Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.460778, vloženo 23.06.2010 13:12:57 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Bít či nebít , to je oč tu běží
Otázka je jednoduchá:
Máte psa? Měli jste psa? Popřípadě jakého.

A teď ta hlavní otázka, stále se setkávám s lidmi, kteří si pořídili psa, jsou tedy pejskaři a někteří nemají prvního psa. Ale pořád, čím dál častěji se setkávám s názorem, že pes se musí bít. POZOR, teď nemyslím mlácení, kopání atd. Prostě mu dát ránu po zadku, když neposlechne.

Jako dlouholetá pejskařka, která se zabývá nejen plemeny, ale hlavně výchovou, myšlením a ,,kumunikácí" psů jsem dospěla k názoru:

Když člověk uhodí psa, neznamená to, že pes nezvládl příkaz, ale že pejskař absolutně nezvládl situaci a selhal, protože nedokázal psovi ukázat kdo je pán a vybudovat si přirozený respekt, který se u psa musí budovat už od štěněte, kdy to ještě na vás nezkouší.

Pokud si někdo buduje u psa respekt bitím, je to chudák co absolutně nezvládl psa, kterého si pořídil.

Je jednoduché si pořídit Bulteriéra a vychovat ho tak, že se ze strachu nedovolí ani posadit bez povelu, ale to není umění to umí každý blbec. Umění je, věnovat se psovi, znát jeho ,,řeč" a dokázat sním komunikovat tak, aby pes pochopil, kdo je pán a kdo se musí poslouchat.

A co váš názor?

 bitinebiti Žena26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.06.2010 15:58:34
kejsha:Myslím, že v takové situace dostane pes na zadek spíše kvůli tomu člověku, aby viděl, že vám to není jedno, že ho kousnul a taky , že vás to mrzí, že kousnul.. no, ale chudák pes neví, že ho vlastně chápete, ale musíte.. No jsou vyjímky, no:)
Smajlík  bitnebit
23.06.2010 15:55:50
rajska: s ohledem na to, že knírač se dřív využíval jako hlídač je jeho přirozená reakce na cizí lidi, že vás musí hlídat, ovšam se psy s útulku je těžší pořízení, protože člověk neví co přesně si prožil a dostane s poloviny už vytvarovaného psa a převýchova je těžká, tak myslím, že v takovém případě, jedna přes zadek asi párkrát uletí i zkušenému chovateli:)
Smajlík  bitnebit
23.06.2010 15:55:35
Maximálně, když byl ještě štěně, tak dostal novinama, že se vys.. nebo vych.. kam neměl. Jinak s tebou ale docela souhlasím
Smajlík  Amparka Aluminiová Žena23 Kategorie
23.06.2010 15:03:13
no nám soused jednou vlezl bez upozornění do zahrady a náš pes ho kousl, ne nějak hodně ale kousl....soused byl naštvaný, ale jak můžem potrestat psa, když je to vlastně jeho práce hlídat barák? kdyby zazvonil a my přišli, pes by věděl, že je to v pořádku a nekousne... ale takhle se tam najednou objevil vetřelec....no ale byla to blbá situace
 kejsha
23.06.2010 14:39:25
V tomto ohledu jsou psi stejní jako lidé. Jeden který chce dokáže víc, než sto jiných kteří musí.
 blubec
23.06.2010 14:21:50
Měla jsem psa, mám psa. Oba z útulku a oba na zadek dostali, ale ne za neuposlechnutí příkazů.

Jeden miloval děti a skákal (i na vodítku s náhubkem se vrhal) maminkám do kočárků aby olízl miminku hlavu, což maminky pochopitelně špatně nesly, což chápu. Přinejmenším pohamtal bílé peřinky a maminka se strašně lekla. Zezačátku dokud moc neposlouchal, utíkal nám, ale spolehlivě jsme ho našli na dětském hřišti u školy :o). Za ty útěky a otravování dětí dostal asi 3x za život na zadek.

Ten druhý co ho máme teď je úplný opak, nemá rád lidi ani děti a hlavně nenávidí chlapy v montérkách (vzhledem k tomu, že ho našli někde na Smíchově na tramvajové zastávce předpokládám, že ho tam zlobily nějaké lopaty). Byl půlroční štěně když jsme si ho vzali a on je tak strašně vděčný a takový závislák, že jde člověku na nervy. Pořád se nezbavil pocitu, že ho někde necháme a už se pro něj nevrátíme, takže nás hlídá jak šílenec. Jdu na nákup, uvážu ho venku před stromem a blbec vrčí na každého, kdo jde dovnitř. Jedeme na dovolenou (samozřejmě musíme s ním, u nikoho nechce být a kňučí za dveřmi celé dny), přivážeme ho, jdeme si zaplavat, opět vrčí na všechny lidi na pláži, kteří se přiblíží. Ovšem lidi jsou taky chytráci a dělají jak se ho vůbec nebojí a jdou mu ukázat zač je toho loket, takže dva kousl a za to byl bit. Já vím že ho měli nechat na pokoji, ale kousat lidi prostě nebude.

Ten první byl menší voříšek, tohle je 25-ti kilový střední knírač. Povahy jak Jekyll a Hyde...
 rajska Žena39 Kategorie
23.06.2010 13:41:29
bitinebiti: Děkuju :-) S tím plemenem máš pravdu, mně ovlivnilo při výběru to, že když jsem byla malá, byl v rodině vlkodav, a to byl taky takový trouba hodný, prostě je mi ta chrtí povaha blízká :-)
 Parisienne Žena21 Kategorie
23.06.2010 13:38:41
*roztomilé
 bitinebiti
23.06.2010 13:37:07
Zombie36: Mít jasnou převahu-přesně si vystihl co jsem myslela.

OutsideLife: Jasné mi to je já to jako ostudu beru, ale ti lidi, kteří toho psa mají asi ne, příjde jim to normální..Zažila jsem i pejskaře, který pořád hučel do psa, že musí jít u nohy(bylo to lovecké plemeno a majitel si to asi neuvědomil při pořizování toho rostomilého klubíčka) no pes chtěl samozřejmě pořád k nějakému patníku, prostě ucítil pach jiného zvířete a když o zkusil potřetí, páníček do něj kopnul-a samozřejmě, pes poslechnul, stáhnul ocas a šel u nohy a páníček měl blažený pocit z toho jak má psa vychovaného a poslušného..
 bitinebiti
23.06.2010 13:31:58
Parisienne: je pravda, že tvé plemeno je opravdu snadno učenlivé a zvladatelné, každopádně i přesto si myslím, že určitý podíl na tom máš, pes určité rysi povahy získává od svých pánů a právě jak říkáš ty tón řeči je velice důležitý hlavně pro psa. Díky za takové jako jsi ty:)

assparade: Přesně tak
 bitinebiti
23.06.2010 13:28:09
Problém je,že spousta lidí,kteří si pořídí psa,nemají dostatečný znalosti o tom,jak psa vychovávat a ja o něj pečovat.Z toho pak vznikají chyby při výchově i komunikaci.
 lopezz Muž38 Kategorie
23.06.2010 13:27:10
rozhodně nebí, zbytečně neřvát, ale mít jasnou převahu - doporučuji příručku
 Zombie36
23.06.2010 13:26:54
Pokud se tím opravdu zaobíráš, jak tvrdíš, tak Ti musí být jasné, že je ostudou každého psovoda, (majitele psa), když pes při pohlazení očekává ránu. Tím pádem není co rozebírat.
Co dodat?
 OutsideLife Žena Kategorie
23.06.2010 13:22:47
Tak ona ta moje prcka (fenka vipeta) je takový andílek, hodná a poslušná od nátury. Všechno si vysvětlujeme tónem řeči a gesty.
 Parisienne Žena21 Kategorie
23.06.2010 13:19:02
Je to chyba blbečka co si myslí že pes rozumí lidský řeči a čte myšlenky,debilů co opakují 'co to je, no co to je,to se dělá' potkávám každý den několik, naštěstí jsou psi inteligentní tak jim dojde co tím to hovado myslí.
 assparade Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč