Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.478076, vloženo 30.09.2010 10:48:23 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
daně
Prosil bych o rady ohledně daní. Představte si, že jsem si vytvořil svojí vlastní měnu – nazývejme jí AAA – a mám databázi, kde tuto měnu vyplácím za odvedenou práci, či hmotný objekt. Všichni účastníci databáze souhlasí s touto měnou. Příklad:

Osoba v databázi požaduje řemeslnickou práci. Přihlásí se řemeslník, který je také v této databázi a práci provede za AAA. Osoba, které byla provedena práci, bude mít v databázi odečteno příslušné AAA a celá operace je přístupná všem členům databáze – aby nedocházelo k nadhodnocování práce. Řemeslníkovi bude přičtena hodnota AAA. Pokud oba byli na 0 AAA před touto operací, pak se z řemeslníka stává věřitel všech osob v databázi a z osoby, které byla vykonána práce, dlužník. Věřiteli se splatí AAA v jiných službách nabízených lidmi z databáze. Dlužník nabídne práci, či hmotný objekt, aby splatil svůj dluh.

A mě zajímá, jestli tu někde musím platit z něčeho daně. Všichni účastníci tohoto „spolku“ souhlasí s AAA jako prostředkem směny, který nemá v reálném světě žádnou hodnotu, a všichni mají přístup ke všem finančním operacím všech členů. Snažil jsem se něco vyčíst z daňového zákona, ale 90 stránek o daních z příjmu je na mě moc. Prosil bych, aby se k tomu vyjádřili lidi, kteří už mají nějaké zkušenosti s prací, státem atd.; případně by mne dokázali nasměrovat na danou část zákona. Děkuji.
 LeadFarmer Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.09.2010 21:35:34
to je jako bartrovy obchod. Jenze ten je jednodussi. Vymenim bednu pomerancu za bednu brambor. A nepotrebuji k tomu adnou databazi. A zdaneni. Samozrejme. Pro zdaneni se pouzije cena obvykla. Tot vse. A pokud ji nechces urcit, tak si ji urci bernak sam.
 Alfard Muž59 Kategorie
30.09.2010 17:08:34
Chápu, že tebe to nezajímá, ale stát to zajímá, tudíž každý, kdo je v tom nějak zapojen, bude muset své příjmy ocenit naší měnou, a pak vykázat, pokud ty příjmy překročí mez, stanovenou předpisy.
Ten, kdo bude zapojen, může být podnikatel, živnostník, a pak bude muset prokázat nejen příjmy, ale i uznatelné náklady v obvyklé měně. Věcné plnění, pokud bude jeho předmětem třeba automobil, nebo dokonce nemovitost, musí změnit majitele na základě kupní smlouvy, a tedy opět za pomoci ocenění v obvyklé měně, jinak nedojde k oficiálnímu převodu, zápisu do katastru, a pod.
Jakmile ti bude chybět propojenost uzavřeného společenství s vnějším světem, aniž bys měl plně zajištěné veškeré potřeby, bude ti tvá AAA dobrá tak akorát na vytření zadnice. Může to fungovat snad jen mezi trosečníky na opuštěném ostrově, ale ne uprostřed státu, překypujícího právními předpisy.
 odula Žena60 Kategorie
30.09.2010 15:18:03
fyzické osoby:
§ 3 Předmět daně z příjmů fyzických osob
(2)Příjmem ve smyslu odstavce 1 se rozumí příjem peněžní i nepeněžní dosažený i směnou.

právnické osoby:
Předmětem daně jsou příjmy (výnosy) z veškeré činnosti a z nakládání s veškerým majetkem (dále jen "příjmy"), není-li dále stanoveno jinak.

takže u PO nejde o to, jak jim to ve výsledku zaplatíš, ale že z toho maj výnosy (a ty v účetnictví mít musej, jinak porušujou zase jinej zákon


ale neručim za to :)
 kometa na dně
30.09.2010 12:28:17
Ale já si nechci stanovovat žádný kurs vůči žádné měně. Já nechci tímto systémem směňovat za jiný druh peněz, nikdy. Tu měnu uznávají jen lidé v daném systému, nikdo jiný mě nezajímá. A otázka tedy je, zda musím z těch služeb a hmotných věcí směňovaných za imaginární jednotku, která je uznávaná pouze lidmi v tom systému, něco platit státu.
 LeadFarmer Muž27 Kategorie
30.09.2010 12:09:41
Nejprve si stanov kurs AAA vůči platné a státem uznané měně. Pak můžeš aplikovat všechny platné daňové předpisy podle toho, kdo je jakým konkrétním plátcem.
 odula Žena60 Kategorie
30.09.2010 11:09:38
Svůj příspěvek jsi vložil(a) do nespravné kategorie. Bylo provedeno přesunutí. V případě opakování hrozí blokování vstupu na portál. Prosím zvol příště správnou kategorii. Děkujeme za pochopení.
Smajlík  Administrátor Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč