Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.513914, vloženo 14.03.2011 00:59:47 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Málo Kj - NEHUBNUTÍ / TLOUSTNUTÍí???
Momentálně se snažím zhubnout a tak čtu většunu příspěvků zde na toto téma. Četla jsem i zpověď jedné uživatelky, která si moc přeje zhubnout a zaujala mě výměna názorů dvou uživatelek, kdy jedna navrhla snížit kalorický příjem dietním jídelníčkem (zelenina, vláknina, libové maso), ale jiná uživatelka zase tvrdila, že snížením kalorického příjmu "až moc" se prý nezhubne. A myslím, že i další uživatelé nebyli úplně proti tomuto názoru.
A já se ptám: co je to dnes za módu tvrdit, že přílišným snížením kalorického příjmu se nehubne?? Takže v koncentráku lidi tloustli a tloustli, protože jim byl teda sakra snížen kalorický příjem?

Pochopitelně blbost a pochopitelně se klidně i velkým snížením kalorického příjmu + přidáním pohybu hubne. Že je to třeba moc rychlé, pokud se to sníží moc, a nezdravé, eventuelně, že hrozí následný jo jo efekt, je pravda, ale není pravada, že se nehubne!

Mohu tyto věci směle tvrdit, neboť je mám vyzkoušené na sobě a o snižování váhy dost vím. POKAŽDÉ, KDYŽ JSEM ZAČALA MÁLO JÍST ( A KLIDNĚ EXTRÉMNĚ MÁLO), OKAMŽITĚ JSEM ZAČALA HUBNOUT! Vždy jsem se k tomu tedy i dost hýbala, ale teď např. dočasně nemůžu cvičit kvůli zádům a i tak hubnu.

Je pravdou, že nejen málo jídla je důležité - důležité je i složení. Neměla by se v tom mále vůbec jíst bílá mouka (nejlépe vynechat pečivo vůbec) a bílý cukr, a poch. velice omezeně tuky. Uhlohydráty spíše ráno, bílkoviny odpoledne. Při tom všem se snažit, aby strava byla pestrá (což já ne pokaždé tu pestrost mám, ale vím, že se to má)

Teď již asi 14 dní HODNĚ málo jím a už mám dole skoro 3 kila a to jsem příjem Kj snížila opravdu rapidně. Zkrátka, když se hodně málo jí a ještě navíc ty správné věci, hubne se a tečka. Tohle přece nemůže nikdo popřít. Je to zákon zachování energie a ten, kdo nevěří, nechť si prohlédne fotky zkoncentračních táborů. Že je to extrém? Asi ano, ale vyvrací to teorii o nehubnutí při nejezení.

Já chápu, že je teď v módě o tom hubnutí tak jako sofistikovaně meditovat, pořád se přichází s nějakými vědeckými objevy, ale ničím se nedá okecat to, že když je větší výdej než příjem energie, hunbe se. To, že se tělo lekne a začně si dělat zásoby na horší časy - OK, ale to mu nevydrží moc dlouho. Může to být problém v počáteční fázi hubutí, ale pak to vymizí, protože to tělo nebude mít z čeho dělat si ty záoby, takže se může lekat jak chce.

Otázka: Do jaké patříte skupiny podle tvrzení?
A) Hunbe se, když se málo jí ( i hodněmálo) - že je to nezdravé, ponechme stranou, o tom se teď nebavíme...

B) Když se málo jí, tělo je podvyživené / dělá si zásoby na horší časy, takže se vůbec nehubne...(a tady bych prosila příklady z praxe prováděné alespoň jeden měsíc - tedy kdo jeden měsíc přijímal cca 5000 kj denně místo původních např. 10000 a nezhubl)
 kikiwhite Žena36 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.12.2016 18:18:33
Hubne, ale i svalová hmota a to nechceš... teda pokud nechceš bejt nechutná anorektička.
Nejzdravější hubnutí je ubrat od celkovýho denního kalorickýho pohonu 250-750kcal, pokud si hodně obezni muzes i 1000kcal... ono víš, to co ti pálí tuk sou právě ty svaly.
 Petrikvanocnivetrik
14.03.2011 22:25:03
Doporučuji najít si fotky a průběh hubnutí guvernéra ČNB Miroslava Singera.
Tvrdí, že není masochista, aby jedl zdravě, tak prostě nejedl vůbec.
 arj Žena54 Kategorie
14.03.2011 19:58:01
vesničan - co je hloupost ? - že když se sníží příjem potravy a zvýší výdej, tak že se hubne?:-) Ano to je úplná blbost, já zapomněla...přece když se sníží příjem potravy, tak se tloustne...proto jsou taky anorektičky tak tlusté:-) a už mi nepiš asi jako dvacátý v řadě objevně, že je to nezdravé - to jsem první napsala já sama...

ty jsi fakt případ - kdybych já napsala, že je nebe modré, tak ty napíšeš, že je to hloupost:-)

A jak můžeš napsat, že je to hloupost, když já takhle pokaždé zhubnu? Jo jo efekt je pak samozřejmě možný, ale to jsem já taky psala už v původním textu, stačí číst, takže mi tady objevně nepiš o jo jo efektu,,.. já se bavím o tom, jestli se nežraním hubne a ono se HUBNE (byť třeba s následným jo jo efektem, pokud začneš znovu žrát, to nikdo nepopírá takovou samozřejmost)....ale že ty máš vždy problém pochopit pointu, jsem si už zvykla:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 18:55:25
Nečetla jsem příspěvky pode mnou, ale samozřejmě, že když držíš hladovku, hubneš. Problém nastane, až se na tenhle způsob "diety" vykašleš a budeš jíst normálně. Váha se ti pravěpodobně vyšplhá výš než byla původně, protože tělo se začne proti dalšímu takovému útoku proti němu chránit.
"To, že se tělo lekne a začně si dělat zásoby na horší časy - OK, ale to mu nevydrží moc dlouho. "
Jsi si jistá? Myslím, že ne :-)
A vůbec-držet takovou "dietu" je vážně hazard se zdravím, nevím, jak to někoho může vůbec napadnout...
 TeorieRelativity Žena99 Kategorie
14.03.2011 18:31:42
Yes nad 100, gratuluji k flame. :o)
 Alkedos Muž69 Kategorie
14.03.2011 18:25:11
Kam mě zmizel ten zbytek, co sem psal?
No, všeobecně bych se přiklonil k béčku.
Ale je to stejný, jak tu jednou byla diskuze jesi máte radši to, co dělaj cigáni nebo nácci a bylo lidem vytýkáno, že jiná volba než výběr mezi těmahle dvěma možnostma neni, že se prostě musej přiklonit na jednu stranu.
Jen by mě opravdu zajímalo, jak se na tobě projeví jojo efekt (určitě mi teď budeš tvrdit, že nijak a tečka :-))). Čili sem Tě chtěl poprosit, jestli bys mě mohla informovat o tvojí hmotnosti každejch 14 dní v průběhu 10 měsíců. Děkuju
 vesničan Muž22 Kategorie
14.03.2011 18:15:32
Já mám pravdu a tečka :-))).
Samozřejmě je hloupost, cos napsala. A taky neni pravda, že o tom něco víš.
Pokud ponecháme stranou, že je to nezdravý ? Och maj gád.
Smajlík  vesničan Muž22 Kategorie
14.03.2011 17:28:30
Jezis, tohle je zase diskuze. :D Ja nechapu, proc si mas furt potrebu neco dokazovat. Uz jsi jako libik.

ani a, ani b.

Hod to treba na ronnie.cz, uvidis, co ti tam reknou. :D
Smajlík  jen kolemjdouci
14.03.2011 16:37:26
Máš pravdu a dobrý diskuze. Hlavně se mi líbí, jak se vždycky najde spousta lidí, který odpovídaji na něco z úplně jinýho pohledu než byla myšlena diskuze.

Samozřejmě, že se hubnutím hubnou i svaly, ale tuky a voda taky (obojí vede ke štíhlejší postavě). Z dlouhodobýho hlediska to neni úplně ideální, zvlášť pokud žena na normální režim nenajíždí pomalu....ale je vás spousta takových, co aby zhubly, tak musí stravu radikálně omezit, ne jen jíst zdravě, protože to jinak nedokážou. A myslim, že je pro ně lepší a zdravější, být štíhlé, než nechat svou hmotnost dojít až k 150kg. Ono to že ubyde voda a svaly organismu zas tak moc neškodí jako obezita, jen se pak trochu zpomalí metabolismus.

tralanka:
"Každý tělo je jiný... nejdřív ubývá voda, pak cukry a tuk je až poslední věc, z čeho tělo bere energii. Takže sice zhubneš třeba 30 kilo za 2 měsíce, ale vůbec si tím nepomůžeš, protože tuku budeš mít pořád stejně."
To je teda fakt blbost...voda ubývá (ale ne tolik kilo a navíc to není energetický zdroj), cukr ubývá (z žaludku když něco sníš leda, jinak si tělo cukry neuchovává, ale přeměňuje je na tuky), tuk ubývá spolu se svaly jako energetický zdroj a není to ta poslední věc (dá se to ovlivnit i pohybem, aby si tělo bralo víc tuku a míň svalů). A zhubnout 30 kilo za 2 měsíce může jen pořádnej tlouštík a část z tý váhy budou tuky, takže tuku nebude pořád stejně...
 allloe Žena31 Kategorie
14.03.2011 16:32:16
kikiwhite: Klidně se div, ale nemusím zůstat hubená až do smrti (zejména díky tomu, že do mne 24/7 proudí inzulín, který si nevyrábí mé tělo).

Tvůj hlavní problém je, že chceš zhubnout rychle. To prostě nejde, alespoň ne bez nepříjemných následků pro celý organismus. Já vím, že teď všechno funguje a Tobě je fuk, jak Ti bude za 20 let, ale zkus se nad tím aspoň zamyslet. Mne třeba opatrnosti se stravou naučila právě cukrovka. Protože to, že je něco v pořádku teď neznamená, že to bude ve stejném stavu za deset let. Co se asi stane s autem, o které se člověk nestará?
 Funnyeyes Žena88 Kategorie
14.03.2011 15:49:15
Funnyeyes - to, co jsi napsala, je ale úplně samozřejmá věc, i já jsem to zde v diskuzi někkolikrát napsala, že člověk musí změnit své špatné stravovací návyky na celý život, aby mu váha vydržela...ale to je tak notoricky známé a jasné, že tím se snad nemusíme zabývat..já jen nechápu, proč se pořád dává tak zběsile do souvislosti způsob, jakým čověk zhubl a následné udržení váhy - např. já - chci zhubnou rychle - málo tedy jím a pak, až budu chtít už jen udržovat, tak teprve pak nasadím to správné a zdravé stravování a tu váhu si tak udržím taky...už jsem to takhle aplikovala x krát..a pokud jsem přibralal, bylo to jedině mou neukázněností a ne tím, že jsem před tím špatně zhubla..:-)

Ale ty jsi hubeňour, který klasicky hubnout nepotřeboval...vím, že víš hodně o výživě, ale z jiného důvodu - nikdy jsi ale klasicky nepotřebovala hubnout (mám tě zafixovanou jako hubenou z nějakých diskuzí:-) ), takže to nemáš vyzkoušené na sobě a to je ten rozdíl - já ano...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 15:43:04
kikiwhite- na fotce není ženská, co musí takhle drasticky hubnout. Měla bys tam být spokojená hlavně v hlavě a dceři nedávat takový vzor. Můžeš si přivodit mnohem závažnější nemoci a pak bys vzpomínala.. Neblbni!
 ufounka zelná
14.03.2011 15:34:33
kikiwhite: A opět překrucujeme...
Člověk, který se rozhodne hubnout správnou metodou si osvojí nové stravovací návyky. ne za týden nebo za měsíc, třeba i půl roku se pořád učí. A když se dostane na svou vysněnou váhu, už mu většinou zůstanou.

Ještě něco bys ráda překroutila a vecpala mi svůj názor?
Smajlík  Funnyeyes Žena88 Kategorie
14.03.2011 15:33:53
okresní bubeník - ano, je to tady šíleně častý jev, že lidi melou něco a přit om si vůbec nepřečtou, o čem je diskuze...já už tady X krát napsala, že tohle hubnutí je špatné a že s nimi v tom souhlasím a přesto mi každý další napíše, že je to takhle špatně a že tedy nemám pravdu. No není to jak u bláznů??:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 15:31:08
tralanka - takže když někdo zhubl 30 kg, tak zhubl jenom svaly a žádný tuk?? Co je tohle zase za megapitomost? Takže když někomu zmizí podbradek, tak to je úbytek svalu?? Mně třeba začnou okamžitě hubnout (zmenšovat se prsa), ne prsní svaly - prsa...a to je tuk, ale podle tebe mi zhubl sval...teda co tady člověk neuslyší!:-)

Člověk přece nemůže dát jen na to, co vyčte, každý má snad své tělo a vidí, co to tělo dělá - a já rozhodně poznám, že hubnu i tuk....netvrdím, že třeba ne i svaly, ale že by někdo zhubl 30 kg jenom svaly, tak to je úplná hovadina...už jen proto, že člověku jde většinou tuk první pryč z tváří, břicha a ženám z prsou - už jen tohle popírá tvou teorii - tohle prostě není pravda...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 15:24:15
ufounka zelná - taky nechci pořád jen hubnout - v hubnoucím režimu budu jíst méně, aby tělo hublo...pak nastane udržovací režim, kdy už můžu jíst o něco více (ale stále nežrat poch.), neboť už nepotřebuji tak nízký příjem, neboť už nehubnu, jen udržuju...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 15:22:15
Funnyeyes - "Zatímco se správnou a vyváženou stravou zhubneš postupně, ale trvale. Jenže to Ty odmítáš pochopit "

Takže když zhubnu nejezením a vrátím se pak k jezení, přiberu, a když zhubnu vyváženou stravou a začnu pak být neukázněná, tak nepřiberu? Nikdy přece nemůžeš zaručit, že zhubnutí bude trvalé, je to jen o ukázněnosti člověka...přece nemůžeš říct - tímhle způsobem je to jen na chvíli a tímhle způosbem navždy..tohle může říct jen člověk, který nikdy hubnout nepotřeboval...a navíc je pro mě praxe a zkušenosti víc než nějaké poučky...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 15:15:53
Aproč by měla probůh znova najíždět na svůj "normální" = špatný režim? Kdo řekl, že by měla? Když chce člověk trvale zhubnout, tak nesmí už nikdy najet na režim, který měl před dietou..proč musím takovou samozřejmost psát?

Možná proto, že jsi napsala, že jíš opravdu hodně málo a teprve hubneš. To nevydržíš, to nevydrží nikdo, zas to nabereš....a budeš to brát jako porušení svojí inteligentní diety
 ufounka zelná
14.03.2011 15:04:38
Kdo nejí, jí si SVALY. Což je dost zásadní pitomost (ať už spotuje či ne). Jíst se musí. Na hubnutí (dlouhodobé, kdy člověk to myslí se svým tělem dobře) naopak musí JÍST HODNĚ! Vydatně, vše a zdravé (hodně bílkovin.plus být psychicky v pohodě, aby vše nesyslil jak křeček na to, až bude hůř).

Rozběhne tím metabolismus, první týdny mírně přibere a dostane se na svoje metabolické maximum a pak bez změny stravy začne cvičit, začne hubnout.

Ty metabolismus zbrzdíš, uchováváš v něm škodliviny, zahráváš si s neurózami a výkyvy nálad a váhy a metabolismus si totálně rozhazuješ (na co vše nedostaek některých živin, nestresování se jídlem apod má vše vliv bys měla vědět).

Je to blbost blbých lidí, takhle hubnout.
 ufouka zelná
14.03.2011 14:48:50
1) Debatovat s člověkem, který používá uhlohydráty nemá vůbec smysl.
2) Snížení enegergetické hodnoty jídelníčku má smysl jen, když klesne pod hranici, kterou spotřebuješ pro přirozenej chod těla. Takže když za den spotřebuješ 1,8 KJ, tak je pro hubnutí jedno, jestli jsi snědla 2,5 KJ (po snížení) nebo 3,8 KJ normálně...
3) Každý tělo je jiný... nejdřív ubývá voda, pak cukry a tuk je až poslední věc, z čeho tělo bere energii. Takže sice zhubneš třeba 30 kilo za 2 měsíce, ale vůbec si tím nepomůžeš, protože tuku budeš mít pořád stejně.
4) Smiř se s tím, že nemůžeš rozumět všemu a nenech se zlákat uspokojením, co ti přináší tvoje práce -> pocit, že jsi snědla všechnu moudrost světa.
 tralanka
14.03.2011 14:20:33
Samozřejmě, že A :)

btw to s tim podvázáním žaludku.. Tak to je spíš proto, aby se ty lidi naučili jíst pravidelně malý porce. Ale v zásadě to je fakt - nežerou a tak hubnou.

btw2 lidi dost často nechápou, že je rozdíl mezi "nežrat" a "nejíst"
Smajlík  Amparka Aluminiová Žena23 Kategorie
14.03.2011 13:46:29
okresni bubenik: stejne tak si myslim, ze vi, jak to funguje a ze clovek hubne kdyz neji. Ale vzhledem k tomu, ze tuto diskuzi zalozila, tak asi nejake ty nazory slyset chtela. Ale kdyz se ji pak nehodi do kramu, tak zacne utocit a cpat lidem, at odpovidaji jen na jeji otazku, to je proste jak u blbu ;)
 CCCajik Žena22 Kategorie
14.03.2011 13:41:21
CCCajik Dalo se to čekat, ale nechápu proč, když ona sama ví, že způsob A není správný. Máš pocit, že to potřebuje vysvětlit? Je to fakt častý úkaz na zp. Uznej sama, jestli lidi odpovídají jen na to, na co se hříšník ptá.
 okresni bubenik
14.03.2011 13:37:03
okresní bubeník: pokud nekdo napise osmiodstavcovou zpoved a ceka, ze mu lidi budou psat jen ano/ne, tak je docela mimo. Kdyby napsala otazku "Hubne se, kdyz je vydej vetsi nez prijem?" Tak ji kazdy odpovi, ze ano a odkaze ji na fyziku zakladni skoly. Se snad dalo cekat, ze tu lidi budou psat nazory na jeji pohled na toto tema.
 CCCajik Žena22 Kategorie
14.03.2011 13:32:50
Tělo je složitý stroj, a spalování energie, případně ukládání do tukových zásob, sice lze zjednodušit na jím hodně= tloustnu/ jím málo = hubnu, ale pak je tu ještě hodně dalších nežádoucích efektů s tím spojených.
Hranice minimální přijaté energetické hodnoty je cca 5000 kJ denně. Pod tuto hranici obvykle nastává přepnutí do úsporného režimu, kdy tělu přestane energie ze stravy stačit na zajištění všech funkcí a začne spotřebovávat energii ze svalů. Stravu pak tělo chápe jako nadstandard a energii uloží do tukových zásob. Zvenku se ti může zdát, že krásně hubneš - svaly jsou těžší než tuk, a když jich ubývá, kila mizí. Člověk ale začne být unavenější, má zvýšenou potřebu odpočívát, sport a posilování je více vyčerpávající, svaly se nebudují (tělu chybí bílkoviny, jejichž dodávky klesly se snížením příjmu potravin).
A teď pozor - OBÉZNÍ člověk POTŘEBUJE budovat svalovou tkáň na úkor tukové! Svalů má totiž vinou tloušťky z přejídání a nedostatku pohybu méně, a pak tedy vede tento pokles příjmu potravy k dalšímu úbytku svalů a přírůstku tuků.
Štíhlý a relativně svalnatý člověk s trochou špeku může chvíli takto hazardovat, má to rychlý efekt, ale pro nás obyčejně tlusté a běžně nesportující figury to je nejhorší způsob, jak se pokoušet hubnout.
Tedy, ale Kiki, čekala jsem, že o tom máš jako pedagog nastudováno víc:-)
 odula Žena58 Kategorie
14.03.2011 13:28:07
okresní bubeník: pořád nechápeš, že jsem jí na její dotaz odpověděla
Smajlík  Funnyeyes Žena88 Kategorie
14.03.2011 13:24:36
Funny Eyes Nemůžeš-li jí odpovědět na to, na co se ptá, neodpovídej. Je to prostý. Já bych taky nechtěl vědět, proč má banán draslík, je mi to putna. Ptám se, jestli je modrej.
 okresní bubeník
14.03.2011 13:11:19
okresní bubenik: já jsem jí odpověděla, možná kdybys četl mé rozhřešení až do konce, pochopíš to. Nemůžu jí napsat jenom ano, zhubneš, protože to je moc osekané a je tam spousta "ale"
 Funnyeyes Žena88 Kategorie
14.03.2011 13:07:21
Funnyeyes Promiň, že tě oslovuju, ale jí šlo o to, jestli zhubne. Ví, že je to blbej způsob, ale ptala se na názor. Dávala na výběr ze dvou odpovědí a valná většina odpovídala na něco jinýho. Je to tady častý jev. Lidi si melou svoje, sice často k tématu, ale když se tě zeptám jestli je banán žlutej nebo modrej a tyy mi odpovíš, že nemáš banány ráda, ale že víš, že obsahuje draslík, tak máš sice pravdu, ale na to se tě neptám. Chápeš? :-)
 okresní bubenik
14.03.2011 13:01:37
Proč se ptáš na názory, když stejně cizí názory "rozdupeš" není to zbytečné?
Smajlík  blublanina Žena Kategorie
14.03.2011 12:59:25
Zjistila jsem, že i když Tě považuji za jednu z mála rozumných uživatelek, nemá smysl s Tebou na tohle téma diskutovat. Stále dokola totiž omíláš jednu blbost, které se nehodláš vzdát, i když Ti stokrát všichni řeknou, že to je jinak. teď mne napadá, jestli to není deformace z povolání... neber to urážlivě, tak to vůbec nemyslím.

Když budeš jíst málo, zhubneš, ale na špatných místech. Tuk Ti zůstane, ztratíš svaly. A jakmile se párkrát najíš více, přibereš hned. Zatímco se správnou a vyváženou stravou zhubneš postupně, ale trvale. Jenže to Ty odmítáš pochopit
Smajlík  Funnyeyes Žena88 Kategorie
14.03.2011 12:03:12
A pokaždé, když jsem opět přibrala, bylo to mou neukázněností (sladké, jezení večer apod.) a ne tím, že jsem před tím špatně zhubla, to už je fakt moc:-)

Jo jo efekt je jen jakýsi reklamní tah pro výrobce pilulek na hubnutí a dieotologů, kteří berou za jídelníčky peníze - ne je to jen kázeň a kázeň...nic jiného...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:59:35
Apro všechny - Jo jo efekt je kravina - není to nic jiného, než že zhubnutý člověk není ukázněný...ale to je přece jasné, že když nebudu ukázněná, tak že opět přiberu...tak proč o tom probůh pořád píšete? Jo jo efekt jen a jen na vás, na každém člověku stejně jako zhubnutí / nezhubnutí...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:59:08
kikiwhite má pravdu
Smajlík  dfdfdf
14.03.2011 11:56:51
CYE - "Protože když najede zase na normální režim, takže jsou kila zpět a nastane jojo efetk."

Aproč by měla probůh znova najíždět na svůj "normální" = špatný režim? Kdo řekl, že by měla? Když chce člověk trvale zhubnout, tak nesmí už nikdy najet na režim, který měl před dietou..proč musím takovou samozřejmost psát?

takovýto jo jo efekt (opětovné žraní) by natal po každé "dietě" / redukčním režimu...nejen po nejezení..

Přijde mi, že sis přečetla ssi dvě poučky o hubnutí- o nejezení a ukládání tuku do zásoby a o jo jo efektu a to pořád opakuješ dokola..ale když bude někdo znova žrát, jo jo efekt nastaně vždy...není to o dietě, je to o kázní každého člověka...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:46:28
kikiwhite : Protože když najede zase na normální režim, takže jsou kila zpět a nastane jojo efetk. Já opravdu nevím co je na tom k nepochpení a k věčnému vysvětlování. A hladovku nedržíš celý život, tohle nejezení můžeš vydržet nějaký čas, nemůžeš žít takhle věčně chápeš to? Takže když tělu automaticky přidáš na kaloriich tak ta váha skočí nahoru.

To že jíš jenom zeleninu nebo neo 2x deně to není zhubnutý tuk. Před dietou si zajdi na měření tuku v tělě, a po dietě to samé. To co jsi zhubla není tuk a zase znova přibereš. A tak to jede pořád dokola.
 Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 11:46:05
Dodnes jsem si občas řekl, že CYE bude celkem inteligentní holka. Trochu rádoby všeználek, ale ok. Teď už jsem vyléčen :-D.
K otázce: A).
Smajlík  to máš fuk
14.03.2011 11:41:13
Close your eyes - takže si stojíš za tvrzením, že když někdo velmi málo jí, takže tloustne? odpověz prosím..

Po 30. píšu - NIKDE NIKDY NETVRDÍM, ŽE TOTO HUBNUTÍ JE SPRÁVNÉ, NAOPAK JSEM NĚKOLIKRÁT PŘIZNALA, ŽE SPRÁVNÉ NENÍ, už jsi to pochopila?

Ale bavíme se o tvém nemsylném výroku výše...

Odpovíš mi na první otázku nebo se budeš pořád vyhýbat odpovědi mluvením stále do kola o něčem, v čem s tebou všichni souhlasíme (že to není zdravé a úplně správné)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:36:37
hele, ještě pro ty, kteří tvrdí, že nejezením se tloustne (CYE)- proč si tedy lidi nechávají dělat podvázání žaludku? Aby měně jedli a tím tloustli? Takoví lidé potom jedí extrémně málo, tak proč to tedy dělají, když to nepomůže?
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:36:12
Já si za tím stojím protože narozdíl od tebe o tom něco vím. To jenom ty si nepřiznáš, že ty tvoje věčné pokusy o zhubutí touhle formou jsou důsledky toho, že to děláš špatně.

Jinak si myslím, že už není potřeba se o tom bavit. Zůstanme u toho, že já tedy pravdu nemám a samozřejmě jí máš ty. Ostatně jako v každé tvoji diskuzi.
 Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 11:33:13
udiven - samozřejmě že ne - to jen všichni opakují jen poučky, které slyšeli v TV a nikdo o tom nepřemýšlí a nebo to nezažil, jen opakují, co slyší / vyčtou....
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:31:38
Close your eyes - ok, chápu to tak, že odvádíš řeč od svých nesmyslných výroků v té původní zpovědi...to se dá pochopit:-)

Ale stejně myslím, že hodno tvé moudrosti by spíše bylo přiznat, že po nejezení se opravdu hubne...

Alekodos - pokud nejíš, tak nejdříve svaly, ale pak poch. i tuky, to je přece jasné...tělo tu energii musí z něčeho brát a nějaké svaly ti musí zbýt, aby obalily kosti....nikdy jsem neviděla kost potaženou jen tukem:-)

Zajímalo by mě, kolikrát ještě uslyším tu zprofanovanou poučku, kterou už musí znát i každý šimpanz o hubnutí svalů a tuků ;-)..i když ji nikdo nepopřel...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:28:26
Alkedos: Bez rýpná, čístě zvědavost. Když má někdo 130 kg, tak ta 70 kg nadvaha je svalová hmota?
 udiven
14.03.2011 11:26:25
pooter nereg. - nebuď zlý na CYE - ona je přece nejhodnější a nejempatičtější uživatel na Zp a každému výborně poradí - třeba, že když nebude žrát, tak že přibere;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:25:50
pooter nereg : To je pouze tvůj problém ne můj.

kikiwhite : Tak to pak jo :) Když to říkáš ty tak to bude pravda :)
 Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 11:24:59
Tuků se zbavuješ pohybem, svalové hmoty hladověním.
Příjem potravy by měl být adekvátní tvému klidovému (bazálnímu) metabolismu.
 Alkedos Muž69 Kategorie
14.03.2011 11:23:04
A! Bezpochyb.
CYE: A já bych ti doporučil, abys do diskuzí, které nechápeš nebo k nim nemáš co říčt, nepřispívala. Už tě mám též plné zuby. Takže méně a smysluplně.
 pooter nereg.
14.03.2011 11:22:42
Close your eyes - výbornej argument...měla bys radši uznat, že ses sekla...mně třeba přijde vyloženě nefér někomu, kdo chce zhubnout, tvrdit, že ty přesně víš, jak to funguje a že to tak musí fungovat i na něj..a tvrdit někomu, že když nebude jíst, že přibere, tak to už je vrchol!

Každý má jiný metabolismus a každý si musí přijít sám na to, co u něj zabírá...i ta ženská v té TV dělá každému program na míru a ne že se řekne nějaká teze a ta se potom pořád opakuje, bere za svatou pravdu a má platit na každého...

V té Tv je to hrozně jednoduché - většinou tam majjí nějakého zoufalce, který se sravuje tragicky, jí uzeniny, tuky, sladkosti apod...myslím, že na to by ani nepotřebaoval odborníka, aby mu udělal jiný zdravější jídelníček, každý podprůměrně inteligentní člověk přece ví, že je lepší jíst zeleninu než párky, každý ví, že je lepší pít minerálku než Fantu, že je lepší ryba než vepřové apod..takže u takového člověka je opravdu lehké začít proces hubnutí - stačí k tomu základní poučky - změna stravy, přidání pohybu...nechápu, proč s tím tolik v té TV nadělají...podle mě je to spíš než o technologiích hubnutí o propagaci zdravého životního stylu...takže ten pořad prosím nepřeceňuj...

To s těmi tuky a svaly už musí znát každý tupoun z TV , tak nevím, proč tady s tím pořád někdo vopruzuje, všichni to přece víme...o tom ale nebyla řeč...

A když málo jím, ale k tomu posiluju (a přidávím bílkovinu), tak žádné svaly neztrácím, naopak, hezky se rýsuju...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:11:38
Já bych ti doporučila, abys nebyla tak moc afektovaná. Protože pak budeš potřebovat i psychiatra nejenom dietologa.
Smajlík  Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 11:09:11
Close - "Bavíme se o redukční dietě. Tzn. o zhubnutí, ne o mentální nemoci"

Ony u anorektiček platí jiné zákonitosti než u jiných lidí ??- Takže anorektička zhubne nejezením, ale já když nebudu jíst a budu tomu říkat redukční dieta, tak přiberu??:-))

Už se do toho dost zamotáváš a říkáš fakt blbosti...:-)

Ale nejsmutnější je, že jsi nepochopila, o čem je diskuze - že to není hádka, o tom, jaké hubnutí je zdravé nebo ne, jak se nám snažíš cpát, ale je to o tom, zda se po velmi sníženém příjmu potravy hubne nebo ne.. (ať zdravě či nezdravě) ...jestli jsi to nepochopila, tak tady prosím nepiš off topics....
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 11:09:09
To si povíme za nějaký čas :) Silně pochybuji že tohle bude tvoje poslední "zhubnutí" :)
 Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 11:00:51
Close your eyes - nejde o to, jak je dravé hubnout! Už jsem asi dvacetkrát napsala, že tento způsob není dobrý, čti pořádně! Jde mi o to, ŽE JSI NĚKOMU TVRDILA, ŽE KDYŽ BUDE MÁLO JÍST, TAK NEZHUBNE NEBO DOKONCE PŘIBERE, COŽ JE NAPROSTÁ PITOMOST...

Až se budeme bavit o zdravém hubnutí, tak ok, ale o tom teď nemluvíme...bavíme se o hubnutí po malém příjmu energie a ty jsi v té diskuzi tvrdila, že pokud bude jíst malinko, takže jedině přibere a to je megahovadina, viz anorekticčky, koncentráky apod...že se nejdříve hubnou svaly a potom teprve tuky, to NIKDO NEPOPÍRÁ - řeč byla o tom, zda je nebo není kravina to, že když jím málo, tak nezhubnu a to kravina je...zhubnu - ať blbě nebo neblbě, ale ZHUBNU...takže nestáčej řeč ke zdravé výživě, abys odvedla pozornost od svého nesmyslného výroku v té diskuzi... zdravou výživu, postupné zdravé hubnutí apod - tohle nikdo nepopírá, mně zaujala ta blbost z té původní diskuze s tím nejezením a přibíranám dle tebe...

A na ten pořad v TV jsem vždycky koukala, takže prosímtě neobjevuj Ameriku - než začneš tupě opakovat, co říkají v TV, bylo by také dobré používat hlavu a ne někomu tvrdit, že když nebude jíst, tak ztloustne...mám nejradši lidi, kteřá nikdy nehubli, ale přesně vědí, jak to funguje u ostatních...někdo tady o tobě psal, že všechno víš a od všeho máš klíč - měl pravdu ten člověk...smiř se ale s tím, že všechno opravdu nevíš...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 10:47:11
Ewangelle -"já jím (ať už hubnu nebo ne) přibližně dvakrát za den a to k obědu (kolem druhé) a k večeři (do šesti hodin), když chci zhubnout tak jím jenom oběd. Myslím si, že každý by si měl najít způsob který právě jemu nejlépe vyhovuje a ne se řídit "zaručenými" radami zdejších "odbornic". "

přesně tak..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 10:44:59
blublanina - ano, další která neumí číst - s tím, co jsi napsala ty, nikdo nepolemizuje, máš pravdu, ale o tom není diskuze, přečti si to ještě jednou než se začneš dobývat do otevřených dveří..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 10:34:51
jo pry jeste mam podvahu ale radsi bych mela tu podvahu, sem na ni doela zvykla:/ 4 kila neni moc, to je fajn
 Shinu Žena Kategorie
14.03.2011 10:34:49
No, vyzkoušela jsem si, že se hubne, když se nejí skoro nic. To že jsem si tím úplně oddělala metabolismus a dopadlo to celkově špatně, to už je věc jiná...:)
 DaschenkaTR Žena22 Kategorie
14.03.2011 10:27:45
close your eyes Když nejsi schopná připustit, že někdo jiný může mít jiné zkušenosti než ty, tak hloupá jsi. Konec debaty. Nemám důvod si na anonymním a nakonec ani jiném fóru vymýšlet.
Smajlík  makrová
14.03.2011 10:26:03
Shinu Přibrala jsem zpátky 4 kg. Víš já si myslím, že to je tím, že ty si hubená. Já jsem i teď silnější, žádná křehotinka. Ty máš i s tvou váhou asi podváhu, ne? Já mám pořád nadváhu, zdravuju se už tak jak doporučují odoborníci, ale musím říct že těch 36 kg šlo dolů celkem rychle a teď už na každé kilo čekám týdny.
Smajlík  makrová
14.03.2011 10:22:23
makrová: Já jsem zhubla mnohem více za celý život než ty, takže vím o čem mluvím. Takže si ty svoje plky o tom, kdo je hloupý nech pro sebe.
Smajlík  Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 10:22:04
nstal se ti jojo fekt? ja mela necelych 34 kilo, taky sem nejedla ale i hybala se a po tom co sem zacala normalne jist sem ted na 43 a pord tlousntu:/
 Shinu Žena Kategorie
14.03.2011 10:20:24
kolem jdoucí: Bavíme se o redukční dietě. Tzn. o zhubnutí, ne o mentální nemoci, kde se normálně nebude jíst nikdy. Mícháš hrušky a jabka. Jinak viz. georgina. Už mě to nebaví to pořád omýlat.
Smajlík  Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 10:19:54
Shinu Moc jsem jedla. Sladký, uzeniny. Jako čuně. Hodně to bylo ze stresu, pomáhalo mi to, když mi bylo ouvej. Prostě jsem si dala třeba koblihy a bylo mi líp. Byla to pitomost, přecpávala jsem se. Se štítnou žlázou nemám nic a naštěstí se mi vyhla i cukrovka atd.Teď už se stravuju o hodně líp.
 makrová
14.03.2011 10:15:14
makrova: s tim hubnutim... tak tezka si byla protoze si tak moc jedla nebo mas poruchy se stitnou zlazou?
 Shinu Žena Kategorie
14.03.2011 10:14:50
Close your eyes: A anorektičky hubnou pohybem. Aha? Ukaž mi jednu jedinou. Moje sestřenice zhubla z nějakých 78 kg na 45. Vlastně jediný pohyb, který měla byla chůze do školy a z ní. Nebavím se teď o tom, jestli je to zdravé. Není, ale skutečně to lze.
Smajlík  kolem jdoucí
14.03.2011 10:11:52
close you eyes Autorka se na tohle vůbec neptala. Když se tě zeptám jaký bude zítra počasí, začneš mi vysvětlovat, jak vzniká duha? Hm, děvče to je mi fuk,nevěř. Až budeš mít přes 100 kg a budeš chtít zhubnout sportem, tak si popovídáme jak to jde a kolik toho třeba uběhneš. Jsi hloupá, nemá cenu se s tebou dál bavit. Ne protože bys nebyla inteligentní ale protže nejsi schopna přijmout jinou pravdu a cizí skutečnost než tu svou.
Smajlík  makrová
14.03.2011 10:06:03
marková: Já nejsem ta, která tady mává pěstičkama a píše o druhém, že je blbý takže zřejmě to ani nebudu já kdo někoho napadá. Jinak moje odpověd je správná, neboť autorka neumí pochopit jak tělo funguje při hubnutí. Myslím, že v tom pořadu se to dozví a nejednou tam byli lidi, kteří se takhle zhubnout pokoušeli a jak dopadli.

A možná někdo ti to uvěří, že jsi nejezením zhubla 36 kilo, ale já ne :)
Smajlík  Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 10:05:46
Makrova: No tak je pravda, ze zalezi kolik kg mas na zacatku. Pokud jsi 120 kilovy mastodont co si gratuluje ke zhubnuti na 90 kg tak jo no, to nejezenim zhubnes jak nic. Ale pokud chces zhubnout treba z 70 na 60 tak je to trochu o necem jinem. A proste za 14 dni nejezenim zhubnout 3 kila, to znamena, ze dotycna moc kilo nema a opravdu zhubla max svaly a vodu. Ale kdyz bude pokracovat, tak uz to pak pujde i z tuku.
 CCCajik Žena22 Kategorie
14.03.2011 09:57:28
CLose your eyes Neptala ses mě na nic, ale o tom to snad není, ne? Jsi tak blbá, že eumíš pochopit na co se ptá autorka? Tu blbost jak píšeš jsem si nevymyslela. Měla jsem přes 100 kg když jsem začala hubnout a mám dnes o 32 méně. Je tvoje věc jestli tomu nevěříš. Lidi kteří mají 5 kg nadváhy asi hubnou jinak. Mě opravdu pomohlo nejíst skoro nic. Možná jsem hádavá ale nelžu, tak nevím proč mě napadáš. Nazdar
 marková
14.03.2011 09:46:21
makrová: A já jsem se tě na něco ptala? A propos tu blbost co si napsala níže si vymýšlela jak dlouho ? :)
Smajlík  Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 09:41:22
Když držíš hladovku, hubneš, ale jakmile se pořádně najíš, tělo si to pro jistotu nechá (na horší časy) a ty začneš přibírat. Určitě nevydržíš držet hladovku do konce života.
 georgina
14.03.2011 09:41:13
Close you eyes Ty neumíš číst? Ptala se na tohle?
Smajlík  makrová
14.03.2011 09:36:28
Od 17 bude zase pořad Jste co jíte. Tak se podívej jak má vypadat skladba (zdravého) jídleničku při redukční dietě.
 Close your eyes Žena Kategorie
14.03.2011 09:35:01
kdyz se malo ji, tak se hubne al edobry je k tomu se hybat
 Shinu Žena Kategorie
14.03.2011 09:11:28
A. Jsem živým důkazem. Shodila jsem takto 36 kg. Zpátky jsem nabrala 4, ale to je OT. Nesportovala jsem, nesnáším to a navíc jsem neměla tolik energie, ale hubne se a krásně.Zvlášť když je člověk tlustý jako prase. Je mi jedno jestli jsem podle některých expertů tady zhubla vodu nebo tuk, ale 36 kg ! bylo pryč. Už je to rok.
 makrová
14.03.2011 09:09:42
Samozřejmě, že hubneš, když budeš přijímat extrémně málo energie. Jenže se ti zabrzdí organismus a pak všechno co přijmeš nad určitou hranici si tělo uloží v podobě tuků, takže hubnutí touto formou je silně kontraproduktivní, nemluvě o tom, že když přijímáš méně než je tvůj bazální metabolismus, pak si můžeš vyloženě škodit.
P.S. Nemluvě o tom, že tělo v takových případech začne spalovat nejdříve svaly a až poté dojde na tuky. Takže jestli jsi zhubla 3 kg, tak to bylo skoro určitě z 90% na svalech a to opravdu není nic, k čemu by sis mohla gratulovat.
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
14.03.2011 09:03:58
Čistě logicky řečeno, lepší je mít malý příjem energie. Hubnutí je de facto proces, kdy výdej musí být větší než příjem, z čehož plyne, že čím méně příjmu, tím vice bude muset tělo spálit z vlastních zásob.
Samozřejmě, že pokud budu tři dny nejíst nebo jíst jedno jablko a pak vyjím celou lednici přiberu. Pokud však příjem snížím, začnu hubnout.
Mně se tenhle přístup osvědčil, na nějaké jez pětkrát za den nebo něco podobného jsem nikdy nedala, podle mě je to blbost. Já jím (ať už hubnu nebo ne) přibližně dvakrát za den a to k obědu (kolem druhé) a k večeři (do šesti hodin), když chci zhubnout tak jím jenom oběd. Myslím si, že každý by si měl najít způsob který právě jemu nejlépe vyhovuje a ne se řídit "zaručenými" radami zdejších "odbornic".
 Ewangelle Žena99 Kategorie
14.03.2011 08:28:31
Necetla jsem diskuzi, ale jde spis o to, ze pri 14ti dennim malo jezeni a zadnem pohybu nehubnes tuky, ale z tela se ti dostava predevsim zadrzovana voda a telo pozira samo sebe, tudiz se ti vytraci svaly. Coz z dlouhodobeho hlediska neni v poradku, nebot svaly jsou nejvetsim spalovacem energie, tudiz i tuku. Pokud nejsi schopna dodrzet stridme jezeni po tech 14 dnech, vodu naberes zase zpatky, a pokud se zacnes vic hybat, naberes svaly, ktere jsou tezsi nez tuky.

Ale vseobecne je k nam matka priroda spravedliva a pokud mas nizsi prijem Kj nez je tvuj vydej, tak se proste hubne, nicmene je dulezite to drzet dlouhodobe (tudiz ne moc drasticky, nebot pak logicky hrozi zdravotni problemy) a taky je dulezite se pri tom aspon trochu hybat.
 CCCajik Žena22 Kategorie
14.03.2011 08:25:37
blublanina Další taková, která neumí číst.
Milá kikiwhite: A.
 polštářek
14.03.2011 07:46:31
po necelých 14 dnech hladovění, absolutně bez pohybu, jsem zhubla 4 kila. A žádnej jojo efekt, musela jsem se hodně snažit, abych se jakž takž dostala na původní váhu. Takže ano, hladověním se dá zhubnout i bez pohybu.
 KokosovyPanelak Muž32 Kategorie
14.03.2011 06:21:46
Můj názor je takový, že jde především o pravidelnost a složení toho jídla.
Množství nemusí být ani tak extrémně snížené jak to tady podáváš ty.
Já hubnu, i když jím relativně dle tebe "mega porce". To je co?
Smajlík  blublanina Žena Kategorie
14.03.2011 02:56:38
fFusky - "Ty nemáš jíst málo, ty máš jíst normálně. Dát tělu to co potřebuje, nežrat sračky, nemučit se hladem."

to nikdo nepopírá, ale když si přečteš diskuzi, tak je to jaksi dost off topic....když se tě někdo zeptá - co se stane, když skočím pod vlak, tak odpověď má znít - rozmašluje tě to / nebo zabije tě to a nikoliv že "ty tam nemáš co skákat"...je to sice pravda, ale na to se dotyčný neptal...ty máš pravdu v ,co píšeš...máš jen problém, že jsi nepochopil pointu / účel mé diskuze a mluvíš o věcech, které nikdo nepopírá...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 02:50:54
Fusky - PROČ pořád mluvíš o tom co bude PO tom zhubnutí?? Já už to nechápu - má trochu absurdní (ale to schválně) diksuzní otázka zhednodušeně zněla: hubne se, když se málo jí? (neboť někde se tvrdilo že NE)...a já tvrdím HUBNE...

O tom, co se (možná, ale NEMUSÍ) stane po takovémto hubnutí už SE S TEBOU NEPŘU, tak mi to pořád nepiš jako argument...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 02:50:47
Ty pořád opakuješ dokola jedno: Jíst málo. A co to s člověkem udělá.
Ty nemáš jíst málo, ty máš jíst normálně. Dát tělu to co potřebuje, nežrat sračky, nemučit se hladem. Pak nebudeš přemýšlet nad hovadinama jestli se ti to vrátí nebo ne.
Jdu spát.
 bile fusky
14.03.2011 02:45:39
kikiwhite, jíst jako předtím v případě který popisuješ (tzn. nejíst vůebc nebo skoro vůbec) znamená, že nebudeš tělo mučit hlady.

a) nebudeš držet dietu, budeš jíst pořád stejně, hýbat se pořád stejně - budeš mít váhu stejnou, možná budeš pomalu přibírat, každý rok kilo, dvě.

b) přestaneš jíst a budeš se vyloženě trápit. Zhubneš za 3 měsíce pět šest kilo. Začneš jíst zase normálně. Dostaneš se na svoj váhu a pak přibereš ještě něco navíc.

Béčko je tedy horší než áčko.

Můžeš to ale udělat tak, když nechceš nic extra měnit a jíst jinka, že budeš jíst stejná jídla, která si rozdělíš a budeš je jíst vícekrát denně. Když budeš mít hlad, najíš se. Ale nebudeš se přecpávat. K tomu se budeš trochu víc hýbat. Nedržíš žádnou dietu, necvičíš, extra se nesnažíš. Přesto na tom budeš líp než v áčku. Jako celoživotní boj mi to nepřijde.
 bile fusky
14.03.2011 02:44:57
bile fusky - výživa v těch kuzech byla, ale ne do hloubky..o tom se nepřu...já prostě píšu o tom, co zažívám já a mé tělo a také lidi z okolí:-)...taky jsem měla 6 let vlastní fitko, takže můžu velmi mluvit z praxe....

A nikdy jsem netvrdila, že je tohle hubnutí zdravé nebo ideální a i jsem psala, že po něm hrozí následný jo jo efekt více než v jiných případech..takže v téhle fázi vlastně nechápu, o čem se my dva valstně hádámě..ty mi tu pořád píšeš jako hlavní argument o možném ztloustnutí po ukončení redukčního režimu (pokud člověk nebude ukázněný) a to já vůbec nepopírám..takže teď nějak už nevím, o čem se vlatně přeme...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 02:37:40
kikiwhite, nevím co je pravé hubnutí. Vyrýsování chlapů v posilovně je totéž co ty popisuješ jako hubnutí, ti chlapi to dělají tím nejlepším možným způsobem, aby dosáhli zhubnutí nejbezpečnější cestou, netrápili se hladem.
Rýsování na soutěž je zase něco jiného, to jako vzdělaná v oboru určitě víš.

Dle faktů, nikoliv mé logiky, já pouze opakuju fakta, na které jsem nepřišel, které nemají s mojí logikou nic společného,, by to tak být mělo, hubneš, protože nejíš. To nevydržíš dlouho, jíst začneš, přibereš ještě víc.

Kdybys měla nějaké vzdělání v oblasti výživy, vůbec tady nezakládáš tuhle diskuzi, neptáš se na samozřejmé věci, neplácáš chvílema blbosti.
 bile fusky
14.03.2011 02:36:04
bile fusky - no béčko je právě hovadina, ale to tam tvrdili tý holce právě, poto tohle celý píšu...kdyby řekli - sice zhubneš, ale pak snáze nabereš, OK, neřeknu ani popel, ale jedna uživatelka vytrvale tvrdila, že když bude jíst málo, nezhubne a TO JE NESMYSL...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 02:33:09
bile fusky - "snad se nebavíme o tom že člověk přesane na týden žrát a pak se zváží?"

Kdo řekl týden?? Dejme otmu třeba 3 měsíce:-), bavíme se o redukčním režimu..

Ale přece po každém způsobu zhubnutí, když opět začnu jíst jako před tím, TAK ZTLOUSTNU! proč takovou samozřejmost pořád opakuješ? Člověk musí změnit to stravování už na celý život, chce-li si váhu udržet...ale o tom se rovněž nikdo nehádá...když bude 3 měs. velmi málo jíst, zhubne...a pak musí nasadit další režim - už ne hubnoucí, ale udržovací - takže může jíst trochu víc, že už nebude hubnout, ale zase ne tolik, aby začal přibírat...je to celoživotní boj...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 02:27:45
Ty máš hovadinu v tom béčku - Když se málo jí, tělo je podvyživené / dělá si zásoby na horší časy, takže se vůbec nehubne...

Tělo si "zásoby dělá" , šetří (nemůže přibírat ze vzduchu), ale hubne. Jakmile se ale příjem vrátí do normálu, člověk přibere víc.
 bile fusky
14.03.2011 02:25:42
bílé fusky - tohle nemá cenu, přečti si nejdřív pořádně, co jsem napsala a pak piš argumenty...nebaví mě opisovat své vlastní výroky z textu...o příjmu a výdeji jsem psala, nejsem magor...hele nejsem žádnej světovej odborník, ale možná tě překvapí, že mám diplom instruktora fitness a aerobic professional, takže o výdeji, jídle a cvičení něco malinko vím...a to, co ty aplikuješ, je přeně takový to "hubnutí pro chlapy" v posilovně - aby byli co nejdřív vyrýsovaní...takže to " SOS pravé hubnutí" jsi nezažil - to se dalo čekat...

A hlavně, nežeru už 14 dní a 3 kila dole...dle tvé logiky by to tak ale nemělo být (o výdeji ve fromě cvičení se nebavím, neboť momentálně cvičit nemůžu, ale výdej energie není jen cvičení, ale celodenní činnosti a téměř nikdo zdravý neleží bez pohybu celý den v posteli, takže o takové samozřejmosti jako je výdej energie se nemusíme přít, každý má přece nějaký výdej energie - který při hubnutí musí být větší než příjem, ale když jím velmi málo, tak ten celodenní výdej prostě větší je:-) - cvičení už je zvýšený výdej)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 02:14:39
kikiwhite, snad se nebavíme o tom že člověk přesane na týden žrát a pak se zváží? Ten někdo snad bude chtít normálně fungovat a nechcípnout hlady. K tomu bude muset začít jíst po tom týdnu normálně a pokrýt svůj energetický výdej.

Nemáme stejný názor, když se málo jí, hubne se, jakmile se začne jíst normálně, přibere se, víc. Jíst málo totiž nejde, to brzy zaklepeš bačkorama nebo prochrápeš celý den.
 bile fusky
14.03.2011 02:10:19
kikiwhite, ne hubnout budeš ve chvíli kdy budeš tělu dávat co potřebuje a tělo nevyhodnotí situaci jako ohrožení a nebude snižovat výdej. To znamená budeš jíst (a ve sprváném poměru bílkoviny/sacharidy/tuky), ale zároveň se hýbat abys vydala víc energie než si přijala. Ty pořád meleš o žrádle a zapomínáš na to podstatný, že člověk taky energii vydává. Samotným žraním nezhubneš nikdy.

Ano, hubnul, tak abych přišel o tuky a zůstalo mi co nejvíc svalů. Ale aby tělo ty tuky odbourávalo, musel jsem se hýbat (výdej energie), jíst, a to pravidelně a často (aby si tělo nemyslelo že musí omezit výdej a šetřit), ve správném lsožení, aby příjem byl nižší než výdej a tělo skutečně bralo hlavně z tuků (ztrátě svaloviny se nevyhneš nikdy, jde o to o kolik se přijde).
 bile fusky
14.03.2011 02:10:17
Bílé fusky - "Jak může někdo tlousntout, když nemá z čeho? "

No právě, nemůže...takže máš stejný názor jako já...když se málo jí, hubne se, neboť není z čeho tloustnout...že se pak hubne i svalová hmota, je pravda, ale to opět nikdo nepopíral..řeč byla prostě o hubnutí...(a já uznala, že takhle to není ideální)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 02:07:02
bile fusky - ty jsi vůbec nečetl celý text - o příjmu a výdeji jsem psala první já a ne ty (citujio sebe z textu - "ale ničím se nedá okecat to, že když je větší výdej než příjem energie, hunbe se")....a o tom, že je důležité složení jídla jsem v textu psala taky..i o sacharidech...(použila jsem méně použ. termín uhlohydráty)..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 02:02:24
kikiwhite, protože přijímali minimum stravy, neměli z čeho tloustnout.
Už jsem ti to napsal dvakrát, PŘÍJEM a VÝDEJ. Jak může někdo tlousntout, když nemá z čeho?

Taky záleží na tom co člověk jí, pro tebe to je prostě jídlo, tečka. Když se bude přecpávat sacharidama, bude tloustnout. Když je ale nebude jíst vůbec, tělo začne odbourávat svalovinu, aby vůbec fungovalo.
 bile fusky
14.03.2011 01:58:06
bile fusky - a ještě - čím více tedy budu jíst a svaly budou mít dost energie, takže tím více budu hubnout?? Tak tohle jsem tedy nezažila....píšu o tom, co jsem sama zažila...

BTW - hubnul jsi někdy?
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 01:55:47
Zena: Kdo tady mluvi jen o hubnuti, kilojauly resi i vrcholovi sportovci, tak co te nema..
 Quenattro95 Muž Kategorie
14.03.2011 01:54:54
bile fusky - ok, podle tvé logiky by museli být v koncentrácích jen samé bečky..proč tedy nebyli? odpověz prosím...

A nebavíme se přece o následném ztloustnutí, dejme tomu, že člověk jí málo už pořád (hypoteticky)..bavíme se o tom, zda-li, když se skoro nejí, tak jestli se hubne...prosím neokecávat toto téma a neubíhat jinam za účelem odvední pozornosti od hlavního tématu...nikdo nepopírá, že když človk začne znovu žrát, takže znovu neztloustne..to je přece jasné, že ztloustne...o tom ale jaski není tato debata...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 01:49:54
Quenattro95 - že to nemá jistá úskalí jsem přece netvrdila, poch. že má...otázka byla, zda se hubne a ono se HUBNE...kdybych začal cíleně zpevňovat postavu, musela bych mít příjem bílkovin, OK...nicméně mám zkušenosti z minula se cvičením každodenním (měla jsem fitko a předcvičovala ze začátku i několik hodid denně + cvičila v posilovně) a ne příliš velkým přísunem Kj...přesto jsem měla svaly a byla zpevněná dost:-)

Mard draM - to, že po takovém způsobu hubnutí hrozí daleko více jo jo efekt jsem přece ale v textu také psala, to je poch. pravda, to jsem nikdy nepopřela...ale ten jo jo efekt není způsoben stylem hubnutí, ale tím, že mnozí lidé se nedokážou nevrátit k původnímu žraní nebo špatným návykům...a u drastického omezení jídla je to prostě potom logicky více markantní...také jsem to zažila, ale vždy to byla jen má chyba a neukázněnost a ne špatný styl předešlého zhubnutí...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 01:45:35
FUJ. FUJ všem chlapům, kteří se vyznají v dietách a prožívaji kilojouly.
Smajlík  Žena
14.03.2011 01:43:55
kikiwhite, jak z dlouhodobého hlediska? Tělo to začne dělat okamžitě když přestane dostávat energii a bude to dělat pořád. To znamená po celý život. Ve chvíli kdy máš hlad, tělo si říká o energii. Nedostává, bere ji jinde. Ale ve svalech. Když energii dostává, spaluje tuky, nemá důvod šetřit (ale aby těch spálených bylo víc než přijatých, jen nutný se hýbat).

ad otec - už jsem to psal. Tělo si bere energii, kterou vydává. Ale bere si jinde než v tucích, ve svalovině. Tuky šetří (ale bere je také, samozřejmě, ale každý kdo hubne chce především ztrácet tuky). A tvůj otec je nemocný, na to nezapomínej.
On ztloustne ve chvíli kdy začne jíst zase normálně. A kdyby sis přečetla co jsem napsal o příjmu a výdeji, tak by ti došlo, že on nemůže, NEMŮŽE přibrat, když nemá z čeho.

To není logika, to je fakt, taky jsem to psal. Skutečně si o tom něco přečti, jsou to čistá fakta, nic víc. Nemá cenu diskutovat o něčem o čem se diskutovat nedá, není to věc názrou. Chceš diskutovat o tom kolik let v Evropě trvala druhá světová? O tom proč mají ženy víc tuku než chlapi?
 bile fusky
14.03.2011 01:40:58
Deprese způsobuje hromadění tuku v těle a deprese je následkem dlouhodově nevýhodné životní situace, vše jsou příčiny a následky.
Smajlík  Bha Muž59 Kategorie
14.03.2011 01:37:44
C je správně :-) Tělo si při drastickém snížení přídělu potravy nedělá zásoby (není z čeho), ale sníží výdej energie - v začátcích diety se sníží hmotnost rychleji než ve chvíli, kdy se už dosáhne normální váhy, nebo pak i podváhy a podvýživy. Takový stav začne organismus vnímat jako ohrožení. Jen pro ilustraci - ze 100 kg se snadněji zhubne na 80 než potom (u téhož člověka), z 60 na 50 kg. Problém nastane ve chvíli, kdy se takový člověk
vrátí, po ukončení diety, ke svým původním stravovacím návykům. Tělo navyklé na nízký příjem energie, tomu přizpůsobený snížený výdej energie má najednou potravy dostatek až přebytek a po přestálém šoku z hladovění nebo už podvýživy si právě v této chvíli začne dělat zásoby. Váha letí raketově vzhůru a jaké nemilé překvapení, dotyčný jedinec může v závěru této bláznivé houpačky dosáhnout ještě vyšší váhy než na začátku.
 Mard draM Žena43 Kategorie
14.03.2011 01:35:17
Mno, ale tim, ze ti tady treba potvrdim, ze mas pravdu neznamena, ze to nema jista uskali.. Pokud te mas v planu takhle hubnout, musi taky pociat s tim, ze cviceni na tuhle upravu jidelnicky by asi nemelo moc velkej smysl.. Nevim teda jakou mas postavu, ale jak pak bys treba chtela zpevnit urcite partie, kdyz k posilovani je treba mit v sobe urcite zdroje ze kterych by melo telo cerpat? Tohle je mnohdy slepa ulicka, protoze, tim ze upozadis jeden element hubnuti jako je pohyb nebo fitko, vznikne urcitej deficit, kterej budes muset stejne casem srovnat, pokud bys chtela mit zpevnenou postavu.. Ale zalezi kolik chces schodit, pokud je to treba do 5 kg "na cele telo" nebude ten rozdil natolik znat, jako, kdy bis chtela shodit jen v urcite partii..
 Quenattro95 Muž Kategorie
14.03.2011 01:22:30
pro zájemce - zpověď, na kterou narážím, má č.513860
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 01:19:47
bilé fusky - začínámbýt alergická na větu - tělo si začne dělat zásoby, když nejíš, takže tloustneš - ano, ale to platí krátkodobě...z dlohodobého hlediska, to prostě není pravda. I když říkat se může cokoli, ale stačí se rozhlédnou okolo sebe - Např. můj otec - 63 let, nadváha, cukrovka 2. typu - začal brát nějaké nové prášky a nemá po nich chuť k jídlu. Během měsíce velmi sporého jezení zhubl skoro 10 kilo. Jaktože tedy neztloustl podle té logiky leknuvšího se těla dělajícího si záoby ? ?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.03.2011 01:09:23
Když nebudeš jíst vůbec, tak samozřejmě zhubneš. Jde o to, že tělo energii nutně potřebuje. Bez ní nemůže fungovat. A budeš mít hlad a začneš jíst cokoliv co pro dietu moc dobré není. Snížít kal.příjem ano, ale ne extrémně moc. Zvýšit výdej energie (pohyb) ano. Ale nesmíš zapomínat že po výkonu tělo potřebuje energii do sebe dostat.

A to není otázka názoru, ale faktů.Tělo si dělá zásoby. Energii bere ze svaloviny, protože neví že majitel těla chce hubnout jen na chvíli, vyhodnotí nedostatek energie jako průser a proto nebere z tuku. Musí mít proto pravidelný příjem a tak dále a tak dále. Je to neskutečně jednoduchý, stačí si přečíst základy, to je na deset minut, kouknout na tabulky, nebýt blbý a používat hlavu. Pro normální zhubnutí kdy nejde o přípravu na soutěže a podobně se stačí řídit rozumem a informacemi o lidském těle, které se v zásadě nemění a budou platné pořád.

Nevím jestli to není zmatený, jsem unavenej.
 bile fuskyPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2