Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.546854, vloženo 21.07.2011 15:14:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ubíjí mě lenost
Za posledních 4 až 5 let jsem měla hodně málo volna - pár dní o vánocích, jednou týden letní dovolená... jinak jsem lítala mezi školou, jednou stálou brigádou, občasnýma nárazovkama a obrovským množstvím dojíždění. Když jsem byla doma, bylo učení, projekty, diplomka, péče o domácnost a čas s přítelem.

V červnu jsem odstátnicovala, byla ještě párkrát na brigádě, ale ukončila ji, abych si užila poslední dny volna - od 1.7. jsem měla nastoupit na plný úvazek a doktorát ve škole. Jenže pár dní předtím jsem se dozvěděla, že mě vybrali na stáž a že pojedu na rok do ciziny, čímž se plány se školou zrušily a já mám od té doby volno.

Do původní práce se už vracet nedalo, uvažovala jsem nad něčím dočasným, ale nakonec jsem to zavrhla - finanční nouzi nemám, navíc bude mít přítel dovolenou, kterou s ním chci být, a taky je před odjezdem nutné zvládnout základy japonštiny. Takže kromě pár menších zařizování jsem už tak měsíc doma a ještě budu.

Problém je v tom, že jsem každý den línější - zatímco dřív jsem po práci byla schopná uklidit celý byt, udělat večeři a kynuté buchty a pak se jít učit, dnes za celý den udělám nákup, jeden úkon v domácnosti a nějaké jednoduché jídlo a mám pocit, že je celý den zabitý.
Když je přítel doma neudělám v podstatě nic - dělám mu masáž, jídlo, bavíme se atd. Za těch 9 hodin co je v práci:
2 hodiny úklid a příprava jídla
1 hodinu nákup
2 hodiny cvičení a následná sprcha
zbytek učení a prokrastinace u netu

Zatímco dřív jsem spala v průměru 5 hodin, teď je to 8 až 10 a přitom jsem mnohem víc unavená a nedokážu pochopit, jak jsem dřív všechno stíhala. Přibírám přestože denně cvičím a jím správně.
Všechno dělám málo efektivně, nedokážu se k ničemu dokopat a vím i to, že takhle blbnu z nedostatku aktivity. Nezvládnu ráno dřív vstát, když vím, že mě nic netlačí.

Ten následující měsíc (kromě přítelovy dovolené) bude snad lepší, mám v plánu jeden několikadenní sportovní kurz, pojedu k rodičům a sejdu se s přátely z města odkud pocházím, začnu nakupovat dárky pro japonce, shánět kufry a stresovat z odjezdu... takže snad dostanou mé dny nějakou náplň. Jen nevím, jak si po téhle lenoře navyknu na tvrdý režim, který mě čeká v Japonsku...
 Mimovesmir E-MAIL:   Žena24 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.08.2011 07:19:08
nauc se relaxovat, kdyz k tomu mas moznost. Neni dobry byt ve stalym shonu a myslet si, ze se vsechno musi stihat. Akorat bys na tom byla pozdeji hur.
Smajlík  uživatel Muž Kategorie
21.07.2011 18:53:42
Mám také trochu problém najet do klasického pracovního rytmu. Za uplynulé 3 roky jsem totiž po několika operacích nohy strávil 21 měsíců na nemocenské, z čehož řadu v posteli.
Sice se na nějaké krátkodobější záležitosti dokážu vybičovat, ale každodenně to zatím moc nejde...
Smajlík  Charles Muž49 Kategorie
21.07.2011 16:35:37
ja sem tak linej, ze celej den jen polehavam, to vis, 7 let bez prace...
 semlinejsi
21.07.2011 16:13:53
To jsi na tom ještě velmi dobře, dost lidí má mnohem prázdnější život ;) Nasadila sis s těmi plány laťku relativně vysoko, vše nalajnovala... a teď když jsi zvolnila, tak máš pochybnosti. Zbytečně, to se poddá. Přeji příjemnou dovolenou
 Petr-84 Muž27 Kategorie
21.07.2011 15:41:20
Mladá vdova: Díky. Po přečtení tvého příspěvku mi došlo, proč jsem vlastně to téma založila - potřebovala jsem tohle slyšet :-)
 Mimovesmir Žena32 Kategorie
21.07.2011 15:25:13
To víš, že si zvykneš... Až to bude potřeba, zase se zapřáhneš. Nebuď na sebe tak přísná, užívej si volnější režim, než ti zase skončí. 5 hodin spánku je vážně sakra málo.
 mladá vdova Žena25 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč