Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.482727, vloženo 27.10.2010 16:29:02 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Další diskuze o ŘÍZENÍ:-)
Někteří víte, že často a ráda zakládám diskuze o řízení:-). Dnes bych ráda probrala toto:

Jak snášíte, reagujete, když při jízdě po dálnici v levém pruhu, kdy levý blok ani zbytečně neblokujete ani nezdržujete pomalou jízdou (jezdím pod dálnici cca 140-150 km/h, někdy více, když šetřím, tak i méně:-), se ze zadu přiřítí auto rychlostí odhadem tak 180 až 220 km/h a i když vidí, že zrovna předjíždíte pomalejší auto, začne na vás okamžitě zuřivě blikat dálkovými světly?
Já osobně toto nesnáším a pokaždé mě to vytočí. Dle mě se dálková světla v těchto případech "mohou" používat, když někdo opravdu zbytečně blokuje rychlejší pruh (např. se tam "zapomněl"), vjede-li někdo nečekaně před vás nízkou rychlostí apod.

Když zrovna předjíždím a jedu rychle, tak nechápu, proč na mě nějaký kretén začne blikat. Nevím, co tím chce docílit - to chce, abych okamžitě uhnula a vytlačila tak ze silnice auto, které předjíždím? V zrcátku ho přece vidím a vidím i, že jede rychle, proč tedy ještě bliká?
Na mě má toto blikání, které má nejpravděpodobněji arogantně signalizovat - "bacha, teď jedu já, všichni se poserte, naskákejte do příkopů a vykliďte silnici a třeba se při tom i zabijte, to je mi fuk, protože přece jedu JÁ A RYCHLE!". naprosto opačný účinek. Většinou při předjíždění zpomalím a s vracením se do pravého pruhu si dám pěkně na čas, aby blbeček za mnou věděl, že takhle teda na mě ne. Kdyby neblikal a jen se zařadil za mě (každý přece vidí, že jede rychleji), pustila bych ho okamžitě po dokončení předjíždění, nemám v úmyslu někoho schválně blokovat, ale tahle arogance a nabubřelost mi hodně vadí.
Já sama toto nikdy nedělám, je mi jasné, že i pomalejší auta mají na dálnici právo předjet auto ještě pomalejší. Prostě se jen zařadím za předjíždějící (pomalejší) auto, nechám ho předjet a většině lidí pochopitelně dojde, že já jedu rychleji a hned po předjetí mi uhýbají, blikání opravdu není třeba a hlavně NIC NEŘEŠÍ...dotyčné pomalejší auto stejně musí vždy dokončit předjíždění.
Píšu to proto, že na dálnici toto není ojedinělým jevem (jezdím po ní každý den) a mě opravdu zajímá, jestli to tak vytáčí jenom mě.
Když vidím v zrcátku, jak se zase blíží nějaké to hodně rychlé auto a já zrovna předjíždím, jsem už napružená dopředu, jestli na mě nezačně náhodu blikat i když vidí, že předjíždím...jakmile začne, má smůlu, zabrzdím ho ještě víc..

Vím, že tím riskuji od různých arogantních magorů např. vytlačování ze silnice, myšky apod..ale nemůžu si pomoct..chová-li se někdo slušně, chovám se slušně i já..chová-li se někdo jako magor, je mi slušnost k němu u zadku..a na myšku jsem vždy připravena..

Vaše názory?
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.11.2010 23:20:02
kikiwhite: Proč si myslíš, že dvacítka ví "hovno" o řízení? Jak to tak můžeš říct?

Jinak teda stalo se mi, že na mě jedno auto normálně mimo obec blikalo asi kilometr a přitom jsem si jela ve svém a neomezovala jsem ho v tom, aby mě předjel. Pak jsem radši v obci zastavila, nechala ho předjet a pokračovala jsem. Byla tma a bylo hodně nepříjemné to blikání do zrcátek.
 *2j2
24.11.2010 14:05:24
Tak vážení. S tím problikáváním to beru asi takto. Zaprvé je to provokace, pokud předjíždím pomalejší vozidlo. Zadruhé chlapec který mne chce předjet a jede rychleji než je POVOLENÁ rychlost překračuje zákon. Zatřetí opravdu nemá smysl riskovat svůj život. Víte co stačí? Mám v autě dvě udělátka. Když se mi boreček lepí na kufr, dostane jednu výchovnou v podobě zmáčknutí tlačítka a rozsvícení se brzdového světla. To se pouze rozsvítí a já jedu dál, nicméně boreček sám zpomalí. Pokud toto borečkovi nestačí mám drsnější dárek. Pokud mě znovu problikne, probliknu ho taky, mám zabudovanou problikávačku vzadu. Jde o výbojky z blesku. Takovou petelici nečeká nikdo. Tak až se bude lepit a sám se slepej hrabat z příkopu už ho to ani nenapadne siláka.
Smajlík  samuraj
28.10.2010 02:22:24
kikiwhite: jen do mě :-) sice jsem mladá a blbá, ale jak ty můžeš proboha vědět, že vím o řízení hovno ?? třeba si tu teď taky můžu zamachrovat a říct, že jezdím po dálnici každej den ! :-P ale aspoň to mám v hlavě srovnaný a vím, co je řízení a nehraju si na Boha tam, kde se to zrovna moc nehodí :) já radši budu živá, než se válet v příkopě a s přelámanýma nohama a být na sebe hrdá, jak jsem to tomu za mnou nandala, že sem ho takhle mohla zbrzdit ! :-)
 lamisil Žena24 Kategorie
28.10.2010 00:30:16
Hulmiho Ukolen - teď jsem četla ty tvoje nesmysly, cos psal Jusíkovi - seš normální nebo jsi utekl z Bohnic? Tvé psaní o scénáři nehod tomu plně nasvědčuje...
Tipuju, že je to tak od 18 do 23 (jestli víc, tím horší to s tebou je) a seš suverének s průměrnu až mírně podprůměrnou inteligencí, kterej všechno ví, na všechno a všechny vyzraje a všude byl...

A teď ještě tu o karkulce:-/
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
28.10.2010 00:23:10
Hulmiho Ukolen - seš magor? Umíš číst? Asi 2O krát jsem psala, že nechápu blikání ve chvíli, kdY NEMŮŽU UHNOUT, opakuji NEMŮŽU UHNOUT, neboť vedle mě je auto / auta, které / á předjíždím..takže co je ti platné, že mi sděluješ, že mám uhnout, když do prdele nemám kam...a právě v téhle chvíli nechápu to problikávání - tím jako chceš říct - uhni okamžitě a sestřel klidně auto, co jede vedle tebe a při tom se zabij??

Bliká - li někdo na někoho, kdo nesmyslně zdržuje a jen tak se poflakuje vlevo, OK, to i já si bliknu, ale o tom jsem já nepsala, nauč se číst, vole a mohl sis ušeřit své moudré odstavce.
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
28.10.2010 00:11:30
Já se především chechtám, když dotyčné dojedu ve městě na druhé světelné. :)
 Austerus Muž18 Kategorie
27.10.2010 23:05:55
Problikávání a troubení = demence, jízda v levém pruhu kolem a přes 200 km/h = porušení pravidel + demence v případě, že není volná dálnice a kdy se dá předpokládat, že se auta budou předjíždět. Ale tohle lidi nepochopí dokud se jim jejich vlastní mozek nerozstříkne po kabině jako nakopnutá shnilá dýně.
Smajlík  Lexdi
27.10.2010 22:10:32
Jusik: No měl by to přiznat, protože brzdil zcela bezdůvodně. Ale to by musel bejt Mirek Dušín, aby se přiznal, že jednal nečestně a nesportovně :-) Nerovnost na vozovce do příjezdu policie nezmizí, takže na to zapomeň. Ale jsou tu další alternativy. Samozřejmě můžeš říct, že ti do cesty vběhnul třeba splašenej slon nebo rómskej spoluobčan, za jehož převálcování bys dostala 20 let, ale bude to tvrzení proti tvrzení. Ve výhodě bude samozřejmě ten, kdo si obstará nějakýho svědka do příjezdu policie.
 Hulmiho Ukolen
27.10.2010 21:45:47
Hulmiho Ukolen: nevidím jedinej důvod, proč ten brzdící by měl přiznat, že je vinen za nehodu. Obecně má člověk jet takovou rychlostí, aby na vzdálenost kterou přitom vidí, stihl zastavit. Takže on by se vymluvil, že brzdil třeba před nerovností na vozovce a ty budeš vinen z toho, že nedodržuješ odstup.
A vzhledem k tomu, že člověk při agresivní rychlé jízdě spoří vždycky minuty (přes 15 se většinou nedostane), tak i blbý sepisování protokolu ho zbrzdí dostatečně na to, aby celý jeho spěch přišel dost nazmar.
Smajlík  Jusik Žena26 Kategorie
27.10.2010 21:32:51
Jusik: No "sestřel" ber trochu v uvozovkách, ale nějaký jemný popostrčení skončí asi takhle:
1) Sepsání protokolu o nehodě v případě, že "sestřelenej" bude souhlasit s tim, že to byla jeho vina, protože bezdůvodně brzdil.
2) Oba si dál pojedeme oba po svym a já na pojišťovně nahlásim, že mi nějakej kretén nacouval na parkovišti do auta a jelikož se v tomto velice dobře vyznám, auto si opravim sám a navíc prakticky každej den jednám s likvidátorama z pojišťoven, co řešej autonehody, tak na tom stejně vydělám.
3) pokud cena přesáhne 100 tisíc, tak přivolání Policie ČR - Jelikož "vybržďovači" se obvykle rekrutujou z řad majitelů vozů typu Škoda Felica a podobnejch kýblů, jejichž hodnota je nula nula nic, tak to policie vůbec řešit nebude. Já řeknu, že na vozidle žádnou škodu nemam a proto nehodlám sepisovat žádnej protokol. Pokud by snad cena byla přes 100 tisíc, tak oba budeme trvat na svym, půjde to do správního řízení, což trvá docela dlouho. Takže vybržďovač bude třeba půl roku bez auta s nervama v kýblu, jak to vůbec dopadne.
Smajlík  Hulmiho Ukolen
27.10.2010 21:32:46
Nevzpominam si ze by se mi tohle nekdy stalo, kdyz vidim ze se ke me neco zezadu blizi, pridam plyn a uhnu obvykle mnohem driv nez me stihne dojet. Se slabsim autem by to bylo samozrejme slozitejsi. Kdyz uz by na me nekdo blikal, respektoval bych to proste jako signal "uhni, specham!" a snazil se co nejrychleji zmizet - i kdyz je mi samozrejme jasny ze nejspis tak moc nespecha a jenom chce jet rychle.
 vf38exfzp Muž39 Kategorie
27.10.2010 21:18:19
Tohle problikávání je důkaz buď naprosté demence (i podprůměrně inteligentní člověk pochopí, že když je vedle mě kamion, tak pod něj nevjedu, i kdyby se ublikal) nebo nezvladatelné agresivity zatemňující mozek. Obojí je dobrý důvod k doživotnímu sebrání řidičáku, dementi a psychicky labilní jedinci nemaj na silnici co dělat.

Hulmiho Ukolen: hele, to jsi ty, cos tenkrát sestřelil to auto předjíždějící kamion? Jak pokračuje soud za pokus o vraždu? Ve vězení ti tvý pojistky aut budou na nic.
Smajlík  jajajjdaaa
27.10.2010 21:13:20
Hulmiho Ukolen: s tím rozdílem, že "sestřelením" se přinejlepším zdržíš na 2 hodinky... Což se trochu míjí s tím, že spěcháš. (nemluvě o případných úmrtích)
 Jusik Žena26 Kategorie
27.10.2010 21:09:24
Jelikož jsem zjistil, že problikávání přináší větší efekt než nějaký lepení na kufr nebo levej blinkr, tak prostě problikávám. Můžeš si o mně myslet, že jsem hulvát nebo že mam malý péro, tak si léčim na silnici mindrák, ale když mam spěchám, tak mě prostě serou lidi, co mě zdržujou. Když mě bude např. blokovat kretén, co stojí na jezdíécích schodech vlevo, tak mu taky řeknu, aby mi laskavě uhnul. Probliknutí je to samý.
Když někdo problikne mě, beru to prostě jako upozornění "Spěchám, tak bych byl rád, když mi uvolníš cestu.".
A že si někdo myslí, jak je kůůůl, že někoho vybrzí? Já takovýho vychovatele klidně sestřelim, protože mam svoje auta celkem dobře pojištěný.
Smajlík  Hulmiho Ukolen
27.10.2010 20:48:39
Qtk: na dálnicích řáděj černý volkswageny... nevšiml sis jich ještě? maj takový hezký modrý světýlka=). A btw 2x během roku překročíš rychlost o 30km/h a seberou ti na ňákou dobu řidičák, body nebody.
Smajlík  Jusik Žena26 Kategorie
27.10.2010 19:43:36
dsgsdgsd: Citace... nápodobě, sám sis odpověděl :D

"...je jenom tvůj problém, nevidím jedinej důvod skákat jak si nějakej kretén usmyslí, pojedu jak chci já."

Nedalo mi to a musel sem to postnout :)
Smajlík  Qtk Muž34 Kategorie
27.10.2010 19:37:45
dsgsdgsd: Až tě někdo smete jen kvuli tomu že ses nepodival tak se ozvy ;) I v autoškole učej, že máš sledovat provoz nejen před sebou ale i za sebou, a jak instruktor buzeroval když sem se třeba minutu nepodival do zrcátka...a ejhle, teď to docenim... Navíc, budu si jezdit kde chci kolik chci, když při tom neohrožuju lidi, myslim si že řidim dobře, předvídavost mam na jedničku, zvládl sem už pár krizovějších momentů - ani jednou moje chyba... ale sem rád, ře tě to sere :D BTW: rychlostní rekord mam 235 a nejrychlejc sem zvládnul trasu Praha Letná - Jičín (cca 100km+cesta Letná-Černý most)za 35min...odsuď mě :p
Smajlík  Qtk Muž34 Kategorie
27.10.2010 19:29:39
Předně se snažím takovým rychlíkům vyhnout, jenže ne vždy se to podaří. Nicméně si nepamatuji, že by na mě někdo blikal. Čím rychleji někdo jede, tím dříve musí být vidět pro toho, kdo se chystá předjíždět, ale i tak může být obtížné na větší vzdálenost odhadnout, jestli je bezpečné předjíždět. Jezdím do 140 kmh, takže pokud mě někdo rychlejší dojede při předjíždění, musí si počkat. Ovšem pokud by se přibližoval velice nebezpečně a bylo možné zrychlit, tak raději zmizím, než abych riskoval nějakou srážku nebo nehodu.
 reed
27.10.2010 18:45:38
Qtk: Proč by se měl někdo dívat za sebe, když jede maximální povolenou rychlostí ty hňupe?
To že ty se chováš jak idiot a jedeš 200 na silnici plné aut je jenom tvůj problém, nevidím jedinej důvod skákat jak si nějakej kretén usmyslí, pojedu jak chci já.
Smajlík  dsgsdgsd
27.10.2010 18:33:18
taky tohle nemám ráda, ale ty tvoje pokusy tyhle řidiče vychovávat mi připadaj dost blbý. celkově přístup "tak, a máš to!" podle mě na silnici nepatří. tím klesáš na úroveň blikajících debilů.
 koala
27.10.2010 18:16:10
Jusik - jenže když se nějakej strejda zapomene v levým, tak si toho blinkru spíš nevšimne..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 18:13:38
kikiwhite: lidi co na dálnici dupnou na brzdu, když jim někdo sedí na zadku, nemaj půd sebezáchovy;D Ještě jsem takový neviděla, zaplaťpánbůh.
Jinak já osobně preferuju blinkr doleva, než někomu sedět na zadku, či svítit dalkáčema.
Smajlík  Jusik Žena26 Kategorie
27.10.2010 18:08:20
Jusik - to je jasný, že já taky nezačnu brzdit jako blázen a riskovat nabourání, prostě jen lehce, jak ty píšeš, aby bylo jasné, že nikoho nebude takhle buzerovat, když člověk nemám kam uhnout..bylo mi jasné, že ne příliš často řídící jedinci si smlsnou na tom, že " jak takhle můžu brzdit na dálnici?"..ale kdo zažil a ví, o co jde, ví, jak jsem to myslela..nemá tohle cenu vysvětlovat někomu, kdo neví, která bije, viz (vzi lamisil např.) ;-)

i pro Vancr - BTW já sama jsem si všimla i z druhé strany (protože občas i já se někomu přilepím na zadek:-) ), že to urputné vytlačování nemá moc efekt, ty lidi to spíš popudí a uhnou co nejpomaleji..když v pohodě (rychle) přijedu a nelepím se, většinou uhnou okamžitě, protože když já se chovám slušně, tak oni taky..a o tom to je...nemyslím si, že je v pořádku ustupovat agresivitě..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 18:00:05
Qtk - střídám dvě auta s partnerem - Nissan Note a Ranault Megan combi - nic moc, ale 180 to jede taky:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:58:40
Povětšinou reaguji celkem vklidu, přidám plyn a co nejrychleji mu uhnu z cesty. Pak se zařadím za něj a užívám si zcela volného pruhu, protože ten šílenec mi vyklidil cestu;)
Jindy na ty idioty nemám náladu a v duchu (či nahlas;)) mu objasním, co mi smí políbit (a že k tomu nemá daleko, jak jede blízko...;D) a dokončuju předjíždění jakoby tam nebyl. Někdy se lehce dotknu brzdy, abych už svítila červeně ale přitom neohrozila srážkou. To se většinou leknou a držej nějakej odstup.
 Jusik Žena26 Kategorie
27.10.2010 17:57:52
vancr - já tě chápu:-), ale proč on na mě bliká, to taky nění nic bezpečnýho, když ti třeba ve tmě pere do zrcátka dálkový..to je taky jakoby na truc přece..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:55:39
lamisil: jezdi taky jak blba pyca treba pak o rizeni budes neco vedet.
 blbka na silnici
27.10.2010 17:47:51
kikiwhite: jj :) No hlavně, že sme to vyřešili :) Podstata splněna - podiskutovali sme si....a o tom to je :)

Btw: co máš za auto, abych věděl na koho neblikat? :D
Smajlík  Qtk Muž34 Kategorie
27.10.2010 17:46:48
kikiwhite:
A tohle je právě to o čem jsem ti psala... to "a na truc teď zůstanu trčet v levém pruhu zbytečně dýl než musím".
Přijde mi, že takovéhle trucy jsou (na silnici) nesmysl.
 vancr Žena Kategorie
27.10.2010 17:44:30
Qtk - "Pokud jedeš v pravym tak pro tebe sou auta v levym nadřízení"

Tak to je poch. samozřejmost..já sama si dávám veliký pozor na to, abych tam nikomu nevjížděla a nesmyslně ho nebrzdila, ačkoli opačně se mi to děje více než často...já mluvila o tom, no však víš o čem...tak snad už si rozumíme...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:41:20
zzorz - jo, ta pomsta je možná blbost - ale já mu tím říkám - "hele, já se z tebe nepos..., takže klídek.. - kdybys neblikal, uhnula bych ti okamžitě" :-) Kdyby to tak dělal každej, blikání by možná vymizelo:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:39:57
kikiwhite: Pokud jedeš v pravym tak pro tebe sou auta v levym nadřízení. Tady vzniklo trochu nedorozumnění...já mluvim o voze a ty o voze...jufonku jsem bral tak, jakoze si jde těch svejch 150 v pravym a pak chce předjíždět auto před sebou jedoucí 120...ne, že jede soustavne v levym...
 Qtk Muž34 Kategorie
27.10.2010 17:39:28
Qtk - nemluvím o tom, když zase jinej magor:-) ( je to všude samej magor:-D )předjíždí v nějaký plechovce několik minut, to taky rostu (ale zase na druhou stranu, co má on dělat, taky chce chuděra občas předjet a víc mu to nejede:-)...bavím se o jasným případu, kdy předjíždím v normálním rychle jedoucím autě nějaké jasně pomalejší a někdo začne blikat, když jsem zrovna v půli předjíždění a já nechápu, co chce...mám kvůli jeho vteřinovému časovému ušetření ohrozit sebe nebo ostatní? O tohle mi jde..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:37:50
kikiwhite: v pohodě, já jenom říkám, že ta "pomsta" na konci toho přejíždění je úplně stejná blbost, nic víc. Možná že to je taky česká specialita :-)
 zzorz
27.10.2010 17:34:55
zzorz - pochop už, že o předvídání se nikdo nepře, bavím se o situaci, kdy předjíždím, nemůžu se už vrátit do pravého pruhu a někdo za mnou přiletí začne blikat..A takové auto jedoucí 200 přletí hodně rychle, že jaski jej nemůžu předvídat, když ho ještě nevidím a za mnou je defacto prázdno...chjo...

Navíc slyším ze všech stran, že toto je typická česká specialita, že třeba v německu se toto neděje skoro vůbec, tam jsou řidiči při smyslech a chápou, že i to pomalejší auto potřebuje občas předjet..jen u nás jsou magoři výše popsaného typu..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:33:13
kikiwhite: Tak vedle kamionu je to jasný, jediný co můžeš udělat je podřadit, vytočit pořádně motor a předjet ho co nejrychlejc...hodně záleží jaký to předjíždění je, když auto jedoucí 132 předjíždí kamion jedoucí 130 tak je to k zbláznění(hodně tohle dělaj kamioňáci)...chápu, že i škoda 120 má právo předjet kamion, ale řidič by měl bejt ohleduplnej a soudnej a pořádně se na to připravit, ne že se pověsí za ten kamion a s blinkrem začne zrychlovat...vim, že mam slabý auto tak se na předjetí kamionu rozjedu (třeba aspoň těch 140) abych ho předjel co nejrychlejc a nezdržoval tak 5min ostatní.

PS: neřikám, že tohle děláš nebo tak, jen rozvádim diskuzi :)
Smajlík  Qtk Muž34 Kategorie
27.10.2010 17:30:34
lamisil - no naštětsí o tom nerozhoduje nějaká dvacítka, co ví hovno o řízení:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:29:01
Jako na jednu stranu chápu, že v tu chvíli už je na toho pomalejšího zbytečný blikat a je to stejná blbost jako to zpomalování, ale na druhou stranu je potřeba trochu předvídat a ne jenom si říkat "já nemůžu teď hned uhnout, tak co po mně chce". Ale je pravda, že je potřeba trochu sledovat co se děje a snažit se ty situace řešit uspokojivě ještě předtím, než nastanou - samozřejmě to nejde tak udělat vždycky, ale většinou jo.
 zzorz
27.10.2010 17:28:55
Sichrhajcka, Jufonka - děkuji, že alespoň nějdo pochopil obsah mého sdělení, na Zp je i toto úspěch:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:27:14
Qtk - v tom vzkazu Jufonce plácáš nesmysly - když už nějaké auto předjíždíš a jsi dejme tomu na jeho úrovni, nebo těsne za ním / před ním, tak más povinnost to do něj napálit a uvolnit levý pruh tomu rychlejšímu?? Máš horečku nebo co?? A já mluvím přesně o tomto - když někdo bliká v situaci, kdy NEMŮŽU uhnout, už chápeš sákryš? Taky se mi stalo,že na mě nějakej magor blikal, i když jsem před sebou měla asi 4 pomalejší auta a těžko jsem mohla zrychlit..

Co to je za nesmyslonou píčovinum že auto v levém pruhu má vždy přednost?:-)) Takže když třeba nějaký kamion předjíždí druhý třeba minutu a za ním se řadí auta, je on povinen to okamžitě napálit do toho pomalejšího, aby levý uvolnil?? Ne, on dokončí předjíždění a teprve pak nám ho uvolní a nemusíme na něj blikat jak magoři, ne?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:25:02
Souhlasim. A ano, u obzvlast agresivnich ridicu reaguju naprosto stejne - tedy ze si jeste pribrzdim :-). Panove (ze by to delala zenska, se mi jeste nestalo), si proste neuvedomujou, ze ja rychlejc neuhnu, jelikoz moje auticko zkratka rychlejc nejede. Tomu, kdo to nepochopi a zbytecne me nervuje, oplatim proste stejnou minci. A nevidim na tom nic spatnyho.
 Sichrhajcka Žena35 Kategorie
27.10.2010 17:22:00
tak tebe bych do auta na dálnici už nepustila :-)
Smajlík  lamisil Žena24 Kategorie
27.10.2010 17:20:55
Qtk - jak můžeš vědět, kde já jsem, když na mě začně blikat?? Já mluvím o tom, když jedu dejme tomu na úrovni kamionu nebo nějakého vedlejšího auta a on se magor přiřítí a chce, abych okamžitě uhnula - prostě to nejde a já kvůli němi nevjedu do kamionu, už chápeš? Já taky okamžitě uhýbám, když MÁM KAM A KDY, ale vadí mi to nesmyslné blikání, když já zrovna NEMÁM KAM UHNOUT...nikdy a nide jsem nepsala, že schválně blokuju jen tak z plezíru, naopak, pouštím, jakmile to jde, protože většina aut nebliká a řidiči jsou slušní..ale když někdo nesmyslně bliká a chce po mě, abych vjela pod kamio, tak nevím, proč bych se měla já k němu slušně chovat..navíc, když nemám ani kam uhnout, je to stejně o ničem..myslela jsem, že jsem to napsala, jak nejjasněji to jde, ales stejně se vždy najdou tací, co špatně čtou...:-(
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 17:19:46
jufonka: To je ale přesně ono, proč má brzdit on když jsi si mohla přbrzdit ty a předjet auto před tebou o něco pozdějc? Navíc kdo jede v levym má přednost a ty by jsi ho neměla omezit ani ohrozit - to jestli ho omezíš je na tvym odhadu, to že to špatně odhadneš....
Smajlík  Qtk Muž34 Kategorie
27.10.2010 17:19:15
Qtk: Ano, tu tvou příkladovou situaci bych řešil stejně. Samozřejmě bych to zkusil odhadnout a pokud bych si myslel, že to auto vepředu stihnu předjet a zařadit se, než ten za mnou mě dožene, tak bych to tak udělal. Jinak mrtvej úhel je svině, na to je třeba dávat bacha. A přiznám se, že jednou už jsem tohle taky někomu udělal, cos popsal, naštěstí ne na dálnici - odneslo to odřený zrcátko. Od tý doby si na to dávám hodně majzla.
 zzorz
27.10.2010 17:09:57
zzorz: "Ale že bych někoho úmyslně brzdil, to nedělám teda nikdy. Já to dělám prostě tak, že dyž je za mnou někdo rychlejší, tak ho pustím, jak se naskytne nějaká vhodná možnost." ...s timhle plnej souhlas...mám hodně rychlý a silný auto a nemám problém pustit někoho kdo má ještě silnější a určitě ho nebudu schválně blokovat nebo zpomalovat... Řízení, kor na dálnici, je hodně o tom jak člověk zvládá sledovat co se děje kolem (hlavně za sebou jak už sem psal předtim)...když jedu po dálnici tak přesně vim, kolik aut je za mnou(často sleduju i co je to za značku a typ), jestli se ke mně nekdo přibližuje nebo mám za sebou volno. Dám příklad. Mastim si to 200 v levym, vidim že za mnou to někdo mastí ještě rychlejc(třeba 250) ale zatim je celkem daleko, před sebou v levym nic a v pravym jede třeba 500m přede mnou auto. Co udělat? Určitě si neudělám to co by udělala pisatelka zpovědi, že bych si držel svůj levej a ten za mnou ať se třeba posere že musí brzdit...radši zajedu do pravýho, pustim plyn a budu pomalu dojíždět předemnou jedoucí auto a ve chvíli kdy mě předjede to rychlejší tak si zase zajedu do levýho. Samozřejmě nebud zajíždět do levýho v případě kdyby auto v něm bylo moc blízko a já musel zostra na brzdy, v tom případě má pán za mnou smůlu, ale to musí pochopit, stejně jako bych to pochopil já.
Kvůli řidičum který nekoukaj do zpětnejch zrcátek už sem se málem 2x vysekal...pěkně si to svyštim po státovce, předemnou passat a před nim další auto...jel sem rychlejc než oni (cca 120), rovinka jak blázen, v protisměru nic, tak když jsem se jim přiblížil začal sem předjíždět, ve chvíli když moje přední dveře byly na úrovni passatova kufru se pán rozhodl taky předjíždět, viděl sem jen jak začal blikat a vybočovat na mě, hned sem s autem šel na max doleva (byli sme od sebe cca 10cm) a maximálně ho vytroubil, mit ho v tu chvíli před sebou tak jednu schytá. Chápu, že ve chvíli kdy začal předjíždět tak mě nejspíš měl v mrtvym úhlu, ale to ho neomlouvá, přibližoval sem se k němu hoooodně dlouho, čehož si měl dávno všimnout...
 Qtk Muž34 Kategorie
27.10.2010 16:57:04
kikiwhite: tak určitě nezačnu zpomalovat a to ani náznakově. Tím bych zdržoval i sám sebe. A jinak mi to samozřejmě vadí, když někdo bliká, a jak!! Ale snažím se zůstat v klidu, protože na dálnici se nemíním rozčilovat, abych to ještě někam nenapral.
 zzorz
27.10.2010 16:55:21
Jezdím tak abych se nevybourala. A dělat něco abych druhému ukázala že takhle teda ne? Není mi 5 let.
Smajlík  Close your eyes Žena Kategorie
27.10.2010 16:55:19
No tak tohle taky nenávidím. Na dálnicích taky jezdim cca 140-160 a neuvěřitelně mě štve, když předjíždim někoho, kdo třeba jede 120 a za mnou jede někdo 200 a může se posrat.... snad ty lidi vidí, že zrovna předjíždim. Dělaj ze sebe zbytečně kokoty. Já nemam nic proti tomu, když někdo jede 220, ať si jede kolik chce, to mi je fuk... Když jedu s mámou, tak taky většinou nejede míň než 170, má na to auto, ale tohle by v životě neudělala. Právě kvůli tomuhle by měly bejt 3 pruhy.... no a taky to je důvod, proč se tu nemůže zavést víc než 130 na dálnici, protože na to prostě dva pruhy nestačí... vždycky se najdou kamiony, co jedou nějakejch 90, pak normální řidiči okolo 150 a pak ti s lepšim autem okolo 180 a vejš...
 jufonka Žena33 Kategorie
27.10.2010 16:54:00
zzorz - jasně, pustíš ho, když to jde...ale když na tebe bliká jak blázen i když jasně vidí, že zrovna nemůžeš uhnout, tak to ti nevadí?
A jasně, že když někoho rychlýho zmerčím ještě v pravým pruhu, tak ho nechám předjet, ale já mluvím o tom, když už jsem v levém a předjíždím, když v tom se někdo přiřítí a začne blikat..

vancr - a co tím blikáním chce dosáhnout on? Chce. abych mu okamžitě unula i když zrovna předjíždím třeba dva náklaďáky a těžko to do nich kvůli němu napálím? Prostě - on se chová ke mně neslušně, agresivně, svítí mi bezdůvodně do zrcátkka dálkovýma, tak já se taky nebudu chovat slušně, proč bych měla?

A ano, chci ho tím jakoby i vychovávat - aby viděl, že ne pokaždé jeho agresivita bude slavit úspěch...kdyby mu to udělalo víc aut, možná by pak ta dálková tak často nepoužíval - když by viděl, že to má většinou spíš opačný efekt..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.10.2010 16:45:11
Tohle "si dám pěkně na čas, aby blbeček za mnou věděl, že takhle teda na mě ne." mi přijde nesmyslné.
Co tím chceš dosáhnout - vychovávat ho? Vylejt si na něm svůj vztek? Nebo co vlastně?
A myslíš že je k tomu silnice ten úplně nejvhodnější prostor?
 vancr Žena Kategorie
27.10.2010 16:44:35
V takovém případě dotyčnou osobu ignoruju. Ono to je tak - někdy, když je hustší provoz, tak prostě vlevo jedou rychlejší osobáky třeba taky jenom 130 nebo 140 a vravo jedou náklaďáky, autobusy a jiný slimáci, takže v takový situaci se prostě i ti hodně rychlí musí přizpůsobit a musí jet s ostatníma pomaleji v levým pruhu a respektovat, že tam chtějí být i ostatní řidiči, kterým to nejede 180. Pořád je to lepší, než jet vpravo ještě pomaleji.

Ale že bych někoho úmyslně brzdil, to nedělám teda nikdy. Já to dělám prostě tak, že dyž je za mnou někdo rychlejší, tak ho pustím, jak se naskytne nějaká vhodná možnost.
 zzorz
27.10.2010 16:42:58
No...upřímě, blikám jak šílenej :D Ale když vidim auto před sebou dost dopředu tak ne, sundám nohu z plynu, případně si drobet přibrzdim, odhadnu kdy se bude vracet do pravýho a pak zase přidám. Ale když si to fičim 180+ a někdo tam ve 130 vjede 50m předemnou tak to bych vraždil - tohle je dost častej jev, lidi by se měli naučit používat zpětný zrcátka a sledovat provoz za sebou, ne do něj mrknout v moment předjíždění ale koukat pořád...kdyby se koukali každejch 5 vteřin tak jasně vidí, že se k němu rychle blíží auto a nechá ho projet a předjíždět začne až potom.
Smajlík  Qtk Muž34 Kategorie
27.10.2010 16:35:55
Pomyslím si, že mi může políbit SPZ.
 *Loreena* Žena45 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč