Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.478970, vloženo 05.10.2010 17:48:01 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Slovanská epopej
Na začátek - kdo neví o co se jedná ať radši nic nepíše...

Jaký máte názor na věc? Praha dostala epopej od Muchy zadarmo, pod jedinou podmínkou, že veledílu postaví důstojnou galerii. Praha to nebyla schopná ani po více jak půl století udělat, ale to jim nebrání v tom si epopej vydupat. Teď ji šoupnout do veletržního paláce, ale co po skončení výstavy? Největší umělecké dílo které kdy vzešlo z české země skončí někde v depozitáři nebo v zahraničí, protože Praha pro ni prostory nemá...
Bohužel druhá strana mince je, že Moravský Krumlov sice prostory má, ale taky daleko pod úroveň díla... Nicméně dokud plátna praha nemá, je aspoň minimální šance že se galerie stavět začne. Až je dostanou do pařátů tak pochybuju že se už někdy postaví...

Docela mě to poslední dobou sere, že praha něco dostala zadarmo pod jedinou podmínkou kterou nejsou schopni splnit a vůbec jim to nevadí... A pak proč zbytek republiky prahu nesnáší, co?
 Bankladežo E-MAIL:   Muž22 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.05.2011 16:19:16
možná že krumlovský zámek vypadá hrazně tak to ještě nznamená že že by se obrazy měli odvést do praha.
třeba to někdo ještě koupí a oprví to a praha se bude divit a pošle epopej zpět a bude litovat že ju někom posílala
Smajlík  drako
06.10.2010 17:38:39
Osobně se v tom příliš nevyznám a je mi úplně jedno, kde to bude, protože Slovanskou epopej rozhodně nepovažuju za "největší umělecké dílo které kdy vzešlo z české země". Taky bych ale v otázce umístění týhle poměrně slavný a známý památky volil místo tak, aby ji mělo šanci vidět co nejvíc návštěvníků a Moravský Krumlov mi rozhodně nepřijde v tomhle směru jako šťastná volba. Jak bylo řečeno, nejde o to, jak by to mělo být, ale o to, jak to je - průměrnej turista nepojede několik set kilometrů z hotelu do šestitisícovýho města kvůli jedný památce.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
06.10.2010 14:28:12
Charles: ale já s tebou souhlasim, jde jen o to, že ti cizinci ale jinam prostě necestují a já opravdu nevěřim tomu, že by je jinam přitáhla jen Slovanská epopej. Řešit by se to mělo, neříkám že ne, ale celkově.
Ale s tím uchováním tam, kde k tomu má někdo vztah? Ale prosim tě....já vás chápu, ale takhle se nemůžeme bavit o uměleckým díle. Umělecký dílo je odkaz a hlavně, nevydrží všechno. Aby zůstalo v použitelným a vystavovatelným stavu, MUSÍ mít vhodný podmínky. Jinak to nejde, to, že k němu má někdo někdo vztah je pak úplně jedno, když bude uložený ve vlhkých prostorách, kde se postupně znehodnotí a zničí. To už mu pak vztah bude k ničemu. Pro všechny druhy památek jsou stanovený podmínky a teploty k uchování - vlhkost to určitě není.
Většina lidí nejsou ani restaurátoři, ani památkáři.
 ilustrace Žena33 Kategorie
06.10.2010 14:20:50
ilustrace: nesouhlasím, vhodné místo je především tam, kde k němu budou lidé mít vztah a budou si ho vážit. To bezezbytku Moravský Krumlov naplňuje. Rezervy ve stavu zámku sice jsou, ale pořád lepší než provizorní expozice v Praze.
A kristusek správně podotkl, že bude-li vše v Praze, tak cizinec navštíví jednou Prahu a to je vše. Přitom pro rozvoj každé země je velmi důležité, aby vše nebylo soustředěno do centra. Zaráží mě, že řada i jinak inteligentních lidí toto nechápe.
A ještě co se týče epopeje koneckonců většina lidí (a mnoho i z Prahy) se přiklání pro její ponechání v Mor.Krumlově.
 Charles Muž49 Kategorie
06.10.2010 14:13:28
Charles: ale já za to nemůžu, bohužel to tak je a víme to všichni, turista-cizinec u nás navštíví Prahu a jestli, tak max nějaký jiný zámek, který mu doporučí průvodce (a Moravský Krumlov to není) a jede do jiný země, navštěvuje kus Evropy jako celek, ne jen Českou republiku. Takže z hlediska cestovního ruchu a financí je lepší, když bude Slovanská epopej v Praze. (a tím vůbec nechci nějak hodnotit, jestli je to dobře nebo špatně...) To jednak. A jednak i kdyby o tohle vůbec nešlo, tak je tady pořád ten hlavní problém a tím je to, že Moravský Krumlov není vůbec vhodný místo pro uchování takovýho díla. Takže už jenom proto bych jí převezla kamkoliv, kde pro ní budou vhodný podmínky.
(takže klidně jí můžou časem pro mě za mě šoupnout znova do Krumlova, ale musí nejdřív něco dělat s místem pro uložení. Stejně tak pro ní můžou vybudovat místo v Praze - jde mi jen o to, že každé umělecké dílo musí mít a zaslouží si vhodný místo buď k uložení nebo k vystavování. Ne že chci epopej na just v Krumlově, protože v Praze je všechno...ale že v Krumlově nemá pomalu kde být, to je mi jedno)
Takže já v podstatě nemám jasno v tom, KDE by měla být a je mi to jedno, až tak dokonale seznámená s Muchovo závětí opravdu nejsem. Jde mi o to JAK je uložená.
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
06.10.2010 12:17:34
Nejsem odborník, ale Praze měla Epopej patřit po splnění určité podmínky, kterou Praha nesplninal, z čehož plyne, že na Epopej nemá absolutně žádný nárok. Kdo je tím pádem jejím vlastníkem nevím, snad by to měli být potomci, ale pokud vím, ti chtějí nechat Epopej v M. Krumlově.

Osobně bych hlasoval pro Krumlov, v Praze je památek víc než dost a jak správně podotkl Charles, země by neměla být zemí jediného města.

Pokud budou totiž turisté mít kam jezdit i mimo Prahu, budou se vracet. Jinak k tomu nemají moc důvod.
 kristusek Muž37 Kategorie
06.10.2010 10:36:54
ilustrace: a to je právěže špatně, žádná země nemá být zemí jednoho města
 Charles Muž49 Kategorie
06.10.2010 10:10:31
Ať je to jakkoliv, v první řadě by pro to dílo měly být někde vyhovující podmínky - a to v Moravským Krumlově nejsou - ten zámek je v hrozným stavu, je tam vlhko a to rozhodně vyhovující podmínky nejsou. Tady nejde o Prahu, o Krumlov...jde o Slovanskou epopej, která musí být uloženě tak, aby se s tím dílem nic nestalo - a je jedno, kde to bude. A bohužel, i Veletržní palác je lepší, než Krumlov.

(navíc - a to je jen můj názor - když to vezmeš kolem a dokola, když přijede turista, dejme tomu z Ameriky, japonska, Německa, Francie...kam se jede podívat? Do Prahy. Minimum z nich jezdí po republice, maximálně Hluboká, Český Krumlov...Karštejn a taky ne všichni, jezdí se do Prahy, protože většinou u nás jedou jen do té Prahy a pak jednou už do jiné země - a v Praze (bohužel) to dílo díky tomu uvidí víc lidí...)
 ilustrace Žena33 Kategorie
05.10.2010 23:11:07
Ať si to klidně vezmou. Tyhle obrazy nejsou žádné umělecké dílo. Mucha namaloval mnohem lepší obrazy. Tohle byl už jen poslední záchvěv a navíc poplatné době. Inspirované vypravěčem Jiráskem nemají ani žádnou historickou hodnotu. Kdyby to mělo nějakou valnou hodnotu, tak to nebude 50 let v Mor. Krumlově.
 Uther Pendragon
05.10.2010 22:11:42
Nechala bych ji tam, kde si jí váží a stojí o ni, tedy v Krumlově.
 *qqq
05.10.2010 20:37:59
Nechal bych to v Krumlově.
 vesničan Muž22 Kategorie
05.10.2010 19:22:15
Si blbeček, že do toho zase strkáš to trapný "Praha je strašný zlo".

Jinak máš v podstatě pravdu.
 trolejdoucí
05.10.2010 19:03:45
Konečně Praha dostane co jí po právu náleží! Venkovani se nám snaží upřít právo na naše dílo!!!

Díky bohu za nezávislé soudy.

AŤ žijou Češi a Čechy!
 Čech
05.10.2010 18:44:08
Nesouhlasím s tím, aby to přesunuli do Prahy. Do teď tam nejsou prostory pro Slovanskou epopej. Moravskej Krumlov z toho žije..
Nemusí být v Praze úplně všechno.
 puuuuf Žena19 Kategorie
05.10.2010 18:33:53
Podmínku výstavby nového Pavilonu praha nesplnila a je otázkou, zda o tomhle vlastně může vůbec rozhodovat znojemský soud. Podle by nic přesouvat neměli.
Z Prahy to pak již nikdy nedostanou zpět a páka na výstavbu nové odpovídající plochy pak již nebude žádná.
Druhou věcí je, že i v Mor.Krumlově by společně s majitelem měli více dbát na stav zámku...
 Charles Muž49 Kategorie
05.10.2010 18:30:52
Bankladežo - Napsal jsi mi to pro jistotu ještě jednou do profilu, tak odpověď ještě jednou pro jistotu napíšu sem:

Prožil jsem téměř celý život v Plzni, když nepočítám roky v zahraničí, pár let v Přerově. V Praze jsem se narodil a chodil do školky. To na úvod.
Komplexy nemám, to na vysvětlenou.
A že je v Praze vyšší životní úroveň je nezpochybnitelný fakt.
Že lidi závidí každému kdo se má lépe než oni je také fakt.
Zkus i ty reagovat k tématu, nic o právech, nemocnici, o tom jak je Praha hezká nebo není, o tom, že je Praha víc, jsem nenapsal.
Pozdrav pán bůh.
 Zalgo Muž66 Kategorie
05.10.2010 18:22:29
Zalgo: tak plkáš teď tady ty... Brno má lepší práva i nemocnice, Český Krumlov je tak tisíckrát krásnější... Ačkoliv bych si chtěl udělat v praze část kariéry, ani omylem to není místo kde bych chtěl žít svůj život... Jinak nevzdělaných idiotů a flákačů (a kokotů) je v praze víc než kdekoliv jinde v republice.

Myšlení my jsme Pražené, kdo je víc mi náramně připomíná já jsem běloch, kdo je víc...


Jinak příště zkus v diskuzi reagovat k tématu a ne si léčit svoje očividné komplexy které si hladíš tím že žiješ v praze...
 Bankladežo Muž24 Kategorie
05.10.2010 18:10:16
Samozřejmě, proč by jim to mělo vadit? Na světě prostě není spravedlnost, někteří nedosáhnou cíle, i přesto, že pro něj dělají hodně a někteří jsou hned u cíle zadarmo.. Samozřejmě mě to taky štve. Ale my s tim nic nenaděláme. Stejně jako s faktem, že ředitelem NG tam podle mýho měl být někdo úplně jiný (tím nemyslím nikoho konrétního)..
 Amparka Aluminiová Žena23 Kategorie
05.10.2010 18:03:14
Prahu nesnášej zapšklí závistivci co se chtějí mít stejně dobře jako lidi tam, místo vzdělávání se a pořádnýho makání ale jen hloupě plkaj.
 Zalgo Muž66 Kategorie
05.10.2010 17:51:53
taky se bojím, kde obrazy skončí - peníze na výstavbu nové galerie nejsou, ale jestli Muchu prodají, tak by naštvali spoustu Čechů. Na druhou stranu zámku v Mor.Krumlově odzvonilo, vypadá fakt děsně - i když s tím vstupným co chtějí se ani nedivím, že na jeho opravu nejsou peníze.
 HlodyPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Radio seznamka více na www.radioseznamka.eu
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk