Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.454610, vloženo 18.05.2010 12:55:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
PREVENTIVNÍ gynekol. vyšetření - ANO??
Překvapila mě po diskuzi s jednou zdejší uživatelkou jedna věc a zajímalo by mě, jaký je názor jiných mladých žen na tento problém.

Vznikla diskuze o umělém oplodnění (o tom ale teď již diskutovat nechci) a díky tomuto jsem vyjádřila svůj názor, že chce-li žena mít dítě o něco později (dejme tomu okolo 30 a výš) měla by se dát ještě před tím vyšetřit (je to poch. na ní, ale já mluvím o prozíravém a zodpovědném přístupu), zda je po gynekologické stránce v pořádku, neboť řešit případné problémy zdlouhavě až v onom vyšším věku, kdy na ně teprve přijde, není zrovna ideální, neb vám ubíhá čas a plodnost ženy jde každým rokem rapidně dolů.

Zjistím - li tedy takto případné problémy již o několik let dříve, mám daleko více času je řešit a v případě neúspěchu mám stále ještě šanci na úspěšné umělé oplodnění v relativně nízkém věku (neb umělé oplodnění po 30 a dále je procentuelně stále méně úspěšné).

Znám mnhoho žen ve svém okolí, které tuto PREVENTIVNÍ vyšetření absolvovaly ze stejného důvodu jako já a přijde mi to úplně přirozené a logické. Chtěly zkrátka vědět, zda je vše v pořádku a zda mouhou mít v dohledné době rodinu (lepší než se rok snažit, nechat se utěšovat okolím, že je to v pohodě a teprve pak zjistit, že třeba ani nemáte ovulaci - není lepší to vědět dříve a už to řešit?? A neztratit ten rok??).
Samozřejmě, že to není žádná urgentní povinnost toto činit, je to ale velice velice užitečné pro věci budoucí.

Překvapila mě proto hodně otázka - "Proč by se měla žena nechat vyšetřit?"....No právě z těch důvodů, které jsem uvedla a už samotná otázka na toto mě udivuje.

Já sama mám díky tomuto přístupu dceru (kterou bych mít možná nemusela, kdybych vše zjistila na poslední chvíli třeba až ve 30), neb se na můj hormonální problém přišlo včas a dalo se to řešit umělým oplodněním ve 27 letech, což je na toto ideální věk - proto úspěch.

Copak se taky ptáme - proč chodit např. na mamograf, proč si kontrolovt prsa? No zkrátka proto, aby se na případný problém přošlo VČAS a bylo možné jej ještě kladně vyřešit.

Jak se k tomuto stavíte?
Třeba to někomu i pomůže, viz jedna má kamarádka, která ani netušila (při čemž měla pocit, že něco je možná špatně), že může svého gynekologa požádat o komplexní vyšetření zcela preventivně.
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.05.2010 21:07:45
no asi tak, napadlo mě jednou to samý, pak jsem si uvědomila, že to co ty popisuješ není zadarmo a ZDALEKA přesahuje rámec preventivních prohlídek, a nemůžeš jen tak přijít k doktorovi, hele, já chci mít děti, ted se na mě podívejte ze všech stran, jestli má vůbec cenu se namáhat. a nějaký odběry krve na zjistění hladin hormonů a ultrazvuk je to nejprimitivnější
Smajlík  suplex Žena Kategorie
18.05.2010 19:59:08
kikiwhite: vyznělo mi to tak z té diskuze - která není o změnách na čípku :) (a opakované změny na čípku můžou naopak vést k doporučení otěhotnět co nejdřív a změny se řeší pak - radikálně - ale yes, o tom to není)
Spíš mám pocit, že jsme se (nebo spíš já tebe:) špatně pochopily, já s tebou v podstatě souhlasim, že jo:)
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
18.05.2010 19:52:00
ilustrace - ježíš vždyť říkám to samé...i změny na čípku jsou překážka k otěhotnění a navíc jde o život...kde jsem řekla, že když zjistíš změnu na čípku, tak že tě mají zajímat hormony??
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 17:31:26
Já nevím... Pořád se všude mluví o tom, že ženské nechodí na preventivní prohlídky na gyndu, ale pokaždé pokaždé, když na gyndu přijdu, tak je tam pravidelně narváno. A to jsou tam ženské všech věkových kategorií. A to není jenom u mého gynekologa. Co jsem mluvila s kde kterou ženskou a holkou, tak je narváno pravideně všude na gyndách... Navíc co znám ženské, tak každá chodí na gyndu na prohlídky každých půl roku, nebo jednou do roka minimálně. A i starší ženské...

Ale souhlasím s tím, že preventivní problídka je takovým šmahem, že se často nemá šanci něco zjistit...
 afrominerva Žena27 Kategorie
18.05.2010 17:30:50
kikiwhite: no to sice možná ano, ale doufám, že mi nechceš tvrdit, že ve chvíli, kdy ti zjistí lékař změny na čípku, začneš přemýšlet nad tím, jestli máš náhodou v pořádku hormony...navíc mi to s tím vlastně až tak moc nesouvisí, protože pokud zjistí změny na čípku, tak mě začne v první řadě zajímat to, abych se těch změn co nejrychleji zbavila a už se to neopakovalo.
Ale to nemění nic na tom, že jde v první řadě o informovanost, která tady není - a pokud někdo není schopnej chodit pravidelně na běžnou preventivku, nemůžeš po něm chtít, aby vyžadoval ještě něco Navíc.
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
18.05.2010 17:23:43
zpovednicova vila - slečna nějak nepochopila o čem je diskuze, ale tak co se dá dělat:-)

Ta diskuze vůbec není o tom, kdy kdo chce mít děti, bože, a co je lepší, ale o prevnetivní gynekologické prohlídce a jejích plusech do budoucna...nedivím se, že nechceš děti, když ses ještě nenaučila ani číst....:-/
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 17:19:52
ilustrace - to s tím ale přece taky souvisí - zjistí -li žena, kterí je v "pohodě" dle jejích slov, že má nález na čípku, tak má taky pěkné zdržení od "dělání potomka" a to v tom nejlepším případě...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 16:56:40
nevim co je divneho na tom ze ma nekdo dte az po 30tce. ze ty si chtela mit deti brzy neznamena ze to ma tak kazdy, ja sama ac je mi 26 ted deti nechci a nenechala bych si ho kdybych otehotnela.
Smajlík  zpovednicova vila
18.05.2010 16:55:12
Nechat se preventivně vyšetřovat je dobrej přístup. Jen si uvědom, že mít děti není daný jen gynekologickejma problémama, ale obrovskou roli hraje genetika. A s tou ty, ani nikdo jinej, zatím není schopnej VŮBEC NIC dělat. Ano, lidi, co mají genetickej problém (a těch rapidně přibývá právě kvůli obrovskýmu rozšíření umělýho oplodnění) dneska taky můžou mít děti, protože to jednoduše (ehm... není to tak jednoduchý, ani levný pro ty lidi, ale technologie jednoduchá je) můžou zkoušet dokud na to mají. A ta 30 souvisí hlavně s tou genetikou... A taky - pro to, aby žena mohla otěhotnět a zůstat těhotná, tak hraje roli i strava (dostatek všech vitamínů, mastnejch kyselin a tak).
 Menai Arwena Žena23 Kategorie
18.05.2010 16:54:02
Podle mě by tohle měli řešit doktoři, ne že si každej bude říkat zvlášť o preventivní vyšetření hladiny hormonů nebo čeho. Proč to sakra nedělaj normálně? Přijde mi, že na tý preventivní prohlídce se stejně vyšetří naprostý kulový - jediný co zjistěj je rakovina děložního čípku, ale když jsem očkovaná? Dokonce v padesáti procentech nepřijdou na zánět dělohy... to je pak vyšetření na nic... proč já se tady pořád rozčiluju nad českým zdravotnictvím... chjo
 BlackRainbow Žena24 Kategorie
18.05.2010 16:39:58
Pro mě jsou v týhle oblasti důležitější jiný preventivní vyšetření, spíš než tímhle bych se zabývala tím, že malé procento žen vůbec chodí na klasickou preventivku a pak se rozčilovala nad tímhle - uvědom si, že tady je tak malá informovanost, že minimum žen vůbec ví, že je něco takovýho možný. Když si vezmeš, jak vysoké je tady procento výskytu rakoviny děložního čípku, tak bych se nejdřív zaměřila na tuhle problematiku. Já vim, že tohle slyšet nechceš, ale tohle je počátek toho celýho problému - vždyť je tolik žen, co k tomu gynekologopvi ani pořádně nechodí.
 ilustrace Žena33 Kategorie
18.05.2010 16:21:45
Teď jak to čtu, to mou posl. reakci, tak to vyznělo, že já měla ty neprůchodné vejcovody, miomy atd..tak TO NE...já měla jen ty hormony...ty ostatní problémy jsem vypisovala obecně, že se na ně nedá přijít jen tak doma...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 16:17:44
jsemnegeniální - přesně tak...taky někdy koukám jako blázen,jak si tady holky notují, že na gyndu na vyšetření vůbec nespěchají, když je "vše v pořádku". A to, že je "vše v pořádku" usuzují z toho, že mají pravidelně menstruaci a nic je nebolí. Taková megakravina.
Jak jsem už psala, já měla menstuaci přesnou jak hodinky a při tom hromonálně všechno špatně, což se ale zjistilo až při vyštření...neprůchodnost vejcovodů, cysty, miomy a co já vím, taky asi hned tak nepoaznají přímo samy na sobě (pokud to už není v tragickém stadiu)..
Děkuju bohu, že mám super gynekologa, který kroutil halvou nad tím, když mi minulý gynekolog řekl, že klidně můžem mimčo zkoušet rok nebo dva a že pořád to je ještě v pohodě a když mi to přišlo nějak dlouho, tak mi nakázal měřit bazální teplotu a zapisovat si to (bylo to na h...)..
Ten nový zakroutil očima, udělal mi vyšetření (od ulrazvuku po ty hormony), zjistil problém, šla jsem na umělé oplodnění (ale nemusela jsem, mohla jsem i jen brát prášky) a do půl roku (snad i dřív) jsem byla těhotná..
U toho předchozího bych do toho s partnerm bušila snad dodnes a pořád by mi říkali, ať se nestresujem, že je to v pohodě a že to přijde, ne?:)
Ach jo..ale je to každého věc--je jasné, že většina holke bude asi v pohodě, ale určitě jsou takové, kyeré nějaký problém mají a úplně zbytečně ho nechávají narůst...
Přitom to preventivní vyšetření nikomu nic neudělá...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 16:03:46
Ahoj,
všem, kteří tady píšou, že taková prevence je zbytečná bych přála, abyste prodělaly potrat nebo něco podobného, fakt tyhle středověké názory nechápu.
Souhlasím, že prevence se dnes zanedbává, kde to jde. Jakkoli bych nechtěla žít v komunismu, tak mi moje mamka říkala, že za komunistů, když už bylo všechno blbě, tak aspoň lékařská prevence fungovala,což dneska zrovna třikrát neplatí. Na gyn. prohlídky by podle mě měla holka začít chodit už tak v patnácti a ano, až budu plánovat děti, určitě se chci nechat vyšetřit, zda je vše o.k., než si pak zbytečně komplikovat těhotenství. Tím neříkám, že prevencí lékař zmůže všechno, ale spoustu nepříjemných komplikací může ještě před jejich vznikem eliminovat. Nehledě na to, že i předepisování HA dnes spousta lékařů neřeší, předepíšou to holkám jako bonbóny, aniž by je pořádně vyšetřili a pak akorát někteří blbě koukají, jaké to má na některé mladé dívky následky. Takže prevence rozhodně. A před plánovaným početím stoprocentně.
Smajlík  jsemnegeniální
18.05.2010 15:53:47
Povím ti to takhle:

Ano, pokud to ženě dodá pocit jistého klidu, tak proč ne. Ale na druhou stranu se cokoliv může v ženském těle vytvořit tak rychle, že si to ani neumíš představit. Můžeš mít třeba chřipku a do toho ti náhodou vleze skrytý zánět a v tu ránu máš sníženou plodnost a nebo dokonce nemáš žádnou plodnost, protože máš neprostupné vejcovody... A to nění jediná věc, která se může stát vlastně z měsíce na měsíc.

Já jsem porodila a během dvouch měsíců se mi objevil nádor. Měla jsem svého malého chlapečka za pět minut dvanáct. Zatím se to jeví jako nezhoubné, ale vlastně se pořád čeká, co to udělá. Doktor mi už bral krev na zjištění zhoubnosti, ale to víš, ale podle toho, jak se minule při vyšetření tvářil, tak to nebude zase taková sranda.

A to jsem byla do té doby naprosto zdravá. Těžko říci, jestli tomu těhotenství pomohlo a nebo to oddálilo. Každopádně v ženském těle se může tolik věci zvrtnout tak rychle, že aby jsi měla jakous takous jistotu, tak by jsi měla mít ty tvoje testy co půl roku. A to mi připadá trochu zbytečné.

Jestli ti to dá nějakou jistotu, tak prosím, ale nemyslím si, že by jsi potom měla zas až tak velkou jistotu. Možná o takových maximálně 10% větší pravděpodobnost, že dojdeš do věku, kdy chceš dítě zdravá, ale na druhou stranu to není zas tak závratné číslo (tohle je čistě můj osobní odhad, nemám na to statistiky jo...).
 hoooolka
18.05.2010 15:01:55
*Devil Angel* - tvá logika vlastně je - protože se nemůžu vyhnout všemu negativnímu, tak radši nebudu dělat nic, i když spoustu toho ovlivnit můžu...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 14:59:19
*Devil Angel* - panebože, je snad jasné, že mluvím o tom, že bych ráda měla pod kontrolou to, CO MOHU ovlivnit...kde jsi sebrala to, že chci ovlivňovat to, co nemohu ovlivnit? Jak bych to ssi dělala, bože můj?

Ale když něco ovlivnit můžu, tak proč to neudělat??

A už mi sím nepiš o neplodnosti partnera, tam to POCHOPITLNĚ ovlivnit nemůžu, spokojená? To je snad jasný, že budu ovlivňovat, to, co můžu, a ne to, co nemůžu..to jsou hovory...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 14:52:58
kikiwhite: já nechápu proč se tady oháníš pořád větama typu "když si žena ve po 30 vzpomene, že chce mít první dítě a teprve pak sama zjistí, že má nějaký problém, je to její chyba " nebo "Navíc je to jen na vás..ale až budete v po 30 skuhrat, že nemůžete otěhotnět a budete se třeba rok podrobovat léčbě atd., tak to tak veselé nebude..přitom se tomu dalo vyhnout.."

Jak se chceš proboha vyhnout něčemu co neovlivníš? Jak můžeš vědět jak na tom bude po zdr. stránce tvůj budoucí partner? Furt se tady oháníš nějakým vyšetřením, ale jak můžeš vědět že i přes to otěhotníš? To už by si snad toho partnera měla hnát na testy při prvním rande ne? Navíc že jsi zdravá dnes, nemusí znamenat že budeš zdravá i za pár let, a to se má takové vyšetření dělat snad co rok? To že se nechám ve 20ti vyšetřit neznamená že budu mít ve 30ti dítě.
Smajlík  *Devil Angel* Žena25 Kategorie
18.05.2010 14:36:43
asitak - myslím, že jsem kloudně vysvětlila, proč je dle mě důležité zrovna u gyn. zál. vědět, jak na tom jste. Neboť běží čas...nevím, proč by toto mělo být shodnoé např. s alergiemi - ta se to může řešit, až když je problém..s otěhotněním po 30 to už může být problém..ale proč to pořád musím vysvětlovat?
Navíc je to jen na vás..ale až budete v po 30 skuhrat, že nemůžete otěhotnět a budete se třeba rok podrobovat léčbě atd., tak to tak veselé nebude..přitom se tomu dalo vyhnout..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 14:28:49
mám pocit, že to přeháníš, to už by sis musela nechat preventivně udělat snad všechny testy, co existují. Obvoďák ti taky dost těžko bude dělat všechny možné testy a vyšetření, když k němu půjdeš jen na preventivku a nebudeš si na nic jiného stěžovat.
Ale když jsem řekla, že mám pocit, že mi mnohem víc padají vlasy a ona mě poslala na štítnou žlázu, krevní testy, na kožní a na gyndu, aby nic nezanedbala, tak to bylo něco jiného a bylo to na místě, protože jsem nějaký problém měla. Ale proč by mi měla nechat udělat testy např. na alergie, když jsem se nikdy po ničem neosypala, nemám rýmu, nekašlu a problém s tím žádný nemám.
Smajlík  asitak
18.05.2010 14:22:27
kráva - a jestli to nechceš číst, tak to nečti a vypadni..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 14:19:40
celesta - jenže doktor bežným vyšteřením nezjistí, zda máš např. v pořádku hormony....(a to je hodně častý problém)

Kráva - že jsi nepochopila, o čem je řeč, je tvůj problém...fakt hodnotnej příspěvěk do diskuze..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 13:54:02
co to tady proboha meles, kdo to ma cist..
Smajlík  Fialová Kráva Žena29 Kategorie
18.05.2010 13:46:59
Moje pra... nechodila moc ke gynekolovi. Anžto byli nepotřební, tudíž nebyli...
Když v 49ti letech povila mého.. čka (ona sama byla ročník 1830) začala se zajímat o problém antikoncepce. Ale asi špatně. Po ...čkovi následovaly/i - další.

Co by řekla na tůdlenc diskusi?
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
18.05.2010 13:33:59
Dokud nejdu k doktorovi, jsem zdravá.
Smajlík  Oriq Žena30 Kategorie
18.05.2010 13:33:40
Předpokládám, že kdybych měla nějaký viditelný zřejmý problém tak by mi to doktorka řekla, ne? Když k ní chodím co půl roku a cyklus mám ok. Taky nějak nevidím důvod, proč si nechat dělat vyšetření, když dítě v dohledný době neplánuju, pak by to leda vedlo k tomu, že bych si děcko pořizovala stůj co stůj nehledě na okolnosti.
 celesta
18.05.2010 13:30:07
Rozumné to jistě bude, fakt je, že jako mladou holku mě taky nenapadlo takhle uvažovat.
 *Loreena* Žena45 Kategorie
18.05.2010 13:24:25
nic proti, ale mě by i ten rok a půl až dva bez možného otěhotnění přišel celkem normální stav, když k tomu připočtu stres, nemoci a podobné věci, které se k tomu můžou přidat. Opravdu jsme tím dítětem nebyli ani jeden posedlí a život bez něj bych si dokázala představit, když už by bylo nejhůř.
 těhule
18.05.2010 13:15:14
těhule - vidíš a mně zase přijde trapné, jak doktoři říkají, klidně buďtě v pohodě rok a půl (v době, kdy neplodndot je civilizační nemocí a je tak šíleně častá)..to, že tobě to zrovna vyšlo, neznamená, že je to OK...můj nový gynekolg tehdy (teď už tedy není nový:-) ) byl dost překvapený, když jsem mu řekla, že mi bývalý gynekolog řekl, že ať v klidu čekám třeba rok bez vyšetření (že je to nromální) a hned mi vyštření udělal...a už to jelo a super..

To, žes ty zrovna byla v pořádku je štětstí, ale kdyby takhle nějaká holka s problémem zbytečně promrhala rok a půl, kdy už ho mohla řešit, myslím, že by to tak úžasné nebylo...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 13:08:45
do svých 30 let jsem chodila preventivně co půl roku na kontrolu ke gynekologovi a nepotřebovala jsem nic dalšího řešit, cyklus byl v pořádku a jiné problémy, které by mě trápily jsem neměla, dítě jsem do té doby taky nechtěla. Pak se situace změnila, já měla partnera, se kterým jsem dítě oba chtěli a při prohlídce jsem se jen doktorovi zmínila, že kdybych otěhotněla, tak se nic nestane, ale že na to zatím až tak netlačíme a necháme to na přírodě. Tehdy mi říkal, že když to nepůjde rok až rok a půl přirozeně, tak mám teprve přijít a začne se to řešit. A po 9 měsících se nám zadařilo tak nějak samo. Ale i kdyby ne, neměla bych pocit, že mi nějak utíká čas, v 25 či 27 bych dítě stejně mít nemohla, ani kdybych chtěla (problematický partner, žádné zázemí, peníze).
Takže by mi opravdu přišlo zbytečné nechat si udělat vyšetření a zařídit se podle toho, když k tomu chybělo všechno ostatní. Dovedu si představit i život bez dítěte, pokud bych nenašla vhodného partnera, ale to asi těžko pochopíš.
 těhule
18.05.2010 13:08:15
kikiwhite: ale jo máš pravdu, když se podívám do zpovědí a diskusí tak "normální" lidi řeší celej den svůj pohlavní orgán a pohlavní orgány ostatních lidí :)

hf gl
 null-pointer Muž24 Kategorie
18.05.2010 13:02:36
null-pointer - je to diskuze hlavně pro ženy nebo normální chlapy, takže TY vystřel...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2010 13:00:00
proč máš potřebu řešit pohlavní orgány lidí do kterých ti nic není?
 null-pointer Muž24 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2