Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.504379, vloženo 02.02.2011 13:34:17 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Už jste někdy ztratili všechny DOKLADY??
Já ano. Jednou v životě a to včera. Jedním slovem - děs a bezmoc. Jednu chvíli jsem ještě měla peněženku se všemi doklady, včetně, občanky, techničáku, řidičáku, zelené karty, plat. karty, kartičky pojišťovny (mojí a dcery), různých slevových karet (+ menší zanedbatelná hotovost, asi 400 Kč) a za okamžik najednou nebyla. Nevím, JAK se to stalo (možná krádež přímo z kabelky, možná jsem ji nechala ne jednom pultě, nevím..), ale vím přesně kdy a kde.
Ale to není tak důležité. Nejhorší je to šílené matýrium po úřadech, policii apod. (zvášť když to všechno je ve větším městě a daleko od sebe, v tomot případě v Praze) - nešla jsem ten den kvůli tomu ani do práce, celý den se poctivě věnovala zařizování nových dokladů, abych vůbec mohla řídit apod., ale stihla jsem zařídit sotva tak třetinu.

Z toho jsem přes hodinu seděla na policii ČR, kde pan policista tuto záhadně dlouhou dobu vypisoval jeden odstavec dokladů, které se přesně ztratily, abych nebyla popříp. podezřelá z krádeže auta apod.

Ale při tom všem mi stále nejde do hlavy, PROČ, když už existuje jakýsi centrální rejstřík obyvatel, kde jsou všechny mé údaje včetně fotky, musím stále na úřady nosit rodný list, oddací list, či vyplňovat dlouhý formulář se všemy údaji, které oni mají v počítači (a to jsem vypňovala hned dva - na dočasnou občanku a na "normální") a je mi jasné, že jich ještě pár vypňovat budu.

Taky se vám něco podobného přihodilo? Jak jste snášeli to běhání po úřadech? Přijde vám, že je u nás tento systém evidence a pořizování nových dokladů optimální / v normě / špatný?

Pište jakékoliv postřehy k tomuto tématu, prožila jsem si v tomto duchu celý včerejšek a zdaleka to ještě nekončí:-//.
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.02.2011 00:01:56
To máš ještě dobrý.. stát se to mně, tak musím do Ruska po úřadech a pravděpodobně několikrát... Takže já si tohle hlídám obzvlášť pečlivě.
Kabelku mi jednou ukradli, ale doklady v ní nebyly.
 Jusik Žena26 Kategorie
02.02.2011 22:36:11
Já přišel najednou o občanku, řidičák, kartičku zdrav. poj., různý slevový karty a hlavně ISIC, kterým si ve škole otevíráme dveře, máme na něm účet do knihovny, peníze do menzy, na kopírování atd. Naštěstí na matrice dělá moje příbuzná, takže s občankou nebyl problém a ostatní taky šlo celkem rychle. Akorát ten ISIC trval nejdýl a byl nejdražší, takže sem ve škole pár týdnů fungoval dosti omezeně.
 tapír Muž25 Kategorie
02.02.2011 20:30:20
Jednou jsem ztratila peněženku v které jsem měla:
platební kartu, občanku, řidičák, techničák, vzp, peníze...

Všechno tohle jsem si vyřídila a víš co se mi stalo? Našla jsem ji... našla jsem ji na místě v trávě, kde jsem se byla tehdá vyčůrat :D
 Nakazliva choroba Žena80 Kategorie
02.02.2011 19:36:18
Taky jsem o tom přemýšlel a fakt bych byl velice nerad, aby se mi to stalo.
V peněžence mám tolik věcí:
Peníze
Občanku
Řidičák
Šalinkartu, jizdenku na vlak
Kartičku VZP
Platební karty
ISIC
Studentský průkaz
Zařídit by všechny tyhle věci by bylo hodně nepříjemný, nehledě na to, že za vydání nových dokladů se taky něco platí. Peněženku prostě nedávám z ruky.
 mouka
02.02.2011 18:19:25
Jednou jsem byla na dovolené na vodě s bývalým přítelem a jeho rodiči. Přišili jsme o peněženky se všemi doklady, mobily a já jako bonus o taštičku s léky, které trvale užívám. Navíc jsme měli s bývalým asi za týden odjet na dovolenou do zahraničí a já měla v peněžence potvrzení na vyzvednutí pasu.
 happiness Žena29 Kategorie
02.02.2011 17:07:50
Ne, pas, rodný list ani platební kartu s sebou běžně nenosím.
Smajlík  *qqq
02.02.2011 16:58:18
Ahoj, stalo, byl to des.. za prve to vyrizovani. Mela jsem to o to komplikovanejsi, ze jsem o penezenku prisla v jinem meste CR, nez mam trvale bydliste, a zila jsem tehdy v cizine. Tak fakt prca.. ://
a nejvetsi, kdyz si na ty doklady kdosi vzap pujcku a prisla mi nejaka vyzva k zaplaceni splatky... byla jsem totalne vyklepla. Za par mesicu se to opakovalo - jina lichvarska spolecnost, to uz jsem byla otrkana a nezrala to tak. Nastesti jsem mela odcizeni nahlasene a byla jsem v dobe uzavreni tech smluv prokazatelne mimo CR. Ale litani, nervu a rozcilovani me to stalo moc.
Nechapu, proc neni nejaky rejstrik, kde by bylo mozne vyhledat, zda neni obcanka nahlasena jako odcizena/ztracena.. ze by si to ty lichvy hned overily, ne..

Jo a nejvetsi "sranda", ze pry dokud se nevdam (nezmenim jmeno) tak se to muze do nekonecna opakovat. Ani ze jsem se odstehovala me neusetri

Jaj, to jsem se zas rozpalila pri techto vzpominkach :)))
 holkavpraci
02.02.2011 16:18:14
Naštěstí nestalo, klep klep. Když Tě tak čtu, mám z této situace docela hrůzu, musí být hrozné to všechno oběhat a neztratit přitom nervy...
 misicka-misulinekkk Žena24 Kategorie
02.02.2011 16:04:17
Nestalo.
Kdybych ztratil všechny doklady, tak asi budu žít bez dokladů, protože bych se z toho běhání po úřadech posral.
 Hulmiho Ukolen
02.02.2011 15:49:00
Díky bohu ne, na svoje věci si dávám bacha. Doklady ani netahám v peněžence, mám je zvlášť.
 Anck su Namunnn Žena23 Kategorie
02.02.2011 15:10:46
Ne, ale stalo se to mojí spolubydlící v podnájmu a taky nevěděla, kde o ty doklady přišla a nejhorší bylo, že se jí to stalo večer, takže ještě v noci trčela na policii.
 jájsemnegeniální
02.02.2011 14:27:56
jo jednou se mi to taky stalo, na Florenci jsem si kupoval jízdenku a odešel jsem, nechajíc peněženku na pultě :-) po asi 100 metrech jsem si to uvědomil, ale to už tam samozřejmě nebyla. Absolutně nechápu, jak se mi to mohlo stát, ale to už je teď jedno. Měl jsem tam samozřejmě všechny doklady plus něco přes 2000 korun. Ještě že jsem měl pojištěnou platební kartu, jinak bych platil další 2000.
 popůlnoční
02.02.2011 14:19:32
Taky sem jeden z tech co maji v penezence uplne cely zivot, zatim jen svuj ale i tak je to pekna radka dokladu.... Je to i moje nocni mura že tu super penezenku nekde necham nebo si ji nekdo vypujci aniz bych to vedela zapomene vratit,,,
 Zedkors Muž22 Kategorie
02.02.2011 14:19:05
Jo, nějakej dobrák mi onehdy ukradl peněženku. Dvě hodiny na policii na devítce, pro občanku na Háje, pro řidičák na Jungmannovu, pro všechny možný klubový karty, děsivý. Hlavně tu celodenní frontu na řidičák už nechci zažít, přijde mi, že dvakrát za život je to až dost.
 Jituzka Žena Kategorie
02.02.2011 14:14:34
Nestalo a je to jedna z mých nočních můr
 Mimovesmir Žena32 Kategorie
02.02.2011 13:50:00
Okamžitě začít řešit. Není pravda, že doklady jsou "na hovno", existují chytráci, co si právě na Tvou občanku jsou s to vzít u nějakých nepříliš pečlivých institucí půjčku a Ty se pak nestačíš divit. Popřípadě Ti udělat pěkný průšvih na Tvůj řidičák.

A ano, do jisté míry (občanka, řidičák, pojišťovna, MHD) - měla jsem je v obvyklém balíčku ve speciální kapsičce na bundě na kole. A u milé kapsičky jednou odešel zip... Netřeba popisovat dál, že?
 Joanni11 Žena25 Kategorie
02.02.2011 13:48:54
Neutrino - ale vždyť centrální rejstříkEXISTUJE aspoň s takovými těmi základními věcmi, které po mě pořád chtějí - což je adresa, rodné číslo, titul, stav, děti, místo narození apod. - toto vše MAJÍ v databázi, k tomu ještě číslo mého řid. průk a určitě ještě další věci.

Jednak to vím, neboť mi to bylo řečeno, za druhé mi policista říkal, že když už mám od úřadu papír s některými údaji, tak z toho že si každý další policajt vyhledá právě v databázi, jestli mám řidičák apod., takže se nemusím bát, že by si mysleli, že jezdím bez něj a pak pokaždé, když vyplňuji formulář a chtějí přesnou adresu, nikdy nevím, co je číslo orinetční a co popisné, tak ta úřednice mi to vyplní sama - opíše to z PC, právě z databáze.

Takže jaké - KDYBY BYLA DATABÁZE..ona už dávno EXISTUJE..(v nějaké míře)

*Loreena* - taky to už teď budu nosit zvlášť...

Oriq - já právě úřady taky bytostně nesnáším:-/
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.02.2011 13:47:40
Ještě jsem nikdy žádné doklady neztratil, všechno nosím v peněžence a tu nosím v přední kapse u riflí, takže stále registruju, jestli ji mám u sebe. Tak ať ti dobře dopadne. Máš pravdu, dneska mi to přijde zbytečné, takové mohutné papírování..
Smajlík  Teadrinker Muž28 Kategorie
02.02.2011 13:47:18
vsechno komplikujou...me takhle zkomplikovali zivot tady v UK kdyz sem musela cekat nekolik mesicu na pas.nikdo z anglicanu nechapal ,dokonce pakistanec dostane pas do par tydnu.na uradech sedi liny,bezmozkovi komunisticti zamestnanci.
 gazzapo.
02.02.2011 13:46:00
Tak ono by to s přechodem na elektronické úřadování mělo postupně vést k tomu, že občan by měl dodat pouze údaje, které prokazatelně stát nemá. Ovšem, to je hudba vzdálené budoucnosti. Těším se až z OP vypadnou takové nesmysly jako je stav, trvalý pobyt atd. Řidičák je IMHO také nesmysl (jako samostatný doklad), šlo by to vyřešit jedním řádkem v OP.
Doklady, které potřebuji každý den nosím v peněžence (OP, platební kartu, zdravotní průkazku, lítačku), karty od auta zvlášť a ostatní doklady, které nepotřebuji každý den mám doma. Naštěstí jsem zatím nic neztratil.
 Votrapa Muž Kategorie
02.02.2011 13:42:01
kikiwhite: jo... ale bylo toho vic, ne ale s doklady... nahovno je ze ty doklady stejne nejdou moc dobre zuzitkovat... vetsinou sou pak v kosi
 Shinu Žena Kategorie
02.02.2011 13:41:47
Nechal jsem na baru peněženku se všemi doklady a protože jsem byl potom celý víkend doma, všiml jsem si toho až v pondělí, takže mezitím si nějaký dobrák stihl na mou kreditku objednat pár věcí. Byli to nepříjemný tahanice.
 Davidian Muž24 Kategorie
02.02.2011 13:40:11
Co vážně nesnáším jsou úřady, dotazníky a formuláře. Mě stačí, když přede mě někdo postaví ten úplně nejbanálnější formulář a já se začínám vztekat jak malé dítě :)

Ale docela mě uklidňuje si sebou vzít knihu.. pak mi vůbec nevadí někde čekat..
 BomberMAN Muž35 Kategorie
02.02.2011 13:40:01
Centrální rejstřík obyvatel (tj. databáze se všemi údaji všech lidí) - umíš si představit co by se stalo kdyby to uníklo?

Já bych byl spíš pro to aby byla jedna karta zároveň občanka, a i řidičák a další věci...

A doklady jsem ještě nikdy neztratil...
Smajlík  Neutrino Muž26 Kategorie
02.02.2011 13:39:32
Já nosím doklady zvlášť, takže pokud mi někdo štípne peněženku, přijdu jen o hotovost a tu u sebe nikdy nenosím zvlášť velkou. Kdysi jsem ztratila občanku, nepříjemné (tehdy s dojížděním), ale co se dalo dělat.
 *Loreena* Žena45 Kategorie
02.02.2011 13:39:18
Stalo se mi to a ne jednou, naposled loni, a je to dost nepříjemný. Za prvý proto, že člověk má blbej pocit, že nějakej somrák šahal na mý věci, za druhý proto, že naprosto nesnáším jednání s ouřadama.
 Oriq Žena30 Kategorie
02.02.2011 13:38:43
Shinu - no tak když jen občanku, tak to je pohodička. Ta se dá zařídit během chvíle a pak už jen čekáš:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.02.2011 13:36:50
Jo a fungovala sem tak bez dokladu hodne dlouho. doklady uz mam a jo taky me to stvalo. ale tak slo to, navic sem chtela jen obcanku.
 Shinu Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2