Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.491509, vloženo 07.12.2010 19:50:19 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vypěstovaný člověk
Dnes jsem se bavila s učitelem ohledně možnosti vypěstování člověka z jedné buňky. Ale tak si říkám, pěstujou se rostliny, zvířata se chovají. Jak by jste teda nazvali tento proces? - vychování? Není to trochu blbost?
Jinak nemluvím o klonování, jak by si mohli mnozí myslet, ale o vypěstování (použiju to slovo, protože nevím, jak by se to dalo nazvat jinak) člověka opravdu z té základní buňky, která vznikne splynutím spermie a vajíčka.
Výraz "vypěstování" ale podle mě není jaksi košer. Jak by jste to jinak nazvali?

A co říkáte na to, kdyby bylo možné (teoreticky je :) vypěstovat člověka v nasimulovaných podmínkách mimo tělo matky? Považujete to za rouhání :), chtěli by jste to zakázat? (Mám dojem že OSN jsou takové pokusy zakázány). Kdo je pro, k čemu by to bylo asi dobré? Určitě k mnohem lepšímu pozorování vývoje člověka, později možná i k lépe přístupnější genové manipulaci. Teoreticky by se dal vypěstovat člověk, který by se různými úpravami stal např. odolný vůči všem nemocem, a od toho by se mohl odvíjet přínos pro lidstvo.
Když už nic, tak by to mohlo být aspoň jak v Matrixu. Existovaly by obrovské líhně, které by dodávala energii strojům (s tím, že ty stroje bychom ovládali my :). Ale to už je hodně ujetá myšlenka.
Teoreticky by se na takovém člověku mohly (v pozdější době, kdy už bude vše prozkoumáno), dělat takové úpravy, že nebude cítit bolest, ani emoce - bude to pak už "eticky v pořádku"? Proč je to vlastně zakázáno?
 Malý tenisový míček Žena19 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.12.2010 21:52:05
třeba..kultivace? Výroba? Vyšlechtění? :))

Je mi jedno, co bude po mně, ale za mě ať tyhle zrůdnosti neprovozujou !!!
 katvelon Žena25 Kategorie
07.12.2010 21:35:20
Proč je to zakázané? Co takhle proto, že je to velmi snadno zneužitelné? Snad si nemyslíš, že tyto technologie by byly využívány jen k nezávadným účelům sloužícím pro dobro lidstva? Kolik ti je prosím tě?
U jakýhkoliv genových manipulací vždy hrozí riziko pokusů o vypěstování určitého nadčlověka. Jenže budou li existovat nadlidé, tak co potom s normálními lidmi?
A toho vypěstovaného člověka si představuješ jak? Že bude fungovat jako nějaká loutka, bez emocí? Jako otrok, na němž bude možné provádět pokusy? Jenže on to bude stále člověk, byť uměle vypěstovaný. Co s tím? A co když jich bude více a vymknou se kontrole? Lidé, kteří nemají emoce, necítí bolest? Teda nechtěl bych se jim dostat do cesty, ani žít ve světě, kde tito lidé existují.
 hyperfunkční zmetek Muž39 Kategorie
07.12.2010 21:30:30
Myslím vývoj plodu mimo matku? Tak asi by to bylo zajímavé, hlavně pro ženské, které nechtějí prožít těhotenství a porod a všechny potíže s tím spojené. Už dnes se třeba rodí v narkóze císařem, protože nechtěj absolvovat klasiku. Tohle asi bude další krok. Co se týče genetických úprav, asi to v budoucnu bude nutné, jinak zdegenerujeme a nebudeme životaschopní. Nefunguje totiž přirozený výběr - nekvalitní jedince pipláme. Zakázené to je, protože je tu spousta věřících a zpátečníků a lidé prostě mají strach z nového, z neznámého, a dalo by se to zneužít. Nejspíš už se to všechno děje, ale kvůli zákazům se o tom nesmí dozvědět veřejnost. Zajímavý to může bejt jak pro armádu, tak i pro lidi, co na tom chtějí vydělat.
 RVL-X Muž29 Kategorie
07.12.2010 20:36:58
Tofu:Proč by to mělo vytvořit odolnější patogeny?Když bude člověk odolný např.proti chřipce, znamená to buď, že vir co způsobuje chřipku se nebude mít kde množit a má smůlu, protože se nepřizpůsobil podmínkám, a nebo se přizpůsobí a budeme zase na začátku - pak by to byl takový souboj kdo s koho:-) Ale takové evoluční změny, které ti přinesou jako viru výhodu s tím, že se dostaneš i na organismus proti normální chřipce odolný, jsou docela nepravděpodobné, takže by se taková mutace mohla stát třeba až za milion let.
Přece neproběhne to, že si vir uvědomí, že musí produkovat jiné látky. To by byla taková jaksi téměř obrácená evoluce
 Malý tenisový míček Žena20 Kategorie
07.12.2010 20:27:22
Malý tenisový míček: Studuji bioinformatiku na MU. V budoucnu počítám s genovým inženýrstvím za pomocí nanotechnologie (proto i ta informatika), díky čemuž se budete moci, milé dámy, klidně tahat s pupkem :)

Je škoda, že se etika míchá do aplikované vědy. Vždyť to může lidstvo jednou zachránit. Mimochodem si nemyslím, že člověk odolný vůči všem známým nenocím je dobrý nápad, akorát to vytvoří smrtelnější patogeny - díky Bohu za chřipku...
 Tofu Muž21 Kategorie
07.12.2010 20:18:41
achjo:
Myslíš jako ve filmu Ostrov? Kdo neviděl, doporučuju. Moc pěkný film.
 Malý tenisový míček Žena20 Kategorie
07.12.2010 20:16:54
Tofu: Ono je to prý zakázáno OSN z nějakých etických důvodů, ne proto, že by to bylo nebezpečné.
A to by se muselo zakázat všechno, i nůž, protože je zneužitelný :)
Fandím ti, na které jsi teď škole, že v tobě vzbudila zájem o eugeniku?

null pointer: Tak ať, to je hold vývoj :-D
 Malý tenisový míček Žena20 Kategorie
07.12.2010 20:16:50
Z vypěstovanýho člověka si můžeš odříznout ruku,nohu,ledvinu,voko.... prostě co potřebuješ!
Smajlík  achjo123 Muž10 Kategorie
07.12.2010 20:12:52
Já jsem pro, avšak jsem v tomto ohledu trochu zaujatý, neboť se po škole hodlám zabývat aplikovanou pozitivní eugenikou, což v podstatě umožňuje zmíněné pěstování lidí (výraz se mi zamlouvá, nevím proč si v případě lidí hrát na nějaké elitářství). Mě tedy spíše zajímá odstraňování dědičných chorob (genová terapie), ale samozřejmě, že až budeme více rozumět genetice, nebude problém např upravit barvu očí budoucího jedince podle přání rodičů. Morálně je to určitě šedá oblast, obzvláště kvůli lehkému zneužití, ale to k vědě patří (Nobel by mohl vyprávět)

Ono se to na lidech povolí, jakmile to bude bezpečné, toho bych se nebál.
 Tofu Muž21 Kategorie
07.12.2010 20:10:55
http://www.youtube.com/watch?v=Bj1PeA4eJ cw&feature=channel

pak to tady bude vypadat nějak takhle
 null-pointer Muž24 Kategorie
07.12.2010 20:06:17
Funnyeyes: Jasně, to já taky, nemluvím teď o užitku pro neplodné páry, spíš jako takový vědecký objekt, který by se zkoumal a v pozdější době by se na něm dělaly pokusy. Rodinu nebude mít žádnou, z právního hlediska to nebude člověk, tak co komu po něm ..:)
 Malý tenisový míček Žena20 Kategorie
07.12.2010 20:04:00
jsem pro věda se nesmí brzdit náboženskými etickými zpátečníky
 MO44 Muž24 Kategorie
07.12.2010 20:03:53
A co takhle "uměle vyvinutý"?
Jinak si nějak nedokážu představit, jak by to v praxi vypadalo. Já chci být maminka a prožít si mateřství od začátku, mít miminko v břiše, cítit, jak roste... Nepřijde mi to v pořádku
 Funnyeyes Žena88 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk