Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.650875, vloženo 14.08.2012 16:06:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pracovní deformace
Hezký ještěpracovní den,
během čtení diskuze o starožitnostech mi došlo, že trpím takovou malou oborovou (nebo pracovní) deformací. Nejsem jako Holubová v Pelíškách, tak akutní to není:) ale už do té diskuze jsem psala, že když někde vidím digitální čas, tak v něm nevidím hodiny, ale letopočet a moje hlava si k tomu letopočtu začne normálně doplňovat události, které se v tom roce staly (nebo se tomu roku blíží) a začnu nad tím přemýšlet úplně automaticky. Místo hodin mám v hlavě prostě letopočet.
Máte někdo nějakou podobnou deformaci, která se týká vašeho vystudovanýho oboru nebo zaměstnání?
 ilustrace E-MAIL:   Žena27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
31.05.2015 00:00:54
Majka, tak to si asi nebyla u http://profipreklady.cz/ - protože ty mají perfektní texty :)
 LubosH
14.08.2012 21:34:16
Asi to není profesionální deformace v pravém slova smyslu, ale když mám v práci vyřídit soukromej hovor, tak často automaticky hlásím název oddělení.
 happiness Žena29 Kategorie
14.08.2012 17:18:29
ANgličtinu jsem studovala, teď učím a překládám. Takže kdykoliv se někdo vytahuje svojí "excelentní" angličtinou, musím se držet, abych mu před všemi neřekla kolik udělal základních chyb.

Když jdu kolem plakátů, pláču nad chybami, ale což. Jsou to jen plakáty. Jenže když si čtu oficiální dokumenty, turistické brožurky nebo popisky/směrovky, už to nedávám. Proboha živýho proč to nedají přeložit někomu, kdo neudělá chybu už v nadpise? Vždyť je to taková ostuda se tímhle prezentovat.

Hrozné je vědomí, že když jsem ze začátku obcházela překladatelské agentury, byla jsem odmítána kvůli nedostatku praxe. Jenže i bez praxe jsem nasekala mnohem méně chyb, než leckteří profesionálové.

Další profesionální deformací je vylítávání z kůže, když mi přijde student a opravuje mojí výslovnost slova "zebra" s tím, že paní učitelka na ZŠ to vyslovuje "zýbr" (úmyslně psáno nefoneticky, protože to vyslovují takhle). Jenže on to není jeden žáček, ono jich je třeba 10 a všichni jsou z jedné školy.

Já vím, že si to beru moc k srdci, ale mě to prostě drtí.
 Majka
14.08.2012 16:58:00
Kdyz jdu kolem nejake buriny nebo fakt hnusneho ruderalu, ci do podoby golfoveho hriste voholenym, znacne zastinenym mestskym parkem, "pisu" dokument sumarizujici managementove zmeny na podporu tradicnich spolecenstev hmyzu typickych pro danou oblast. Ve filmech z minulych casu, natacenych v soucasne prirode, automaticky hledam nesmyslne a tehdy neexistujici biotopy, mimomisne krajinotvorne prvky apod.
Smajlík  Lord Byron 86 MužKategorie
14.08.2012 16:46:19
To je drsné:)
Ano, jelikož s angličtinou pracuji denně, stává se mi, že mi vypadávají česká slova. Manžel už je na mé volné přecházení zvyklý, ale mne to štve, ráda bych uměla přepnout a myslet zase jen v češtině.

A taky si sedím na rukou, když pubescenti píší na facebooku statusy v angličtině a mají tam chyb jak máku
 Funnyeyes Žena88 Kategorie
14.08.2012 16:38:43
jednou se mi stal trapas, když jsem se učila dějiny a šla jsem po městě a koukala na plakáty. Na jednom bylo napsané KALBAROKU - já na to hleděla a pořád si říkala, co to je za pojem, o čem ta akce asi bude, že je jasné, že nějak souvisí s barokem, ale co je to to "kal", na to jsem nemohla stále přijít. Ptala jsem se kamarádky a ta se div nepočůrala :)
 Rizoto Žena88 Kategorie
14.08.2012 16:15:20
Studuju obchodku a když si v mobilu pouštím písničky, tak tam mám číslo písničky, která právě hraje/celkový počet písniček. Vidím to jako zaúčtování účetní operace, takže třeba u čísla 112 si automaticky řeknu, že je to materiál na skladě a podobně.
 Efča333 Žena20 Kategorie
14.08.2012 16:14:45
Když vidím novou zpověď, mám nutkání vyjevit tazateli jeho nejnitěrnější vnitro, nicméně to často končívá sebevraždou, tak se často spokojím s nějakou primitivní urážkou, která neoslní, nenadchne, ale nezabije.
 Amras Tasartir Muž35 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč