Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.459854, vloženo 18.06.2010 13:00:33 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
NEMOCNICE - špatné zkušenosti
Chci se jen podělit o určité zážitky či zkušenosti z posledních pár hodin a slyšet vaše další případné zkušenosti či zážitky.

Mé dceři se stal včera ve škole úraz. Poprala se se spolužákem (v 1. třídě) a on jí přivodil otřes mozku. Drsné, ale to teď rozebírat nechci.

Spíš mě opět znechutil přístup zdravotnického personálu v nemocnci - konkrétně v Praze na Bulovce.

Jela jsem s dcerou na dětskou chirurgii, kde nás nejprve poslali na rentgen (prvotní nepříjemnost dětské lékařky na příjmu nebudu radši podrobněji rozebírat).

U rengenové kartotéky se dceři udělalo špatně (neb měla právě otřes mozku) a začala zvracet. Já jsem nestihla nic udělat, nevěděla jsem, kde jsou honem záchody, neměla jsem po ruce žádnou igelitku. Říkala jsem si tedy - Ok, jsme přece v nemocnci, někdo se nás ujme, pomůže nám, zvratky utře...ale nedělo se nic, stály jsme bezradně na chodbě (při tom kolem chodily sestry z rentgenu), já nechtěla od malátné dcery nikam odcházet, abych někoho požádlala o pomoc. Absurdně nám pomoc nejdříve nabídla cizí paní - pacientka, která začala vytahovat ubrousky a že nám to pomůže utřít...teprve v té chvíli nám jakási sestra přinesla kus gázy, abych si to SAMA PO DCEŘI UTŘELA! Chvíli jsem byla v mírném šoku, že toto je jejich jediná pomoc pro dítě s otřesem mozku, ale nechtělo se mi s nikým v té chvíli hádat (ačkoliv je pro mě typický opak, většinou spíš vyletím).
Když se mi to tou jednou gázou nepodařilo utřít a řekla to opět nějaké procházející sestře, tak se podivila a dala mi milostivě ještě jednu.

Když jsme si tedy samy po sobě uklidily, čekaly jsem dál na rentgen . Nikoho poch. ani nenapadlo nějak zkoumat, zda by malátné dítě po ráně do hlavy a s jasnými příznaky otřesu mozku, nemělo jít přednostně.

Na rentgenu paní opět nepříjemná, jak jinak.

Se snímkem jsem se vracely opět na chirurii, kde jsem byla již připarvená se pohádat, kdyby nás tam chtěli již po třetí nechat čekat. Což se pochopitelně málem stalo - sestra si beze slova chtěla vzít snímky a s neutrálním - sedněte si a počkejte si - chtěla opět zavřít dveře do ordinace.
Tenotkrát jsem se už ale naštvala doopravdy - nenechala jsem ji zavřít, řekla jsem, že dcera má evidnetně otřes mozku (při čemž přijímající lékařka již byl zpravena o tom, že dcera několikrát zvracela již ve školem byla malátná a chtělo se jí spát), že před chvílí zvracela a že doufám, že nás opět (již po třetí) nenechají čekat delší dobu na chodbě, jak je tam dobrým zvykem, že nemám ani igelitku na zvracení, nic.

Po té nám tedy byla milostivě přinesena miska na případné zvracení a za chvíli jsme skutečně šly do dordinace. Pak už to šlo rychle - dceru si nechali na JIPu na pozorvání a kvůli neurologickému vyšteření a najednou začali být všichni hodní. Tedy konkrétně - ona zmiňovaná doktorka a jedna starší sestra, která byla ale hodná již od začátku.

Ještě pak proběhl menší incident, kdy jsme asi hodinu a půl čekali na pana doktora, aby nám tedy konečně konkrétně sdělil, co je sdcerou, kterého sestry urgovaly asi 5 krát a divily se, jak to že k nám stále nejde, že to pokaždé slíbí a nic.
A kterému já jsem chtěla po podaných infromacích podat jako poděkování ruku, ale on si té ruky nevšiml, nebo dělal, že jí nevidí a zkrátka ji nepřijal - to bylo hodně drsné..no nic...

Je to opravdu VELMI VELMI SMUTNÉ s chováním našich doktorů a vůbec personálu ve zdravotnictví - chvílemi se mi chtělo opravdu až brečet...

Vy, kteří studujete medicínu, chovejte se probohal líp - lidsky, s pochopením faktu, že pacient má strach, bolest atd...on má právo na to být nervózní, vystrašený apod..ale vy jste přece PRFESIONÁLOVÉ a podle toho byste se měli chovat!

Vaše zkušenosti s nemocnicemi?
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.05.2012 13:52:14
Hele, nejsou to jen Čechy. Já mám zkušenost z Novýho Zélandu - nejdřív se stalo, že kamarád omdlel z úžehu a při pádu si vyrazil pár zubů, tak jsem mu zavolala rychlou - v nemocnici jsme čekali hodinu, pak mu napíchli morfium, což mu hodně pomohlo na bolest, takže plusovej bodík, ale za další tři hodiny přišel doktor, se širokým úsměvem, a: "Takže mladíku, dvě zprávy, dobrá a špatná. Dobrá - přežiješ, a špatná - nemůžeme pro tebe nic udělat, zubaře nemáme". S balením paracetamolu a třema číslama na zubaře nás poslali domů, kamarád si celou dobu stěžoval na hroznou bolest nosu a hlavy, a ač mu dělali rentgen, nějak nepřišli na to, že má zlomený obě lícní kosti a nos...náhodou na to pak přišel zubař o pár dní později.

No a později...já nehoda, otřes mozku jak z učebnic, žádnej rentgen, vyšetření trvalo pět minut, hodná sestřička mi nabídla sendvič, ač viděla, že bliju jak alík...a zas paracetamol a brožurka "Concusson Adults" ...bordel jeden velkej
Smajlík  takynasrananazdravot
03.08.2010 23:42:02
Ach, mám samé úžasné zážitky z nemocnic.

- Například když jsem v jedenácti letech upadla na hřišti, nemohla jsem skoro chodit, matka mě teda dovezda do Motola. Tam po šesti hodinách čekání jsem konečně šla na řadu, doktor udělal rentgen, skoro na něj ani nekouknul a řekl, že to je samozřejmě zlomený a dal mi sádru. Za tři tejdny jsem šla na kontrolu a byl tam jinej doktor, kterej se opět podíval na snímek. Řekl, že to zlomený neni a že nechápe, proč mám sádru, že stačilo mít tu nohu jen dva tejdny v klidu v obvazech.... Tak mi tu sádru samozřejmě hned sundal. Fakt luxus, bylo to v červnu v hroznym vedru.
- Pamatuju si, jak sem se šla asi před rokem přihlásit k nový obvodní doktorce... Měla jsem nějakou angínu či co, což mladá nová obvoďačka klasifikovala jako milion jinejch nemocí kromě angíny a poslala mě na několik odběrů krve a na několik vyšetření do Motola. To bylo fakt "super" vzhledem k tomu, že to byla jen pitomá angína, na kterou stačily lokální antibiotika.
- "Úžasná" je Thomayerova nemocnice, kde jsem před třema lety chodila kvůli sádře na noze (problémy s kotníkem atd) na různý vyšetření a fakt vždycky jsem tam čekala nejmíň 5 hodin, i když tam nikdo nebyl... to jsem vážně nepochopila. Sestry ani nemá cenu komentovat, ty se ke mně chovaly jak k nějaký podrážce u boty.
- Zubařka mi najednou jen tak začala vrtat něco v zubu, aniž by mi oznámila, co mi jako dělá, na jak dlouho to bude, kolik to bude stát atd.
- Asi před třema lety jsem byla na rentgenu plyc a ta ženská, kde se dělaly snímky, na mě neskutečně řvala, že stojim blbě... vůbec jsem nepochopila, proč na mě musela tak řvát, stačilo to říct normálně. Pak si ještě vymyslela nějakou diagozu, kterou mě docela vystrašila, doktorka mi poté ovšem řekla, že je samozřejmě vše OK.
- To ani nemluvim o zkušenostech s očařama atd. Naštětí jsem v nemocnici nikdy nemusela strávit víc než den. Každopádně jsem si před pár lety řekla, že už nikdy nikoho v nemocnici (kromě rodiny) navštěvovat nebudu, navštěvovala jsem kluka, kterýho jsem milovala, ale vždycky to byl strašnej zážitek - neuvěřitelně nepříjemný sestry atd.
 jufonka Žena33 Kategorie
20.06.2010 14:54:09
Se zdravotnictvím obecně i s pobytama v nemocnici mám zkušenosti buď neutrální nebo (většinou) překvapivě pozitivní. Nemám známosti ani jsem nemusela nikde uplácet.
 Pa-Loonjka Žena33 Kategorie
19.06.2010 13:00:13
Mard draM: S tím jídlem máš pravdu. Jak píšeš o těch fazolích, to se stalo mojí mámě. Měla po operaci břicha a donesli jí fazole. Mamka měla hlad, tak trochu snědla a pak se doktoři divili, z čeho má koliku:/.

Mimovesmir: Aha, to jsem nevěděla, tak to jo.
 jsemnegeniální
19.06.2010 03:31:17
jsemnegeniální: Jídlo v nemocnici, to je většinou špatný vtip. Mám pocit, že se nějak nečiní rozdíl mezi specifickými potřebami pacientů a třeba návštěvníků průměrné nádražní restaurace. Jsem po operaci, obvaz přes tvář, tampón u nosu, taková hezká krvavá bambulka - jíst můžu něco polotekutého tak maximálně kávovou lžičkou. Hlavní chod: Kuřecí stehno s bramborem :-). Viděl jsem i případy (Gynekologicko-porodnická klinika 1. LF UK), kde pacientkám po operaci v krajině břišní byl roznášen fazolový paprikaguláš..
 Mard draM Žena43 Kategorie
19.06.2010 01:07:40
V soukromé nemocnici AGELu byla známé odložena operace, protože nebyl pomocný personál, který by ji odvezl na sál do jiné budovy. Takže měla místo jedné za sebou hned dvě hladovky, fakt super pro zdraví dotyčné. Hlavně že máme 10% nezaměstnanost. Sestry s platy tehdy pod 10.000 makaly jak šroubky, práci dříve 3 lidí dělá 1 a navíc většina mladé a nezkušené=nižší mzdy. Navíc znatelný nárůst agresivity pacientů, zfetovaných a podobných novinek. Kvalitní personál odchází mimo obor nebo do zahraničí za mnohonásobnými mzdami a zejména za společností, která nefandí zrůdám typu Krejčíř, Mádl, Schwarzenberg, Mengele, Julínek. Která nehází klacky pod nohy těm, kteří se snaží něco zlepšit, kde protest proti nečemu není hned vnímán jako sockovství nebo komunismus. Tuhle českou připosranou společnost si vyžer voličko ODS, TOPky pěkně do dna. Škoda jen, že to odnáší i nevinné děti. Více nemám co k tomu říct.
 tvá volba
18.06.2010 21:25:53
Tekutiny ano, ale dodat rychle kofein se taky doporucuje.
 Mimovesmir Žena32 Kategorie
18.06.2010 21:24:01
Mimovesmir:
No a já byla na klasické a musela jsem ležet celých 24 hodin:), no bomba. A že ti dali kafe, to je taky husté, kafe přeci dehydruje a po punkci bys naopak měla mít tekutiny:). No jo, i mist tesař se někdy utne.
 jsemnegeniální
18.06.2010 21:18:02
jsemnegeniální:
Jo s tou punkci mam podobnou zkusenost. Udelali mi kafe at to po te punkci vypiju a pritom to kafe stalo na stolku asi 2 metry ode me a celou dobu tam nikdo nebyl, komu bych si mohla rict at mi ho podaji. Nastesti jsem byla na atraumaticke a musela jsem lezet jen 2 hodiny.
 Mimovesmir Žena32 Kategorie
18.06.2010 20:58:13
pardon, měly uklidit ony:)
Smajlík  jsemnegeniální
18.06.2010 20:31:17
kikiwhite:
Jinak tě chápu, že tě to vytočilo. Určitě by zvratky měli uklidit ony. Na interně a podobných odděleních také vyměňují plenky pacientům zdravotní sestry a ne rodinní příslušníci. A to je v podstatě to samé. Pacient má právo na důstojné zacházení ze strany personálu a tohle bylo vůči vám nedůstojné, takže chápu tvé rozhořčení.
 jsemnegeniální
18.06.2010 20:26:38
No, z nemocnice mám dva ne moc trochu kuriózní zážitky. Jeden se týkal mně, jeden jiné osoby. Nejprve, poté, co mě odvezli do nemocnice, jsem čekala strašnou dobu na příjmu no a právě tam přišla nějaká zoufalá paní a mluvila se sestrou, jestli by mohly vzít na příjem přednostně její matku, protože její matce bylo hrozně zle, nemohla chodit, byla prakticky nemohoucí a z fakultní nemocnice ji poslali zpět do spádové- okresní nemocnice, s tím, že ve fakultce mají plno a má si to vyřešit spádová oblast. Sestra místo toho, aby tu paní vzala, protože na tom byla fakt ze všech čekajících pacientů nejhůř a nebylo jisté, jestli vůbec vydrží, tak tu paní seřvala,že její matku nevezme, že nemá vystavenou akutní žádanku a ať si tak dvě hodiny počkají stejně jako ostatní pacienty. Paní se s tou sestrou dohádala, ale marně, s nemohoucí matkou tam musela čekat další dvě hodiny, přičemž nebylo jisté, jestli to ta její matka do příjmu vůbec ještě vydrží. Vydržela, ale bylo to strašné, celá čekárna byla nervózní i za tu paní.
Já, když jsem pak ležela na oddělení, tak bylo vše celkem o.k, sestry i lékaři se chovali k pacientům pěkně. Jediné, co mě zarazilo, že mi po lumbální punkci, kdy se nesmí vstávat z postele a musíš 24 h ležet rovně na zádech na posteli donesli oběd, tak, že bych si k němu musela sednout(sedat si po punkci nesmíš) a divili se, že ho nejím, no jak bych mohla, když jsem nesměla vstávat z postele. A pak mi ještě přinesli čaj a postavili ho tak, že bych si musela ne sednout, ale přímo stoupnout, abych si ten čaj podala, což po punkci taky nelze:). Ještěže mě zásobilo příbuzenstvo bagetami, které se dají jíst i v leže a pitíčky, která se dala pít také vleže, jinak nevím:).
 jsemnegeniální
18.06.2010 20:24:36
Pro kikiwhite.
Moje poznamky tukam na HP Mini z nemocnice, kde se v soucasne dobe nalezam. Proto bez hacku a carek.
Denne mam moznost se sprchovat, pres veskere problemy se soustavou hadicek a pumpicek. Denne mam cerstve povlecenou postel a novou nocni kosili. (To jsou sice jen malickosti, ale zprijemnuji pobyt).

Mne u ceskeho zdravotnictvi, ktere sleduji zcela nahodne z dali "stve" pristup lidi k pacientum. S takovym pristupem by u nas nedovolili takovym "typum" ani pristup ke kravam, natoz k lidem.

Pri mych -neprilis castych navstevach Tve krajiny se divim, ze se lide jeste nevzbourili. Jako protest proti Vasemu zdravotnictvi.

Nerada vzpominam na me zasilky leku memu priteli z detstvi. V Cesku byly jen pro papalase, nebo za uplatu. Protoze zasilky byly drahe, chtela jsem mu poslat davku postacujici pro pul roku. Pritel mne prosil, at to nedelam, ze by mu je zabavily. (Jeho zkusenost!) Tak nezbyvalo, nez chodit kazdy mesic na postu a zasilat veci doporucene. O jeho problemech nepisi! On musel vzdy sehnat predpis od lekare, s predpisem jit na celnici a doufat, ze mu lek vydaji.
Divna zeme...
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
18.06.2010 19:28:24
Daniela H. - Tohle, co se ukázalo v této diskuzi, je něco neskutečného...jak se může naše zdravotnictví vůbec kdy změnit, když lidé mají takové názory..na Outsidelife už nemá cenu reagovat, je asi jen buďto jen zlá, sosobecká nebo hloupá, nevím (nebo kombinace všeho)...spíš mě jímá hrůza, že právě takto ti lidé ve zdravotnictví smýšlejí, je to beznaděj a dokud se nezmění myšlení lidí, nezmění se ani zdravotnictví...fakt mě některé názory dost překvapily až šokovaly, je to ale dobrá sonda do smýšlení lidí...třeba jak někdo psal - měla sis sehnat uklízečku sama - to je groteskní..utěšuju se jen tím, že chytří lidé reagují jinak a byly tam i dobré a normální reakce...hlupáci reagují tak, jak reagují, třeba tak, že člověk, který má strach o nemocné dítě jej nechá na chodbě a půjde po nemocnici sehnat uklízečku, místo aby to udělala sestra, která je tam mimojiné od toho (myslím, aby sehnala uklízečku)

Lidi, co tohle píšete, jste vážně hlupáci...i v blbé hospodě , když polijete stůl, číšník to utře, ale v nemocnici si má pacient ze země utírat krev / zvratky sám? To jste vážně takoví tupci??

Takže až budu zase někdy v nemocnici, třeba s rozbitou hlavou a zakrvácím zem, tak si to buďto utřu sama, neboť to je přece dle vás slušné, a nebo s tou rozbitou hlavou budu shánět uklízečku...jak říkám, jste magoři....a ano, jak píše blatta orientlis, jsem teď fakt vytočená a nehraju si na to, že jsem nad věcí...nejsem a vůbec se za to nestydím, taková tupost mě dokáže fakt vytočit...

Jinak děkuji těm, kteří sem přispěli rozumnými názory, aspoň to mě trochu uklidňuje, že ne všichni jsou tak vypatlaní..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 18:59:11
Pro OutsideLife.
Podminky v ceskem zdravotnictvi byly uz hruzne dlouho pred ODS. Kdo nezaklepal flaskou na dvere ordinace - nemel nadeji na osetreni. Viz mnohe prispevky zde.
Nejudesnejsi je na cele veci trvani na udelenem statusu. (Bez tutulu se pry clovek v Cesku neuzivi, i kdyz je jeho titul koupeny.) Sestricka proste odmita odklidit zvratky ditete, protoze na to nestudovala! V tom je jadro problemu. A ne v ODS!
Ne nadarmo si soudruzi zridili SANOPS.
K tomu prispiva znama ceska neurvalost. (Heslo z roku 1895 - Cech je bud lokaj nebo hulvat!)
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
18.06.2010 18:57:51
pardubická nemocnice to samé
jednou o víkendu se nám začal dusit, skoro až modrat, tak jsme rychle sedli do auta a jeli do nemocnice. Tam nás poslali na plicní. Nikde nikdo, sestry očividně dotčené, že je o víkendu někdo ruší... nechaly nás tam asi hodinu sedět (přitom nikde žádný pacient), pak se táta začal znovu dusit, tak už jsme tam naklusali, že teda tam nebude sedět jak trubky, tak nás konečně poslali na rentgen.... tam samozřejmě taky nikde nikdo... zase jsme tam čekali asi hodinu.....nakonec jsme se se snímkem vrátili, tam si ho vzala doktorka a hned si tam tátu nechala....

Pak jsme měli incident, když se jim opět začal na pokoji dusit a sestra nebyla na přivolání schopna přijít, tak jsem jí vlezla do sesterny (a protože jsem taky zdr.sestra), vzala jsem si přístroj na dýchání, v tu chvíli stála vedle mě a seřvala mě. Nakonec tedy za tátou šla.

Pak jim zkolaboval v koupelně, rozrazil si hlavu... doktorka ho odmítla poslat na CT... a sestra mi do ruky vrazila obvazovací materiál, ať mu to obvážu.

Nakonec začal táta vykašlávat krev, poslali pro něj sanitku z Prahy. Ale samozřejmě nejvíc je zajímalo zaplacení pobytu v nemocnici. Táta nám celý ustaraný volal, že nemá u sebe peníze.

No prostě to bylo to nejhorší... samozřejmě jsem toho při praxi v nemocnici zažila daleko víc a můžu říct, že české nemocnice stojí opravdu za to.
 Nola
18.06.2010 18:00:46
Mě na čarodějnicích štíplo nějaký hovádko. Jelikož to byl pátek, nic jsem neřešila (ani to nebylo nějak hrozný, prostě štípnutí, navíc na akci člověk řeší trochu jiný věci, než nějakej štípanec. Během víkendu mi to pěkně nateklo (fakt jsem tu jednu nohu měla 2x tak větší :)), bez chladivejch obkladů jsem nemohla existovat a tak jsem se v pondělí vydala k doktorce. Ta na to koukla, lekla se a říká "no tak tohle jsem ještě fakt neviděla", napsala mi zprávu a poslala mě na kožní do nemocnice. No a už to začalo. Sestra příjemná jak osina v zadku, ala jsem jí zprávu a ona na mě vyštěkla "no ale to musíte bejt objednaná, to my vás hned nevezmeme, to sem nemůžete jen tak přijít a chtít vyšetřit!!" :D Já na ni koukám jak blázen a ptám se jí, jestli tohle myslela vážně. A ona místo odpovědi zase vyštěkla někam za mě "No prosimtě, Marto, ona zase nepřišla!".. Už jsem lapala po dechu, že jí fakt něco řeknu, ale v tu chvíli přišla paní s dítětem (tak asi sedmiletým) a říká, že si synek někde na táboře strhnul pihu, že potřebuje vyšetřit. Samozřejmě se potázala se zlou, stejně jako já. Ale paní byla o něco drsnější než já, začala tam na sestru řvát, že od rána běhá po doktorech a nikde ji nechtěj vzít (prej objednat až na srpen :D) a že na státní nemocnici teda spolíhala.. Sestra si ji změřila pohledem a odkráčela do ordinace. Po dvou hodinách jsem přišla na řadu a po mně i to děcko. Ale to čekání!
A v ordinaci ještě větší bomba. Doktor mi tu nohu prohlídnul a já mu říkám, že mi v sobotu ráno bylo zle, že jsem pořád ještě taková malátná.. A on se mě na to zeptal, jestli jsem třeba v pátek moc nechlastala. Pak mi na to předepsal nějakou předraženou mastičku a že se mám ukázat, když se to nezlepší. Noha se asi lekla, tak se během týdne fakt vyléčila. A příště? To snad radši použiju zbytek tý mastičky, než abych tam šla znovu...
Smajlík  Amparka Aluminiová Žena23 Kategorie
18.06.2010 18:00:24
Spíš mám zkušenosti více méně zprostředkované. Do nemocnice jsem naštěstí sám nemusel.
1) Příjezd na pohotovost s vážnějším zraněním hlavy (nebo nějak podobně) a reakce lékaře - vyplňte si formulář.
2) Porody jsou pořád "veselé". Přibližně 2 roky pozpátku jsme měli v rodině porod. Po delším přenášením byla několikrát urgována žádost o hospitalizaci, neúspěšně kvůli kapacitě. Při posledním pokusu se dožadovali lékařské dokumentace (či co) a chtěli porod přesunout z fakultní nemocnice do jiné. Přesun se nekonal, následoval okamžitý příjem a za 3 hodin bylo dítě na světě. Plodová voda byla už zelená, ale dítě je naštěstí zdravé. Já jsem taky přenášený, se zelenou plodovou vodou, bez následků.
3) Při kontrole u lékaře nastal kolaps (nevolnost), zavolali rychlou. Za 2 h byl pán na operačním sále kvůli srdci a za další 1-2 dny už doma.
 reed
18.06.2010 17:26:20
teď sem si uvědomil,že jsem vlastně vloni taky byl na zákroku v nemocnici,ale ambulantním.Měl jsem na krku zánět,takže mě to na chirurgii vyřízli.Pak jsem byl 4 krát na kontrole. Celkem jsem byl u 4 různých lékařů,3 byli v pohodě a až ten poslední byl nepříjemnej (řekl dost nepříjemně,proč prý jdu na kontrolu,když už je to v pořádku.Přitom ten předtím řekl,abych raději ještě na jednu kontrolu přišel).
Bylo to vloni v nemocnici v Brně.
 lopezz Muž38 Kategorie
18.06.2010 17:19:01
Já jsem naštěstí nikdy hospitalizovanej v nemocnici nebyl.To,copíšeš,není ojedinělej případ. Prostě tak to v mnoha českých nemocnicích funguje a nejen v nemocnicích,ale i na úředech,ve školství atd. Prostě zakový chování a jednání je u mnoha lidí v ČR (nebudu posuzovat zahraničí,protože nemám dost vlastních zkušeností). Podobný je to i v soujromých firmách,opět neochota,nezájem a to dokonce někdy i v případech,kdy je to povinnost těch dotyčných.Tak to prostě v česku funguje a je potřeba si na to zvyknout.Ten 30 kč poplatek to nezmění.Možná by to změnil poplatek třeba 300 kč,že by pak měli lékaři i sestry v průměru 4 krát tak velký plat a nebyl by jich nedostatek a když by někdo z nich takto jednal,nebyl by problém ho finančně potrestat nebo po čase i propustit.jenže oni ví,že je jich nedostatek a že prostě si takový jednání můžou dovolit.tak to prostě je.nedávno byla ve zprávách reportáž právě o situaci ve zdravotnictví a mluvil tam nějaký doktormže v Německu si vyydělá až 6krát víc než v ČR a bez přesčasů.A ještě k té nemocnici: strýc byl asi před 4 měsíci v nemocnici a říkal,že jednání personálu bylo naprosto otřesný a že už by si to teda v žádným případě nechtěl zopakovat )bylo to v nemocnici v brně U svaté Anny).
 lopezz Muž38 Kategorie
18.06.2010 17:17:50
No já čekal kdovíjaké hrůzy a v podstatě se nic zvláštního nestalo. A úpřimně, já být sestra tak mě ani nehne utírat po tvém děcku zvratky. Proč by to měla za tebe jako dělat? Zvlášť když má frmol a nemá čas. Tu uklízečku sis taky mohla zavolat sama, ale ne tím, že tam budeš hystericky ječet, jakto že to nikdo neuklízí, ale pokorně požádat nějakého zřízence zda by nemohl někoho zavolat, protože sama to nemáš čím uklidit.
 dirigent.
18.06.2010 16:31:02
Daniela-Hildegard:
Může zato ODS, ta převedla STÁTNÍ nemocnice na kraje, které je prodávají soukromníkům. Soukromí majitelé nemocnic vykořisťují personál, jak finančně, tak jinak. Doktoři jsou v práci od nevidím do nevidím za mizerný peníz, zodpovědnosti dvakrát tolik, aby se ušetřilo, řadu personálu propustili a nebo donutili k podepsání značně nevýhodných smluv. Doktoři se téměř hroutí pod tíhou zodpovědnosti a práce, takže jim nelze mít za zlé, že nehýří úsměvy, ale padají sami na hubu. Sestry jsou na tom ještě hůř.
Kdo může utíká do zahraničí, 40% absolventů našich lékařských fakult plus kapacity v oboru.
ODS zlikvidovala zdejší zdravotní systém do základů.
 OutsideLife Žena Kategorie
18.06.2010 16:29:05
Uznávám, že někteří doktoři prostě kreténi jsou a hotovo (ostatně, tak jako u kterékoli jiné profese - jsou i debilové taxíkáři, prodavači a učitelé). Stejně tak není v pořádku, aby pacient čekal sto let, než se mu udělá RTG a dostal se k doktorovi.
Ale bylo by fajn si uvědomit, že to není jediný pacient v nemocnici a jsou tam v tu chvíli třeba i horší případy než otřes mozku. Nevíš, jestli doktor právě nezachraňuje jiný život a nevíš, co dělají sestry za zavřenými dveřmi (a ne, v nemocnici opravdu není čas na to, aby si tam četly CosmoGirl). V nemocnici je opravdu strašný frmol a každý pacient chce, aby se přednostně pomohlo jemu - což je pochopitelné, ale prakticky jaksi neproveditelné. Doktorů a sester je málo a co vím, tak většina se opravdu snaží dělat, co je v jejich silách. Někdy je i to šnečí tempo nejvyšší možné.
O tom, že o nějakém zákoníku práce si doktor může nechat jen zdát, zde mluvili jiní. Také se stává, že přichází pacienti simulující, nespolupracující nebo takoví, jejichž diagnóza je velmi sporná. Zvýšená teplota, bolesti hlavy a kloubů může být stejně dobře chřipka jako meningitida. Doktoři prostě nemůžou řešit celý den jen jeden případ a ještě u toho být neuvěřitelně individuální, milí, tolerantní a nápomocní. I když by třeba sami chtěli.
Co se týče zvratků, samozřejmě, že by bylo ideální zavolat uklízečku, ale co když ji zrovna zavolali o dva baráky jinam? A když se Tvoje dítě pozvrací třeba v autobuse, tak to taky uklidíš, ne? Tohle mi nepřijde zdaleka takový problém, jako to, že jste čekaly pomalu celý den na doktora...
Ještě bych ráda dodala, že každý tady chrlí hisotrky o tom, jak "doktor zanedbal," "doktor pokazil," "doktor hned nepoznal." Málokdo mluví o tom, kolik životů doktoři zachrání a kolika lidem pomohou. Každý se někdy splete a také jsou případy, jimž už se pomoct nedá. Není možné poslat naprosto každého, kdo přijde, na všechny vyšetření sakumprásk jen tak "pro jistotu."
Samozřejmě se tím nechci zastávat všech doktorů, také mám s nemocnicí i špatné zkušenosti, jen ono to z druhé strany opravdu není tak jednoduché, jak to vypadá.
Jdu se taky učit a doufám, že mi i po letech zůstane elán na to, abych dělala svoji práci co možná nejlépe.
 medička
18.06.2010 16:11:21
kikiwhite NENI hystericka, jen ma predstavy o nemocnicnim osetreni mimo hranice Ceska.
Ten problem spociva v tom, ze cesky clovek je vyucen a naucen byt v urcite nomenklature. Proste odbornik na zavirani kohoutku s teplou vodou. Beda, prebeda, kdyz se musi zavrit voda studena...

Chovani ceskych zdravotniku je povestne. Prvni podminkou k osetreni je VSIMNE. Bet tohio se nehne ani ruka. To vse nema s ODS, ci jinou stranou nic spolecneho. To je proste postoj Balkanu.

Chyba se stala kdysi, kdyz odstranili radove sestry z nemocnicni pece a strcili je tam ,kde jeich cinnost nebyla viditelna. Jejich odevzdani a pokora /nemoc muze postihnout kazdeho!/ byla nerada videna u divenek, ktere se uz videly po boku doktoru...

Sleduji velmi podrobne jakym smerem se pohybuje ceske zdravotnictvi. Jeste to neni tak daleko, jako to bylo v byvalem Sovetskem svazu, kde se pacientum posilalo jidlo na dlouhych hulkach z ulice.

Kikiwhite -nezoufej. Ale pis o tom, vypravej o tom vsude kde muzes. Pomuzes tim snad trochu Tvym vnukum ve stejne situaci.
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
18.06.2010 15:55:34
Tak když vlastní dítě ikdyž má zdravotní problémy pobilje zem, tak je minimálně slušnost se omluvit a nabídnout se, že to sama uklidíš. Pak je dobré si uvědomit, že málokdo jde do nemocnice s tím, že je mu dobře, lidi kterým je tam zle se střídají jak na běžícím pásu, doktoři a sestry jsou většinou přepracovaní tak na nějaké zvratky na zemi a usmívání se na kikiwhite asi nezbývá moc čas. Ohledně čekání na rentgenu, máš pusu, mohla jsi taky slušně říct že dceři je zle, vypadá to na otřes mozku, jestli ji nepustí první, kdyby řekli že ne, pak si klidně stěžuj. A ohledně toho doktora, často tam bývá jeden na celé oddělení, pochybuju že v ordinaci brouzdal na netu zatímco jste čekali, těžko soudit jak to bylo, chápu že ty to vidíš hodně drasticky, když jsi měla malou dcerku po úrazu, ale zkus se vžít i do situace té druhé strany. A s nepříjemnými lidmi se setkáš i na úřadě, v obchodě, i mezi profesory, s tím nic neuděláš.
P.S. jdu studovat medicínu tak díky za radu, budu se snažit být milý :)
 Zítra vstávám v pět Muž Kategorie
18.06.2010 15:55:26
Moje zkušenosti s nemocnicemi? Sice se to netýká přímo mě ale mému příteli tihle ,,profesionálové" zničli život, když ho ve 14. letech s boreliozou a mononukleozou poslali na cchirurgii prý zánět tlustého střeva. Poté ho už pozdě přeložili na infekční. Po letech kdy byl jeho stav pořád špatný dostal hlasy, šel k doktorce která se mu vysmála do očí že simuluje, takže si málem vzal život. Díky laxnosti lékařů se schíza začala léčit dlouho, takže následky má dodnes a dodnes je v invalidním důchodu a šance na úplné vyléčení má minimální. Léky bude brát zřejmě celý život.

Nejvíc bych ječela když slyším jak chtějí doktoři přidat prachy, jako nechápu za co. Za tento přístup, si zaslouží minimální mzdu, nebo rovnou nakopat do prdele a vyhodit. S lidma jednají jako s dobytkama, člověk si platí první poslední a nakonec si po sobě ještě musí utírat zvratky na chodbě. :(((
Smajlík  Angel rebelde Žena21 Kategorie
18.06.2010 15:34:53
kikiwhite: Ty mě připomínáš moje dva známé studenty, kteří volili TOP09 a ted velice řvou proti školnému. Volila jsi ODS, kteří udělali největší bordel ve zdravotnictví za posledních x let, tak si neztěžuj
 xtom
18.06.2010 15:32:15
O hororových zážitcích z nemocnic slyší člověk furt.. myslím, že tohle ještě zdaleka není nic hrozného. Jinak teda bez toho, abych soudila, kdo MÁ či NEMÁ uklízet v tomto případě zvratky po tvé dceři, můžu ti říct, že já být v tvé situaci, vůbec by mě nenapadlo to po někom chtít a udělala bych to sama.
 lealtad Žena Kategorie
18.06.2010 15:20:20
zvratky na chodbě nejsou prioritou.....a že kolem Tebe jsou vždy jen neschopní debilové, mě nějak nepřekvapuje.
 limonka
18.06.2010 15:17:34
Trochu nechapu, kdo by mel podle tebe uklizet ty zvratky.
 udeaja Žena20 Kategorie
18.06.2010 15:08:42
OutsideLife - no ty jsi fakt vypatlaná. Jde vidět, že pokud lidé jako ty tvoří české zdravotnictví, tak se neni čemu divit. Zdravotnický personál tam má být od toho, aby se staral o pacienta, a utírání čehokoli zbůsobeného úrazem či nemocí, patří mezi jejich povinnosti. Ve reakcích níže je jasně vidět, že naše sestry a doktoři/ky by snad nechali lidi umřít, než aby se snažili hnout prstem!
Smajlík  zuzynka
18.06.2010 15:03:09
Já si nemůžu na nic stěžovat. Ale byla jsem v nemocnici o svátcích, takže tam neměli moc pacientů a tímpádem měli asi víc času.

Ale jinak je prostě potřeba nenechat se odbýt a udělat trochu scénu. Ale chce to pořádný nervy.

A z pohledu sester, je jich málo a mají hodně práce a nestíhají. Tak uklízení zvratků nepovažovaly za prioritu. I když zavolat uklízečku teda mohly, u nás to tak dělaly. Ale zase není takový problém to utřít sama, ne? A zajít pro sáček taky ne. S tím, kolik mají v nemocnici práce, nemůžou obcházet čekající pacienty a ptát, se, jestli potřebují sáčky, napít a bůhví co všechno. Je prostě potřeba si to zařídit sám. Bohužel. Až bude sester víc, tak to bude o něčem jiném.
 seesa
18.06.2010 15:01:10
kikiwhite: Nějak diskusi nervově nezvládáš. Měla by sis po večerech omévat přirození vlažnó vodó...
Smajlík  Blatta orientalis Muž31 Kategorie
18.06.2010 15:00:26
Nakonec si taky rýpnu, když už střílíš na všechny strany, ať máš víc terčů. Vyjmenováváš tady kdo z nemocničního personálu na Tebe byl a nebyl hodný, kdo Ti sám od sebe o vlastní iniciativě pomohl se zvratky na chodbě... Kdyby Tvé dceři bylo něco vážného, nejen že by personál kmital jinak, ale ty by ses taky doufám nechovala jako ... ve skutečnosti - nebo ne? Protože tak jak to popisuješ mi to nepřijde jako příběh úrazu hlavy ošéfovaného akceschopným rodičem.
 Blubec
18.06.2010 14:57:12
OutsideLife : Souhlasím kikiwhite. Nemáš děti, takže nemůžeš chápat co je to strach o ně.

Jinak jsem si vzpoměla v souvislosti s tím jídlem. Když jsem byla po té operaci, tak ze mě trčely 2 pytlíky (jeden z rány páč jsem dostala umělý vývod, a druhý jako drén) všechno mě bolelo jak svině a měla jsem jenom ležet. A přišla sestra s větou že je večeře a ptala se me jestli si jí vezmu, říkám že teda jo a vona (byla ňáká slovenka): Choctě si jich zobrať ze stola a odešla:D Než bych se tam jaksi s těma pytlema dobelhala tak už by byl zítřejší oběd.
Smajlík  *Devil Angel* Žena25 Kategorie
18.06.2010 14:46:40
kikiwhite:
Ne, jen nejsem v krizovkách hysterická, na rozdíl od Tebe.
 OutsideLife Žena Kategorie
18.06.2010 14:43:34
OutsideLife - koukám, jsi velmi moudrá (přemoudřelá)...no není divu, máž už kus života za sebou, takže je jasné, že všemu rozumíš...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 14:43:15
Otce nedávno operovali s kýlou... člověk si říká - blbá malá operace... Odjel v pondělí, v úterý šel ve dvě pod kudlu a ve středu ve čtyři se objevil doma... zírala jsem jako blázen. Tak do šesti bylo dobře, pak mu začaly bolesti, tak to šel zaspat a kdybych usnula, tak jsem měla po otci, protože v půl dvanácté už si nebyl schopen zavolat sanitu. O příjemnosti saniťačky se nebudu zmiňovat... otci se spojil normální pooperační stav s těžkým zánětem, což už jeho tělo nemohlo zvládnout... jsem mimo já, když mi připadá den po operaci, kde se do těla zavádí cizí předmět (síťka, která se podle jiného lékaře z nesoukromé nemocnice zavádí u lidí ve vyšším věku s opakovanou kýlou), málo?

Moje momentální zkušenost - natekla mi noha (nárt, palec), bolest tak, že jsem tu lezla po zdech, tak jsem se dovlekla na chíru, tam se mě pan doktor zeptal, co mi je a poslal mě na rentgen, nečež mě vyhodil s receptem na fastumgel s tím, že jsem "si to asi někde narazila", čehož si nejsem absolutně vědoma. Nohu mi neprohmatal, vlastně se na mě ani nepodíval a "šla" jsem. Momentálně tu sedím s nohou nahoře skučim bolestí a čekám do pondělka, než budu moct jít na krev, aby se potvrdily/vyvrátily tři ne příliš příjemné diagnózy od jiných lékařů, ke kterým jsem se dostala pouze pro to, že mám v rodině známé lékaře...

Je to všechno sranda, jestli se mi potvrdí jeden autoimunitní syndrom tak se asi půjdu oběsit, protože obvoďák mi oznámil, že mě zřejmě nikdo nebude chtít kvůli nákladnosti léčby přijmout...
Smajlík  Lady von Feroll Žena23 Kategorie
18.06.2010 14:41:47
OutsideLife - už chápu, proč je tolik hnusnej a nafoukanejch doktorů bez zájmu o pacienta - mají to zkrátka v povaze, stejně jako ty..hodně smutné vyhlídky...ale stále optimisticky doufám, že zdravotnící tvého smýšlení tvoří menšinu...

A ještě navíc jsi admin..tím si připadáš ještě důležitější, že?
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 14:41:19
kikiwhite:
Dítě nemám a nikdy mít nebudu, ale nemysli si, že mým blízkým nikdy nešlo o život a nerozhodovaly minuty.
Kdyby vážně o něco šlo, jak se nás tady snažíš přesvědčit, čili kdyby byla dcera opravdu v přímém ohrožení života, nějakej nablitej flek na podlaze by Tě vůbec nezajímal, matko rodu.
Smajlík  OutsideLife Žena Kategorie
18.06.2010 14:36:14
No, pamatuji si mou prakticky jedinou zkusenost z nemocnice, kdy mi nejprve jedna doktorka tvrdila ze oteklou ruku (v zacatcich uzivani antikoncepce) mam nejspis z toho ze jsem si ji premohla pri nejakem sportu. Kdyz uz jsem mela prakticky potvrzenou trombozu v ruce, bylo mi divne, ze zadny z lekaru neresi to ze sem zadychana pri obycejnem sedeni jako bych bezela do schodu. Doktorka ktere jsem to rikala me odbyla ze to je z nervozity a at se laskave uklidnim. Pak jsem to rekla druhemu doktorovi ktery mi ty plice projel ultrazvukem nebo cim to, okamzite zjistil embolii a ten je serval, ze me nejenze nechali samotnou po svych prechazet z jedne budovy do druhe, ale navic me takhle odbyli..

Nebo treba mi sestra donesla do pokoje jidlo - ja ji rikam ze vim, ze tohle jidlo se nesmi k lekum ktery beru. Ona se jde nekam zeptat a pak prijde ze mam pravdu a odnese to. Ale kdybych to nevedela - no asi bych neumrela :-) dopadlo to dobre, a celkove jsem si tenkrat prozila v nemocnici spoustu casu a vetsinu veci co si pamatuju byly kladne.
 Mimovesmir Žena32 Kategorie
18.06.2010 14:36:04
OutsideLife - až budeš mít sama dítě, budeš mluvit jinak ty chytračko...teď si tu můžeš mávat ručkou, jak chceš, ale moc vážně se to brát nedá..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 14:35:01
rajska: A bude hůř...

Navíc na pohotovosti nikdo nechce sloužit, odnesou to obvykle benjamínci nebo ti, kteří nemají moc pevnou pozici - vymetou to tam s nimi jako s hadrem, není to pořádně zaplacené (leckdy vůbec) - pak to má nějak vypadat.
 Blatta orientalis Muž31 Kategorie
18.06.2010 14:35:00
Bulovce je lepší se vyhnout, ta je celkově nic moc. Snažim se upíchnout vždycky do Vojenský, a když to nejde, tak Motol, Karlák, Vinohrady nebo Homolka.
 vttetvqe
18.06.2010 14:34:17
OutsideLife - ty seš hotová....nechce se mi už na tebe ani reagovat...a ještě jednou opakauji, zjevně pomaleji chápeš - NEMUSELA TO UKLIDIT SESTRA, ALE PŘIVOLANÁ UKLÍZEČKA? Mám to ještě zopakovat?? PŘIVOLANÁ UKLÍZEČKA PŘIVOLANÁ UKLÍZEČKA PŘIVOLANÁ UKLÍZEČKA PŘIVOLANÁ UKLÍZEČKA - už jasné? Ale ani setsry by neubylo...

A já jsem se starala o dceru, které bylo špatně - velmi mě obtěžovalo, starat se ještě o povinnosti uklízeček...nikdo tam vedrem nepadal, bylo asi 20 stupňů a sestry měli velmi daleko do lítání, to jsi mě pobavila - spíše tam vládl klídek a pohodička..

Dle tvé logiky by mi tedy opravdu měli pokaždé volat z nemocnice, abych něco za SVÉ díte uklidila?? Jsi opravdyu tak hloupá, že situaci vážně nechápeš??

Bůh nás chraň od zdravotníků tvého smýšlení a doufám, že se ti jako sestře či nedejbože lékařce (nebo čím jsi) nikdy nedostanu do ruky..

Dej mi pokoj a jdi si žluč vylévat někam jinam..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 14:34:04
matky a jejich dětičky.... to je vždycky tyjátr...
 poi
18.06.2010 14:29:13
Hm, bohužel nepřekvapuje. Předevčírem jsme byli se synem na pohotovosti v Krči, protože je alergik a měl astmaticky stažené průdušky a nemohl dýchat. Sípal, v obličeji celý rudý, ale doktor přišel za 40 minut, zeptal se ho jak se ti dýchá, syn řekl špatně a odpověď zněla já si myslím, tak až se bude dusit, zavolejte mu 155-ku. To bylo celé jeho ošetření.

Jinak to, že má alergii na pyly jsme se dozvěděli náhodou po dvou letech, kdy ho doktorka poslala na krev s něčím jiným a když jí přišly výsledky tak jsme se pouze dozvěděli, že zápal plic je pryč - o alergii ani slovo. A pak když nám ho vrátili ze školy v přírodě oteklého, nevidícího, kašlajícího, smrkajícího a kdy jsem myslela že umře, tak nám řekla co se divíme, že je alergik jako prase.

Tolik o našem zdravotnictví.
Smajlík  rajska Žena39 Kategorie
18.06.2010 14:23:55
Menai Arwena - diagnóza je již daná jasně a byla mi již sdělena lékařem- otřes mozku, bylo to jasné asi každému, dítě po ráně do hlavy je malátné, chce se mu spát a zvrací...mohlo to být dokonce ještě něco horšího...což bylo naštětstí vyvráceno neurologickým vyšteřením..

A navíc je jedno, jak to bylo s diagnózou - pacinetovi se udělalo špatně na půdě nemocnice a já předpokládám, že od toho tam je pesonál, aby se o něj postaral a nenechal ho pozvraceného a polo omldelelého na chodbě, tečka.
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 14:12:48
Menai Arwena : Mohla mít cokoliv, třeba otok mozku. Na tohle umřela dvouroční dcerka mojí kámošky. Pomoc dostala do půlhodiny, ale i to už bylo pozdě.
 *Devil Angel* Žena25 Kategorie
18.06.2010 14:11:58
kikiwhite:
Když uděláš bordel je slušnost to po sobě ( dceři) uklidit. Základy slušného vychování a tak dále. Jen fuchtle udělá někde bordel a rozčiluje se nad tím, že za ni bleskově neuklidí jiní. Má milá, ono je kolikrát ve špitále takový fofr, že personál si ani nestíhá odskočit na WC či na oběd, prostředí nemocnic jsou mi velmi blízce a důvěrně známá, takže nevím, proč by měl kvalifikovaný středoškolský či vysokoškolský pracovník uklízet primárně bordel po Tvé dceři, když jim třeba v čekárně kolabují z vedra další pacienti nebo je třeba zařídit důležitější věci.
životy mají přednost před blitíčkem a nezlob se na mne, ale tímhle jsi teda v mých očích zatraceně klesla, ono Tě neubylo. Jeden pracovní týden ve zdravotnictví by tě vyléčil, to mi věř. Vím, co to je, já v nemocnici taky občas pracovala a chodila tam na praxi, nemáš ponětí o čem tu mluvíš.
Smajlík  OutsideLife Žena Kategorie
18.06.2010 14:10:21
A jak vlastně my tady takhle můžem vědět, že nečali i další lidi s úrazama hlavy a břicha??
 Menai Arwena Žena23 Kategorie
18.06.2010 14:09:47
Menai Arwena: Znám člověka, který s krvácením do mozku přišel do nemocnice po svých. Bylo to odpoledne. Večer byl na umření. Vykřesal se z toho zázrakem a rehabilitoval pět let. Takže ono je to různé.
 Blatta orientalis Muž31 Kategorie
18.06.2010 14:08:21
A taky myslim, že krvácení stejně z rentgenu není poznat.
 Menai Arwena Žena23 Kategorie
18.06.2010 14:07:30
Devil Angel - kdyby měla krvácení do mozku, tak by ani nestihly dojít do nemocnice. Jinak má prostě víc řvát, že mají úraz hlavy... Nehledě na to, když přijde sama s diagnózou...
 Menai Arwena Žena23 Kategorie
18.06.2010 14:02:49
Osobně špatné zkušenosti nemám, z doby cca před sedmi až osmi lety... Co popisuješ, je sice smutné, ale uvědom si, kolik je doktorů, jak dlouho pracují (o nějakém dodržování Zákoníku práce si mohou nechat jen zdát), kolik mají času na vyspání, kolik mají času na každého pacienta a kolik berou peněz - mluvím stále o lékařích v nemocnici, nikoli o privátních. U sester je to ještě horší - jejich směšné ohodnocení má za následek to, že na zdrávku se dnes chodí z nouze a kdo může, i pak dělá něco jiného.
A soudím, že to v této zemi lepší nebude, takže si všichni budeme muset zvykat.
 Blatta orientalis Muž31 Kategorie
18.06.2010 14:00:44
OutsideLife - sestra má povinnost se o pacinety zvláště po úrazu hlavy postarat! Je mi jedno, jak to udělá, jestli to utře sama nebo zavolá úklid (právě to jsem očekávala), ale v žádném případě to nemůže nechat uklízet mě, já jsem se starala o dceru( arovnzž nejsem uklízečka) a nebudu dělat jejich práci...tedˇzpětně mě mrzí, že jsem to vůbec uklízela, měla jsem se jim na to vybodnout a příště to stropro udělám...nebo jsi někde třeba v blbým Globusu viděla, aby si zákazník po sobě sám něco utíral, když něco rozleje?? Asi těžko, že? A to je jen blbje Glóbus, takže v nemocnici by to měla být samzořejmost...Když se dcera teď v nemocnci znovu pozvrací, taky mi nebudou volat domů, abych to přijela vytřít...od toho tam prostě mají lidi a tečka..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 13:57:45
Kdysi, bejvávalo, zdůrazňuju .........

Byla jsem malá, asi šest let, a ráno mě chytl slepák. Táta se mnou jel okamžitě do nemocnice, jako bývalý vojenský zdravotník to poznal. Honili nás po nemocnici, nikdo s náma nechtěl nic mít (z dětskýho na chýru, zpět .... ). Já blila už i ty střeva. Po dvou hodinách totální bezmoci (a táta není z těch, kteří by si něco nechali líbit, dneska je starosta s nepříliš valnou pověstí ochotného partnera k diskusi :-), ale zase lidi ho chválí, že si prostě leccos pro ves dokáže vyřvat ) mně sebral a odvezl do jiné nemocnice, ca 45 min jízdy autem. Tam nás nechali další hodinu sedět, načež nám sdělili, že musíme zpět do sádové nemocnice. Po návratu sestra sdělila, že si opět musíme vystát frontu - čekárna byla tak narvaná, že se už nedalo sedět ani na zemi ..... Jela jsem pak rovnou na sál, šlo mi o život. Když pak táta podal stížnost, byl označen za toho, kdo způsobil můj kritický stav tím, že mně převážel do jiné nemocnice .....
Smajlík  Jožžina Žena39 Kategorie
18.06.2010 13:57:29
Menai Arwena : Jsi mormální? Vždyť mohla mít krvácení do mozku! Potom už by jí ten čas byl k ničemu.
Smajlík  *Devil Angel* Žena25 Kategorie
18.06.2010 13:54:58
Přečetla jsem jen první odstavec, ale SESTRA NENÍ UKLÍZEČKA, je tam od toho, aby pomáhala, ne uklízela, od tho jsou sanitáři nebo právě ty uklízečky a jen si stěžuj, když jsi volila ODS nebo TOPku, bude to ještě horší, protože zdravotníci jsou tak mizerně placení, že za chvíli se budeš učit znalosti kořínků, neboť kvalifikovaný personál zdrhá z republiky ve velkém !
Smajlík  OutsideLife Žena Kategorie
18.06.2010 13:52:31
kikiwhite: Argument byl spíš o čase... až budeš učit děti v kuse i 3 dny, tak si pak vyskakuj. Navíc když ty naučíš děti nějakej blábol, nic se neděje. Když doktor udělá chybu, může umřít člověk. Tak si nevyskakuj. Holt tvoje dcera nebyla jedinej člověk v nemocnici, to už je život. Nechali tě v noci skoro vykrvácet, když se ti spustila krev z nosu? Nechali tě přijet do 100 km vzdálený nemocnice na 7 ráno, posrali odběr krve a přesto tě nechali čekat v ordinaci, aby si na to vzpomněli až ve 4 odpoledne a mělas přijet zítra a přitom ti hrozilo, žp můžeš umřít? Vzbudila ses někdy z narkózy ve chvíli, kdy ti vráželi do hrudní kosti obrovskou jehlu na odběr kostní dřeně, jen proto, že někdo špatně spočítal dávku? Řekli ti někdy do telefonu, že tvůj partner je živej, po tom, co ho odvezla sanitka, a on přitom umřel? Těch zážitků mam mnohem víc a přesto stojím na straně doktorů - na debily, co nedělají svojí práci pořádně narazíš všude, ale je to neskutečně náročný povolání, tak jim občas odpusť, že jsou taky jenom lidi. Holt sis prožila pár nepříjemnejch chvil, zavzpomínala sis na to, kdy byla tvoje holka mimino a zvracela kde mohla...
 Menai Arwena Žena23 Kategorie
18.06.2010 13:49:52
Mard draM - ano, pro Bulovku je typické, že nechávají lidi s aktutními úrazy někde neustále čekat..stalo se mi to již po druhé...když byly dceři asi 2 nebo 3 roky, spadla na ni taková jakoby lampa a hrozně jí to krvácelo jakoby z pod oka...nebylo jasné, zda je to vážné nebo ne, vše bylo od krve..ale my tam zase seděli jak trubky notnou dobu a čekali, až se pan dokrot vůbec uráčí přijít na ambulanci (mám tušení, že byla tehdy doba oběda). Udělala jsem opět vyrvál, ale stejně je to pořád stejné...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 13:44:44
Menai Arwena - dcera se pozvracela ještě než jsem měla možnost s kýmkoliv mluvit..pak jsem se zoufale zeptala, kde mají záchod a řekla, že má dcera asi otřes mozku - nedělo se stále nic..

A argumenty, že mají nárok dělat špatně svou práci, protože mají málo peněz, tak to mi radši neříkej, na to jsem hoodně alergická..

Já mám taky málo peněz - jsem učitelka, ale ani ve snu by mě nenApadlo nějak to vztahovat ke kvalitě odvedené práce...to můžou dělat je hovada a vím, že takových lidí je mnoho...ALE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TO NENÍ OMLUVA pro to, že něco zanedbám bože...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 13:39:33
Menai Arwena : Nikdo nemaká za takové peníze jaké by si představoval. Ale rozdíl jestli makám od nevidím do nevidím na kase, nebo někde kde se zachraňují lidé.
Smajlík  *Devil Angel* Žena25 Kategorie
18.06.2010 13:39:03
Copak špatné chování personálu, to je ještě dobré... ale moji babičku poslali po měsíci vyšetřování v nemocnici domu s tím, že to jsou jen bolesti ze stáří... po týdnu stále se zhoršujícího stavu jí náš praktický lékař poslal do nemocnice (jiné)- kde zjistili rakovinu plic v posledním stádiu a metastázy na mozku... nad tím zůstává rozum stát....
 BlackRainbow Žena24 Kategorie
18.06.2010 13:35:57
Bulovka, bohužel, jako celek (nikoliv všichni jednotlivci zde pracující) má poměrně špatnou pověst. Moje rodina má s Bulovkou (pro naše bydliště spádová nemocnice...) negativní i pozitivní zkušenosti, některé akutní zákroky dopadly velmi dobře, něco byla vyloženě katastrofa - nechat pacienta s cévní příhodou mozkovou, kterého dovezla záchranka, sedět víc jak 130 minut v čekárně na ambulanci bez jakékoliv reakce a zahájení léčby... Nebýt kontrolního telefonátu, možná by si ho všimla večer uklízečka, protože by jí překážel při vytírání.
Smajlík  Mard draM Žena43 Kategorie
18.06.2010 13:34:19
Obtěžovala ses setřičce na rentgenu říct, že má tvoje dcera úraz hlavy? Ono dělat od nevidim do nevidim za ty peníze co mají, nediv se... ale musíš se snažit i sama a nečekat, co ti spadne do klína. Tohle jen slabej odvar...
 Menai Arwena Žena23 Kategorie
18.06.2010 13:33:24
Tudlenc jsem byla prijata na "Nouzovem oddeleni " zdejsi nemocnice. Prekvapena kompetenci a ochotou cele osadky, ktera mne prijala. Presto, ze byl u nas cirkevni svatek a mustek mezi ctvrtkem a nedeli vyuzili mnozi.

V pondeli pokracovalo dost rozsahle vysetrovani. Po aplikaci jakehos medikamentu jsem se naraz pozvracela. Nebylo vyhnuti! Postrikala jsem cely roentgen. Des!
Zajimava byla reakce. Nejen osetrujici sestra likvidovala "skody", ale i lekar pridal ruku k odstraneni zkazy.
Pote mi dali na hlavu chladici podusku. (Ta mi udelala velmi dobre!)

Vcera prisla jedna z mych znamych na navstevu -vzhledem k tomu, ze zde pracuje se o me hospitalisaci dozvedela. Te jsem pela chvalu nad chovanim zdejsich sestricek. Na ohleduplnost jsem si zvykla, ale to prekonava vsechny meze.

Proc o tom pisi. Jsem SKYPEM spojena s moji "dvojnici" (ve veci nemoci!). Ta lezi v ceske nemocnici a ja zde jen tise zasnu a zurim, jak se mohlo stat, ze se Cesko ocitlo uprostred Afriky.
Moje nemocnicni kosile se meni denne a jsou vzdy peclive vyzehlene. To co se nosi tyden v Cesku... O tom psat nebudu.
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
18.06.2010 13:32:58
no vidíš, zavedly se poplatky ve zdravotnicví a NIC se nezměnilo, spíš se to ještě zhoršilo. Taže s vysokýma to bude to stejné, budou se ždímat peníze a kvalita se nezlepší
 daf
18.06.2010 13:27:35
kikiwhite: Nj nanynka, modli se abys numusela do nemocnice docházet pravidelně. Ony by tě ty roupy rychle přešly.
Smajlík  Krištoff
18.06.2010 13:27:00
V prvé řadě bych se o žádné uklízení nikoho neprosila,prostě bych to tam nechala. Snad šlo o dítě, takže asi byly starosti někde jinde, než to aby po sobě někdo uklidil zvratky. Ony jsou tam od toho, nebo snad mají telefon aby zvedly sluchátko, a zavolali úklid. Nebo snad pacietni kteří se pomočují nebo něco horšího tak si to po sobě taky uklízí sami?

Co se týče nemocnice tak taky nemám moc dobré zkušenosti. Asi před 5ti lety, mi selhaly ledviny, ale divné bylo že mě bolelo v boku, ne v zádech. Ona milá paní doktorka v nemocnici se mě vyptávala jestli jsem se náááhodou nepřejedla (asi když viděla moji postavu, nebo čert ví proč) potom zvolila otázku jestli jsem se nááhodou neprašťila, když už asi na 5tou ozáku byla odpověď ne, zeptala se kdy jsem měla naposledy menstruaci, odpověděla jsem že jí právě mám. Načež ona paní doktorka řekla no jooooo, a máme to tady menstruační bolesti. Tak jsem se na ní podívala a řekla jsem jí, že tak šílení bolesti jsem ještě teda od MS neměla, a jeji odpověd byla: no kdybyste viděla ty moje, já třeba i zvracím, a společně se sestrou se začaly smát. Tak to už bylo moc, a řekla jsem jí že za těch 7 let snad poznám jak mě bolí při mestruaci. S ušklíbnutím se na mě podívala, a milostivě mi teda udělala rozbor krve, a na hodinu mě poslala do čekárny. Pak si mě o5 pozvala že prý v krvi nic není že mě posílá domů, tak jsem jí řekla jak mám asi s takovýma bolestma fungovat načež se tedy zvedla že židle a sáhla mi na záda a v tom to bylo, málem jsem se skácela k zemi. Takže mě poslala na ultrazvuk na urologii, a tam už mi řekli že mám obrovskou hydronefrozu na ledvině, a hned jsem šla na sál, protože kdyby praskla je po mě. Ano to byly mé menstruační bolesti.
Smajlík  *Devil Angel* Žena25 Kategorie
18.06.2010 13:20:25
kikiwhite: A ještě kdybych rodila poprvý, tak se tak nějak nechám ukecat, že to není ten pravej porod ..... to je ale pak šílená bezmoc, když jednak víš, co se děje, a jednak si tě absolutně nikdo nevšímá, přestože na dveřích je nápis jak hrom, že ležíš na RIZIKOVÝM oddělení ... já už večer měla pocit, že je snad ruším tím, že si dovoluju brečet bolestí ..... no, proč jsem brečela bolestí .. protože klasicky jsem porodit nemohla, vědělo se, že to bude operace, proto jsem taky byla v nemocnici a ne doma, jinak bych jim tam asi fakt po těch skoro 20 hodinách porodila na pokoji ..... a to si fakt člověk říká, jsem v nemocnici, oni s eo mně postarají, nic se nemůže stát ... no zaplať pánbůh, dobře to dopadlo, kluk je sice předčasně narozený (34tt) , ale dávno už to srovnal :-)
 Jožžina Žena39 Kategorie
18.06.2010 13:19:13
Krištoff - žiju va takové světě, kde věřím, že lékaři mi měli být profesionálové, jako tomu většinou je všude ve světě...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 13:18:39
156143 218168 272908

Ve starych zalozkach bych vyhrabal urcite jeste dalsi :)
 afk
18.06.2010 13:16:36
Při jednorázové návštěvě nemocnice si lze otevírat ústa. Stálí pacienti popsanou událostí pravidelně procházejí a přijde jim ten nezájem normální, protože dobře vědí kdo koho potřebuje. Nějakou stížností by riskovali umístěnku na patologii. Žiješ úplně v jiném světě a strašně se divíš jako nanynka.
Smajlík  Krištoff
18.06.2010 13:14:06
pan Mobil - díky:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 13:13:08
Jožžina - tak něco podbného jsem zažila já - skoro totožně! Nekecám! A to jsem před tím těmto příhodám, kdy matka rodí, ale doktoři to nepoznají, nevěřila. Pak jsem to zažila na vlastní kůži, ani mi nestihli dát klystýr, nic a rvali mě hned na sál...porodila jsem tedy normálně, ne císařem, ale před tím to bylo pdobné tomu, co popsiuješ ty...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 13:12:53
Počkám si až na další verze nebo doplňující informace v tématech, která budou následovat.
 Blubec
18.06.2010 13:12:41
Já byl nedávno v nemocnici na jedno hnusné vyšetření a byli všichni v maximální pohodě.. Ale byl jsem v ní i já..
Co se týče nemocnice, neměl jsem nikdy problém a v nemocnici (Fak. nemocnice Ova) jsem byl vždycky nad míru spokojený..


V čem byl problém byla dětská obvoďačka. Do svých 19.let jsem chodil k jedné duši a jak jsem přešel v 19. na dospěláckého obvoďáka, málem jsem padl. Problémy, které dětská řešila nějakými homeopatikami, nejen, že se mi nelepšily, naopak se zhoršovaly, až vygradovaly k tomu, co jsem měl nedávno.. resp. ten stav, ty vyšetření a ty problémy jsem vůbec nemusel mít, kdyby paní dětská doktorka léčila a nehrála si semnou.. Měl jsem chuť, jak jsem tehdy jel poprvé od "dospělácké" doktorky domů kolem ordinace té "dětské" jí tam něco říct o prdelích a podobně, ale zachoval jsem si svůj klid a milost.. :)

Hold, nemocnice tvoří doktoři a sestry.. A v obou sférách jsou někdy nehorázné paka.. (omlouvám se za výraz..)
Jinak, ať je dcera co nejdřív v pohodě.. :)
Smajlík  pan Mobil Muž10 Kategorie
18.06.2010 13:11:06
Takže tvůj militantní spratek jim tam nablije na podlahu a ty bys ještě chtěla aby se na tebe usmívali a brali tě přednostně? To tak...
Smajlík  drzost některých lid
18.06.2010 13:09:31
afrominerva - viš co, já ale většinou fakt mám ostré lokty, ale stím utíráním zvratků mě to tak šoklo, že v tu chvíli jsme se nezmohla na nic...sama to nechápu..jen jsem potichu řekla, jestli mi nechtějí přinést mop, že bych rovnou vzala celou chodbu..:-(

Myslím, že díky tomu, že jsem pak už byla nepříjemná, se začalo něco dít...ale měla jsem asi s tou nepříjemností začít dřív...tak příště..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.06.2010 13:08:40
Ty holky na sesternách mají tolik papírování, že jaksi na to, aby se staraly o pacienty, nemají čas .....

A propo, už jste slyšeli, jak já rodila? Ležela jsem na rizikovým oddělení, protože mi hrozil předčasněj porod. Chytlo mně to ráno v pět hodin. V devět na vizitě hlásím, že mě ukrutně bolí břicho a že rodím. Doktor mě popleskl a oznámil m, že to jsou poslíčci. V sedm večer, když jsem měla kontrakce po pěti minutách (rodičky znají :-))))) ), mi dali na bolest kapačku magnézia - aby ty poslíčky "rozehnali". Když jsem v deset lezla bolestí po chodbách po stropě, milostivě mi zavolali doktorku. Která se na mně podívala (myšleno podívala se mi mezi nohy) a světě div se! Zjistila, že rodím!!!! Do hodiny byl syn na světě. Císařem.
Smajlík  Jožžina Žena39 Kategorie
18.06.2010 13:07:35
Mé zkušenosti? Spíš zprostředkované vzpomínky na pobyt v nemocnici.
Jakou dvouletý špunt jsem strávila docela dlouhou dobu po operaci v nemocnici.
Tehdy to bylo drsnější v tom, že matky nesměly být s dětmi. Tudíž jsem malý prďola bývala přikurtovaná k posteli - ale bylo to logické, abych si nerozdrápala stehy.

Ale doktoři a sestry se podle slov mé matky chovali ukázkově.
I to malé zarudlé dítě (z věčného řevu) dokázali uklidnit, ale vracet jsem se tam přesto nechtěla.

A zkušenosti z dob, které si pamatuji?
Až na dětskou zubařku spíše kladné.
Paní dětská zubařka - důchodový věk, vytřepaná ruka a rozdrásané dásně nemilým zacházením. Vždy jsem odcházela z její ordinace s krvácející držkou :D.. ale díky tomu oceňuji nynější zubaře jako anděla.

Jinak více méně negativní zkušenosti nemám.
 Amemait Žena20 Kategorie
18.06.2010 13:06:51
Já bych napsala písemnou stížnost přímo na danný personál a odnesla to primáři a nebo raději přímo řediteli nemocnice. Ale chápu, že tam tvoje dcera dál je.

Každopádně bych si tohle líbit nenechala. Asi bych dělala kravál od začátku. Jsi moc slušná. Chce to ostré lokty.

Bohužel, chce...
 afrominerva Žena27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2