šetrně sdělit, že to nebude podle ní, ale podle potřeb většiny, nechci aby se urazila, ona je jinak v pohodě...minule jse už něco naznačovala a tvářila se dost uraženě.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
20.04.2013 12:39:44
Udělejte si přestávku 2 minuty, jděte ven z té učebny a vyvětrejte. Případně se můžete střídat. Podruhé může jít ven ta paní zatímco vy budete v učebně.
 *matouch* Muž44 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2