Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.485772, vloženo 11.11.2010 15:39:15 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zdravotní problém(asi) - prsty, klouby
Chtěla jsem se zeptat na vaše případné zkušenosti s jednou věcí, která se mi objevila asi před 2 dny a jelikož mám dojem, že je to třeba hloupost, nejdu zatím k doktorovi, chvíli hodlám počkat jestli to neodezní.

Prosím vás proto o vaše rady, zkušenosti a znalosti.

Jak jsem napsala, ai před 2 dny jsem začala mít pocit, že mě pořád tak trochu bere jakoby mírná křeč do ukazováčku pravé ruky. Nevěnovala jsem tomu moc pozornost. Druhý den to bylo ale o něco znatelnější a o hodně častější, že jsem o tom už začala přemýšlet - jestli mi třeba nechybí nějaký vitamínm, hořčík nebo něco podobného.

Projevuje se to jako křeč nebo takové pnutí kolem kloubu u ukazováčku, jako by mi to kroutilo prst, ale velmi mírně. Dnes mám to "pnutí" v podstatě celý den a jsem z toho nervózní. Na googlu už jsem si vyhledávala info k tématu křeče, ale teď mi zase přijde, že vedle toho kloubu mám najednou takovou jakoby prohlubeň / propadlinu (deformaci?), která na druhé ruce není. Nevím, zda jsem si něco nevsugerovala (s tou prohlubní), ale to jakoby krouceni čí tlak na ten prst je opravdu podivná věc, ještě jsem to nikdy neměla.

Lekla jsme se trochu, jestli to třeba není něco spojeného s revmatickým onemocněním, neboť tyto, jak jsem si vyhledala, nemusí být jen u starých lidí a jen zánětlivého původu, ale také původu degenarativního. Našla jsem různá fóra, kde lidé popisují pocit kroucení prstů apod. Trochu mě to znevóznilo.

Hlavně nepoznám, zda-li je to křeč nebo něco jiného.

Žádné léky dlouhodobě neberu, nemám v poslední době ale moc dobrou životosprávu, poměrně málo spím a jsem v dlohodobějším stresu. Možní to s tím má taky co do činění.

Měl / má někdo podobnou zkuenost, setkali jste se něčím takovým?

Díky za každou radu / názor.
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.06.2015 12:59:46
pokud máš podezření že by to mohlo být kvůli kloubům, doporučuju benegen4, pije se to a rychle to léčí poničené a namožené klouby ..
 sick panda
11.11.2010 17:40:07
Tak podruhé a stručněji :-)) (spadlo mi to)

Měla jsem něco podobného jednou, když jsem asi 3 týdny fakt intenzivně makala u počítače a pravou hlavně s myší... po několikadenní pauze to přešlo.
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
11.11.2010 17:09:32
Mě ze stresu často cuká oční víčko, někdy i ruka nebo i záda..
Co je s tím prstem nevím, běž k doktorovi, tím nikdy nic nezkazíš. :-)
 Teadrinker Muž28 Kategorie
11.11.2010 16:13:29
Tak mě napadly přesně dvě věci. Nějaký zánět v těle nebo dna. I když u tý dny se to vyskytuje spíš u prstů na nohou, ale kdo ví. Bejt tebou bych si zašla na krev
 derbe
11.11.2010 16:04:26
můžou to být příznaky revmatismu, můžeš si u doktora vyžádat odběr krve na dnu. dna je nemoc s těmito projevy. doporučuji každý den 1 citron - vymačkat, třeba do čaje. mám to totiž taky. v rodině jsme měli dnu, mě zatím naštěstí prokázána nebyla. vím, že musím žít zdravě a vitamin C proti této bolesti, otoku napomůže. tak hodně štěstí.
 uzuzt
11.11.2010 16:03:04
Oriq - no jo, půjdu, jestli se to bude zhoršovat...ještě počkám, jestli to samo neodezní..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.11.2010 16:00:57
Já nevím, kikiwhite, já neumím číst nemoci na dálku... možná by bylo lepší jít k doktorovi, a to co nejdřív...
Smajlík  Oriq Žena30 Kategorie
11.11.2010 15:58:49
Oriq - hmm, blbý je, že já neumím popsat ten pocit, není to ani křeč ani jakoby umrtvení / brnění..(to už jsem měla a taky to přešlo)..

Co když mám revma? :-((
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.11.2010 15:56:17
OutsideLife - přemýšlím o té činnosti, která by mu dala zabrat..nosím často spoustu různých tašek (s nákupem, dceři z kroužkú apod.) v jedné ruce (pravé) jen na několika prstech, abych všechno pobrala..ale nějak jsem si nevšimla nějakého většího přetížení..budu ještě přemýšlet, nic mě zatím nenapadá....

Takže myslíš, že to není křeč? Ale opravdu to cítím skoro pořád, mám jakoby pocit, že se ten prst sám hýbe (ale jdo to od kloubu)...
Kdyby to byl zánět, bolelo by to, ne? Toto nebolí vůbec, jen to pne a jakoby kroutí..(+ ta prohlubeň)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.11.2010 15:54:56
Těžko říct, může to bejt neurologický. Jednou jsem měla něco podobnýho - z ničeho nic mi začal trnout malíček a prsteníček na pravý ruce a kus ruky za nima až k zápěstí. Šla jsem k doktorce, kde mi řekli, že to mám od toho, jak sedím u počítače. No takovou diagnózu bych si určila taky... každopádně počítač jsem stejně neomezila, nemohla jsem, vyprdla jsem se na to, přestala na to myslet a za pár tejdnů to přestalo samo.
 Oriq Žena30 Kategorie
11.11.2010 15:50:25
Znánět nebo namožená špacha? Přemýšlej, nedostal ten prst nějakou nepřirozenou činností zabrat? Třeba od zuřivého mačkání tlačítka u výtahu?
Hořčíkem to nebude, to by první odnesly spodní končetiny a ne od prstů, ale v lýtkách.
 OutsideLife Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2