Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.537989, vloženo 18.06.2011 17:58:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
vaše předsudky
chápu, že ptát se na takový věci na stránce, kam chodí samý vzorníky ctností, je asi zbytečný :) ale stejně to zkusim: máte nějaký předsudky?
jste ochotni si připustit, že některej svůj názor byste čistě faktickejma argumentama nejspíš neobhájili? případně si občas říkáte "tyjo, takle bych vůbec uvažovat neměl(a)", ale holt si nemůžete pomoct?

u sebe si uvědomuju minimálně dva takový postoje:
1) částečnej rasismus.
pro pořádek: když proti mě jde hlučná grupa Romů, tak radši přejdu na druhej chodník případně jdu úplně jinudy, jen abych se jim vyhnula...ale tohle - a podobný případy - podle mě fakt rasismus neni, spíš pud sebezáchovy. můj rasismus spočívá v tom, že fakt nesnášim Araby. jako chlapi mi do jednoho přijdou neuvěřitelně odporní a slizcí a z "lidskýho" hlediska je taky nemusim - obzvlášť protože většina z nich jsou muslimové. vůči Islámu jsem totiž taky zaujatá, no...

2) odpor k postiženejm lidem.
odpor je možná trochu silný slovo, ale prostě z nich mám nepříjemný pocity. třeba k nám do školy jezdí pár vozíčkářů a musim se přiznat, že se jim zcela cíleně vyhejbám, abych jim třeba někde nemusela pomáhat ze dveří nebo tak...nejde o neochotu, ale aniž by chtěli, tak mě uváděj do rozpaků a zkrátka nevim, jak se k nim chovat... když nepomůžu, jsem neohleduplná zrůda; když pomůžu, tak se na mě třeba zas oboří, co že z nich dělám neschopný kryply, když to přece zvládnou sami.
a s mentálně postiženejma je to ještě horší...tam už to někdy i hraničí s tim odporem.
(než se do mě pustíte, co jsem to za odpornýho člověka, tak bych ráda poznamenala, že si samozřejmě uvědomuju, že za to ti lidé nemůžou. ale já zas nemůžu za to, že ve mě vyvolávaj takový pocity. a hlavně: svoje antipatie jim nedávám nijak najevo.)

tak...teď vy, přiznejte se :)
 koala Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.06.2011 02:15:23
Já mám předsudky ke všem chlapům ;-) O všech si totiž myslím, že jsou to nadržení burani, kterým jde hlavně o sex :-) (přitom to tak vůbec být nemusí, že?) ;-)
 bye-bye Žena25 Kategorie
19.06.2011 01:58:31
Mam jich par. Taky nemusim kravataky a celkove vsechno co smrdi snobstvim:)) A jeste by se urcite neco naslo.
 Tennesse
18.06.2011 21:45:51
Já se strašně bojím ožralců a bezdomovců. Vždycky přecházím na druhý chodník nebo jdu úplně jinou a mnohem delší cestou, protože se bojím. A když chci jít třeba do jedné cukrárny, kam chodí ožralci a zrovna stojí u pultu, tak se na to radši vyseru a prostě tam nejdu. To už je fobie xD
 Diamond vampire Žena Kategorie
18.06.2011 21:39:39
tak teď mě napadají akorat ty věci z reklamy na nějaký auto ,ale už nevim co to bylo za značku auta : v zimě je zima , ryby žijí jen ve vodě , bluesový kytarysté jsou staří ...( nebo tak nějak to bylo )
Smajlík  aiki- nea
18.06.2011 20:21:58
Rozumím Ti. Vášnivé reakce vždycky vypovídají jen o tom, kdo je píše - těmi se člověk zabývat nemusí. Ani těmi, které odpovídají na něco jiného než se člověk zeptá, slova jsou jen balicí papír na myšlenky a každý nemá a nemůže mít ani dostatečně šikovné ruce ani páru, co se davu za desítkami úplně jiných monitorů líbí nebo ne. Virtuální hospoda, že ano vancr, snažme se neházet sklem a jen se dobře bavit.
 Touch And Go Muž41 Kategorie
18.06.2011 20:14:16
Touch And Go: chápu :) ale zas z druhý strany, spousta lidí odpovídá, jako by jim autor diskuze pouhým položením otázky namířil ostré světlo do obličeje a začal gestapácky vyžadovat odpovědi. když se mi diskuze nelíbí, tak neodpovídám...teď to fakt neni na tebe, spíš jsem si vzpomněla na takový ty reakce typu "a co je ti do toho?!" (na cokoliv), nebo když se někdo ptá "jakou značku aut máte nejradši." a dostane se mu odpovědi "auta mě vůbec nezajímaj"...z toho vždycky rostu :)
 koala
18.06.2011 20:04:56
koala: Ale to už je ten argument, mě se to líbí a každýmu to může být víš kde. Hlavně tohle je trochu něco jinýho, spíš jsem měl napsat, že je názor a názor. Akorát obě věci se jinak definují...
 TheSlimShady Muž17 Kategorie
18.06.2011 20:02:33
Jasan. Jen jsem se pokusil lehce škrtnout o zdejší jev, kdy si někteří rýpalové (teď nemluvím o nikom konkrétním) bláhově myslí, že mají svaté právo na okamžitou a vyčerpávající odpověď na všechny jejich otázky jen proto, že na ně mají kladélko a pocit anonymity je zbavuje studu.
 Touch And Go Muž41 Kategorie
18.06.2011 19:56:06
TheSlimShady: "Pokud si nějaký svůj názor neumíš o argumentovat, tak to potom není tvůj názor."
nesouhlasim.
vem si jen to slovo: NÁZOR - čili jak na věc nazíráš; jakej je tvůj úhel pohledu. a to může bejt ovlivněný jak racionální úvahou (takovej názor pak můžeš podložit argumentama, který za něco stojí), tak pocitama (třeba názory typu: tahle kapela je dobrá, protože se mi prostě líbí jejich hudba...co bys na tom chtěl argumentovat?). většina názorů samozřejmě vzniká vlivem obojího a neni na tom nic špatnýho, dokud si člověk sebekriticky uvědomuje, co je špatně jaksi objektivně a co sere jen jeho, když to napíšu zjednodušeně.

Touch And Go: zas si to neber tak osobně, opravdu jsem to nemyslela tak, že kdo na sebe neprozradí nějakou špínu, ze sebe trapně dělá světce :) spíš to byla narážka na to, jak se tady spousta uživatelů obvykle velmi nenápadně samochválí v každý druhý diskuzi :)

Kirillov: výstižně napsaný, snad ve všem s tebou souhlasím.
co se týče tvýho vlastního předsudku, tak to mám podobně, do jistý míry. ale špatně se k tomu přiznává :)
dík za výbornej příspěvek!
Smajlík  koala
18.06.2011 19:54:31
No, netěší mě to, ale mám bohužel dost předsudků vůči Romům. Je to dáno tím, že jsem s nimi měla spíš více negativních zkušeností, než pozitivních.
Smajlík  jájsemnegeniální
18.06.2011 19:37:57
Nejsem svatá: co ti kdo udělal?:D Kluci,borci: To jako čistě ženská a zženštělá společnost?:-P
Smajlík  KKUUBBAA14
18.06.2011 19:33:38
Jelikoz jsem samej vzornik ctnosti, je asi zbytecny ti to psat.
 uživatel Muž Kategorie
18.06.2011 19:20:43
cikáni a jiný opice, šamponi, pipiny, kluci - borci, tyhle všechny bych poslala na Mars, ale mám dojem, že by tu moc lidí nezbylo
 Nejsem svatá Žena19 Kategorie
18.06.2011 19:15:46
Ale jistě, každý z nás má názory a postoje, které by stěží byl schopný si obhájit racionálními argumenty. Dokonce si myslím, že naprosto rozhodující většina našich názorů v sobě má aspoň zčásti iracionální kořeny. To platí dokonce i pro mě (přestože jinak jsem nepochybně vzor ctnosti a navíc mám neodbytný pocit, že jsem ve srovnání s ostatními poměrně racionální člověk, někdy dokonce až příliš :-)).
Myslím, že lidi se nedělí na ty, kdo předsudky mají a kdo je nemají, ale na ty, kdo se snaží se svými předsudky pracovat (tj. uvědomovat si je a postupně je odstraňovat) a na ty, kdo se o to nesnaží a žijí v blažené iluzi, že oni vědí všechno nejlíp a ostatní jim nesahají ani po kotníky...

Abych nebyl tak obecný a uvedl aspoň jeden svůj vlastní předsudek, tak můžu jmenovat třeba sklon dívat se svrchu na ty, kdo žijí podle mého soudu povrchně (nepřemýšlí o nějakém hlubším smyslu svého života, nečtou, nezajímají se o hodnotnější kulturu než jsou seriály na Nově atd.). Sice jsem se za ta léta už někam posunul, ale stále ještě nejsem úplně svobodný od představy, že jsem něco lepšího než oni...
 Kirillov Muž33 Kategorie
18.06.2011 18:18:47
Nějaké by se našly a snažím se s nimi bojovat, jako s jinými chybami, které vidím i sám anebo jsou mi podezřele často vytýkány okolím. Že se mi o nich takhle na povel cizích zvědavých zpovědníků nechce psát neznamená, že se snažím tvářit jako vzor ctnosti - jen zatím nejsem se vším hotov a za představy případných neshovívavých až fanaticky posedlých spasitelů odmítám nést odpovědnost.
 Touch And Go Muž41 Kategorie
18.06.2011 18:18:10
Pokud si nějaký svůj názor neumíš o argumentovat, tak to potom není tvůj názor.

Když to řeknu jinak mám odpor k lidem co o sebe vůbec ale vůbec nedbají, chodí špinavý, smrděj atd.
 TheSlimShady Muž17 Kategorie
18.06.2011 18:17:11
Dle mého v bodě jedna osobní zkušenosti:-) V bodě jena, když jdou 4 a víc taky přecházím, když jdu sám. Když jsou dva, tak jdu středem chodníku. Je pravda, že příroda a posilovna dělaj svoje.

K bodu 2 taky sem to tak nějak měl, ale to je taková nějaká výchova dnešního systému.

Předsudky moc nemám:-) Ano pokud vidím vylitýho bezďáka na lavičce, tak si myslím, že asi nebude genius atd.. To stejný nějakej zdrogovanej borec...Každý má předsudky. Poslední dobou, ale víc pociťuju určité zkušenosti s lidmi a poznám ho tak trochu dopředu, ale taky se můžu plést:-D
Smajlík  KKUUBBAA14
18.06.2011 18:09:17
Jo, jednak se mi v průběhu života nestále potvrzuje, že

1. chemické blondýny jsou neskutečná vemena (obzvlášť za volantem)
2. kravaťáci co se tváří se spokli Šamanounovo hovno jsou jen lidští zmrdi.

Kripl je s měkkým i.
 rajska Žena39 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč