Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.489805, vloženo 30.11.2010 11:41:53 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Opět to ZDRAVOTNICTVÍ:-(
Jsem opět bohatší o urč. zkušensti ze zdravotnictví a zajímala by mě jedna věc, pokud jste s tím někdo přišel do styku:

Byla jsem minulý víkend na pohotovosti se zády (konkrétní problém nebudu specifikovat, není důležité) a v pondělí jsem ihned kv. bolestem (a po určitých peripetiích, ale to je teď jedno) šla do pohotovostní ambulance neurologie v nemocnici Bulovka v Praze. Zde jsem byla vyšetřena, zaplatila poch. poplatek a bylo mi řečeno, že neschopenku mi vystaví obvodní lékař. Nějak jsem to nezkoumala a naklusala druhý den k mé obvoďačce.
Ta se ovšem také vzpírala mi napsat neschopenku, že prý to ona nemůže, když jsem byla v odborné ordinaci, že prý to oni nesmí, že by za to mohla platit pokutu, že to musí vystavit ta odborná ambulance, a kdesi cosi. Já poch. nevím, kde je pravda a kdo co musí, či nesmí. Já chci jakožto pacient pouze neschopenku, na kterou mám ze zákona nárok. Odmítla jsem jít jako blázen znova na neurologii, neboť tam jsou čekací lhůty okolo 2 až 6 hodin, nepřeháním!
Obvoďačka se nakonec nechala "ukecat", že mi tedy neschopenku vystaví, ale bere tím na sebe prý velké riziko, že bude mít problémy - že to ale musí udělat tak, že mě znovu vyšetří - zpráva od odborného lékaře z nemocnice prý nestačí, takže mě znova vyšetřovala praktická lékařka, nespecialistka, i když už jsem měla podrobnou zprávu o vyšetření v nemocnici (prostě na hlavu!), vše si zapsala a pak teprve mi tedy vystavila nechopenku. Platila jsem poch opět 30 kč.
Pro ukončení neschopenky jsem si opět musela nejprve vysedět povinné 4 hodiny na neurolgii (neustále tam totiž někoho přivážejí a vy "z čekárny" musíte jak jinak než čekat), dostala jsem zprávu a pak opět k obvodačce a platit tak opět 2 X 30 kč.
Absurdní je, že jsem byla poslána až teď na RTG a dle výsledků je opět možná prac. neschopnost, takže bych opět musela na neurologii a zase k obvodačce a tak pořád dokola.

No, není to na hlavu?? Co kdyby obvoďačka řekla, že mi nechopenku nedá a v odborné ambulanci, že oni také ne? Jak se já jako pacinet mohu bránit? Jak to ve skutečnosti je s těmi neschopenkami a kdo má pravdu? Navíc jsem měla dost velké bolesti a mám já ještě náladu lítat mezi nemocnicí a obvoďačkou a zjišťovat, kdo z nich je skutečně povinen vystavit mi nechopenku?? Fakt mě to dost vytočilo, neb moc často nemarodím a nejsem v tomto stupidním systému vůbec zběhlá. Ale pacient je proti tomuto martýriu bezmocný - je mu špatně, přičemž jeden doktor říká to a duhý zase ono:-/

Máte s tím někdo někdo zkušenosti?
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.11.2010 17:55:40
kikiwhite: Těch je plno, ale opravdu jsou povinni Ti napsat neschopenku tam, kde Ti přikázali zůstat doma (což byla ve Tvém případě neurologie, že?). Takhle mi to vysvětlovala má obvoďačka
 Funnyeyes Žena88 Kategorie
30.11.2010 16:32:31
Informuj se (stěžuj si) na své zdravotní pojišťovně. Ono totiž zdravotní pojišťovny stanovily jakési podivné průměrné limity pro doktory, takže třeba ochotnější obvoďák, který trochu více předepisuje vyšetření to může dostat k náhradě. Já mám dobrého obvoďáka a přesně to se mu stalo - VZP mu takhle nedávno vyměřila 200tis. Kč, že prý přešvihl jakýsi limit. A od té doby dělá podstatně méně vyšetření, předepíše rehabilitaci jen na příkaz odborné ambulance atp....
Je to dost špatné. Uznávám, že nějaké limity musí být (řada doktorů si honí body přes předepisování speciálních drahých vyšetření přes spřátelené ordinace), ale nemělo by to omezovat.
Smajlík  Charles Muž49 Kategorie
30.11.2010 14:54:36
Ještě se mi podobná věc nestala, ale byla bych rozčilená stejně jako ty. K doktorům nechodím často, ale pokaždé mě zaskočí s nějakou absurditou. Například sestra u obvoďačky mi dá do ruky moji složku, ale když v ní začnu listovat, rozčiluje se, že to nesmím. Jaké nesmím, ptám se, vždyť jsou to mé záznamy! A to ne, to jsou prý jejich záznamy o mě, a já nemám právo to pročítat:-))
Kontrolku jsem měla naposledy někdy před 8 lety, ale zpracovávám je zaměstnancům, tak jsem se setkala s mnoha případy, kdy lékaři kontrolku ani vyplnit neumí, nebo netuší, která kopie komu patří. A jejich nejběžnější reakce je, že jim pacient sdělil špatné údaje (chyba ve jméně, v RČ), nebo že jim omylem vzal část A, a nevzal část B, prostě na vině je vždy pacient. To jim snad lijí do hlavy na medicíně jako první - nikdy nepřiznat chybu:-)))
 odula Žena58 Kategorie
30.11.2010 12:57:20
Já byla kvůli zádům na pohotovosti v sobotu (Ústřední vojenská nemocnice ve Střešovicích), tam mě vyšetřili, udělali RTG, sono (původně bylo podezření na ledviny), opečovávali mě, pak mi dali zprávu pro obvoďáka se slovy, že oni mi neschopenku napsat nemohou (co je na tom pravdy ale nevím), že to udělá obvodní lékař.
Včera jsem byla u obvodního, odvyprávěla jsem mu ten sobotní výlet do Střešovic a hned mi napsal neschopenku i lístek na peníze, když je konec měsíce, a poukázku na rehabilitace. Do žádné odborné ambulance jsem nemusela, nic, rovnou jsem jela domů, abych mohla dodržovat předepsaný klid na lůžku.
Smajlík  trotlova Žena22 Kategorie
30.11.2010 12:53:25
Koncepce zdravotnictví je jasná, dlouhodobá a jednoduchá. Každý by měl platit povinné pojištění za které na něho budou u doktora tak akorát sprostí aby bylo co tunelovat a za léčení bude muset zaplatit znova na soukromé klinice. Ten kdo bude chtít aby o něho pečoval i pomocný personál, dal mu najíst, převázal rány a choval se k němu slušně ten bude muset do Německa nebo do Rakouska. Nebo do nějaké vzdálenější země. Doktorům tenhle stav vyhovuje. Mít sice relativně malý ale zajištěný plat s mnoha nejrůznějšími způsoby jak si přivydělat, za nic nezodpovídat a vybírat po 30 korunách za to že někdo překročí práh.
Komu se to nelíbí ať zkusí volit ČSSD. Kdo volí to čemu se u nás říká pravice ať si nestěžuje. Má co chtěl.
 Rustico
30.11.2010 12:49:10
kikiwhite: tak jednak podle mě by ti měla neschopenku vystavit ošetřující lékařka/lékař, tj. ta, co tě ošetřovala na té ambulanci (ale zase, taky nevim, jak to je...a možná bych příště vyhrožovala tím, co píše afrominerva:) - a jednak, mě třeba vzali na neuorologický ambulanci hned druhý den, co mě tam poslala očařka - ke který jsme se objednala sama. Což je v tomhle problému nepodstatný, jen že mě vzali v ambulabci skoŕo hned a ještě bez většího čekání.
 ilustrace Žena33 Kategorie
30.11.2010 12:37:44
kikiwhite: To samozřejmě nejde, aktivita musí přijít od něho, když bude nějak nenápadně vědět, kde pracuješ a bude-li v tak nezáviděníhodné situaci, určitě se na tebe obrátí.
 Mard draM Žena43 Kategorie
30.11.2010 12:30:49
jen tak - jedině tu AJ no..jo a ještě dobře předcvičuju aerobic, mohla bych ho naučit nějaké kroky...:-D
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.11.2010 12:29:11
Mard draM - to byl ale musela být opravdu velká náhoda:-). A zeptat se - "pane doktore nemáte náhodu blbé dítko, které bych za nižší cenu doučovala AJ výměnou za to, že od té doby budete můj známý? " mi přijde trošku neobvyklé:-D
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.11.2010 12:27:27
neřikám že bys neuměla vůbec nic, ale jako učitelka nejspíš nebudeš umět nic kloudnýho, z čeho by měl takovej doktor prospěch
Smajlík  jen tak
30.11.2010 12:25:54
kikiwhite: Tak třeba kdyby měl trochu těžkopádnějšího synka nebo dcerušku se 4-5 na vysvědčení.. :-)
 Mard draM Žena43 Kategorie
30.11.2010 12:25:20
ilustrace - jo a ještě - odborná ambulance druhý den je blbost - neurologická ambulance tě objedná tak za 14 dní, nemají povinnost tě vzít hned (a na Bulovce není žádná jiná ambulance neurologie než tato pohotovostní), to právě musíš na pohotovost a já jaksi neschopenku potřebuji ihned a ne až za 14 dní...

Jakl vidno, nemáte v tom nikdo jasno stejně jako já...;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.11.2010 12:21:17
*qqq - no ono když 3 noci nesmíš bolestí a nemůžeš se moc hýbat, tak se to celkem blbě přechází...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.11.2010 12:19:42
Mard draM - no tak já učím AJ - že bych doktorovi jako nabídla hoduny AJ za nižší cenu?:-)) Navíc doktoři většinou anglicky umí (tedy ti měnší zoufalci:-) )

jen tak - proč bych měla mít smůlu, jako že nic neumím? To je hezké, že toho o mě tolik víš..co umíš ty?;-) BTW - Aj jsem už učila i nějaké doktory..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.11.2010 12:19:41
Ne, nemám. Když už mi něco je, tak nemoci přecházím, se zádama fakt k doktorovi nechodím, nevidím v tom žádnej smysl, neuroložka mi jen píše recepty a nechává mi je na vrátnici.
Smajlík  *qqq
30.11.2010 12:15:52
CG4K - jo, za ten kontakt bych byla ráda, děkuju...

Kdyby mi ten doktor jasmě neřekl, že mi nechopneku vystaví obvoďačka, určitě bych jí vyžadovala, ale já mu věřila, když to řekl, jak by mě mohlo napadnout, že neříká úplnou pravdu? ..a toho oni zneužívají - že jim pacinti nezběhlí v systému všechno sežerou...:-(
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.11.2010 12:15:11
Mard draM: tak to má zrovna kikiwhite asi dost smůlu co? :-D
 jen tak
30.11.2010 12:11:37
Doporučuji ti, abys zašla do tvojí zdravoní pojišťovny za revizním lékařem. Ten v tomhle zběhlý je a řekne ti, jak to máš přesně udělat. Navíc funguje jako kontrolní orgán zdravotnických zařízení a on si na ně nejspíš posvítí. Prachy pálí každého.

A pokud budou na neurologii zase házet machry, tak jim řekni, že se tedy na ten jejich postup půjdeš pozeptat revizního lékaře. Možná otočí. Spíš mi připadá, že jsou líní přidělávat si administrativu.

Já když byla na operaci, tak manželovi bez problémů vypsali ošetřování, tak nechápu, proč by ti na neurolii nemohli napsat neschopenku...
 afrominerva Žena27 Kategorie
30.11.2010 12:09:29
ilustrace - ta ambulance se jmenuje pohotovostní ambulance neurologie - není to obecná pohotovost, takže nevím..ale vtip je v tom, že mě je fuk, kdo mi to vystaví, problém ale JE, když jedne říká, že mi to nevystaví a druhý že také ne...a co já mám pak dělat?? Takže neměla pravdu ta obvoďačka? Ta mi ale nesutále vysvětlovala ten problém, jak ona nemůže..:-//
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.11.2010 12:07:03
kikiwhite: Známí doktoři se vytvářejí třeba tak, že jedinec představující určitý soubor použitelných vlastností a dovedností tyto poskytne lékaři za sníženou cenu, než je běžné na trhu práce :-)
 Mard draM Žena43 Kategorie
30.11.2010 12:02:35
A tak ono je to ale bohužel logický, i když by to při troše snahy šlo řešit jinak. Pokud jsi tam byla na pohotovosti, tak tam ti logicky neschopenku nedají. Na ambulanci ano...pokud bys ale byla na ambulanci a ne na pohotovosti:)
Zprávu musíš donést obvodní lékařce. Takže si myslim, že neschopenku by ti měla vystavit odborná ambulance, na kterou bys zašla druhý den s tím, že OL by o tom byla jen informovaná společně s donesenou lékařskou zprávou.
 ilustrace Žena33 Kategorie
30.11.2010 11:59:06
Kasli na doktory, bud zdrava.
Smajlík  tenCOuzVIprilisMNOHO Muž24 Kategorie
30.11.2010 11:58:47
Neschopenku ti mohli vystavit rovnou na neurol. pohotovosti. To, žes po tom více v danou chvíli nepátrala, není vina ani tvoje, ani jejich ( i když uznávám, nabídnout ti ji mohli). Pokud bys měla zájem, můžu ti nechat v profilu kontakt na dobrou neuroložku - základní péče je hrazena pojišťovnou.
 CG4K
30.11.2010 11:57:29
gip - celý život toužím po tom mít známé dokory, ale jaksi se to nedaří..kdyžtak poraď, jak se vytvářejí známí doktoři, půjdu do toho:-)

Funnyeyes - jenže ona je to odborná ambulance, ale je zároveň pohotovostní...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.11.2010 11:53:48
A co čekáš od našeho socialistického zdravotnictví?
Já mám známé doktory, takže stačí jeden telefonát, nikde nečekám a neschopenku mi vystaví klidně na dálku, zařiď si to taky tak.
Smajlík  gip
30.11.2010 11:52:53
Neschopenku by Ti měli dát v odborné ordinaci, u nás to alespoň tak funguje
 Funnyeyes Žena88 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč