Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.475951, vloženo 17.09.2010 13:21:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Opět dopravní diskuze-silnice BEZ PRUHŮ
Zajímala by mě jedna věc a to docela hodně. Uvedu to radši na konkrétním příkladu, aby to bylo úplně jasné. Bude to delší, chci to vysvětlit přesně, tak se předem omlouvám:-)

V Praze 9 v Letňanech je dlouhá hlavní ulice - Tupolevova. Nedá se o ní říct, že by měla v jednom směru přímo dva pruhy, ale v určité své části nemá žádné vodorovné značení(pro Pražáky - mezi dvěma kruháči před směrem od a ke Globusu) a je tak široká, že vlastně dva pruhy má a řidiči se tak také chovají, jako by tam ty dva pruhy byly, i když tam nejsou vyloženě nakreslené - tj. předjíždějí se, mohou jet souběžně apod. Ještě jednou zdůrazňuji, že na SILNICI NEJSOU VŮBEC ŽÁDNÉ PRUHY, středové čáry apod.

Problém ale vzniká v jednom směru (od prvního kruháče směrem ke ke Globusu), kde se v dopravní špičce tvoří dost slušná kolona před druhým kruhovým objezdem a řidiči se většinou řadí jen do jednoho pruhu za sebe, i když je to šířkou typicky dvouproudá silnice, na začátku dokonce dva pruhy jsou, ale pravděpodobně četnými opravami vozovky došlo k tomu, že veškeré pruhy tak nějak vymizely pod novými záplatami.

Zvláštní je, že když se tam nečeká ve frontě, běžně každý jezdí ve dvou pruzích a nemá s tím problém. Když ale nastane fronta, všichni stojí v jedné řadě, i když použití obou pruhů a následně zipu by situaci určitě zlepšilo a fronta by nesahala až někam, kde opět může zavinit zpomalení dopravy.

Před nějakou dobou dobou, tak před půl rokem bylo také běžné, že občas někdo použil druhý pruh a na konci fronty za pomocí zipu normálně najel na kruháč...ale teď? Jela jsem tam nedávno a všichni stojí jak trotli v jedné lajně, druhý pruh prázdný a dokonce někteří magoři se postaví do toho druhého pruhu, ale zároveň popojíždějí ve frontě, aby nikdo nemohl ten druhý pruh použít. To už mi přijde úplně mimo. Včera tak jededn blbec zablokoval autobus (který se poch. normálně chová, jako by tam pruh byl), který na něj troubil a ukazoval, že má jet.

Mně by přišlo logické, kdyby tam všichni popojížděli ve dvou pruzích a před kruháčem, kde se silnice zužuje (jsou tam takové ty čáry, co tvoří ostrůvek, který zužuje silnici), by byl povinný zip, pochopitelně.

Takže já tam jedu vždy tak, že už nechci jak trubka tvořit kolonu (na to jsou Češi experti ve vytváření bezduchých front) a jedu do druhého pruhu. Skoro pokaždé je tam ale jededn týpek, který hlídá ten druhý pruh, aby ho nemohl nikdo použít, a fronta tak byla co nejdelší a nejkvalitnější. Myslím, že kdyby něbylo těchto blokovacích blbců, lidi by ten druhý pruh zase normálně aspoň občas používali a třeba by si na to i zvykli, ale tohle blokování je tam nově v módě a znemožňuje vytvořit "zipový" systém.

A ptám se tedy - jak je to se silnicí, která nemá žádné pruhy, dělící čáry (nevím přesně ty názvy) ale běžně se tam jezdí, jako by tam byly, když i šíře je na dva a možná i více pruhů?? Platí pro ni stejná pravidla jako pro "dvoupruhou"? V tom případě by byl zip na konci povinností a blokace ostatních nemožná. Fakt by mě zajímalo, jak to je, když tam žádné pruhy nejsou. Jaká pravidla platí??

Díky za jakékoliv připomínky či názory.
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.01.2012 19:57:02
Vzhledem k tomu, že tu bydlím, tak Vám můžu vysvětlit, proč tam Ti blbci "blokují" levý pruh. Je to totiž slušnost k autobusům, ačkoli tam není přímo vyhrazený pruh (měl by být). Běžně se tam čeká 20min a autobusy tam jezdí v častých intervalech. Silnice je dost široká, aby tam projel i ten autobus nebo sanitka. úzkým hrdlem je stejně kruháč ve směru na dálnici, takže 2 pruhy by čekání stejně nezrychlily. Neviděl jsem, že by někdo blokoval autobusy. Pokud někdo jede uprostřed a vidí za sebou autobus, tak jej, aspoň co já viděl, vždy pustí. Naopak pokusy o "souběžnou" jízdu tu občas odměňují policajti. Vyhrazený pruh tu zatím obec asi nedělá, protože ta zácpa je dočasná (po dobu rekonstrukce). Na dálnici je na mnoha místech taky pruh na víc (odstavný) a taky se najde dost volů co jimi v případě zácpy jezdí a pak zmatkují, když za nimi jede sanitka... Zip platí při souběžné jízdě, profrčet kolem fronty zprava může, promiňte jen prase.
Smajlík  mma
14.09.2011 16:25:34
Takže nejprve musím říct, že mně to přijde sice postavené na hlavu, ale Ti co tu trdí, že to má dva pruhy, tak mají pravdu, ty dva "pruhy" to má, nebo lépe řečeno, může mít. Taky jsem to nevěděl, všude se setkávám zároveň ještě se svislým značením, informujícím o více jízdních pruzích, ale tohle je celkem záludnost. Takže kdo nevěří, podívejte se na paragraf 12 (Jízda v jízdních pruzích) v zákoně o provoze na pozemních komunikacích. Samozřejmě by mělo platit i pravidlo zipu. Dokonce jsem na webu objevil rozsudek jedné autonehody, kde bylo rozhodnuto, že šířka komunikace 5,3 m dostačuje pro jízdu ve dvou jízdních pruzích. JEZDĚTE BEZPEČNĚ!
Smajlík  Křeček
20.09.2010 08:35:42
calc: Chyba značení dlouhá minimálně deset let? Nevěřím, že už se za tu dobu nenašlo pár aktivistů, kteří po tom pátrali. Nehledě na to, že je tam čas od času u toho kruháku nehoda, beztak proto, že si nějaký ignorant dopravního značení myslel, že je v právu.
 Jituzka Žena Kategorie
19.09.2010 18:59:40
Radši bych stála ve frontě, než se srazila s někým, kdo si myslí, že dva pruhy jsou v jeho směru... a to z důvodu, že do stojící kolony se nemůžeš zařadit jako do jedoucího pruhu (že by bude důvod, proč se tak při slušný průjezdnosti jezdí?). Jinak blokujícím lidem se nedivim - jednou jsme jeli do Pardubic a na dvouproudý silnici jsme stáli ve čtyřproudový koloně.
 Menai Arwena Žena23 Kategorie
19.09.2010 16:57:56
Pruhy nepruhy, porad je tu jedna zasadni vec a to je mala propustnost toho kruhaku.

Prevedeno na tvoji modelovou situaci: vidis dve pokladny a jen u jedny je dlouha fronta. Logicky zamiris k druhy pokladne, kde nikdo nestoji a zjistis, ze v ty pokladne nikdo nesedi. Takze si reknes, nevadi na rade uz jsem, tak vsechny predbehnu v ty dlouhy fronte.

Ale jak rikam, neznam konkretni situaci a tak treba je tam proste chyba znaceni. Kdyz ti to neda, zkus to nekde oznamit. I kdyz pochybuju, ze se tim bude nekdo zabejvat.
 calc
17.09.2010 22:38:20
calc - ale ve jménu dvou pruhů (kdyby tam teda byly) já je přece mám právo předjet a není to ani trochu arogantní...to je jako bys tvrdil, že když jsou v obchodě dvě pokladny - u jedné stojí bezdůvodně dlouhá fronta (i když každý v pohodě může k prázdné) a druhá je prázdná - tak že já jsem arogantní, když si klidně půjdu k té prázdné - no to snad ne...:-)

Jestli tam ty dva pruhy opravdu neplatí, nejsem v právu, to je jasný..ale jestli platí, tak v právu jsem a oni jsou hloupí, že stojí všichni u jedné "kasy" a při tom u druhé mají volno a všichni přístup...jejich hloupost..s agresivitou to přece nemá nic společného...spíš s blbostí..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.09.2010 19:14:05
to kikiwhite: Ja sem se snazil nastinit chovani arogantnich ridicu, chovajicich se presne podle mych prikladu. A ty kdyz dokonce zakladas diskuzi o problemu, k nim urcite patrit nebudes.

Myslim, ze to resis moc do podrobna a pokud tam nejsou dva pruhy, tak tam nejsou. A pokud nekde stoji kolona a vsichni vi, ze jim tu frontu nikdo neodpare, tak to tak proste je. Pokud si to ty z prava prifrcis a vsechny tim padem predjedes, tak se proste chovas arogantne (ikdyz ve jmenu dvou pruhu).


p.s.: odbocovaci pruh jsem vzal ve tvym prispevku "asi uprostřed je ještě odbočka doprava"

p.s.2: zkus si jeste predstavit, jak zvolna kolem tech cekajicich projizdis a ladne vystrcis ruku z okna ukazujic jim prostednicek.
 calc
17.09.2010 18:08:09
Není to sporné, nejsou označeny 2 pruhy, je tedy jen jeden. A tím pádem je tebou navrhovaný "zip" holý nesmysl a chápu, že pobuřuje řidiče. Že ovšem nepustí ani autobus, to mi hlava nebere. Nevím, kdy jsi tam viděla nějaké pruhy, co stačily vyblednout, ale já tam žádné nepamatuju. Nevím, po jaké části té silnice jezdíš, ale všimni si, že na polovině této silnice blíž k metru už je nové značení (kvůli bezpečnosti) a to ten jeden pruh jasně vymezuje.
 Jituzka Žena Kategorie
17.09.2010 16:41:06
Baghira má pravdu, pokud nejsou vyznačené dva jízdní pruhy, tak je to prostě jeden jízdní pruh, pokud tam jezdíš často a pije ti to krev, tak napiš na magistrát. Jinak to že jezdíš v "levém pruhu" je v klidu, do chvíle, než ti to tam někdo pošle a napálíš to do něj, protože v tu chvíli tam nemáš co dělat a horko těžko bys to ukecávala
 abcdefghijklmnoupqrs
17.09.2010 15:29:10
calc - "proc nekde stoji fronta o poctu 200 aut, kdyz se da prece krasne predbehnout: odbocovacim prazdnym pruhem, rychlym prujezdem benzinovy pumpy, rychlou jizdou v protismeru, a tak podobne."

-----------------

č etl jsi dobře můj popis? Právě kvůli takovým jsem to psala tak podrobně - mluvím o DVOU PRŮBĚŽNÝCH PRUZÍCH ve městě, tedy typický případ pro zip - kde jsi vzal nějaký odbočovací pruh, kde jsi vzal jízdu v protisměru a ostatní věci, které se mé diskuze vůbec netýkají? Proč to sem pleteš?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.09.2010 15:24:42
calc - neznáš pravidla, nebo se nepřesně vyjadřuješ - já nepředjíždím kolonu v odobočovacím pruhu - tam není žádný odbočovací pruh, já chci jet vedle kolony v průběžném pruhu , který končí až před kruháčem, tedy typický případ pro zip...

Je mé právo zvolit si ve městě pruh, jaký chci a že ostatní volí nelogicky pruh, který je ucapný a ne ten, který je volný, není moje chyba (to je jako bys tvrdil, že např. na magistrále musím pokaždé do pruhu, kde je největší kolona a ne tam, kde je volno, samozřejmě hovadina)..každý má právo stát ve frontě:-), jeho volba..když je někde ale volný průběžný pruh, který na konci najednou končí, mám právo, jako všichni ostatní, do něj vjet a na konci uplatnit zip..toto poch. neplatí pro odbočovací pruhy, to je jasné...ale platí to pro průběžné pruhy, které se najednou stanou odbočovacími...toto mám opravdu nastudované..tady nejde o to, kdy použít zip, o tom diskutovat nechci, nebo to vím...navíc tady o tom už kdysi byla diskuze...mě zajímá, jak je to s tou silnicí, kde již vymizely čáry a tak...jaká pravidla tam plati..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.09.2010 15:03:07
Ten kdo blokuje pravou část vozovky je blbec a ten, kdo předjíždí stojící kolonu je blbec ještě větší! :)
 Nate
17.09.2010 15:02:45
Zip nevypada tak, ze ty ses v jednom pruhu a vsichni ostatni v druhym, tomu se rika predbihani.

Zhruba tvuj popis vypada, jako zpoved clovkea, kterej nechape, proc nekde stoji fronta o poctu 200 aut, kdyz se da prece krasne predbehnout: odbocovacim prazdnym pruhem, rychlym prujezdem benzinovy pumpy, rychlou jizdou v protismeru, a tak podobne.

Jestli fronta nevhodne zasahuje do dalsi krizovatky je jen chyba ridicu, ze nejsou schopny vytvorit nutnou mezeru. A to ze se nekdo neumel zaradit do ty jedny fronty a blokuje autobus, pro tebe neznamena pokyn, ze mas predbehnout vsechny ty ostatni slusny ridice.
 calc
17.09.2010 14:33:54
Jituzka - ale ty se pak u kruháče zařadíš do kolony "zipem"
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.09.2010 14:32:50
baghira - absurdní je, že ta fronta stojí vždy v levém pruhu (nájezd na kruháč je z levé části silnice) a asi uprostřed je ještě odbočka doprava.. a ti blbci už často blokují ten pruh ještě před tou odbočkou, takže blokují i ty, kteří chtějí odbočit, fakt magoři..

Jituzka - já si právě myslím, že je to hodně sporné, jestli je to jeden široký pruh nebo dva, u kterých vybledlo / zazáplatovalo se označení..v každém případě tam není jediný důvod pro to, aby tam ty dva pruhy nemohly být...stačí narýsovat ty blbé čáry..a bude to daleko bezpečenější...takhle, když je to nejasné, je to opravdu občas o hubu..

Kdo má na starosti narýsování těch čar si nejsem úplně jistá - městská část Prahy 9? Nevím..:-(
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.09.2010 14:30:29
baghira: Ale když se jedná o tento konkrétní případ, že stojí kolona vozidel, která čeká před kruháčem, to se mi nějak nezdá. Abys přece někoho mohl předjet, musíš mít kam se před něj zařadit.
 Jituzka Žena Kategorie
17.09.2010 14:23:55
No, ten druhý pruh si asi domyslet jen tak nemůžeš (ty 3m je jen minimální šířka), ale v každém případě můžeš předjíždět (i v rámci toho jednoho pruhu, pokud je tam místo a není to značkou zakázané). A ti, co ti v tom bezdůvodně brání, se dopouštějí přestupku.
Správné řešení je požadovat doplnění vodorovného značení, s poukazem na potenciálně nebezpečné místo. Nevím, kdo to má v Praze na starosti, magistrát?
 baghira Muž Kategorie
17.09.2010 14:20:28
kikiwhite: Silnice, na nichž probíhají stavební práce (zakončené obnovením značení), jsou označeny.

Na Letňanech je dopravní značení sice zmatené, o tom se nelze přít, ale opravdu je tam jen jeden široký pruh.
 Jituzka Žena Kategorie
17.09.2010 14:13:30
vf38exfzp - mně s tím blokováním přijdou jak trotlové - sami se bojej do toho pruhu naject, tak ho aspoň blokujou ostatním..

baghira - napadlo mě k tomu, jak píšeš, že když někde pruh není, tak to znamená že se nesmí domýšlet apod...ale co když nějakou silnic fakt předělali, opravili na jednom místě, tam ty pruhy překryli a neobnovili,.takže to by znamenalo, že najednou v půli silnice ten pruh najednou neplatí a za chvíli už zase platí? (tam, kde ta oprava nebyla provedena a pruhy zůstaly)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.09.2010 14:02:53
Sirka jizdniho pruhu je tusim podle zakona 3m. Takze pokud tam je 6m nebo vic mista, jsou to dva pruhy, i kdyz nejsou vyznaceny.
S tim ze nekdo blokuje druhej pruh uz jsem se taky setkal, ale obvykle se k nemu zezadu priblizuju takovou rychlosti, ze mi zcela dobrovolne a velice rychle uvolni cestu :)
 vf38exfzp Muž39 Kategorie
17.09.2010 13:41:01
baghira - Pokud má kruháč propustnost 1000 aut za hodinu, tak je to pořád 1000 aut, bez ohledu na to, jakým způsobem se před ním řadí, jestli do dvoustupu nebo čtyřstupu...

O to ale tak nejde, jde o to, že když je fronta moc dlouhá, zasahuje do dalších křižovatek a to dělá problémy..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.09.2010 13:34:12
Nejsou-li dva pruhy nakreslené, je to jeden, i kdyby byl 30 metrů široký. To, že někde chybí dopravní značení, to neznamená, že si ho můžu domyslet.

Propustnost je daná nejužším místem, bez ohledu na to, jestli se před ním stojí v jedné frontě nebo ve třech. Pokud má kruháč propustnost 1000 aut za hodinu, tak je to pořád 1000 aut, bez ohledu na to, jakým způsobem se před ním řadí, jestli do dvoustupu nebo čtyřstupu...
 baghira Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2