Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.671734, vloženo 31.10.2012 10:46:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chci rodit doma a nikdo to nechápe
Chtěla bych vám říct, že asi za měsíc se mi má narodit dítě. Jsem rozhodnutá, že budu rodit přirozenou cestou doma. Nevidím jediný důvod, proč bych měla rodit v nemocnici. Jenže moje rodina to nechápe a vyhrožuje mi, že prý tím ohrožuju to dítě. Přitom k největším zdravotním komplikacím dochází často právě kvůli doktorům v nemocnici, když se někdo až příliš míchá do něčeho, co by měl raději nechat být. Rodiče mi pořád dokola říkají, že jsem nezodpovědná a že chci ohrozit to dítě. Přitom už jim jaksi vůbec nedochází, že čím víc je matka vystresovaná, tím horší vliv to může mít na dítě na porod. Jak je mám přesvědčit, že se mýlí? Aby mi aspoň jednou dali pokoj a nechali takovouhle věc na mě. Nikdo jiný než matka neví líp, co je pro její dítě nejdůležitější. Jak jim to mám vysvětlit?
 ilava Žena24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
31.10.2012 21:36:28
V zájmu Tebe i dítěte bys měla rodit v porodnici, ale máš plný nárok na to rodit doma, je to Tvoje věc. Každopádně doufám, že nebudeš natolik hloupá, aby jsi v případě komplikací žalovala krajskou záchrannou službu, která sice přijede jak nejrychleji bude moci, ale s velkou pravděpodobností akorát tak převzít budoucí mrtvolu či dvě... vím o čem mluvím, bohužel... hodně štěstí
 panákzzzz
31.10.2012 17:11:28
Dělej si co chceš, pokud ti nevadí, že možná o dítě přijdeš... Ono je dost těžký rodit sama doma, náhodou se ti to dítě v díře nějak zarazí a ty ho nebudeš moct vyplivnout. Může se i udusit, je to docela nebezpečný. Navíc tohle rození doma už není v módě, ale třeba seženeš nějakou porodní bábu, no. :)
 XCrazySlimeX Žena24 Kategorie
31.10.2012 14:58:34
Také jsem před třemi roky rodila doma a bylo to mé třetí sluníčko takto porozené. Před tím jsem byla na vyšetření které potvrdilo že je vše v pořádku a komplikace by nastat neměly....také jsem měla dulu.

Nezodpovědné to není když víš že je vše v pořádku, máš kvalifikovanou dulu... Navíc je již dokázáno že porody doma a v nemocnici nemají na svědomí nebezpečí dítete.
A pokud je všechno v pořádku, tak jaké je asi riziko že při porodu nastanou?? Je to stejné jak v nemocnici tak doma..... Málo kdy se předem nezjistí zdali kompikace při porodu budou či ne.....
 bKČR
31.10.2012 14:52:12
Přijde mi to od Tebe krajně nezodpovědné, hazarduješ nejen se svým zdravím a životem, ale i se zdravím svého dítěte.
Smajlík  nejde Žena Kategorie
31.10.2012 14:28:53
Žaneto jj.. Hořovice by ušly, taky dobrý jsou Neratovice, Havlíčkův Brod, Vrchlabí, Kadaň... Hodně porodnic vypadá jak Vinohrady a kolikrát se nedivím, že se tam sekne porod a opravdu jen kvůli tomu prostředí a vedení porodu a zbytečným rutinním (ne nezbytným) zásahům. Třeba Podolí je hezčí (tedy konkrétně sály), ale to nic nemění na tom, že je to velká pražská továrna na děti.

Určitě se dá vybírat (naštěstí) a ten rozdíl v přístupu i v prostředí je znatelný a stojí za to si tam dojet a někdo to řeší tak, že se v blízkosti porodnice ubytuje v penzionu nebo u známých. Nejsem pro, aby se jelo do vzdáleného města autem, když začne porod. To je stres a risk.
 lantax
31.10.2012 14:22:58
Souhlasím s tvojí rodinou, je to nezodpovědné a zakázala bych to ;) Ale jak myslíš. Až se při domácím porodu něco stane, tak sem prosímtě nechoď brečet ;)
Smajlík  střapatá palma Žena22 Kategorie
31.10.2012 14:20:05
lantax: tak do Vinohradský bych vyloženě taky nemusela, ale tak není to jediná nemocnice.
Ségra třeba rodila v Hořovicích (vybrala si to sama) a byla spokojená.
 Žaneta
31.10.2012 14:16:04
žaneto, ale zrovna ve vinohradech je to strašně hnusný, tam bych fakt rodila jen v nouzi nejvyšší.. představa, že si to střihnu s nějakou cizí paní vedle mě na tom prehistorickém lehátku aneb porodním lůžku ve vykachlíkovaný místnosti a ještě třeba s protivnou směnou.. ble.. Porodnici ano, ale musí být baby-friendly a mother-friendly

vinohrady:
http://www.porodniplan.cz/index.php?act=flm&id=44
 lantax
31.10.2012 14:03:14
Kamarádka je doktorka na novorozeneckém ve Vinohradský nemocnici a je přítomna i u porodů. Vždycky říká, že klidně může být celý těhotenství všechno v pohodě a porod probíhá normálně a najednou je během pár minut všechno jinak a jsou rádi, že je ženská v nemocnici a můžou rychle něco udělat.
Doma při komplikacích uděláš co? Zavoláš sanitku a budeš drahocený minuty čekat než jenom přijedou.
 Žaneta
31.10.2012 13:58:59
ntt jestli je zadečkem jde poznat pohmatem a také se to ví už delší dobu před porodem během těhotenství díky několika utz. Jen výjimečně se dítě otočí přímo před porodem, ale těch případů je hodně málo, protože na to už nemá prostor. Je velké.
 lantax
31.10.2012 13:58:36
"kvůli doktorům v nemocnici, když se někdo až příliš míchá do něčeho, co by měl raději nechat být"

Počkej, chceš tím říct, že doktor, porodník, který celý život nedělá nic jiného, než že pomáhá matkám rodit děti a přivádět je na svět o tom ví méně než ty, mladá naivní blbka, co očividně ani neví co porod vše obnáší ?

To, že to dítě neseš ve svém lůně neznamená, že víš co je pro něj nejlepší. Dost bych pochyboval, že víš, co je pro něj vůbec dobré, natož nejlepší. Samozřejmě že porody doma, nejsou nijak neobvyklé, ale ne s tvým přístupem, kde to vypadá, že si asi myslíš, že vytáhneš ze sklepa deku, lehneš na ni, zatlačíš, kuchyňským nožem, který narychlo utřeš protože na něm ještě jsou kousky cibule, šmikneš šňůru a je to. Krásný, čistý porod bez jakýchkoliv zásahů zbytečných zdravotníků a specialistů. Mám pravdu ?

Opravdu si mě krásně pobavila, i rozezlila. Máš sice právo na to mít své různé vrtochy a výkyvy nálad, věřím že jsi ve složítém období, ale nemělo by to znamenat, že se Ti kvůli tomu změní mozek ve slizkou kaši.

Dělej jak myslíš, ale mysli na to, že nerozhoduješ o svém zdraví, ale o zdraví dítěte. JE něco jiného rozhodovat, jestli ho při rýmě poslat či neposlat k doktorce a nechat mu předepsat ibuprofen nebo ne a nebo rozhodovat o jeho zdravém narození. Tohle rozhodnutí vrátit a změnit už nelze a následky mohou být samozřejmě fatální.

No hodně štěstí tvému dítěti.
 ONLY TRUE Muž28 Kategorie
31.10.2012 13:48:58
Tohle rodičům asi nevysvětlíš. Ale zkus je nějak uklidnit, třeba tím, že budeš mít při sobě porodní asistentku (tedy doufám, že budeš mít - jít do toho sama, to není dobré - nevidíš, nakolik jsi otevřená, nebo jestli jde ven zadečkem) a třeba tím, že budeš rodit v nemocnici, se dítě před porodem neotočí správně. Porody nohama napřed bohužel končívaly i tragicky, to neriskuj... Ale já osobně bych to doma neriskla
 ntt
31.10.2012 13:31:31
Kdybych zjistila, že má dítě šňůru kolem krku, na větvi bych z toho nebyla. Ale dr. tvrdí, že šňůru kolem krku má hodně dětí, jen to rodičkám neříkají, oni to často už vidí v těhotenství na ultrazvuku. šnůra sama prý není problém při porodu, a to proto, že dítě nedýchá, nedusí se. Všechny živiny k němu jdou tou šňůrou. Většinou je dostatečně dlouhá na to, aby dítě bylo porozeno.

Pokud se žena při porodu neotevírá, tak to může být způsobeno x věcmi. Kolikrát jsou to kraviny.. někomu třeba nesedne poloha na koze na zádech. Protože ona je v podstatě nejméně vhodná, jelikož porodní cesty jsou v této poloze nejužší. Žena se nehýbe a dítěti se tím může komplikovat rotace. Nebo to může být dáno vyvolávačkou porodu. Nebo urychlováním jako je rutinní píchání vody a umělý oxytocin.., kdy ještě žena není fyzicky na porod připravena a dítě se už tlačí ven nebo ani to dítě ještě není pořádně dorotované a oni spěchají.. tím se to často komplikuje a kolikrát to pak končí císařem.. nebo stresující prostředí, nepříjemný personál.. Těch důvodů je víc.. např. když je dítě v zadním postavení, je ten porod náročný a pak ty zásahy jsou na místě vč. epidurálu třeba.
 lantax
31.10.2012 13:15:41
Dítě splozeno ve světě a prostředí hříchů nemůže skončit jinak, než hříchem samotným. Jedinou možnou cestou je jeho pokřtění a pravá víra, jež jeho cestu ještě může spasit.
 Zvěstovatel Muž25 Kategorie
31.10.2012 13:15:21
Vím o dost případech, kdy mělo dítě omotanou pupeční šňůru kolem krku. Dopředu si tím, jestli to je v pořádku, nikdo nemůže být jistý. Naštěstí byli všichni v porodnici a tedy žijí. I matce při porodu hrozí různé problémy, které předem neodhadneš.
Takže tvoji blízcí vědí, proč ti to říkají. Samozřejmě, ty si udělej jak chceš.
Smajlík  Dalia Žena73 Kategorie
31.10.2012 13:11:13
Přítelova teta je od narození sirotkem, matka při porodu zemřela. Doma.
 sambo1987 Žena32 Kategorie
31.10.2012 13:07:49
Souhlasím s tebou, ti doktoři v porodnici a hlavně ty sestry nestojí za nic.

Moje sestra rodila hodně dlouho a nechtěla se otvírat, malý měl omotanou šňůru kolem krku a ségra začínala mít teplotu. A představ si, ta sestřička s lékaři se na sebe najednou vyděšeně podívali a pak zdravotní sestra skočila ségře na břicho a zákeřně malého prostě vytlačila silou ven.
Díky bohu moje sestra má na rozdíl od tebe rozum a rodila hezky slušně v porodnici a tak máme doma už 3 leté divoké torpédo co se na mě zubí a říká *teto Míšo, nekousej* zatímco já mám vyceněné zuby, vrčím, štěkám a šťastně snižuji své IQ na úroveň psa.
 šípková růženka Žena27 Kategorie
31.10.2012 13:06:06
"Nevidím jediný důvod, proč bych měla rodit v nemocnici."
Lidem s takovým názorem je těžké pomoci.
Před mnoha lety sice byly běžné porody doma, ale také byla naprosto katastrofální úmrtnost a komplikace. Stačí se podívat do starých matrik.
Co se týče porodnictví v nemocnicích tak patříme ke světové špičce.
Kdo tohle nevidí, je nezodpovědný zaslepenec.
(tím neříkám, že vše je v nemocnicích ideální, ale jednak se přístup k rodičkám po r. 89 zlepšil a pak eliminace zdravotních rizik to bohatě vyvažuje)
 Charles Muž49 Kategorie
31.10.2012 12:53:49
Qendolína: dcera tvé kamarádky pěkně kecá. Epidural nikdy nikdo nikomu nenutí. Ten je jen na vlastní žádost a musí si ho rodička i zaplatit. Lékaři od toho naopak odrazují, už jen proto, že pro lékaře je pak ten porod obtížnější s rodičkou s epiduralem
 LCKA
31.10.2012 12:52:28
martell : Asi tak nějak :)
 Nejak83 Žena29 Kategorie
31.10.2012 12:49:41
neal cassady, doktoři se ve škole dozvědí hodně málo
viz video-výpověď lékaře (říká to hned na začátku)
http://www.porodniplan.cz/index.php?act=flm&id=47

Ale jinak souhlasím s tím, že porodní asistentky dneska vědí méně ve srovnání s porodními bábami v dřívějších dobách. Taky zčásti proto, že se porody přesunuly do porodnic a tam je skupina zdravotníků a PA mají menší kompetence a tím i méně zasahují a tudíž mají jiné zkušenosti.
 lantax
31.10.2012 12:48:47
Kdybych své první dítě rodila doma, tak tu dnes není. Já bych doma nerodila ani náhodou, nikdy nevíš, co se může stát a pak jde doslova o vteřiny který dělí to, jestli tvoje dítě bude žít nebo ne
 bnmj
31.10.2012 12:44:28
vinohrady-video
http://www.porodniplan.cz/index.php?act=flm&id=44
foto třeba krč
http://www.ftn.cz/uploads/pics/gyn004.jpg
http://www.ftn.cz/uploads/pics/gyn001.jpg
http://www.ftn.cz/uploads/pics/jip_017.jpg
vs
vrchlabí-video
http://www.porodniplan.cz/index.php?act=flm&id=28
foto vrchlabí
http://www.nemocnice.vrchlabi.cz/foto/ns1.23000.jpg
http://www.nemocnice.vrchlabi.cz/foto/relax.23000.jpg

vs německo-video
http://www.porodniplan.cz/index.php?act=flm&id=52

podolí-počet porodů za rok
http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-96
 lantax
31.10.2012 12:40:19
sambo: To řekni mojí sestře. Chtěl bych být u toho :)
 ojp
31.10.2012 12:39:14
Copak nemáš doma chlapa, co by ti za podobné nápady jednu lisknul a byl by klid?
 martell Muž34 Kategorie
31.10.2012 12:34:16
v minulosti rodily ženy doma, ale vždy u toho byla porodní bába, která měla takové zkušenosti a praxi jako má dneska doktor. později už u toho byl přímo doktor, který za rodičkou přijel drožkou. dnes už rodí tolik žen denně, že by je doktor nemohl všechny objíždět, a proto ty ženy musí přijet za ním do porodnice. vždy se tedy porod konal pod dohledem zkušeného odborníka; rozdíl je jen v tom, že tehdy přijel odborník za rodičkou, takže mohla rodit doma, dnes musí rodička jet za odborníkem. porodnice je tedy jediné logické řešení. pochybuji, že jsou tyhle asistentky a duly takové odbornice, jako doktor, který to několik let studuje
 neal cassady
31.10.2012 12:32:25
jen dotaz: já jí píšu ať si dělá co chce, ale případný následky svého rozhodnutí si musí nést sama
 Žaneta
31.10.2012 12:32:22
Kde je vyšší riziko, doma, nebo v nemocnici? Že doktor zprasí porod je menší pravděpodobnost, než když se doma stane průser a není pak pomoci. Raději budu u nepříjemných lékařů, než přijít o dítě. Navíc v malých porodnicích nejsou lékaři uštvaní a je to tam v pohodě.
 sambo1987 Žena32 Kategorie
31.10.2012 12:22:18
Samir: tak já radši risknu tu nemocnici, protože pokud bych potřebovala císaře, tak to asi sama doma nezvládnu.
Nebo nedej bože, že je po porodu potřeba udělat okamžitě nějaký zákrok.
 Žaneta
31.10.2012 12:22:16
Žaneta: A když jí to ten doktor sprasí může přijít nadávat a rozbít hubu tobě?
 jen dotaz
31.10.2012 12:16:00
Toník: mýlíš se. Ja jsem naopak PRO porody doma. Kdo rodí doma, koná záslužnou činnost pro celé lidstvo, protože bez ohledu na osobní důsledky dohlíží na to, aby se nezastavil přírodní výběr.
 DEADBEEF Muž47 Kategorie
31.10.2012 12:14:31
Já musím souhlasit s Tvou rodinou. Člověk nikdy neví, co se může stát a pokud budeš naléhavě potřebovat doktora, nastane nějaká nečekaná komplikace, ještě budeš za porodnici ráda...navíc, porodnice už nejsou takový, jaký bejvaly, myslím, že pohodlí a respektování přání rodičky jsou na mnohem vyšší úrovni, než dřív, stačí jen správně vybrat.
 Bystrouška Žena25 Kategorie
31.10.2012 12:13:48
Žaneta
Poroď si v nemocnici a pak nenadávej že ti sprasili děcko i tebe. Doktor=řezník. A pro ně jsi kus jako kus. Třebas dr.Barták je měl oddělené na píčíci a VIP jak zaznělo u soudu.
Smajlík  Samir Muž33 Kategorie
31.10.2012 12:07:42
Tak si poroď kde chceš, ale pokud budeš mít komplikace tak potom nebreč a nechoď nadávat na doktory, že už ti nedokázali pomoct.
Smajlík  Žaneta
31.10.2012 12:02:38
Dokázal by mi někdo vysvětlit určité myšlenkové pochody o kterých marně přemýšlím ? Zajímali by mne konkrétně ti kteří schvalují potraty a eutanázie, propagují nejrůznější podivné svobody a práva a přitom je vytáčí představa že by chtěl někdo rodit doma a vidí v tom zločin. Stejně jako když chce někdo doma v kruhu rodiny umřít. To že jednají v nemocnici s člověkem jako s dobytkem nebo kusem šutru jim připadá normální. Stejně jako když někdo třeba riskantně jezdí na motorce, skáče padákem nebo bere drogy. Týrání dětí je také příliš nevzrušuje, i když v podstatě bývají proti. Jak vznikne zrovna tákováto kombinace ?
Smajlík  Toník
31.10.2012 12:01:31
tomisu, protože se ptáš tímhle stylem, tak já vím, že o tom skoro nic nevíš, což není nic špatného. Spousta lidí (vč. těch, co mají děti), si dost věcí neuvědomuje.

Co by z toho měli? Co mají sestry a doktoři na pohotovosti z toho, že jsou hnusní, protivní, udělají vyšetření, jaká chtějí a ignorují, co jim říkáš? Třeba se ti to nestalo, třeba se ti to ještě stane.. já se s tím setkávám a je to tak 50 na 50, ať se to týká jakéhokoliv oboru. děs jsou obvoďáci.

Co si myslíš o sestrách v porodnicích? že jsou všechny hvězdy, přehlídka inteligence? ne.. jsou to slepice :) jako všude. A opět je to 50 na 50. To samé doktoři. Oni prostě mají svoje zaběhlý rutinní postupy, o nichž nijak nepřemýšlejí. dělají pod tlakem nadřízených, přijdou do systému a buď zapadnou nebo ne.. Jejich rutina je vzít dítě s apgar skore 10-10-10 po naprosto pohodovém rychlém porodu k sobě a zakuklit ho, změřit a dělat dalších x zbytečných kravin a dají ti ho třeba až druhý den po vizitě a po vystřídání směn atd. Ono všechno, co je rutina, není jen o tom hlídat zdraví matky a dítěte, ale je to i o jejich vnitřní organizaci. a další věc.. v každé porodnici je ta rutina a důležitost všeho trochu jiná. Jak je to možné? jestli to na rutině stojí a padá, tak jak je možné, že někde dají dítě po SC až 3. den a nechtějí vyjednávat a někde hned, pokud to matka chce a zvládá. Jakto, že někde dítě musí být po porodu okamžitě na vyhřívaném lůžku, jinde pouze v inkubátoru a jinde klidně na břiše matky? někde dají dítě na pokoj matce hned po porodu, jinde až za 12-24 hodin-rutinně! a takhle je to se vším.

pusť si tohle video (výpověď lékaře, jeho zkušenost)

http://www.porodniplan.cz/index.php?act=flm&id=47
http://www.porodniplan.cz/index.php?act=flm&id=45
 lantax
31.10.2012 11:51:12
Tvoje rozhodnutí mi teda přijde jako hodně hovězí nápad. Rodina si zřejmě klepe na čelo, co se ti to pod vlivem hormonu vlastně stalo.
Ale za sebe ti říkám - klidně roď doma, postav si hlavu a navzdory všem to udělej. Ale potom neočekávej, že tě někdo bude tahat z průseru typu komplikace při porodu.
Dneska jsou i malé nemocnice s lidštějším přístupem, kde můžeš uplatnit všechny možné svoje požadavky. Je totální pitomost nevyužít lékařské péče, která se nabízí a odmítat ji, protože máš pocit, že víš všechno nejlíp. To ani náhodou nevíš. Domácí porod skýtá ohromná zdravotní rizika nejen pro tebe, ale i pro dítě. Nechápu tě, že tomu chceš svoje dítě vystavit. Podle mě jsi hloupá.
 Jeegles Žena23 Kategorie
31.10.2012 11:50:46
souhlasím, že jde o nezodpovědnost - pokud nastanou komplikace, tak ohrožuješ sebe i dítě
Smajlík  Enno Muž Kategorie
31.10.2012 11:45:56
Ono všechno má svoje pro a proti. Moji sestru třeba po porodu zašili tam dole, zapomněli na to a neměl jí kudy odcházet ten "odpad" z těla, dostala čtyřicítky a málem zemřela.
 ojp
31.10.2012 11:43:44
A jinak je v porodnicích naprosto běžné že ti pak dají uplně jiný kus než sis porodila.
Smajlík  Samir Muž33 Kategorie
31.10.2012 11:41:15
lantax: "budeš ho chtít držet v náručí, nesmějí ti bránit. A oni to moc dobře vědí. jen to zkoušejí a těží z toho, že ..."

Co by jako z toho měli těžit? To nechápu.
 tomisu
31.10.2012 11:34:58
Já to chápu.

Klára Jíchová rodila doma. Děti nemá očkované. Stravují se makrobioticky a jsou mnohem zdravější než normální děti.

Určitě Ti doporučuji ji kontaktovat ohledně toho porodu. Myslím že poradí. Dělá na to i kurzy a vydávají časopis Zrnění.

Kontakty:
http://www.zrneni.cz/kontakt
http://www.makrob.cz/index.php?topic=118.0
 zdravuch
31.10.2012 11:31:52
Norman Bates Junior: To sice není, ale přesto je to ta matka v tu chvíli kdo za něho má zodpovědnost než se narodí. Je to její věc co s ním udělá. Ať už by to byl potrat nebo to kde se narodí. To dítě si v tu chvíli vybírat nemůže, to jen ona musí cítit co je nejlepší pro ní i to dítě... a pokud je to to že bude doma...
Smajlík  Fueri Inferi Muž23 Kategorie
31.10.2012 11:31:49
Teda doufám, že mojí budoucí manželku nenapadne taková hovadina. No aspoň vím, že si to budem muset vyjasnit ještě předtím, než v ní nějaký dítě vůbec bude.
Smajlík  Norman Bates junior
31.10.2012 11:31:20
Jak dlouho existují nemocnice? Něco málo přes 100 let. Jak dlouho se rodili děti doma? Několik desítek tisíc let. Jen moderní společnost je ovlivněná lékařskou lobby natolik, že si myslí, že rodit doma je něco jako vražda nebo tak...Navíc, v dnešní době je smrt novorozence brána jako naprostá katastrofa, dříve byli lidé racionálnější a vědomi toho, že smrt a život jsou spolu spojeny.
 McBride
31.10.2012 11:28:09
Qendolína jj.. hlavně v praze.. porodnice jsou sice špičkově vybavené, ale jsou to továrny a rodí se tam jak na běžícím pásu. Určitě je příjemnější přístup v malé městské porodnici a ne někde, kde šestinedělí zabírá celý barák. Špičkově vybavené jsou především proto, že jsou schopni se postarat např. o předčasně narozené děti. Jsou proto spádové pro celou republiku. Ale chodí tam rodit všichni samozřejmě.. :-/

ilava, četla jsi znovuzrozený porod, partner u porodu apod.? jestli jo, tak víš, že ty knihy píšou rozumní zdravotníci a ne nějaké eko,bio,batikovaný hadry křesťanko hinduistky. Neřiď se názory neinformovaných lidí (těch je většina). Neptej se nikoho na nic, ty potřebuješ před porodem klid a dobrou náladu a ne se stresovat řešením něčeho s někým. S tou porodnicí to zvaž, uvědom si svá práva. Těš se, připrav se (vnitřně) a pak je jedno, kde budeš rodit, protože ten porod proběhne na 1*. Rodíš ty, ne rodiče, okolí, doktoři. Na svět přichází tvoje dítě a ty ho vítáš, je to věc vás dvou :)
 lantax
31.10.2012 11:21:47
Tak samozřejmě, životní styl se změnil a vždycky bude prostě určitý procento těch u kterejch to dopadlo špatně. Ale ti tu byli vždycky a to číslo se v průměru ani tak moc neměnilo. Je to jako u spousty dalších strašáků. Ještě tak před sto lety tu všechny tyhle poznatky nebyly. Ženy ale tehdy už na těch polích a tak dřít zdaleka nemusely a přesto byly schopný takhle taky rodit určitě se jim v drtivé většině případů nic nestalo. Jenže moderní doba tyhle statistiky tak trochu nafukuje. Pak se nám zdá i 3 procenta pravděpodobnosti že to skončí špatně strašně moc, ale na druhou stranu to taky znamená že 97 procent skončí dobře. A to je ještě otázka co byla příčina toho že se to někde podělalo...
Podle mě je sice možná větší riziko že kdyby se něco stalo tak to dopadne špatně, ale na druhou stranu opravdu tak nebude tak moc stresovaná, stejně jako to dítě... ;-)
 Fueri Inferi Muž23 Kategorie
31.10.2012 11:21:47
Nechápu, proč tě tu lidi odsuzují, že rodit doma je jen jakýsi rozmar

vzhledem k tomu, že dnešní doktoři jsou jen řezníci, kterým na nikom nezáleží, jsi pro ně jen další kus co rodí... napíchají tě "lékama" a dítě už v prvních chvílich svého příchodu na svět bude prožívat nepředstavitelný stres... ano, to je přece dnes normální... ale to neznamená, že je to správný a přirozený

být tebou, tak si ale buď najdu nějaké alternativní porodní centrum (asi to bude drahé, ale lepší než nemocnice) nebo aspoň nějakou porodní asistentku a doktora pro případ nouze

Jako, já mám dojem, že porod by měl být přirozenou věcí a i sama matka by ho měla zvládnout, však jak to dělají zvířata nebo jak to dělali lidé dřív. Jenže my jsme tak zdegenerovaní "pokrokem", že už ani tu nejpřirozenější věc nezvládneme sami ... je to smutné.

určitě se ale nenech odradit od toho co chceš, je to tvůj život. Jen si to pojisti tím doktorem a asistencí, aby enastaly problémy...
 IDontKnow Žena26 Kategorie
31.10.2012 11:19:48
ilva, já jsem určitě PRO přirozený porod, čímž myslím porod bez blbých keců, ksichtů a zbytečných zásahů, které opravdu často jsou kontraproduktivní, vedou k zásekům při porodu a kolikrát končí císařem. O chování krav na šestinedělí ani nemluvě. Navíc ignorují, když jim říkáš, že už rodíš, nebo že se ti nezdá to a ono (nějaký fyzický problém vnímáš).. a oni to pak zanedbají. To nemusím rozebírat, o tom sis přečetla určitě dost. Zároveň se ale bojím plánovat porod doma, protože porodnice je vybavená technikou. Nicméně je třeba počítat s rutinním a arogantním chováním personálu, byť je to jako vždy o člověku, ale nejsi jasnovidec, abys věděla předem, jakou směnu chytíš. Tudíž musíš znát svá práva. Dokud je dítě v tobě, rozhoduješ o všech zákrocích jen ty sama za sebe. Oni tě nesmějí vůbec k ničemu nutit. V praxi to znamená, že můžeš odmítnou monitory, polohu k porodu na zádech na porodnickém křesle, samozřejmě píchnutí vody, umělý oxytocin, prostě cokoliv. Pokud dítě bude v předním postavení, nemáš placentu nemáš vcestě (což určitě víš od gyndaře, kde jí máš) apod., tak pravděpodobně porod proběhne úplně v pohodě. Oni budou chodit a budou ti chtít dělat monitor v 2. době porodní na jejich křesle. Ty řekneš, že nesouhlasíš a nemusíš nic rozebírat. I kdyby se posrali, tak v tu chvíli nemají právo tě do donutit na tu kozu vlézt. Až se dítě narodí, jste jeho zákonnými zástupci.. ty a manžel a v tu chvíli už OBA rozhodujete o jakékoliv manipulaci s dítětem. Personál to MUSÍ respektovat, ať už má zaběhlou rutinu jakoukoliv. Řekneš-li, že nesouhlasíš s tím, aby dítě šlo RUTINNĚ do inkubátoru, že ho chceš zahřát holé tělo na holé tělo pod peřinou, tak oni nic nezmůžou. To samé, kdyby ti ho chtěli dát až druhý den, protože bla bla bla. Nesmějí. Fakt stačí na všechno říkat nesouhlasím, příp. chci to takhle. Oni můžou rozhodovat jen v jednom jediném případě.. pokud se jedná o AKUTNÍ ohrožení zdraví a života. A do toho jejich rutina nepatří. Když nebudeš chtít mít dítě vedle sebe na vyhřívaném lůžku, ale budeš ho chtít držet v náručí, nesmějí ti bránit. A oni to moc dobře vědí. jen to zkoušejí a těží z toho, že většina rodičů je naprosto neinformovaná o svých právech. Vy jste zákonní zástupci dítěte a vy jste za něj od narození zodpovědní. Bez vašeho souhlasu nikdo nic nemůže. Já bych byla pro přátelské prostředí v našich porodnicích, asi tak jako tomu bylo ve Francii u dr. Odenta. Ty hlavně teď mysli na to, abys dítěti otevřela cestu už předem. Uvolni se a těš se na porod. Těš se na miminko. A bude to dobrý. A rodičům přece nemusíš nic vysvětlovat ani říkat. Je to čistě tvoje věc. Zajisti si PA nebo dulu a to nejen domů, ale i do porodnice.. samozřejmě, aby ti dělaly nárazník před personálem, byť to není jejich úkolem. Já rodila jednou v porodnici, děs běs.. a podruhé jsem moc chtěla přirozený = normální porod bez těch jejich ksichtů, ale furt v porodnici. Nicméně jsem rodila neplánovaně doma (rychlý porod). A ten proběhl úplně v pohodě bez sebemenších kompl
 lantax
31.10.2012 11:19:08
sambo1987: Nebylo toho náhodou v tom Pološeru víc? například že ta paní s tím udušeným dítětem porodní asistentce zatajila, že její dřívější porody neproběhly tak jak měly? a další podobné informace... a porodní asistentka není dula, což je teda docela základní informace.
 BlackRainbow Žena24 Kategorie
31.10.2012 11:18:43
Dřívější ženy hlavně nebraly 20 let hormonální antikocepci a nerodily poprvé po třicítce. Díky tomu byly zdravější a děti také.
 Karpen
31.10.2012 11:17:42
Fueri Inferi:

Nenarozené dítě není ničí majetek. Ale bohužel si to spousta matek zaslepených svou sebestředností neuvědomuje.
Smajlík  Norman Bates junior
31.10.2012 11:16:55
Fueri Inferi : jistě, zvládaly, ale taky kolik dětí a žen při porodu zemřelo?
 Vendul -bendul Žena24 Kategorie
31.10.2012 11:15:26
Fueri Inferi: to je právě průser, lidé se opírají o ženy v dřívějších letech, ale už si nikdo neuvědomuje, že se jim nemůžeme rovnat. Ony celý život měly pohyb, dřely na poli a občasný sport nám tuhle kondici nezachrání. Dnes jsou úplně jiné podmínky.
 sambo1987 Žena32 Kategorie
31.10.2012 11:14:04
Občas se stanou komplikace, kdy je třeba do tří nebo do pěti minut dítě vyndat císařem...vem si, za jak dlouho pro vás záchranka přijede a otevře tě? Dítě bude udušené.
 sambo1987 Žena32 Kategorie
31.10.2012 11:13:04
I když je pravda, že to má svoje nebezpečí řekl bych že je to tvoje právo na to si vybrat kde budeš rodit. Možná že se na to někteří budou dívat jako že jsi nezodpovědná a tak, ale na druhou stranu jak jsi řekla je to tvoje dítě a tvoje rozhodnutí, takže ho za tebe nemůže nikdo jiný udělat, ani rodina ne. Ale aspoň by bylo opravdu dobře mít u toho nějakou tu asistentku nebo doktora, kdyby se komplikace přecijen dostavily. Jeden nikdy neví...

Na druhou stranu když to takhle zvládaly ženy po staletí aniž by někam chodily tak proč ne teď, že jo... ;-)
Smajlík  Fueri Inferi Muž23 Kategorie
31.10.2012 11:12:19
Nastanou-li porodní komplikace, opovaž se volat záchranku - s tou přece jezdí ti, co se míchají do věcí, které by měli raději nechat být. Přidušenému dítěti dej paralen - třeba se z toho nějak dostane.
 kaprfild Muž30 Kategorie
31.10.2012 11:11:47
Qendolína: Ty jo, tak to je zázrak, že vůbec všichni žijeme, co? :)
 Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
31.10.2012 11:11:18
Ať si každý rodí kde chce....ale případný zákrok lékaře ať si pak v případě problémů hradí pěkně sám.
Smajlík  křovinořez velký Muž90 Kategorie
31.10.2012 11:10:46
Je to tvá volba :) nikdo ti do toho kecat nemůže...

Ale je i pravda, že je doma mnohem více rizik, když jsem se měla narodit já, tak žiju jen díky tomu, že mamka byla v nemocnici a mohli provést akutní císařský řez, neboť jsem se začla dusit a na poslední chvíli mě zachránili.

Někdy se přihodí něco, co není v plánu no, ale když si troufneš, proč ne :)
 Milé děvče Žena22 Kategorie
31.10.2012 11:10:38
Kdysi se doma rodilo běžně (nebudeme-li se ohlížet na statistiky úmrtí dítěte, či dokonce obou), ale dřívější ženy nejsou co dnešní. Dříve měli kondici, makaly na poli, prostě byly úplně jiné podmínky, dnešní ženy jsou padavky a ani občasným sportem se jim nemůžeme vyrovnat. Tudíž jsou i porody jiné.
Ohrožuješ dítě. Pokud bude potřeba akutního císaře, než tě dovezou do nemocnice, může být pozdě, jako se to stalo mnohým matkám. Nemáš proč se bát rodit v nemocnicích, vyber si nějakou menší, kde na tebe nebudou spěchat, kde doktoři nebudou uštvaní. Doporučuji Brandýs nad Labem, vynikající přístup! A před příjmem sepisuješ papír, jaké zásahy chceš, či nechceš, (chemikálie, nastřihnutí, atd., nepamatuji si).

Myslím, že by sis urvala hlavu, kdyby se porod zmařil, dítě se přidusilo, nebo nedej bože by umřelo a ty by jsi byla třeba natolik poškozená, (v lepším případě) že by jsi ani další dítě neměla.
A věř tomu, když si vybereš výbornou porodnici, jako třeba ten Brandýs, tak tam stres mít nebudeš, jsou tam na tebe hodní, můžeš tam být s partnerem, je tam pohoda, není to tam natřískané, tím, že to není velké město. A zasahují až tehdy, kdy je to vyloženě nouze.
 sambo1987 Žena32 Kategorie
31.10.2012 11:10:05
Máš naprostou pravdu. Roď doma. Přírodní výběr ti dá jistě za pravdu (aspoň teda myslím).
 DEADBEEF Muž47 Kategorie
31.10.2012 11:07:45
Rodina nemá pravdu. Stůj si za svým. V nemocnicích člověka vždy sprasí to vím jistě.
Smajlík  Samir Muž33 Kategorie
31.10.2012 11:07:35
Byla to velká pražská porodnice která by teoreticky měla patřit k nejlepším. To co u nás si doktoři nedovolí nikde. Ve vyspělých zemích by je zavřeli za jejich přístup k pacientům do blázince a pojišťovna by platila škody, v chudších by jim příbuzní v lepším případě rozbili hubu a v horším ustřelili palici.
 Qendolína
31.10.2012 11:05:08
Rodiná má pravdu, zrovna jsem viděla pořad Pološero, kde zbytečně umřelo miminko, protože matka rodila doma a natolik se přidusilo (šlo špatně porodními cestami), že ho ani neoživili. Dula, nebo li PA situaci podcenila a nezavolala včas záchranku.

A co budeš dělat, když se ti to stane? Co budeš dělat, když se ti stane ruptura dělohy? Prasknout ti může kdykoliv, i když budeš mít hladký porod, žádné stresy. Je to ohrožení pro tebe, i pro dítě. Mnohým matkám, které rodí v pohodě bez stresů se přihodí komplikace, třeba špatnou rotací hlavičky.
 sambo1987 Žena32 Kategorie
31.10.2012 11:04:16
Jinak já jsem se narodila jako naprosto zdravé dítě, průběh porodu naprosto bez komplikací. Ty přišly až 3 hodiny po narození, kdy jsem měla srdeční zástavu a bez podpory krev. oběhu a intubaci bych tu nebyla.
 definito
31.10.2012 11:02:09
Teda, ja sice budu rodit až za 5 měsicu, ale jako prvo rodička bych nikdy neriskla porod doma, ikdy se mi tahle varianta taky zamlouva. Nikdy bych si neodpustila, kdyby kvuli memu rozmaru přišlo miminko o život, nebo bylo do smrti postižene a třeba jen kvuli tomu, že by stačil maly zasah doktora, ktery tam nebyl.
Nemysly na sebe, ale na to mimčo, co je pro něho nejlepší.
 Nejak83 Žena29 Kategorie
31.10.2012 11:00:49
Až dojde ke komplikacím a dítě ti umře než přijede záchranka, místo breku si radši dej pořádnou facku.

Qendolína: Jasné a proto jsou všechny porodnice v ČR stejné, že?
 Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
31.10.2012 11:00:43
Domácí porod je super, POKUD se NIC nestane. Jinak je PRŮSER JAK BRNO. Chceš ohrozit život dítěte pro svůj hezký pocit, že rodíš doma? Raděj vyber baby friendly porodnici.
 tqtqtq Muž29 Kategorie
31.10.2012 10:59:43
Roď si kde chceš, v případě komplikací, alespon ubude blbců, když máš takové názory.
Smajlík  Alfonser
31.10.2012 10:57:13
Jestli u toho bude zkušená porodní asistentka a doktor tak proč ne. Rodit v běžné české nemocnici je o zdraví. Zrovna se vrátila dcera kamarádky po zbytečném císaři. Všem jim tam vnutili injekci do páteře, aby prý necítily bolest, čímž umrtvili celý spodek těla a pak se strašně divili proč polovina z nich vůbec nemá stahy a porod neprobíhá. Pro ně je jednodušší rozříznout břicho. Ránu jim pak zašili úplně prasácky a stehy se rozjížděly.
 Qendolína
31.10.2012 10:57:02
Nic nevysvětluj, je to tvoje volba. Pakliže jsi zdravá a dítě taky... určitě bych ale měla po ruce porodní asistentku a doktora na telefonu, kdyby něco.
 Oriq Žena30 Kategorie
31.10.2012 10:56:36
"Přitom k největším zdravotním komplikacím dochází často právě kvůli doktorům v nemocnici" - to je logické, ne? Už jen z toho faktu, že naprostá většina dětí se rodí v porodnicích a ne doma...

Roď si jak chceš, ale zajisti si, aby byla k dispozici okamžitá lékařská pomoc pro případ komplikací.
 definito
31.10.2012 10:52:52
No předpokládám, že zdejší osazenstvo to taky chápat nebude... ale holt tvoje rodina tě tam násilím dovést nemůže, takže to buď pochopí a pomohou ti anebo se na tebe vykašlou úplně, což by nebylo k dobru věci. Sežeň si alespoň nějakou porodní asistentku.
 BlackRainbow Žena24 Kategorie
31.10.2012 10:52:18
"Nikdo jiný než matka neví líp, co je pro její dítě nejdůležitější."
Jak je vidět, tak těhotenské hormony ti už úplně zatemnily mozek. Je to samozřejmě pitomost. Obzvláště jsi-li prvorodička vlastně nevíš co máš čekat, tak je porod doma bez lékařské asistence pitomost. Navíc zvolíš-li porod doma a dítě utrpí kvůli tvému rozhodnutí nějaké poškození (nebo zemře) budeš i trestně zodpovědná.
 Votrapa Muž Kategorie
31.10.2012 10:52:10
Tví rodiče mají pravdu. Stresují tě nemocnice? Tak počkej jak budeš vystresovaná, až se ti narodí modrý přidušený dítě a dispečer od sanitky ti oznámí, že se k vám nedostanou dřív, než za patnáct až dvacet minut... Jinak řečeno, klidně si doma roď, ale kromě kočárku, postýlky a dudlíků bych předobědnala i rakvičku a pár věnců (to víš, ať jsi připravená na všechno, pak už nebudeš mít náladu vybírat a na trhu je teď tolik různých druhů dětských rakví...).
Smajlík  Clair156
31.10.2012 10:51:17
Chápu tvou rodinu, ani já nejsem zastáncem domácích porodů. Nikdy nevíš, co se může stát jak tobě, tak tvému dítěti.
Myslím, že v dnešní době už si můžeš najít porodnici, která ti bude vyhovovat.
Ale to je jen můj názor, jistě sis to dobře promyslela a pročetla sis o tom dost.
A ještě bych chtěla říct, že v tvé rodině jsou matky, které, jak sama říkáš, ví, co je pro díte nejlepší.
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/45137/domaci-porody-kolik-deti-se-jeste-udusi.html
 Vendul -bendul Žena24 Kategorie
31.10.2012 10:49:46
Ty budeš asi nějaká potížistka, která pořád musí vymýšlet různý komplikace, že jo? 99% rodí normálně v nemocnici, ale madam si opět musí vymyslet nějakou kravinu, aby přidělávala starosti rodině, jak jinak.
Smajlík  Norman Bates junior
31.10.2012 10:49:31
"Nikdo jiný než matka neví líp, co je pro její dítě nejdůležitější." Ano, to je tradiční omyl afektovaných matinek, které si myslí, že sežraly všechnu moudrost tohoto světa :)

Ale je to tvoje volba a je potřeba jí respektovat. Hlavně, ať to oba ve zdraví zvládnete.
 Ansgar Muž35 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk