Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.497168, vloženo 04.01.2011 12:39:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
PIRÁT z D1 na Primě
Určitě jste mnozí včera viděli (kdo ne - http://www.novinky.cz/krimi/221296-pirat -z-d1-neciti-vinu-ridic-za-mnou-nestacil -zabrzdit.html).

Co si o tomto člověku a celém případu myslíte?

Sleduji bedlivě tuto kauzu, neboť ačkoli také patřím k rychlejším řidičům, stalo se mi už několikrát, že jsem byla na dálnici, po které denně jezdím, podobně ohrožována a to jsem ani náhodou nikoho zbytečně neblokovala v levém pruhu pomalou jízdou.
Chci tím říct, že neuznávám názory (kterých se kupodivu v dikuzích pod články vyskytuje docela dost), že ti řidiči, které ohrožoval, neměli být v levém pruhu, že tam určitě zdržovali, když je mohl předjet zprava, apod.
Toto je nesmysl, neboť já byla již několikrát předjeta zprava při mém vlastním počátku předjíždění pomalejšího auta a při mé vlastní rychlosti 130 až 150 km za hodinu. Ten blbec to prostě rychlostí okolo 190 - 200 km/hod (možní i víc) stihnul ještě dříve, než jsem předjela. Z toho jasně vyplývá, že takto agresivní řidič nemusí zdaleka předjíždět opravdu zdržující auto (a ani pak poch. nemá právo jej ohrožovat), ala i auto jedoucí normálně, dokonce dosti rychle a podle předpisů se vždy vracející do pravého pruhu.

Já osobně si myslím, že ten člověk nebetyčně lže, neboť jak věřit člověku, který měl již v minulosti problém s argesivní jízdou a jehož věrohodnosti nepřidává ani to, že již byl i souzen za majetkovou trestnou činnost?

Jsem pro velmi přísné tresty, i kdyby měly sloužit hlavně jako precedens, neboť věřím, že když to jiní piráti uvidí, může to dost pomoci.

Co myslíte?

 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
05.01.2011 01:53:40
Taky se přidám do diskuze.
Jezdím auty už 12let. Je mi tudíž 30let. Myslím si že jsem dost vyježdění jelikož 50-80tis km ročně najezdím bez problému. Takže mám více jak 500 000km za volantem aut ruzných značek. Od opel astra přes oktavii 2 a chvilku BMW 530d.
Jezdím svižně protože bych jinak v autě usnul. Zkuste si někdo sednout do BMW a jet 130km/h ? nejde to a pokud ano je to dost unavné.

Pro tyto vozy je idealni 150-180km/h a ani vám to nepřijde ... neco jako ve fabii jet 110kou. Pro spořílky kteří rádi jezdí pravým pruhem a občas i předjíždí svojí oblíbenou 110kou nebo vyjimečně 120km/h. nechápu tyto lidi co na dálnici dělají. když jedou ve skutečnosti cca 105km/h protože tachometr neukazuje přesně ale přeměřuje o cca 5procent.

Pokud jede za mnou někdo rychle rád ho pustím hned jak to jde.
Pokud vidím že někdo spěchá a ja vyjimečně relaxuji při 130-140km/h ihned ho slušně pustím.

Bohužel dnešní moderní auta nejsou stavěné na dálnice které se stavěli pro vozy z 80let.
Idealni mi přijde cestování v nemecku kde si jedu svých 160-180km/h a je to uplně v klidu ... nijak nevynikám z pruměru. Je to prostě pohoda a lidi se chovají slušně jak se patří.

Tady jsou lidi zamindrákovaní a bud vás pustí slušná polovina lidí ...nebo vás brzdí svým starým chrochtákem v levém pruhu 130km/h a ikdyž je pravej volnej prostě nepustí.

Bohužel hodně lidí je agresivních a nekteří nepřekousnou že mají 10-20 krát levnější auto než vy. Nechápu kde se to v nich bere je to jen kus auta přeci. Nic víc.

Takže přeji vám více ohleduplnosti a pokud vidíte auto v levém pustte ho jak je to možné ... a on zase pustí vás. A tak by si všichni měli uvědomit že se jezdí v pravém a levém se předjíždí.

Pokud by to jen málinko šlo levý pruh by měl být na rychlosti 160km/h a bylo by po problémech. Stejně dnes polovina aut jezdí 150km/h.
 človek30
05.01.2011 00:37:35
Mia: ano, v tomto případě předpisy ohledně rychlosti nic neříkají. Prostě řidič má umožnit předjetí rychleji jedoucímu vozidlu (samozřejmě tak, aby neohrozil ostatní)
 Charles Muž49 Kategorie
04.01.2011 23:13:18
Nevim, mozna keca, ale to neni az tak podstatny. Hlavne vubec nechapu proc se takovou blbosti zabyva soud a media. Pokud policajti usoudili, ze nehodu zavinil on, mohli to vyresit na miste blokovou pokutou. Nevidim duvod to takhle protahovat za penize z nasich dani.
 vf38exfzp Muž39 Kategorie
04.01.2011 22:39:54
Charles:
I bez ohledu na to, že to auto za mnou jede 180 rychlostí a porušuje tím tedy předpisy?
(Jasně, že bych ho nejspíš pustila, ale tak nějak z principu se mi to přící - no, ještě že nemám řidičák a nemusím tohle řešit).
 My name is Mia Žena29 Kategorie
04.01.2011 22:04:23
Mia: jestli auto, co doháníš bude opravdu velmi blízko, tak bys měla dokončit předjížděcí manévr ty jako první. Jestliže však až tak blízko není, můžeš se za ně bezproblému zařadit a celý poces předjíždění bude trvat relativně delší dobu, tak bys měla umožnit předjetí rychleji jedoucímu vozidlu za tebou, bez ohledu na to jakou jedeš rychlostí.
 Charles Muž49 Kategorie
04.01.2011 20:35:54
Já teda nemám řidičák, ale když pojedu v levém pruhu max povolenou rychlostí 130 km v hodině, uvidím před sebou v pravém pruhu auto, které doháním, tzn. to auto jede pomaleji a za mnou pojede nějakej magor 180 km v hodině, tak přeci nemám žádnou povinnost mu uhnout, protože já dodržuju předpis co se max. povolený rychlosti týče, to jestli uhnu, je jen na mé dobré vůli. To ho mám pustit, abych chvíli poté zase musela zpět do levého pruhu (protože bych už musela předjet to auto, co jede v pravém pruhu?). Když nějakej magor jede 180 km v hodině, tak kdo z nás víc porušuje předpis - já, že mu neuhnu, nebo on?
 My name is Mia Žena29 Kategorie
04.01.2011 17:53:18
je to hajzl. jak tam začal vykládat něco o svý nemocný mamince... fakt ubožák.

mít silný auto a komplexy je vražedná kombinace.
 Jatox Jane Žena Kategorie
04.01.2011 17:18:39
kikiwhite: ták ještě jednou, a použiju tvůj oblíbenej způsob zvýrazňování slov, třeba to pomůže:
"...abych to shrnula, mám z tebe neodbytnej DOJEM, že KDYBYs měla slušný auto..."
čili NEdedukuju, že bys byla schopná někoho úmyslně zabít či zranit; pouze MI PŘIPADÁ, že KDYBY se tvůj život odvíjel jinak (byla bys podnikatelka, třeba), tak máš podle mě slušnej základ se chovat na silnici agresivně (ne nutně hned zabijácky jako 2222, prostě agresivně).

a i kdybych něco takovýho dedukovala, nebylo by to na základě toho, že ti vadí pomalí řidiči (to mně ostatně někdy taky...), ale spíš na základě tónu, jakym o nich píšeš diskuze.

taky jsem nenapsala, že ohradit se vůči něčemu značí vinu. pouze mě zaujala intenzita tvojí reakce. (a "zaujala" u nás neznamená "zaujala, protože tim logicky připouštíš vinu"; nevim jak u vás.)

vidíš, neustále mi nadáváš za věci, který mi sama podsouváš.
uznávám, při komunikaci na netu se ztrácí spousta nuancí a asi jen zřídka se stane, že jeden něco napíše, druhej si to přečte a pochopí to přesně tak, jak to první myslel, ale ty si vyloženě HLEDÁŠ urážky a všechno si vykládáš co nejvíc jako osobní útok.

P.S.:
byla jsem pevně odhodlaná ti teda přestat zasírat diskuzi, ale ty mi (soudě podle toho, žes mi adresovala další příspěvek cca 10min potom, cos mě odsud vyháněla) očividně stále máš co říct...
Smajlík  koala
04.01.2011 17:00:42
kikiwhite : ty seš určitě učitelka:D
Smajlík  Kluk ve svetru Muž18 Kategorie
04.01.2011 16:34:51
otázkaaa - hele, buďto vystvětli jasně, co máš na mysli, nebo nic nepiš...shovávat se za mlžení a laciná hesla ve stylu za všechno může ODS a pravice..to není moc přesvědčivé...kde máš argumenty?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
04.01.2011 16:32:12
ano a nejen to, taky omezení cyklistiky apod., ale pokud neumíš číst mezi řádky a mezi činy a dáš na líbivá slovíčka, pak je to těžké..
 otázkaaa
04.01.2011 16:27:59
otazkaaa - "jak se tu vždy rozčiluješ nad problémy, které jsou programově ve shodě s těmi, koho jsi volila..."

Cože? Ve shodě se stranou, kterou jsem volila, je, že se smí ohrožovat na životě ostatní účastnící silničního provozu?
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
04.01.2011 16:14:26
kikiwhite: ok, tak alespoň něco pozitivního na tobě, ale stejně mě fascinuje, jak se tu vždy rozčiluješ nad problémy, které jsou programově ve shodě s těmi, koho jsi volila... ale tak to si přeber jak chceš..
 otázkaaa
04.01.2011 16:04:35
Myslim ze ten chlap mluvil jako kreten.... a arogantne i vypadal, nesympatak... Ze ma znacku 2222 je mi volny i jeho Medved ML 63 s 500 konmi ci Nissan GTR kterym prilel do Primy taky skoro 500 koni :-) no k veci idioti muzou jezdit i v 15let stare nabusene sunce.......:-) Otazka je kolik jel? Jeste bych pochopil manevr z prava ikdyz je zakazany pokud by ho nekdo ZAMERNE blokoval vlevo a jel 100.... Pan urcite 130 nejel... ani 150, 160 mozna ne... ale ze mu slap na brzdy to muze udelat jen opradove hovado.... ikdyby ho blokoval... normalnimu cloveku musi napadnout ze to neubrzdi, ML 63 ma brzdy jako jed... to znamena cokoliv za nim je brzdove poddimenzovano....
 GGG333
04.01.2011 15:53:41
otázkaaa - tak představ si, že policisty jsem volala v těchto případech celkově 2 x - jednou, když mě autobus vytlačoval ze silnice a po druhé, když na partnera najížděl taky terénní mercedes, protože si dovolil na něj zablikat - a co myslíš, že se stalo - NIC - jak překvapivé..a bylo by to stejně tvrzení proto tvrzení..jak bych dokázala, že mě skutečně vytlačoval?

Ale hlavně, když ti někdo třeba udělá myšku a ty máš co dělat, abys do něj nevrazil, tak si při tom piš značku, když navíc vezeš třeba ještě díte...to jsou jen takové kecy, sory..

Kdyby tenhle borec náhodou nezavinil bouračku, na jeho praktiky by se nepřišlo, protože by mu to těžko někdo dokazoval..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
04.01.2011 15:44:02
Jen tak mimochodem - teď jsem se dočetl, že ta jeho SPZ je navíc "falešná", tedy že neodpovídá našim normám, nechal si ji dělat někde v Německu:o)
Smajlík  kristusek Muž37 Kategorie
04.01.2011 15:22:29
kolikrát jsi volala policisty a zapsala jsi si značku, když se ti to stalo


nech mě hádat................................... ...... : 0x ?
a o tom to mj. je.
Smajlík  otázkaaa
04.01.2011 15:19:14
Já sem se dneska nalepil na krávu ve fabii která jela na přehlednejch úsekách 70 a ona byla tak blbá že mě dupla na brzdu:D někteří na silnici nepatří.
Smajlík  Kluk ve svetru Muž18 Kategorie
04.01.2011 15:17:06
odula - ano, to je to hrozné - on má pocit a snad i vnitřně, že neudělal nic tak zlého...podle mě si to i opravdu myslí..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
04.01.2011 15:15:10
koala - a je velkej rozdíl mezi tím, jestli někoho něco rozčiluje (a myslím, že mnoho lidí rozčiluje blokování levého pruhu nebo mě jiné věci, viz moje předchozí diskuze) a mezi tím, když má člověk chuť tomu, kdo zdržuje, ublížit..navíc takovým hnusným a sviňským způsobem...to už je duševní porucha, kterou ale naštěstí většina lidí nemá...

Taky nepůjdeš zastřelit nebo zkopat souseda za to, že pouští nahlas muziku, i když tě to rozčiluje...to bys potom mohla rovnou prohlašovat, že KAŽDÝ, komu vadí hluční sousedi, je potenciální vrah nebo násilník a má skolny k tomu je zmlátit či zabít..je to hodně nefér, co tady tvrdíš..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
04.01.2011 15:09:44
Když se někdo "zapomene" v levém pruhu, je v pořádku, když na něj rychlejší zabliká. Když to nepomůže, tak i zatroubit se dá, ale "vychovávat" ostřejšími metodami, to už je trestuhodné. Nevěřím, že by v obou předjetých autech seděli slepí a hluší řidiči, a že by je pan 2222 nemohl předjet metodou obvyklou. Je to lhář, sám neustále mimicky (kroucením hlavou) nesouhlasí s tím, co říká. Na slova "udělali jsme na sebe vulgární gesta" kývá souhlasně. Není si vědom, že by za něco mohl, k tomu odpovídající pohyb hlavou - ten chlap je přesvědčen, že má na takové jednání na silnici plné právo. No tě bůh.
 odula Žena58 Kategorie
04.01.2011 15:06:46
koala - ano, je velmi zajímavé, když mě urazí to, že mi defakto napíšeš (a je jedno, že jsi psala jen o sklonech), že jsem svině, která je schopná zabít nebo zmrzačit ženskou s děckem v autě..(sama mám dítě)...opravdu velmi zajímavá a neobvyklá reakce..jsi asi opravdu hloupá (dřív jsem si myslela, že jsi jen protivná jako činže, teď si začínám myslet, že i hloupá)
Podle tebe, když ty někoho dost hrubě urazíš, tomu člověku se to nelíbí a ohradí se, tak to znamená, že je vinen?? Opravdu zajímavá myšlenka..takže když třeba řeknu někomu, že je vrah, jeho reakce bude nepřiměřeně rozhořčená, co si to dovoluju, tak to dle tebe značí, že asi vrah opravdu bude? no to poteš koště teda..

A jesli máš potřebu někoho bezdůvodně urážet, tak tady sis už posloužila, tak můžeš jít o dům dál..prostě dej už pokoj a nepiš mi tady pořád off topic...nevišlma sis, že diskuze není o mně? Měla jsem dost diskuzí, kde jsem se dávala všanc, tak tam sis mohla užít, tuhle prosímtě už dál neza...írej..díky..zajímá mě, jestli to pochopíš...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
04.01.2011 14:47:41
Charles: ale já nikde nesrovnávám probliknutí a to, co udělal tenhle.
 koala
04.01.2011 14:45:04
Také jezdím možná o něco rychleji, když někdo výrazně blokuje provoz, občas probliknu, nebo i krátce zatroubím, ale tenhle zpomalovací manévr bych si nikdy nedovolil.
Jeho výmluvy, zvlášť vzhledem k tomu, že to není poprvé, jsou směšné. Rovněž bych byl pro přísnější trest.

koala: rozdíl mezi probliknutím a manévrem, co předvedl tenhle řidič, je absolutně neporovnatelný
 Charles Muž49 Kategorie
04.01.2011 14:41:30
kikiwhite: olalá, šlápla jsem na kuří oko? hele, já jsem to nemyslela jako osobní útok, (ikdyž uznávám, že jsi mi dost nesympatická, ale tentokrát to fakt nebyla mířená urážka) spíš jako jinej úhel pohledu - jo, všichni ho kritizujem a oprávněně odsuzujem, ale zkoušel se někdo z nás zamyslet nad tim, jestli by za jinejch okolností nebyl schopnej se zachovat podobně zavrženíhodně?
a že jsem to napsala zrovna tobě? kdyby tuhle diskuzi založil někdo jinej, asi mu napíšu něco dost podobnýho; akorát o něco obecněji, protože nebudu mít ammo v podobě x starších diskuzí na téma "já řídím dobře a ostatní špatně", který bych na něj mohla vytáhnout :P

a co si to dovoluju? dovoluju se účastnit diskuze na diskuzním serveru; strašné, že? nenapsala jsem: jsi přesně jako on a já to vím zcela jistě. napsala jsem, že se jedná pouze o můj DOJEM, že ty a pan 2222 byste mohli být vpostatě podobné povahy. stačilo napsat: no, tak to je zcela mylnej dojem. tvoje bouřlivá, přehnaně uražená reakce je minimálně...zajímavá.
Smajlík  koala
04.01.2011 14:21:08
koala - seš trapná a myslím, že i celkem dost agresivní - taky máš tedy sklony být jako ten pirát, kdybys měla silné auto (poch. nadsázka, já bych o nikom, koho neznám, takovou nehoráznost nenapsala, je to dost ubohé).. já se s tebou nebudu o tomhle bavit, jezdím už skoro 20 let a zatím jsem jen jednou nabourala mojí vinou tak, že jsem nedobrzdila, nic vážnýho, jen plechy..

Nikdy jsem nikoho nikde neohrozila - pomalí řidiči mi vadí, ale nikdy je neohrožuju a ani to nehodlám nikdy dělat..ale mohla by ses už přestat bavit o mě? Založila jsem o něčem diskuzi..jestli máš nějaký problém se mnou, piš mi do profilu a netahej to sem.

Z toho, že jsem několikrát psala diskuze o řízení a dávala nejvo, že mi občas vadí pomalí řidiči, dedukuješ, že bych byla schopná někoho úmyslně zabít či zranit? Co si to dovoluješ? Myslím, že je hodně řidičů, kterým vadí pomalá auta, která je zdržují a přesto nepůjdou na D1 někoho sestřelit. Jsi opravdu ubohá, urazila jsi mě a já se stebou nebudu už dál bavit.

Nepiš mi radši ani do toho profilu, nemám na tebe náladu.
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
04.01.2011 14:07:12
kristusek: nejdřív jsem ti chtěla napsat:"A jak bys řídil zpátky ty, kdyby ti řekli, že ti maminka do měsíce umře".... no a pak mě napadlo, proč vlastně nejel s manželkou a hned jsem pochopila, jak si to myslel;D
Smajlík  Jusik Žena26 Kategorie
04.01.2011 13:48:03
kikiwhite: věřim, že můj příspěvek BYL k tématu.
ale budiž...o pirátovi si nemyslim nic dobrýho. obvykle bejvám s podobnejma soudama opatrná, už proto, že vyloženě nesnášim předsudek "bohatej=zlej" a je mi líto podnikatelů, co se účastní nehody způsobený někym jinym, ale každej na ně stejně kouká jako na viníky, protože maj tu drzost jezdit v lepším autě než většina.
ale tenhle konkrétní...ten je docela jasnej. jasnej ksindl.

ale moje původní pointa byla - když už ho kritizuješ, co se taky zamyslet sama nad sebou? samozřejmě tě neznám osobně, ale když tak koukám na ty diskuze o řízení, co tady zakládáš...drtivá většina se točí okolo toho, jak ti vadí pomalejší řidiči, nebo vpodstatě chválíš vlastní styl řízení (tohle nemyslim jako útok a nechci se o tom hádat; zkus si někdy něco po sobě přečíst z pohledu nezaujatýho člověka)...a pak to tvoje přibržďování - ok, respektuju, že to považuješ za prodiskutovaný, tak nebudu rozebírat detaily; jde mi obecně o tvůj přístup "někdo je na mě hnusnej, tak já mu teda ukážu!"...abych to shrnula, mám z tebe neodbytnej dojem, že kdybys měla slušný auto, dost peněz na úplatky a drzost založenou na tom, že ti v minulosti už leccos prošlo, měla bys minimálně sklony bejt stejná dálniční svině jako ten chlap.
 koala
04.01.2011 13:47:09
1.) Každej policajt by měl vědět, že když má někdo SPZ, příp. RZ končící čtyřmi stejnými čísly, nesmí být za žádných okolností proti řidiči takového vozidla vzneseno obvinění. Jsou to tzv. chráněné vozy. O této zvláštní ochraně nesmí být ovšem vedeny žádné písemnosti. Je to pouze ústní instrukce, která je však ukládána všem dopravním policistům.

2.) Nevím, jak by takový řidič se srovnával s tím, kdyby např. řidička Fordu Escort neubrzdila, ale přitom by sama přežila, ale její dcera by se mu rozplácla na jeho zadním okně. Předpokládám, že by měl být spokojen. Smrt dcery by pro ní byl jistě větší trest než její vlastní smrt.
 Fajn
04.01.2011 13:36:35
přijde mi celá ta kauza kapánek přitažená za vlasy, bez tak se to řeší jen kvůli tomu, že si páni z novin zapamatovali "espézetku", taky by mě zajímalo zda dostali pokutu i ti řidiči jedoucí v levém pruhu, kteří si neumí přejet doprava, aby nebrzdili provoz
 Snoop
04.01.2011 13:26:40
koala - jenže já nikoho nehodlám vychovávat..když se někdo chová jak agresivní magor (mluvím o svém případu) a ke mně neslušně, nevím, proč bych se já měla chovat slušně němu..ale o tom se teď nechi bavit, to už bylo prodiskutováno, respektuj to prosím..téma diskuze je jiné..

Ale tenhle blbec hodlal trestat nřidiče, kteří se k němu nijak neslušně ani agresivně nechovali..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
04.01.2011 12:51:10
Tak jeho argument "spěchal jsem za těce nemocnou maminkou a sekretářku jsem s sebou měl proto, aby řídila zpátky, kdyby mě to tak rozrušilo, že bych nemohl řídit" mě fakt dostal!:-DDD
Smajlík  kristusek Muž37 Kategorie
04.01.2011 12:43:55
Na toho chlapa se staci jen podivat a hned vidim, co je zac...
 pawel
04.01.2011 12:43:31
nepsala jsi tady nedávno, že školíš poblikávající řidiče, co se na tebe lepí zezadu, tím, že schválně přibrzdíš?

uznávám, že pan 2222 se zachoval výrazně víc nebezpečně a, s odpuštěním, zmrdsky, ale v hloubi duše jste imho oba stejní idioti, když máte potřebu ostatní řidiče "vychovávat" naschválama
 koalaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2