Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.492067, vloženo 10.12.2010 13:53:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dotaz (diskuze) k jízdě na sněhu.
Teď, když jsou silnice 2. a nížších tříd skoro pořád pokryty vrstvou sněhu (a ledu), stává se zejména na trase, kde jezdím, že cestu zablokuje když ne přímo kamion, tak nějaké težší vozidlo. Nicméměne nezablokuje ji tím, že uvízne, zablokuje ji velmi pomalou jízdou cca 20km/hod, ale předjet jej je náročné, jednak kvůli značně zúžené zasněžené vozovce, druhak poch. kvůli ledu a sněhu a třeťak kvůli protijedoucím vozidlům, která jsou četná, jedná se totiž o perfierii Prahy.

Zajímalo by mě, zda je přípustné zdržovat provoz takto pomalou jízou, když se nejedná např. o traktor, který ani o moc rychleji jet nemůže, ale kamion přece z principu může. Navíc a to hlavně - tyto kamiony si zde vyvtářejí jakousi zkratku, i když by vše mohli objet buď po jiné, již upravěnější silnici, nebo přímo po dálnici.

Jak to je? Mají právo takto zdržovat provoz, když je jasné, že nejsou uzpůsobena k jízdě na takovéto silnici a můžou ji objet po jiné? Zajímavé také je, že některé jedou víceméně normálně, těch 50km za hod. a jiné takto zdržují a vlastně i ohrožují.

Dnes se takto vytvořila dlouhá kolona, lidé se snažili na sněhu předjíždět, no bylo to "vo hubu".

Kdo je tedy v právu?
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
10.12.2010 19:51:39
Rustico: Na co uklizet? Stejne to roztaje samo, no ne?
 tenCOuzVIprilisMNOHO Muž24 Kategorie
10.12.2010 14:45:41
Charles - ano, chtěla by být flegamtik:-)..ale zase s flegmatikama je nuda, cholerici jsou zábavní lidé, vůdci, starají se o zábavu ve společnosti apod.:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
10.12.2010 14:43:58
Votrapa - já to jen tak zkoušela - myslela jsem, že kdyby nepřiměřeně zdržoval s letní výbavou...tak... to by teda neměl!:-))

Prostě me vytáčej, někam se nasejřej a ostatní ať se staraj - přitom můžou jet po protažený dálnici - ale byla by to trošku zajížďka...:-/
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.12.2010 14:42:44
Máš smůlu, že nejsi flegmatik. Úplně tě vidím rozčilující se a nadávající za volantem :-)
(měl bych to taky tak).
Obávám se, že je to tak asi všechno co se dá dělat. Možná, kdyby u nějakého konkrétního kamionu to bylo pravidelně a vždy jel na letních gumách, tak nahlásit někde jeho SPZ.
 Charles Muž49 Kategorie
10.12.2010 14:39:33
Jak letní pneu? Je tam značka "zimní výbava"? Asi těžko, když je to za Prahou. Pokud tam není, tak tam mohou jet s jakoukoliv pneu.
 Votrapa Muž Kategorie
10.12.2010 14:28:45
Votrapa - hmm, tak to je teda v kelu:-)..takže se za nima potáhnu pořád jako smrad...a co když maj leťáky?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.12.2010 14:22:51
Kiki, to už nezjišťuješ ty, ale PČR (případně Městská policie). Osobně, pokud bych dostal pokutu za "zdržování provozu", tak bych odmítl na místě zaplatit a hnal bych to k přestupkovému řízení, kde by mi museli dokázat (rekonstrukcí jízdy, znaleckým posudkem atd.), že jsem záměrně zdržoval dopravu. Obzvláště ta část ... "přizpůsobit zejména svým schopnostem" dává poměrně neotřesitelnou pozici, jak svou pomalou jízdu obhájit. Tudíž si myslím, že pomalá jízda je v podstatě nepostižitelná :)
 Votrapa Muž Kategorie
10.12.2010 14:20:20
Dreamingfish - já mám právě takový podezření, jestli ta nepřiměřeně pomalá jízda s tou zimní výbavou nesouvisí..pak ať mi ale nikdo neříká, že je jejiech právo zdržovat provoz s jízdou 15km/hod s letní výbavou a vyvtářet za sebou dlouhé kolony..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.12.2010 14:16:17
Radši chvilku pojedu za někým, kdo jede dle svých možností (pomalu, ač hodně pomalu), než se dívat jak se dotyčný válí v příkopě.
Nebezpečnější jsou v tu chvíli spěchálkové a troubové, kteří předjíždějí a myslí si, že mají nárok jet rychleji, že pro ně fyzikální zákony neplatí. Většina lidí po Praze totiž jezdí nad svoje možnosti, jen si to (při své sebezahleděnosti) vůbec neuvědomují.
Moje jediná nehoda byla způsobena právě takovou uspěchanou krávou, která dostala při předjíždění smyk a postavila se mi napříč cestou. Bohužel jsem byl takovej vůl, že jsem se ji vyhnul a nenapral to do ní. Sám jsem pomalu sklouzl do příkopa a ona důležitá kráva šlápla na plyn a zmizela.
Za kamiony bez zimní výbavy bych ale střílel provozovatele bez milosti.
 Dreamingfish Muž99 Kategorie
10.12.2010 14:06:45
Rustico - máš pravdu, ale off topic jak Brno:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.12.2010 14:05:20
Votrapa - no ok, chápu, to ale není úplně objektivní..a co zdržování pomalou jízdou? To si protiřečí a vždy půjde proti sobě...když někdo zdržuje pomalou jízdou, vždycky může říct, že pouze přizpůsoboval jízdu podmínkám...takže de facto, zdržování pomalou jízdou by tímto principem neexistovalo (ale ono existuje)...a tomu právě nerozumím..jak budeš zjišťovat, do jaké míry je to přizpůsobení a co už je zbytečné zdržování?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.12.2010 14:03:40
Přijde mi zajímavější uvažovat o tom proč modročeši neuklízejí silnice alespoň o trochu víc a kam jdou peníze které jsou na to určené. Řekl bych že nebudou daleko od těch které nám dala EU na vytvoření cyklostezek nebo těch které byly určené na podporu školství a které měly umožnit státní maturity bez téhle komedie. Cyklostezky se vyřešily štětcem, kýblem barvy a zúžením několika vozovek o jeden pruh.
 Rustico
10.12.2010 14:02:15
Pokud na dané silnici není jiné omezení (značka zimní výbava, zákaz vjezdu vozidel nad 3,5t atp.), tak samozřejmě může jet kamion kamkoliv bez ohledu na to, jestli existuje nějaká lepší alternativní cesta.

Obrať se na místní radnici ať omezí provoz nákladních automobilů po dané silnici dopravním značením a donutí je používat rychlostní komunikace.
 Votrapa Muž Kategorie
10.12.2010 13:59:57
361/2000 Sb. § 18 Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.
 Votrapa Muž Kategorie
10.12.2010 13:59:33
Pokud si dobře pamatuju z autoškoly, je to už tedy dávno, tak tam se v pravidlech uvádělo, že řidič nesmí odrožovat a OMEZOVAT silniční dopravu.
 sennoci Žena41 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2