Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.65866, vloženo 08.07.2005 14:34:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
A co vaše hračky?

K této diskuzi mě inspiroval Azazel, který ve svých 15 letech touží stát se ve válce odstřelovačem... a někdo ho posílá na pískoviště hrát si s igráčky na odstřelovače...

A tak mě napadlo: jaképak měl ten chlapec asi v dětství hračky?
Měl ty pistolky a samopaly nebo je ostatním záviděl a touží po nich dodnes?

Jaké jste jako děti měli nejraději hračky a po jakých jste toužili a rodiče vám je jaksi nekoupili nebo zakazovali?
Jakým způsobem jste si nejraději hráli?
Co si myslíte, že jste se hraním naučili?

A pro "dospělejší": a co vaše děti?
Berete jim hračky? :-)
Dáváte jim to, co chtějí nebo to, co vy si myslíte, že je správné?
 arj Žena41 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.04.2020 23:14:13
Já jsem jako dítě hračky úplně miloval a doufal jsem, že až budu mít děti, budou chovat stejnou lásku k hračkám jako já. Naštěstí se mi poštěstilo a mají obří lásku k hračkám všeho druhu. Nakupujeme pro ně hračky z https://www.deti-hracky.cz a kdybyste viděli jejich výraz, když jim koupíte jakoukoliv hračku, nakupovali byste je pro ně taky :-) K nezaplacení.
 Kryštof Kolampus
02.10.2019 17:45:51
Já vždycky miloval Merkury, pár jich z dětství mám ale dost jsem toho poztrácel :D Takže děckám letos kupuju k vánocům, snad je budou milovat tak jako kdysi já :P Doporučuju https://bombahracky.cz/hracky/stavebnice/stavebnice-merkur/
 Jarecek
17.06.2018 00:13:06
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
14.12.2017 11:24:08
je parada, tak je supr, dík za doporučení. Možná jí hned taky objednám, je fakt pěkná :)
No jo chlap, zase kupuji na poslední chvíli.
 Bartejj
07.12.2017 10:48:51
Barteji, taky jsem jí letos těm mym raubířům koupil. A to tuto: http://www.rajhracky.cz/maxim-vlackodraha-velka-p87271
Tak se na ní těším taky :-D
 Derik9
04.12.2017 11:32:58
A co kupujete dětem ted? U nás docela frčí dřevěné hračky, ted jsem si říkal, že dětem (máme2), koupím vláčkodráhu s elektrickým vlačkem apod. Tak snad to bude mít úspěch. Jen ještě nevím jakou :)
 Bartejj
28.11.2017 23:18:53
To u mě na plné čáře vedla autodráha.. dneska je ze mě taxikář, tak na tom asi tak trochu něco bude. A můj syn je po mě, nic jiného než auta ho nezajímá. Proto jsem mu k letošním Vánocům koupit tuhle autodráhu - https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-pro-kluky/vlackodrahy/autodraha-rapid-transit-bngv - tak snad se mu bude líbit :)
 Zdeněk787
26.10.2016 17:03:19
Zdravím, já dětem kupuji hračky tady http://www.skluzavky.cz/hracky-modely-bruder máme děti dvě, takže se spolu vždycky vyřádí. Hračky vydrží i pořádný nápor. Doporučuji :)
 Marcela8952
22.01.2016 08:22:06
jj to filtrování je super věc ! :) Jasně, nz, hlavně, že se hodí ;)
 Malvina
13.01.2016 09:00:24
Ok moc díky, jen jsem zatím sběžně mrkla, a mají toho hodně, to filtrování podle věku je super. Mrknu na to podrobně večer, zatím díky!
 Ekaa
08.01.2016 09:44:57
Tak na hračky je dobrý eshop třeba rajhracky.cz, tam kupuji celkem často.
 Malvina
06.01.2016 10:46:11
No o to mě právě jde, jestli se ušetří. A kde na internetu kupuješ, když kupuješ tam? :)
 Ekaa
04.01.2016 09:19:13
Ekaa: Já jak kdy, když někde náhodou jdu, tak se podívám osobně do obchodu, ale když nemám moc času nebo se mi nechce, tak objednávám z eshopu. Ano mnohdá i dost ušetřím, když objednávám z internetu.
 Malvina
22.12.2015 10:43:03
A kde kdo kupujete hračky? Chodíte osobně vybírat po obchodech nebo objednáváte z internetu?
 Ekaa
21.08.2012 17:19:01
Já svým dětem kupuji hlavně dřevěné hračky, sama jsem je měla v dětství moc ráda a vydržely velmi dlouho oproti těm čínským plastovým zmetkům co nevydrží pohromadě ani do nového roku když je dítě dostane k vánocům.

http://www.123deti.cz/drevene-hracky/
Smajlík  Kamila 41
29.04.2007 10:27:27
Co si myslíte, že jste se hraním naučili?
Asi tak nějak komunikovat s lidmi, kreativitu, pak taky šít (šila jsem si od 14ti let), ovládat domácí spotřebiče. Jo ještě si vzpomínám na dětskou žehličku a pračku na baterky. Naučila jsem se, že když něco zničím, nebo ztratím, tak to prostě nemám. Trochu uklízet a starat se o své věci, ale pořádek jsem se naučila udržovat až když jsem se odstěhovala od rodičů. Odreagovat se, vyblbnout se.

Většinou si říkám, že jsem měla zlé dětství, ale když po sobě čtu své řádky, tak vidím, že tak hrozné to fakt nebylo.
 Colorlight Žena35 Kategorie
29.04.2007 10:21:15
Jaké jste jako děti měli nejraději hračky a po jakých jste toužili a rodiče vám je jaksi nekoupili nebo zakazovali?
Měly jsme se sestrou nějaké stavebnice (něco jako lego, ale lego to nebylo), nějaké kostky, merkur, každá 2 plyšáky, 2 panenky, kočárek, pár autíček. I barbíny, ale takové ty z tržnice, neměly vlásky po celé hlavě. Bylo to ale jedno, protože jsme je stejně ostříhaly. Dětský dřevěný klavírek, který vypadal jako opravdové křídlo, pak pár mončičáků, balón, švihadlo, skákací gumu) to byla jednu dobu fakt móda, nějaké karty, člověče nezlob se, dámu a taky vzpomínám na diaprojektor.

Jakým způsobem jste si nejraději hráli?
nejlepší to bylo venku, protože jsme bydleli na rozestavěném sídlišti, kde se daly prolézat různé (nebezpečné) šachty, staveniště, kanály. Všude byla spousta stavebního materiálu, prkna, písek, bahno. Různé příkopy a haldy hlíny. Naskládané hromady panelů na sebe. Prostě schovávaná, hra na vojáky, na četníky a zloděje - to bylo naše :o) Nejenom toto z dospělého pohledu hnusné prostředí jsme měli k dispozici, ale i krásný Hostivařský lesopark, který byl hned za barákem. Tam jsme chodili hrát "covilizované" hry na hřiště, jezdili jsme tam na kole, plavali v přehradě, lezli na stromy, běhali po louce za mičudou....
Doma jsem si ani moc nehrála, většinou jsme se hádaly, nebo i rvaly se sestrou. Občas jsme si něco uvařily (karamel, puding, nějaké divné vánoční pečivo z hromady másla, které jsem ukryla před mámou na skříň v pokojíčku a které tam strašně zapáchalo, než se přišlo na to, co to je za smrad... Takové hnusné hnědé koule, máma myslela, že ji trefí, když to našla :o)))
Ráda jsem chodila na návštěvu k dětem, které měly víc a hezčích hraček, než my (máma neměla moc peněz), tam jsem si půjčovala různé luxusní věci z Tuzexu, figurky z kinder, angličáky... malinkaté talířky a příbory pro panenky - to jsem jednou i jedné kamarádce ukradla.
Co si myslíte, že jste se hraním naučili?

A pro "dospělejší": a co vaše děti?
no mají toho hromadu. Od něčeho z mého pohledu strašného, až po něco fakt pěkného, kteativního a vkusného.

Berete jim hračky? :-)
Neberu jim nic, oni si to zabordelí sami :o)

Dáváte jim to, co chtějí nebo to, co vy si myslíte, že je správné?
Bohužel, asi dostávají všechno, co chtějí.
Mám jednu zvláštní zkušenost. Když Martínkovi trhali 2 zuby, byl statečný, měl dostat nějakou odměnu. Říkali jsme si, že by měl dostat buď knížku o historii mašinek s obrázky (správná hračka), nebo plyšového psa, se kterými si rád hraje a u jednoho se mu utrhl ocásek. Chtěl nového, s ocáskem. (Špatná hračka.)
Zeptala jsem se ho, jestli chce psa, nebo knížku. On si automaticky myslel, že dostane tu knížku, proto - velice nesměle - zašeptal: "Já bych chtěl toho pejska". Ale stejně nevěřil, že ho dostane. Celé odpoledne byl zamlklý, protože ho ty zuby bolely a občas se zeptal: "Maminko, už jsi volala Petrovi kvůli té odměně?" Já: "To víš, že jo"...
Já věděla, ž
 Colorlight Žena35 Kategorie
13.07.2005 18:16:08
já mělA panenky a barbinky
Smajlík  Nikki Žena25 Kategorie
09.07.2005 11:44:44
Já si nejraději hrál s vojáčky - spousty armád, taktika a tak... Ale protože jsem je neměl, tak jsem místo nich používal korálky různých barev. Později z nich maminka udělala korálkový závěs... Až v r. 1988 jsem byl v Dánsku a tam jsem koupil 6 armád prťavých umělohmotných vojáčků "jakože pro mladšího bratra" (přece jen mi bylo 14). A pak jsem mu zakázal si s nima hrát.

Další oblíbenou činností byly hry na pískovišti - stavby nejrůznějších hradů, měst atp. To mě baví dodnes, ale ony se ty maminky vždycky tak divně koukají (naposledy jsem šel asi před dvěma lety s neteří na pískoviště, ač se jí tam moc nechtělo, s tím, že jí "pomůžu" stavět. Ale furt mi to tam nějací úplně cizí parchanti bořili!)
Smajlík  kristusek Muž37 Kategorie
09.07.2005 07:27:28
Desetikoruna: Jojo, lepší jsou plyšáci než nějaké různé hračky :) M.
Smajlík  Martinek-01 Muž19 Kategorie
09.07.2005 03:15:45
1. Jaké jste jako děti měli nejraději hračky a po jakých jste toužili a rodiče vám je jaksi nekoupili nebo zakazovali?
Nejraději jsem měla asi panenky, ale hraček jsme celkově měli s bráchou spoustu. Nevím o ničem, co by mi zakazovali, a dokonce ani o ničem, po čem jsem toužila a nedostala to.

2. Jakým způsobem jste si nejraději hráli?
Sama jsem si hrát neuměla, přišlo mi to trapné a jako na povel, takže jsem ve školce vždycky vzala kočárek s panenkou a demonstrativně s ním jezdila kolem dokola pokoje, aby učitelky měly pocit, že si hraju:-) S bráchou doma to bylo něco jiného, to jsme si hráli moc rádi a měli jsme to vzhledem k našemu věku dokonale promakané. Náš pokojíček byl městečko, jmenoval se Autopanenčí rod a veškeré hračky (auta, panenky, plyšáci) byli obyvatelé tohoto městečka. Uprostřed visela na lustru síťka plná obkreslených papírových peněz, které byly pro všechny obyvatele k dispozici. Měli jsme vytvořené i zakládací listiny a podobné důležité dokumenty, které brácha sepisoval na stroji . Já jsem byla královna a brácha král. V rámci toho se pak konaly buď různé pravidelné akce, jako přehlídky aut nebo soutěže panenek, a nebo jsme odehrávali nějaký příběh, většinou se sociálním podtextem (např. velká zima, kdy se každý musel ukrýt v bezpečí, aby neumrzl, a zachraňovali se obyvatelé, co to nestihli:-). A další naše oblíbené a časté hry byly takové ty klasické - na školu, na ZOO, na velkou rodinu, na nemocnici, s legem. Také jsme stavěli různé překážkové dráhy a domečky a zabordelili tím obvykle celý byt.

3. Co si myslíte, že jste se hraním naučili?
Asi hlavně spolupráci s někým (s bráchou), nutnosti brát ohled na toho druhého a na jeho představy. Pak taky, že něco nejde jen tak na povel, ale musí na to být ta správná nálada. A v neposlední řadě dělat šílený binec, to nám bohužel zůstalo do dneška:-)
 klokanice Žena40 Kategorie
09.07.2005 03:00:46
Hezká diskuse.

Stavění z lega, čuplíků + pár dalších stavebnic, které neumím pojmenovat, bylo fajn. V létě bylo velkou zábavou budování vodních děl z písku - od stavby jsme měli na zahradě hromadu písku, otec nosil zbytky nejrůznějších trubek z práce a voda se chytala z roury do velkého sudu, takže o potřebné ingredience nebyla nouze :). A pak taky vojáčci a karty - z karet se postavily vojenské komplexy, rozmístili se na ně vojáci a buď byly dva komplexy, které na sebe útočily = odstřelovaly se starými mincemi, nebo jeden komplex a jej se snažila infiltrovat malá skupina (často jen jeden) nepřátel. Atd., atd.

Z hraček bych chtěl letadélko na dálkové ovládání, popřípadě taky ponorku na dálkové ovládání :). Někdy si je musím koupit :).

A dětem jednou hračky brát asi budu :).
Smajlík  Unrealik Muž40 Kategorie
08.07.2005 23:37:29
Jo a manžel říká, že jeho 2 nejoblíbenější hračky jsou moje c*c*ky :-)))
(hned po mašinkách)
 Lucy*Hawk Žena36 Kategorie
08.07.2005 23:14:27
Bééé...........hračky mi spadly do kanáluuuu
Smajlík  CrazyFuck Žena21 Kategorie
08.07.2005 22:55:35
Mně se odmala líbila vláčkodráha u bratrance, mašinky, vagónky, nádraží, tunely, ale nikdy mi rodiče nic podobného nepořídili, protože ono to není jen na hraní pro děti, ale musí se tomu věnovat především ti dospělí. ... A až teď, kolem 30 na to přišla řeč s mým partnerem, že on měl v dětství malou vláčkodráhu, tak jsme se oba zbláznili do vláčků a modelové železnice! (takže se vlastně nemůžem rozejít kvůli mašinkám, protože by byl problém to nějak rozpůlit :-)))
Smajlík  Lucy*Hawk Žena36 Kategorie
08.07.2005 21:57:17
milovala jsem svého mončičáka, pak jsem si hrála s legem, s panenkama tradičně, stavěla jsem jim baráčky a šila šatičky a pak tak různě. vím že když bylo v létě hezky, na pískovišti jsem stavěla svým hračkám zoologickou:)
 Kroketička Žena20 Kategorie
08.07.2005 21:11:28
Synovi hračky neberu a dáváme mu tak nějak napůl co si přeje + co by se mu "mohlo hodit":). Ani zdaleka nemá všechno, co si přeje.
Já měla nejradši malý zvířátka z umělý hmoty a plyšáky:).
 prokera Žena32 Kategorie
08.07.2005 20:45:00
moje nejlepsi hracka byla super nova oranzova tatra - drandila jsem po celim sidlisti a jako jedina jsem mela tu novou, ktera zarila .. byla jsem king sidliste a vsichni mi ji zavideli

jinak mou postylku obyval muncicak .. ma prvni plesova hracka a zustal tam od ted :))

touho po psovi matka vyresila plysovym psem a nikdy mi to nevadilo

jinak to bylo lego, gumovej vlacek, auticka ... panenky me nikdy nebrali

vzdycky jsem hrozne touzila po motorce .. takovy ty jak se odstrkujete nohama, takze jsem ji az v deseti kradla male sestrenici, kdyz jsme u ni byli na navsteve :))
 NewStart Žena23 Kategorie
08.07.2005 20:13:05
Měla jsem méďi a panenky. Nejvíc jsem si ale přála živý zvířata-co nejvíc:-) Dostala jsem kočku a psa jsem si pořídila až sama...
Smajlík  Bernadetta Žena26 Kategorie
08.07.2005 20:13:01
U mě to byla klasika, lego a barbie.
Asi v deseti letech jsem se zamilovala do skicáku a fixů a kreslila pořád princezny. Byla jsem schopná nakreslit za odpoledne dvacet princezen. Problém byl v tom, že fixy byly brzy vypsané (a taky poměrně drahé), takže mi je rodiče odmítali pořád kupovat.
Asi to ve mně něco zanechalo, protože mám dnes někdy chuť si koupit to supervelké balení sta fixů, kde jsou všechny možné odstíny barev.
A asi si je nikdy nekoupím, protože to je prý hrozná blbost.. :o(
Smajlík  Eury Žena26 Kategorie
08.07.2005 19:42:31
samozřejmě jsem si hrál s auty. A nejvíc jsem chtěl auto na vysílačku (tehdy dostupné jen v Tuzexu), ale to mi rodiče nedopřáli. Zato mladší brácha už má třetí, holt jiná doba.
 MaxCrazy Muž Kategorie
08.07.2005 19:22:28
merkur byla moje oblíbená stavebnice.Všechno v mém okolí bylo rozebrané,sežrané kyselinama a ohořelé od nepovedených výbuchů.Dětství jsem trávil se šroubovákem v ruce :-)
 topik Muž Kategorie
08.07.2005 19:14:02
V dětství jsem byla posedlá stavěním domečků a zařizováním bytečků.
 Chariot Électrique Žena23 Kategorie
08.07.2005 19:01:03
Já jsem měla lego, ale ještě radši jsem měla plyšáky. S těma jsem si vždycky dokázala hrát na všechno, na obchod, na výlety, na rodinu. Teď už si s něma sice nehraju, ale pořád je mám hrozně ráda. V posteli jich se mnou je asi šest, v poličce asi tak padesát. Akorát mamka si ze mně dělá srandu když jsem chtěla k 15 narozeninám plyšovýho medvídka. Ale nakonec jsem ho dostala :-)
 Desetikoruna Žena33 Kategorie
08.07.2005 18:57:31
já měl vždycky auto jako správnej kluk a přito sem tak moooc chtěl panenku abych si s ní hrál a domeček a kuchyňku.nikdy sem to nedostal....=))
 lox Muž16 Kategorie
08.07.2005 18:37:30
vzhledem k tomu,ze jsme si to s brachou pujcovali,nemela jsem o pestrou skalu hracek nouzi...


od barbin pres hasicaky a kone..vystridali sme snad vsechno..a nic mi nechybelo
Smajlík  geri Žena25 Kategorie
08.07.2005 18:36:13
Barbie mě taky neminula, dokonce s celou svoji rodinou, a to ještě v dobách, kdy tu nebyla - měla jsem ji zvenku. Před pár lety jsem byla na výstavě Barbín na Hradě a ta moje tam byla i oblečením, který mám... jako druhý nejstarší typ:-) Nejvíc mě ale braly takový ty napínavý hry na "krvavý koleno", "stopovanou" a pod:-o)
 Ela Žena Kategorie
08.07.2005 18:23:53
Jo a strašně jsem chtěl autogen a hrát si pak s ostatníma dětma na lékaře..... :o)))
 ShadowDancer Muž26 Kategorie
08.07.2005 18:22:34
já jsem si vždy hrála se vším, a trvá to dodnes....s panenkama - těm jsem stříhala vlasy (už ale nedorostly:() a hodně s autíčkama - chtěla jsem na dálkové ovládání, ale bylo to drahé, tak mi ho nikdo nekoupil...každopádně už mám jendo takové vyhlídnuté a šetřím jak srthaná, abych si ho mohla koupit
 peregrina Žena99 Kategorie
08.07.2005 18:19:34
Stavebnice, hlavne Lego, u toho jsem vydrzel hodiny a hodiny. Nejzakazanejsi hracka? Nekdy ve 4-5ti letech se u me probudil maniakalni zajem o zbrane (trva dodnes :-) a deda, tehdy docela vysoce postaveny dustojnik u R&D Ceskoslovenske lidove armady mi jednoho krasneho vecera prinesl v nakupni tasce SA-61 "Skorpion" :-). Zatimco babicka s mamou a otcem se na dedu vrhli a silene mu nadavali a rvali po nem jaky je blazen, ja byl na vrcholu blaha. Dodneska si pamatuju ten okamzik stesti kdy jsem, zapreny o zem, s vypetim vsech sil natahnul poprve zaver, zmacknul spoust (trema prstama :-) a ozvalo se studene, kovove "cvak" :-)))) Bohuzel mi zbran byla promptne odebrana a deda ji musel odnest zpatky.
 3DFX4eva Muž45 Kategorie
08.07.2005 18:03:36
nejraději jsem měla svých patnáct barbínek a jejich dva keny. udělala jsem si ve skříňce malý provizorní barbídům,každá má své jméno a profesi a svůj příběh. bavilo mě jim mýt hlavu,česat je a převlékat,když byla venku zima nebo léto. také jsem měla krásný žlutý kočárek,mikroskop a krabici s léky. vyšetřovala jsem celou svoji rodinu. až do svých čtrnácti let jsem toužila být doktorkou,ale pak se to zvrhlo. všechno. a teď se budu za pár měsíců šrotit na maturitu a přijímačky na vejšku,kam by mě ani nenapadlo chodit..
Smajlík  flixo Žena26 Kategorie
08.07.2005 17:59:39
Měl jsem rád stavebnice a igráčky. A pak ještě u kamaráda autodráhu a po tatínkovi starý elektrický vláček někdy kolem roku 1960.
 ubzed Muž49 Kategorie
08.07.2005 17:39:40
Všichni mi vždycky kupovali bárbíny a já je hned jak jsem je dostala ostříhala, prostříhla kolena a kotníky, protože to nebyly ještě ty kloubový. Vždycky jsem hrozně záviděla bráchovy angličáky a pistůlky, ale máma soudila, že jsem holka, tak přece musím mít holčičí hračky, brrr. Stejně jsem vyváděla s klukama vylomeniny a na barbíny jsem kašlala.
 norfy Žena20 Kategorie
08.07.2005 17:27:06
ja kdyz mame na navsteve naky maly deti tak vytahnu 3 igelitky lega a hraju si s nima :-) (ale berou mi kola co chci :D)
 HHm Muž Kategorie
08.07.2005 17:24:07
Vzdy jsem byl asi nedostatecne maskulinni, nebot jsem mel nejradsi plysaky :)
Jo, a taky jsem ulital na stavebnicich - Merkur, Seva, Lego, ... Chjo, asi si pujdu nekam koupit Lego.. :D
Smajlík  tyyywe Muž36 Kategorie
08.07.2005 17:00:16
Panenky, to bylo moje, ještě ve 14 jsem si na chatě hrála s kočárkem-ale to už jsem se trochu styděla. Ale vždycky jsem toužila po autodráze nebo auto na dálku a protože jsme byly doma 2 holky, naši nám to nikdy nekoupili. Zato teď mám syna a myslím, že mu dopřávám to, po čem touží, autodráhu, auto na dálku i ta pistole se u nás najde. Je fakt, že po panenkách netouží a nevím, jestli bych mu jí koupila, ale kdo ví :-)
 nazdar* Žena25 Kategorie
08.07.2005 16:17:57
Jako malá jsem zbožňovala hračky :o) Hrála jsem si se vším možným od barbien až po cvrnkání kuliček, taky to bylo podle toho, s kým jsem si hrála :o)) Když to bylo se sousedovic klukem, tak jsme lítali všude možně a nejraději se váleli v hlíně a blátě(nevím proč :o) ), popřípadě jsme chytali šneky a dělali závody.

Když jsem si hrála s nej kamarádkou, tak to byl doslova barbie ráj. Měly jsme hrozně moc druhý, domečky, oblečky, ale nejraději jsme měly těhotný barbie, to si pamatuju, o ně jsme se praly :o))) Pak jsem si s ní taky samo hrála na mámu a tátu, obchod a takový ty rozvíjející mysl hry.

Když jsem si hrála s bráchou, byly to většinou bitvy, autíčka..vždycky ráno jsme koukli na Disney, pak vytáhli angličáky a jezdili s nima po klavíru(rozumíte, po klávesách, aby byla hudba :o) ).
Nebo jsme se prali, či lítali venku a hráli si na pískovišti.

Dále co si pamatuju je hra s mým bratrancem, to jsme většinou řádili na kole nebo si na něco hráli.

Ve školce jsem si nejraději hrála s kuchyňkou, doma jsem jí neměla.. Chtěla jsem být vždycky máma, což jsem si vydupala, ale jednou jsem dala na zadek jedný holce a ta na mě žalovala, tak jsem šla do kouta :o( Jsem chtěla jen vychovávat :o))))

Když jsem byla sama, tak jsem žila jenom pro koně...asi nejvíc mých hraček se skládalo z koní..dokonce i kočár jsem měla :o) Vozila jsem v něm další koně.
Když jsem dostala fretku, hrála jsem si s ní, když jsem dostala kočku, hrála jsem si sní.

Další mojí oblíbenou hrou, říkala jsme jí dovolenková, neboť byla jednou za rok bylo prostě to, že s bratránkem jsme vyprosili od lidí zátky, dali je na koleje a čekali na vlak, když jel, tak je přejel a byly z nich hezký placky, o ty jsme se pak rvali samozřejmě :o))

A moje nejoblíbenější hračky??? Jednoznačně plyšáci :o)) Dodnes jich mám přes 100 a někde na spodku šuplíku se nachází sešítek, ve kterém je zaznamenán popis hračky a jméno...nejoblíbenější je Sisík - tygr :o))

Jo, jinak cvrnkání kuliček, to byla taky zábava, byly snad takový hliněný a já je jedla, pak jsem tedy dostala, neboť to bylo nebezpečné, ale stejně jsem je jedla dál :o))))

No, a to je asi vše :o))))
Smajlík  Terik17 Žena18 Kategorie
08.07.2005 16:12:21
arj: zaujimava diskusia.

Ja som mal luk, ale bolo to trosku nebezpecne, lebo malo kovovy koniec na sipe. Potom som ako 8 rocny mal kolobezku cervenej farby. Mal som plysoveho medveda a aj hojdacieho konca, ktory bol vystlany slamou. Urobila sa tam diera a stale som z nej vytahoval slamu, takze nakoniec konicek bol velmi chudy... :o)

Hoci nie ja, ale moj otec mal vzduchovku, este sa aj teraz pamatam na znacku CZ 175. Ked isiel do prace, tak som mu ju ukradol a strielal som s nou priznam sa aj na vtakov, lebo som nevedel, ze je to zle. Raz som len tak zamieril na krdel holubov, ktore leteli nado mnou a na moj uzas jeden z nich padol. Zaniesol som mame a ta z neho urobila polievku. Potom tiez otec mal poplasnu pistol a v jeho nepritomnosti som mu vystrielal vsetky naboje. Mal som aj inu "hracku" a t.j. zapalky. Raz som dokonca nahodou podpalil slamu v miestnej JRD.

Raz som nasiel v potoku prestrelenu nemecku helmu, priniesol som ju domov a davali sme z nej jest nasmu psikovi. Rad spominam na detstvo, ale ked som uz mal tak 14-15 rokov a vedel som rozmyslat, tak to uz bolo horsie, lebo som nemal rad zivot v komunistickej krajine. Zase som sa stal dietatom vtedy, ked som usiel do USA, mohol som robit to, co som chcel.
Smajlík  KOKOFIX Muž61 Kategorie
08.07.2005 15:58:33
Njerači sem měla barbíny a autíčka, pak pistolky..jinak sem po ničem moc netoužila..jen po těch barevných ponny...ti koníci duhy..a taky sem si jednoho vymrčela, takže..no já si spíš přála pejska...a toho sem si vymrčela až po pěti letech...ale vymrčela!!!
Smajlík  rockerka Žena24 Kategorie
08.07.2005 15:40:53
to lancelot: když k nám přijde na návštěvu nějaké malé dítě, tak vždycky do chodby vytáhnem vláček z lega dupla, co k němu máme spoustu kolejí a výhybek... a všichni si tak vyhrajem...
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
08.07.2005 15:40:16
jo a jeste hopiky a matlakoule ... ja nevim jestli jste tomu rikali taky tak ... takove ty oslizle veci co se hodily na okno a ony sklouzavaly dolu a nechaly strasne zaspinene okno
 Lene Žena26 Kategorie
08.07.2005 15:38:40
Lego, Autíčko na vysílačku a Autodráhu vytáhnu klidně i dnes. A je mi volný co si kdo myslí, že už na to nemám věk. to po čem jsem toužil jsem obvykle nedostával, nebo pouze demoverzi té věci. Vynahrazuji si to!
Smajlík  Lancelot Muž25 Kategorie
08.07.2005 15:35:37
já měl nejradši takový malý figurky zvířátek, a bouchačky samozřejmě taky...
 Zildjian Muž41 Kategorie
08.07.2005 15:33:54
lego, igracky, anglicaky ... pak jsem dostala sadu "Maly Malir" ... a bylo jasno ... no a pak uz jsem byla na knizkach, takze jsem si moc nehrala ...
 Lene Žena26 Kategorie
08.07.2005 15:18:57
Nojo a lego a takový dřevěný vláčky co vyřezal strejda ty byli super.

V legu sem byl přeborník, vymyslel jsem jak postavit raketu se zasunovacíma tryskama, to nikdo jinej v družině neuměl :-))

Jé to byly časy.
 Pie Muž31 Kategorie
08.07.2005 15:18:17
ahojda Arj
no,já byla spokojená s těma různýma Barbienkama a panenkama který vypadaly jako opravdový mimča,nikdy sem nedostala značkovou bárbínu ani značkový miminko který má u sebe spoustu příslušenství...ale nechybělo mi to.
pak další oblíbená hračka bylo pro mě lego a když se mi zachtělo,mám bráchu tak sem si půjčila jeho auta,ale byla jsem zvyklá si s ním hrát tak jednou jsme si hráli spolu na školu,podruhý jsme stavěli autodráhy...=)) naši o nás celý den nevěděli,tedka nemám potřebu hraček,v tomhle mi nic nechybí a ani si to nijak nenahrazuju.
Smajlík  maitta Žena27 Kategorie
08.07.2005 15:15:56
myslim ze je nejlepsi dat diteti stavebnice, jednak si hraje inteligentnim zpusobem, rozviji predstavivost a tvurci schopnosti (u pistolek tezko) no a jako jedna z mala cinnosti ditete se hodi do budouciho zivota , takze merkur, lego....to byly moje hracky :-) (a jeste sem mel mončičáky :D)
 HHm Muž Kategorie
08.07.2005 15:10:30
Čoveče tak hračky jsem měl různý. Pistole nějaký, angličáky a tak. Mě pak hodně bavilo vymejšlet hry. Třeba závody se zátkama, válka se zátkama, válka s céčkama, závody papírovejch formulí a tak. Vždycky mě hrozně bavilo to vymejšlet ale rychle mě to omrzelo hrát. Díky tomu jsem si vždycky hrozně vystačil sám.

Ale zato si pamatuju hračku, kterou sem nenáviděl. Byl to hadrovej klaun s bakelitovym ksichtem, kterej se furt tlemil. Si pamatuju, že jsem ho jednou mlátil (byl sem asi zrovna nějakej frustrovanej :-)) a von se furt usmíval, což mě tak rozlítilo, že jsem mu tu hlavu rozmlátil o zeď :-)) Klauny nemam rád dodnes, připadaj mi odporný a děsivý. Zato sem měl rád lišáka a měďu co mi upletla máma (ale teď si fakt nemůžu vzpomenout jak se jmenoval :-(( a špagetku (takovej jezevčík pletenej) a hlavně natrchouška, což byl medvídek, kterýho jsem našel na nějaký dovolený (měl jen jedno oko a jedno ucho měl urvaný). S těma všema sem dycky spal v posteli akorát klaun byl v šupliku :-))

A pamatuju si, že jsem jednu dobu hrozně chtěl autodráhu a nedostal jsem ji :-(
 Pie Muž31 Kategorie
08.07.2005 15:10:19
Já se už nemůžu dočkat až budu mít syna (sakra koupím to i dceři ;-)) a ten ode mne dostane auto na dálkový ovládání :-))
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
08.07.2005 15:02:42
to SD: no vidíš a už máš šerifskou hvězdu
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
08.07.2005 15:00:56
Já jsem si vždy nejraději hrál na policajty a na zloděje. Kradl jsem v obchůdcích, pak jsem se chytal, a nakonec jsem se na oddělení zbil a nabonzoval rodičům.....

...měl jsem neradostné mládí.....
Smajlík  ShadowDancer Muž26 Kategorie
08.07.2005 14:59:16
Autodráhu chtěla maminka ;-).
Tatínek má počítač. A maminku.
 Vendula
08.07.2005 14:57:42
já sem si vždycky přála, mít takovou tu oranžovou tatrovku, co měl kamarád, co jsem se na ní vozili z kopce.
jinak já jsem měla velikánského psa, žlutého, kterého mi ve 12-ti rozkousal opravdový pes.
pak jsem měla strašně dlouho takového hadrového šášu na gumě.
jinak jednu panenku, ale sem jí ostříhala vlasy,protože mi rodiče říkali, že když mě budou střihat vlasy, budou mi růst hustší a lepší...no ale těm panenkám nenarostli
nejvíc sem toužila po hračce bratříčkovi, ale rodiče ne a ne pořídit...:)
jak jsem si nejraději hrála? tro nevím, asi ve společnosti kamarádů - kluků, vyrůstala jsem jen s klukama..a to už pak bylo jedno s čím
a co jsem se naučila? to nevím...asi jsem zjistila, že panenkám vlasy nerostou :)))
Smajlík  naatasa Žena43 Kategorie
08.07.2005 14:57:35
to Vendula: zatloukadlo je úplně super. Doufám, že jsi koupila to dřevěné i se šrouby, šroubovákem a klíčem.
Autodráha pro roční dítě? To si přál spíš tatínek, který ji nikdy neměl, ne?

Jo, tahání oblečení ze starých truhel na půdě u kamarádky - to se mi taky moc líbilo - ale parádnice ze mě ani moc nevyrostla.
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
08.07.2005 14:56:33
Já měla hraček požehnaně, ale nejraději jsem si stavěla města. Obyvatelé měli rodiny, domy, děti chodily do školy, dospělí do práce, každý měsíc dostávali výplatu, chodili nakupovat....dělala jsem jim svatby, rozvody, juj, to byla paráda :)) Takové sim city naživo.

Taky jsem ráda hrála společenské hry, ale jelikož jsem jedináček, tak jsem hrála sama za několik hráčů. To už je smutnější, ale alespoň jsem vždy vyhrála :))
Smajlík  nick-ita
08.07.2005 14:56:22
Já jsem měla barbieny, a tu svou nejoblíbenější mám dodnes, jinak jsem si přála strašně velikého modrého králíka (asi 150 cm vysokého), ale toho jsem bohužel nikdy nedostala :)
Smajlík  Topaz Žena Kategorie
08.07.2005 14:55:30
Na dvorku jsme měla z knížek ohrádky,které jsem plnila morčatama,koťátkama,králíčkama........a já jim dělala maminku.
doma jsem měla bagr,autíčka,loutkové divadlo a medvěda(výběr toho,co mi přirostlo k srdci)
Nikdy nezapomenu jak mě táta učil vyrobit oštěp a jak se vyřezává loďka............
Jééééžiši............ ..raději toho nechám

Můj syn má samozřejmě jiné hračky...........
tak jsem mu ukázala alespoň oštěp a loďku.......jo a taky,jak to pěkně frčí z vysokého stohu.....
Smajlík  janina-01 Žena34 Kategorie
08.07.2005 14:52:26
Nepamatuju se na zadnou hracku, po ktere bych nejak extremne touzil.
Co si pamatuju, tak me vzdycky nejvic bavilo si hrat na nejaky sport. Skakal jsem s autickama skoky na lyzich, hral jsem sam se sebou hokejovou ligu a nekolik dalsich lig.
Nejvic me na tom bavilo delat tabulky, zapisovat do nich vysledky, delat statistiky...
Ze bych se hranim neco naucil? To si myslim, ze ani ne.

Mimochodem, v 15 jsem mel celkem podobne nazory, takze bych toho kluka zas tolik nezavrhoval, treba z toho casem vyroste :o)
 Arrow Muž22 Kategorie
08.07.2005 14:51:13
Já jsem si nikdy hrát nesměl.
Od 4 let jsem pomáhla tatínkovi se stavbou rodinného domku. Tähal jsem kýble s maltou, prosejval písek na omítky, pokládal izolace, montoval rozvod elektřiny a když jsme měli dostaveno, tak mě matka za tučný obnos pronajímala sousedům, kteří ještě dostavěno neměli.
Ve škole na mě pokřikovali "nádeníku".
Když jsem ve 29 letech poslal rodiče na zasloužený odpočinek, osamostatnil se a chtěl dohnat ta krásná bezstarostná léta, tak maminky dětí které jsem lákal na pískoviště na mne volali policii. Zatrpkl jsem a zanevřel na hry...
Smajlík  los losos Muž40 Kategorie
08.07.2005 14:49:58
No nebude to spíš než hračkama filmama a hrama na PC? Třeba mu to jde moc dobře, takové odstřelování...

V sobotu jsem byla na oslavě prvních narozenin syna mé kamarádky. Kamarádka vysvětlila tchánovi, že synek rozhodně potřebuje takovou vlakoautodráhu.
No ještě že dostal i jiné hračky, protože s vláčky si hráli všichni maminčini i tatínkovi kamarádi, co tam byli. Jeho to moc nezajímalo, leda chytat vláček, když jezdil.

Já osobně jsem jako dárek donesla hračku sice z obchodu z výchovnými hračkami, ale tvářil se docela nadšeně - šlo o zatloukačku. Je to deska s otvory, kolíčky a kladívko, ktreými ty kolíčky zatloukáš. Dělá to rámus, ale tak do 2-3 let ho to bude bavit. Nevím proč, jeho maminka se tvářila kysele. A to ještě neví, že na vánoce to bude buď bubínek nebo něco takového, protože synka zjevně baví dělat různé zvuky. Xylofonek už má.

Teletubies bych asi dát dítěti nezvládla, i kdyby moc chtělo.

Přiznám se, že jako dítě jsem po vláčkách s kolejničkama děsně toužila, ale v panelákovém 3+1 to nebylo kam dát. Tak jsem je chodila alespoň okukovat na Pražský hrad do domu pionýrů (pamatujete?). Jinak jsem vždycky akutně postrádala panáčky, což vedlo k tradičnímu střihaní panenek, světe div se, vlásky nedorostly. Jo a motokáru jsem vždycky chtěla. Ale to teda z okolí nikdo neměl.

A velkej dům pro panenky, my jsme sice měli panenek spousta a nábyteček a nádobíčko a všechno, ale dům to nebyl.
Co jsem taky zbožňovala byl starý kufr s máminejma šatama do tanečních - silon a šifón ze začátku šedesátých let - ideální ke hrám na princezny. Nevím, jsetli to ještě vyrží, až do her na princezny vyrostou mé případné dcery, ale po mě je takových šatů málo. A nemají spodničky. Leda že bych u nás případně skladovala kostymérnu, co používáme na kurzy a tábory.

A co ty?
Smajlík  Vendula
08.07.2005 14:48:46
ten, kdo tančil s igráčky, jsem byl já osobně...i jak malej Jarda...(doslova :-D), ale to mi bylo tak dvanáct, možná třináct...jiní (dnes) v tomto věku již řeší svatby...já byl generál...kam se hrabe C&C!!!

...a tímto způsobem hry ohromuji dodnes...jako Anton Špelec na matějský...
Smajlík  Vířivý Adventista Muž30 Kategorie
08.07.2005 14:48:05
Mně pořád kupovali panenky, ale protože maminka chtěla, abych je měla čisté, učesané načančané (což teda chtěla mít i mě a zůstalo ji to dodnes :-)), tak mě moc nebavilo si s nimi hrát, spíš jsem pak na ně neumělou rukou šila, pletla a háčkovala hadříky (což zase mně zůstalo dodnes).
Daleko raději jsem si hrála se stavebnicemi, ale ty jsem neměla, tak jsem si stavěla ze všeho, co venku na dvorku leželo - cihly, klacíčky, šišky, seno...

Jak mě to postihlo?
Moje děti měly stavebnic dostatek a panenek minimum, takže v dospělosti jsem si vyhrála.

Co moje děti?
Snažila jsem se k výběru hraček přistupovat zodpovědně - nepřehlcovat, respektovat zájem dítěte a né nekvalitní blbosti... výsledek neposoudím, ale vím jedno - moje děti občas toužily po nějaké úplně tupé hračce, která vydává zvuky a to mě mohlo zabít... typicky - frkačka z pouti - ale žijte s tím doma v pěti lidech.
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
08.07.2005 14:39:39
Azazel je magor.
 Alef Muž Kategorie
08.07.2005 14:39:09
Dneska si ráda hraju s tím, co mi nenarostlo a tak je mi to jen půjčováno ;o)
V dětství jsem tatínkovi rozšiřovala sbírku angličáků a dělala kolonu a bouračky a pak mně Němci vyfoukli scénář na Kobru 11.
Ráda jsem si hrála s panenkama. Obzvlášť s těma nejdražšíma z Tuzexu a těm jsem pak stříhala vlasy, protože je měly nejkvalitnější.
Dětem nic neberu, spím v posteli s tím, co mi tam z večerního mazlení zůstane.
 Daphne Žena Kategorie
08.07.2005 14:39:04
Já si stavěl z lega baráčky.

A protože mi ho nikdo nebral, nemám potřebu shánět cihly a dohánět to.
Smajlík  8ump3r Muž17 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč